Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) kuyarashi válasza popey37 (#1550) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem veszélyes, de le kellene nagyjából rajzolni, vagy ha a neten van már minta, akkor azt jó volna látni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1552) popey37 válasza kuyarashi (#1551) üzenetére


popey37
addikt

nálam győnyőrű tiszta az ég. nálatok?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1553) Cray Tyler válasza popey37 (#1552) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ne is mondd, itt is gyönyörű. Holnap jön a futár a kukkerral, addigra biztosan beborul :O

(#1554) popey37 válasza Cray Tyler (#1553) üzenetére


popey37
addikt

én már bepakoltam a kocsiba a cuccokat

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1555) kuyarashi válasza popey37 (#1552) üzenetére


kuyarashi
őstag

Itt 85%-ban felhős.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1556) 66zio válasza popey37 (#1552) üzenetére


66zio
aktív tag

Itt keleten sajnos teljesen felhős.

(#1557) popey37 válasza 66zio (#1556) üzenetére


popey37
addikt

hát én kipakoltam az erkélyre, sajna nem látok sok mindent, de az M81-82 pont zenitben van a fejem felett a komplett nagygöncöllel. meglátjuk mit lehet kihozni belőle.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1558) popey37 válasza kuyarashi (#1555) üzenetére


popey37
addikt

megint zaklatlak :)
müanyagot tudsz vágni? az nem annyira kemény mint a fém :P

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1559) kuyarashi válasza popey37 (#1558) üzenetére


kuyarashi
őstag

PMMA-at (azaz plexit, vagyis akrilt) tudok. A legtöbb műanyagot viszi ez a technológia, csak valamelyik kinyír (és a gépnek sem tesz jót). Illetve egyes műanyagok meg is folyhatnak, ezért a legáltalánosabb szépen, biztonságosan vágható és gravírozható műanyag, az a plexi.

Mi kéne? :)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1560) popey37 válasza kuyarashi (#1559) üzenetére


popey37
addikt

fehér 2mm vastag plexi lemez
egy kört kellene kivágni a négyzetből, akarok csinálni egy flatboxot.
most elektronikai projectek mennek.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1561) popey37 válasza kuyarashi (#1559) üzenetére


popey37
addikt

figyuzz, holnap megyek szolnokra egy cimborámhoz, mit szolnál egy talihoz ha ráérsz?
fél háromra megyek, előtte ütközhetnénk. ha nem gáz.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1562) popey37 válasza Cray Tyler (#1553) üzenetére


popey37
addikt

no mi a helyzet? megjött a kukker?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1563) popey37 válasza popey37 (#1561) üzenetére


popey37
addikt

storno, a holnap nem jó sehova.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1564) kuyarashi válasza popey37 (#1563) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ja, én sem leszek.
A plexi vágása egyébként megoldható, csak nem nagyon tartunk. Szóval az sürgősben nem biztos, hogy megy. Jelenleg monitorokból kiszerelt, vastagabb plexijeim vannak (áttetszőek).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1565) popey37 válasza kuyarashi (#1564) üzenetére


popey37
addikt

van anyag :)
csak vágni kell :)

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1566) kuyarashi válasza popey37 (#1565) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha plexi, akkor mehet.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1567) Cray Tyler válasza popey37 (#1562) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Meghozták, igen. A dobozokat pár helyen jó keményen megzúzta a futár (vagy akárki, akinek a kezén átment). De belül minden sértetlen. Az objektív védőn látszott, hogy nem én húzom ki először, de csak minimálisan. Az EQ3 alu lábas, de így is 16 kiló, majd beszartam ahogy a tubussal felszerelve emelgettem.Az egész cucc mindent ráakasztva elsőre bazi nagynak tűnik (én meg kicsi vagyok), a 120/1000 bele se gondolok mekkora állat lenne.

Most szétszedtem (gyakorlás). 9 körül összerakom, keresőt párhuzamosítok, pólusra állok (megpróbálok), aztán az erkélyen próbálgatom. A Vega és környéke van jó szögben, a másik erkélyről meg a Virgo halmaz és környéke. Hold őrületesen érdekelne, de nagyon későn kel most, és a házak is takarják (2. emeleten lakunk). Holnap beszámolok.

Most csak annyi a benyomásom, hogy ezzel a húszkilós cuccal én egy métert sem bírok szerintem menni. Párszáz méterre van tőlünk a halmi erdő szélén nagyon jó észlelő hely, de ezt szerintem oda sem bírnám kivinni (de, csak hát nehéz, na). És erre írják azt, hogy kicsi távcső, amivel könnyű kitelepülni... Nemtom más mit szed, én ehhez hurka vagyok :)

(#1568) kuyarashi válasza Cray Tyler (#1567) üzenetére


kuyarashi
őstag

:DD
Igen, az EQ3 még nem vészes egyáltalán, a 120/1000-nél viszont vannak kompaktabb távcsövek.
Mi lenne veled EQ6-al, 200/1000-essel? Csak a mechanika fej 16.5 kg. Acélláb 7 kg, plusz 2 × 10 kg súly, távcső 10 kg, akku is vagy 2 kg, kiegészítők SZATYORBAN 0-10 kg. :D Sprint fel a hegyre. Pár ászlelés után kicombosodik az ember. (Kár, hogy alföldön lakok, rám férne még vagy 2 kiló comb oldalanként. :) )

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1569) popey37 válasza Cray Tyler (#1567) üzenetére


popey37
addikt

ugyanmár, majd ha egyszer összefutunk meglátod mi a sok cucc:
1 horgásszék 2 kg.
1 kemping asztal 2 kg.
1 powerbank 15 kg.
3 koffer összesen kb. 15 kg ez lehet több, még nem mértem le soha.
1 NEQ-5 fej 7-8 kg.
1 5 cm-es acél háromláb 8 kg.
2 5 kg ellensúly 10 kg
1 laptop 3 kg.
120/1000 tubus. elvileg csak 5 kg, de tuti több a bilincsekkel prizmasinnel

én kb. ennyivel települök ki egy egy alkalommal.
a kofferek tartalma: egyben a 72/420 tubus, zenittükör meg a kábelek.
másik koffer: 12 voltos akku, vezetőtubus, oklik, canon 600D, meg egyébb apróságok.
harmadi koffer skypanoráma okli szett.
ha mindezt bepakolom a kocsimba a hátsó ülés plafonig anyósülés félig.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1570) Nimda


Nimda
addikt

2" Castell, skywatcher, lacerta dielektrikus tükrök. Sorban, 30e, 36e, 42eFt, ha jól emlékszem. Ki melyiket venné? Nem tudok dönteni, mert azért az áruk egyenesen arányos lehet a minőségükkel, vagy nem?

Oklik terén még nem jutottam dűlőre, de hajlok a lacerták felé (uwan, swa-70). Azért ez a sok agyalás, mert nem szeretném lecserélni őket, idővel sem. 4-25mm -ig szeretném lefedni a szettemet. A planetaryk minőségileg eléggé képlékenyek, ahogy olvasom a teszteket, de még a listámon vannak. A sky árából meg négyet is vehetnék a lacertákból. De még ez is a listámon van :)

[ Szerkesztve ]

(#1571) Djuree válasza Cray Tyler (#1567) üzenetére


Djuree
félisten

azigen, van súlya. :D
szerencsére nekem nem lesz gondom, majd 2 méter vagyok meg hozzá 100 kila, ikergyerekeimmel edzek, ketten 30 kilók és szoktam őket egyszerre vinni, az extra nehézség hogy még mozognak is közben mint a kukacok. :DDD
a 120/600-as lett végül?
majd várjuk a tapasztalatokat. :C
sajna én még a holdat se látom, 2. -on lakunk még 1-2 hétig, körülöttünk 5 meg 10 emeletes házak, ha látom az eget már boldog vagyok. :DDD de utána kertes, ki is ülök majd a binoklimmal amíg nincs távcső.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1572) popey37 válasza Nimda (#1570) üzenetére


popey37
addikt

a skywatcher meg lacerta között szinte nincs különbség, nekem SW van. viszont az oklik terén a lacerta UWAN a jobbik, 82 fokos látómezővel. jó választás lehet még a SPLEER oklicsalád is. barlow vagy tele vue 2x-3x vagy Q-turret 2,25x. mélyegezni meg egy 50 fok körüli, nekem egy 40mm-es celestron van, használtba vettem 5k-ért. hibátlan

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1573) kuyarashi válasza popey37 (#1572) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tapasztalatom ugyan nincs mindkét okli csoporttal, de az UWA Lacerta-kra írják, hogy a betekintés nem kényelmes. A Skywatcher-hez ezt nem írtak. Ugyanakkor, ha általánosságban valamelyik márka mellett le kellene tennem a voksomat, akkor a Lacerta mellé tenném.

Van egy 30 mm / 80°-os, gombás okulárom. Ki kellene tisztíttatnom. Az kb. 5.000 Ft?
Anno az eladó azt mondta, hogy nem egy nagy szám, de szerintem nem rossz. Régebbi darab. 12-ért vettem. ST 80° van ráírva. Neten nem nagyon találtam róla infót.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1574) Nimda válasza popey37 (#1572) üzenetére


Nimda
addikt

Az UWAN oklik nem fedik le a nagyításokat, csak 3db kapható a BTC -nél. Ezek mellé gondoltam az SW-70 sorozatot amik 70 fokosak. De otthon megnézem a SPEER -eket is.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Djuree


Djuree
félisten

ezekről az oklikról van valami leírás hogy mik ezek pontosan? írtok itt betekintési szögről meg fókuszról de én nem tudom ezek mik, mire vonatkoznak. van valami a teljesen kezdőknek a neten? vagy valami könyv?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1576) Cray Tyler válasza Djuree (#1571) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Akkor az első észlelés 120/600-as SW-vel. Második emeleti erkély, erősen fényszennyezett ég, végül 9 körül állok neki. Direkt sötétben raktam össze az egészet (szokjam), hopp nem fér ki a terasz ajtón. Kinyit másik szárny is, kiforgatom nagy nehezen... NA MOST. Mit is nézzek (MINDENT), hopp a Vega most nézett ki a szembe ház fölül (az eredeti terv is az volt, hogy azon a környéken nézelődök). Na akkor nosza becélzom. Ja várjá' pólusra kéne állni... Nézzünk egy youtube videót, mondjuk magyart.... hát kár volt, emberünk náthásan szipogva filmezi a macskát, közben mindenről beszél, csak arról nem, hogy mit nézzek meg hova forgassak. Nézem akkor a kapott leírást, na, nem nehéz ez, beállítom 47 fokra aizét, és utána a lukban látnom kell a polarist azt' kész. Így? Gondolom.
Na, akkor Vega. Tekerem ezt, csavarom azt, kábé jó az irány, belenézek OTTVAN! Húúúú. Na, akkor kicsit jobbra fel van miszter héraklész, abban van M92 meg M13... Tekerem csavarom, de a vegán kívül egyetlen csillagot sem tudtam azonosítani. Még csillagképet sem. Nem baj, türelmem végtelen. Vissza a vegához. Alatta van a lant. Az kisebb. Na, a kettőse megvan (gyönyörűen szétbontotta a tubus, azonnal láttam kristálytisztán, hogy az ott kettő)! Na, az alja is megvan a lantnak! Van ottan aizé, M57. Aszongya kicsit jobbra... megvan a lant jobb fele is, szuper, hol aza messier... nincs meg. Mi ez? Köd. Hú az halvány. Nézem őrületesen, tudom hol KÉNE lennie, és hát ugye ott is VAN, csak nem LÁTOM. A tubusnak kéne tudnia, az oklinak nem feltétlen, a szemem se tanult még annyit, meg a fényszennyezés is brutál, nem baj, nekem siker, hogy a lant meg a kettős megvolt fullosan. Ez volt kb 1-1-5 óra. A szerelés +0,5. És már nagyon kezdtem fázni, így még megpróbáltam újra megkeresni az M92-t és az M13-at, de nem leltem.
Ennek oka, hogy nem tudtam csillagról csillagra menni, mert nem ismertem fel hogy melyik melyik. Sok csillag látszik, a mapok meg nem mutatják mindet, azt nem bírtam beazonosítani, hogy a sok kis izéből melyikek a komolyabb izék, amik a mapokon is jelezve vannak.
Használtam Google Skymapot (az segített a legtöbbet), a SkEye se rossz, de a SkyView egy fos. Láttam 3 műholdat (nem tudom melyikek voltak, gondolom minimum kettő starlink lehetett) meg 1 repcsi egyszer áthúzott előttem, az szép volt (próbáltam utánamenni, de gyorsan megy).
Utána bejöttem és elpakoltam.

Összességében. Lenyűgöző. Akkor is, ha nem találtam meg mindent, amit kerestem. Pontosan erre számítottam, de nagyon jó, hogy felkészültem erre a "kudarcra". Ami nem kudarc, mert ez ilyen. De megértettem azonnal, hogy sokan miért csalódnak nagyot. Én nem csalódtam. Nagyon várom a holdat, a bolygókat, meg hogy legyen kicsit melegebb (alul is öltöztem, az is volt a baj).

Egy para volt, a görnyedés... szilánkosra törtem a gerincem a végére, úgy éreztem. Tettem alám széket, úgy jobb lett. Némileg. Meg nem bírtam egyszemmel nézni, csak ilyen pár percig, utána elfáradt a másik szemem a csukvatartásban (akármilyen hülyén is hangzik mindez). Ekkor szemet váltottam, úgy jó volt megint. De lehet jobb lenne leragasztani az egyik szemem észleléshez.

Köszönöm a tanácsokat, köszönöm, hogy elvezettetek ehhez a választáshoz. Nemhogy nem bántam meg, de rögtön első alkalommal sok örömet leltem az észlelésben.

(#1577) Cray Tyler válasza Djuree (#1575) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Én itt kezdtem, aztán itt folytattam. Most pedig egy nagyon kezdő szavait olvashatod, hogy mit értett meg arról, mi is az az okulár. Íme:
Az okulár az a kis hengeres izé amibe belenézel. Ez a kis bizbasz csinálja a szemednek a képet a soksok fényből, ami a nagy csőben van. Mivel a távcsövön nincs zoomoló gomb, így a zoomot úgy tudod állítani, hogy másik (méretű, másik nagyítást adó) okulárt teszel fel.
Az okulár minősége azért fontos, mert a távcső hiába gyűjt neked soksok fényt, ha a nyomi okulár a végén elrontja az egészet, mielőtt a soksok jó fény a szemedhez érne.

(#1578) Nimda válasza Cray Tyler (#1576) üzenetére


Nimda
addikt

Próbáld ki a stellariumot, pc-re ingyenes, droidra fizetős, de a legjobb a plus verzió. Real time mindent megmutat. Persze paraméterezhető.

(#1579) Djuree válasza Cray Tyler (#1576) üzenetére


Djuree
félisten

ez tetszett, jót derültem. :D
de megértettem, ennyi sikernek már én is örülnék elsőre. jó lesz ez. tegnap hideg is volt, ma reggel errefele 5-6 fok. :o
egyenlőre ha van időm olvasgatok én is, próbálok "térképészkedni". sajna időm az most nulla, a házzal is rengeteg a meló. viszont van magas tetőtér (3. szint) ami üres, majd egyszer megbontom a cserepeket és csinálok egy kis forgatható "planeáriumot". :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1580) Cray Tyler válasza Djuree (#1579) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Jól teszed, én irigylem most tőled a vidéki eget. Kitelepülés nélkül nagyon korlátozottak lesznek itt a lehetőségeim a fényszennyezés miatt, ez biztos. Most ugye nincs se bolygó, se hold, pedig ezek jobban mennének ilyen körülmények között. A mélyéghez sötét kell(ene). Szóval gyúrnom kell bicepszre, és akkor ki tudom vinni az apparátot erdőszélre, akkor van esélyem.

(#1581) popey37 válasza kuyarashi (#1573) üzenetére


popey37
addikt

ha talizunk kitakaritom neked., azért ésszel kell szétszedni mert van benne egy rakás lencse és ha valamit nem ugy teszel vissza, akkor kidobhatod.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1582) popey37 válasza Cray Tyler (#1580) üzenetére


popey37
addikt

pedig mélyegezni jobb időpont nincs a mostaninál, a hold későn kel, és már a nyári tejút elég hamar fenn van. egy sor mélyég gyönyörűen látszik, pláne egy F5-ös 120mm-es tubusban.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1583) Cray Tyler válasza popey37 (#1582) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Egy akadály van előttem, a közvilágítás.

(#1584) popey37 válasza Cray Tyler (#1583) üzenetére


popey37
addikt

a görnyedés ellen meg az acélláb a megoldás, mert ki lehet huzni a teleszkópot, igy najdnem 1,5 m magasra kerül a mecha feje, egy zenittükörrel már nem is kell görnyedni.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1585) Djuree


Djuree
félisten

kis erdekesseg.
nemreg epitettem legobol egy egyedi technic snowspeedert, eleg nagy volt, sok funkioval. az ebayen meghirdettem 100k-ert, aki megvette a nasa jetproplab-nal dolgozik, azt mondta ki fogja tenni vitrinbe valami kozossegi terbe a munkahelyen. kerdeztem hogy nincs-e valami jo melo? de nem igazan volt kommunikativ. :D
nembaj, ha egyszer ott jar valaki nezze meg tenyleg kitette-e. :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1586) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Végre arrébb mennek a felhők, jött helyette por. Este azért csak összerakom az ágyút (ha addig nem jön vissza felleg), oszt meglássuk mit látunk.

(#1587) kuyarashi válasza Djuree (#1585) üzenetére


kuyarashi
őstag

Holnap megnézem.

popey37 (#1581)
Jó lenne. Nem kezdtem bele, mert azt mondják, hogy nagyon kényes és nagyon nehéz a gombától megszabadulni. Mivel tisztítod, hogy nem terjed szét újra?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1588) Djuree válasza Cray Tyler (#1586) üzenetére


Djuree
félisten

szep lett az autom reggelre tole. a mosoknak most jo lesz. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1589) Nimda


Nimda
addikt

Na ma jön a dielektrikus, kíváncsi leszek. A Skywatchert rendeltem, aminél van olcsóbb is, de arról nincsenek felhasználói tesztek.

popey37 valóban letekerhető a front lencse a tubusról, hát így jóval egyszerűbb tisztítani. Csak nagyon nehezen ment. A légrést nem fogom megbontani. Amit még észrevettem, hogy a kihuzat "csöve" nem volt teljesen párhuzamos az optikai síkkal, ezen is állítottam.

(#1590) popey37 válasza kuyarashi (#1587) üzenetére


popey37
addikt

általában fültisztitó és alkohol, de elötte fel kell áztatni, mert oda van ragadva keményen.
de nem elég a lencséket megtisztitani, a házak is meg kell pucolni rendesen.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1591) kuyarashi válasza popey37 (#1590) üzenetére


kuyarashi
őstag

Amikor megindul a gomba, de nincs lehetőségünk azonnali tisztításra, azt tanácsolják, hogy rakjuk olyan ablakba, ahol sokat éri UV fény. Ez lassítja, vagy meg is állíthatja a növekedést. Viszont ehhez talán hetekre is szükség lehet.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1592) popey37 válasza Cray Tyler (#1576) üzenetére


popey37
addikt

tudod, a leglényegesebb különbség a szabad szemes és távcsöves észlelés között, hogy amikor szabad szemmel felnézel, kb. 5-6 magnis csillagokat látsz, jó sok van belőle. de amikor a távcsővel nézel ugyanoda akkor akár 12-13 magnis csillagokat is látsz, szóval kb 3x annyi csillag van az adott égterületen mint szabad szemmel. el lehet veszni rendesen :)
ja és kis nagyitással kell mélyeget lesni.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1593) kovisoft válasza popey37 (#1592) üzenetére


kovisoft
őstag

Mármint kb. 1000x annyi van. :D

(#1594) popey37 válasza Nimda (#1589) üzenetére


popey37
addikt

arra vigyázz, hogy a légrésbe ne menjen be semmi, mert akkor baj van. én leragasztom körbe, ha szétszedem.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1595) Nimda válasza popey37 (#1594) üzenetére


Nimda
addikt

Mire gondolsz? koszra? Ha jól láttam, az ED-nek gyűrűs légrése van körbe, nyílás sehol nincs.

Nagyon jó ez a dielektrikus zenit, gyönyörű bontatlan dobozban kaptam (BTC). Valóban sokkal több a fény a hagyományoshoz képest.

(#1596) Cray Tyler válasza popey37 (#1592) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

A 25mm-es csudálatos bárium okulárral nézelődtem. Ezt kaptam, meg egy 10mm-est. Úgy olvastam, hogy mélyégre a 25-ös jobb a 10-esnél. Amíg le nem cserélem őket, addig ezek lesznek.

(#1597) popey37 válasza Cray Tyler (#1596) üzenetére


popey37
addikt

este egy tali, ha lesz valami kis ég? ki kell használni a legkisebb lehetőséget is ,emrt jövö héten már melózok, és a mechanikám meg megy a szervizbe.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1598) Cray Tyler válasza popey37 (#1597) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

A következő 72 óra biztos nem jó sehogy sem sajna.

(#1599) popey37


popey37
addikt

ide is beirom, hátha valaki késztetést érez iránta:
Eladó SW EVOSTAR ED 72/420 tubus kofferral. irányár: 90000 ft.
120/1000 SW akromát, a kihuzatban betét a kókadás ellen, valamint bordás szíj hajtású motoros fokuszírozó. irányár 100000 ft.
Skypanorama okulárszett: 7-15-23 mm ára: 100000 ft.

még mielőtt megkérdeznétek, hogy miért adom el: vennék egy 100/900-as ED Apo-t

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1600) kuyarashi válasza popey37 (#1599) üzenetére


kuyarashi
őstag

És mi lesz a Skypanorama helyett?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.