Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#2001) Patry0t


Patry0t
tag

Miért van az, hogy a Ripple mindjárt eléri az 1 eurót, amikor az volt itt a fórumon a mondás, hogy az szabályozva van mint egy központi bank? :D

(#2002) PonPon válasza Patry0t (#2001) üzenetére


PonPon
senior tag

mert igazából fingja sincs senkinek róla :D
spekuláció...

(#2003) mepet válasza Patry0t (#2001) üzenetére


mepet
addikt

Az euró is központilag szabályozott, mégis pont egy eurót ér! ;]

(#2004) Patry0t válasza PonPon (#2002) üzenetére


Patry0t
tag

hát jah, mindenki szidta, de most 1500 euróm lenne, ehelyett Omise miatt ismét deficit falván járunk ki tudja meddig. Mind1: HODL, ez a lényeg :D

(#2005) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Hosszu tavu (tobb ev akar) befektetesre keresek kriptovalutat, jelenleg az XRP tunik a legszimpatikusabbnak, viszont nagyon megoszto dolgokat lehet rola olvasni. Vannak meresz becslesek, amik arra mutatnak, hogy a jovoben kilohet az ara, masok pedig 2-3$ korul maximalizaljak a csucsot. Ezt arra alapozzak, hogy nem decentralizalt, mint a mainstream valutak, illetve nagy mennyisegu coin van a piacon, tehat irrealis lenne mondjuk egy ETH-hoz hasonlo, tobb szaz dollaros ar. Mi errol a velemenyetek? Jelenlegi arfolyamon ~1$ szeretnek beszallni, van ennek ertelme, vagy keressek mas valutat? Koszi!

Uj hus vagyok a terepen, ne ussetek agyon. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2006) ptt válasza DNReNTi (#2005) üzenetére


ptt
csendes tag

Szia,

XRP, POE, XVG, TRX ha hosszútávon gondolkozol.. legalábbis ezekről olvastam olyant ami számomra igazol némi hosszútávú reményt.. aztán majd kiderül.

XRP ugye ráadásul nem fix mennyiségű hanem folyamatosan lehet mögé tenni mennyiséget, ezért sem lesz sosem 100$ nagyságrendű, viszont ez is inkább technológia és nem pénz, ezért invesztálható bele tőke. Egész sok bank pedig már most élesben teszteli a technológiájukat, így annyira már nem gagyi cucc. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#2007) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Crypto Xmas sale NOW ON!!! 25% or more off all coins now!! ;]

(#2008) Yutani válasza XP NINJA (#2007) üzenetére


Yutani
nagyúr

:C

#tarcsad

(#2009) golya87


golya87
őstag

Hello

Szerintetek ez fog közvetlenül indulás környékén árfolyamnövekedést okozni az SONM token-nek?

(#2010) Casoli


Casoli
őstag

Beszakadt az összes coin ára, eldurrant a lufi... 30% minusz szinte mindenhol. Kíváncsi lennék melyik nagy hal szállt ki.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2011) ptt válasza Casoli (#2010) üzenetére


ptt
csendes tag

Nem kell aggódni, majd fújják még ;), nem egy nagy hal szeretne még nagyobb lenni ;)...
HODL..

(#2012) Because válasza Casoli (#2010) üzenetére


Because
őstag

mire megjön a Ledger Nano S az lesz a legnagyobb értékem :U

(#2013) Krix


Krix
őstag

IOTA-ból lesz valami: [link] Még több ilyen kell és mehetünk a Holdra! Meg amúgy is, befejeztem mára a shoppingot, tessék szépen emelkedni. ;]

If it is not broken then don't fix it!

(#2014) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

Adott a cél, kinéztem magamnak néhány kisebb coint (igazából nagyon kicsiket), amikből szeretnék vásárolni.

Először beleütköztem abba a problémába, hogy a walletemen (Electrum) nem tárolhatom ezeket a coinokat, így új tárca után kellett néznem, ez lett a Coinomi.

A következő probléma az említett coinok beszerzése. Különböző marketeken lehetne ezeket megvásárolni, ahol szintén különböző módokon lehet fizetni. Ez így valami hihetetlen macerás, de igazából ezen még túllépne az ember, mit nekem az a pár óra/nap szopás...

...De az, hogy néhol a menet így néz ki (alább lesz látható) felveti azt a problémát, hogy a végén 20% körüli pénzt vesztek csak ezekkel a váltásokkal, azért már kezd egy kicsit beteg lenni. Konkrétan:

USD-ért EUR-ra átváltva Bitpandán veszek LTC-t. LTC-t a Cryptopian-on átváltom EXP-re (ez pl az egyik a 4-ből amit szeretnék venni). Majd az EXP-t kiutalom a walletemre. Összes fee ahogy számolgattam kb 20%

Ez így teljesen normális, vagy ti tudtok ennél a módszernél, (más helyen, más váltónál) alacsonyabb fee-vel is venni EXP-t?

Más:

A Coinomi walleten a tranzakciós költségek résznél láttam, hogy egy BTC tranzakció költsége 0.002 BTC, ami jelenlegi árfolyamon 7000 forint. Ez így tök normális?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2015) csaba951 válasza SLYM (#2014) üzenetére


csaba951
veterán

>Ez így tök normális?

Igen, a jelenlegi helyzetben ez normális. Normál esetben persze teljesen abnormális. De most nem ilyen idők vannak.

>Összes fee ahogy számolgattam kb 20%

Iszonyú egyszerű! Túl kicsi összeggel akarsz befektetni. A fix fee-k ezért ennyi pénzedet viszik el. Megoldás: próbálkozz 5-20-szor ekkora összeggel. Ha nincs ennyid, akkor ez sajnos nem a te üzleted.

(#2016) SLYM válasza csaba951 (#2015) üzenetére


SLYM
veterán

Te hogy vásárolnál 100$/25000 HUF értékben EXP-t? Ha esetleg számít EUR-m is van kp-ban :D

[ Szerkesztve ]

(#2017) csaba951 válasza SLYM (#2016) üzenetére


csaba951
veterán

Én? Sehogy! :DDD
500 USD, de inkább 1000 USD kell egy kisebb befektetéshez is.

(#2019) mepet


mepet
addikt

(#2020) Because


Because
őstag

Verge-be megy a pump rendesen, szerintetek következő a Tron? gondolkodok, hogy a a Ripple-öm feléből beleinvesztálok

(#2021) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Hello
Van egy kis bitcoinom. Szeretnék venni néhány kisebb coint. Akár átváltva a btc egy részét, akár hozzáadva készpénzt.
Két hete próbálkozom különféle tőzsdékre beregelni. Kraken : reg nagy nehezen sikeres, de verifikálás jelenleg "disabled". Írtam nekik már 10 napja, amikor azt állíották, hogy csak hiba és kijavítják, de azóta semmi változás. 3 napja újabb support ticket, de nincs válasz.
Poloniex: 2 hete reg. Nem volt kamerás gép előttem, a verifikálást pedig csak azzal engedte volna. 5 napja laptopról elindítottam, le is fényképeztem vele az ID, utána önarc. Azóta is azt írja "unverified". Írtam nekik, válasz semmi.
Bittrex, bitfinex már a kezdőoldalon azt írja, hogy túl zsúfoltak, ezért nincs regisztrálásra lehetőség.
Cryptopia-ra beregeltem, mert gondoltam ETN-t venni vagy esetleg bányászni, de verifikálást még nem kezdtem, mert ebben nem vagyok biztos. Meg haverom szerint nem túl jó oldal. Viszont ha más nincs....

Ha valakinek van ötlete, hogy hogyan tudnám elkezdeni ezt az egész mókát, ne tartsa magában. Köszi

(#2022) mepet válasza Zsoca_D (#2021) üzenetére


mepet
addikt

Binance? Menő, gyors, és van minden, mint a búcsúban.

(#2023) Möhe válasza mepet (#2022) üzenetére


Möhe
addikt

Csak ki/beutalás nincs €/$ értékben. Csak coint lehet.

(#2024) csaba951


csaba951
veterán

Revolut-on hogy lehet BTC-t venni? Ők is tudnak közvetlenül váltani, vagy csak van néhány exchange ami támogatja a Revolut-os fizetést is?

(#2025) Zsoca_D válasza mepet (#2022) üzenetére


Zsoca_D
tag

Épp most néztem ki a binance és hitbtc-t. Megpróbálok ezekre regisztrálni, és majd kiderül mit sikerül. :)
binance, cryptopia, hitbtc közül melyik tűnik legmegbízhatóbbnak? Mármint, hogy elég komoly cég, és nem lép le 1-2 hónap múlva a pénzünkkel.

(#2026) mepet válasza Zsoca_D (#2025) üzenetére


mepet
addikt

Binance.

(#2027) mepet


mepet
addikt

Beszálltam, merem remélni, hogy még mindig nem késtem le a koreai bulit: ICX (ICO ár: $0.11, most $4.29)

(#2028) csaba951 válasza Zsoca_D (#2025) üzenetére


csaba951
veterán

Én HitBTC-n vagyok. Eddig meg vagyok velük elégedve!
Binance-nak viszont kb. 4x akkora forgalma van...

(#2029) mepet


mepet
addikt

ETC: ETH-hez képest is mélyponton, ill. a BTC-hez képest meg bull csatornában a támasznál.

(#2030) Zsoca_D válasza csaba951 (#2028) üzenetére


Zsoca_D
tag

...&mepet
Na, beregisztáltam mindkettőre. Egy bajom van. Az azonosításhoz úgy látom be kell kapcsolni a kétlépcsős belépést.
Nekem nem gond elküldenem az adataimat (cím, név, személyi másolat...), de ez a kétlépcsős dolog ha jól látom, csak telefonra töltött aplikációval működik. Ettől viszont NAGYON tartok. Számítógépemet tudom védeni, de a telefont nem ismerem ilyen szempontból. Nem akarok tölteni rá aplikációt. Főleg ilyen biztonsági akármit.
Azonosítás nélkül is lehet kereskedni? BTC beutal, kereskedek ezzel-azzal, átváltom őket btc, és kiutalom egy pénztárcába?

(#2031) csaba951 válasza Zsoca_D (#2030) üzenetére


csaba951
veterán

HitBTC-n nem kötelező használni a 2FA-t. Én se használom.

>Azonosítás nélkül is lehet kereskedni? BTC beutal, kereskedek
>ezzel-azzal, átváltom őket btc, és kiutalom egy pénztárcába?

HitBTC erről szól. :DDD
fiat viszont nincs

[ Szerkesztve ]

(#2032) mepet válasza Zsoca_D (#2030) üzenetére


mepet
addikt

Binancen sem kötelező.

(#2033) Zsoca_D válasza mepet (#2032) üzenetére


Zsoca_D
tag

Binancen rákattintottam a "verify account"-ra, és kiírta, hogy előbb engedélyezzem a 2 lépcsős bejelentkezést.
Enélkül ver1 szinten vagyok, és ha minden igaz napi 2btc lehet a ki-be utalás. Ami persze nekem bőven jó, csak hát másik cégnél (bittrex talán) is volt a közelmúltban olyan, hogy egyszercsak megszüntették az ilyeneknek a kereskedést vagy ki-be utalást.

@csaba951
Ott lehet, hogy tényleg nem kötelező. Van egy leírás, hogy miket küldjek be email-ben csatolva. Amúgy ott azonosítás nélkül is lehet ki-beutalni, kereskedni?
Látok valami olyat, hogy kereskedés minden esetben korlátok nélküli, de valami "Verification threshold ", amit nem tudok értelmezni, azonosítás nélkül semmi, a többinél meg vannak összegek.

[ Szerkesztve ]

(#2034) golya87 válasza Zsoca_D (#2033) üzenetére


golya87
őstag

A 2FA Google Authenticator-t használ. Az eléggé hivatalos dolognak tűnik.
Cryptopia-n 5000NZD a limit verifikáció nélkül, a verifikáció viszont elég lassú. Nekem egy hét volt.
Binance 2FA után 2BTC limittel megy, ami szerintem bőven jó.

(#2035) mepet válasza Zsoca_D (#2033) üzenetére


mepet
addikt

Teljesen jogos az aggályod, akkor verifikálj! Én simán beküldeném oda a lóvét mielőtt megvan a verifikáció, de hát én nem jó példa vagyok, mert én a bittrexszel is megszívtam, ráadásul - így jobban belegondolva - úgy fest nem is tanultam belőle :B

(#2036) KilgoreTrout válasza csaba951 (#2024) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Én úgy tudom, Revolutról nem tudod kiutalni a btc-t sehova, szóval olyan, mintha nem is lenne. Max az árra tudsz spekulálni.

(#2037) csaba951 válasza Zsoca_D (#2033) üzenetére


csaba951
veterán

HitBTC

Account verification szerint tényleg vannak ilyen limitek. Én Gerenal-ban vagyok, nem küldtem nekik semmilyen iratot. Így biztosan kevesebbre van jogosultságom, mint a Verified szint equivalent of 2500 USDT/week or 10,000 USDT/month-ja. Na, én ezt már az első beutalásommal átléptem. Azóta már többszörösen is. Mégsem volt semmi gondom. Mondjuk lehet, hogy azért, mert nem USDT-t utaltam be/ki. Váltás után a kiutalás is mindig korrektül ment.

#2036 KilgoreTrout
Köszönöm! Akkor úgy látszik ez nem nekem való! :(

[ Szerkesztve ]

(#2038) Zsoca_D válasza golya87 (#2034) üzenetére


Zsoca_D
tag

Nem is azzal van gondom, hogy maga a google applikációja nem biztonságos. Hanem a telefonomat nem tudom védeni külső behatolás ellen. A gépemet igen. Tehát, ha valaki belemászik a telefonomba, akkor azt jó eséllyel észre sem veszem, és esetleg tesz-vesz az account-omon. Nem tudom hogyan is működik az ilyen.
Miért nem lehet ezt megoldani sima SMS-el, mint a bankoknál?
Hogyan működik ez tulajdonképpen? Ha a gépemhez nem férnek hozzá, akkor CSAK a telefonról nem tudnak kiszedni olyan adatokat, amivel beléphetnek? Vagy csak a tőzsde "szól" a google fiókomnak minden belépésnél, az pedig egy kódot generál, ami tulajdonképpen helyettesíti az SMS-t? Mert akkor a belépési adataim nem kerülnek kapcsolatba sem a telefonommal, sem a gugli fiókommal. Akkor nem gáz.

@csaba951 (#2037)
Na, ez jó hír! :) Kösz

[ Szerkesztve ]

(#2039) Because válasza Zsoca_D (#2038) üzenetére


Because
őstag

azért az azonosításhoz tartozik email cím, jelszó és 6 számjegyű véletlen szám ha ezt mind megszerzik ügyesek voltak és megérdemlik a jutalmat :)

[ Szerkesztve ]

(#2040) csaba951 válasza Zsoca_D (#2038) üzenetére


csaba951
veterán

Bluestacks
Ez egy Android emulátor Windows-ra. Vígan elmegy benne a Google Authenticator.

>vagy csak a tőzsde "szól" a google fiókomnak minden belépésnél,
>az pedig egy kódot generál, ami tulajdonképpen helyettesíti az SMS-t?

Baromi régen állítottam be, de valami olyasmi volt, hogy egyszer be kellet állítani a GA-ban, hogy melyik site-nak akarok vele kódot generáltatni. Utána már nem kell neki internet kapcsolat. A pontos idő és a géped alapján egy egyszer használatos kódot generál le. Kb. 30 mp-ként új kódot kapsz. Ügyelni kell arra, hogy a gépeden mindig a pontos idő legyen beállítva.

(#2041) Zsoca_D válasza csaba951 (#2037) üzenetére


Zsoca_D
tag

A ki/be utalásnál itt készpénzre gondolsz?
Ha igen, akkor Ft vagy deviza számláról érdemes utalni? Mennyi az átfutási idő és mekkora a veszteség rajta?
Bocs mindnkitől a sok kérdést, de új vagyok még a témában és (számomra) nem kis összegek, amiről beszélünk, így nem mindegy a biztonság és a költségek sem.

Na, ez az emulátor dolog tetszik. Ki fogom próbálni. Nagyon köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2042) bobalazs válasza Zsoca_D (#2041) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ha nem kis összegről van szó akkor a veszteség nem fog földhöz vágni.

(#2043) TheProb


TheProb
veterán

Én is belekóstolnék már végre a "tőzsdézésbe", de eddig mindenhol a verifikálásnál lassult be a dolog nagyon. Vagy pl. coinbase folyamatosan visszadobálja a kérelmem. Jelenleg bitstamp-re várok, remélem lassan jóváhagynak.

Bár ahogy nézem még az is szívás lesz, hogy valahol tudjak fiat-ért váltani.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2044) Zsoca_D válasza bobalazs (#2042) üzenetére


Zsoca_D
tag

Azért írtam, hogy SZÁMOMRA ez nem kis összeg, mert a pénzkeretem és bevételi forrásaimhoz képest a 2000 USD, amit rászánnék, elég komoly. Nem tudom mit értesz "veszteség" alatt, de én az átváltási+utalási költségekre vagyok kíváncsi, mert nem mindegy számomra, hogy ez 1-2-3% vagy esetleg 10-15-20%.
Ha valami fix díjak vannak (nem százalékosak), akkor az jó, mert ekkora összegnél gondolom az nem eredményez túl magas százalékos költséget (ha erre gondoltál hogy nagy összegnél nem vág földhöz a "veszteség")

(#2045) csaba951 válasza Zsoca_D (#2041) üzenetére


csaba951
veterán

Nem, itt nincs fiat egyáltalán. Nyilván ezért nem erőltetik a verification-t.

Több exchange-en nekiugrottam a verification-nak. Teljesen sikertelenül.

USDT ≠ USD
Nyilván nem véletlenül nevezték el így. Nekem se tűnt fel, amíg a Variance blog fel nem hívta rá a figyelmem. Azóta kerülöm ezt is, meg a Bitfinex-et is.

#2035 mepet
Én viszont tényleg be is toltam egy vadi új regisztrációval, minden verificaton nélkül az LTC-m. Mondjuk utólag azért elgondolkoztam, hogy simán le is foglalhatták volna, amíg megtörténik a verification. Szerencsére nem ez történt. Aztán ezt megismételtem, de már egyre kisebb összegekkel. Nem volt semmi baj. :DDD

(#2046) csaba951 válasza Zsoca_D (#2044) üzenetére


csaba951
veterán

Nézz utána a bankod hirdetményében! Banktól, számlától függ, hogy mennyi az annyi. OTP-nél pl. SEPA utalás (csak EUR) min. 3000 Ft+jutalék (de ez már nem nagy összeg).

Exchange-en az USD->BTC vagy EUR->BTC váltás általában 0,1%-0,25%.
BTC saját wallet-re kiutalás változó, de 0,001 BTC-re számíthatsz.

Általában elmondható, hogy 500 USD feletti összeggel indulva már elviselhető (<7%) az összköltség. Ráadásul ezek többségének fix minimuma van, így ennél nagyobb összegnél csak jobb lesz az arány.

[ Szerkesztve ]

(#2047) 8zabi válasza Zsoca_D (#2038) üzenetére


8zabi
őstag

az SMS alapú 2FA nem biztonságos, maga az SMS protokoll sebezhető, ez nyílt titok

cikkek: wired, techcrunch

még az Authy sem az, mert telefonszámmal megy az account recovery

csakis a Google Authenticator

(#2048) Because


Because
őstag

újabb zuhanás a tőzsdén? mit vegyünk a mélypontokon?

(#2049) KoVee84 válasza Because (#2020) üzenetére


KoVee84
senior tag

Verge nagyon jó, biztos vagyok benne, hogy jövő év közepére meglesz az 1$

(#2050) Because válasza KoVee84 (#2049) üzenetére


Because
őstag

első hullámot meglovagoltam 0,03-ról 0,14-re. tegnapiból kimaradtam :/ ha ma beesik 0.1 környékére betankolok

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.