Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#19001) tomazin válasza Oppenheimer (#18999) üzenetére


tomazin
veterán

akkor te gondolom szereted ha hatulrol megraknak, hiszen ne akarj ellenallni a mai divat sodrasanak :P ;]
btw en sem hasznalom mobilon.

(#19002) Oppenheimer válasza tomazin (#19001) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jaj tomazin, nem játszd itt meg magad, tudod hogy téged szeretlek hátulról megrakni. :B

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19003) GuMipOkE válasza kenwood (#18998) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Végre egy normális ember.

(#19004) sambenez válasza Oppenheimer (#18999) üzenetére


sambenez
addikt

Nevem Senki. ;]

(#19005) tomazin válasza Oppenheimer (#19002) üzenetére


tomazin
veterán

hat az hatsom csak nok fogdoshatjak, de nice try ;]

(#19006) vzozo válasza kenwood (#18998) üzenetére


vzozo
senior tag

Mobil a tiniknek meg a nyugdijasoknak valo. Komoly ember csak azt intezi mobilon,amit nagyon muszaj

^^^ THIS

(#19007) GuMipOkE válasza kennystyle (#18980) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Ha jól értem a helyzetet, akkor az ETF-é alakított GBTC-ket szórják ki, amiből van vagy 600 000 BTC-nyi, ha jól tévedek. Vanguard nem enged venni belőle, csak eladni.
Egyesek szerint a 1.5% fee miatt :D adják a grayscalet, de ez szerintem hülyeség. Az ok, hogy az elmúlt hónapokban komoly diszkonttal lehetett megvenni a GBTC-t, és most realizálnak. Nem kizárt, hogy bennfentesek is vannak a dolog mögött.

(#19008) proof88 válasza kenwood (#18998) üzenetére


proof88
addikt

komoly ember linuxot használ, na kb ennyi értelme volt a mobilos témának :DDD

(#19009) kenwood válasza proof88 (#19008) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem ez rossz pelda. Ha mondjuk osszehasonlitod az Androidos es a Wines Excel, Word appot, akkor ott normal, hetkoznapi hasznalatban is erezheto az elonyben van a Win. Sot mar egy sima copy-paste, drag&drop eseten is.
Linuxot hasznalok a melohoz ( dns serverek, ssh, logolas, scp stb ...). Ettol fuggetlenul olyan dologba meg nem futottam bele, amiben nekem a hetkoznapi eletemet megkonnyitene a Linux a Winnel szemben.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19010) GuMipOkE válasza proof88 (#19008) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Ez így van! :DDD Nálunk még az asszonynak is debian fut a gépén. Elégedett vele. :))

(#19011) Pietrosz válasza Oppenheimer (#18999) üzenetére


Pietrosz
addikt

Én boomer vagyok ebből a szempontból, nem áll össze valahogy a dolog hogy híreket miért chat programban keressek :DDD

(#19012) fogselyem válasza Pietrosz (#19011) üzenetére


fogselyem
tag

Itt is érdemes nézelődni, olvasni a híreket,

CryptoReviewing Twitter ami már X, de a domainja még twitter.com.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#19014) fireman123 válasza szabi__memo (#19013) üzenetére


fireman123
őstag

itt is egy hasonló vélemény: [link]

(#19015) 3800+ válasza szabi__memo (#19013) üzenetére


3800+
őstag

Ez csak egy lehetőség, ettől még nem veszik el a kriptok lényege.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#19016) fogselyem


fogselyem
tag

Szerintem ez csak huhogas, felelem a valtozastol.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#19017) mepet válasza fireman123 (#19014) üzenetére


mepet
addikt

Maganvelemenyem a videohoz: "elmaradt a vart nagy rally". Hat abszolut nem ertesz hozza, ha erre vartal. Hetek-honapok ota errol beszel mindenki, hogy most tuti elfogadjak. Tehat hetek-honapokkal ezelott be lett arazva a hir. Eleve "sell the news"...
"A bitcoin majd egyutt mozog a tobbi termekkel": 2020 ota egyutt mozognak. Azota van szabalyozott piacon bitcoin derivatum. Ez nem feltetlenul jo. Amde a mass adaptation az pedig jo dolog. Ez a jelenseg pedig kez a kezben jar a mass adaptationnal. Pl: ha mindenkinek van Apple reszvenye es bitcoinja, es kitor valami valsag, akkor nyilvan mindkettot eladja a nep, hogy kajat vegyen, igy termeszetes, hogy egyutt mozog az aruk. Es ha innen nezzuk, ez nem is baj.

A videohoz es a fentebbi cikkhez egyutt: az valahogy kimaradt, hogy eddig is minden amerikai maganbefekteto es hedge fund tudott vasarolni bitcoin derivatumot, hiszen europai eddig is volt tobb is, elerheto barmelyik brokernel. Kizarolag az olyan intezmenyi befektetok nem tudtak eddig venni, akiknek torvenyi eloiras, hogy csak amcsi cuccot vehet: pl. nyugdijalap, onkormanyzat, stb... Az, hogy a valosagban ok mikor es mennyi bitcoint szeretnenek vasarolni, azt vagy senki nem tudja, vagy aki tudna a valaszt, az meg nem kapta meg ezt a kerdest...

Szerintem ez az egesz ETF felhajtas az amerikai media tulsulya miatt tunik olyan nagy dolognak innen nezve, egyebkent meg sokkal jelentektelenebb kerdes, mint pl. hogy mi a helyzet a legnagyobb valtokkal (binance), vagy, hogy Kinaban most eppen szabad-e banyaszni vagy nem.

(#19018) fireman123 válasza mepet (#19017) üzenetére


fireman123
őstag

"Hat abszolut nem ertesz hozza, ha erre vartal" ..... khmmmm..... ugye nem én vagyok a videón és nem én mondom....... tehát miből gondolod/feltételezed, hogy én mit vártam? :D ....csak megosztottam egy videót ami kb. hasonló tartalmú mint a korábbi cikk.....ennyi :)

(#19019) mepet válasza fireman123 (#19018) üzenetére


mepet
addikt

Ne vedd magadra a videos csokat "szolitottam meg" :D

Mindekozben megneztem megegyszer figyelmesebben a videot. Kb. minden mondataba bele tudnek kotni. No de lepjunk tul rajta es jussunk el a kommentekig, ugyanis ott hangosan felnyeritettem a rohogestol, a kollegak csak ugy lestek. Minden masodik komment temeti a bitcoint. Nem tanulnak. Sosem tanulnak.

A bitcoin temetesehez a jol bevalt himnuszokat ajanlom:
Not this time 1.
Not this time 2.
Not this time 3.

(#19020) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Érdeklődnék, hogy van e itt olyan aki vált kis tételben cryptot? :R

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19021) Plug Life válasza egyedülülő (#19020) üzenetére


Plug Life
senior tag

Szia Uram, bitkojin érdekel? Nemlopot 😂

(#19022) egyedülülő válasza Plug Life (#19021) üzenetére


egyedülülő
őstag

Jáááj de szíp fényes! Bejja gyere idenízzé.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19023) nort_on válasza nort_on (#18985) üzenetére


nort_on
senior tag

Ugye-ugye, nincs is olyan messze az a 39k. Kb még egy ilyen nap és ott is vagyunk. :B

(#19024) nort_on


nort_on
senior tag

wMA8 (fehér) vasárnapi záróval elesett, ilyenkor mindig teszteli a bull market support band-et (wEMA21 és wSMA20, zöld és piros), legkésőbb februárban. Addig 37.8k egy támasz, alatta meg 31-32k körül van több nagyon erős. Izgi időszak jön. Öveket becsatolni. :U :DDD ;]

(#19025) 3800+ válasza nort_on (#19024) üzenetére


3800+
őstag

Ideje volt már egy jó kis korrekciónak. XRP viszont még nem bukta a trendjét.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#19026) Oppenheimer válasza nort_on (#19024) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha lejön 31k-ig, teszek még bele pénzt :D sztem nem fog amúgy

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19027) nort_on válasza Oppenheimer (#19026) üzenetére


nort_on
senior tag

Én 38-tól sávosan teszek be lefele 2%-onként egyre növekvő összegekkel, aztán oda megy, ahova akar. :U

[ Szerkesztve ]

(#19028) fogselyem


fogselyem
tag

Ki milyen gaming, AI, DePi? coinban hisz, tud jo szivvel ajanlani?
Myrai AInak.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#19029) nort_on válasza nort_on (#19027) üzenetére


nort_on
senior tag

Leadom a tervet, 42.2k viszonyításnak (100%), 94%-ot vettem először és innen sávosan lefelé 2% meg 1%-onként, egyre növekvő csomagokkal. Így f@szán ki lehet DCA-zni az esést, és az alját sem kell eltalálni, automata az egész. És a növekvő csomagok miatt a drawdown sem olyan nagy, alig lesz mínuszban, ha fordul, akkor meg szinte rögtön pluszos. Ha 70% alá megy, akkor valahol all-in. ;]

VBTC-t veszem (de ott a dollár ár is), ezzel csak az a baj, hogy XETRA/GETTEX nyitvatartási időben van, cserébe TBSZ-en adómentes. Szürkét nem veszem, zöld már papánál. :U

[ Szerkesztve ]

(#19030) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok, Elég régóta érdekel a crypto piac és eljutottam arra a szinte hogy érdekel annyira, hogy rászánnám az időt, energiát, főleg a kíváncsiság hajt, a számok világát pedig mindig is szerettem. A Binance-t olvastam több helyen mint javasolt opciót, viszont mint teljes kezdő, mekkora összeggel érdemes beszállni? Illetve tudtok javasolni olyan felületet, akár yt vagy írott, ahol az alapokat el lehet sajátítani, nehogy egy rossz bandwagonra szálljak fel? :DDD Mellécash dc-t figyelgetem, illetve yt-n pár magyar tutorialt, de félő egyedül csak menne a pénz a vakvilágba, így szívesen megtanulnam az alapokat egy normális felületen. :) Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#19031) Oppenheimer válasza nort_on (#19029) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Te nem is tartasz reszveny ETF-et, csak a kriptozol es abbol is ki-be szallsz?
Maskepp nem tudom hogyan lenne mindig ennyi penzed venni.
En biztos nem adok el semmit hogy vegyek, ha jon fizu es olcso lesz a bitcoin, akkor lehet abba rakom MSCI World helyett, de nem biztos, mert mar igy is eleg sok van kriptoban es eleg jo atlagaron. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19032) nort_on válasza Oppenheimer (#19031) üzenetére


nort_on
senior tag

Kb 100% portfólió volt minden időszakaszban, állampapírral kezdtem 2020-ban (MÁP+), aztán 21-ben a VWCE, és 21 májustól kriptó is. Aztán veszegettem, tanulgattam, DeFi, stbstb, de csak vettem, nem adtam el semmit ATH-n sem. Portfólió olyan 10% volt főleg BTC+ETH, meg 1-2% top 20 ALT vegyesen. És 22 novemberben meg 23 januárban ment minden BTC-be. Evolúció. :U ;] wMA300-at nem lehetett nem megjátszani. :DDD

Idén realizáltam, jelenleg nagyon kevés kriptóm van. DTLA pakkot kezdtem el építeni 4.2 dollártól, kb 20% van most, meg volt egy REIT pakkom, de azt is dobtam +15%-ban. Most meg a fenti szerint szállok vissza BTC-be. Nem így terveztem, B&H volt a terv, meg más arányokkal, de így alakult. :U

[ Szerkesztve ]

(#19033) Oppenheimer válasza nort_on (#19032) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor jól gondoltam, elég speciális helyzetben vagy így.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19034) 3800+ válasza nort_on (#19032) üzenetére


3800+
őstag

Nekem:
60% VET
30% BTC
5% XRP
5% ETH

Régebben kb. 1 évet a Vechainnel napiztam, aztán annyira megtetszett az egész ami mögöttük van, hogy most már csak longterm hold.

Most XRP kitettséget növelek, illetve valami AI kriptoval is jó lenne bővíteni.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#19035) mepet válasza 3800+ (#19034) üzenetére


mepet
addikt

Miert, mi van mogottuk? :B

(#19036) 3800+ válasza mepet (#19035) üzenetére


3800+
őstag

Hat ezt most itt eleg hosszu es felesleges lenne leirni… google, sajat oldaluk es kepbe is kerulsz nemi utanajaras utan. A lenyeg hogy 2015 ota mukodik, sok egyuttmukodessel es real felhasznalassal, nem egy olyan coin ami hopp eltunik, bedol, scam stb… legalabbis minimalis az eselye ilyesminek. ;]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#19038) nort_on


nort_on
senior tag

Egyik zsebből a másikba. :U

(#19039) Oppenheimer válasza nort_on (#19029) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jó, és mi lesz ha nem megy lejjebb az ár? Vettél egy csomagot, aztán cashben ragadsz?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19040) nort_on válasza Oppenheimer (#19039) üzenetére


nort_on
senior tag

2 csomag, 19.24-et is megvette, bár sokra nem megyek vele. De olyan nincs, hogy ne menjen le. :U :DDD
Akkor így jártam, módosul a terv. :)

[ Szerkesztve ]

(#19041) kenwood válasza Oppenheimer (#19039) üzenetére


kenwood
veterán

Akarmilyen strategiat alkalmazol, mindig van egy "mi lesz ha?" kerdes.
Abban a pillanatban, ahogy ez a kerdes megszunik, mindenki raall a nyero strategiara, es felcsendul Ganxsta Zolee orokervenyu klasszikusa : "ha mindenki nyer, senki nem veszit"
Ez ugye egy esetben lehetseges : a piramisjatek azon fazisaban,amikor meg van eleg uj belepo,nem dolt be az egesz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19042) Oppenheimer válasza kenwood (#19041) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez nem igaz, a buy & holdnal nincs ilyen kerdes. Ez a kerdes csak akkor jon fel ha valaki aktivan kereskedik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19043) kenwood válasza Oppenheimer (#19042) üzenetére


kenwood
veterán

De van. Ketto is.
Ha mondjuk 10 centen veszed,es 1 dollaron adod el,akkor is van ket kerdes :
- mi van a ha vasarlas utani napon mar csak 5 cent ?
- mi van ha az eladas utani napon mar 2 dollar

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19044) Oppenheimer válasza kenwood (#19043) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"- mi van a ha vasarlas utani napon mar csak 5 cent ?"
--> nem foglalkozol vele, mert tartod hosszu tavon

"- mi van ha az eladas utani napon mar 2 dollar"
--> akkor adod el amikor tenyelgesen kell is valamire ez a penz, mondjuk lakast vagy jachtot veszel es mar kurvra sokat kerestel rajta, szoval nem foglalkozol ezzel

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19045) kenwood válasza Oppenheimer (#19044) üzenetére


kenwood
veterán

Ertem. Tehat egy laza 50% profitveszteseggel nem foglalkozom.
Szerintem en itt el is engedem a temat,mert nem egy nyelvet beszelunk :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19046) Oppenheimer válasza kenwood (#19045) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Persze hogy nem egy nyelvet, vannak akik nem tudják a trader mindsetet elengedni. :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19047) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Most mitől indult meg minden?

(#19048) kenwood válasza szabi__memo (#19047) üzenetére


kenwood
veterán

Elfogytak az eladok :D Az egyhetes chartok meg mindig brutal pirosak. A tobbsegnel a havi is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19049) Oppenheimer válasza szabi__memo (#19047) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mire gondolsz? Amiket en nezek (BTC es ETH) ott nincs szinte semmi es az is nagyon alacsony volume-mal.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19050) szabi__memo válasza Oppenheimer (#19049) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nincs szinte semmi? +3,5%, +1,5%
SOL kb 10%
A napos

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.