Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#4751) krx21 válasza Danex (#4749) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem Btc-t kell bányászni...

(#4752) Yutani válasza DNReNTi (#4750) üzenetére


Yutani
nagyúr

Átgondolom! ;) :DDD

#tarcsad

(#4753) Möhe válasza DNReNTi (#4750) üzenetére


Möhe
addikt

Vegyen csak ;]

(#4754) sugrath


sugrath
csendes tag

Most megy a pánik a holnapi G20 miatt és nemsokára kelnek Távol-Keleten, szerintem ők se lesznek túl nyugodtak.

Majd meglátjuk, hogy a nagyemberek short vagy long pozíciót vettek-e fel. :D

[ Szerkesztve ]

(#4755) Szoszo94 válasza krx21 (#4751) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem is csak az esik :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#4756) Danex válasza krx21 (#4751) üzenetére


Danex
addikt

Lehet jobban járt volna az ember, az csak 5%-ot esett 24 órában, az ETH 13%-os zuhanásával szemben ;]

(#4757) Dexar007 válasza sugrath (#4754) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem,ez csak a hetvegi dip.Igazabol mar elindultunk felfele,csak a hetvege megallitotta.

[link] :K

Give me your cum,bull!

(#4758) Casoli válasza Danex (#4756) üzenetére


Casoli
őstag

ETC elvesztette értékének a kétharmadát, ha az elmúlt pár hónapot nézzük. Bár ez igaz lassan az ETH-ra is.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#4759) Danex válasza Casoli (#4758) üzenetére


Danex
addikt

hát maga az ETH is gyengül elég erősen a BTC-hez képest.

Feb 01-nél a csúcson 0.12BTC-t ért 1db ETH

Ez ma, 0.065BTC. :N

(#4760) Yutani válasza Danex (#4759) üzenetére


Yutani
nagyúr

Fiatban az ATH-ja $1400 körül volt, ahhoz képest már harmadolódott.

#tarcsad

(#4761) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Van olyan elvetemült közületek aki most vesz BTC-t? :P

Amúgy hallottátok hogy az Ebay lehet bevezeti hogy Bitcoinnal is lehet majd fizetni?

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#4762) csaba951 válasza CoDWaW07 (#4761) üzenetére


csaba951
veterán

És valamelyik mókamester tényleg vásárolt! :DDD

(#4763) Dexar007 válasza CoDWaW07 (#4761) üzenetére


Dexar007
veterán

Inkabb az a kerdes,hogy van e olyan idiota,aki tobb napnyi eses utan az aljan eladja? ;]

Give me your cum,bull!

(#4764) 8zabi válasza csaba951 (#4762) üzenetére


8zabi
őstag

Hú mekkora pumpa :))

(#4765) |nsane


|nsane
tag

Nem tudom jól döntöttem-e, de ma nagy bevásárlást csináltam. Tisztában vagyok vele, hogy március 20-án lesz a G20-as találkozó, de a mai nap nagyon lent volt minden. Múlt hónapban sikerült eltalálni és február 6-án vásároltam be, most nem bírtam tovább várni és szinte az összes kriptovalutákba fektetni kívánt pénzemen bevásároltam. Egy kicsit még hagytam, hátha a G20-as megbeszélések rosszul sülnek el.
Aki most kezdett el foglalkozni a kriptovalutákkal azoknak a február és március nagyon jó beszálló volt.
Valaki közületek vásárolt be a hétvége folyamán? Ami nagyon jó vásárnak tűnt most az a ETH, NEO, ETC, LSK, BTG, ZEC, ICX, BTS, ETN, ETHOS vagyis én ezekből vásároltam be. Úgyhogy most már szinte mindenből van egy kevesem, amiből szerettem volna vásárolni.
Ti miből vettetek most a hétvégén, vagy inkább megvárjátok a G20-as találkozót és csak utána vásároltok be?

(#4766) Dexar007 válasza |nsane (#4765) üzenetére


Dexar007
veterán

Mi folyamatosan vasarolunk. Kriptoplazacicak vagyunk. Meg ha 7-8-17-18 ezer is a btc..nem szamit! Olcso. Mert 100 ezer lesz.

Give me your cum,bull!

(#4767) krx21 válasza |nsane (#4765) üzenetére


krx21
nagyúr

És a legjobbat kihagytad? XRP?

(#4768) gyuszi78 válasza |nsane (#4765) üzenetére


gyuszi78
tag

én ETN-t vettem tegnap,sajnos nem sikerült az alján venni mert nem volt szabad BTC-m a cryptopian,de még így is elégedett vagyok mert azóta már +15 % :C

(#4770) CoDWaW07 válasza butch3r (#4769) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Én amúgy támogatom ha a szabályzás téren az a céljuk, hogy a sok kamucoint ami nyilvánvaló átverés, azokat kiirtsák, amíg nem az a céljuk a szabályzással hogy megöljék a kriptopénzek célját, addig nekem nincs problémám, sőt talán jobban is járnánk, mert ha nem lenne minden második nap tele a hír azzal hogy ez meg az a coin mekkora kamu volt, akkor talán az árfolyamok is stabilabban mehetnének feljebb, mert kevesebb lenne a pánikroham.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#4771) Madwe válasza CoDWaW07 (#4770) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem nincs bajom kamucoinokkal sem. Ugyanúgy ahogy fiattal is be lehet palizni az arra fogékonyakat, cryptoval is. Valaki vagy utánajár mibe tesz pénz, vagy moonolni akar kamu baromságokkal, s megüti a bokáját, ő baja. Ha nincs crypto, másban vesztené el ugyanígy a pénzét ;]

(#4772) butch3r válasza CoDWaW07 (#4770) üzenetére


butch3r
senior tag

teljesen egyetértek. de sokaknak -főleg akik hangosan tiltást követelnek ez is egy üzenet. (mégpedig, hogy a g20 találkozón résztvevők sem értenek hozzá és nem olvasnak ph! forumot, mert akkor tudnák, hogy tiltani kéne ;] )

(#4773) South Velen válasza butch3r (#4772) üzenetére


South Velen
addikt

Aha.
Amúgy már tegnap este megérkezett ez a hír. Ha én G20 tag képviselő lennék én is bevásároltam volna btc-ből az ülés előtt. Nincs itt semmi újdonság vagy látnivaló kérem. :N

Pedig hogy ne csak szerencsejáték legyen,hanem legyen jövője is, tényleg szabályozni kéne. De hát így a szándékos volatilitási hullámok mindig is jól fognak jönni a nagyoknak... Szal' hülyék lennének változtatni.

Egyébként ez igaz: nem veszélyezteti a globális pénzügyi világot. Ahogy a kaszinók sem, vagy a játékgépek a kocsmákban...
Ha viszont jön egy újabb populáris hullám, és elmegy 30-40k-ig majd kipukkan (megint), már nagyobb a baj.

[ Szerkesztve ]

(#4774) butch3r válasza South Velen (#4773) üzenetére


butch3r
senior tag

tiltott is a világon mindenhol a kaszinó meg a játékgép. janem.

miből gondolod hogy akkor nagyobb baj lesz? de ha mégis akkor majd betiltják mindenhol mint a torrentet.

(#4775) South Velen válasza butch3r (#4774) üzenetére


South Velen
addikt

Nem is írtam, hogy ezek be vannak tiltva. Csak attól, hogy nem veszélyeztetik az egész társadalmat, még be kellene tiltani a kaszinókat és játékgépeket. Ahogy jelen formájukban a kriptók is csak ehhez hasonlatos játékszerek. De azt még a coinhívők is elismerik, hogy maga a BTC túlértékelt, elavult, nincs benne potenciál, hogy fizetésre bármikor alkalmas legyen globálisan, és csak a hype miatt van ekkora ára. Innentől kezdve egyértelmű, hogy túl van árazva, jelen formájában gambling ami történik az árfolyamával.
A többi coin meg általában csak vele együtt mozog, ezáltal jelenleg shitcoin mind.
Persze jó lenne, ha egyszer lenne blockchain alapú fizetőeszköz (legyen mondjuk utópia-coin), ami globálisan elfogadott, de ez tuti nem a btc és nem is az eth lesz. Ja és remélhetőleg meg tudják oldani, hogy ha majd tényleg a fél világ ezzel az utópia-coinnal fog fizetni, ne eméssze fel egy kontinens áramfogyasztását.

[ Szerkesztve ]

(#4776) Madwe válasza South Velen (#4775) üzenetére


Madwe
nagyúr

BTC "nincs benne potenciál, hogy fizetésre bármikor alkalmas legyen globálisan" ez nem igaz, az LN jó lépés ezirányba.
"ne eméssze fel egy kontinens áramfogyasztását." már rég van rengeteg működőképes alternatíva a PoWra, PoS, DPos pl. Működik, nem zabál feleslegesen áramot, de persze a decentralizáltság ott sem teljesen tökéletes - ahogy PoWnál sem az, btw.

Ettől függetlenül persze gambling, főleg daytradereknek, hodlolók azért inkább befektetésként tekintenek erre, ahol (ugyan csak valamivel, de) kisebb a kockázat, s a haszon is. Pl a mostani zuhanás se sok hodlert érdekel, vót má ilyen, lesz is még :D

(#4777) Dexar007 válasza butch3r (#4769) üzenetére


Dexar007
veterán

Erre azt mondom,hogy: MÉG!

Majd ha 1 millio dollar lesz az ara, es 15 atomeromu kell a banyaszathoz,akkor atgondoljak ujra. ;]

Give me your cum,bull!

(#4778) gantum válasza South Velen (#4775) üzenetére


gantum
aktív tag

akkor a tőzsdéket is be kell zárni hajjakmeg. ott megy ám a spekuláció. :DDD
sőt, a mezőgazdaságnak is annyi, mert vagy elfagy a termés, vagy elveri a jég, jön valami gomba... túl nagy a kockázat. :))

(#4779) Árpi001 válasza South Velen (#4775) üzenetére


Árpi001
senior tag

2007 - 2008 ban az izlandi bebukott bankok inditották el a válságot.
Akkor tiltsuk be a bankokat!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4780) South Velen válasza gantum (#4778) üzenetére


South Velen
addikt

Ezek mögött mind vannak valós termékek/termelés is, de a kriptók mögött a nagy semmi van.

(#4781) Árpi001 válasza South Velen (#4780) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ha igazad volna már rég kinyírták volna bari...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4782) CoDWaW07 válasza South Velen (#4780) üzenetére


CoDWaW07
őstag

A kripto mögött meg egy folyamatosan működő, megmásíthatatlan adatbázis, és előre korlátozott darabszám van, ennyi erővel dobjuk ki a pénzeket is mert már nincs mögöttük aranyfedezet.

Vagy magát az aranyat is, mert csak egy hülye színes anyag.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#4783) South Velen válasza CoDWaW07 (#4782) üzenetére


South Velen
addikt

De az adott ország gazdasága ott van mögötte.

Ez az adatbázis pedig csak egy "mesterséges kreáció."

Persze az arany is túlértékelt, de legalább ékszereket lehet belőle készíteni, melyre néminemű kereslet mindig lesz. (ha a btc-re is lesz mindig kereslet, az max. csak azért lesz mert mindig megmarad egy erősen spekulatív játéknak szvsz).

Az előre korlátozott darabszám semmit nem jelent. Ha egy általam használt wc papírból 1000-et dobok csak piacra, attól még nem lesz értéke. Továbbra is az egyik legviccesebb érvnek tartom mellette. Nonszensz. :N ..

[ Szerkesztve ]

(#4784) Árpi001 válasza South Velen (#4783) üzenetére


Árpi001
senior tag

A btc maga az őscoin.
Abból lett az egész kriptó világ.arra vált mindenki,és folyamatosan fejlesztik.
Akkor le az operációs rendszerekkel,szoftverekkel,programokkal,hisz nem lehet őket kézzel megfogni,nincs mögöttük semmi...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4785) South Velen válasza Árpi001 (#4784) üzenetére


South Velen
addikt

Az OS-ek, programok és jellemzően minden szoftver használatos valamire. Vagy értéket előállítani (ez a jellemzőbb és ennek van gazdasági haszna) vagy szórakozásra***

A kriptovaluták jelenleg csak spekulációs eszközök nulla mögöttes valós értékkel. Egyetlen értéke az anonimitás, de ez inkább csak a negatív hírnevét kelti. És persze ahogy látom, alapból egy vírus is kapcsolódik hozzá, melynek hatására az emberek azt hiszik, hogy ez valamiféle hasznos dolog. :))

*** Bár a btc is felfogható szórakoztató eszközként, csak az a baj, hogy zéró összegű játékként, azaz ha valahol szórakozás, az máshol fájdalom.

[ Szerkesztve ]

(#4786) Madwe válasza South Velen (#4783) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nézzük először a blokkláncot: az, hogy nincs mögötte semmi, olyan, mintha azt mondanád, hogy nincs az internet mögött semmi. Vagy mintha azt mondanád, hogy nincs pl a linux mögött semmi. Vagy a java platform mögött. Vagy az sql adatbázisok mögött. Téves, baromi sokminden alapja lehet, pl. orvoslásban, hogy egy mai cikket említsek.
Ezek java valamilyen most fejlődő, vagy jövőbeni coin lesz, melyek ma létező, fejlődő vagy jövőbeni blokkchain platformon fognak készülni, amiből már most van jópár mint ETH, NEO, LSK stb (ahogy pl programnyelvekből is, de azon belül webes nyelvekből is, sőt 1-1 nyelven belül rengeteg framework van amit használnak...)

Az, hogy a btc miért ennyire domináns, leginkább történelmi okai vannak, valamint nyilván a marketingje is jó. Nomeg poziciójából adódóan is erős, hiszen miután ő a domináns, az altok nagy %át vagy BTCből vagy ETHból fogják adni venni, így növelve a volume-ot.

Ahogy az altok 99% mögött vagy nincs semmi, vagy max egy enyhén is üres igéret. Ettől függetlenül van sok valid termék, vagy startup is. Csak meg kell találni a zavarosban, ami nehéz. Talán az ilyen nagy dropok kicsit kitisztítják a képet:D

[ Szerkesztve ]

(#4787) Árpi001 válasza South Velen (#4785) üzenetére


Árpi001
senior tag

Persze,és btc vel érkező blockchange technológia,egy teljesen új pénzügyi rendszer lehetősége,az icok napról napra szélesebb körű alkalmazhatósága az maga a semmi...
Az hogy bankok is érdeklődnek ezek után,az nyilván semmi.
Az hogy pl a ripple,forradalmasította banki utalást,és fogja ha hagyják elterjedni az nyilván semmi,mert Te szkeptikus vagy...
És a kriptó világban ami jelenleg egy több száz millió dolláros üzletté nőtte ki magát,pár év alatt,nyilván nincs gazdasági érték, haszon.:D

a pay pal pl megfogható?
Az hogy lett siker?

Az arany pl mi most tényleg?
Sárga fém amire valamikor régen,valakik kitalálták hogy kurva sokat ér...
A btc ,ha minden vele érkező technológiát kiveszünk az egyenletből akkor is valami,hisz kicsiben ugyan az hit veszi körül mint az aranyat,gyémántot,ezüstöt,stb...

Anonimitás mi?
A készpénz az mi ha nem anonim ?
Tiltsuk be!:D

"Bár a btc is felfogható szórakoztató eszközként, csak az a baj, hogy zéró összegű játékként, azaz ha valahol szórakozás, az máshol fájdalom."

Na,javaslom menj akkor tüntetni az árú,és határidős tőzsdékre,mert ott aztán naponta tényleg rengeteg ember bukik,pedig ott van mögötte termék,ami megfogható.:D
Vagy csak a kriptó a rossz dolog ugye?

Te ilyen sokat bukott trader-bányász vagy,vagy gamer aki nem tud most venni olcsón kártyát?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4788) gipszklipsz válasza South Velen (#4775) üzenetére


gipszklipsz
csendes tag

"..ne eméssze fel egy kontinens áramfogyasztását."

Vicces ez a fogalmatlanság az áramfogyasztásról. Persze outsider megmondóembereknek pont elég az, amit amit a mainstream médiából tudnak a bányászatról, és hogy miért van rá szükség.

Az összes bitcoinról/cryptóról szóló tv-riportban is (pl. Friderikusz, Baló, Bayer stb.) a meghívott szakértők csak nyökögnek, amikor a bányászatot próbálják elmagyarázni. A közérthetőség kedvéért egyszerűsítenek, és az egyszeri parasztnak az jön le belőle, hogy "hőőő, há mennyi szenet kell elégetni - amivel ráadásul mérgezik az életteremet - egy olyan pénzügyi rendszer fenntartásához, amit ráadásul nem is lehet mindennapi fizetésre használni! Ja, és nincs mögötte semmi."

Pedig a rendszert egyetlen cpu bányász is fenn tudná tartani: a miner kigenerálja a következő blokkot, a többi full node pedig áment mond a blokkra --> jöhet a következő blokk.

A PoW bányászat másik fontos célja a következő blokk generálása mellett a a coinok kibocsátása. Központi kibocsátó hiányában ki kapjon coint? Hát úgy alakult, hogy a következő blokkot létrehozó bányász kapja. Ez akkor is így lenne, ha a világon összesen 10 vga versengene külön-külön a blokkjutalomért.

Valahogy így is indulhatott, az ötlet kezdetben jónak tűnt, csak éppen az emberi kapzsisággal nem számolt a mester: Mindenki magának akarja a lóvét, hát még több vga-t, később ASIC-ot állít csatasorba, ezzel rálicitálva hashrate-ben a konkurrenciára. Ami ezáltal egy öngerjesztő folyamattá vált: növekszik a diff, ezért növelnem kell a számítási kapacitásom, de a többiek is növelni fogják, hogy partiban maradjanak.

Tehát mégegyszer összefoglalva: nem a "felfoghatatlanul nagy" tranzakciók száma miatt igényel egy országnyi áramfelhasználást a bitcoin fenntartára, hanem az ember természete miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4789) szekra


szekra
őstag

Jó fej az Uphold, végülis egy wallet... De ezek szerint mégse jó, ha tárolni akarsz.

(#4790) butch3r válasza gipszklipsz (#4788) üzenetére


butch3r
senior tag

Azt is tegyuk hozza hogy szukseges a biztonsaghoz a nagy kapacitas. Ha nehamy cpu banyaszna csak konnyu lenne barmilyen 51%os tamadast vegrehajtani. A mostani hashratek mellett mar szinte lehetetlen (nem az de rendkivul nem rentabilis semmilyen celbol)

Amugy volt ma egy tok jo portfolio cikk errol a nincs a btc mogott semmi kerdesrol (erdekes modon mondjuk ezt egy nocoiner sem linkelte bezzeg a masik 5 cikket amiben epp negativan irnak akar azt tobbszor is) de persze nem tudom linkelni mert elofizetoi tartalom. Akinek van hozzaferese megoszthatna itt a nagyerdemuvel:)

(#4791) South Velen válasza gipszklipsz (#4788) üzenetére


South Velen
addikt

Tehát mégegyszer összefoglalva: nem a "felfoghatatlanul nagy" tranzakciók száma miatt igényel egy országnyi áramfelhasználást a bitcoin fenntartára, hanem az ember természete miatt.

Bár a bányászat technikai hátteréről nem tudok mindent, inkább gazdasági szempontból érdekel az egész, de ezt eddig is tudtam. Nem is tudom hol írtam ezzel ellentmondót. De mégis mi lesz végeredményben a különbség? Ha még elterjedtebb lesz, még több lesz a kereslet az eth-ra és a többire, még többen fognak bányászni is. Azaz nő az energiaigénye. Nem? Ha meg jön az LN, akkor meg nem fogja megérni bányászni a minereknek. Vagy hol az arany középút? Nem látom, hogy bárhol is létrejöhetne.

(#4792) tom120514 válasza South Velen (#4780) üzenetére


tom120514
őstag

Milyen valós terméket sejtesz egy short pozíció mögött?

Never go full retard.

(#4793) South Velen válasza tom120514 (#4792) üzenetére


South Velen
addikt

A részvényekre gondoltam.

A tőkeáttétes ügyletek pl. szintén gambling kategória, az igaz.

(#4794) tom120514 válasza South Velen (#4783) üzenetére


tom120514
őstag

Szerinted nem lehet bármely Picasso képet megfesteni 1000 példányban 100% azonossággal... ?
... szerintem sem :) Így van az hogy az eredeti, valós, igazolt példány sokat ér, a hamis semmit.

Never go full retard.

(#4795) South Velen válasza Madwe (#4786) üzenetére


South Velen
addikt

Korrekt komment, köszi. :R

Vannak jó ötletek persze, főleg a blockchain-nel kapcsolatban, csak ez a baj, hogy nem ebbe az irányba megy a dolog a már említett "emberi természet" miatt. Mindenki a lambót látja maga előtt. Persze a háttérben ezek a fejlesztések és ötletelések valóban örvendetesek.

[ Szerkesztve ]

(#4796) tom120514 válasza South Velen (#4793) üzenetére


tom120514
őstag

Írd azt amit gondolsz, különben nem sokat ér. Általánosítgatni könnyű, gondolkozni nehezebb, de megéri :)

Never go full retard.

(#4797) South Velen válasza Árpi001 (#4787) üzenetére


South Velen
addikt

Te ilyen sokat bukott trader-bányász vagy,vagy gamer aki nem tud most venni olcsón kártyát?

Ha egyik sem vagyok, akkor mi van? :F

Szimplán nem is lehet véleményem a dolgokról? Mert aki azt meri mondani itt a topikban, hogy jelenleg a mining egy beteg dolog, és a kriptovaluták túlértékelt spekulációs játékszerek, az csak azért lehet, mert VGA-t akar venni? Ez ám az igazi általánosítás.

(#4798) htc07 válasza South Velen (#4797) üzenetére


htc07
addikt

igazából az a baj, hogy minden héten jön egy troll "nincsmögöttesemmi" felkiáltással, aztán megy a hőbörgés.

de akkor mondok egy példát én is: futball. amögött sincs semmi. :D

(#4799) South Velen válasza htc07 (#4798) üzenetére


South Velen
addikt

futball. amögött sincs semmi.

Ennél jobban nem is tudnék egyetérteni. :D Viszont az nagyobb, mint zéró-összegű szórakoztatás társadalmi szinten.

(#4800) Madwe válasza South Velen (#4797) üzenetére


Madwe
nagyúr

A pow bányászattal én is egyetertek, nem jó dolog hosszú távon. De nem csak pow alapú láncok vannak szerencsére. Sőt, örülnek ha eth vegre átállna posra s nem évekig húzna, nomeg btc is átállhatna (nem fog) vagy megszunhetne végre. Feleslegesen fogyasztani áramot nem jó... ok persze pownal kell a vedelem miatt, de pont emiatt rossz rendszer

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.