Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#3301) Madwe válasza KilgoreTrout (#3300) üzenetére


Madwe
nagyúr

Afrikában azért elterjedt a mobilfizetés, mert ott a userek 99% nincs bankoknál számlája, s papírjai se nagyon, míg top upos mobilfizetés ott emiatt tök elterjedt lett... amúgy némely kripto pont erre a piacra akar betörni.
s nagy% van mobiljuk, de okostelefonjuk már közel sem annyira. s a mobilfizetés ott nem app alapú, pláne nem bank alapú nfcs paypassos csoda, hanem sms alapú.

[ Szerkesztve ]

(#3302) DNReNTi válasza YASKATIR (#3297) üzenetére


DNReNTi
őstag

'Illetve ha nem BP-en laksz, akkor a boltok tobbsegeben nem fogsz kartyaval fizetni'
Azert ez brutal tulzas, en itt lent a balkanon (Debrecen) is kb mindenhol kartyaval fizetek, nem is kell kp, raadasul a paypass is default technologia, mar a pizzafutaroknal, csomagkuldoknel is van terminal. Es mukodik. Wow.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3303) YASKATIR válasza KilgoreTrout (#3300) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ember...1.3 milliard ember el afrikaban es 320 millio az USA-ban... Illetve afrikaban sms alapu fizetes megy. Te komolyan ennyire nem vagy kepben?

(#3302) DNReNTi : Ugye te most viccelsz, hogy a 2. legnagyobb magyar varost hozod fel ellenpeldanak? Probalj meg fizetni veszpremben vagy tapolcan kartyaval mindent. Sok sikert. Veszpremben 2 eve egy vonatjegyet nem tudtal kartyaval fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#3304) KilgoreTrout válasza Madwe (#3301) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Igen, de pont ezért ott kisebb akadályt jelentene kripto alapú fizetésre áttérni, mint mondjuk az USÁ-ban, ahol a chip-es bankkártyára is csak kb. 2100-ra sikerül majd átállni. Dél-Kelet Ázsiában szintén hasonló a helyzet, amennyire én tudom (ott is csak a magas banki költségek miatt alacsony a bankkártya használat, nem technológiai korlátai vannak). Ott ráadásul nemsokára indul az OMG is (elvileg 2018 Q1-ben jön a wallet és az SDK).

(#3305) Madwe válasza YASKATIR (#3303) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk pont a vonatjegy lenne az utolsó, ahol helyszínen megpróbálnék jegyet venni tekintve a hazai állapotokat :) egyébként online menne zokszó nélkül :P

(#3304) KilgoreTrout Miért lenne előnyben afrika, ahol az adminisztrációs, logisztikai és egyéb problémák miatt még a bankkártyás fizetéstől is fényévekre vannak, s smsben küldözgetnek pénzt, mintsem usa? nem értelek :D van pár crypto ami direkt ilyen internet nélküli smses csodákhoz akar betörni, de azért az egész crypto h lehetne már ott sikeres, ahol mobilnet sincs :D?

(#3306) KilgoreTrout A crypto alapú költéshez h elterjedjen 2 dolog kell:

1. Seamless, másodpercek alatt lehessen fiatot cryptoba tolni s vissza. Innetől kezdve a volatilitása nem hátráltató tényező
2. Adjon ezért valami pluszt, gyorsabb, olcsóbb legyen stb.

Az 1. ponttól még évekre vagyunk szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3306) KilgoreTrout válasza YASKATIR (#3303) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Százalékokról beszélünk...

Na mindegy, én kiszállok, nem akarom teleszemetelni a topicot.

Biztos soha nem lehetne rávenni senkit, hogy kripto-alapú pénzt használjon napi költéseire, igazad van...

(#3307) YASKATIR válasza KilgoreTrout (#3304) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szingapurban elek es jelentem, hogy a boltok es kajaldak tulnyomo tobbsegeben nem tudsz kartyaval fizetni. Ismetlem, szingapurban. Na, most kepzeld el, hogy mi van thaifoldon, vietnamban, indoneziaban vagy mondjuk a fulop szigeteken (ahol azsia legszarabb mobilinternete talalhato)...

(#3306) KilgoreTrout: Kepzeld, kinaban sokkal, de sokkal tobb milliomos van mint az USA-ban, ettol fuggetlenul kina egy csoro orszag az USA-hoz kepest. %-san pedig sokkal, de sokkal kevesebb mobilinternettel rendelkezo ember el afrikaban, mint az USA-ban (btw, afrika nem egy orszag).

(#3305) Madwe : Szoval ismet eljutottunk oda, hogy meg a kartyat sem fogadjak el egy csomo helyen, olyan kritikus helyeken sem, mint egy megyei jogu varos vonatallomasa.

Afrikai interneteleresrol pedig ennyit:

[ Szerkesztve ]

(#3308) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Mrcoin ATM-ből ki tudok venni 500k körüli összeget?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#3309) butch3r válasza alienpapa (#3308) üzenetére


butch3r
senior tag

Szia

max 300.000

[link]

(#3310) alienpapa válasza butch3r (#3309) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#3311) mézespálinka válasza YASKATIR (#3303) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Totál off, nem is releváns a topikban, de Veszprém:
-vonatjegyet jó pár éve is tudtam venni kártyával, amúgy meg azóta kb bármit online meg lehet venni
-kártyás fizetés: a kínai étkezdéken meg 1-2 pénzmosón kívül még kártyát sem veszek elő- nálam sincs- csak a mobilom :) Mondjuk rá is pacsáltam a múltkor, mikor véletlen bemerült én meg annyira hozzászoktam a "nem kell tárca (=kártya) sem, csak a teló" feelinghez, hogy .... Ha még - akár országos szinten nem is csak pl. Budapesten - fejlesztenének annyit, hogy android/samsung payment menjen, az maga lenne a tökély :D

[ Szerkesztve ]

(#3312) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Mik a legajánlottabb wallet-ek? Egyelőre még nincs szükségem hardwere walletre, jelenleg Jaxx-et használok, de kíváncsi vagyok, ti mit ajánlotok/használtok...
Kérlek azt is írjátok le, miért pont azt használjátok, amit.

Köszönöm szépen!
Üdv

(#3313) bobalazs válasza default. (#3312) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mire? Mert kb 1400 kriptopénz van, és nem mindegyiknek van walletja, és marhára nem tudom melyikre vagy kiváncsi.
Hogy mondjak is valamit:
Arizen-t Zencash-re mert könnyű, nem kell blockch.-t letölteni, és jól is néz ki.

(#3314) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Be regisztráltam a coinbasre,utalnék rá,de nem igazán sikerül.
A coinbasen ezeket az utasitásokat olvastam utalás elött:

A bankom meg így szívózik :

Valamit én szúrtam el?
Budapest bank...

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3315) default. válasza bobalazs (#3313) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm.
Elsősorban ETH, ETC, de akkor már olyanra regisztrálnék, ami tud kezelni sokféle coint.
Biztonság szempontjából van különbség köztük? Vagy csak a kategóriák között (desktop/online/paper/hardware..)?

[ Szerkesztve ]

(#3316) nyogo83 válasza Árpi001 (#3314) üzenetére


nyogo83
senior tag

Azt, hogy melyik orszagba akarsz utalni miert nem valasztod ki?

[ Szerkesztve ]

(#3317) Árpi001 válasza nyogo83 (#3316) üzenetére


Árpi001
senior tag

Mert nem is lehet kiválasztani....

Szürkében van,és hiába viszem rá a kurzort.

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3318) bobalazs válasza default. (#3315) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

eth-etc akkor myetherwallet.com Networknél ki kell választani az adott coint.
Ennél jobbat egyszerűbbet nem találsz.

(#3319) #25583896 válasza Árpi001 (#3314) üzenetére


#25583896
törölt tag

Van a bank honlapján egy IBAN számlaszám teszt, az felismeri:

A linkelt oldalon van egy táblázat is, abban szóközökkel van tagolva, próbáld meg a példa szerint (Észtország sor).

(#3320) Árpi001 válasza #25583896 (#3319) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm!
Ezt nem is tudtam, hasznos info!
Valós.
Nem ott lesz a bibi.

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3321) Zsoca_D válasza Árpi001 (#3317) üzenetére


Zsoca_D
tag

Lehet, hogy space-t hagytál előtte.
Más...

Megvolt a coinbase-re a befizetés. Csont nélkül ment. Tegnap késő délután indítottam, ma már ott is volt.
Aki nem ismeri a sztorit, a kérdés az volt, hogy lesz-e gond abból, hogy a nevemben a coinbase önhatalmúag átjavította az "ö" betűt "oe"-re.
Majd jelentkezem, ha megpróbálom a kiutalást is.

(#3322) Árpi001 válasza Zsoca_D (#3321) üzenetére


Árpi001
senior tag

Igazad van,csak kimásoltam és beilesztettem a számla számot.
Volt space.:)
Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3323) pigster válasza Árpi001 (#3320) üzenetére


pigster
senior tag

Ha copy-paste-tel csináltad, akkor próbáld meg begépelni. Ha jól látom Budapest Bank. Nekem is volt, amikor a beillesztett dolgot nem fogadta el, csak, ha begépeltem, mert csinál közben vmi formázgatást.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3324) Árpi001 válasza pigster (#3323) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi,úgy néz ki megoldódott! :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3325) Árpi001


Árpi001
senior tag

gdax-ot használja valaki itt?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3326) FanTomasz21 válasza Árpi001 (#3325) üzenetére


FanTomasz21
tag

én tag vagyok ott (is)

(#3327) DNReNTi válasza Árpi001 (#3325) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is ott uzerkedek. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3328) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Nekem a myetherwalleth-hez kellene kis segitseg. Coinbasen ill exodus walletben szoktam tartani az eth-t de olvastam ha myetherwalleten van az egyenleg akkor ugyan annyi ertekben kapok majd bizonyos tokeneket. Arra rajottem van itt papir alapu kinyomtathato wallet, le is generaltam kinyomtattam , csinalt egy json kiterjesztesu fajlt is hozza. Ha utalni akarnek errol a tarcarol azt hogy tudom megtenni? Illetve vmi online megoldas is van itt ? Mert igy papirosan nem igazan gondolnam barmi is jarna

(#3329) Árpi001 válasza FanTomasz21 (#3326) üzenetére


Árpi001
senior tag

FanTomasz21 DNReNTi
Gdax-on az adatok kitöltésénél a Role at company mezőbe mit irtatok?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3330) csaba951 válasza Árpi001 (#3329) üzenetére


csaba951
veterán

Szeretnéd ha cégként regisztráljanak? Ha nem, akkor semmit. Ha igen, a cégnél betöltött pozíciódat.

[ Szerkesztve ]

(#3331) FanTomasz21 válasza Árpi001 (#3329) üzenetére


FanTomasz21
tag

Semmit, nem toltottem ki, maganemberkent vagyok regelve

(#3332) szekra válasza Árpi001 (#3325) üzenetére


szekra
őstag

Aha.

(#3334) Árpi001 válasza csaba951 (#3330) üzenetére


Árpi001
senior tag

Jogos,Köszi.

FanTomasz21: Köszi.

viszont elakadtam a regisztrációban itt:

A fotó meg van,de nem tudom,nem látom hogy lehet feltölteni.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3335) FanTomasz21 válasza Árpi001 (#3334) üzenetére


FanTomasz21
tag

telefonon csináld ezt, hacsak nincs webkamerad pc-n

(#3336) Árpi001 válasza FanTomasz21 (#3335) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3337) Yany


Yany
addikt

A Stellarról és a VeChainről mi a véleményetek? Jó ideje nagyon szépen teljesítenek. Nem csak pump jelleggel ívelnek fölfelé, még akkor is, amikor bezuhan a BTC, meg a többi. Van infótok, hogy miért jók, vagy sem? Eladnék egy rakat (6-7 féle shitcoint) és betenném Stellarba vagy VeChainbe, látszik, hogy rendesen dolgozó csapat van mögöttük, de még nem jártam utána, hogy pontosan mi is a fő képességük... Köszi, ha valaki dob egy gyors összefoglalót róluk. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3338) YASKATIR válasza Yany (#3337) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

En a helyedbe stellar-ba tennem a penzt es nem vechain-be, mert most a stellar lenyegeben 50%-os akcioban van, addig a vechain ath-on.

Stellar-rol annyit erdemes tudni, hogy az IBM hasznalja / fogja hasznalni illetve jon a FairX, ami miatt eselyes, hogy baromi nagy novekedest produkal.

Vechain-rol annyit tudok, hogy kinaban nepszeru, lenyegeben a kinai kormany jovahagyta (volt valamelyik kormanyzati TV-ben szo rola, azota novekszik)

[ Szerkesztve ]

(#3339) Madwe válasza Yany (#3337) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1 stellarra, jó stabil jövő elé néz. A vechain-t én kerülném, ekkora bull emelkedés után biztos vissza fog esni. Az egyébként vmi rfid-val összekapcsolt blokklánc akar lenni, akár még jó is lehet, de most kerülném.

(#3340) Yany


Yany
addikt

Yaskatir/Madwe :R
Egy kisebb összeget beletoltam ₿0.0000479-nél. GNT, STRAT, LSK, LBC és SC mentek a levesbe. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3341) Madwe válasza Yany (#3340) üzenetére


Madwe
nagyúr

LSK? 02.20 lesz a rebrand... Mondjuk én full lsk profillal nyomom már 1 éve (jójó tudom nem érdemes, de én abban teljes válszélességgel hiszek, na :P) uh én nyilván nem fogom érteni, h miért megy a levesbe bárkinél is :D

[ Szerkesztve ]

(#3342) (jan)


(jan)
őstag

Nicehasban beragadt penzt sikerult mar valakinek visszaszerezni?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#3343) sleve válasza (jan) (#3342) üzenetére


sleve
tag

Túl sok Vissza a jövőbe filmet néztél. :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#3344) mepet


mepet
addikt

ZCL D1: óvakodj a H&S-től

(#3345) Yutani válasza (jan) (#3342) üzenetére


Yutani
nagyúr

Január 31-én fogják megmondani, mikor kapjuk vissza. Az újonnan bányászott pénzt rendben kiutalják, azzal nincs gond.

#tarcsad

(#3346) bobalazs válasza mepet (#3344) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

head and shoulders? :DDD
korábban is bukta volt?

(#3347) Because


Because
őstag

(#3348) mepet válasza bobalazs (#3346) üzenetére


mepet
addikt

nem igazán szokott bejönni, viszont néha bejön. Ha bejön, az pár napon belül. Remélem nem. Én még nem adtam el. Azért gondoltam szólok, mert ha bejön, akkor 0.003-0.005...

(#3349) Yany válasza Because (#3347) üzenetére


Yany
addikt

Valójában a parát sem értettem és ennek a hírértékét sem. Eddig is csak az anonym accokról volt szó a betiltás kapcsán.

@Madwe: valójában csak egyszerűsítem a portfoliómat (mint fentebb látható), mert nem tudok és nem is akarok ennyit követni és figyelni. Inkább összegereblyézve ami megalapozottabb, azt kínálom meg vele. Ez a Stellar nekem is szimpi, bár még van mit utánaolvasnom a témában.

A ZCL meg csak ne dőljön be, elvileg még mostanában lesznek forkok is, nem? Ahhoz wallet kell, vagy fenn lehet mondjuk a bittrexen is ahhoz, hogy a jussok érkezzenek?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3350) nyogo83 válasza Yany (#3349) üzenetére


nyogo83
senior tag

Pont ezt akartam irni, a hogy nem is ertettem hogy miert para/nem elvarhato hogy valodi nevvel kereskedjenek cryptoval.
Igazabol az igazi gaz az az volt, hogy sok szemet "hir" oldal ugy allitotta be az elejetol kezdve, mintha az egesz crypto kereskedest es crypto hasznalatot akarnak betiltani.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.