Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#3351) Tilos az Á válasza nyogo83 (#3350) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Ennek örülni kéne, ezért vásárolhatunk most szarért húgyért. Ha nem igaz a rossz hír az a jó, akkor van balhé, ha igaz a rossz hír.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#3352) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Two New Payment Providers Sign Up To Use XRP!

Hol vannak ilyenkor a "penzintezetek nem fogjak XRP-t hasznalni sosem" emberek? :DD

Illetve itt a Q4-es report is.

Q4 2017 XRP Markets Report

[ Szerkesztve ]

(#3353) zichie


zichie
senior tag

Tagnap egy meglepetés ért a Krakennel kapcsolatban. Én már tavaly decemberben otthagytam őket, teljesen leürítettem a számlám. Tegnap kíváncsiságból bejelentkeztem, még szerencsére emlékeztem a jelszavamra. Meglepődve tapasztaltam, hogy nem üres az egyenlegem, mert január közepén kaptam ajándékba 278 XLM-et (Stellar Lumens).
Aki már hónapok óta nem használja a Krakent és még emlékszik a bejelentkezési adataira, annak érdemes tenni egy próbát, hátha talál egy kis ingyen pénzt. :)

(#3354) YASKATIR válasza zichie (#3353) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Azmeghogy? En nem kaptam semmit :( Mindig kimaradok a jobol

[ Szerkesztve ]

(#3355) Yutani válasza zichie (#3353) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos nem "csak úgy" kaptad, mert nekem sincs rajta plusz pénz, és én sem használom november vége óta.

#tarcsad

(#3356) zichie válasza YASKATIR (#3354) üzenetére


zichie
senior tag

Akinek 2017. június 26-án a 472889-es bitcoin block létrejötte pillanatában volt bitcoin a kraken egyenlegén az kapott Stellar Lumens-t. Abban nem látok logikát, hogy az XLM mennyisége miből adódik. Persze lehet, hogy mindenki 278 XLM-et kapott, aki érintett volt.

(#3357) zichie válasza zichie (#3356) üzenetére


zichie
senior tag

Kaptam tőlük e-mail-t is, idézem a lényeget belőle:

"Why the XLM credit?

Kraken is the only top exchange participating in the second round of the Stellar giveaway. Stellar has reserved 19 billion XLM for people who hold bitcoin. 16 billion XLM were given away in the second round. The idea is that giving away lumens will encourage further development of and participation in the Stellar ecosystem. Even if you're not too interested in the Stellar project, who can argue with free money, right?

By the way, if all this seems familiar, Kraken also participated in the first round of the stellar giveaway, when 3 billion XLM were distributed. So for some of you this is the second XLM credit! To get get in on the first round though, you had to have a bitcoin balance with Kraken on July 4, 2016.

How did the second round work?

Your share of the 16 billion XLM was credited to your account according to the Kraken bitcoin balance you had as of the first bitcoin block mined on June 26, 2017 UTC (bitcoin block #472889)."

Annyira nem vagyok jó angolból, hogy pontosan, szakszerűen magyarra fordítsam.

[ Szerkesztve ]

(#3358) butch3r válasza zichie (#3356) üzenetére


butch3r
senior tag

nyáron volt xlm give away. mindenki adott az xlm fundation xlm-et aki a jelzett blokk előtt birtokolt btc-t.

https://www.stellar.org/blog/bitcoin-claim-lumens-2/

16 milliárd xlm-et osztottak szét - legalábbis ennyi volt a terv, aztán, hogy hányan kérték az passz. (wallet aláírással kellett igazolni, hogy valóban tied a tárca, vagy ha a résztvevő tőzsdéken volt a btc-d akkor ott megkaptad.

A snapshot pillanatában 16,215,950 bitcoin létezett Rachel-nek van 10 bitcoin-ja.
Rachel "igényelhet" 16,000,000,000 * (10/16,215,950) = 9,866.83 lumen-t. (xlm give away * (saját btc mennyiséged / elérhető kibányászott btc mennyiség) = megkapott xlm)

Calculation
Rachel owns .00006167% of the bitcoins in existence at the time of the snapshot.
Her 9,866.83 lumens therefore equals .00006167% of lumens given away.

zichie: olyan arányban kaptál xlm-t a 16 milliárdból, amilyen arányban rendelkeztél btc-vel a block snapshot pillanatában.

szal te 0.28175213125 btc-vel rendelkeztél krakenen akkoriban :)

[ Szerkesztve ]

(#3359) butch3r válasza butch3r (#3358) üzenetére


butch3r
senior tag

*jelzett blokk pillanatában.

(#3360) zichie válasza butch3r (#3358) üzenetére


zichie
senior tag

Köszönöm az infókat. :R

"szal te 0.28175213125 btc-vel rendelkeztél krakenen akkoriban"

Megnéztem a History-ban, hogy mennyi BTC-m volt a jelzett blokk pillanatában. Picivel több, mint amennyit írtál. 20 XLM-el többet kellett volna kapnom. Azt nem tudom, hogy az a BTC mennyiség beszámításra került-e az XLM kiosztásnál, ami éppen limites buy vagy sell order-ben állt a jelzett blokk pillanatában. Mivel nekem Krakenen szinte az összes BTC mennyiségem limites orderekben állt (és várt) állandóan, így ezt is figyelembe vehették.

[ Szerkesztve ]

(#3361) gyuszi78


gyuszi78
tag

tudnátok ajánlani olyan oldalt ahol fiat-ra lehet venni altcoinokat.Most nem BTC,ETH,LTC-re, hanem más coinokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#3362) Madwe válasza gyuszi78 (#3361) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az nagyon kevés van, s jellemzően azokon csak 1-2 altcoin elérhető (szóval nem ártana tudni mi érdekel) valamint ott jellemzően sokkal rosszabb áron fogsz hozzájutni, nomeg magas fee-kkel dolgoznak.
Egyébként elmész a coinmarketcap.com-ra, kikeresed az adott coint, elmész a market fülére, s keresel olyat, ahol usd vagy eurért listázzák. De általában jobban jársz ha btc vagy inkább eth-t veszel vmi normális oldalon lehetőleg SEPAval, s máshol eltrade-eled.

[ Szerkesztve ]

(#3363) butch3r válasza zichie (#3360) üzenetére


butch3r
senior tag

azért nem siette el kraken. fél évvel később írja jóvá az airdroppot :D (bár legalább 10x annyit ér kb mint anno)

(#3364) gyuszi78 válasza Madwe (#3362) üzenetére


gyuszi78
tag

köszi a választ!Közben átgondoltam és igazad van!Marad a coin-coin vásárlás. :)

(#3365) zichie válasza butch3r (#3363) üzenetére


zichie
senior tag

Még BTG-vel is lóg a Kraken. :D

(#3366) Cheesy válasza gyuszi78 (#3361) üzenetére


Cheesy
őstag

BTC, ETH -> fiat
pl. EXMO, Coinbase

www.vakbelmutet.hu

(#3367) vizimento


vizimento
senior tag

Bittrex supporttal mi a tapasztalat?
Csináltam egy nagy hülyeséget (véletlen ZCL-t utaltam ki tőlük, de ZEC adress-re).
Már csak az ő segítségükben bízhatok...
Szerintetek van még esélyem viszontlátni?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#3368) Because válasza vizimento (#3367) üzenetére


Because
őstag

hát ilyenkor általában fel van hívva a figyelem, hogy elveszik a dolog, de ne így legyen :R

(#3369) bobalazs válasza vizimento (#3367) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

NINCS. Bittrex's cross chain recovery policy is that we will only attempt to recover deposits that exceed $5000 at the time of deposit, within 7 days of the deposit and will charge a 0.1 BTC for this recovery.

(#3370) KilgoreTrout válasza vizimento (#3367) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha kiutaltad, még ha lenne support sem tudnának mit tenni. Hova küldted? Az explorer szerint már teljesült a tranzakció?

[ Szerkesztve ]

(#3371) pigster


pigster
senior tag

A GDAX-ról Binance küldés mennyi ideig tart? Kb. 20 perce küldtem, a GDAXon már eltűnt, a Binance-on még semmi. Mikor kelle aggódni?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3372) szekra válasza pigster (#3371) üzenetére


szekra
őstag

Attól függ mit küldtel?

(#3373) pigster válasza szekra (#3372) üzenetére


pigster
senior tag

BTC-t

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3374) kem válasza pigster (#3371) üzenetére


kem
addikt

Nekem a multkor egy ETH deposit -> exchange -> BCH withdraw kb 3 oraig tartott.

szerk: BTC sokkal lassabb: Average Confirmation Time ~181 perc ha jol latom

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#3375) pigster válasza kem (#3374) üzenetére


pigster
senior tag

Hát, nem úgy tűnik, hogy ez lenne a jövő...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3376) szekra válasza pigster (#3373) üzenetére


szekra
őstag

Akkor várj türelmesen... Amugy miért azt küldtel? Miért nem valtottad át valamire?

(#3377) pigster válasza szekra (#3376) üzenetére


pigster
senior tag

Mert a Binanceon is BTC-t akarok váltani másra, a GDAXon is az volt, ez tűnt kézenfekvőnek.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3378) Madwe válasza pigster (#3375) üzenetére


Madwe
nagyúr

BTC az egyik leglassabb coin :) nomeg legdrágább is utalásra... majd talán a lightninggal jobb lesz, de csodát én attól se várnék...

(#3379) butch3r válasza kem (#3374) üzenetére


butch3r
senior tag

ebbe monjduk benne vannak a fillárb*szó utalások is 0 meg olyan kicsi fee-kkel, hogy nagyítóval se látod.

pigster: block exploreren mit látsz, gdax-ról eltünt, de lett már broadcastolva a hálózatba?

én tegnap előtt utaltam btc-t, 19 perccel később meg volt az első conf, és kemény 0,0439%-ba került... (+outputok azzal együtt is max 0,09%...). de valóban kávét majd csak ln-el veszünk.

[ Szerkesztve ]

(#3380) pigster válasza Madwe (#3378) üzenetére


pigster
senior tag

Most jött meg: Deposit Success
Huh, már kezdtem aggódni, hogy eltűnt az éterben.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3381) kem válasza pigster (#3375) üzenetére


kem
addikt

Valoban. Ugy tunik, valaki nem olvasott utana mielott befektetett :) A Bitcoin rendszere haldoklik, a Bitcoin Cash a jovo. Annak a kodjabol eltavolitottak a hozzaadott hibakat, es ujra ugy mukodik mint ahogy anno megtervezte a kitalaloja.
Itt egy hozzaszolas ami osszefoglalja ropteben mi a helyzet.

Legkozelebb azt ajanlom valtsd at valami masba, es ugy kuldd at valahova. Ha a BCH nem elerheto opcio, akkor talan az LTC jarhato ut. Az ETH-ra valamiert kulon fee-ket vetettek ki par exchangen, de maga a rendszer nekem eleg gyors szokott lenni. A problema egyebkent nem csak a Bitcoin blockchainben van. Az exchangek frontendjen tortenik a felhasznalokkal valo interakcio, a backend rendszerein pedig az osszes tranzakcio, szamlazas, audit es egyeb adminisztracio. Itt rengeteg adatbazis muvelet zajlik ami a megnovekedett felhasznalo illetve tranzakcioszam miatt elegge le tud lassulni. Nem csak eroforrashiany miatt(nem eleg server), hanem akar technologiai szuk keresztmetszet, vagy csak egy gyengen optimizalt script miatt. Ez a ketto adodik ossze amikor exchangere kuldesz kriptot. Ha egy exchangerol kuldesz egy masikra, akkor nyilvanvaloan megegy adag varakozas hozaadodik amig a tranzakciod az atmeneti taroloban var feldolgozasra.

Köszi!

(#3382) KilgoreTrout válasza kem (#3381) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azért ez cseppet sem ennyire fekete-fehér...
Az, hogy amiatt esett vissza 20k-ról, mert nem bírta a sok keresekdést vagy szándékos ferdítés vagy eszméletlen tudatlanságról árulkodik, és kb. minden mondatba bele lehetne kötni, mert - bár lehet érvelni a BCH mellett - de amiket a linkelt kommentben írnak, azok konkrétan hülyeségek.

Bár inkább nem kezdek bele, mert sose lesz vége a vitának.

[ Szerkesztve ]

(#3383) butch3r válasza KilgoreTrout (#3382) üzenetére


butch3r
senior tag

r/bcash topicban ennyire fekete -fehér :D

a zero fee-s network spam pl nem is számít...

(#3384) Yutani


Yutani
nagyúr

Bitfinexen bevezették a TRON-t (TRX). USD, BTC és ETH párokkal lehet kereskedni vele.

#tarcsad

(#3385) mepet válasza kem (#3381) üzenetére


mepet
addikt

Valóban gyengélkedik a BTC. Ezért én a cryptoim 95%-a helyett már csak a 90%-át tartom BTC-ben. :K

(#3386) mepet válasza pigster (#3380) üzenetére


mepet
addikt

(#3387) Yutani válasza mepet (#3385) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem kerek 0% van BTC-ben. Na jó, ez nem igaz, mert ami becsörgedezik a játékbányából, az BTC-ben van. :DDD

#tarcsad

(#3388) mepet válasza YASKATIR (#3352) üzenetére


mepet
addikt

"Hol vannak ilyenkor a "penzintezetek nem fogjak XRP-t hasznalni sosem" emberek?"

A pénzintézet bankot jelent.
A moneygram az asszem valami paypal utánzat, tehát nem bank. A másik egy forex bróker, szintén nem bank.
[szerk] még a linkelt cikkben is payment providerekről van szó, nem pénzintézetekről.

Persze az ilyen hírek akár pozitívan is hathatnának az XRP árára, ha nem lenne már szénnépumpálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#3389) YASKATIR válasza mepet (#3388) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A penzintezet nem csak bankokat jelent....

Peldaul a fundamenta is penzintezet, a fundamenta pedig nem bank, hanem lakas es takarekpenztar.

[ Szerkesztve ]

(#3390) YASKATIR válasza YASKATIR (#3389) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A hivatalos penzvaltok is penzintezetek egyebirant

[ Szerkesztve ]

(#3391) KilgoreTrout válasza YASKATIR (#3352) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ennek ellenére nem nőtt az árfolyam...

Nem igazán értem, elvileg pont azért értékelik ilyen sokra a rajongói, mert pénzintézetek használják majd. E hír szerint a Ripple megháromszorozta az XRP-t használó partnerei számát, szóval hol a 300%-os növekedés?

(#3392) YASKATIR válasza KilgoreTrout (#3391) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szerintem ne probald meg jatszani a szakertot, foleg ugy ne, hogy 2 napja azt bizonygattad, hogy afrikaban meg azsiaban sokkal fejlettebb a mobilinternet mint europaban vagy amerikaban :DDD :DDD Meg persze azt sem ertetted, hogy mi a kulonbseg az sms alapu fizetes es a mobilinternet kozt.

[ Szerkesztve ]

(#3393) pigster válasza mepet (#3386) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi a tanácsot.
A következők miatt csináltam így:
Binanceon BTC deposit: free, BTC withdraw: 0,001 BTC
GDAXon BTC withdraw: free
Legalábbis, ha jól értelmeztem. Igaz, volt kb 25 perc várakozásom, de a különböző coinok ide-odaváltásának a free-nél több költsége lett volna. Persze, ha nem értettem vmit félre.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3394) KilgoreTrout válasza YASKATIR (#3392) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A mobil alapú fizetési megoldásokról volt szó, mivel szerinted elképzelhetetlen hogy Afrikában meg Ázsiában a mobiljukkal fizessenek az emberek...

De mindegy is, legyen igazad. Szerintem mindkettőnk ideje értékesebb annál, minthogy végeláthatatlan vitákra pazaroljuk a neten. Sok sikert az XRP-hez!

[ Szerkesztve ]

(#3395) YASKATIR válasza KilgoreTrout (#3394) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Olyan aranyos, hogy probalsz terelni es kihatralni ebbol.. Nem a mobilalapu fizetesrol volt szo, hanem a mobilinternetrol, meg te is leirtad, szoval ez igy eleg vicces..

"Ha lesz, akkor működni fog, technikai akadálya nincs - mobilnet van már mindenhol."

Most komolyan le akarod tagadni a sajat hozzaszolasod? :))

[ Szerkesztve ]

(#3396) nyogo83 válasza YASKATIR (#3395) üzenetére


nyogo83
senior tag

Szerintem inkabb ez a cicaharc ami vicces(nem eloszor), csak azert mert volt egy cinikus megjegyzese az XRP-vel kapcsolatban es lathatoan ez zavar. Plz...ne vigyuk el ilyen iranyba a topikot.
Ne csinaljunk kb hitvallast egy-egy coinbol.

(#3397) tom120514 válasza YASKATIR (#3395) üzenetére


tom120514
őstag

Nagyon hálás lennék ha privátban bokszolnátok, olyan távoli összefüggés van a vitátok és a topic témája között hogy szerintem a végeredményt elég lenne, ha megírnátok :R

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#3398) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

nyogo83, tom120514 akkor olvassatok el az elozmenyt, a crypto-rol volt szo es arrol, hogy miert nem fogja ez levaltani a mostani bankrendszert meg jo sokaig. Az megint mas kerdes, hogy jeleztem neki, hogyha 2 napja ilyen butasagot sikerult allitania, majd letagadnia, akkor jobb ha nem probal meg szakertot jatszani a temaban..

Ez pedig nyogo83-nak: Nem cinikus megjegyzes volt, hanem a szokasos /r/cryptocurrency retardizmus es ez eleg nagy kulonbseg. Mellesleg jelenleg 0 XRP-m van, szoval azt sem lehet mondani, hogy elfogult vagyok

[ Szerkesztve ]

(#3399) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Sziasztok.

na elkezdtem olvasni a topicot.. Első 500 hsz-nél tartok sok az info.
Jelenleg egy 100 euró "játékpénzzel" játszanék (benne van hogy elveszhet, 1 hsz is megvolt :)).
Relative ennyiből melyik olcsóbb coin(ok)ból érdemes bevásárolni, a cél hosszú (hosszabb )táv..
XLM, Cardano, XRP(erről nincsenek jó vélemények)..
XLM fairX miatt lehet jó is lenne?
3-4 féle coin legyen, vagy ennyipénzből 1-et?
OTP-s kártyám van, mi lenne a leggyorsabb módja hogy ezekhez a coinokhoz jussak.
(Olvasok még csak eszméletlen sok az info)

(#3400) Dexar007 válasza DeckardCain (#3399) üzenetére


Dexar007
veterán

Ennyibol csakis doge jöhet szoba. Gyors tranzakcio,alacsony fee,hodlraszallas. :K

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.