Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) sopruk válasza Astroboy (#950) üzenetére


sopruk
aktív tag

Úgy érted nem nézhetünk meg vele semmit? Nem az égre gondolok, hanem például egy távoli hegyet vagy egy TV tornyot ...
Valami baja lesz szűrő nélkül a nappali fényben? Létezik nappalra valamilyen szűrő?
Vagy az emberi szem károsodhat?
Köszi előre is!

(#952) kuyarashi válasza popey37 (#947) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, a látómező nem tág, amit főleg akkor veszek észre, ha a 2 hüvelykes, 80°-os okuláromhoz viszonyítom. Azt szoktam furcsállani, amikor 60° körüli okulárok nevében szerepel az UWA rövidítés.
Ettől függetlenül a SPLER nagyon jó képet ad. (Sajnos csak a 3 mm-es alatt van teszt.)

Japán Barlow lencsém (2×) van. Elméletileg jó (legalábbis azt mondják), de azért nem TeleVue szint. Itt sincs viszonyítási alapom.

Ez pedig mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#953) popey37 válasza Astroboy (#950) üzenetére


popey37
addikt

most indultam ki, kb. 4 hét mulva, de már alig várom, mert készen lett a mechanika upgrade és igencsak kiváncsi fáncsi vagyok hogyan sikerült: az NEQ-5 kapott bordásszíj hajtást meg full automatikát egy amatőrcsilagász ismerősőm jóvoltából.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#954) popey37 válasza sopruk (#951) üzenetére


popey37
addikt

nappal CSAK földi célpont, a nap felé SOHA nem forditjuk, kivétel ha van az objektív előtt napszűrő fólia, amit a makszutovnál párezerért meg tudsz venni.

ha belenézel a napba vele az volt az utolsó pillantásod, mert a retinádat szénné égeti egy szemvillanás alatt, ugyhogy nem ajánlott szűrő nélkül, viszont szűrővel: ND5 vagy ND3 már bártan lehet figyelni a napfoltokat.
a távcsövet csak aakor forditsd a nap felé, ha már rajta van a szürő és tuti nem esik le róla.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#955) popey37 válasza kuyarashi (#952) üzenetére


popey37
addikt

nálam a 66-68 fok bőven elég, a makinak kicsi a látómezője,egy 120 fokossal sem látnék többet.

rendeltem egy fokuszreduktort 0,5x, kiváncsi leszek mit tud hozzátenni, elvileg F5,5 lesz.

nyáron itthon leszek 1 honap szabin, össze kellene röffeni és lehetne tesztelgetni ezerrel, még az utazás is beleférne, kocsi van.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#956) kuyarashi válasza popey37 (#955) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nekem is bele kellene húzni, mert eddig semmi időt nem fordítottam "csillagászkodásra".

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#957) popey37 válasza kuyarashi (#956) üzenetére


popey37
addikt

amiota megvan az MC azota 1x voltam ég alatt.
még kellene pár cucc a fotozáshoz, de bolygózni már lehet, ahhoz megvan minden.

egy canon 550D, meg vezető tubus kell, meg egy contraszt szűrő.
a 300D-m kiöregedett, semmi baja csak már sokkal fejlettebb masinák is vannak.

azért azt sajnálom, hogy lemaradtam a 150/1800-ról.

de még nem tettem le a 120/1000 lencsésről. :)

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#958) sopruk válasza popey37 (#954) üzenetére


sopruk
aktív tag

Így már oké, ezt tudtam. Szabad szemmel sem szabad belenézni a napba, nemhogy távcsővel...
Úgy értettem először, hogy valamilyen speciális nappali szűrő nélkül egyáltalán ne tekintsünk meg vele semmit...

Jól zajlott az átvétel, most viszem haza vonattal. Már olvasom a Vizi Péter kistávcsöves csillagatlaszát, lesz mit tanulni. Reméljük lesznek tiszta egek és lehet vele nézelődni. Nektek is jó észlelést!

(#959) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Azóta kétszer sikerült észlelnem a Holdat, nagyon szép így közelről. A többit még gyakorolnom kell :)

Az EQ-2 mechanika működésével kapcsolatban lenne egy kérdésem:
A finommozgató karok csak akkor működnek, ha a deklinációs és a rektaszcenziós tengelyek rögzítve vannak. Kioldott állapodban nem mozgatják a tengelyeket.
Ez így megfelelően működik? Az eladó így magyarázta a használatát, de lehet csak nekem furcsa kicsit, hogy nem kopik e el benne valami... Kerestem a neten, de nem találtam erre egyértelmű utalást.

Köszönöm előre is a válaszotokat!

(#960) Astroboy válasza sopruk (#959) üzenetére


Astroboy
őstag

Szép is lenne, ha a finom-mozgatóval körbe tudnád forgatni 360-ban, egyrészt tekernéd egy órán át, másrészt utána valószínűleg két hétig fájna a csuklód. :D

A két tengely kioldásával nagyjából pólusra/célra állítod a tubust, majd rögzítés után a finom-mozgató karokkal helyesbíted a pozíciót. EQ2 ár/érték arányban egy egész jó mechanika, csak a tömege kevés ezért könnyen bemozdul. Ezen az utólagos súlyozás segíthet, amire bár vannak profi homokzsákos megoldások, az okulártálcára helyezett tömeg ugyanúgy megfelel. Nekem két 10kg-os régi súlyzótárcsa lett a legjobb barátom.

Ja még van egy trükk, ami lehet triviálisan hangzik, de még a súlyozásnál is fontosabb: amikor észlelsz, lehetőleg kerüld a szilárd burkolatokat (terasz/erkély/járda stb.) mert ott nem tudod leszúrni az EQ2 lábait a földbe. Az a 3-4 cm rengeteget számít stabilitás terén, az ember nem is gondolná. ;)

(#961) kuyarashi válasza sopruk (#959) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, ez így rendeltetésszerű. Meglazított rögzítőcsavarokkal gyorsan át tudsz pozicionálni kézzel, mert a "fék" ilyenkor elenged. Ahhoz, hogy az állítócsavarokkal, vagy motorokkal tudd forgatni a fejet, érzéssel meg kell húzni a csavarokat.

Astroboy
- Ray pál a szád.
- Dehogy pál!
- Pedigree Pal

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#962) Astroboy válasza kuyarashi (#961) üzenetére


Astroboy
őstag

Hatalmas, ezt eddig nem hallottam! :C
MegaOFF: Látom neked sem kell a szomszédba menned egy kis bohóckodásért... :DDD

(#963) kuyarashi válasza Astroboy (#962) üzenetére


kuyarashi
őstag

:D

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#964) sopruk válasza Astroboy (#960) üzenetére


sopruk
aktív tag

kuyarashi #961

Köszönöm szépen a megerősítést, hogy ez így rendben működik és a jótanácsokat is a súlyozáshoz!

(#965) kuyarashi válasza sopruk (#964) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen. Ezért (is) járunk ide. Segíteni és segítséget kérni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#966) Nimda


Nimda
addikt

Hello, újra!

Nos úgy néz ki, végre összejött némi pénzmag erre a 90/900-as lencsésre, de EQ3-al. Persze a Plössl felárral és egy amici prizmával. A csomagban lévő zenittükör mennyire jó? Érdemes jobbat venni? Tárolásra egy ilyet néztem ki, van még valami amit érdemes kezdőként beszereznem?

[ Szerkesztve ]

(#967) popey37 válasza Nimda (#966) üzenetére


popey37
addikt

kezdetnek jó az a zenittükör, de később érdemes lecserélni egy jobbra.
még egy polarizációs szűrőpárt vehetsz még, jó hasznát veszed holdészlelésnél, ha holdtölte környékén leskelődsz.

meg esetleg egy jobb minőségű barlow lencse, ez a nagyobb nagyitásohoz kell.
ezen sem érdemes sporolni, inkább gyüjtögess kicsit de ne vegyél bóvlit.
a tubusodhoz egy 2x barlow elég, aTele Vue powermate 2x barlowját ajánlom, drága de megéri az árát és csak egyszer kell megvenni, minden későbbi tubushoz jó lesz.

az EQ-3 -ban van polustávcső? ha nincs az sem hátrány ha veszel egyet. esetlg később egy óragép.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#968) Nimda válasza popey37 (#967) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi, én is hasonló dolgokra gondoltam, bár az a barlow igencsak húzós. Igen pólustávcső az kelleni fog, mert az alapcsomagban nincs. Óragépre is majd egyszer beruházok. Itt elég az egy, vagy a kétmotoros kell?

(#969) popey37 válasza Nimda (#968) üzenetére


popey37
addikt

az óragép egy motor, azért kell ,hogy a megfigyelt a látómezőben maradjon.

a barlow tényleg nem olcsó, de nem érdemes gagyit venni mert az drasztikusan csökkenti a fényt. a tele vue meg mintha ott sem lenne.
a 90/900 2x fokusszal már 1800 mm-t jelent.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#970) Nimda válasza popey37 (#969) üzenetére


Nimda
addikt

Igen ezt tudom, de a EQ3-hoz lehet kapni 1 motoros vagy 2 motoros verziót [link] melyiket érdemes?

(#971) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Reális ezért a használt 1200/1000 Skywacher-ért a 149K?

(#972) popey37 válasza kaposznyak (#971) üzenetére


popey37
addikt

egyáltalán nem, az új ára 159900.-

https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/skywatcher-120-1000-refraktor.

az,hogy alig használt alig nyom a latban, használt és kész, 100k alatt lenne a reális ár.

a tubus 99k boltban, az EQ3 meg használtan max 45-50k.
én 100k alatt megvenném, felette biztosan nem. nem is fogja eladni ennyiért.
ha valaki pont ilyet akar venni, akkor nem sajnálja azt a plusz 10-t és megveszi boltban, az akkor tuti új és van rá sok garancia, nincs semmi hibája.

nekem az ilyen cuccok mindig gyanúsak kicsit, valaki megveszi kétszer használja és utána majdnem új áron akar megvállni tőle?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#973) kaposznyak válasza popey37 (#972) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm!

Igen, engem is csak 100K-ért érdekelne, csak nem tudtam, az mennyire pofátlanság.

Egyébként nem gyanús szerintem, sok az ilyen eladó, aki mindenből minimális bukóval vagy inkább pluszban akar kiszállni.

(#974) popey37 válasza kaposznyak (#973) üzenetére


popey37
addikt

itt nem az a gyanús, hogy szinte új áron akarja eladni, hanem az, hogy 2 használat után . akkor minek vette meg?

ha nem vagyok biztos a dolgomban egy hobbival kapcsolatban, akkor először körbenézek, elmegyek csillagvizsgálóba vagy keresek a közelben amatőrcsillagászt.
és ami még furcsa, hogy helyhiány miatt akarja eladni, az a cucc összecsukva nem foglal fél négyzetméter helyet.
az én mechanikám tárolóládája egy fenyőből készült 40x40x140-es láda, ebben csak a mechanika van, mellette ott a tubus doboza, akumulátor, asztal szék stb.. és elfér. :) nem 20 négyzetméteren lakom.
gondolom ö sem.:)

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#975) kaposznyak válasza popey37 (#974) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Hát igen, 2 alkalom elég karcsú eldönteni, hogy érdekli-e a csillagászat.

Illetve, ha ennyiből eldőlt, akkor nem is volt kérdéses, hogy nem.

(#976) kuyarashi válasza popey37 (#974) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egyébként nagyon sokan árulják úgy a felszerelésüket, hogy csak pár alkalommal használták, mert utána rájöttek, hogy mégsem az ő hobbijuk a csillagászat, ráadásul fényszennyezés van, a pénz és a hely is kell.

Dobozt nekem is csinálnom kell. Sok ötletem is van ezzel kapcsolatban. Egyik jobb, mint a másik.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#977) popey37 válasza kuyarashi (#976) üzenetére


popey37
addikt

a dobozzal sokat ne vacilálj, én leszabtam sima gyalult lecsiszolt lakkozott fenyődeszkából, összecsavarotzam, ujra lakkoztam és kibéleltem méretre vágott szivaccsal. a mechanika szétszedett állapotban fér el benne: alul a lábak, felül a lábvégeknél a fej. mellé beférnek még a súlyok és a súlyok tengelye.

ha kitelepülni megyek nem viszem magammal mert dögnehéz ha benne van minden. de otthon abban tárolom, a teteje cipőtartó ha használaton kivül van :)

még a tubusnak és a kiegészítőknek keresek valami fotóstáskát aluból, de nincs megfelelő méret, az MC elég nagy és sok a cucc is mellette:
4 okli, 2 barlow, poluskamera, zwo asi kamera, szűrőszett, vezető tubus, lézer, napfolia... szóval van még egy kevés ez-az.
bár most hogy készen lett a goto, igy az akku meg a vezérlése már nem lesz ott.

egy kétrészes dobozt szeretnék: alulra a tubusok, a felsőbe meg a többi, de egyenlőre még nem találtam megfelelőt. lehet kettő egyformából csinálok egy nagyot.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#978) kuyarashi válasza popey37 (#977) üzenetére


kuyarashi
őstag

A mechanika tényleg súlyos, ha az ember egybe pakolja. Olyan tárolót szeretnék, amivel szállítani is tudom. Persze külön-külön a dolgokat.
50 × 30 cm alapterületű dobozt tervezek magamnak készíteni, a kiegészítők egy részének. (Eddig dolgozik a jelenlegi lézergépünk.) A kérdés csak az, hogy mikor tudok rá időt szánni. Ha elkészül, akkor viszont egyedi lesz.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#979) popey37 válasza kuyarashi (#978) üzenetére


popey37
addikt

jha,ha ilyen hordozos cucc kell, akkor makszutov, én is tervezek venni, két táska: egy a lábnak egy a fejnek.
meg a tubusnak:

https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/univerzalis-tarolokoffer

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#980) popey37


popey37
addikt

[link]

uton van a kicsike :)

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#981) kuyarashi válasza popey37 (#980) üzenetére


kuyarashi
őstag

:D Kíváncsi leszek. F/4 menő.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#982) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Bocs, már megint hirdetéssel zaklatlak titeket.

150/1200 jóval nagyobb, mint amire eredetileg gondoltam, viszont igazán jó ajánlatnak tűnik...

(#983) popey37 válasza kaposznyak (#982) üzenetére


popey37
addikt

tényleg nagyobb, de 11kg a tubus, ez alá már EQ6 kell, ami 350k z EQ5 nem viszi el.
11kb a tubus, 10kg ellensúl, meg a kihuzatoldali kiegészítők még vagy 2-3 kg.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#984) popey37 válasza kuyarashi (#981) üzenetére


popey37
addikt

vezető tubus, semmi másra nem fogom használni.
itthon az 50mm-es 30k ez 20-ért jön. :)

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#985) kuyarashi válasza popey37 (#984) üzenetére


kuyarashi
őstag

Lehet ilyesmi kell majd nekem is, ugyanerre, ezért is várom a fejleményeket.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#986) sopruk


sopruk
aktív tag

Akciósak most a Gold line okulárok amiről írta nemrég popey37, hogy jófajták.
Viszont nem tudom melyiket lenne érdemes vennem a 90/900-as SkyWatcher lencsés távcsövemhez.
Mivel szűkös a keret és írtátok, hogy a barlow lencséből csak a legjobbat érdemes, így arra gondoltam, talán jobban járok, ha azt kihagyom és veszek egy ilyen nagylátószögűt és 2-3 E-Plössl okulárt. Így talán le tudom fedni a szükséges nagyításokat.
Jól gondolom, hogy a nagy nagyításnál érdemesebb a nagy látószög?
Olvastam, hogy mély-ég észlelésnél a kisebb nagyítás a jobb. Kis nagyításnál eleve nagyobb a latószög, így ott nem annyira fontos a nagy látószögű oksi. Vagy rosszul logikázom?
Nagyon kezdő vagyok még, de ez meg most akciós :-)
Köszönöm előre is ha tudtok tanácsolni hogy milyen okulár sorozatot érdemes összeállítani!

(#987) popey37 válasza sopruk (#986) üzenetére


popey37
addikt

nem akarlak elkeseriteni, de nekem ugyanez az oklisorom van. kintről vettem, hibátlan mindegyik, 66 fok látómező, egségesen 16mm pupilla távolság. és nem mellékesen 20k volt az ára.ha sokkalod a TV barlovra a pénzt, elsőre vehetsz egy Qturret 2,25x barlovot is. jófajta.6 nekem is van./
az oklikkal az a baj, ha az ebayról rendelsz, előre kell fizetni és kb. 4-8 hét mire megjön. több száz csomagot rendeltem már, még sosem vertek át, sőt, ha sérülten érkezik, vagy hiányosan egy email váltás után küldik a másikat.
bocsi kicsit tévedtem az árral kapcsolatban: most 25k ért meg lehet kapni.
mégse 40k

mélyegezni egy 32mmEplössl vagy celestron/ neem celestron van az MC-hez./
bolygozni meg kell a barlow a fokusznyutás miatt. de elég a 2x. 200x fölés ugysem mész.
de a 6mm okli már 150X nagyitás a tubusban barlow nélkül, szerintem elég.

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#988) popey37 válasza popey37 (#987) üzenetére


popey37
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#989) kaposznyak válasza popey37 (#983) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm a részletezést!

(#990) kuyarashi válasza sopruk (#986) üzenetére


kuyarashi
őstag

Jól gondolkodsz.
Okulárok esetében van látószög és van látómező. Ahogy nő a nagyítás, úgy csökken a szög -ez logikus. A látómező viszont már független a nagyítás mértékétől. Ez azt mutatja, hogy mekkora területet látsz bizonyos nagyításon az adott okulárral.
Azaz lehet egy 200-szoros (I)(csak írtam valamit)(/I) nagyítást adó okulárod 50°-os látómezővel és lehet egy ugyanekkora fókuszú, ugyanekkora nagyítást adó okulárod 100°-os látómezővel. Mindkettőben ugyanakkorának látod például a Hold adott kráterét, de előbbinél lehet csak ezt az egy krátert látod (mert kicsi a látómező), a másiknál pedig a kráter körülötti területek egy részét is. (4. bekezdés.)
Lehet tippelni, hogy melyik a drágább.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#991) kuyarashi válasza popey37 (#987) üzenetére


kuyarashi
őstag

Na én is épp emiatt kérdeztem rá múltkor. Furcsállottam, hogy ezeket a GoldLine okulárokat ennyire dicséred. Én is a sopruk által linkeltekre gondoltam. Így már értek mindent.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#992) sopruk válasza popey37 (#988) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a válaszod, a tippeket, jó lenne, ha olcsóbban is hozzá lehetne jutni ezekhez.
Nem probléma, ha várni kell heteket rá, nem sürgős, ha sokkal olcsóbb. Rendeltem már én is kisebb dolgokat ebay-ről. Viszont néhány kérdés vetődött fel bennem ezzel kapcsolatban:

Hogyan oldottad meg a vámhatárt, mert ez kb a kétszerese a vámmentes limitnek?

Honnan lehet tudni, hogy ez tényleg GoldLine, hogyan lehet rátalálni? Mert teljesen más a neve (csak a képeken egyformák a magyarországon árusítottal) és gugliba beírva, nem találja meg.
Más termékekkel is (pld. Hold szűrő) ugyan ez a gondom, hogy hatalmas a választék, honnan lehet tudni, hogy melyik amit bátran rendelhet az ember?

[ Szerkesztve ]

(#993) sopruk válasza kuyarashi (#990) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm szépen a példával illusztrált magyarázatot, így már értem a különbséget. A linkelt 4. bekezdést már én is olvastam korábban, de nem tudtam felfogni még. A te példáddal viszont már világos minden :)

[ Szerkesztve ]

(#994) kuyarashi válasza sopruk (#993) üzenetére


kuyarashi
őstag

:)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#995) popey37 válasza sopruk (#992) üzenetére


popey37
addikt

nekem az ebay-en eddig nem volt vám, de már kaptam amerikából is baráton keresztül kb.5000 dolláros csomagot, azt sem vámolták.
az oklik meg ugyanazok amiket itthon megveszel. gondolod a magyar forgalmazó külön gyártatja őket?
a szűrővel ott kell vigyázni, hogy nem mindegyik kompatibilis menettel rendelkezik, a 28,5 az belemegy minden okliba.
a holdhoz polarizációs szűrőpárt vegyél: az 2 szűrő egyben amit el tudsz egymáson forgatni, igy állitod be a kivánt szűrést, de szét is lehet tekerni.
én széttekerve használom: az egyik a zenittükörbe a másik az okliba van csavarva, igy elég ha az oklin forditok, nem kell kiszedni-tekerni-visszatenni.
talán 3-4 ezer forint ebayon.

a sbony márka elég jó minőség, nem egy tele vue de azért veri a plössl-t.
de 27-30-kért van 9 db-os plössl oklisor is, és azért nem vettem meg, mert kicsi a pupillatávolság.

a szürőszettem ilyen:[link]

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#996) kuyarashi válasza popey37 (#995) üzenetére


kuyarashi
őstag

Svbony terméket én is vettem, minőségi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#997) sopruk válasza popey37 (#995) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm válaszod!
Én amilyen mázlista vagyok, tuti megfogják akkor is, ha csak 1$-al több :)
De kitaláltam, hogy egyesével is meg lehet őket venni és úgy sem lesz sokkal drágább, meg kevesebb kiadás is egyszerre. Elsőre a 6 mm-est tervezem.

Én is gondoltam erre, hogy biztos ugyan ott készül, csak más címkét raknak rá. Keresgettem is már néhány dolgot, ha rá pillantanátok, nehogy valamivel nagyon mellé nyúljak tudatlanságom okán:

Polarizációs szűrő

Az amici prizmában csak noname olcsót találtam, az Svbony majdnem olyan drága mint itthon. Vajon elég lehet az ezerpárszáz forintos is?

Komolyabb fotózásról letettem, de gondoltam telefonnal rövid videókat tudnék készíteni. Kinéztem egy ilyen telefon adaptert.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#998) sopruk válasza kuyarashi (#996) üzenetére


sopruk
aktív tag

Neked is köszönöm a megerősítést!

(#999) popey37 válasza sopruk (#997) üzenetére


popey37
addikt

nem fogják meg értsd már meg.
de tudod mit? inkább vedd meg itthon.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#1000) popey37 válasza sopruk (#997) üzenetére


popey37
addikt

a polszűrő pont ilyen és itthon 9900.- ez meg kicsivel kevesebb mint a fele.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.