Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Imilenni válasza sittes79 (#3197) üzenetére


Imilenni
addikt

Honnan rendelted?

Bookdepository-t tudom ajánlani, átlagban 1 hét alatt megérkezik a rendelt könyv :K

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#3202) sittes79 válasza Imilenni (#3201) üzenetére


sittes79
addikt

Amazon de akkor lemondom :W

(#3203) Imilenni válasza sittes79 (#3202) üzenetére


Imilenni
addikt

Amazon.co.uk?
Az Ocolusom másnapra már megérkezett. (ma rendelem pl és hnap már meg is kapom)
Attól függ milyen postával rendelted!

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#3204) Vesa válasza duvi (#3171) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Mindenki addig jár jól, amig nem kér semmit a "Topikgazda" topikban....Friss "élmény"!

A tudomány a valóság költészete!

(#3205) sittes79 válasza Imilenni (#3203) üzenetére


sittes79
addikt

Hja amazon uk, tudom hogy gyorsak, csak szerintem nincs nekik és backlogolnak, pénzt leszivjak azt majd küldik valamikor, ezért is lett milliárdos bezos haverom :D

(#3206) Imilenni válasza sittes79 (#3205) üzenetére


Imilenni
addikt

Leginkább azt sajnálom hogy egy bolt sem árulja az országban, oké hogy még csak angol, de na :U

Press "F" to pay respects.

(#3207) Ellia válasza Cifu (#3200) üzenetére


Ellia
addikt

Lehet, azon filózok, hogy az áruház lánc is hozzácsomagolhatja, ha felismeri benne a lehetőséget (és elnézve pár nagyobb műszaki áruház kommunikációját az utóbbi időben erre nagyobb esélyt is látok). Aztán majd kiderül.

Viszont: jól emlékszem, hogy, ha megveszem 1 platformra akkor megkapom mindre? Vagy keverem azzal, hogy ha megveszem jelen generációra akkor megkapom a következőre is?

(#3208) jonnyjoker01 válasza Ellia (#3207) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Annyira azért nem jószívűek :DDD

Annyi van elsőkörben, hogy ha xbox one/ps4-re veszed, akkor tudsz majd vele játszani xbox series x/ps5-ön (disc kompatibilis, digitálisat letöltheted ingyen az új konzolokra) továbbá majd ha elkészült a next gen verzió, akkor azt is megkapod ingyen mindkét konzol esetében.

Szerk.: Ja a lényeg hogy nem cross platform. Ahhoz a konzol "családhoz" kapod meg a következőt amihez eredetileg vetted.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3209) nubreed


nubreed
veterán

Azért arra kíváncsi leszek, hogy a gyakorlatban mennyire fog működni az, hogy a háttértörénettel, amit az elején választasz a karidnak mennyire lesz valóban más a sztori és befolyásolja alapvetően a játékot. Láttunk már csodákat, ezt már jónéhány játéknál megígérték ezelőtt számtalanszor, aztán a valóság az volt, hogy néhány kis jelentőségű dologban volt némi változás, de kb. 99% -ban ugyanazt a sztorit nyomtad végig. Remélem itt tényleg meg lesz a replayability faktor és tényleg jelentősen befolyásolja a sztori alakulását a háttér választás.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3210) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

World of CP2077 rendelheto valahonnan?

Amazon.de nekem is ilyen 1-2 honapon beluli varhato erkezest kuldott. Bookdepository.com-on is csak elorendelheto cucc, pedig elvileg megjelent.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#3211) duvi válasza nubreed (#3209) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha végigvitted a Witcher 3-at, akkor ott láthattad, hogy milyen komoly következményei vannak a döntéseinknek. Ettől nem félek, mert ezen a téren már bizonyított a CDPR.

(#3212) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok,
Várható esetleg valamilyen kedvezményes ár a megjelenés előtt? :) számomra picit sok a 60 eurós ár.
köszi a válaszokat!

Papa

(#3213) Imilenni válasza A_Papa (#3212) üzenetére


Imilenni
addikt

Szürke boltokban ~40 juro

Szerintem ez megéri a teljes árat majd egyébként :K

Press "F" to pay respects.

(#3214) nubreed válasza A_Papa (#3212) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor mit fogsz mondani, amikor a mostani 60 eurós új játékok már 70-80 euróért fognak jönni? Már beharangozták, a játékipar áremelésre készül. Ráadásul a Cyberpunk 2077 biztos, hogy meg fogja érni a 60 ojrót, ezen az egyen kár filléreskedni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3215) gyantaszuz válasza A_Papa (#3212) üzenetére


gyantaszuz
tag

Eddig a legjobb deal a steames digitális kiadásra volt. Summer Sale keretein belül 5 euróval olcsóbban lehetett megvenni.
Azt tudom elképzelni, hogy a megjelenés utáni napokban az emagon vagy alzán lesz a dobozosra is érvényesíthető kupon (mondjuk általános 15k feletti vásárlásnál 500-1000 Ft kedvezmény) + a szokásos ingyen szállítás.

(#3216) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Akkor mit fogsz mondani, amikor a mostani 60 eurós új játékok már 70-80 euróért fognak jönni?
Nem fogok új játékokat venni... :D Előrendeltem a Phoenix Point-ot is... és hát na... nem adta.. :(

Cyberpunk 2077 biztos, hogy meg fogja érni a 60 ojrót, ezen az egyen kár filléreskedni.

Nem a filléreskedésről van szó, egész egyszerűen sok cég ad kedvezményt, ha a megjelenés előtt veszed meg a játékát, reméltem, h itt is van ilyen, de akkor nem igazán.. a Steam-es akcióról sajnos lecsúsztam. :(

Papa

(#3217) FoxiestFox válasza nubreed (#3214) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lol?
Az utolsókat rúgja az AAA-nak csúfolt piac mind kreativitás, mind egyedi címek tekintetében, a világon átsöpört egy covid, egy csomó ember elvesztette a melóját, a kis és közepes stúdiók, de még indie fejlesztők is egyre minőségibb játékokat készítenek a 20-40 €-s ársávba, és az AAA piac emelni készül? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3218) zkxdn válasza FoxiestFox (#3217) üzenetére


zkxdn
őstag

Mégis szakítják a milliókat az éves sportjátékok, ha a közösségnek se kell a kreativitás/újdonság addig minek változtassanak hülye birkák megveszik úgyis évente :U

(#3219) FoxiestFox válasza zkxdn (#3218) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Japp.
Nekem mondjuk mindegy, egy kezemen meg tudom számolni az utóbbi 5 évben teljes áron vett játékaimat, de a jelenség érdekes.

(#3220) nubreed válasza FoxiestFox (#3217) üzenetére


nubreed
veterán

Most a lol kinek szólt? Remélem nem nekem, én sem értek egyet ezzel a dologgal csak leírtam azt amit olvasni/hallani lehet már egy ideje. Teljes áron én is nagyon rég nem vettem már semmit, inkább kiszoktak várni az akciókat. Idén egy játékkal tettem kivételt, ez a Death Stranging volt, de ez minden fillért megért, és még a Cyberpunk lesz ilyen amiiért még kiadok 60 eurót, ha esetleg van is más ami érdekek, inkább kivárok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3221) FoxiestFox válasza nubreed (#3220) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A lol a hírnek szólt, amit írtál, nem a személyednek, bocs, ha amúgy jött le.
Én is hasonlóképp vagyok, megvárom az alaposabb teszteket, s ha olyan, megveszem még frissibe'. :D

(#3222) Cifu válasza FoxiestFox (#3217) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Infláció is van, a 60 dollár / euro a PS3 és Xbox360 korszak óta áll. Az meg nem tegnap volt, hanem lassan 15 éve.
Várható volt, hogy emelkedni fog az AAA játékok ára...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3223) cyberkind válasza Cifu (#3222) üzenetére


cyberkind
félisten

De a piac hatalmasat nőtt, ezt se felejtsük el, persze tökmindegy, mert így is-úgyis áremelés lesz, amivel én részben egyetértek mint itt is, de nagyobb részben abszolút nem, mert a végleges produktum nem ezt mutatja.

Paranormal Cocktivity

(#3224) Cifu


Cifu
Topikgazda

Rövid World of Cyberpunk 2077 vélemény:

Összefoglalva: ha valakit érdekel a háttértörténet, mindenképpen érdemes megnéznie. Ugyanakkor relatíve sok új információt nem nyújt azoknak, akik eddig követték a bejelentéseket, híreket, vagy például elolvasták a Cyberpunk, Chippin In összefoglalót.

Amiben egyértelműen igen, az az összefoglaló a cégekről, bandákról, nomád klánokról, ezek új és hasznos információk, ahogy a 2045 - 2077 közötti időszak rövid összefoglalója is hasznos.

A szövegek, körítés, stílus összeségében jó és jól kitalált, ugye a könyv egy fikcionális 2077-es kiadvány a Nigth City Inquiertől, összefoglaló a városról. Olvasmányos, korrektül megfogalmazott és nem veszik el a részletekben - utóbbi nekem kicsit fáj, de nyilván a laikus olvasóknak így ideális. Vannak jópofa kikacsintások, merész reklámok (amik ugye a 2077-es Night City-re vonatkoznak), interjú Rouge-al (ami számomra kellemes meglepetésként nagyon jó lett), stb.

Ami negatívum számomra az az, hogy a felhasznált képanyag nem kis százalékban a korábbi trailerekből, játékmenet-videókból származó screenshot, illetve már korábban a CDPR által közzétett koncepciórajz. Ez egyfelől jó persze, mert ezek nem csak a könyvet megvásárlók számára elérhetőek. A másik oldalról a könyv exkluzivitását pont az olyan képek jelentenék, amit máshol nem láthattunk eddig. Ezek aránya pedig legjobb szívvel is kb. egyharmad körüli, de nem csodálkoznék, ha nem haladná meg a 25%-ot.

A könyv nem esszenciális a játékhoz, és érzésem szerint semmi spoilert sem tartalmaz, hiszen amit leírnak benne, az így vagy úgy, de ismert a játék világában. Szóval aki komolyabban veszi a játékot, annak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3225) jonnyjoker01 válasza zkxdn (#3218) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A sportjátékok nem milliókat hanem milliárdokat hoznak évente (dollárban) :DDD

Én egyáltalán nem értem meg az áremelést egyébként és nem tudom hogy lehet ezt védeni is. Azok a AAA stúdiók akik minimális profittal, ne adj isten veszteséggel dolgoznak egyszerűen szar játékokat dobnak piacra (sőt sokszor ezek nem is veszteségesek: FO76 100 millió dollárjába került a stúdiónak a megjelenés pillanatáig, 2.6 millió példányt adtak el megjelenéskor 60 dollárért). A többi cég pedig csak az eddig is hatalmas profitot növelnék a csillagos égig. Nem beszélve arról is, hogy egy csomó AAA játék már tele van tűzdelve mikrotranzakciókkal.

Szerk off

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3226) Imilenni


Imilenni
addikt

Úgy látszik hiánycikk a könyv úgy mindenhol?
Kár, szívesen vettem volna belőle :(((

Megnézegettem digitbe, jól összerakott könyvnek tűnik pedig.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#3227) jonnyjoker01 válasza Imilenni (#3226) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Úgy tűnik bejött a megérzésem, hogy ezt elő kéne rendelni :B Nekem már megérkezett, júli 17-én rendeltem elő. Gondolom még befértem a raktáron található darabokba.

Üdv. Johnny

(#3228) nubreed


nubreed
veterán

Van arról bármi hír, hogy a Night City Wire 2. mikor lesz? Érzésem szerint már kellett volna, hogy legyen, kicsit furcsa, hogy ennyire húzzák. Na nem mintha az 1. résztől annyira hanyatvágtam volna magam, kicsit többet vártam, de hátha most jobb lesz...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3229) Joccc07 válasza nubreed (#3228) üzenetére


Joccc07
addikt

Ha megint Hollie lesz a műsorvezető akkor már megéri megnézni.:DDD

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3230) m0h0senator válasza nubreed (#3228) üzenetére


m0h0senator
őstag

Tényleg eltelt egy hónap lassan. Annyira mély nyomot hagyott, hogy már el is felejtettem, hogy azt ígérték heteken belül jön a következő...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3231) jonnyjoker01 válasza nubreed (#3228) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A legfrissebb infó ezzel kapcsolatban egy tweet: "Soon ;)" :DDD

Üdv. Johnny

(#3232) sittes79 válasza nubreed (#3228) üzenetére


sittes79
addikt

Nem tudom, de megint felsejlett bennem egy rossz érzés, hogy nem lesz ebből idén játszás. :O

(#3233) duvi válasza sittes79 (#3232) üzenetére


duvi
nagyúr

(#3234) Imilenni válasza sittes79 (#3232) üzenetére


Imilenni
addikt

Szerintem adják ki nyugodtan PC-re, a konzol meg majd érkezik egyszer. Úgy is a mostani gennel van baj, nem a kövivel :U

Press "F" to pay respects.

(#3235) cyberkind válasza Imilenni (#3234) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt kéne, de sajnos ők se merték gondolni amikor elkezdték fejleszteni, hogy eddig fog "duzzadni" a játék, és ezután nem lenne szép ezt meglépni, meg szerintem nem is merik, viszont így rettenetesen meglesz fogva a játék, hiába PS5 meg PC.

Paranormal Cocktivity

(#3236) Imilenni válasza cyberkind (#3235) üzenetére


Imilenni
addikt

Ettől félek énis, hogy megint azért lesz valami kevésbé jó, kevésbé nagy mert a konzolok nem bírják. :(

Press "F" to pay respects.

(#3237) duvi válasza Imilenni (#3236) üzenetére


duvi
nagyúr

Lesz first day minőség patch a nextgen konzolokhoz, szóval nem kell annyira félni a kompromisszumoktól.

(#3238) cyberkind válasza duvi (#3237) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet ezernyi first day patch, meglehet nézni a The Witcher 3-at, honnan-hova jutott, persze még így is szép.

Paranormal Cocktivity

(#3239) duvi válasza cyberkind (#3238) üzenetére


duvi
nagyúr

Persze, hogy lesznek javítások, de most nem erről volt szó, hanem a konzolok miatt "nem lesz ebből idén játszás"-ról. Szerintem a jelenlegi konzolverziókat "optimalizálják" és így jelenik meg novemberben. PC-re és az új konzolgenerációra meg jöhet teljes pompájában.

(#3240) FoxiestFox válasza Imilenni (#3236) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez rengeteg címnél így volt az elmúlt sok évben, ördögi kör, mert a régi fosra kell fejleszteni, mert abból van a nagy kess, de a régi fos nem enged fejleszteni, aka nem kapsz egy olyan jó terméket, mint amit amúgy kaphatnál. :(

(#3241) jonnyjoker01 válasza sittes79 (#3232) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem azért vannak csöndben mert nem akarnak többször tolni bármilyen dátumot és inkább akkor mondják hogy jön a következő NCW amikor már 100% készen van és biztosak benne hogy semmi sem jöhet közbe.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3242) Cifu válasza Imilenni (#3234) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nincs olyan, hogy a mostani generációs konzolokkal van csak a baj. Anno, mikor az ezzel kapcsolatos pletykák felröppentek, hivatalos reakció is volt rá.

Egy csomó dolgot kell és lehet polírozni a játékon, hovatovább a Ray-Tracing része is úgy pattant be a játékba, hogy tavaly még csak arról volt utalás, hogy RTX-only lesz, csak aztán jött a DX12 Ultimate, amit ugye márciusban jelentettek be, egységesített RT API-ként. A pletykák egy része innen pont, hogy a PC-re mutogat, mert ahhoz, hogy a vadonatúj DX12 Ultimate támogatást be tudják építeni a játékba, eleve időigényes feladat, tehát esélyesen részben emiatt is kellett anno szeptemberig eltolni a megjelenést.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3243) Cifu válasza FoxiestFox (#3240) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Hogy álltak volna neki a fejlesztésnek 2016-ban a next-gen konzolokra, ha akkor még nem volt meg az új konzolok hardware specifikációi, sőt, megjelenési dátumai se? :F
Továbbá a CDPR még 2018-ban elhintette egy pénzügyi jelentésben, hogy 2019Q4-et célozzák meg. Ebből lett 2019 nyarán 2020 áprilisa. Akkor még mindig nem voltak bejelentve sem a következő konzolgenerációk.

Szóval fordítva teszed fel a kérdést. A CDPR eredetileg nem akarta még véletlenül sem megvárni az új konzolgenerációt. Csakhogy a csúszások miatt így alakult. Nem a PS4 és az XBoxOne korlátozza be a játékot - hiszen (ahogy már sokszor elmondták) eleve ezekre a konzolokra kezdték el a fejlesztést.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3244) Vesa válasza Cifu (#3243) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Csak rossz belegondolni, hogy közben a PC meg hol tart hardverben...Körökkel erősebb már most, mint a next gen konzolok lesznek, tehát csak annyiból érdekes az egész, hogy nem a legjobb hardverre fejlesztenek, hanem arra, amiből sok van a piacon. Ez persze üzletileg teljesen rendben van, a felvetésem elvi. De esélyes, hogy így butított játékot kapunk PC-re is, legalább is, eleinte, aztán persze majd jön patch, meg idővel modok is, de az még nagyon a jövő.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3245) mettek válasza Vesa (#3244) üzenetére


mettek
addikt

Ez így van de maxon pl 1440p-ben kell majd neki egy 2080ti vagy 3080 hogy meglegyen a 60fps. A konzolra jobban lehet optimalizálni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#3246) Cifu válasza Vesa (#3244) üzenetére


Cifu
Topikgazda

(Szinte) soha sem a legjobb hardware-re fejlesztenek, mert akkor csak a legerősebb és legújabb hardware-t birtokló szűk réteg tudna játsznai a játékkal. Az meg piaci lefedettségnek meglehetősen karcsú.

A Steam Survey-ben is azt látni, hogy a PC-s felhasználók kétharmadának maximum 4 fizikai magos CPU-ja van (az egy ötödüknek pedig mindössze kettő), cirka 45%-uknak 8GB vagy kevesebb RAM-ja, és a felhasználók felének legfeljebb középkategóriás videókártyája (GTX1660/RX5600 vagy gyengébb).

Szóval especiel az nem meglepő, hogy nem a legerősebb hardware-re fejlesztenek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3247) Cifu válasza mettek (#3245) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ez a konzolra jobban lehet optimalizálni is viszonylagos dolog. Az optimalizáció egy része valójában csak annyi, hogy a leképzési felbontást illetve megoldást úgy lövik be, hogy a lehető legjobb élményt adja - a játékfejlesztők szerint. Dinamikus felbontás, checkerboard leképzés ( [itt egy nagyon jó bemutató az eredményről], a 74-től 82-ig tartó diákat külön érdemes végiglapozni ), különféle felskálázási módszerek...

Attól, hogy megvan a relative stabil FPS (és ugye konzoloknál sincs meg mindig), még nem jelenti azt, hogy ezt ingyen érik el - általában a grafikai minőséget áldozzák be. Innen kezdve pedig egy parttalan vita következhet, hogy kinek mi a fontosabb. Van, aki azt mondja, hogy ne skálázzanak, ne checkerboard-oljanak, adjanak natív felbontás végig a képminőség rontása nélkül, és kész. Van viszont, aki azt mondja, hogy tök mindegy, hogyan, de legyen folyamatos a képfrissítés.

Ez amúgy PC-n is itt van már egy ideje, Target FPS beállítási lehetőség néhány játékban, ugyebár).

PC-n is adott a kézzel optimalizálás lehetősége: foglalkozni kell azzal, hogy mit állítasz be a grafikai beállításoknál (és nem annyi, hogy mindent max.-ra húz a delikvens, mert annak általában nem lesz jó vége). Ezt csinálják meg a konzoloknál a fejlesztők előre. Cserébe el kell fogadnod, hogy akkor az lesz, amit ők jónak vélnek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3248) nubreed válasza mettek (#3245) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt elég erős kijelenteni úgy, hogy még meg sem jelent a játék. :U Ez mégis miből jött? Teljesen felesleges ilyen "jóslatokba" belemenni, majd november 19 -én meglátjuk mi lesz, hogy lesz. Ráadásul ha az lenne amit mondasz, akkor az egyik legeslegszarabbul optimalizált játék lenne ever. Na pont ez az amit a CDPR -ból nem nézek ki, úgy hogy ne keltsük a felesleges idegbajt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3249) syIex válasza nubreed (#3248) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem a mostani csúcs játékokra alapozva mondta a kolléga, amiben van valami (sajna), de azért nem 1440p hanem inkább 4K-ban... :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3250) Ellia válasza nubreed (#3248) üzenetére


Ellia
addikt

Ha követik a saját trendjeikt akkor megjelenés után 8-9 patchel már játszható lesz ;]

Viszont szerintem nem az optimalizáció lesz a legnagyobb baj, hanem a játékosok akik nagyon meg fognak lepődni, hogy ez egy RPG lesz...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.