Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#504) fps8 válasza Dany007 (#502) üzenetére


fps8
senior tag

Természetesen igen.
Ezeknél jóval aprólékosabb részleteket is kigondoltam és utánajártam mint a fény és a hőmérséklet. Úgy oldottam meg, hogy egy olyan 'talajon' laknak ami lehűti a légkört. Ilyen elméletben van a föld alatt, mert ahogy a földkéreg a másik lemez alá bukik, a tengerből visz le vizet magával szivacs ként magába szívva. Ami a zárt közeg miatt képtelen elpárologni, és ebből kifolyólag jóval hűvösebb mint a környező anyagok. Továbbá... A víztározó réteg felett van egy olyan ásvány, ami átengedi a köpenyben található folyékony láva fényét olyannyira felerősítve, hogy a napnál gyengébb de állandó fényforrást biztosít a lent élők számára. Így születtek, és ezt szokták meg. Félnek és tartanak a sötéttől, ezért nem akarnak kimenni abból a világból amit jól ismernek. A vallásuk is erre épül... Na de ennél jobban egyenlőre nem akarok belemenni a részletekbe egyenlőre. :P
A lényeg, hogy az átlag hőmérséklet 50°C nagyjából.... attól függően hol milyen vékony a lemez, és milyen közel laknak a felszínre törő lávától...
De a fő témánk most az idő.
Az árapály mellett van még egy dolog amit megtudtam. Amiről már a korábbi hsz-ben is beszéltem, a vénusz hatása. Legyen egy anyag a világukban, amiből sok van, és ami reakcióba lép a 'térrel' amikor a Vénusz közel van a Földhöz. Ismereteim alapján a föld 365,26 -nap alatt kerüli meg a napot, míg a vénusz 224,7-nap alatt. Ebből a 2 adatból ki lehet számolni, hogy pontosan hány (földi mércével mérve) napos ciklusban találkoznak össze újra, és ez a 'közelség' nagyjából mennyi ideig tart?
Mert ha van egy árapály mércém, egy fix idő intervallumban végbemenő kőzetreakcióval ami szintén fix ideig tart, akkor ebből a három idő mértékegységből már össze tudom állítani a részleteket elég aprólékosan. :K

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.