Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) jonnyjoker01 válasza Kicsimix (#3350) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Persze, szerintem sem lesz csúsztatás most már, de egy csomóan nem igy gondolják, itt is olvasni. Ezért irtam le amit irtam, hogy azok szépen megvárják a 91. napot és utána meglehet nyugodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3352) Cifu válasza soundsonic (#3342) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem is várható egyhamar, hiszen általában csak a játék megjelenése előtt szokták kiadni.
Szvsz leghamarabb valamikor októberben fogják nyílvánosságra hozni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3353) Cifu válasza Kicsimix (#3345) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A The Gig trailerben sem volt work in progress felírat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3354) Maxxy10 válasza Kicsimix (#3347) üzenetére


Maxxy10
addikt

Kell egy olyan kulcstartó.. :C

(#3355) Kicsimix válasza Cifu (#3353) üzenetére


Kicsimix
őstag

Igaz igaz.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#3356) Fitzgerald válasza nubreed (#3344) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Laymen gaming-ék azt mondták júniusban, hogy 2080Ti-vel 1080p-ben RTX on "rock solid" 60fps-ük volt, és ez volt a minimum. Amikor a városban autókáztak, akkor meg teljesen smooth 100 feletti fps-ük volt.
Persze ez nem feltétlenül jelent bármit is a végleges gépigény tekintetében, de azért bizakodásra adhat okot.

(#3357) Wesder válasza cyberkind (#3293) üzenetére


Wesder
félisten

Jó az a 2001 1994-nek is.
Ekkor jelrnt meg a PS1 és 96-ban a Crash Bandicoot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3358) Cifu


Cifu
Topikgazda

VG247 interjú

Kivonat:

-A gunplay esetén hangsúlyozzák, hogy ez nem egy FPS játék RPG elemekkel, hanem egy RPG játék FPS nézetben. A lőfegyvereknél éppen ezért egy csomó változó lehetőséget adtak meg. Nem statikus (állandó) hanem dinamikus érték a visszarúgás (recoil) mértéke, az újratöltés gyorsasága, a fegyverváltás sebessége, stb. Ezen változók függenek a karakter tulajdonságaitól és képességeitől.
-Fontosnak tartották a rombolható környezetet, azt írják, hogy szinte mindenhol láthatóak lesznek a lövésnyomok, a felületnek megfelelően, és a különféle tárgyak különféle képen fognak reagálni arra, ha meglövik. A borosüvegek széttörnek, az ablakok szétrobbannak, ha egy vízcsövet meglősz, akkor pedig víz fog csorogni belőle.
-A fegyverek hatását próbálták a lehető legjobban visszaadni. Ha kis kaliberű lövedékkel lősz fejbe valakit, akkor nem fog hátrarepülni, nem fog a feje szétrobbanni, csak simán átmegy rajta a lövedék. Egy gránátrobbanásnál viszont már leszakadhatnak a végtagok és ilyesmi.
-A fegyverek nem küldetésekért kapott jutalmak lesznek, nem akarnak ilyen mesterkélt megoldásokat. Lehet őket vásárolni, lehet őket összeszedni megölt ellenfelektől, vagy lootolni (erre mi a jó magyar szó? - Cifu) egy banda fegyverraktárjából. A legendás fegyverek már macerásabb esetek, de elhitették, hogy a komolyabb karakterek (Meredith Stouth van megemlítve) ha kellően jó benyomást tesz rájuk a játékos, ajándékozhatnak efféle fegyvereket például.
-Még mindig dolgoznak a játékon, a közelharc kapcsán említette Pawel Kapala, hogy még nem elégedettek a közelharc hatásaival, látványával, és most ő például pont ezt fejleszti.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3359) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az a Corpo path érdekesnek tűnik nekem. A Streetkid túl kézenfekvő, túl sablonos. A Nomad meg kicsit madmax. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3360) Joccc07 válasza Cifu (#3358) üzenetére


Joccc07
addikt

"Lehet őket vásárolni, lehet őket összeszedni megölt ellenfelektől, vagy lootolni (erre mi a jó magyar szó? - Cifu)
"
Zsákmányolni. :)

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3361) nubreed válasza Fitzgerald (#3356) üzenetére


nubreed
veterán

Ez jó hír mindenképp. Ha jól tudom, az új 3070 fogja hozni talán a 2080Ti szintjét? Na majd kideról, aug 31-én lesz hivatalos nVidia bemutató.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3362) nubreed válasza .LnB (#3359) üzenetére


nubreed
veterán

Én elsőre Nomad leszek, az tuti. Nekem valamiért nagyon bejön.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3363) Ellia válasza nubreed (#3361) üzenetére


Ellia
addikt

Az árát is ;]

(#3364) cyberkind válasza nubreed (#3362) üzenetére


cyberkind
félisten

Én már most nem tudom mit válasszak, és ez elvileg csak a játék eleje. :D Tiszta The Witcher 1, ott is megy az agyalás ezerrel mi lenne a legoptimálisabb a többi játékra nézve. :))

(#3361) nubreed
Talán a 3060 400$ lesz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#3365) mettek válasza nubreed (#3362) üzenetére


mettek
addikt

Én is vagy nomád vagy Street kid.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#3366) Szabi®


Szabi®
addikt

Nem látom ezen a játékon a Cdpr lenyomatát,egyenlőre a "nem hat meg" kategória.
A gunplay sebzés/sebződés elég sterilre sikerült,azon még csiszolhatnak.

(#3367) nubreed válasza mettek (#3365) üzenetére


nubreed
veterán

Nomadként már az is kihívás lesz az elmondottak szerint, hogy egyáltalán bejuss a városba. Ez már önmagában is érdekes. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3368) mettek válasza Szabi® (#3366) üzenetére


mettek
addikt

Mondjuk bennem is megvan ez az érzés. Nekem nagyon Rage stílus a gunplay (ami nem annyira az én stílusom) de remélhetőleg a körítés elviszi a játékot.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#3369) Szabi® válasza mettek (#3368) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan ,ez a jó megközelítés.Tényleg arra is hajaz.
Én látok még nyomokat a Fallout 4 irányába.
Elválik :R

(#3370) nubreed válasza Szabi® (#3366) üzenetére


nubreed
veterán

Ez nem értem miért baj. Milyen az a CDPR érzés? Nem lehet egy Witcher féle "lenyomatot" várni egy jövőben játszódó cyberpunk stílusú játéktól. Az új játékon pont olyan lesz a ez a lenyomat, amilyennek lennie kell.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3371) Szabi® válasza nubreed (#3370) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezt nem tudom elmagyarázni,annó láttam egy trailert a Witcher 2-ről,elkapott az érzés,hogy ez bizony játék,ezt tolni kell,a 3-nál ez még magasabb reakciót váltott ki.Olyan világokat építettek,ami páratlan volt,szó szerint.
Ezt a játékot meg megláttam, és nem éreztem semmit.Lehet nem az én világom.
Karakter kreaálás ? Mi a búbánatnak ? Hisz elvétve látod csak....De viszont így hogy elvétve látod,már a párbeszédek közt sem lesz akkora beleélés,ehelyett egy sima fps,shoot em up rajzolódik ki......
Mindegy.....megvárom az első gameplay-eket. :)

(#3372) nubreed válasza Szabi® (#3371) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem nem lesz azzal gond. Pl. a Skyrim is végigtolható csak belső nézetből ha pl azt szeretnéd. A világ meg minden, én, biztos vagyok benne, hogy itt is rendben lesz. Mutatnak dolgokat, de szerintem direkt úgy csinálják ezeket a bemutatókat, hogy közben meg ne igazán mutassanak semmit, nem ma kezdték a szakmát. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3373) nubreed


nubreed
veterán

Egyébként a tegnapi path bemutatókban, a Street Kid részben van 1-2 mp. -ig egy olyan jelenet, ami ilyen utcai gyorsulási verseny vagy autóversenynek tűnik. Vajon ez benne is lesz a játékban?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3374) Kicsimix válasza nubreed (#3373) üzenetére


Kicsimix
őstag

Gondolom nem véletlen, hogy pont így mutogatják.. :)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#3375) eL Geri


eL Geri
őstag

Bennem az a kérdés merült fel, hogy vajon a három kezdeti életútnak három teljesen külön prológja lesz?
Mert akkor el tudnám képzelni, hogy rögtön 3x végigvinnék 3 prológot, külön mentésekben (ha lehet ilyet). Úgyis a kötöttebb prológokat szeretem :)

(#3376) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Brrr ezek a Samurai számok nagyon generikusak és jellegtelenek az én fülemnek. Remélem lesz rendes OST és nem akarják majd ezt túlzásba vinni meg kulcspillanatokban ezeket a zenéke betolni aláfestőnek.

Viszont mi volt az a Johhny Silverhand-es gameplay jelenet, játszható lesz ő is egy rövid időre?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#3377) nubreed válasza [Prolixus] (#3376) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is pontosan ez jutott eszembe. Semmi nem fogott meg bennük és egyébként is modert, futurisztikus elektronikus zene sokkal jobban menne egy ilyen játékhoz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3378) LK válasza nubreed (#3377) üzenetére


LK
addikt

Hát írjál nekik email-t, hogy nem vagy elégedett a munkájukkal, és hogy te ezt sokkal jobban csinálnád. Lehet h. szívesen veszik a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#3379) nubreed válasza LK (#3378) üzenetére


nubreed
veterán

:U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3380) jonnyjoker01 válasza Szabi® (#3371) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ennek pont az ellenkezőjét mondják a készítők meg az újságírók akik játszottak már a játékkal, hogy nem a gunplay-en van a hangsúly. Szerintem ha fps shoot-em-up a predikciód, akkor kellemesen fogsz csalódni :)

Üdv. Johnny

(#3381) zkxdn válasza [Prolixus] (#3376) üzenetére


zkxdn
őstag

Ha jól tudom a csajszi megemlítette hogy a kövi részben beszélnek majd az OSTről amit ugye a Witcher 3 zeneszerzője kreált :))

(#3382) Fitzgerald válasza nubreed (#3361) üzenetére


Fitzgerald
veterán

3070=2080 az eddigi leak-ek szerint, azért gondolom OC-vel ott lesz valahol a 2080Ti sarkában, de majd meglátjuk.
Engem a Big Navi jobban érdekel igazság szerint (2080Ti +10-15%), ha abból lesz referencia hűtős modell 200 alatt, akkor az legalább olyan jó vétel lehet majd, mint az RX 5700 volt.
Azzal már megbékéltem, hogy az AMD-nél mindig van valami dráma az első néhány hónapban, és kell pár hónap mire kikalapálják a drivereket.
Még mindig inkább ez, mint az 50-80%-os felár nvidiánál, csak mert jelenleg monopol helyzetben vannak a csúcskategóriában...

(#3383) Fitzgerald válasza [Prolixus] (#3376) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, igazi gatyametál. De ha a játék kontextusában nézzük a dolgot (és való életbeli referenciákból indulunk ki, mely szerint az emberek 90 százalékának rendkívül szar zenei ízlése van :D ), ez kell ahhoz hogy könnyen lehessen szélesebb közönségekhez eljuttatni egy-egy üzenetet...

(#3384) zkxdn


zkxdn
őstag

Ha valaki nem hallotta volna egy kis ízelítő az OSTből (E3 2019)-- [link]

(#3385) cyberkind válasza zkxdn (#3384) üzenetére


cyberkind
félisten

Érdekes, egy kicsit hajaz az új Doom-ra, abban van ilyesmi stílusú soundtrack, ami egyébként nagyon jó ha értelmesen használják. :)

Paranormal Cocktivity

(#3386) [Prolixus] válasza zkxdn (#3384) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Wow na ez már király viszont! Nem tudom honnan az infó hogy ez tényleg az OST zeneszerző munkája-e, de rmeélem hogy így van.

2020-08-11 13:36:22 (#3383) Fitzgerald

Ilyen téren nekem szerintem a tökátlag ízlésem van, akár bele is eshet abba a 90%-os szarba, :DDD Amit én mondok hogy ezekből a Samurai nótákból nem nagyon lenne slágér ha egy valódi banda lenne a jelen korban. Meghallgatod, vállat vonsz mész tovább.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#3387) nubreed válasza zkxdn (#3384) üzenetére


nubreed
veterán

Ez nekem is jobban tetszik már.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3388) Fitzgerald válasza [Prolixus] (#3386) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, a '80-as évek végét idézi a hangzásuk, de ez valószínűleg szándékos. Akkoriban jelent meg ugye a tabletop játék, azt a hangulatot akarták szerintem kicsit elkapni.
A saját dalaik sokkal modernebb hangzásúak, bár attól még egy tizenkettő egy tucat banda.

(#3389) zkxdn válasza [Prolixus] (#3386) üzenetére


zkxdn
őstag

Zeneszerzők:
- Marcin Przyblyowicz (Egy pár teaser tőle: [link] / [link] / [link] / [link] )
- P.T. Adamczyk (Sneak Peak: [link] / [link] )
- Paul Leonard-Morgan (Dredd zeneszerzője :D ) ( Tőle is 1-2 videó [link] / [link] )

PS4 téma zenéje: [link]

Pár zene a trailerekből, néhány feldolgozás illetve megpróbálták a hangokat kivenni a zenékből: [link] / [link] / [link] / [link] / [link] / [link]

Azthiszem hirtelen ennyi :DDD

(#3390) zkxdn válasza zkxdn (#3389) üzenetére


zkxdn
őstag

PS4 téma zenéje: [link]
Csak sikerült az egyiket elrontani :DDD :DDD :DDD

(#3391) Szabi® válasza jonnyjoker01 (#3380) üzenetére


Szabi®
addikt

Azért egy akció fps esetében a gunplay nagyon fontos.Mind a "ballisztika" mind a sebzésmodell. :)

[ Szerkesztve ]

(#3392) Cifu válasza Szabi® (#3391) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ez egy szerepjáték mindenek előtt. Nem akció FPS.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3393) Szabi® válasza Cifu (#3392) üzenetére


Szabi®
addikt

A Witcher is az volt,mégis volt benne zúzda,és jók voltak az arányok /párbeszéd/akció/romantika :)

[ Szerkesztve ]

(#3394) cyberkind válasza Szabi® (#3393) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert miből gondolod, hogy itt nem lesznek? Kicsit azt érzem ennél a játéknál, hogy sokan beleakarnak kötni a nem látott dolgokba, holott jó ha a játék 5%-át láthattuk eddig.

Jó, tudom, nincs tps nézet, akkor egyből egy agyatlan lövölde az egész, vagy valami egyedien régi és nem innovatív=szar mint a Halo.

;]

;]

;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#3395) Szabi® válasza cyberkind (#3394) üzenetére


Szabi®
addikt

Dehogy .....tévedsz :)
Én imádom az fps-eket. (Doom,Wolfenstein,Bf-ek stb)
De láttam egy olyan gameplay-t a cyberpunkból ami a fegyvereket mutatta be,fentebb valaki linkelte,reflektáltam is rá,nah az a gunplay nekem nem jött be.
Arra írtam fentebb , hogy túl steril,nincs sebzésmodell ,ballisztika stb......
Oké értem hogy ez nem egy ARMA 3, de ha ilyen ütős dizájnúak a fegyverek,akkor takarítsanak is ,ne csak "puttyogás" legyen.
Meg az a wanted filmszerű "kanyarba lövés"........elég erőltetett.

[ Szerkesztve ]

(#3396) cyberkind válasza Szabi® (#3395) üzenetére


cyberkind
félisten

Mihez képest steril, egy Doom-hoz képest az, de az megint más kategória, ez még mindig egy rpg lesz, és én úgy gondolom, hogy nem a gunplay-en lesz a hangsúly, hanem a játék többi aspektusán, de főleg a sztorin. Senki nem a sztori miatt játssza a Doom-ot (csak én), hanem a gameplay miatt, de ez csak egy példa.

Paranormal Cocktivity

(#3397) kiserik válasza Szabi® (#3395) üzenetére


kiserik
senior tag

RPG. Egy lövés = egy kocka dobás. Az eredmény ettől függ.

(#3398) Cifu válasza Szabi® (#3393) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Te írtad, hogy akció FPS, ahol fontos a gunplay. Erre írtam, hogy nem az.

Eleve ezt a "gunplay"-ezést nem igazán tudom hova rakni, hiszen ez nem egy lineáris dolog, amit X-el és Y-al le lehet írni. A játékélvezetről szól, ami minden egyes embernél mást jelent. Valaki agyatlan lövöldözést szereti, vagy kergetőzést, gyors rohangálást, azt, hogy egy komplett tárnyi lőszerrel végigsorozhassa a célpontot, ami jó esetben eldől, mint egy krumplis zsák. Egy másik véglet meg azt szereti, ha 300 méterről már számolni kell a széllel, a lövedék esésével és azon kesereg, hogy a hideg fegyver első lövésre ugyanoda hord, mint 60 gyorsan leadott lövés után, amikor már 100°C feletti a cső hőfoka.

Minden játékban egy-egy megfelelő szintet próbálnak belőni. Mivel ez egy RPG, így alapvetően az RPG elemekre építkezik - például ugye láthatóan 4 féle "elemi" sebzés is lesz, mint például hő (tűz) hatások, és minden karakternek lesz egy adott védelmi szintje az adott elemi sebzés ellen. Innen kezdve már nem feltétlenül az a fontos, hogy milyen pontosan tudsz milyen gyorsan adott mennyiségű lövedéket a célpontba pumpálni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3399) Szabi® válasza cyberkind (#3396) üzenetére


Szabi®
addikt

Miért nem szóltál előbb,hogy a sztori miatt játszod a Doomot ?
Átküldtem volna sms-be....... ;]

Viccet félretéve.....
Nekem mondjuk számít a gunplay .Neked lehet más aspektusa fontos, ez ilyen.
Utoljára amit küldtem és fps rpg,az a Skyrim volt.
Azt 4-szer toltam végig,de az ugye más műfaj,meg ott egy heavy axe ,fps nézetben engem a Hexen-re emlékeztetett a dungeonokba.
És az egy régi gamernek eleve egy élmény :)

(#3400) cyberkind válasza Szabi® (#3399) üzenetére


cyberkind
félisten

Az újnak nagyon jó a lore-ja. :))

Egy rpg-ben nem ez a lényeg, ide írhatnám a The Witcher 1-et, ami ma már megmosolyogtató gameplay (vagy inkább a harc="gunplay" :D ) téren, olyasmi mint egy beta Mass Effect, de minden más a helyén van, egyszerűen egy rpg-ben nem ez a lényeges, vagy a prioritás, egy Doom-ban vagy bármilyen hasonló fps-ben fontos a gunplay, de itt nem, nem ezért játsszuk ezeket a játékokat, legalábbis azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.