Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#7001) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Valaki (hardcore daytrader) el tudta kapni ezt a ~$300-os ugrást? :D

(#7002) margithid válasza GuMipOkE (#7001) üzenetére


margithid
veterán

De szinte mindenben lett egy ugrás. Hihetetlen, hogy tudják irányítani az árat.
Ilyenkor érzem igazán, hogy tippelgethetünk itt naphosszat, de semmit nem ér.
Ha akarják leviszik 1k-ra BTC-t és ott tartják, ha akarják jöhet a rally.
Ez tényleg a vadnyugat:)

(#7003) margithid


margithid
veterán

BNB saját mainnetje kapcsán vetődik fel a kérdés bennem:
Ha egy coin mondjuk ERC20-as láncon fut, enjin walletben tárolom, de saját láncot hoz létre, ahogy mondjuk Vechain tette ha jól emlékszem, akkor nekem kell valamiféle módon átváltanom, vagy a tárcában átváltódik mindenféle közbeavatkozás nélkül?

(#7004) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bele-belevesznek így a hétvégén, kérdés, hogy elég lesz-e ez a trendfordulóhoz?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7005) WarCow


WarCow
csendes tag

(#7006) Árpi001


Árpi001
senior tag

Most épp minek örül a piac?
Vagy ez az év végi rally?:D

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#7007) Danex válasza Árpi001 (#7006) üzenetére


Danex
addikt

Ilyen 10% kb 2 hetente van, simán el tudom képzelni hogy a bálnák ennyikkel játszanak

(#7008) t72killer válasza Danex (#7007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, ráadásul hétvége van, a nagytőzsde alszik, csak a kriptók mozognak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7009) csaba951 válasza Árpi001 (#7006) üzenetére


csaba951
veterán

Medve piacon is van időnként emelkedés. De év végi rallyra ne nagyon számíts! Azok az évek már elmúltak! ;)

(#7010) Yutani válasza csaba951 (#7009) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy van, várom az 50 eurós BCH-t! :K

És mivel én azt várom, meg fog indulni az árfolyam felfelé, készüljetek! :DDD

#tarcsad

(#7011) csaba951 válasza Yutani (#7010) üzenetére


csaba951
veterán

Ha nem is most lesz meg, de az idő neked dolgozik! :DDD
A várhatóan január 5-15 közötti időben bekövetkező "hagyományos" esésben talán már meg is kapod.

(#7012) Vektast


Vektast
aktív tag

Remélem január környékére bezuhan tartósan 80 alá az éter úgy 60 környékére mert akkor betárazok belőle. ;]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#7013) Yutani válasza csaba951 (#7011) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kíváncsi vagyok, az elmúlt 4-5 nap oldalazása meddig fog tartani, aztán merre indul meg. Én is valószínűsítem a további lejtmenetet.

#tarcsad

(#7014) margithid válasza Yutani (#7013) üzenetére


margithid
veterán

Mindenki erre számít, de ellehet ezen a szinten az ár jópár hetet, akár hónapot is. Ősszel is ez volt.

(#7015) DNReNTi válasza margithid (#7014) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az elmult honapok tendenciaja az, hogy nehany nap / het oldalazas utan jon egy eros -15%, majd ~8-10% korrekcio 1-2 napig, ami utan ismet jon egy -4-5%, es kezdodik elorol a cikuls. Akik ezt meg tudtak lovagolni eleg jo penzt tudtak keresni, nekem is sikerul 3 alkalommal belenyulni. En tovabbi lejtmenetre szamitok, de ez csak spekulacio, ahogy az is, hogy hosszu tavon ez meg mindig jo befektetes...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7016) t72killer válasza DNReNTi (#7015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából ebben a helyzetben egy short lenne logikus, csak ugye ki mer úgy shortolni, hogy korábban 10-20x ennyi volt az árfolyam:F?

Ma érdekes nap van, kriptók le, tőzsde fel - nemigazán volt jellemző mostanában. A BTC-re csodálkoztam rá, hogy elérhető közelségbe került a 3000es érték - a jelenlegi tempóban bármelyik nap alákukkanthatunk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7017) margithid válasza t72killer (#7016) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom mit gondoljak a tőzsde és a kriptók korrelációjáról...
Lehet, hogy ezek csak puszta véletlenek, lehet van összefüggés, nem tudom.
Mindenesetre ha kriptó ipar megindul, akkor nem sokat fog számítani tőzsde.
Mondjuk arra lennék kiváncsi, hogy mi lenne egy 2008-ashoz hasonló összeomláskor.

(#7018) t72killer válasza margithid (#7017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A korrelációk sose kőbe vésett dolgok, ha nincs extra hír, akkor szeretnek együtt mozogni az instrumentumok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7019) csaba951 válasza margithid (#7017) üzenetére


csaba951
veterán

>Mondjuk arra lennék kiváncsi, hogy mi lenne egy 2008-ashoz hasonló összeomláskor.

Éppen ezt a kísérletet nézzük október eleje óta. :DDD

Ilyen időszak egyébként nem volt még a kripto piac egész történetében! Végig bika piac volt. (Egyetlen kivétel 2015.07.-2016.02. között zajló korrekció. De ez még csak 1 év sem volt.)

#7015 DNReNTi

(Részvénypiacon)
Ezzel nagyon vigyázz! Október+november pont arról szólt, hogy melyik lesz az erősebb, a medve vagy a bika. A visszaesés csak átmeneti korrekció-e vagy egy tartós zuhanás első szakasza. Itt mind a két oldalra rengeteg pénzt raktak. Mostanra nagyjából kiderült, hogy a medve piacot várók pénze van többségben. De ez egyúttal azt is jelenti, hogy a másik táborból is egyre többen állnak át majd, így még nagyobb esések jöhetnek. A korrekciókba meg egyre kevesebben merik betolni a pénzüket. Szerintem be fog gyorsulni az esés.

#7014 margithid
Mozgásba lendült a piac, itt már nem lesz hónapokig tartó oldalazás. Pont azért volt az oldalazás, mert nem tudták eldönti, hogy fel vagy le. Mostanra kiderült, hogy a le irány győzött. Egy szabályozott piacon vannak fékek. Ha túl sokat esik/növekszik egy részvény ára, akkor jöhet egy átmeneti felfüggesztés. Vagy a hétvégi zárvatartás. Vagy ha más nincs, akkor megmentik őket az adófizetők pénzéből, mert "túl nagyok/fontosak ahhoz, hogy elbukjanak. Kriptó földön ilyenek nincsenek. Nincs védőháló. Itt tényleg 0-ig eshetnek az árfolyamok.

[ Szerkesztve ]

(#7020) margithid válasza csaba951 (#7019) üzenetére


margithid
veterán

Azért ez még messze van a 2008-as eséstől.
Majd ha egy Lehman Brothers, vagy AIG szintű cég megy a levesbe, akkor lesz baj.
Ez egy korrekció még csak, semmi más. Az nem volt normális, hogy nyáron akkorát rallyzott sok minden.
Az én tőzsdei tapasztalataim alapján azért akkor sem biztos egy irány ha minden arra mutat szinte.
Persze az tőzsde, ez meg kriptó, de most annyira lefele mutat minden, hogy már az a gyanús...
Nyáron el tudtam dönteni, hogy jön a zuhé, most is afelé hajlok persze, de ha lemegyünk 1000$-ra az nagy kiábrándultságot fog hozni. Vagy nem tudom, 2k szerintem is simán meglesz innen már.

(#7021) Joczek válasza t72killer (#7016) üzenetére


Joczek
tag

"Szerintem" az árfolyamok a 0 nulla felé mozognak. Időnként történik egy-egy 20-50 százalékos esés, ami 1-3 két hét alatt megy végbe, azt a szintet utána hetekig tartja a kriptó. 50%-os esési lépcsőkben érdemes shortolni. Ez a privát meglátásom, szubjektív, nem kell mögötte tudományosságot keresni, afféle gut feeling.

[ Szerkesztve ]

(#7022) Joczek


Joczek
tag

Érdekes jelenség, hogy Iránba kezd áttelepülni a bányászat, mert ott a legolcsóbb az áram. A kínai cégek is iráni partnerekkel tárgyalnak erről. Politikai színtéren Irán pária állam az USA számára. A világ pénzügyi vezető entitásai pedig alapvetően USA központúak, akiknek a kriptó nemkívánatos jelenség. Van egy tippem, ki fog győzni.

(#7023) csaba951


csaba951
veterán

Venezuela Starts Converting Pensioners’ Payments to Crypto ‘Petro’
Eddig azt hittem, hogy a Petro csak az elit machinációja, hogy kijátsszák az USA gazdasági szankciókat. De nem, most látszik, hogy megpróbálják az egész társadalmat átállítani rá. Azt hallottátok, hogy annyira nincs pénzük, hogy az európai (pénz)papír beszállítót már nem is tudták (teljesen) kifizetni? Meg az utcán az utcai árusok már bolivárból hajtogatott táskákat, poharakat ajándéktárgyakat árulnak a turistáknak! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7024) Patry0t válasza csaba951 (#7023) üzenetére


Patry0t
tag

Ez elég szomorú, és a 'smiley'-t amit a végére raktál semmi se indokolja. Ne menjünk el abba az irányba, hogy mások nyomorán viccelődünk szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7025) GuMipOkE válasza Patry0t (#7024) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Szvsz ez nem gúnyolódás akart lenni. Az, hogy a venezuelaiak már bolivárból hajtogatnak táskát a túristáknak, ez részükről művészi eszközökkel alkotott humoros kritika a rendszerről, amiben élnek. Jól tudják, hogy venezuela most a hyperinflációról híres külföldön.

(#7026) csaba951 válasza Patry0t (#7024) üzenetére


csaba951
veterán

Félreértettél, nem viccelődöm a nyomorukon! Csak meglepődtem, hogy milyen szép tárgyakat tudnak hajtogatni egyszerű bankjegyekből!

(#7027) butch3r válasza Joczek (#7022) üzenetére


butch3r
senior tag

hát, reménykedned szabad:)

"“Most of the mining giants in China, or miner makers, do not dare to host their machines in Iran. This is the general situation. As attractive as the electricity over there might be, only miners at an individual or much smaller scale are shifting to Iran. Most people are still hesitant.” Guo said."ű
[link]

(#7028) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

BTC idei új alj, kóstolgatjuk a tavaly szeptemberi lokális minimum környékét (akkor 2981 volt az alja).
Igazából kérdés, hogy a 2015-16-os alapzóna reális cél-e:F?

#7022: ez még nyitott kérdés. Az biztos, ha Irán nagyléptékű kriptobányászatba kezd, és éves szinten átlépi mondjuk a 10mrd$-t a bevételük, akkor hóttziher, hogy totál rászállnak a kriotókra az usa-vezérelt nemzetközi szabályozók. De az is lehet, hogy a kínai bányászok ezt tudják, és távolmaradnak irántól.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7029) Ferdzsoo válasza t72killer (#7028) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz ha csak nagyon rövid ideig is, de meglesz a szűk 1000.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7030) t72killer válasza Ferdzsoo (#7029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az előző kriptotélből kiindulva nem egyszeri rövid leszúrásra számítok, hanem 1-2, vagy akár 3-4 évnyi hosszú oldalazásra. De persze a jövő nincs megírva:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7031) Ferdzsoo válasza t72killer (#7030) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen én sem, de úgy gondolom ha el is érjük, 1000-en nem leszünk sokáig. Ilyen 2-3 k között tartanám az oldalazgatást hónapokig.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7032) margithid válasza Ferdzsoo (#7031) üzenetére


margithid
veterán

Van benne ráció, lehet, hogy az 1000$- úgy fogjuk elérni mint a 20000$-t, 1 napig kb, aztán ugrik vissza 2000$-ra.
1-2 év oldalazás benne van simán, de az az igazság, hogy nem tudjuk, hogy milyen léptékben fog fejlődni a blokklánc az elkövetkező években.
Lehet már jövőre is egy bumm (nem az árban, hanem a blokkláncok fejlesztésében), de lehet csak 2022-ben lesz komolyabb előrelépés.
Szerintem lehet elkövetjük azt a hibát, hogy a 20k-s csúcshoz mérjük az esést.
Viszont ilyen mértékű árrobbanás még nem volt a BTC életében és ugye mainstreamé vált, lehet 8k lett volna csak a reális csúcsa, vagy max 10k és a 10k feletti tartomány már egy nagyon túlvett, túlhypolt dolog volt.
Nem tudom, csak találgatok, de nagyon nem tetszik ami most megy.
Ja és a megmondóemberek, Tom Lee, Roger Ver, Mike Novogratz meg jönnek a jóslataikkal, amik nekem inkább beetetésnek tűnnek. Már csak McAffe hiányzik...:)

(#7033) Black-core válasza margithid (#7032) üzenetére


Black-core
aktív tag

Én még nem adtam fel a reményt. Az eggyik megmondó ember jóslata szerint ( Alexis Ohanian ) év végén
15.000 $ lesz az Etherium. "Az emberek számonkérhetnek majd, ha tévedtem." ;]

(#7034) margithid válasza Black-core (#7033) üzenetére


margithid
veterán

Azt később már visszavonta, az újságíró tévesen hozzáírt egy nullát, "csak" 1400$-ra gondolt.

Nem mintha azzal előrébb lennénk. :D
Most még a 140$ is távolinak tűnik...

Borzasztó, hogy mennyire hülyére vették az embereket. Akinek van nagy nézőközönsége, már a reklámokból, meg az ilyen felbeszélésekből gennyesre keresheti magát.
Jó példa erre McAffe papa, aki egy tweetért jó pénzt megkap, de Floyd Mayweather is rábezsélte a követőit egy ICO-ra, aztán persze nem jött be törölte is a posztot. Ezek az emberek lenézik a követőiket, helyén kellene kezelni őket, de sajnos rengeteg ember szentírásnak veszi bizonyos emberek véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#7035) Patry0t válasza Black-core (#7033) üzenetére


Patry0t
tag

$15.000 hát.... :D Ahhoz a market capnak 1.400.000.000.000$-ra kéne nőnie a mostani 7.500.000.000-ről :D

(#7036) t72killer válasza Black-core (#7033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, mit fizet a pali "számonkérés" címen?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7037) Arpee78 válasza t72killer (#7036) üzenetére


Arpee78
senior tag

A legnagyobb árat John McAffee ajánlotta:
I now predict Bitcoin at $1 million by the end of 2020. I will still eat my dick if wrong.

[ Szerkesztve ]

(#7038) t72killer válasza Arpee78 (#7037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó étvágyat kívánunk neki:R.

1millió meg "todamún" akkor lenne, ha a FIAT pénzrendszerek teljesen összeomlanának ÉS a kriptók olyan helyzetben lennének, hogy valós alternatívaként lehetne beléjük menekíteni a pénzt.

Ezzel az is a probléma, hogy ahogy a pénzügyi hatalom meglátja, hogy sokan kimenekítik a vagyonukat a befolyása alól, rögtön üldözni kezdi minden fronton. Senki sem emlékszik már pl Roosevelt nagy aranyrablására, a kriptókra majd kitalálnak mást...

"On April 5, 1933, Roosevelt commanded all citizens to surrender their gold to the government. No citizen was permitted to own more than $100 in gold coins"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7039) mepet válasza Arpee78 (#7037) üzenetére


mepet
addikt

(#7040) t72killer válasza mepet (#7039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagy valódi tőzsdei folyamatokkal való összehasonlításból kihagyta az időfaktort: a hosszútávú emelkedések, mint a Dow Jones tényleg parabolikusak, viszont jellemzően évtizedek kellenek egy tízszerezéshez-százszorozáshoz, így stabil marad az elért árfolyam. De nézzük meg pl az Ezüst viselkedését az elmúlt évtizedben! 2010-11-ben úgy vették, mintha nem lenne holnap. Aztán az agyontépett ár szépen leült, akiket meg a rohamban beültettek, bukták a befektetésük felét-kétharmadát: és ez egy fizikai eszköz, nem egy virtuális valami/cég ami el is tűnhet egyik napról a másikra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7041) tom120514 válasza mepet (#7039) üzenetére


tom120514
őstag

Valaki tényleg időt pazarolt erre? Mennyire értelmetlen... :W

Never go full retard.

(#7042) GuMipOkE válasza csaba951 (#7026) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Ha lehetne, lehet, hogy rendelnék neten venezuelából egy olyan bankó-táskát, dísznek, meg a gyerekeimnek tanulságként.

10 éve még tudtam, hogy hova tettem a köteg pengőmet, de nem érzek magamban tehetséget a hajtogatáshoz, meg egy táskához lehet, hogy nem is lett volna elég. :DDD

(#7043) t72killer válasza tom120514 (#7041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekünk tanulságos: sosem szabad a pénzügyi sarlatánoknak felülni, és azoknak se szabad hinni, akik már felültek és a döntésüket próbálják nagy médianyilvánosság előtt bizonygatni. Ez volt ugyebár CHF-hitelezés ügyben is Mo.-gon, néphülyítés felsőfokon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7044) GuMipOkE válasza t72killer (#7040) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

A chart hasonló a btc-hez, de az ezüstnél még nem látszik a hashwar... :U

(#7045) t72killer válasza GuMipOkE (#7044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Más típusú instrumentum, valós szükség van rá az iparban és véges mennyiség bányászható belőle. (utóbbi a kriptókra is áll, előbbi nem) +több alkalmazási területén nem helyettesíthető mással - esetleg a 100x annyiba kerülő arannyal.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7046) Black-core válasza tom120514 (#7041) üzenetére


Black-core
aktív tag

Szerintem egy-két óra munkát megérhet.. Hátha komolyabban veszi a saját szava súlyát. Elég lenne csak az eggyik jövendő mondót a szaván fogni. :DD

Komolyabbra fordítva a szót, nem tudom eldönteni, hogy vajon ezek a jóslatok, hozzájárulnak e érdemben, a piac alakulásához, vagy sem? Medve piac esetén semmiképp. Bikapiacban eltudom képzelni, hogy egy fajta irány mutatásként szolgálhatnak az ésszerűbb előre vetítések azok számára, akik technikailag nem elemzik a piacot.
(Nem mintha azokra nem hányna fittyet a kripto világ) De azt biztosra veszem, hogy senki nem azért kezdett bele mert esetleg McAfee azt mondta, hogy jó buli lesz. Szerintem a legtöbb ember utána jár, felfordít minden követ mielött beletesz pénzt valamibe. Akkor meg végülis már úgy is a saját döntése. Ő csak az ajtót mutatta meg nekik. Persze lehet naív vagyok. Mindenesetre belőlem mostanában inkább csak egy jó kacagást váltanak ki a hasonló jóslatok. :N

(#7047) Arpee78 válasza mepet (#7039) üzenetére


Arpee78
senior tag

Miért bircoin?

(#7048) mepet válasza Arpee78 (#7047) üzenetére


mepet
addikt

typo

(#7049) margithid


margithid
veterán

Bírnám ha ugyanaz játszódna le mint tavaly ilyenkor. Akkor a csillagos ég volt a határ, most meg megyünk a pincébe?
3000$-ról mondjuk év végén év elején esne 50%-ot egyben, az nem kis pánikot okozna.
Jelenleg az is csoda kategória ha idén megtartja a 3k.
Waves viszont tök fura, hogy emelkedik, semmi hír nincs és 1$ alatt volt pár hete, most meg lassan 2.5$.

(#7050) csaba951 válasza margithid (#7049) üzenetére


csaba951
veterán

Wave-s szerint már kb. elérte a maximumot. Figyeld meg, milyen hiper gyorsasággal csökken a forgalma. 10 nap múlva jó ha felét éri majd, mint most. Szerintem.

Más. Következő, és egyben utolsó 2018-as CBOE lejárati dátum december 19.-e lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.