Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Nimda


Nimda
addikt

A hasznosítható látószög, az okulár fókusza függvényében. Nekünk a piros és a kék vonal a lényeges, ami a határokat húzza meg. Ha ezen túl esik, akkor csökken a látószög. Ezért van az, hogy bizonyos fókusz felett már 2" oklikat használnak.

[ Szerkesztve ]

(#1802) Cray Tyler válasza Nimda (#1801) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ez egy nagyon fasza diagram, le is mentettem, köszönet érte. Az meg nem zavar ha drága a 2"-os készlet, türelmes vagyok, megvárom míg összejön rá a forrás. Ha már a tubus tudja a 2 colt, akkor olyannal érezném teljesnek a készlet.

(#1803) popey37 válasza Cray Tyler (#1802) üzenetére


popey37
addikt

az a baj a 2" oklikkal, hogy igen kevés, ha van egyáltalán, a 15mm alatti. ha esetleg van az meg horror árú. és nem sok értelme van egy 5 mm-es 2" oklinak

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1804) Cray Tyler válasza popey37 (#1803) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Olyan lenne a zenittükör, hogy adnak hozzá szűkítő adaptert, így mehetnek bele az 1 1/4-es oklik is.

(#1805) Nimda válasza Cray Tyler (#1804) üzenetére


Nimda
addikt

Általában mindegyikhez adnak szűkítőt. Csak előfordulhat, hogy nem mindegyik 1,25" -ös oklival lesz fókuszod, a 2" zenit hosszabb fényútja miatt. Nálam legalábbis volt rá példa.
Ezért tartok mindkét méretű zenitből, ebből is persze dielektrikusat.

[ Szerkesztve ]

(#1806) popey37


popey37
addikt

most olvastam a bazárban, hogy csúcsrefraktorok eladók, mondom ránézek hátha tényleg valami jó. erre 102/1350 bresser, 100/1000 tal.
a tal még talán, de a bresser mióta csúcsrefraktor? azért mert van rajta jusztírozható kihuzat, amit bűn volt lecserélni, meret a gyári hexafoc sokkal jobb, egy takahasi kereső? az többet ér mint a tubus és 120k-ért adja. a boltban 96k.
kész röhely hogy miket irkálnak az emberek, tisztelem Lörinc Imrét, ismerem is, de azért ez már sok a jóból. :C :C

hiába cserélgeti le a tubust, kihuzatot, keresőt, a távcsövet úgyis az optikája után ítélik meg, lehet mindene aranyból, ha az optika szar, forintot nem ér.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1807) Nimda válasza popey37 (#1806) üzenetére


Nimda
addikt

Nézegettem pár napja az Explore Scientific tubusait, szerkezetileg na azok már inkább mint a bresser, de csúcsnak nyilván nem mondható egyik akromát sem, bármekkora dög.

Én láttam olyat is, hogy valami kékszínű SW 90/900 -as tubust árult valaki megkímélt állapotban, vicces áron. A valóság: az ágy szélén egy pokrócon lelógatva, a kihuzat ütött kopottan, merő kosz és karc, mintha a kutya szájából vették volna ki. Mellé egy zenitféleség, amivel mintha homokoztak volna a gyerekek.

[ Szerkesztve ]

(#1808) Cray Tyler válasza Nimda (#1805) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Olvastam pár oldallal korábban, hogy belefutottál ebbe. Pont ezért megtartanám az 1,25"-ös amici prizmát is.

Ma megjött a 20-as Lacerta SWA okli, egyenlőre nincs felhő, így lehet ma ki is tudom próbálni.

Megérkeztek továbbá a táskák a 120/600-as tubushoz és az EQ3-hoz. Na ezektől viszont nagyon nem vagyok meghatódva.

A tubushoz való táska elég ványadt, párnázás szinte nincs, egyáltalán nem érzem benne védve a távcsövet. Bezzeg a zipzárak bazi nagyok meg erősek, csak tudnám minek. A tubus gyári doboza is elég gyámoltalan, de abban legalább volt a tubus körül habszivacs (vagy mi az).

Az EQ3-hoz rendelt táska még nagyobb csalódás. Ez a kép úgy kamu, ahogy van. Az EQ3 fejet a tripod mellé téve nem lehet összehúzni a táskát. A tripod is ippeghogy befér, feszül minden varrás és zipzár, biztos tartós lesz így. Fizikailag képtelenség mellé besuvasztani a fejet is. Továbbá nem bírtam felfedezni sehol a 2cm-es szivacs bélést, amit emleget a leírás a BTC site-on. Így most vehetek egy külön táskát a fejnek is, újabb 25 rugó (csak alu kofferokat találtam).

Ez így eléggé csalódást keltő.

(#1809) Nimda válasza Cray Tyler (#1808) üzenetére


Nimda
addikt

Azt a koffert én is nézegettem, de 25 ezret nem adnék ki érte. Ismerve a kínaiak összeszerelési minőségét (ami nem mindig rossz, de itt valamiért nem sikerül), még nekem kéne fabrikálnom rajta, hogy használható legyen.
Na ezért vettem ED- t, ahhoz jár koffer és még praktikusan használható is :)
Viccet félretéve, sajnos van, hogy zsákbamacskát veszünk, aztán vagy megtartjuk, vagy elállunk tőle. Sajnos külön kell szedni. Így én biztos nem cipelném, egymást nyomorgatják, karistolják.
Az EQ3-5 mounthoz, elég valami nevesebb hátizsák, olcsóbban, simán belefér, mégha nincs is fazonra alakítva. A háromláb máskérdés, főleg ha acél, azért már megáll melletted a rendőr, ha rosszul fogod :)
Ehhez érdemes lenne venni kimondottan állvány táskát.

[ Szerkesztve ]

(#1810) popey37 válasza Cray Tyler (#1808) üzenetére


popey37
addikt

én simán visszaküldeném.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1811) popey37 válasza Cray Tyler (#1808) üzenetére


popey37
addikt

az amici prizmát felejtsd el éjjeli észleléshez, nappali megfigyeléshez való.
ha lesz rá mód hasonlítsd össze a zenittükörrel, ég és föld a kettő.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1812) popey37 válasza Cray Tyler (#1808) üzenetére


popey37
addikt

táskaproblémára a következő ötletem van: egy közepes méretű erős sporttáska, esetleg katonai vászontáska, polifoam-ból bélés bele. elejébe elfér a mecha fej, mögé hosszában a tubus, plusz kis kofferben a kiegészítők. a lábaknak egy sátortáska, bele polifoam bélés.
két táskával meg lehet oldani és meg kerül 75 ezerbe.
már csak erősíteni kell, hogy elbírd. :C :C :C :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1813) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Megtartom őket, mert arra végülis jók, hogy óvatosan hurcoljam velük a motyót, meg taxiban fogjam magam mellett. De a fejnek lett volna a legfontosabb valami hordozó, mert ugye elég szállíthatatlan alakja van.

Az amici prizma miért szar éjjelre? És akkor miért ezzel adják gyárilag az amúgy tök fasza 120/600-as akromátot? Azon kívül, hogy kettétörik tőle a hátam :)

(#1814) Nimda válasza Cray Tyler (#1813) üzenetére


Nimda
addikt

A rövid fókusza miatt panoráma távcsőnek is használható. Az amici kevesebb fényt enged át és torzít. Cserébe oldalhelyes/állított képet ad. A zenittükörrel csak állított képed lesz, de nem lesz oldalhelyes. Ha pedig közvetlenül nézel az okliba, minden irány felcserélődik.

[ Szerkesztve ]

(#1815) Cray Tyler válasza Nimda (#1814) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Tehát a gyári bárium oklik oké, hogy tepsifos mindkettő. De hogy a prizma is fosadék, az - ismételném magamat - eléggé csalódást keltő.

(#1816) Nimda válasza Cray Tyler (#1815) üzenetére


Nimda
addikt

Nem fos, csak nem csillagászkodni való :) erre a zenit a megfelelő, mert ennek a van a legkisebb fénytörési hibája (illetve inkább a dielektrikusnak). Az amici arra jó, mint a spektívek, természet megfigyelésre.

[ Szerkesztve ]

(#1817) popey37 válasza Cray Tyler (#1815) üzenetére


popey37
addikt

a bárium oklik nem szarok, csak nem egy csúcskategória. ha mindenből a jobbat kapnád a szetthez amit megveszel akkor kétszer annyit kellene fizetni érte. sőt többet.
az már más kérdés, hogy a boltok a felsőközépkategóriás tubusokhoz is ezt adják, ha egyáltalán kapsz hozzá valamit. lásd a 72/420 ED-t, még kihuzatszűkítőt sem adnak, egy tubus meg egy koffer. minden mást meg kell venni.

ez azért van, hogy a kezdő amatőrcsillagász aki megvesz egy gyengébb tubust, használni tudja többletköltség nélkül.

most képzeld el, hogy mennyit kellene fizetni egy 150/750 newtonért, ha kapnál hozzá az eq3 helyett eq5-öt, kómakorrektort meg minőségi oklit kettőt.

egy 500k-s ED-hez pl. semmit nem kapsz. mert a bolt úgy gondolkodik, ha van pénzed egy 500k-s tubusra akkor vedd meg mellé mégegyszer annyiért a kiegészítőket.
ez a plusz bevétel fedezi a gyengébb minőségű tubushoz adott "bóvli" kiegészítőket. amiket természetesen úgyis le fogsz cserélni.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1818) Nimda válasza popey37 (#1817) üzenetére


Nimda
addikt

Én azon mérgelődtem mindig, hogy a mechanikákhoz nem jár pólustávcső, mint tartozék, pedig ez alap lenne. Egy szint felett lehet már nem csak opcionális, ezt nem tudom.
Vagy eleve minde tubushoz koffer, mondjuk 90mm -től felfele.

Emlékszel mikor csodálkoztam hogy a 80 -as ED -hez milyen jó, hogy adnak koffert, 2" zenitet (dielt!) keresőt és egy 28mm 2" oklit is. És ahhoz képest nem drága. Külön - külön sokkal többe lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1819) popey37 válasza Nimda (#1818) üzenetére


popey37
addikt

a HEQ-5-től felfelé már beépített a polustávcső, mondjuk abba az árba már férjen is bele.
sőt, a HEQ-5 pro goto már gyárilag bordás szíjas. attól lejjebb meg opcióként vehető.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1820) popey37 válasza Nimda (#1818) üzenetére


popey37
addikt

általában ha szettet vagy csomagot veszel van benne zenit, kereső meg 1 db. 2"okli. bár az okli külön 7500ft. nem nagy durranás.
elvileg az a 30-40k felár nem sok, de, ha azt vesszük, hogy a tubus a boltnak max felébe kerül, akkor már nem is olyan jó. persze a vevőnek csábító, és a zenit meg a kereső még használható is.

ez olyan mint amikor csak tubust veszel x forintért, ha meg csomagban veszed mechanikával együtt, a mechanikáért alig kérnek valamit.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1821) popey37


popey37
addikt

feldobtam egy hirdetést a makszutov bazárba, hogy az goto-t keresek. irt egy tag, hogy 65k-ért van neki egy. a boltban most 69.900-ért lehet kapni , már mindent ad hozzá csak vegyem meg 55-ért. hát nem, mondtam neki max 45k.
szemét vagyok? :C :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1822) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Volt tegnap egy 30 percem, amikor már nagyjából sötét is volt, és még felhőmentesnek volt mondható az ég, belenéztem a Lacerta 20mm-es SWA okliba. Háttő, M3 szinte instant megvolt, ráadásul a rosszabbik erkélyről. Nehéz leírnom, miben jobb, mint a bárium csoda, de egyértelműen másik kategória. És ez még mindig amici prizma. Mi lesz egy rendes 2"-os szettel? :D Alig várom.

(#1823) Nimda


Nimda
addikt

Egy újabb "gyöngyszem" az EQ5 összerakásánál, illetve a pólustávcső behelyezésénél. Hogy lehet ekkora hézagot csinálni? Nekem még akarva sem sikerülne. Lötyög az egész tárcsa. Az EQ3 -nál nem volt ilyen, ott passzentosan illeszkedett. Már már azt hittem valamit rosszul raktam össze, vagy kifelejtettem, de nem, mert ez másnál is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1824) Cray Tyler válasza Nimda (#1823) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

EQ3:

Annyira nem passzentos ez sem. A zöld gyűrű (nemtom mi a neve) szépen lötyög, csak a kép kedvéért toltam a helyére ütközésig. Mondjuk nem nagyon használom semmire.

Viszont, hogy jót is mondjak a gyárilag a tubushoz kapott kiegészítőkről: a red dotos keresőtávcső teljesen jól használható. Sajnos minden észleléskor párhuzamosítanom kell, és nem nagyon van semmi 500m-re tőlem (ház van szembe), így valami jó fényes csillaggal szoktam megoldani. Az is jobb, mint a semmi.

(#1825) Nimda válasza Cray Tyler (#1824) üzenetére


Nimda
addikt

Az enyémen teljesen tökig lehetett csavarni a póluscsövet, nem volt hézag, lötyögés. Mondjuk neked az alap tárcsa van, dátumtárcsa a zöld és a szürke is. Vagy ennyire nagy lenne a szórás :F

A keresőtávcsövet is párhuzamosítani kell, minden alkalomkor elmászik picit mikor összerakod, szóval ez ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#1826) Cray Tyler válasza Nimda (#1825) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ha megszorítom a fenti csavart, akkor nem lötyög. Lehúzom a zöldet a szürke tárcsáig, megszorítom, azt jóaz. Egyenlőre csak nagy vonalakban tudom, hogy mire való, tanulnom kell még, hogy használni tudjam.

(#1827) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Tökmás: regeltem a csillagvaros.hu fórumra, és háttő, nem biztos, hogy érdemes volt. Számomra elképesztő, hogy egy ennyire szerethető hobbi köré csoportosuló közösségben is szinte muszájból kialakulnak a teljesen értelmetlen konfliktusok, kicsinyes és érzelem-vezérelt "indokok" mentén. Ha nem titeket találtalak volna meg itt a PH!-n, hanem abban a fostengerben kellett volna tanácsot kérnem és tájékozódnom, alighanem már vásárlás előtt elment volna a kedvem az egésztől. Még át fogom futni a keresővel a régebbi posztokat, hogy a nekem kellő információkat eltehessem belőle, de aztán nem hiszem, hogy be fogok még oda lépni. Felesleges. Az egyik moderátor személyes (amatőr csillagász tematikájú) weblapját is megnéztem, attól sem voltam elájulva (se a hangnemtől, se a tartalomtól).

A facebookos csoportokkal hasonló eredményre jutottam: beléptem vagy öt-hat különbözőbe is, mert gondoltam hogy lesz bőven useless belőlük, és így is lett. Szinte minden posztot szétoffolnak (a téma ugye vonzza az ezo/bio/sötétzöld reply-ket). Kösz de kösz nem, nem ezért jöttem.

Marad a PH! :)

(#1828) 66zio válasza Cray Tyler (#1827) üzenetére


66zio
aktív tag

Jaja jó itt a közösség, csak lehetnénk egy kicsit többen.

(#1829) Nimda válasza Cray Tyler (#1827) üzenetére


Nimda
addikt

Hát igen, én is nézegettem azt a fórumot, információt gyüjtöttem, de semmi több, egyáltalán nem szimpatikus.
Valahogy kesze kusza, azon túlmenően, hogy a fórummotor egy őskövület, és időnként nehezen találok meg egy számomra fontos posztot, az emberekben is felfedeztem némi sznobságot. Persze nyilván vannak kivételek.
Információ terén sem mond sokat, pedig rengetek téma van, amolyan soknak akar látszani, de mégis keveset mond.
Valamiért idegennek érzem azt az oldalt, nem tudnám megszokni a kezelhetőségét sem.
Olyan érzésem volt, hogy felesleges oda regelnem, mert a "nagyok" csak az őket érdeklő, kellően magasröptű témákra reagálnak. Ha meg valamelyik meg is szólal, az néha erősen kioktató jellegű.
Itt viszont azt tapasztaltam, hogy a kevesebb néha több :)
Párhuzamosan az asztrofotós topikkal, egész hasznos infókhoz lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

(#1830) popey37 válasza 66zio (#1828) üzenetére


popey37
addikt

nem kell, inkább legyen kevés normális, mint sok hülye :DDD :DDD

facén meg a csillagvadászok csoport tök kulturált és jó, olyan mint itt. Nemes Feri az admin, saját csoportja.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1831) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Tegnap megint sikerült észlelni egy órácskát, megint M3 volt a téma, most kicsit jobban láttam. Ma derültnek ígérkezik az éjjel, megyek át a másik erkélyre (ott kevesebb a fényszennyezés), cassiopeia és környéke lesz a terület. Ha kibírom ébren, akkor megpróbálom lelőni az M31-et is. Az igazán nagy sikerélmény lenne. Pláne, hogy ennyire dzsuvás helyről kb ez az egyetlen galaxis, amit van esélyem látni is.

OFF: nincs valakinek ismerőse az OMSZ-nél? Nem a mentősöknél :) hanem az Országos Meteorológiai Szolgálatnál.

(#1832) Kirlog


Kirlog
csendes tag

Sziasztok, tudom, elég béna kérdés, de remélem tud valaki segíteni. Vásároltam egy kis 90/1250 MC távcsömeg EQ1 mechanikával. Most próbálnám össze rakni, próbálom a pólus magasságot fikszálni, (útmutató szerint kiegyensúlyozásnál 15-30 fok közé kellene tenni) viszont a távcső, valamint az ellensúly lehúzza 0-ba MInd1, hogy 15, 30, 50 fokra állítom. Nem tudom annyira megszorítani, hogy megtartsa. MIt csinálhatok rosszúl? Már próbáltam mindent, de megőrjít. :W :O :)

Szerk.: Ok, megvan, én vagyok a h*lye, vegyétek semmisnek a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#1833) Cray Tyler válasza Kirlog (#1832) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Szia, majd írd meg a tapasztalatokat, milyen volt az észlelés.

(#1834) Wordan81 válasza Cray Tyler (#1827) üzenetére


Wordan81
újonc

Vitatkoznék veled. Szerintem a csillagvaros.hu a magyar csillagaszati oldalak közt a legszakmaibb. Olvassad csak vissza pl a 2011-2012-es éveket. Pl a Vénusz topikot. Precízen, részletesen volt tárgyalva minden, kezdve a dichotomiatol, a történelmi megfigyeleseken át a színszűrőkig minden.
Az hogy mostanában a farokméregetés terjedt el, az nem az ő hibájuk! Ez a kor sajátossága.
Förtelmes volt a dr cziniel "arcturus" szabolcs féle balhé. Az az ember egy merő elmebaj...kereszty-t nem is említve...akinek akkora arca van, hogy sehova se fér be. Ezektől függetlenül a csv fórumon igenis ertékek vannak leírva és vannak benn normális arcok. Meg kell becsülni. Régi fórummotor? És akkor mi történik? A leírt szó az leírt szó...palatáblán is.

(#1835) Cray Tyler válasza Wordan81 (#1834) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

A csillagvaros.hu fórummal, mint intézménnyel, nincs bajom. Hogy ősöreg a fórummotor, az sem zavar, lévén amikor én fórumozni kezdtem, akkor ez a fórum engine volt elterjedt (ez nagyon régen volt). Nekem nosztalgikus és komfortos.
És igen, van jó tartalom a csv fórumban, de ahogy Te is mondod, ezek zöme nem most íródott. Jeleztem is, hogy keresővel ki fogom guberálni az értékes tartalmat onnan (Vénusz topic tippet köszi).
Amiért viszont nem megyek arra többet, az pontosan az a viselkedés, amit Te is leírtál. Látva az aktív diskurzusokat egyszerűen nincs kedvem ott kérdezni. Amikor a saját szakterületemen a tudásom kezdte meghaladni az átlagot, és észleltem, hogy már nem csak én kérdezek másoktól, hanem mások is kérdeznek tőlem, akkor az első dolgom volt, hogy felgyúrtam magam alázatból. Hogy ne legyek seggfej. Mert úgy gondoltam, hogy ez fontos. Más máshogy gondolhatja, de kíváncsi hadd ne legyek rá. Tengermély tisztelettel.

(#1836) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ez a fórum pont azért jó, mert viszonylag kevesen vagyunk és megmarad a családias, de mindenképp baráti hangulat. Ugyanakkor ez is csak akkor tud teljesülni, ha mindenki nyugodt, ráérős, segítőkész hangulatban fogalmaz. A csillagászathoz egyébként is ez a hangnem passzol.

Az utóbbi 1-2 hétben pont kimaradtam kicsit, de most épp egy csúcs van, már ami az aktivitást illeti. Olykor megesik, hogy napokig nincs hozzászólás.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1837) popey37 válasza kuyarashi (#1836) üzenetére


popey37
addikt

keddtől otthon vagyok, összeröffenhetnénk valamikor

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1838) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Tegnap az új oklival végre lelőttem az M31-et. Megvolt továbbá a dragonfly cluster, és az NGC 659 is (jin-jang köd, vagy mi). És ha már arra jártam, felkerestem újra az M103-at is. Tehát abszolút siker. Viszont az andromeda csak valami kis halovány gömbhalmaznak látszódott (kb olyan látvány volt, mint az M3), nem volt még csak tojásdad sem. Azért így is elbámulgattam vagy 1 órát. M110-re esély sem volt (pedig nagyon néztem). Az eszköz biztos hogy ennél sokkal többre lenne képes, így jövőhétre tervezem az első kitelepülős észlelést.

(#1839) kuyarashi válasza popey37 (#1837) üzenetére


kuyarashi
őstag

Most már jó lenne tényleg egyszer. Megtanítanál beállítani, meg használni a felszerelésemet.
(Itt mindenki, a legamatőrebb is jobban ért a gyakorlati részhez, mint én.)

Hétvégén lehet lesz olyan nap, hogy nem melózom, késő estig.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1840) Cray Tyler válasza kuyarashi (#1839) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Lehet csatlakoznék én is.

(#1841) kuyarashi válasza Cray Tyler (#1840) üzenetére


kuyarashi
őstag

Pest környékén laksz?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1842) Cray Tyler válasza kuyarashi (#1841) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Pestszentlőrinc, Halmi erdő. Mármint, nem az erdőben lakom, csak mellette :)

(#1843) kuyarashi válasza Cray Tyler (#1842) üzenetére


kuyarashi
őstag

Popey37 is Pest környéki, én Békés megyei.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1844) popey37 válasza kuyarashi (#1843) üzenetére


popey37
addikt

rashi-hoz megyünk kocsival, nem gond, Cray-t felveszem és go

hétfőn este már otthon leszek, kedden megcsinálom a varázsdobozt reményeim szeint és mehet a menet, de doboz nélkül is mükszik mindenem, csak jó lenne egy helyen minden elekrtonika végre

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1845) Cray Tyler válasza popey37 (#1844) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Nekem kéne a pontos terv, meló meg asszony miatt. Semmi komoly, csak a mikor indulunk meg mikor érkezünk.

(#1846) popey37 válasza Cray Tyler (#1845) üzenetére


popey37
addikt

nem rajtam mulik, nekem bármikor jó. rashihoz kell alkalmazkodni, hogy ő mikor ér rá.
de gondolom délután indulunk, és másnap délelőtt jövünk vissza

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1847) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Nekem képlékeny a találkozó, mint mindig, de kedd magasságában próbálom fixálni és megírni nektek.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1848) Wordan81 válasza Cray Tyler (#1835) üzenetére


Wordan81
újonc

A Jupiter topicot is majd nézd át ott. Akkoriban még ténylegesen a megfigyelések, a bolygók elemzése volt a fő csapás irány. Ma meg? Áh... :O

Láttátok a Neowise üstököst? Nagyon szuper tökös, kövessétek amíg lehet.

(#1849) kuyarashi válasza Wordan81 (#1848) üzenetére


kuyarashi
őstag

Index fórumon is szó esik róla.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1850) popey37 válasza Wordan81 (#1848) üzenetére


popey37
addikt

hat en ha ma nem, de holnap biztosan meglovom mindket tubussal, de lehet meg a kitobit is bevetem.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.