Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#15001) llacee


llacee
őstag

A jelenlegi ereszkedésben tervez valaki vásárlást, vagy várakozás van?

(#15002) dobolan válasza llacee (#15001) üzenetére


dobolan
senior tag

Ha nem félsz attól, hogy lentebb esik 2 erkéllyel, akkor nyugodtan vehetsz akár most is. ez egy ilyen játék.

(#15003) llacee válasza dobolan (#15002) üzenetére


llacee
őstag

Az a helyzet, hogy sokáig egész jól álltam DOT-al, de volt egy két rossz vásárlásom is, amivel az átlagáram csúnyán elmászott. Ezen most valamelyest javíthatnék, mert jelen esetben még a nullás kiszálló is elég messze van.. Persze ha nem csinálok semmit az sem baj így is úgy is beragadtam.

(#15004) Peetey91 válasza Veron (#15000) üzenetére


Peetey91
senior tag

Idáig nem adtál el, de most, hogy még nagyobbat esett már fontolgatod? Azért ezt ne hamarkodd el. :K

(#15005) dobolan válasza llacee (#15003) üzenetére


dobolan
senior tag

A gondolatmeneted tökéletes, csak egy baj van vele, nem tudod meddig fognak esni az árak mondjuk swingtrade középtávon (legyen pl. 1 hónap). És ha a jelenlegi még feleződik?
Más a helyzet, ha folyamatosan lesz tőkéd és szándékod vásárolni, akkor lehet a jelenlegi szinten is.
Én nem igazán tudom mi lenne a jó lépés, én nem tartok ilyen hosszú távon eszközben pénzt, kivéve busd. Általában napi szinten zárok mindent, vagy ki vesz a sl.

(#15006) llacee válasza dobolan (#15005) üzenetére


llacee
őstag

Kicsit kevesebb, mint egy éve kezdem el ezzel foglalkozni és a gondos olvasgatás ellenére jópár hibába belefutottam. Az egyik ilyen, hogy realizált nyereséget visszaforgattam, vagy annak ellenére nem vettem ki nyereséget, hogy már ment egy szépet, mert hittem a híreknek, hogy ez még bőven menni fog. Szóval novemberben legalább a tőkét simán kivehettem volna, de azóta csak javító vásárlások vannak, de mindíg lejebb csúszik. Mindegy ez egy ilyen "játék". Az viszont biztos, hogy olyan nincs hogy nincs lejebb :D

[ Szerkesztve ]

(#15007) Agyrák666 válasza Veron (#15000) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Szerinted? Tudjukkii megtamadta tudjukkiket. En egy uj ,,aljat" varnek orakon/napokon belul. Nezd meg a tozsdeket. :)

(#15008) rozsgyi válasza Agyrák666 (#15007) üzenetére


rozsgyi
tag

amíg nem rendeződik ez a helyzet, amiről nem beszélünk, addig nem várható nagyobb emelkedés. Kisebb nyugvópontoknál lehet minimális korrekció, de a világgazdasági hatás még csak most indult el.

(#15009) 2thletme2day válasza Veron (#15000) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én vásárolnék. Csak nem tudom a háború kezdeténél lesz-e durvább hír ami még mélyebbre löki az árfolyamot. :U Ezzel kapcsolatban szívesen olvasnám a véleményeteket.

(#15010) dobolan válasza 2thletme2day (#15009) üzenetére


dobolan
senior tag

Nem csak az az opció van, hogy hirtelen esik tovább egy negatív hírre. Ha több héten keresztül lecsorog heti -5-8 %al, az tetemes lesz úgy is.

(#15011) Kobe válasza 2thletme2day (#15009) üzenetére


Kobe
veterán

A tozsdenek, mint az inflacionak is vannak masodkoros hatasai.
Egyreszt minden hir ronthat rajta, kitor a haboru, ok, elkezdenek ellenmozogsitani, ujabb gazdasagi szankciok eletbe leptetese, ellencsapas, stb. Ez a news vonal, ami tovabbi lefele koroket indithat el

A masodkoros hatasok pedig hogy a tozsden az osszes nagy index elvesztette a legfontosabb tamaszat, a 200as mozgoatlagot es vagy macipiacba estek per definitive a korrekcio merteketol fugfoen. Ha nincs is uj hir, a technikai elemzok eleg ha medvet latnak bele a chartba, az mar lefele fogja mozgatni tovabbra is

(#15012) 6absbulldog válasza 2thletme2day (#15009) üzenetére


6absbulldog
tag

Elvileg Mr. P. villámháborúra számít, de ha nem úgy alakul, akkor egy hosszabb ideig tartó álló háború lehet ebből, ami lehet, hogy hosszabb időre nyomja le a piacot.
Aztán ott van a márciusi FED meeting, ahol az amcsi vezetők hozhatnak olyan szabályzást, vagy hírt, ami még lejjebb löki az egészet.
De ugyanígy lehet, hogy valami pozitívat mondanak és akkor megfordulhat a trend. Ezt senki nem tudja.

Azt olvastam valahol és az RSI charton még nem értük el a bear market szintet, de közel vagyunk. Jelen pillanatban lefelé menő trendben vagyunk November óta, de hogy mi lesz azt senki sem tudja.

Amit tehetsz szerintem:
- Ha van pénzed, akkor DCA befelé minden héten.
- Ha nincs, de még profitban vagy, akkor adj el valamennyit, hogy legyen cash arra az esetre, ha még mélyebbre mennénk a következő hetekben és hónapokban. Ha nem megyünk mélyebbre, akkor persze ez kis bukó lesz, de ha meg lejjebb megyünk, akkor legalább tudsz vásárolni.
- Ha nincs cash és nem is vagy pluszban, akkor te tudod, hogy kell most neked KP valamire, vagy ki tudsz várni. Ez utóbbit javaslom.

De ez csak az én véleményem, bármi megtörténhet és annak az ellenkezője is.

(#15013) zso79 válasza xabolcs (#14991) üzenetére


zso79
őstag

És simán mehet coinbase -ről, vagy jobb ha előbb coinbase pro és onnan tovább?

(#15014) sambenez válasza zso79 (#15013) üzenetére


sambenez
addikt

Coinbase pro-n olcsóbb a váltás.

(#15015) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

addig jó amíg "csordogál" lefelé (nem zuhan).....addig lehet kemény melóval eladni és visszavenni.....én kb ezt csinálom december óta egy másik coin-al....ott már a 6odára csorgott le az árfolyam az esés kezdetétől és nem vagyok mínuszban....a coin-jaim száma is 6szorozódott :D akkor 0.145-ről esett, most 0.028-ért márvehetek...de lesz még olcsóbb, szerencsére. A köv 10x-ezést már csőretöltve indítom.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#15016) dobolan válasza 6absbulldog (#15012) üzenetére


dobolan
senior tag

" Ha van pénzed, akkor DCA befelé minden héten."

Azért ezzel szerintem óvatosan, mert nélkülöz mindenféle fundamentális helyzetértékelést. Eljöhet olyan hosszabb válság (vagy medve piac tök mind1 minek nevezzük) periódus is a piacon, ahol lesznek olyan eszközök, amik soha nem állnak talpra többé. Ha ilyenbe szórja valaki a pénzt számolatlanul, az sem túl jó stratégia.

(#15017) dobolan


dobolan
senior tag

Bocs, már nem tudtam szerkeszteni.

Pl. ha a PayPal részvényt megnézzük, tavaly nyár óta harmadát éri (65% felett esett).
Simán mondhatnánk, kiba* jó beszálló, hisz 300usd helyett 100-ért vehető.
Ha viszont jobban elgondolkodok rajta, akkor lehet úgy gondolom, hogy lassan eljár felette az idő, nem fejlődik eléggé a piachoz, és a nagybefektetők adják, mert nem kell a portfolióba már. Ki tudja, lehet fél év múlva 15USD lesz 1 darab részvény, és talán soha nem lesz többé 100USD, akkor miért tolnék bele pénzt pont most?
Azt nem mondom, hogy egy ilyen cég, mint a Paypal belerokkan, de a coinok/tokenek fejlesztői cégei között szerintem van. Sok van.

(#15018) 6absbulldog válasza dobolan (#15017) üzenetére


6absbulldog
tag

Persze, DCA befelé az olyan coint takar, aminek vélhetően van jövője. Azt meg mindenki maga tudja, hogy melyikben hisz látva a számokat (nem az árat, hanem minden egyebet).

(#15019) Pietrosz


Pietrosz
addikt

USD-HUF árfolyam meddig mehet kb? Jósgömb valakinek? Most indítanám az utalást, de szinte percenként romlik a Ft :U

(#15020) Veron válasza Agyrák666 (#15007) üzenetére


Veron
őstag

ezt kifejted pls? új "aljat", a jelenlegi "aljnál" is újabb "aljat"? miért?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15021) Agyrák666 válasza Veron (#15020) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Esik x szazalekot---> valaki bejelenti, hogy ott az uj ,,alja". Most kell venni.
Aztan persze, hogy nem, mert trendfordulo volt novemberben, es azota csak uj ,,aljak" vannak. ;]

Tudod..,,mennyi az alja fonok?" Hat januarban 50..utana 40..most eppen 35, ami ki tudja mennyi lesz nap vegere ha felkelnek az amcsik. :D

[ Szerkesztve ]

(#15022) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nemrég az olajért még fizettek is, csak hogy elvidd.....kb az az "alja" ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#15023) MPowerPH válasza Veron (#15000) üzenetére


MPowerPH
félisten

En mar nem is banom azt a 1200 dodo bukot, amit bevallaltam. De kiszalltam.

Don't Tread On Me

(#15024) 3800+


3800+
őstag

Az elmúlt 20 évben a háborús eseményeknél mindig volt egy nagy zuhanás de a háború kitörése után mindig meredek emelkedés volt. Reméljük most is így lesz. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#15025) dobolan


dobolan
senior tag

A kamatemelés és az inflációs hatások sokkal jobban bevágtak neki. Annak pedig még koránt sincs vége sajnos.

(#15026) Winchester95


Winchester95
őstag

Szerintetek most mitől ugrott vissza hirtelen a reggel 2300-ról 2553-ra éppen?
Reggel óta rosszabb a helyzet az ETH azóta csak feljebb megy.

Csináltam pár Tradet 2350 2300 körül, de nagyon úgy néz ki eddig hülyeség volt.

(#15027) MPowerPH válasza Winchester95 (#15026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha erre tudnam a valaszt, mar milliomos lennek. SOL meg durvabb... Tiszta manipulacio az egesz, mert a tozsdek kozben romokban vannak, no az inflacio, kozben minden veszesen dragul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15028) Winchester95 válasza MPowerPH (#15027) üzenetére


Winchester95
őstag

Már 2640 :W
Ha így haladunk holnapra rekordot döntünk. :D
Tényleg nem értem.
Ja nem, pár perc telt el már 2740. :D

[ Szerkesztve ]

(#15029) powernap


powernap
tag

Putyinek bevasaroltak 😄

(#15030) llacee


llacee
őstag

Több helyen olvastam, hogy a gazdasági és fizetési szankciók áthidalására kriptoban fog üzletelni oroszország. Lehet ez az oka, bár akkor meg lehet fordítva sül el a dolog és az usa azt is nyakonvágja valahogy.

(#15031) MPowerPH válasza powernap (#15029) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy csak mindenki szeretne bevasarolni mielobb, abban remenykedve, hogy az oroszok tenyleg bevasarolnak.
Vegig neztem, ahogy a SOL egesz nap 78-80 korul tengilengizett. :W Es meg csak meg sem fordult a fejemben, hogy buy it now, mert tovabbi zuhanassal szamoltam. Sima logika ezt diktalta, es az elorejelzesek is. Most meg mar 93.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15032) Winchester95 válasza llacee (#15030) üzenetére


Winchester95
őstag

Gondolom azért ez akkora nagy hír lenne hogy ez dőlne mindenhol.
Én ma egész nap ezt néztem, egy említést nem találtam róla.
Lehet teljesen rossz csatornán vagyok. :D
Én is szerettem volna bevásárolni 2300-nál.
Hát nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#15033) powernap válasza MPowerPH (#15031) üzenetére


powernap
tag

Jo hat en reggel is arra keltem hogy Ukrajna bombazva van szoval mara berakok egy buy ordert, who knows😄

(#15034) MPowerPH válasza powernap (#15033) üzenetére


MPowerPH
félisten

4:30 -kor kelltem, mert mentem futni. Akkor volt minden pont a legalljan. Eszembe nem jutott volna megpiszkalni, gyorsan be is zartam. Ha van josgombom, akkor 77 -ert bevasarolok 20 -as tokeattettel, es holnap mar nem megyek dolgozni. :DDD

Don't Tread On Me

(#15035) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Luna jól kilőtt, lassan Sol-t is megelőzi :)

(#15036) LuckyL válasza gyurma888 (#15035) üzenetére


LuckyL
őstag

loop markets luna-ust pool 50% apy, csak gondoltam megemlítem aki hodler hasznát veheti :K

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15038) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Metamaskon van Polygon hálózatom, amire utaltam Matic-et. A Polygonscan írja is hogy x mennyiségű Matic balance rajta, viszont a Metamask nem jelzi.

Mi lehet a baj?

(#15039) B-L-A-C-K válasza Zoli-bácsi (#15038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hozzá adtad Metamaszkhoz a Matic-ot?

[ Szerkesztve ]

(#15040) Zoli-bácsi válasza B-L-A-C-K (#15039) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Polygon hálózaton alapból hozzá van adva.

(#15041) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#15038) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Töröltem és újra hozzáadtam a hálózatot, így már működik.

Nem tudom mi lehetett a gond.

(#15042) B-L-A-C-K válasza Zoli-bácsi (#15041) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy miért nem pl Binance-n veszel Matic-ot? Én mióta 2000 dolláromat lenyúltak Matán senkinek se ajánlom.

(#15043) Zoli-bácsi válasza B-L-A-C-K (#15042) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem Matic vásárlás volt a cél, hanem Gate.io-n vettem, onnan utaltam Metamaskra, mivel csak azon keresztül tudtam használni egy bizonyos oldalon.

Igen, megvan a rizikó a Metamaskban (mint minden másban) de van amit csak azzal lehet megoldani.

(#15044) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Véleményetek szerint milyen hatással lehet a crypto piacra az ha Oroszországot tényleg kizárják a SWIFT-ből? Ez ugye minden globális gazdasági szereplőnek fájna ( legfőképp az oroszoknak ) ami esést hozhat viszont lehetséges az, hogy felhajtó ereje lesz ha megugrik a kereslet a crypto felé a szankció bevezetése után?

[ Szerkesztve ]

(#15045) MPowerPH válasza 2thletme2day (#15044) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most azert ugrott meg, mert ilyen hirek lattak napvilagot. A nagyhalak kapva kaptak ezen, es bevasaroltak.

Don't Tread On Me

(#15046) janos1988 válasza 2thletme2day (#15044) üzenetére


janos1988
addikt

Szerintem pont ez a cél, hogy felnyomják jól a kriptok árát az ilyen hírekkel. Azaz valószínűleg már bevásároltak belőle. Ott van például a kanadai eset is, öngól vagy tudták előre, hogy így reagálnak rá az emberek?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15047) Astorian12


Astorian12
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, kicsit elúsztam az opciók között...
Pionexről szeretnék kivenni összeget, viszont most tudatosult bennem, hogy nem lehet a revolutra egyszerűen/egyből áttenni... Tudtok valami megbízható, bevállt oldalt ajánlani ahova tudom küldeni az USDT-t majd válltani USD-ra v. EUR-ra, hogy áttudjam utalni magamnak a revolut számlámra?
Köszi előre a választ és bocsánat az off miatt :R

(#15048) nort_on válasza Astorian12 (#15047) üzenetére


nort_on
senior tag

Tedd át FTX-re, jó árfolyamon vált, 0.02% a maker fee, és ingyenes az EUR kiutalás.

Vagy Binance és Binance kártyával feltölteni a Revolut-ot, de ez nem mindenkinél működik.

CB pro vagy CDC is opció lehet, de ezek drágábbak.

(#15049) Astorian12 válasza nort_on (#15048) üzenetére


Astorian12
tag

Köszönöm FTX lett :R

(#15050) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

EUR/HUF történelmi csúcson :O

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.