Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#3901) Dexar007 válasza mepet (#3899) üzenetére


Dexar007
veterán

En is attol felek,hogy most kiszedtek a kisemberekbol az utolso btc-t is,aztan kezdodik az egesz elolrol..addig amig van uj belepo.

Give me your cum,bull!

(#3902) hofferke válasza Dexar007 (#3901) üzenetére


hofferke
újonc

Csak abból szedték ki aki hagyta.

(#3903) Plasticbomb válasza hofferke (#3902) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Meg akinek amúgy is volt. ;)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3904) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Most nagyon kilőtt az ETH és BTC is. Szerintetek várható esés megint 700 körülre a napokban?

(#3905) Dexar007 válasza r3dsnake (#3904) üzenetére


Dexar007
veterán

Tuti. Elöbb utobb lesz egy nagy piros dildo..csak nehogy beinduljon a panik megint. :D

Give me your cum,bull!

(#3906) Yutani válasza r3dsnake (#3904) üzenetére


Yutani
nagyúr

Remélem lesz megint egy nagyobb korrekció. Lefelé... :DDD

#tarcsad

(#3907) DNReNTi válasza r3dsnake (#3904) üzenetére


DNReNTi
őstag

ETH sajnos le is pattant a 700 euros falrol, pedig jo lenne 700 felett eladni, 570-ert vettem oket. ;]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3908) hofferke válasza r3dsnake (#3904) üzenetére


hofferke
újonc

Most nem lesz esés mert nem vettem 6000-n.
Akkor szokott esni amikor bevásárolok :O

(#3909) DzSimi válasza hofferke (#3908) üzenetére


DzSimi
csendes tag

mondjuk, nem azért, de fő az önbizalom! :D

WDR 3600 - Vargalex 1.1.7

(#3910) Danex válasza DNReNTi (#3907) üzenetére


Danex
addikt

Most áttört, GDAX oldalon szétrobbant a monitor hirtelen annyi tranzakció történt :DDD

(#3911) DNReNTi válasza Danex (#3910) üzenetére


DNReNTi
őstag

El is ment 709 felett, 700-on meg vissza is vettem. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3912) Danex válasza DNReNTi (#3911) üzenetére


Danex
addikt

én 654-nél vettem legutóbb, most ugye plusszal zárhatnék, de ugye itt van a ha, hogy ha meg megy tovább...

Mennyire érdemes a csúcstól stoplost beállítani? nyilván túl kicsire nem éri meg mert egyből elad egy kicsit játékra is, nagyra meg már amúgy is buksz .

(#3913) Yutani válasza DzSimi (#3909) üzenetére


Yutani
nagyúr

Murphy-nek hívják azt, nem önbizalomnak! ;)

#tarcsad

(#3914) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Kérdés. Szerintetek a mostani emelkedés, oldalazás megmarad, vagy 50%< esélyt jósoltok a masszívabb csökkenésre?

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#3915) Szilu válasza Danex (#3912) üzenetére


Szilu
tag

Ilyen nincs. Támaszokat és mozgóátlagokat keress, és válaszd ki magadnak azt, amennyit még szívesen kockáztatsz. Elvileg a nem realizált nyereség ugyanolyan bosszantó tud lenni, mint a tiszta veszteség, így én egy közeli indikátor alatti árat adnék meg. Ha azt átüti lefelé és felfelé újra, akkor akár vissza is vehető, ami bár pár százalékkal kevesebb nyereséget ad mintha tartottam volna, de nem ragadam be. (Egy ilyen esetben ugyanakkor jobb megjegyezni, hogy a korábban beállított szint már sem nem támasz, sem ellenállás.)
Csak az a plusz számít, amit már realizáltak ;-)
Bármit csinálsz, saját döntés legyen, és gondold meg miért.

[ Szerkesztve ]

(#3916) Szilu válasza sarkanyolo2 (#3914) üzenetére


Szilu
tag

A középtávú (legyen mondjuk hetes) trend továbbra is esés, ide nem kalap kell, hanem egy varázsgömb, hogy tudjuk, épp hol állunk ezen belül :)

[ Szerkesztve ]

(#3917) hofferke válasza Szilu (#3916) üzenetére


hofferke
újonc

Úgyérted szerinted lesz még 5000-s árfolyam is?

"Kérdés. Szerintetek a mostani emelkedés, oldalazás megmarad, vagy 50%< esélyt jósoltok a masszívabb csökkenésre?"

Elmondom hogyan lehet ezt megcsinálni.
Fogsz egymilliót s arra gondolsz na ebből most veszel bitcoint.
És figyelsz mit érzel belül e gondolatra.
Finom bizsergést, kellemes melegséget borzongást vagy égnek álló hajat.
Ezután veszel az egymillióért.
Amikor kiderül hogy nyertél e vele vagy elbuktad akkor visszaemlékezel, pontosan mit is éreztél.
Aztán fogsz másik egymilliót s felteszed ugyanezt a kérdést s figyeled mit érzel.
Ha ugyanazt érzed s ugyanaz az eredmény akkor a felét már megtanultad
Ha mást érzel és más az eredmény akkor teljesen megtanultad.
Ezután már az egymilliót fogdosva tudni fogod bukás jönne e vagy nyerés és csak akkor fektetsz be, ha nyerést érzel.
Persze hogy te mit érzel nyerés előtt én nem tudhatom, mindenkinél más és más érzés lehet te kellemes bizsergés érzel nyerés előtt én meg égnekálló hajat netán vállzsibbadást ki tudja.

Kipróbálhatod kisebb összegekkel, de ha nem kerülget közben a frász akkor lehet nem lesz annyira erős az érzés hogy különbséget tudj tenni köztük.

[ Szerkesztve ]

(#3918) NoX


NoX
senior tag

Megint egy kicsit megmozgattam a BTC egyenlegem:
- eladtam 7000 €-ért
- visszavásároltam 6800 €-ért

Így most megint kicsivel több BTC-m lett.

Ezt vajon naponta hányszor lehet eljátszani? :D Gondolom ha nagy ugrások vannak napközben, akkor lehet ezt jól meglovagolni.

(#3919) DNReNTi válasza NoX (#3918) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez a napi kereskedes tok jo amikor igy hullamzik az arfolyam mint most, de meg lehet vele szivni, amikor beszorulsz, es az olcsonak velt visszavasarlas vegul draga lesz. Az szep pofon. :DDD

En ma ilyen csiki-csuki uzerkedessel osszetalicskaztam munkaban vagy 200 eurot, de most pont az tortent amit fentebb irtam, az 'olcson' visszavasarolt ETH, perpillanat megolcsobb, szoval bemattoltam magam. Varhatok amig felmegy az arfolyam, vagy eladhatom bukoval, remelve azt, hogy az arfolyam meglentebb megy, es egy majdani vasarlassal visszanyerem, amit buktam. Erre semmi garancia. :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3920) KilgoreTrout válasza NoX (#3918) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Naponta 4,5-ször, kivéve teliholdkor és kedden, mert akkor 6-szor.

Örülök, hogy hofferke személyében visszatért közénk Vertcoin/TIlos az Á.

Az árfolyam zuhanásánál csak a topic színvonala csökkent gyorsabban az elmúlt pár hétben...

(#3921) Szilu válasza hofferke (#3917) üzenetére


Szilu
tag

Igyekszem ilyet soha nem mondani, mert nem tudom, szerintem senki sem tudja. Úgy gondolom még a profik sem, csak ők sokkal tudatosabban szállnak be és ki, ügyesebben kockáztatnak különböző mértékben a kezelt vagyonból, hiszen nem játszhatnak, nem nullázhatják le a portfóliót.
Amit én érzékelek, az
- egy ~3k eső sáv, amibe visszatértünk,
- mert a meredekebb esésből kijöttünk,
- így lett egy támasz 6k körül,
- és egy kis (egyelőre órás) emelkedő trend.
- Van egy visszateszteletlen 200 napos átlag, 10k környéken (egy oldalazásban kialakult) ellenállás es trendhatár, valamint sok kisebb indikátor.
Tippelje meg az irányt aki eleg bátor, én nem vagyok, remélem jövőre feljebb lesz az árfolyam:-)

(#3922) NoX válasza DNReNTi (#3919) üzenetére


NoX
senior tag

Na de több ETH-ed van, mint előtte, szóval ez mindenképp nyereség, még ha kevesebbet is ér jelenleg. De mindenképp többet, mintha nem csináltál volna semmit, mert akkor ETH-ed is kevesebb volt.
Nem jól gondolom?

Az a célunk, hogy minél több egység kriptónk legyen, mert úgy hisszük, hogy sokat fog érni belőle egy egység. Ha ezt meglévő egyenlegünkkel el tudjuk érni, akkor királyak vagyunk; a semmiből teremtettünk pluszt :)

[ Szerkesztve ]

(#3923) hofferke válasza KilgoreTrout (#3920) üzenetére


hofferke
újonc

Ja azt elfelejtettem leírni, hogy ha holdtöltekor szedett réti kakukkfűvel dörzsölgeted a wifi antennát verifikázás közben akkor azon a regisztráción rendelt bitcoinnal mindig nyerni fogsz.

Nekem pl. bevált én végig dörzsölgettem az antennámat regisztráció közben s már órák óta nem tiltottak ki.

(#3924) Szilu válasza NoX (#3922) üzenetére


Szilu
tag

Igaz, de mi alapján vettél pl 6800 on?

(#3925) NoX válasza Szilu (#3924) üzenetére


NoX
senior tag

Úgy gondoltam, hogyha a 7000€-ért eladott BTC-m 6800€-ért visszavásárolhatom, az jó üzlet. 0,1 BTC-vel számolva 20€ profit, ha kivenném.
A végső célom a HODL, de addig se baj, ha több BTC-m lesz további plusz tőke bevonása nélkül.
Sajnos a legtöbb BTC-m akkor kerestem, mikor a csúcsokat döntögette.

(#3926) DNReNTi válasza NoX (#3922) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hiaba van tobb kriptom ha az erteke fiat-ban kevesebb. :)
De lehet az en hozzaallasom a rossz.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3927) Madwe válasza DNReNTi (#3926) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha ebben a pillanatban akarod fiatosítani, abban az esetben igazad lenne. Ha nem sürgős a váltás, csak jobb h több coinod lett, mintha semmit nem csináltál volna :D?

Én daytrade-elni nem merek, játékcryptokkal a fejemben már sokat buktam volna :D Elég nekem a lisk szavazás utáni havi fix kb 1% nyereség jutalmakból :P éljen a dpos! :K

(#3928) Szilu válasza NoX (#3925) üzenetére


Szilu
tag

Örülök neki, hogy sikerült, gratulálok de kérlek légy óvatos, ez nem tűnik túl tudatosnak. 0%kal váltasz?

(#3929) Danex válasza NoX (#3925) üzenetére


Danex
addikt

Kb ugyan abban a cipőben lehetünk, hogy full zöldfülüként nyomogatjuk GDAX-on a hullámokat, de ugye bármikor lehet az, hogy 7000-ren eladtad, majd 6800-on megveszed, felmegy 6900-ig de vársz megy még 7-ig. Aztán hiphop 6700, ehj nem adom el, megvárom még visszamegy legalább 6800-ra, hogy nullán legyek és aztán zuhan tovább a mélybe.

Plusz számold bele, hogy 2*szer kell váltanod, minden váltás esetén 0.25% a Fee azt hiszem.

Én pl, most eladtam 690EUR-on az ETH-t, most meg már csak ~667, de most kicsit esőben az árfolyam mindenhol, ezután ugye azt kéne megtalálnom mikor lesz legalul aztán vagy bejön vagy nem.

De a mai nap sikerült 1 napi bányász bevételnyit összekattintgatnom szóval ;] , amúgy ez a tradelés nagyon nem az én világom, agyf*szt kapok tőle, bányászként meg főleg nem kéne fele foglalkoznom, csak szomorú volt, hogy adtam hozzá minden nap a bejött crypto-t aztán fiatban mért értéke a portfoliomnak meg csak csökkent :(

[ Szerkesztve ]

(#3930) mepet válasza pimmi (#3833) üzenetére


mepet
addikt

Dow Jones: 4-5%-os korrekció? Azért nem kell kétségbe esni, talán nem kellett volna az a 777-szeres tőkeáttét! ;] Nekünk cryptósoknak a 4-5% az semmi, elég hozzá, hogy kimegyünk kávézni vagy valami...

Ezek aztán már előre a BTC-re akarják kenni a következő álválságot? Nagyon gyenge próbálkozás, szerintem csak a 99.9% fogja elhinni. Valaki kiszűrt már valamit a meghallgatásból? Jó összefoglalást nem leltem, elolvasni meg talán a hétvégén...

(#3931) #98612480


#98612480
törölt tag

Sziasztok! Nemrég én is belevágtam a crypto világba, közel egy hónap után rá is jöttem, hogy ez közel sem olyan egyszerű mint ahogy nagypofával gondoltam.:) Sebaj, tanulópénz a kasszában és azóta mindennap olvasok és tanulok valamit. Röviden összefoglalom ami miatt írok:
Coinbase-en vettem btc-t, eth-t és ltc-t. Innen az eth-t továbblőttem coss.io-ra és hitbtc-re ahol vettem ilyen-olyan shitcoin-t. (Újabb tanulópénz...) Ott tartogattam, majd meguntam, eltrade-eltem és most a coss-on van valami utalási határ alatti btc-m, míg a hitbtc-n utalási határ alatti eth-m és usdt-m. Ezekkel most mit tudok csinálni azon kívül, jogy nézegetem? :) Ha küldök rá a coinbase wallett-ből, hogy "kimenthető" érték legyen, az utalással kb el is bukom amit kimentettem volna.

Más: a Kraken és a Poloniex nálam hetek óta ugyanúgy áll, azaz sehogy. A Gdax-re nem tudok regelni...van még értelmes oldal, amivel érdemes ffoglalkozni? Előbb-utóbb érdekelne a daytrade, de ahhoz több btc/eth/ltc és tudás kéne.:)

Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, sokat segítettek!

(#3932) fogtunder válasza mepet (#3930) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A variance.hu írt róla egy szösszenetet, de nem túl részletes. Én tuti el nem olvasom az egészet, annyi idő a világon nincs.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3933) NoX válasza Danex (#3929) üzenetére


NoX
senior tag

Én minden BTC-met bányásztam (nyilván nem közvetlenül), a legtöbbjét akkor, amikor 15000$ körül volt. Szóval nekem ez a mostani árfolyam hatalmas nagy szívás. Az én egyetlen taktikám a HODL, míg visszakúszik arra a szintre, ahol a legtöbbjét kerestem, hogy végül eladhassam és realizálhassam a profitot.

Szóval, ha most eladtam 7000€-n az összes BTC-m, aztán visszavásároltam 6800€-n, de ezután még tovább esik (mint pl. most: 6700€-n van), akkor nem szomorkodok, mert így is több BTC-m lett, mint volt, és mivel a kivárásra játszok, így abban reménykedek a több BTC többet is fog érni mire eljutok a fenti szintre. És ha nem csináltam volna semmit, akkor meg most még kevesebbet érne, így csak kicsit kevesebbel ér kevesebbet :)

A váltást 0% fee-vel csinálom, mert limit-es buy/sell-t állítok be, amivel én leszek a maker.

(#3928) Szilu
Köszönöm a figyelmeztetést! 0% fee-vel váltok.

[ Szerkesztve ]

(#3934) mepet válasza #98612480 (#3931) üzenetére


mepet
addikt

(#3935) KilgoreTrout válasza Danex (#3929) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Erre mondja mindenki, hogy nem tudod eltalálni az alját. Kicsit megindul felfelé és akkor jön a FOMO vagy az, hogy beragadsz fiat-ba egy fél évre. Ha mázlid van és eladás után folyamatosan esik 4-5%-ot, akkor esetleg egy stop-lossal be tudod biztosítani magad a veszteség ellen (és egy tüske miatt bukod a profitot). Bitfinexen van trailing-stop, az a legjobb erre, csak oda már nem olyan egyszerű bejutni,, illetve ott vannak a tether körüli aggályok is.

Szerintem max. akkor van értelme így shortolni, ha az elején értesülsz valami negatív hírről még mielőtt az USA felébred. Mint most, kijött a Kína blokkolja a külföldi tőzsdéket hír, míg amerikában aludtak, reggel meg egyből le is nyomták. Plusz folyamatosan figyelned kell, ha nem tudsz trailing stop-ot beállítani. Pár százalékért nem biztos, hogy megéri az idő és a kockázat.

Jjelen helyzetben, amikor még csak nem is hírek mozgatják az árfolyamot, szerintem nagyon kockázatos.

[ Szerkesztve ]

(#3936) KilgoreTrout válasza mepet (#3930) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Kb. minden kripto híroldalon van összefoglaló, de nagyon minimálisat írtam ide én is.

A lényeg, hogy az elején tartanak még, pozitívan állnak hozzá, a CFTC igazgatója nagyon vágja a témát és a SEC elnöke is pozitívan áll a technológiához. Az ICO-kra rá fognak szállni, a tőzsdéket is megpróbálják majd valahogy szorosabban ellenőrizni, hogy ne lehessen manipuláció. Egyelőre még csak most kezdődnek az egyeztetések a különböző feülgyeleti szervek között. Több képviselő is hallott már a blockchainről, úgy tűnik elfogadják, hogy ez a technológia nem fog eltűnni.
Nem volt szó terrorizmusról, nem volt "csak a bűnözők használják", egyik öreg képviselő vetette fel, hogy mit lehet kezdeni, ha Oroszország és Észak-Korea kriptopénzzel akarja kijátszani az amerikai szankciókat. A válasz erre az volt, hogy ez nem a SEC vagy a CFTC hatásköre.

Összességében nagyon pozitív az elmúlt pár hét híreihez képest.

Ha racionális okokat keresünk, ennek köszönhető a mai emelkedés.

[ Szerkesztve ]

(#3937) htc07 válasza hofferke (#3923) üzenetére


htc07
addikt

legközelebb próbáld meg havasi gyopárral dörzsölgetni.

(#3938) Szilu válasza htc07 (#3937) üzenetére


Szilu
tag

Remélem még mindig a wifi antennáról beszéltek... :-D

(#3939) #98612480 válasza mepet (#3934) üzenetére


#98612480
törölt tag

Köszi! Ezek alapján mi a jó lépés? Coss-on a btc-t átváltani mondjuk eth-ba (remélhetőleg már utalható mennyiség)? Hitbtc-n akár maradhat is az eth és usdt-m. Azonban a coinbase-en főleg btc-m van és minimális ltc...ezzel mi legyen? Ha küldöm a btc-m akkor drága lesz. Hodl?

Igazából a coss és a hitbtc -t szívesen kivonnám, ha egy megbízható és sokszínű tőzsdére tudnám rakni az összes coin-t.

[ Szerkesztve ]

(#3940) Szilu


Szilu
tag

(...ha jól látom, visszajött a 200 naposról, hátha...)

[ Szerkesztve ]

(#3941) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Binance atyja is a ranglétra alján kezdte. :DDD
flipping burgers at McDonald's

(#3942) Möhe


Möhe
addikt

Binance lehalt?
Saját App/monitorozó appok is megfagytak rajta,vagy vízszintes vonalat húznak.

Szerk: twitteren ki is írták :

We experienced a server issue on our replica database cluster, causing some data to be out of sync. Need to fully resync from master. Due the size of the data, it will take several hours. No data is lost. We appreciate your understanding and support.

[ Szerkesztve ]

(#3943) Árpi001


Árpi001
senior tag

Valaki utalt a coinbaesröl,az euro walletéböl vissza pénzt,oda ,ahonnan küldte?
Én eladtam nagyon kevés bitcoint,és vissza utalnám lovét.
Minen okés ,menne is,de azt mondja :A pénzeszközei 2014. május 2. szerda érkeznek ....
Ez normális?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3944) fireman123 válasza Árpi001 (#3943) üzenetére


fireman123
őstag

én egy próbautalást csináltam vissza az OTP-be kis összeggel még decemberben, nekem akkor olyan dátumot írt ami kb. 1 hét lett volna, de másnapra megérkezett a pénz.....csinálj egy próbát bizti-ami-bizti alapon :) nehogy a múltadba küldje és vissza kelljen menned a az időgépeddel a lovettáért :DD (bocs nem tudtam kihagyni :B ) ...célszerű a proba, talán nekem 10 euro próbánál 15 centet vont le

[ Szerkesztve ]

(#3945) DNReNTi válasza fireman123 (#3944) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mindig 15 cent az utalas fee. En mar tobbszor utaltam ki, 1-2 munkanap alatt mindig megjott.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3946) Árpi001 válasza fireman123 (#3944) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ok,köszi.:)
De ezt a május 2 akkor sem értem...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3947) shteer válasza Möhe (#3942) üzenetére


shteer
titán

Eléggé odavan

..szerintem jónak tűnik

(#3948) Árpi001 válasza DNReNTi (#3945) üzenetére


Árpi001
senior tag

És neked is ilyen elmebeteg dátumokat írt?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#3949) Madwe válasza Árpi001 (#3943) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha 2014ben jár az accod, akkor vásárolj be akkori áron cryptoból, ne eladj, te kis butus :))

(#3950) Árpi001 válasza Madwe (#3949) üzenetére


Árpi001
senior tag

Bárcsak úgy lenne! :)
Csak próbaképp adtam el egy kis ajándék bitcoint.
Pont az utalást tesztelném.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.