Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) boogie84


boogie84
veterán

XIAOMI Mi Bluetooth 4.1 :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1102) air válasza boogie84 (#1099) üzenetére


air
nagyúr

Nem.
Pont azért mert nem távolítható el a kampó, és ez is beszél.
A Xiaomi pedig kínaiul beszél. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1103) Czukor


Czukor
csendes újonc

Esetleg ez?Jabra Classic!Valaki használ ilyet?Vélemény?

(#1104) air válasza Czukor (#1103) üzenetére


air
nagyúr

Voice guidance – tells you how to pair your device, your battery- and connection status :(

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1105) Czukor válasza air (#1104) üzenetére


Czukor
csendes újonc

Épp azt olvastam,hogy hívás fogadásnál nem pofázik.Az nálam már elég.Az árukeresőnél ott a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#1106) air válasza Czukor (#1105) üzenetére


air
nagyúr

Azt hol írják?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1107) Czukor válasza air (#1106) üzenetére


Czukor
csendes újonc

Árukereső.hu

(#1108) air válasza Czukor (#1107) üzenetére


air
nagyúr

Oh. Azt mondjuk nem tekinteném hiteles forrásnak. :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1109) Czukor válasza air (#1108) üzenetére


Czukor
csendes újonc

A véleményeket?Miért?

(#1110) air válasza Czukor (#1109) üzenetére


air
nagyúr

Mert már olvastam ott elképesztő ostobaságokat. (Kb. mint a gyakorikerdesek.hu) :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1111) Czukor válasza air (#1110) üzenetére


Czukor
csendes újonc

Akkor hát ha van itt valakinek ilyen cucca és megmondja a frankót!

(#1112) boogie84


boogie84
veterán

Sony - MBH10 vagy MBH20? :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1113) Czukor válasza boogie84 (#1112) üzenetére


Czukor
csendes újonc

Azt írják,hogy csak sony-val kompatibilis.

(#1114) mjani1172 válasza air (#1110) üzenetére


mjani1172
addikt

Mert itt nem olvasni ostobaságot?

[ Szerkesztve ]

(#1115) air válasza mjani1172 (#1114) üzenetére


air
nagyúr

Jogos. Viszont azért jóval kevesebbet.

(#1113) Czukor
Mi az, hogy egy BT headset csak Sony-val kompatibilis?
Hol írják? Árukeresőn? :)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1116) Czukor válasza air (#1115) üzenetére


Czukor
csendes újonc

Ezt most kivételesen nem!:)Nekem is gyanus,hogy hogy lehet a bluetooth csak egy márkával kompatibilis!

(#1117) #33253120 válasza air (#1115) üzenetére


#33253120
törölt tag

Max azt tudom elképzelni, hogy pár extra csak sony-n megy. Pl töltöttségjelzés.

(#1118) boogie84


boogie84
veterán

Kipróbálom a PLANTRONICS M70-es kütyüt. Azt mondja ismerős, hogy az incoming call answer call stb mondja a készülék, de ezek még nálam nem gáz információk. És legalább hallom a GPS-t is, emellett még az autórádióban mehet a zene. :K

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1119) Czukor


Czukor
csendes újonc

Ezt tudja a Jabra Classic is!Lehet,hogy én azt választom!

[ Szerkesztve ]

(#1120) Skillet


Skillet
addikt

Sziasztok. Olcsó headset kellene. Asszonyka otthon van a gyerekkel, akit le-fel kell cipelni sokszor, különben üvölt :D lehet valami gomb a hátán, mert ha lerakjuk, akkor kezdődik. De még nem jöttünk rá. Kellene a kapcsolási rajz :DDD
Szóval nekem egy plantronics m55 van. Elégedett vagyok vele. De ennél picivel olcsóbb kellene. 5e környékéig max.
Az egyik amit néztem, az a plantronics explorer 10.
A többi jabra. 2045/2046/2047.
Nem tudom, mi a különbség köztük.
A legjobb lenne sima fülbe dugós, mint az m55, de ilyen árfekvésben normálisat, csak kampósat találtam.
Köszönöm

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1121) boogie84 válasza boogie84 (#1118) üzenetére


boogie84
veterán

PLANTRONICS M70 kicsomagolás utáni tapasztalatok:

+
hibátlanul párosítható a telefonnal (Z3 Compact)
telefon médialejátszót használja, zenét, navigációt hallom
telefon térképkeresővel hibátlanul működik
zárt térben viszonylag hangos
kölsőre is tetszik
engem pl nem zavar ha mondja h párosítva, vagy bejövő hívás...

-
picit kényelmetlen, bár sosem használtam még bt headsetet, meg kell szokni

Cabrioban használom majd, arra leszek igazán kíváncsi, hogy engem a menetszélben mennyire érthetően fognak hallani, ill én mennyit hallok majd a másik fél hangjából.

Eddig tetszik!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1122) Czukor


Czukor
csendes újonc

Üdv!
Első tapasztalatok a Jabra Classic-ról!Könnyen,gyorsan kapcsolódott a telefonomhoz!Nekem kényelmes,de ez ugye fűl kérdése!Adtak hozzá két fűl akasztót és két gumit, fali töltőt nem!Hatótávolságról még nem tudok mit mondani mert ha kiszállok az autóból a telefont zsebre vágom.Jól bírja az aksija,engemet is és én is jól hallok mindenkit.Nem pofázik ha hívnak vagy én hívok valakit!GPS is jól kezeli!Egyenlőre bejön,remélem így is marad!

(#1123) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:
Új, bontatlan Jabra Steel

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#1124) LámaZ


LámaZ
addikt

Mesélek, én is, jó?

Nagyon régóta nem használtam már BT fülhallgatót, de kb. 2 éve újrakezdtem.
A lényeg az volt, hogy sztereó legyen, és vásároltam is kettőt. Az egyiket azért szerettem meg, mert bejövő híváskor rákérdez: Yes or No? Ha kimondtam a Yes-t, fogadta a hívást.
Amivel nem voltam megelégedve: nem igazi vezeték nélküli, mert a bal és jobb fülhallgató egy zsinórral össze van kötve.
Rendeltem egy másik modellből (Alin), de eltévesztettem, mert ugyan a kici kínai egy párt mutatott, de kiderült, hogy csak monó. (A fene a pofáját! Bocs!)
Most nézegettem olyan iker BT-fülhallgatókat, amelyek tényleg 2 darabból állnak, nem köti össze őket vezeték. 15-25 euró közöttiek, és azon töprengek, hogy megéri-e a drága a 10€ árkülönbséggel (állítólag hangszínszabályozó van benne), vagy elégedjek meg az olcsóval. Mindegyik a 4.1-es Bluetooth-szabványt használja, üzemidőben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1125) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

5k körül van értelmes headset? vmi olyasmi kéne ami kis fülűeknek is jó, páromnak kéne és neki nem igazán szoktak belemenni a fülébe a fülhallgatók. van-e vmi direkt női cucc?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1126) Virág et. válasza Djuree (#1125) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nálunk hasonló okokból a Jabra Minire esett a választás, eddig elégedett vele a feleségem.
Ugyan kicsit többe kerül (br. 7-8e), mint az általad megadott keret.

(#1127) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok,

max 8-10ezer körül mit lenne érdemes választani..? van már ebben a kategóriában két mikrofonos headset..? legtöbbet autóban lenne használva, talán a legfontosabb szempont a hangminőség (mindkét oldalról), illetve a kényelem..

köszönöm

(#1128) LámaZ


LámaZ
addikt

Nos, kb. 2 hete használom ezt a 18 eurós tényleg vezeték nélküli Bluetooth 4.1-es fülhallgatópárt, de nem vagyok elragadtatva ettől sem.
A panaszom rá az, hogy a fülhallgatók néha elveszítik a kapcsolatot egymással, olyankor az egyik (gondolom a „szolga”) elnémul, de pár másodperc múlva újból csatlakozik, és ezt eljátsszák elég gyakran, kb. ötpercenként. Arra gyanakodtam, hogy esetleg csak lemerülőfélben lévő aksinál fordul ez elő, de nem, teljesen feltöltöttnél is totojáznak.
A telefon a zsebemben vagy a táskámban szokott lenni, tehát a távolság nem több 2 méternél, azért az jóval a BT-eszközökre megadott 10 méter alatt van.

Száz szónak is egy a vége: muszáj visszatérnem a jól bevált vezetékes BT fülhallgató-párosokhoz. Van belőlük kettő, és még rendeltem egy másikat, amely sportkivitel (tehát vízálló is), az is kb. 18€ lesz. Tudja az NFC-t! :Y dodocool :-)
A nem-NFC-s már 9€-ért elvihető.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1129) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki egy nagyon hi-tech csúcsminőségű BT headset-et? Vagy legalább márkát...

Köszi!

(#1130) LámaZ válasza Vegitaa (#1129) üzenetére


LámaZ
addikt

- Legyen minél magasabb a Bluetooth-verzió (akár 5-ös)
- Legyen minél nagyobb az üzemidő (minél nagyobb és korszerűbb az aksija)
- Legyen minél kényelmesebben viselhető. Megj.: amelyiknél a két fülhallgatót összekötő kábelen valami, pl. vezérlődobozka van, az kényelmetlen, mert elviszi a súlyközpontot és súrlódik a bőrhöz/ruhaneműhöz
- Legyen bejáratott modell, vagyis jó az, ha a gyár és az újdonságokra bukó felhasználók már tesztelték a kütyüt, és kiderültek a hibái. Emiatt, jómagam nem is szoktam soha a legújabb, és gyorsan piacra dobott fejlesztéseket megvenni, inkább megvárom, amíg egy termékvonal kiforrja magát.
Értem?!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1131) air válasza LámaZ (#1130) üzenetére


air
nagyúr

Ugye nem akarod ezt a topikot is szétzülleszteni? :(
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1132) Vegitaa válasza LámaZ (#1130) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi.

Esetleg Plantronics explorer 500...? :) :F

(#1133) LámaZ válasza Vegitaa (#1132) üzenetére


LámaZ
addikt

A használói annyira nem dicsérik. (A toplistán nincs elől.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1134) havri1 válasza Vegitaa (#1132) üzenetére


havri1
félisten

Több mint egy éve használom, nekem bevált.

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#1135) Vegitaa válasza LámaZ (#1133) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Én eddig egy Plantronics Marque 2 M165-öt használtam, de tönkrement....
Mondjuk egy kicsit halk volt, de nem vészesen. Ettől eltekintve nekem teljesen bevált, az is lehet hogy ugyanilyet veszek.

Csak gondoltam, hátha van már valami ütősebb is tőle...

(#1136) havri1 válasza Vegitaa (#1135) üzenetére


havri1
félisten

Ezekre általában 2 év garancia van, elmúlt már?

havri

(#1137) LámaZ válasza Vegitaa (#1135) üzenetére


LámaZ
addikt

A halkságon talán valamilyen appal lehet segíteni.

Nálam most ez megy, ennél az amerikai PBS (interneten hallgatom) picit halk, de más adók érdekes módon erősebbek.
Ami probléma volt ezzel: a fülkampó többször kiesett, főleg, amikor felraktam a napszemüveget, amelynek a szárával zavarták egymást. Azt találtam aztán ki, hogy pontosan bemértem a viselés közbeni helyzetét, és pillanatragasztóval rögzítettem. Most úgy áll, mint a cövek. :-)

Amúgy, sok olyan pici fülhallgató van, amelyhez nem adnak fülkampót, így kocogásra azok teljesen alkalmatlanok. Ezen a problémán lehet segíteni egy ilyen utólag felszerelhető kampóval.

(Mint látható, én a kínai cuccokra vagyok rákattanva, amelyek között sok a gagyi, de sok tájékozódással lehet találni közöttük minőségi darabokat is olcsón, vállalva azt is, hogy esetleg az ember utólag barkácsol rajtuk.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1138) boogie84 válasza LámaZ (#1133) üzenetére


boogie84
veterán

Miért nem veszel a toplistáról? :DDD Amit (#1134) havri1 írt azt meg ne olvasd el.

(#1121) boogie84:

További tapasztalat PLANTRONICS M70.
Csak autóban használom, nyitott tetővel simán jó! Hangerő is jó, engem is értenek. Néha kell odatennem a kezem, hogy lefogjam a szelet a mikrofon elől, de nekem ez tökéletes ha néha használom a telefont nyitott tetőnél!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1139) Vegitaa válasza havri1 (#1136) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Már épp hogy kifutottam....

(#1137) LámaZ:
Nekem csak egy sima mono headset kell, mivel általában 6' felettiek a telefonjaim, így elég macerás velük "normálisan" telefonálni. :D
A Plantronics eddig nekem bevált.

(#1140) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e. Szeretnék egy bluetooth vevő audio fogadásra. Kocsiban szeretném használni a gyári rádiómmal. Ehhez majd vennem kell egy aux csatlakozót amit a rádió hátuljára kell kötni. Erre az aux-ra szeretném a bluetooth modul rácsatlakoztatni. A bluetooth-ból kivenném (tűzvédelmi és biztonsági szempontból) az akksit és folyamatos 5V-t adnék neki a rádióból.
Szeretnék valami jobb minőségű egységet venni. Kínai források jöhetnek. Ott találtam 6$-ért egész jókat, de nem tudom milyenek...

Ti mit tudtok javasolni? 5000ft (18$) a keret.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1141) LámaZ válasza balazs1022 (#1140) üzenetére


LámaZ
addikt

Követem...
de én a helyedben vennék egy új rendes Bluetooth-szal felszerelt autórádiót.

Amúgy az én autórádióm sem tudja a Bluetooth-t (hun vagyunk mi ezektől a lenyitható fedeles autókban furikázó srácoktól? ), de én úgy oldottam meg a dolgot, hogy vettem egy olyan visszapillantó tükröt, amely Bluetooth-os.
Tény, hogy macera, mert mindig be kell kapcsolni miután az ember beült a kocsiba, ráadásul ha bejön egy telefonhívás a rádiót nem némítja el, mert a két egység külön dolgozik.
Nem drágák (a kínai) Bluetooth-os autórádiók, de én még nem találtam olyant, amely pontosan illeszkedne a kocsimba.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1142) balazs1022 válasza LámaZ (#1141) üzenetére


balazs1022
őstag

Valamiert duplazodott a hsz-em.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1143) balazs1022 válasza LámaZ (#1141) üzenetére


balazs1022
őstag

Sajnos másik rádió nem jatszik, mivel olyan hulye alakja van az egysegnek h csak a gyari radio nem nezne ki benne jol. Egyebkent egy grande puntorol van szo. Legrosszabb esetben a kesztyutarton vezetem ki a bluetooth vevőt es külön töltöm. Ha meg ez sem valik be akkor is inkabb a gyari radio es aux kábel megoldashoz ragaszkodnek, sima 3.5mm jack osszekottetessel. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1144) boogie84 válasza boogie84 (#1138) üzenetére


boogie84
veterán

Tovabbi tapasztalat a PLANTRONICS M70-nel kapcsolatban. Iphone 7-tel nalam nem mukodik. :O
Igy meg kell valnom tole, sajnalom, mert elegedett vagyok vele, az a rohadt iphone nem kompatibilis vele.
Rip m70

Friss infotok van esetleg h melyik eszkoz kompatibilis iphone-nal? Koszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1145) LámaZ válasza boogie84 (#1144) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor eddig tartott a boogie-boogie. :-D

Legyen minden jó!

(#1146) AndrewBlase válasza boogie84 (#1144) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Miért nem a szutyok ájfontól válsz meg, ha a headsettel vagy megelégedve? ;]

Miért mindig én???

(#1147) boogie84 válasza AndrewBlase (#1146) üzenetére


boogie84
veterán

Megy vissza gariba az M70. Haverom i7 telójával sem működik, miközben iPhone topikban írják h náluk jó. Szerintem a headset a ludas...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1148) havri1 válasza boogie84 (#1147) üzenetére


havri1
félisten

Törölve lett a párosítás? Gomb hosszan nyom a headseten, pairing szöveget mondja elvileg.

havri

(#1149) boogie84 válasza havri1 (#1148) üzenetére


boogie84
veterán

Igen.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1150) boogie84 válasza boogie84 (#1149) üzenetére


boogie84
veterán

Őőőőőő az a helyzet, h működik mégis. :D

Saját iPhone 7, nem jó. Havernál kipróbáltam, nem jó. Bnőmnél kipróbáltam (Galaxy J5), nem jó.
Csatlakoztam a régi telómmal, majd megbontottam a kapcsolatot. Utána hosszan nyomtam a headseten a gombot, és akkor akart készüléket keresni. :B

Azt nem tudtam, hogy a régi telóról le kell csatlakoztatni, szóval tipikus user error. (sajátmagampofáncsapóssmiey) :DDD

Marad az M70! :C

( a történet azért fura, mert 2 készüléket is tudna kezelni... phone 1 connected v disconnected szöveget mondja mindig, kellett volna neki 2. készüléket találnia... lényeg h működik )

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.