Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#4401) Árpi001


Árpi001
senior tag

Srácok.
Mikor a coinbasen nézem a 4 ott vásárolható coin árfolyamát, és átkattintok a vásárlás opcióra, ott jóval drágábbért tudnék csak vásárolni mint az aktuális árfolyam.
Ez mitől alakul Így?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4402) gyuszi78 válasza Árpi001 (#4401) üzenetére


gyuszi78
tag

erre én is kiváncsi volnék,de tényleg így van :(

(#4403) gyuszi78 válasza Möhe (#4400) üzenetére


gyuszi78
tag

én most vettem ,szóval mindenki várhatja a zuhanást.... :DD ez az én formám,szinte mindig sikerül high körül vennem legyen az bármi,utána minden bezuhant idáig,de tényleg minden....

(#4404) Dexar007 válasza NoX (#4399) üzenetére


Dexar007
veterán

Igen, tobbynire szerencsejateknak tartjak a daytradinget.

Give me your cum,bull!

(#4405) Madwe válasza NoX (#4399) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe :D Elég alapos tanulmány, miszerint sikeres nagyhalak egyáltalán nem, vagy max 1-2 vonalat huzogatnak :) S sok igazság van benne, sell the news, buy higher, sell lower, ami furán hangzik, de nagyban így működik jól.

Ja meg mellé egy elég régi, így ugrál a bálna iromány :D

[ Szerkesztve ]

(#4406) mepet válasza Madwe (#4405) üzenetére


mepet
addikt

A videót sajnos most nem tudom megnézni. Igazából a charton amit csaba951 linkelt, mindössze 4 csatorna volt, ami 8 vonallal helyettesíthető lenne, ráadásul ebből csak a supportok számítanak most, így mindössze 4 fontos vonal volt a charton, amiből napokon belül csak egyet van esély érinteni, így gyakorlatilag egyetlen vonalat (egy supportot) kéne látni azon a charton...

Jöhet ám felőlem bármiféle technikai elemzés, max rámondom, hogy BLŐDSÉG! :D De ez a chart elég megalapozottnak tűnt nekem! csaba951, esetleg belinkelnéd az eredeti ötletet? (Vagy ez saját chart?)

Az, meg, hogy kitör lefelé a csatornából, ahhoz először valami konfirm kéne, pl, hogy szemmel láthatóan a support átment resistancebe valahány órán át, esetleg 3 érintésig, vagy akár, hogy 24 óráig alatta vagyunk, vagy valami, amiben hiszünk, ami egyeztethető a stratégiánkkal.

Stratégia nélkül a daytrade szerintem is szerencsejáték. Legalább minden trade előtt határozzuk meg egy Risk/Reward Ratiot, különben tényleg csak bukó lesz. Sajnos vége a win-win korszaknak, azok az idők véget értek, mikor tök mindegy milyen shitcoint vettél a binanceon, ígyis-úgyis 3-szorozott egy hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4407) Szilu válasza Madwe (#4405) üzenetére


Szilu
tag

Igen erre enged következtetni ez a sor:
6.They use "naked" charts and focus on zones
De nem hiszem hogy a hasukra ütve igazak rájuk ezek:
3.They look at charts as a picture of where traders are lining up to buy or sell
4.Before they enter any trade they know exactly where they will exit for either a gain or a loss
11.They are willing to change sides if the market tells them to do so
17.They provide liquidity to the markets while watching price and volume
18.They have a way to gauge fear, greed and speed of the markets: Tick charts 233, 612

Nekem ez is ellentmondásos picit:
10.They stopped thinking about the market being "cheap" or "expensive"
21.Their position size is calculated exactly on risk tollerance

Köszi a linket, valószínűleg ha jobban konyitanák a dologhoz, rájönnék ezek miért nem ellentmondásosak :-) Egyelőre csak annyit szűrtem le, hogy bár a többsége ismert volt számomra, továbbra sem tudnám őket rutinszerűen alkalmazni, mintha hiányozna még másik 1000 sor, amit ösztönösen kéne használni :)

+1: Olvastam a magyar viszonylatban egyik legnagyobb alap kezelőjével készült cikkben, hogy nekik a pozició (vagy összetétel) váltás nagy tervezést igényel, mert azt tiszta bukó, ha rosszkor, rosszul megválasztott mennyiséggel történik.

[ Szerkesztve ]

(#4408) Dronte


Dronte
aktív tag

Vicces, hogy trendvonalakkal és technikai analízissel próbálkoznak az emberek még mindig, holott számtalanszor bebizonyította már az összes kriptovaluta, hogy ezek meglehetősen alkalmatlanok bármiféle előrejelzésre a speciális természetük miatt :)) (sőt, egyéb tőzsdei piacokon sem egyértelmű az elfogadottságuk..)

Buy/sell wallokon és a híreken kívül nem sok támaszpont van ezen a piacon.

(#4409) YASKATIR válasza Dronte (#4408) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

De amikor 10-bol egyszer bejon a dolog, akkor milyen jol lehet okoskodni, hogy "naugyehogymegmondtam"

(#4410) Szilu válasza Dronte (#4408) üzenetére


Szilu
tag

Nem tudom hol bizonyította be számtalanszor, de én most épp ennek ellenkezőjét figyelem. Bármilyen időtávot választok, szinte már a bollinger szalag mozgó átlagának áttörésével egész jól kihozható a dolog, és ez a legalapabb cucc. (A gyors egymásutáni áttöréseket nem feliratoztam.)
Most kettőt (naposat és 5 órásat) ide be is teszek ennek igazolására. Természetesen ez nem ennyi, és légyszi senki ne ugorjon ez alapján fejest, de én azért csak nézegetem ezeket tovább, hiszen sokkal több a szám és a szín, mint az ha csak az aktuális árfolyamot nézném. Úgysem kereskedem :))

[ Szerkesztve ]

(#4411) mepet válasza Dronte (#4408) üzenetére


mepet
addikt

Cryptoról van szó. Mivel a hírek full kamuk és nincs olyan szervezet (pl. kibocsátó jegybank, stb...), akinek a jelentéseire lehetne frankón objektív képet alkotni a fundához, így nem marad semmi más, mint a technikai elemzés, vagy az álhír majmolás. (Álhír majmolás pl: "miért esett/nőtt tegnap 5%-ot a BTC?" majd erre válasz jön azonnal egy linkkel egy negatív/pozitív álhírhez. Én egyébként inkább ezeken a magyarázatokon szoktam felkacagni...) Vagy esetleg neked van bevált módszered a crypto fundához?

(#4412) mhmpista válasza Szilu (#4410) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Ha már ilyen trading a téma. Ingyenes Valume profile indikátor használatot ismer valaki ingyenesen?
Tradingviewnél Pro kell hozzá az 1 hónapig ingyenes. Máshol?

(#4413) r3dsnake válasza Szilu (#4410) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennél a szalagnál az EMA értéket mennyire érdemes állítani? Cryptowatchon 3 vonanalat is húz (10, 21, 100) és nem tudom melyiket kéne nézzem.

Pl.:
[link]

(#4414) r3dsnake válasza r3dsnake (#4413) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem szóltam, rájöttem.

Ezt a bandet érdemes használni rövidebb időintervallumra bontva is? (Pl. fél óra-óra, ha folyamatosan rá-rá tudok nézni), vagy inkább több órás/napos egységekben működik jól?

[ Szerkesztve ]

(#4415) Szilu válasza mhmpista (#4412) üzenetére


Szilu
tag

Jópofa, de nem ismerek sajnos. Én ezt az investing.com osat bámulom, de ott ilyennel nem találkoztam.

(#4416) Szilu válasza r3dsnake (#4414) üzenetére


Szilu
tag

Szeretném leszögezni, hogy én egy béna, amatőr érdeklődő vagyok, és ez a szalag sem a spanyolviasz, csak példának hoztam fel. Én úgy láttam kisebb intervallumban is működhet, de szerintem aki órásat néz annak akár negyed óránként is újra kell állítania a be/kiszállókat, aki negyedórásat annak 5 percenként stb. Mindenki olvasson maga utána, nézze meg melyik indikátort (indikátorokat) tartja használhatónak, ellenőrizze le múltbeli adatok alapján, és saját döntéseket hozzon. Külön figyelmet érdemel az eső trendben való ellenőrzés, emelkedésnél minden rózsaszínű, ott nem látszik a kockázat.
A legfontosabb elvileg mindig a kiszálló beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#4417) Szilu válasza r3dsnake (#4414) üzenetére


Szilu
tag

Egy példa a veszélyre mondjuk eső trendben:
Az árfolyam eléri az átlagot, várunk, mert nem tudjuk merre. Lefordul, eletbe lép -1%on a stoppunk, eladjuk -2%nál.
Kis idő múlva ugyanez visszafelé, és máris -4%nál járhatunk. Bár ezek most túlzott százalékok, de többször is előfordulhat, és ehhez még hozzá adódik az átlag csökkenéséből keletkező mínusz.

(#4418) Yutani


Yutani
nagyúr

Asszem lassan tényleg el kéne adnom, mert sosem fog elindulni felfelé az árfolyam... :DDD

#tarcsad

(#4419) Árpi001 válasza Yutani (#4418) üzenetére


Árpi001
senior tag

Dehogynem. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4420) Möhe válasza Yutani (#4418) üzenetére


Möhe
addikt

Lehetne valami :DDD

(#4421) fogtunder válasza Yutani (#4418) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ZCL-t is adhatnál el, mert elég katasztrófa, ami éjszaka folyt. Van valami gáz a BTCP-vel?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4422) Yutani válasza fogtunder (#4421) üzenetére


Yutani
nagyúr

Á, csak BTC-m meg DATA coinom van.

#tarcsad

(#4423) Krix válasza bajaki (#4395) üzenetére


Krix
őstag

Én jogsit meg egy internet havi számlát töltöttem fel, és a következő nap már meg is adták.

If it is not broken then don't fix it!

(#4424) bigservices


bigservices
újonc

Sziasztok!

Alapítottunk egy kizárólag magyarok számára elérhető ICO befektetéssel foglalkozó telegram csoportot. Célunk az, hogy minél nagyobb csapattal rendelkezzünk és lehetőségünk legyen részt venni nagyszabású PRE-ICOk-ban is. Ehhez tényleg csapatra és összefogásra van szükség, mivel legtöbb esetben ehhez több 10/100 ETH igényeltetik, mely lássuk be, nem a kishalaknak van kitalálva. Smiley Közös munkával és összefogással naggyá válhatunk. Szóval ha úgy érzed csatlakoznál ehhez a közösséghez és szívesen részt vennél ICOk-ban, akkor várunk a telegrammon. Akár kezdő vagy akár haladó, szívesen látunk és akár segítünk is. Mindezek mellett célunk az is, hogy a részvétel automatizált legyen és mindenki számára egyértelmű, könnyen kezelhető. Várunk titeket. Bármilyen kérdés esetén találkozunk a telegrammon.
Sziasztok!

Telegram Info: https://t.me/joinchat/AAAAAETOIWbrd793v-j55Q
Telegram Group: https://t.me/joinchat/FK8ABhJPFcsZ7JXu0hb5Fg

(#4425) Dexar007


Dexar007
veterán

Na megvot mar az ajja? Tarcsad van meg mindig?

Give me your cum,bull!

(#4426) #25583896 válasza Dexar007 (#4425) üzenetére


#25583896
törölt tag

(#4427) Árpi001


Árpi001
senior tag

Érdekes hogy BTC mennyire nem tud emelkedni valamiért.Mi lehet ennek az oka?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4428) gyuszi78 válasza Árpi001 (#4427) üzenetére


gyuszi78
tag

valószinüleg azért mert tegnap elött vettem BTC-t.Szinte mindig ez van ha veszek valamilyen coint.Sikerül mindig a csúcs közelében bevásárolnom... :D

(#4429) Árpi001 válasza gyuszi78 (#4428) üzenetére


Árpi001
senior tag

Hajnalban én is vettem a csúcson, :) kíváncsi leszek....
[link]erre senkinek nincs ötlete?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4430) htc07 válasza gyuszi78 (#4428) üzenetére


htc07
addikt

eladhatnád amíg fel nem kúszik $15k körülre :D

(#4431) Cheesy válasza Árpi001 (#4429) üzenetére


Cheesy
őstag

Coinbase elég szar árfolyamon vált.

www.vakbelmutet.hu

(#4432) Yutani válasza Dexar007 (#4425) üzenetére


Yutani
nagyúr

#tarcsad van, #holdraszallunk egyelőre várat magára! :DDD

#tarcsad

(#4433) Árpi001 válasza Cheesy (#4431) üzenetére


Árpi001
senior tag

Igen, ez tény, köszi.
De mitől lehet az hogy a coinbases árfolyamhoz képest, jóval magasabb áron, akár 100 plusz euró különbséggel tudok vásárolni ugyan ott?

Yutani:hát nem, de mitől esik ma egész nap a btc?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4434) 8zabi válasza Árpi001 (#4433) üzenetére


8zabi
őstag

mert úgy gondolják, hogy a vásárlásnál ekkor felárat fizettetnek veled, cserébe nem kell napokkal előbb beutalnod a pénzt, rögtön vásárolhatsz

a "csali" ár amit mindenhol látsz az oldalon a kereskedésre vonatkozik

(#4435) Madwe válasza Árpi001 (#4433) üzenetére


Madwe
nagyúr

mindig keresel valami indokot, miközben cryptonál az, h most épp aznap + vagy - 20% mozgás van, az kb tök random szerencsejáték. Longterm érdekes, manapság mackós a helyzet, év végi bikáktól még mindig nem tért magához a piac...

(#4436) Árpi001 válasza Madwe (#4435) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nem indokot,okot próbálok találni.
Próbálok tájékozódni,és lehetőleg úgy hozni döntést.
Ettől érzem magam kevésbé egy rulettasztalnál ülő luzernak...:)

8zabi :a kereskedésre vonatkozik?De az a gdaxon történik...Itt meg ugye fiatért vehetsz coint,és vissza.
A rögtön fizetést nem tudom,én egy ideje oda utaltam némi fiatot,és abból vásároltam most.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4437) Reggie0 válasza Árpi001 (#4433) üzenetére


Reggie0
félisten

Yutani:hát nem, de mitől esik ma egész nap a btc?

a) tobben adnak el, mint vesznek
b) a toke fialni akar

Valaszd azt, amelyik nagyobb megnyugvast okoz :)

(#4438) Árpi001 válasza Reggie0 (#4437) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi, de szerintem nem értettél meg.
Nem megnyugvást keresek, pusztán arra voltam kíváncsi történt e valami, jött e valami hír, ami elkerülte a figyelmemet, és amitöl ma esett a piac.
Mert ha a válasz igen lett volna, akkor meg kérdeztem volna az illetőt hogy honann tájékozódik.
De a válasz akkor nyilván a nem...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4439) Reggie0 válasza Árpi001 (#4438) üzenetére


Reggie0
félisten

Amikor van valami sokkal intenzivebben mozog. Ez csak a nyugalmi zaj.

(#4440) Árpi001 válasza Reggie0 (#4439) üzenetére


Árpi001
senior tag

Értem, köszönöm. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4441) Möhe válasza Yutani (#4432) üzenetére


Möhe
addikt

nem bírtad a cérnát, eladtál? ;]

[ Szerkesztve ]

(#4442) Yutani válasza Möhe (#4441) üzenetére


Yutani
nagyúr

Esküszöm, nem én voltam! :N Mert ha igen, már 12k-n lenne! :DDD

#tarcsad

(#4443) Dexar007


Dexar007
veterán

Na ki adott el 10k alatt ? Jelentkezzen! Falhoz. ;]

Give me your cum,bull!

(#4444) Yany


Yany
addikt

Érdekes, hogy míg a Bittrex a ZCL-t támogatja, BTCP támogatásnak híre sincs, addig a HitBTC a ZCL-t ignorálja, s közben meg BTCP-t fog támogatni.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4445) Möhe válasza Dexar007 (#4443) üzenetére


Möhe
addikt

[link]
lehet a szőröstökűnek megremegett a keze :DDD

(#4446) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Van infó arról, hogy melyik site fogja támogatni a btcp-t? Ha online szeretnék maradni, hova kellene utalni a zclt, hogy legyen btcp? (a reddites bejegyzéseknél biztosabb infót keresek)

(#4447) Danex válasza mézespálinka (#4446) üzenetére


Danex
addikt

elvileg a TradeSatoshi talán ami támogatja, senki más. Ezért is zuhan az értéke a fork ellenére. Én kiszálltam belőle 50%-os bukóval :(((

(#4448) mézespálinka válasza Danex (#4447) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Én meg rendesen bennmaradtam bakker.
Satoshi meg nem enged beregelni... nem fogadja el a jelszót (hiába írok be minden kritériumnak megfelelőt).
Max marad az offline wallet. Kérdés hogy ha ma este megcsinálom holnapig kiér-e)

(#4449) madpapa


madpapa
senior tag

AZ Omisego ( OMG ) ről kinek mi a véleménye, hogy mitől indult meg? Van néhány darabom és már egy ideje nézem hogy mikor tudok kiszállni belőle és most lassan eljött a z ideje, de ugye nem akarom elkapkodni mert fösvény vagyok :)

(#4450) mézespálinka válasza Danex (#4447) üzenetére


mézespálinka
senior tag

HitBtc-t írták még fel ma a btcp oldalára, viszont ott nincs zcl wallet :S
Na m1 most elindítottam egy órba utalást bittrex->offline wallet közt.
Kíváncsi leszek, mennyi idő.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.