Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) #33253120 válasza havri1 (#1249) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#1252) Kolondrum válasza orso0355 (#1248) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az h mennyi ideig kell nyomni a hívás gombot rajta...

(#1253) orso0355 válasza Kolondrum (#1252) üzenetére


orso0355
őstag

Jaj hát ez ismerős 😃😃😃

(#1254) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

adott egy plantronics M25 Bluetooth headset, meg egy xiaomi redmi note 3 pro telefon.

A gond az hogy nem tudok beszéddel tárcsázni. Bemondom a szöveget, de csak a hülye google hangalapú keresőt dobja be a telefon, és oda beírja a szöveget amit mondok tárcsázásra. Pedig a headset még mondja is hogy mondjam a "call" szót utána meg a tárcsázni kívánt névjegyet.

Van erre valami megoldás?

Köszi!

free your mind

(#1255) havri1 válasza Jazz (#1254) üzenetére


havri1
félisten

Csak angol lokalizációval működik. Telefon nyelve angol, lokalizáció angol.
OK GOOGLE CALL névjegy

[ Szerkesztve ]

havri

(#1256) Jazz válasza havri1 (#1255) üzenetére


Jazz
veterán

És nem lehet ezt valahogy megkerülni?

Mondjuk kitörölni ezt a hang alapú keresőt, és egy külön programmal beállítani hogy csak a névjegy nevét kimondva induljon a tárcsázás egyből.

(Ha működne is magyar nyelven a call parancs, akkor is elég idegesítő lenne hogy minden hívás előtt végig kell mondani hogy google ok call....)

free your mind

(#1257) havri1 válasza Jazz (#1256) üzenetére


havri1
félisten

Más programot nem ismerek, én ezt se használom, csak egyszer próbáltam.
Az OK GOOGLE-vel aktiválod a hangutasítást, ezt nem tudod kikerülni érintés nélkül. Minimum headset gomb vagy home gomb kell hozzá.

havri

(#1258) Jazz válasza havri1 (#1257) üzenetére


Jazz
veterán

A headset gombbal nincs baj. Így működne a BT headset hang tárcsázása, hogy nyomva tartom a headset gombot, és már indítja is a beszéd felismerést. Csak nem a hangtárcsázást indítja, hanem TTS google keresőjébe "gépeli" be a bemondott szöveget.
Amúgy tökéletesen felismeri és beírja a ok google call-t is a keresőbe, csak semmi nem történik.
Nem értem hogy 2018-ban miért ilyen macerás egy egyszerű hangtárcsázás egy okostelefonon.
Amúgy ezt a programot találtam: [link]
Majd elkínlódok vele:
To enable Bluetooth hands-free voice dialing, please make sure to check these items:
1. Make sure that your headset supports Bluetooth hands-free profile.
2. Install this app on your phone instead of SD card.
3. Restart your phone after installing Cyberon Voice Speed Dial.
4. Re-pair your Bluetooth headset and phone after installing Cyberon Voice Speed Dial, if they have been paired.
Go to "Settings"->"Apps"->"All", find Google Search and clean the default, Voice Commander could be launched by pressing the BT headset's button in the end.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#1259) havri1 válasza Jazz (#1258) üzenetére


havri1
félisten

Ó, nem olyan egyszerű, valahogy nekem is át kellett állítani, hogy a Google aktiválja magát.

havri

(#1262) #33253120 válasza GSMbutik (#1260) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na menjél szépen a Hardverapróra a saját boltod reklámozni. :)

(#1263) szetcsuszott válasza #33253120 (#1262) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
kellene egy bluetooth sztereó headset, agybadugós, elsősorban telefonáláshoz, a zenehallgatás sokadrangú. Olcsón (3000 Ft körül), kínából rendelés előnyben :)) Van olyan amit többen próbáltak és bevált, vagy kísérletezzek?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#1264) orso0355 válasza szetcsuszott (#1263) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem tökéletesen bevált
EZ.
Van többféle is, pl. ez is tökugyanaz :D

Jó, kényelmes, olcsó, tökjól szól (szerintem), és simán bír 5 órát.

[ Szerkesztve ]

(#1265) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Van 1 lg g4 telom. Most vettem hozza 1 plantronics explorer 10 tipusu bluetooth headsetet. Igazabol azert vettem mert a munkam miatt nem szeretem magamnl tartani a telot, mert epitoiparban dolgozom es tort mar ossze telom nunka kozben, ill allandoan figyelnem kell nehogy kiessen a zsebembol a telo es emiatt feltem is nagyon. Most azt akarom elerni, hogy ne keljen allandoan magamnal tartani a telot . Na marmost az lenne a problemam, hogy nem vagyok megelegedve a headset csengetesi hangerejevel. A beszelgetes hangereje ill minosege kivalo, de amikor valaki hiv akkor a headset csengohangja nem is az ami a mobile illetve nagyon halk, es nem is tudok valasztani egyeni csengohangot a fulesre. Gyakran vezetek epitoipari munkagepeket is amelyek igen nagy zajjal uzemelnek es valszeg nem fogom hallani ha valaki hiv. Van erre valami megoldas? Esetleg valami app vagy barmifele megoldas?
A valaszokat elore is koszonom

Mi az az ekezet dragasag??

(#1266) havri1 válasza kenwood3 (#1265) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos csengőhang az van, amit beleraktak, semmit nem tudsz állítani rajta.
Megoldásnak látok egy MiBand-et a karodra, ami rezeg, ha hívnak.

havri

(#1267) kenwood3 válasza havri1 (#1266) üzenetére


kenwood3
őstag

Na bakker.... Dee erdekes, hogy a beszelgetesi hangero megfelelo viszont a csengesi meg nem. Ez minden headsetnel igy van vagy csak en valasztottam xarul?

Mi az az ekezet dragasag??

(#1268) havri1 válasza kenwood3 (#1267) üzenetére


havri1
félisten

A csengési hangerőt sose figyeltem, mondjuk most már női hang beszél, de szerintem a headseten lévő hangerő szabályozó idle (tehát amikor nem beszélsz) azt is állítja.

havri

(#1269) #33253120 válasza kenwood3 (#1267) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én kb emiatt vettem Samsung Level U PRO-t. Ott rezeg a tarkódon ha hívnak, jellemzően ütvefúróhasználat közben is észreveszem.
Volt előtte a sima Levevl U, az is rezeg, de a más hangszóró miatt halk, és nem szól olyan szépen, na meg nem lehet hozzá gumit kapni.

De egyelőre a MiBand jutott nekem is az eszembe mint figyelem felkeltő.

(#1270) kenwood3


kenwood3
őstag

Srácok!

Ez nem lenne jo ? Ez is rezeg ha hivnak? Csak azert kerdem mert ezt valszeg 1 ezresert be tudom szerezni kuponnal! Vagy ti melyikre gondoltij, mert van 1 par mi band

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1271) orso0355 válasza kenwood3 (#1270) üzenetére


orso0355
őstag

Mindegyik rezeg, ha hívnak. :-)

(#1272) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Sziasztok!

Plantronics eote14 headsetet használok pár hete. Eddig jól működött, viszont az utóbbi napokban hívás közben váratlanul, bemondja a bekapcsoláskor hallható szokásos szöveget, közben tudok beszélni nem szakad meg a kapcsolat, viszont nagyon zavaró. (akku fel van töltve teljesen) Ezt hogy lehetne megszüntetni?

(#1273) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy LG HBS900-at használok, úgy 2 éve. Elégedett is vagyok vele, de sajna eltört a nyakpánt része, így lassan le kellene cserélnem.
Tudnátok ajánlani helyette egy sztereo BT fülest? Vezetés és telefonálás közben használom többnyire, illetve kb. hetente egyszer nézek vele filmet tabletről. Árban úgy 15 ezer forint körül tudok rászánni, +- 1-2 ezres.
Köszönöm!

(#1274) kenwood3 válasza kenwood3 (#1270) üzenetére


kenwood3
őstag

Jelentem , hogy a huawei b0 okoskarkoto tokeletes megoldast adott a problemamra! Koszonom a segitsegeket :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#1275) $atirka válasza havri1 (#1268) üzenetére


$atirka
senior tag

Szia

Jól tudom neked is Explorer 500-as van?
Régen nekem sem vitte át a csengőhangot (Note2), de most egy S8-at használok, így már minden megy, azaz csengőhang, zene, viber csengés/beszélgetés, messenger, stb...

Gondolom BT 5.0, sőt már 4.2 is kell, hogy menjen.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1276) Diamond500


Diamond500
senior tag

Vettem én is egy Explorer 50-et de a csengetési hangereje nagyon halk :((( Mitől függ, hogy egy headsetben a telefon csengőhangja szól vagy valami saját dallam? Drágábbakban esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1277) havri1 válasza $atirka (#1275) üzenetére


havri1
félisten

Helló, igen. Mai napig nem megy át, nekem csak egy női hang szól. Nálad most a női hang helyett a csengőhang szólal meg egyből?
Xiaomi mi5-el használom, nem tudom ez milyen BT-t tud.
Szerk :4.2-t tud a mi5

[ Szerkesztve ]

havri

(#1278) $atirka válasza havri1 (#1277) üzenetére


$atirka
senior tag

Így van, az új telefon óta eltűnt a női hang és ip hívás azóta tökéletesen működik, csak annak a hívás-fogadása nem megy a füles gombján, "csak" a készülékről.
De mondom, viber, sms, messenger értesítés hangjai is megszólal a fülemben úgy, hogy közben pc-ről jön az online rádió... :C

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1279) havri1 válasza $atirka (#1278) üzenetére


havri1
félisten

A csengőhangon kívül, nekem minden működött eddig is. A headset tudja egyáltalán az 5.0BT-t?
Szerintem ez nem ettől függ, inkább a telefon szoftverétől, hogy van ez a rész megírva.

havri

(#1280) $atirka válasza havri1 (#1279) üzenetére


$atirka
senior tag

Aha, nekem nem, de egy 2012es telefontól nem is vártam el, viszont teló csere után meglepődtem.
Persze, az explorer az BT4.1-es! Igazad lehet, szoftveres okosság lehet...

Annyi hibám van most vele, hogy a hangerő gomb kezd kipurcanni, jó erősen kell nyomni, hogy halkuljon, a hangosítás még oké.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1281) havri1 válasza $atirka (#1280) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a hangosítást kell erősen.. :) amúgy most lesz valahogy 2 éves, nagyon sokat használom, és nagyon jó még mindig. Jó vétel volt.

havri

(#1282) Diamond500


Diamond500
senior tag

Jabra Classicot használ itt valaki?

(#1283) orso0355 válasza Diamond500 (#1282) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, ha fent beírod a keresőbe, kihozza azokat a kommenteket, amiket felhasználói írtak :)

(#1284) Diamond500 válasza orso0355 (#1283) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nincs találatot kapom :B

(#1285) orso0355 válasza Diamond500 (#1284) üzenetére


orso0355
őstag

Akkor EZ hogy lehetséges? :D

(#1286) Diamond500 válasza orso0355 (#1285) üzenetére


Diamond500
senior tag

User error :DDD Köszi

(#1287) orso0355 válasza Diamond500 (#1286) üzenetére


orso0355
őstag

:))

(#1288) Castor88


Castor88
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy bluetooth headset-et. Megtalálja a telefon, de mikor párosítani akarom ezt írja ki: A párosítás sikertelen volt a BH119 eszközzel hibás PIN kód vagy jelszó miatt. A kód elvileg 4db nulla lenne, de nem kéri a kódot hanem rögtön ezt dobja.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1289) zavatar


zavatar
csendes tag

Egy éve és négy hónapja használok (viszonylag ritkán) egy újonnan vásárolt Plantronics Explorer 500-at. Ez előtt több évig elégedetten használtam egy Jabra Vawe-et. Azt, hogy jóval halkabb mint a Jabra, azt megszoktam. A hangminőség, zajszűrés nekem megfelelő. De az én tapasztalatom az, hogy botrányosan rövid ideig lehet beszélgetni vele. Újkorában sem bírt két órát, de most szerint egy bő óra (max. más fél óra) beszélgetési időm van.
Ki, hogy van megelégedve a headsettel, főként a beszélgetési idővel?

[ Szerkesztve ]

(#1290) $atirka válasza zavatar (#1289) üzenetére


$atirka
senior tag

Ott valami baj lehetett már újkorában is!
Nekem is 500-as van, de régen is(2 éves) végig nyomtam vele egy napot, meg most is!
Azaz PC-ről filmet nézek, youtube, online rádió szinte egész nap megy 9-20ig, + párhuzamosan megy a telefonálás, ami szintén nem ritka a napi 1-2 óra beszélgetés. Nap végére le is merül, kb 1 óra alatt feltölt és reggel kezdődik elölről minden...
A hangminőség meg szerintem kiváló! Sőt...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1291) havri1 válasza zavatar (#1289) üzenetére


havri1
félisten

Nálam is még hozza az egész napot, ugyanúgy, mint új korában.
Elvileg 7 órát bír, gyakorlatban még sose adtam össze.

havri

(#1292) zavatar válasza havri1 (#1291) üzenetére


zavatar
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :) Nagyon megleptetek azzal, hogy 1-2 óra beszélgetés mellett még két-háromszor annyi zenehallgatást is kibír nálatok egy töltéssel. Hamarabb kellett volna észbe kapnom... Így már nem gariztathatok. Még annyi ami esetleg az én hibám lehet, hogy én a Jabra 5V 600mA -es töltőjével töltöttem nem pc-ről a sajátjával. Remélem nem ezzel rontottam el.

A lényeg, hogy vehetek újat. 10-15 ezres kategóriában esetleg valami alternatív javaslat valakitől? A Plantronics 80
A PL500-at mindenki Magyarországról szerzi/szerezte be? Ha igen, akkor jelenleg innen lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#1293) $atirka válasza zavatar (#1292) üzenetére


$atirka
senior tag

Ha még csak két-háromszor annyi zenehallgatás lenne... ;-) Bocs :-)

Talán a legjobb amit tehettél a 600-as töltővel, szép lassan kell tölteni, elvileg az a legjobb az aksinak!
Amúgy az USB 2.0 is kb ennyit ad, tehát ugyanaz...

De lement az ára, 13 körül szerintem még mindig jó vétel, valószínű én ugyanezt venném, ha elromlana!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1294) havri1 válasza zavatar (#1292) üzenetére


havri1
félisten

Én úgy emlékszem, 2 év garancia van rá, még benne vagy nem?
Tölteni bármivel lehet, mármint nagyobbal, többet nem tud felvenni, mert az elektronika leszabályozza annyira, amennyire kell. Tehát ha csak 300mA kell neki, akkor 3A töltő is csak 300mA fog adni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1295) zavatar válasza havri1 (#1294) üzenetére


zavatar
csendes tag

Előkerestem a számlát és mivel a forgalmazó ahonnan rendeltem eltűnt írtam a Plantronics support-nak akik pár órán belül válaszoltak. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy sajnálják ami történt de ne aggódjak. Online regisztráljam a terméket és kérjek a felületen cserét. Reggeltem és bepipáltam, hogy akkumulár/töltés hiba és feltöltöttem a számlát. Jött a válasz email rögtön, hogy két napon belül küldenek a DHL-el egy újat és küldjem vissza cserébe a rosszat. Ha tényleg itt van két napon belül az új akkor megemelem a kalapomat és azt mondom, hogy még egy ilyen korrekt garanciális szolgáltatást nem láttam!
Kocsiból, a saját szivargyújtó töltőjéről szoktátok tölteni a headset-et? Ha igen, akkor minden rendben nálatok azzal is? Nem melegszik túlzottan a töltőfej? Én még nem mertem kipróbálni, hogy így is vackolt az aksim...

[ Szerkesztve ]

(#1296) havri1 válasza zavatar (#1295) üzenetére


havri1
félisten

Így működik igen :)
Használom igen, 1A, 2 db van, az első vagy 6 éves, és mai napig tökéletes.

havri

(#1297) orso0355 válasza zavatar (#1295) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, igen, nem :DD (igaz, másfajta headsetem van, de a lényeg ugyanaz :K )

[ Szerkesztve ]

(#1298) $atirka válasza zavatar (#1295) üzenetére


$atirka
senior tag

:C
Az igen!
Akkor én is előkotrom a számlám, mivel rossz az egyik gomb, megpróbálom javíttatni...ha javítják...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1299) zavatar válasza $atirka (#1298) üzenetére


zavatar
csendes tag

Úgy tűnik habozás nélkül küldik az újat. Én reggel 8-9 óra körül jeleztem nekik az igényemet és már 10-kor feladták DHL-el és megküldték a linket a nyomonkövetéshez. A levelükben udvariasan jelzik, hogy örömmel vennék ha majd cserébe visszaküldeném a hibásat.
"...A garanciaigényét feldolgoztuk, és visszaküldtünk Önnek egy csereterméket.
MEGJEGYZÉS: Ha még nem küldte vissza hibás termékét a Plantronics-nak, a cseretermékkel együtt kap majd egy erre vonatkozó útmutatót. Kérjük, kövesse az útmutatót, és küldje vissza a hibás terméket a Plantronics-nak, hogy a jövőben is szervizelhessük új termékét..."

[ Szerkesztve ]

(#1300) zavatar


zavatar
csendes tag

Egy napon belül (ma délben) megérkezett Hollandiából az új dobozolt csere headset! Ahogy ígértem, le a kalappal Plantronics! :R :R :R :R :R
Éppen zenehallgatással (!) tesztelem :)) az üzemidőt.
Kaptam a csomagban részletes útmutatót és feladócímkét a visszaküldéshez amivel 5 napon belül feladva díjmentesen visszaviszi majd a DHL Hollandiába a hibás terméket. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.