Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Yogibear974 válasza Árpi001 (#1950) üzenetére


Yogibear974
senior tag

A bt. headset maga nem rossz, csak a ' kiegészítő' csapnivaló. Nekem is eléggé passzentos a samu. kampó. Félő, hogy bármikor elpattan a csuklópántnál. Feszül. Az a baj, hogy ahány headset, annyi kampóméret. Jó lenne, ha fixálnák a gyártók. Nem hinném, hogy érdekük lenne. Nem tetszik?! Nehogy má' egy Samu 'kompatibilis' legyen hozzá, vagy pl.
M70. Mókold össze, ha szeretnéd. IMHO, ez lehet az álláspontjuk.
Részemről ennyi, téma lezárva.

Üdv: -=Yogibear=-

(#1952) Gömbike válasza Árpi001 (#1948) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Nekem a plantronics “vackok “behalása után rendelt kínai masinàm hibátlan már több mint egy éve. Akkor írtam is, hogy honnan rendeltem, nyilván nem volt akkor 6.000 ft.

Szeretem, tisztább és hangosabb mint a megmaradt exp. 10-em.

Egyébkènt fogalmam sincs, hogyan tovább, mert a plat. magasra tette a lécet, a többi meg csak ugatja.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1953) kp78 válasza _pda_ (#1942) üzenetére


kp78
addikt

Meg is jött. :)
Első benyomásra tetszik, próbahívások során hibátlan.
Zajosabb környezeti teszt majd pár nap múlva.
A fülkampója kényelmes, bár ez a half-in-ear kialakítás kicsit nyomja az én eléggé kicsi fülemet, de talán majd megszokja. :)
Nem olvastam még használati útmutatót, hátha Te kapásból tudod a választ.
Ki lehet kapcsolni, h bejövő híváskor bemondja a hívó fél tel.számát?
Elég lenne, ha csak csörögne a fülemben...
Köszönöm az ajánlást, remélem hosszabb távon is beválik! :R

(#1954) _pda_ válasza kp78 (#1953) üzenetére


_pda_
tag

Sajnos nem lehet kikapcsolani :(
A hívás minőséggel kapcsolatban már nem kérdezem többet a barátomat, mert minden alkalommal azt mondta, h rendben van.
Majd írd meg, hogy ez nálad miként alakul.

Good luck :C

(#1955) kp78 válasza _pda_ (#1954) üzenetére


kp78
addikt

:R
Akkor muszáj lesz megszokni a bemondást... :)

(#1956) AndrewBlase válasza kp78 (#1953) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Vettem én is egyet tartaléknak a Plantronics Explorer 55 mellé, de így elsőre nem tűnik túl nyerőnek. A hangja cincogó, egy hívást kezdeményeztem rajta, és alig hallottam a másik felet. Hiába toltam fel közben a hangerőt maxra. :(

Miért mindig én???

(#1957) _pda_ válasza AndrewBlase (#1956) üzenetére


_pda_
tag

Én azt érzem ezzel a BT headset témával kapcsolatban, hogy minden teló csak bizonyos típusú eszközzel működik normálisan.
Ez elméletileg hülyeség, mert van egy Bt szabvány amit tudnia kell és kész.
De a gyakorlatban nem ez van.
Az őslény Jabra BT530 -om eddig ment rendesen az előző telóimmal. (Nexus4 P20lite)
A mostani OnePlus T8-al viszont katasztrófális volt.
Ez a gagyi Blitzwolf meg patent.

(#1958) Árpi001 válasza Gömbike (#1952) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én sem tudom, merre továb.
Vettem egy xiaomi mi true 2 fülest, jó a hatótáv, de időnként simán bontja a vonalat..
A piacot nézve,a markásab, problémamentes cucc nem nagyon van.
Tényleg magasra rakta a lécet a Pl, és a többi nagy gyártó akik headsetjét használtam régen,pl Nokia, Samsung, nem gyárt már.

Yogibear974:köszönöm a segítséget.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1959) bojtix válasza Gömbike (#1861) üzenetére


bojtix
tag

Sajnos nem él a link... Konkrét márkát-típust meg tudod adni? Azóta hogy üzemel? Főleg a beszélgetés minősége, üzemidő érdekel.
Előre is kösz!

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#1960) Gömbike válasza bojtix (#1959) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez az [link]
Bár ez nem teljesen az, az enyém v10, de így nèz ki teljesen.

Gyilkolom rendesen, napi legalább 5 órát kap alsóhangon.

Szeretem, bár mostanában hülyéskedik, és a telefonon újra be kell kapcsolni a hozzárendelést. NEM a kapcsolatot felejtette el, hanem nem akar kapcsolódni, csak “ szervóval”

Bár lehet, hogy ez a 3 éves Huawei telóm hibája már. Telefont nem akarok mèg cserélni, mert nincs alternatíva. A Xiaomi a Huawei nyomába sem lèp, két évig volt Xiaomi A1, az alma meg túlárazott. A samu meg nonszensz, a jót alma áron adja, a vackokat meg drágán.

De visszatérve a kifakadásom után: megleptem magam egy ilyennel; [link] , remélem elfelejtem a bosszankodást. Ezen legalább tiszta a beszèlgetés.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1961) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,

mono headsetet keresek, a keret kb. 10k. Jelenleg egy Jabra Talk 5-ot hasznalok, de a hangszoro nem megfeleloen fekszik fel a fulembe, igy alig hallok benne valamit. A Jabra Talk 25-el szemezek, ott talan mas a belso gumi kialakitasa es a hallojaratba vezeti a hangot. Tudtok ajanlani esetleg mas alternativat, aminek hasonlo "agybadugos" a kialakitasa? Koszi!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#1962) Yogibear974 válasza Rambovits (#1961) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Talk 25 jó technikailag, ha van más fülkampód+dugód, mert a gyári kivitelezése nem túl kényelmes.

Üdv: -=Yogibear=-

(#1963) Diamond500 válasza Rambovits (#1961) üzenetére


Diamond500
senior tag

Talk35

(#1964) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy elég noob kérdésem lenne. Van itthon két bluetooth headsetem (egy Plantronics, és egy Xbox wireless headset) és ugyanaz a problémám mindkettővel.

Egyszerre nem megy a sztereó hang, és a mikrofon. Mindkettő csatlakoztat egy mono eszközt is, azzal megy együtt a mikrofon. Külföldi fórumokon azt olvastam hogy a bluetooth 4.x szabvány sávszélessége nem elég ahhoz hogy a kettő egyszerre menjen. Ez nekem elég viccesen hangzik, tekintve hogy az Xbox headset nem egy régi darab, elég durva lenne ha azzal se menne ez. A plantronics vagy 6 éves, azt elhiszem.

Létezik ez? Most komolyan vennem kell az Xbox headsethez még egy adaptert is? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1965) Geresics válasza LLKobe (#1964) üzenetére


Geresics
addikt

A motorozáshoz használt (SENA) sisak-kommunikációm HD, Stereo, és 1km hatótávú a 2 motoros között, és az is csak BT 4.x szerintem, szóval meglepődnék, ha ez volna a gond. 🤔

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1966) nem_tom válasza LLKobe (#1964) üzenetére


nem_tom
őstag

UP! Ugyan ezzel a problémával szenvedek jelenleg, feltúrtam a fél internetet, meg az összes beállítási lehetőséget, de nem találok megoldást.

(#1967) LLKobe válasza nem_tom (#1966) üzenetére


LLKobe
veterán

Másik topikban megkaptam a választ, itt a megoldás. Spoiler: nincs megoldás, ennyit tud jelenleg a bluetooth :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1968) nem_tom válasza LLKobe (#1967) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem. Ez sajnálatos. :( Köszi az infót! :R

(#1969) Árpi001 válasza Árpi001 (#1958) üzenetére


Árpi001
senior tag

Na, a mi true megy a levesbe.
Annyiszor bontja a hívást, hogy teljesen használhatatlan.
Egy ezer éves szekrény mélyen talált plantronics m 20, tökéletsen teszi a dolgát.
Két gond van.
A média hangokat (youtub) nem játsza le, és gyenge az aku.
El sem hiszem hogy 2022 ben nincs értelmes megoldás, azon a piacon, ami 5-10 éve még annyi lehetőséget tartalmazott...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1970) Frozen


Frozen
őstag

Van valakinek Jabra Elite 75t vagy 85t (a legujabb mini nem a nagy batár)
Véleményre tapasztalatra lennék kiváncsi

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1971) blueye válasza Frozen (#1970) üzenetére


blueye
veterán

Van.
Itt
és
itt.

En szeretem a 75t-t, igaz foleg belterben telefonalasra es podcastra hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#1972) Frozen válasza blueye (#1971) üzenetére


Frozen
őstag

köszi ,de még egyenlőre várok valami részletes tesztet ,mert közben még ez elit 7 pro ról is nagyon kevés info van a neten pedig lassan fél éves lesz.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1973) blueye válasza Frozen (#1972) üzenetére


blueye
veterán

Ez egy eleg komoly teszt:
[soundguys.com/jabra-elite-7-pro-review]

(#1974) Frozen válasza blueye (#1973) üzenetére


Frozen
őstag

Koszi :R

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1975) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Van egy Jabra Bluetooth headsetem ( azthiszem Evolve stereo) és sikerült elhagyn az adaptert, lehet esetleg azt valahogy pótólni valami 3th party adapterrel olcson? Ne keljen 20k -t költeni rá?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1976) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Sziasztok !
Remélem nem gond, de egy tapasztalatot osztanék meg, hátha hasznos lesz másnak is később.
Ahogy többen, én is sokat kerestem nekem megfelelő bluetooth headset-et elsősorban telefonálásra, de túl sok az ajánlat és ehhez képest kevés róluk a megbízható információ. Probléma még, hogy kipróbálásra sincsen lehetőség és így az ember nehezebben vesz meg akár egy olcsóbb készüléket is, hogyha nem jó, mehet a kukába. (Jártam már így én is, kihasználatlanul fekszik a fiókban 1-2 headset) A barátom a Plantronics Explorer 50-et ajánlotta, mert az nagyon bevált neki (azóta láttam, hogy másoknak is), de persze azt már nem gyártják. :-( Hasonlót keresve találtam rá az Astrum ET200 - szerintem teljesen noname - bluetooth headset-re. Az ára annyira kedvező volt (5e Ft. alatt) , hogy nem volt benne sok bizadalmam, de ugyanakkor a kis kockázat miatt úgy voltam vele, hogy kipróbálom. Szerencsére :DD Ugyan csak 4 napja használom, de eddig nagyon bevált. Baromi hangos, zajos környezetben is (én autóban használom főleg, úgy, hogy mögöttem gyakran több gyerkőc ordít egyszerre :-P ) nagyon jól hallható, fél hangerőn van nálam. A visszajelzésekből úgy tűnik, hogy a hívott fél is jól, tisztán hall engem. Az aksija az első töltés óta (3 x fél nap használat forgalomban) most 70%-on van. Ugyan hívásból csak pár db volt, de a GPS megy nálam mindig (már csak a dugók és a zsaruk miatt is :B ). A funkciókat bemondja angolul a fülbe, elvileg van hangvezérlése is, de azt nem szeretem, nem is próbáltam. A fülgumija nekem picit nagy, de még így is stabilan van a fülemben, még fülkampó nélkül is. (A kampó rápattintós, nem zsanéros, mint a Plantronics-on) Összegezve: eddig úgy tűnik, hogy egész jó kis készülék, az árát mindenféleképpen megérte szerintem.

(#1977) Frozen válasza blueye (#1973) üzenetére


Frozen
őstag

Meg is vettem,szerintem nagyon baba :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1978) blueye válasza Frozen (#1977) üzenetére


blueye
veterán

Super, a hosszútávú tapasztalataidat írd meg a másik topicba!

(#1979) Frozen válasza blueye (#1978) üzenetére


Frozen
őstag

erre van a topik :DDD,hogy leírjuk általános kérdéseinket tapasztalatunkat

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1980) Midway


Midway
senior tag

Ha jól látom van benne zajszűrés is .
Mi a tapasztalat? Jól hallanak akikkel beszélsz ,nem zavaró a háttérzaj nekik ?

(#1981) Frozen válasza Midway (#1980) üzenetére


Frozen
őstag

Ha tőlem kérdezed, nem tudom mivel nem hallom a másik fél mit hall ki.

-nagy zajban dolgozok ezt hozzáteszem
-akivel beszélek mindenki tisztán érthetően hal és én is őket
- hogy ők mit hallanak változó a párom semmi negatívat nem mond, a haverok sem, a szüleim szerint iszonyatos zaj van (70 évesek) szóval szűrd le.
Az egyik legjobb füles a piacon a zajt egyik sem fogja neked kiszűrni egyébként csontra tök mind1 mennyit költesz rá.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1982) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,kifejezetten telefonálásra keresnék bluetooth fülhallgatót.
Van,amit erre ajánlanátok?
Persze minél olcsóbban :)
Huawei FreeBuds 4i ? 19e sparos pontokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#1983) bojtix válasza Csápájev (#1982) üzenetére


bojtix
tag

BlitzWolf BW-BH3 -t használok telefonálásra. A hangszórója nem túl acélos, de azért elfogadható, viszont a mikrofon az árához képest bitang.  Jó a háttérzaj szűrése és tiszta a beszélgetési hang. Konkrétan pár hétig lyukas kipufogós autóval mentem és tökéletesen tudtam beszélgetni bárkivel nem panaszkodtak hogy nem hallanak a dübörgéstől.

Blitzwolf bw-flb3 -t vettem meg először, de annak a kiegészítő mikrofonja azért meg sem közelíti a másikat. Sima egyszemélyes irodában való beszélgetésre megfelelt, de azért abban a hangzavarban ami néha nálunk előfordul, hogy két három ember tesz-vesz vagy éppen telefonálnak, ott már nem volt elég...
Viszont a hangszórói sokkal tisztábban szólnak és erősebbek is maximum hangerőn már nem is hallgattam, mert túl sok volt. Az alacsony válasz idős funkcióját nem szoktam használni mert sosem játszom telefonon.

Itthon is lehet venni mindkettőt de én a banggood-rol rendeltem. Ki kell fogni az akciót és 5 ill. 6 eHUF-ra jöttek ki szállítással együtt....

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#1984) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a hiba akkor ha tökéletesen működik zenehallgatásra Blitzdragon és Haylou fülhallgató, telefonálás alatt viszont fel-le csatlakozik. Roppant bosszantó és használhatatlan. Android rendszer. Talalkoztatok már ezzel a hibával?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#1985) Árpi001 válasza Árpi001 (#1969) üzenetére


Árpi001
senior tag

A Mi True kuka lett, most egy Honor choicet használok.
Ez, eddig elég jó.
Hivások is rendben mennek. Hallanak, én is őket. És nem teszi random le, mint a Mi True.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1986) Dodeszh


Dodeszh
tag

Sziasztok!
Bluetooth fülest keresek, a következő paraméterekkel:
- Legalább Bluetooth 5.0
- ANC
- Átlagnál jobb mikrofon telefonáláshoz (zajszűrős mikrofon)
- Több eszköz kezelése
- Opcionálisan: Hi-res audio

A kialakítás majdnem mindegy, bár az ANC-vel általában in-ear párosul (nem gond). Alapvetően TWS megoldásban gondolkodom, de ha egy nyakpántos kialakítású csoda tudja ezt, akkor az is megteszi. Jó kenne egy fülest használni notebokhoz és telefonhoz, Teams hívásokhoz és telefonáláshoz, valamint zenehallgatásra is. Tudom, hogy csodák nincsenek, ezért a cél nem a legmagasabb audio minőség, sokkal inkább a funkcionalitás a fentiek mentén.

Mondanám, hogy nem számít az ára, de azért nagyából 70 ezer a vége, amit egy jó eszközre tudok szánni.

(#1987) blueye válasza Dodeszh (#1986) üzenetére


blueye
veterán

Nézz át ide!

(#1988) Dodeszh válasza blueye (#1987) üzenetére


Dodeszh
tag

Köszönöm

(#1989) $atirka válasza Dodeszh (#1986) üzenetére


$atirka
senior tag

Én ezt nagyon szeretem!

Link

Ja és a feltételeknek megfelel...

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1990) arcitec válasza Dodeszh (#1986) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor inkább ez, tökéletesen teszi a dolgát .. (androiddal is) : [link]

(#1991) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. Most találtam "Bluetooth fogadó / feladó egység 2in1, AUX adapter 3.5mm jack csatlakozóval, transmitter" pc-re szeretném használni. Szerintetek, működhet-e pc-ről a
Bluetooth füles-el? Ha igen mi az amit célszerű megvenni mert van 3500eft-ért is meg jóval többért is... :U

[ Szerkesztve ]

(#1992) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok! Van egy Xiaomi Redmi Note 10 Pro telefonom és hozzá egy Huawei Freebuds 4i fülhallgatóm. Már mióta megvan a füles (lassan egy éve) néha időközönként, havonta 1-2x max elkezd recsegni, mindig a jobb oldal. Eddig el voltam ezzel, hogy csak néha, de az utóbbi egy hétben egyre sűrűbben kezd recsegni a jobb füllhalgató, ha lecsatlakoztatom a telefonról, akkor valamikor elmúlik, valamikor nem. Lehet ez szoftveres hiba, (a telefonnak alapól nagyon sz*ar a rendszere, folyton lefagy stb.) vagy mindenképp a fülhallgató lehet a rossz? Köszi! :R

(#1993) asmany


asmany
csendes tag

Sziasztok!
Plantronics-rajongó vagyok :( M90-et használtam kb. 5 éven át, néha napi 8-10 órában. Sajnos abbahagyta a működést. Semmi hasonlót nem találtam. Van-e valami alternatíva?
- 11 óra működés (5 év után is, de ezt gondolom el kell engednem)
- elviselhető több órán át a fülben
- hangminőség rendben (telefonálás, szöveghallgatás)
- mono
- nekem bejött a "fülfogó" is (külső)
- anno 10ezer körül vettem

Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!

(#1994) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

párom szeretne magának egy új fülest, amit sporthoz, főként futáshoz használna. Mindenképp bedugós kellene, de valami olyan, ami nem zárja ki a külvilág hangjait. Lehet gumiharangos, illetve a hagyományos, ez nem fontos szempont, csak a helyén maradjon. Neki amúgy a legkisebb méretű gumi volt a kényelmes, de az nagyon szigetelte még a külső hangokat, nem jó neki. Ha simán ilyen kis earbud (amelyiknek van kis szára, lehet, hogy az már nem earbud, vagy nem tudom 🤭) fajta és nem mozog el, akkor nem szükséges, hogy fülre akasztós legyen. Nekem Haylou van, meg vagyok vele elégedve, mert ár/érték arányban teljesen megfelel, ezért most is jó ez a kategória, nem kellenek nagy márkák, mert azok már biztosan drágák. Mondok egy kb. árat, hátha azalatt kapható, ez max 15e Ft. Köszi a segítséget is előre!

[ Szerkesztve ]

(#1995) $atirka válasza Pendragon911 (#1994) üzenetére


$atirka
senior tag

Szia
Most kaptam ajándékba Samsungtól egy Buds Live fülest. Asszonykának adtam, hogy használja. Neki eléggé pici füle van és kényes ezekre, de jó a fülébe, nem esik ki. Én is kipróbáltam, nekem is kényelmes. Ez egy új vonal, picit más mint a többi. Nézz utána.
Amúgy 15ezerért most kapsz bontatlanul itt a hardveraprón, sokan ezt kapták most ajándékba valami mellé.

Ez

Ja, igaz van benne minimális anc, de amúgy úgy hallottam egész jól szellőzik, átengedi a külső zajokat (gondolom ez a gumiharang kisebb mérete miatt volt).
Keress rá tech2 csatornán, van magyar teszt róla.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1996) Pendragon911 válasza $atirka (#1995) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Szia, köszönöm!

(#1997) FeZ... válasza $atirka (#1995) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szia !

Esetleg arról tudnál írni, hogy telefonálásra mennyire vált be ? Kültéren használva pl. téged jól hallanak-e a másik oldalon, te jól hallasz-e, mennyi ideig bírja, stb.

(#1998) $atirka válasza FeZ... (#1997) üzenetére


$atirka
senior tag

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert nem én használom, asszonyka meg csak otthon használja, úgy viszont egész jól hallom Őt a telefonomon.
Nekem Huawei buds pro van, na az komoly (~35körül kapható, a pro2 a duplája).
Persze az utcán erős zajban már jönnek problémák (lányomnak pont ugyanez van), de érthető marad. Egyedül az ANC-t vették sajnos vissza egy két frissítéssel, gondolom azért, hogy megvegyem a pro2-t.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1999) FeZ... válasza $atirka (#1998) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszönöm :)

(#2000) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.