Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Plantronics M25 már nem tölt.
- "új" akksi van benne, mindössze 1 éves
- az akksi jó, kimértem.
- nem érkezik töltő fesz. akksira (töltést rádugva semmit nem változik akksi cella fesz)
- töltés közben a mikro usb-ről a leforrasztott nyákon kimérem az 5V-ot, tehát a connector sem kopott el
- a headset is jó, feltöltött akksit beforrasztva lemerülésig használható

Van tippetek? Ha menthetetlen milyet ajánlanátok helyette ami jelenlegi best of és hasonló design? (Jó ha tud hang alapján névjegy hívást (ok google call nélkül), meg valós több csatornát kezelni média átvitel váltással is hogy mind a két eszközön működjön))

Köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#2002) Zhiend


Zhiend
csendes újonc

Sziasztok!

Lehet nem jó topikot választottam (ez esetben elnézést), de probléma merült fel a Xiaomi Redmi Note 11 PRO készülékemmel, és már semmi ötletem nem maradt, így hozzátok fordulok.

Nem régiben vásároltam ezt a telefont és ezt követően vettem egy BlitzWolf FYE15 fülhallgatót. Kissé pórul jártam a fülessel, mert csak AAC kódolást támogat, amit a Windows 10-ben nem implementáltak, emiatt elég rossz minőségű a hang PC-n.
Nagy reményeket fűzve a telefonomhoz, kipróbáltam vele is a fülest és láss csodát, nagyon szép hangja volt a fülesnek, nem volt nyoma semmilyen problémának. Konstatáltam, hogy akkor legalább a telefonomon tudok majd zenét hallgatni.
Pár nappal később ismét megpróbáltam csatlakoztatni a fülhallgatót a telefonhoz, ami sikerült is, viszont hang nem szólalt meg rajta. Kipróbáltam a fülest több mobillal (Redmi Note 10 PRO, ) is és a PC-vel is, mindegyiken van hang és működik megfelelően, de a Redmi 11 PRO-mmal sehogy se tudom azóta életre kelteni.

Az alábbiakat próbáltam:
- Fejlesztői beállítások között át állítani a hangra vonatkozó beállításokat (Pl.: hang kódolás AAC-ről SBC-re)
- Bluetooth eszköz törlése a listából
- Bluetooth modul gyári állapotának visszaállítása
- Telefon gyári módba való visszaállítása

A fentiek egyike se hozta meg a hangot a telefonomhoz.

A pár nap alatt amíg nem használtam a fülest nem telepítettem semmilyen új alkalmazást.

A fülesnek nincs saját hangvezérlése, legalább is a gyártó leírása szerint, így az sem lehet hogy le van némítva a fülhallgató és ezért ne lenne hang.
A fülesnek nincs néma módja se. Át nyálaztam az interneten, meg a dobozban található kezelési leírásokat is, de nem találtam benne semmilyen ilyen jellegű információt.

Esetleg valakinek van-e tapasztalata ezzel kapcsolatban? Van-e ötlet hogy mégis mi történhetett a telefonnal, mi miatt nem képes megszólaltatni a bluetooth 5.0-ás fülhallgatót?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#2003) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Keresek jó minőségű, könnyű fülre akasztható, vezeték nélküli fülest sport célokra. Sajnos nem igen találok nem agybadugós verziót. Ilyesféle kéne de nem gagyi. [link]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#2004) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!
Én tavaly decemberben vettem meg a Jabra Elite Active 75t fülesemet.
Méltó utódja volt a tönkrement Plantronics Explorer 500-asomnak. Imádtam az új Jabrát, autóban, vezetéskor is tökéletes telefonhíváshoz és sportolás közbeni zenehallgatáshoz is.

Viszont pár napja utolérte az enyémet is a végzet, amit rettegve olvastam sok review oldalon erről a prémium típusról: a jobb oldali füles egyik napról a másikra elhallgatott, kész, ennyi volt. :W
Visszaküldtem az üzletbe garanciás ügyintézésre. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz az eredmény, újat adnak-e helyette és az vajon majd meddig fogja bírni. :U

Ez azért durva, hogy a piacon kapható egyik legdrágább prémium BT füles pár hónapig, max egy évig bírja csak a neten olvasható tapasztalatok szerint és utána megkukul. Abban bíztam, hogy én majd biztos kifogok egy normális példányt, de nekem sem volt szerencsém. :(

(#2005) Geresics válasza Andralin (#2004) üzenetére


Geresics
addikt

Hihetetlen számomra is, hogy soktízezer forintért sem lehet olyan minőségi BT fülest kapni, mint a 14eFt-os Plantronics Explorer 500 :(((
Egy dupla ilyen drága Jabrat használtam én is, de pár napja elhagytam, és most nincs másom, szóval megint kereshetek valamit... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2006) Árpi001 válasza Geresics (#2005) üzenetére


Árpi001
senior tag

Sajnos így van
Nekem az is hihetetlen, hogy a plantronics cuccok eltünnek, és a meglevő headsettek meg egymás után adják be a kulcsot.
Halkulnak el például.
Szerintem úgy járnak majd mint a digitális fényképezőgépek.
Kénytelen leszek a második elhibazott sima,mobilos Bluetooth headset vásárlásom után, xiaomi, Honor,, venni egy airpodsott lassan..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2007) sirály69 válasza Andralin (#2004) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem is hasonló volt a probléma. Küldtek /igaz 1 hónap múlva/ egy új fülest....

Szerver Hosting Debrecenben

(#2008) Jazz


Jazz
veterán

Szomorúan olvaslak titeket....pont most akartam írni topciba új fülest keresve, mivel a régi jó Plantronics....:

- Plantronics M25 beadta a kulcsot (Először a gyári akksi adta meg magát->(Lett helyette M55 ami közben elveszett)->M25 kapott új akksit->1 évet ment ez után->az akksi még jó de töltés nem megy bele, valszeg a töltés IC ment tönkre->házon kívül feltöltve és úgy használva lemerülésig viszont a headset még tökéletesen üzemel.)

Itt az én tudásom véget ért. Max direktbe rávezetek egy külső töltést az akksira az micro USB porton keresztül, egy olyan USB kábelt használva ami diódával van meghekkelve hogy az 5V helyett max. 4V menjen mindig, aztán nézem az órát nehogy túltöltsem...

Nem szeretnék beállni az ipod és társai sorába....szóval mivel helyettesítsem ezt a kicsi, könnyű, jól illeszkedő, tökéletes....rendkívül hosszú üzemidejű headesetet?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#2009) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Fülest keresnék telefonáláshoz. Hagos környezetben használnám (gyárba). Van esetleg ajánlott, jó ár értékbeli?

(#2010) FeZ... válasza fcbarca (#2009) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Ha visszaolvasol, az 1976-os hozzászólásomban írok egy headset-ről, ami olcsó és az árához képest elég jó szerintem. Számomra nagyon hangos teljes hangerőn, én zsivalyozó gyerkőcök mellett használtam buszban, teljesen jól hallottam a másik felet. Az akkori friss véleményem azóta csak megerősödött.

(#2011) Midway válasza FeZ... (#2010) üzenetére


Midway
senior tag

Rendeltem egyet. Kipróbálom a plantronics után , kíváncsi vagyok.

(#2012) Árpi001 válasza Midway (#2011) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én is rendeltem egyet az asszonynak.
Ha neki beválik, elveszem tőle... ;]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2013) FeZ... válasza Midway (#2011) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Sajnos Platronics-om nem volt, már nem lehetett kapni, amikor szerettem volna venni "fülest", de az elmondások alapján elég magasra tette a mércét, nehezen ugorják meg azt az újabb "fülesek", különösen a megfizethetőbb kategóriában. :B

(#2014) Árpi001


Árpi001
senior tag

Plantronicsrol amúgy tudja valaki hogy mi történt?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2015) Geresics válasza Árpi001 (#2014) üzenetére


Geresics
addikt

felvásárolta a Poli, és csak a Call Center szolgáltatásokhoz kapcsolódó termékeket hagyta meg (50eFt feletti termékek)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2016) Árpi001 válasza Geresics (#2015) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm!
Tehát nem igazán maradt a piacon, nagymúltú gyártócég,ami minőségi, és használható cuccokat adna ki...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2017) Geresics válasza Árpi001 (#2016) üzenetére


Geresics
addikt

Hát, én végül egy Jabra mellett kötöttem ki, ami 2x annyi, mint a Plantronics, fele olyan jó, de még így is legalább 5x olyan jó, mint a többi, amit kipróbáltam. :(((

A Plantronics egy belépőmodellje pl. még kapható, de az fos. Szar a mikrofon hangja a másik fél szerint, szerintem szar a hangzása is (HD fel sem merül), és nem viszi át a médiahangokat, kizárólag a beszédet... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2018) Midway válasza Geresics (#2017) üzenetére


Midway
senior tag

Melyik kapható még ? 😳

(#2019) Geresics válasza Midway (#2018) üzenetére


Geresics
addikt

Rákerestem, úgy látszik már semelyik. Pár hónapja még volt. De igazából nem kár érte...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2020) szanozs


szanozs
aktív tag

Sziasztok! A widows 10 topikban is feltettem már a kérdést, de hátha valahol tud segíteni valaki, ezért beírom ide is. A minap vásároltam egy bluetooth-os fülhallgatót (QCY T13). A fülhallgató jól működik a telefonommal, az otthoni win11-es számítógéppel, viszont a céges win10-es géphez csatlakoztatva nincs hang. Az eszköz csatlakoztatva van, a gép látja , hangkeverőben látszik eszközként. A böngészőben elindított videó, zene esetén a hangkeverőben a fejhallgató látszik és az alatta lévő hangerő csúszkán mozog a zöld jelző csík. Tehát úgy tűnik, hogy a pc kiadja a hangot de a fülhallgatónál nem hallani semmit.
[kép]
Valami beállítás probléma lesz? Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#2021) Midway válasza FeZ... (#1976) üzenetére


Midway
senior tag

Használom én is egy hete.
Negatívum:
- a füllkampója sorjás volt, nekem kellett finom csiszoló papírral elsimítani, miután pár óra használat után kidörzsölte a fülem.
- bemondja a hívó számát (angolul) egyesével, kikapcsolhatatlanul , teljesen feleslegesen
- minden bekapcsolás után párosodni akar , ha nem tud egyből kapcsolódni a telefonhoz.
- nem írják sehol , de nekem sikerült franciára állítani véletlenül, ergo van benne az a nyelv is.
- egy hosszú nyomás az újra hívás ami egyáltalán nem praktikus, zsebre téve már többször indított hívást nekem. Állítani természeteseb ezt sem lehet rajta! A bevált dupla nyomás helyett , ami ezen indítja a google segédet. Ezt sem lehet kikapcsolni, vagy én nem jöttem rá.
- A rajta lévő led nagyon zavaró hívás közben , ha sötétben van az ember. Villog mint a mentőautó fénye kék-piros nagyjából pár másodpercenként (ez is kikapcsolhatatlan persze!) Ez készenlétben is kéken villog sűrűn , ami engem szintén zavart a kocsiban már szürkületnél is. Ezt egy fekete tapasszal oldottam meg, így viszont nem látszik mikor töltődik fel, ha töltőn lóg.

És akkor a
pozitívum:
-Nagyon jól érthető, hangosan szól
- Állítható a két gombbal a hangerő rajta hívás közben
- Nálam a hívott felek közül nem panaszkodott zajra vagy halk beszédre, ezek alapján jó a hangminőség és a zajszűrés is benne.
- nem merül gyorsan és a telefonon látszik a töltöttsége ha kapcsolódva van.
- olcsó

(#2022) sylas


sylas
tag

Sziasztok
Adott egy Motorola vervebuds 100.Első nap tökéletes volt.Másnap viszont egyik fele be sem kapcsol, és ha töltőtokba teszem csak felvillan a töltés de nem töltődik.Másik fele minden ok.
Mi lehet vele?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#2023) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Adott egy [Skullcandy Indy ANC] sajnos a baloldali nem ad hangot, érzékelei a telefon hogy van. DE hang nincsen. Lehet vele valamit kezdeni vagy egyáltalán valahol javítják ezeket? Mit tudok kezdeni vele, ha nincsen szerviz? Mert azért nem olcsó, hogy egy év alatt tönkre menjen.... :(((
Üdv:

[ Szerkesztve ]

(#2024) qwertly


qwertly
addikt

Úgy látom kuka,mivel ezeket sehol nem javítják Pesten..
Kérdeztem pár mobil boltost és ők sem ismertek olyan helyet ahol javítást vállalnak.

(#2025) blueye válasza qwertly (#2024) üzenetére


blueye
veterán

Többször feljött a javítás kérdése ebben a topic-ban de sajnos értelmes megoldásra nem emlékszem :(

(#2026) qwertly válasza blueye (#2025) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm..
Azért igen gáz ha tönkre megy kuka.
Mert gyakorlatilag javíthatatlan.... :((( :W

(#2027) _pda_ válasza qwertly (#2026) üzenetére


_pda_
tag

Itt van az asztalon a fiamé.
Letérdel mindkettő fülesben az akku, a gari lejárta után nem sokkal.
Úgy látom, az árához képest nem hozza a minőséget, sajnos.
Pedig az a 2 akku a kabátgomb kategória.

(#2028) qwertly válasza _pda_ (#2027) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ez még kb. féléves de nincsen rá gari, kinti rokontól kapta a gyerek. Így hagyom a fenébe. :(((

(#2029) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Rég jártam erre, nem olvasok most vissza, tapasztalatot osztanék meg.
Buszon, extrém zajos környezetben többen használják a Jabra Talk 25 illetve az SE verziót, tökéletesen működik! Az ez alatti verziók mind elvéreznek, a 25 nagyon jó zajszűréssel rendelkezik. Bátran merem ajánlani!
Én a zene miatt egy Xiaomi Earbuds 3T pro-t vettem. Hangra tökéletes, zenére tökéletes, álom a füles, de pl a zello-n ami A2DP-n működik, elvérzik. A talk 25 simán bírja.

havri

(#2030) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Elég zajos környezetben dolgozom (80-82 dB).
Van olyan bluetooth headset, amivel ilyen zajos környezetben is megértenek, ill. hallják a hangom?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2031) havri1 válasza libus (#2030) üzenetére


havri1
félisten

Gégemikrofon. Tankokban használják, marha jó ;]

havri

(#2032) libus válasza havri1 (#2031) üzenetére


libus
őstag

Köszi, sokat segítettél. :DDD ;]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2033) libus válasza havri1 (#2029) üzenetére


libus
őstag

Viszont az érdekelne, hogy a dicsért Jabra talk 25 ilyen környezetben elvérezne? Vagy lekezelné ezt a háttérzajt valamennyire?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2034) havri1 válasza libus (#2033) üzenetére


havri1
félisten

80dB baromi sok, szerintem ilyen zajt egyik headset sem tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2035) libus válasza havri1 (#2034) üzenetére


libus
őstag

Írtad, hogy "Buszon, extrém zajos környezetben többen használják" ezért gondoltam, hogy hátha...
Amúgy elég nehéz találni Jabra Talk 25-öt. Legtöbb helyen SE verzió van belőlle.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2036) havri1 válasza libus (#2035) üzenetére


havri1
félisten

Se újabb :) az is jó!
Buszban azért nincs 80dB. Bár nem mértem, de az már hangos. Ekkora zaj azért nincs.

havri

(#2037) libus válasza havri1 (#2036) üzenetére


libus
őstag

Azért találtam 25-öt (nem SE), ha hinni lehet a weboldalnak..
"Extrém zajos környezetben többen használják" akkor ez? 80dB is annak számít..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2038) libus válasza libus (#2037) üzenetére


libus
őstag

Sajnos mégsem találtam Jabra Talk 25-öt. :(
Elírás volt a bolt weboldalán. :(((
Így rendeltem egy SE verziót. Mi a különbség a kettő között?
Mert eddig csak az annyit láttam, hogy a sima Jabra Talk 25 Bluetooth 4.0 az SE pedig Bluetooth 5.0.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2039) havri1 válasza libus (#2038) üzenetére


havri1
félisten

Üzemidőben azt hiszem az SE 1 órával kevesebbet tud.

havri

(#2040) libus válasza havri1 (#2039) üzenetére


libus
őstag

Tegnap megjött a Jabra Talk 25 SE.
Ma elhoztam a céghez ebbe a 80-85dB-be tesztelni, hogy hallanak a túloldalon ilyen zajba.
Ezen kívül elhoztam a másik két headsettem is..
Az egyiket még a MediaMarkt-ba vettem kemény 2500Ft-ért :D , a másikat az Alliexpressről rendeltem (New Bee LC-B45 ezt még sosem próbáltam itt a cégnél).
Felhívtam egy ismerőst, aki csendes környezetbe volt, én pedig nem mozdultam az adott helyről, meg a hívás sem volt megszakítva, csak a három füles volt cserélgetve.
Akkor a teszt:
A Jabra használatakor rendesen hallotta a háttérzajokat, ami zavaró is volt a hívott fél számára. A MediaMarkt-os headsettel is ugyanúgy és ugyan olyan intezítással hallotta a háttérzajokat, mint a Jabrával.
A New Bee LC-B45-el viszont semmi háttérzajt nem hallott, csak néha 1-1 tompa halk kattanást ( ez a cserép összerakó volt). A beszédemet tisztán érthetően hallotta.
Meg is kérdezte, mikor erre a B45-ös fülesre váltottam, hogy egy zajmentes helyre mentem, mert megszűnt a háttérzaj. :) Mondtam neki, hogy nem..ugyanott állok, ahol addig is álltam.
A B45-el sokkal jobban (hangosabban) is hallottam a hívott felet, mint a Jabra-val.
Nem tudom, hogy kell e ehhez a Jabra-hoz valami app, hogy jobb legyen? Vagy ennyit tud?
Mert ez a B45-ös kínai csoda simán lealázta! :K
Nem reklámozni akartam ezt a fülest, de ez a tény!!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2041) havri1 válasza libus (#2040) üzenetére


havri1
félisten

Hm, köszi a tesztet!
Buszon dolgozunk, rengeteget beszélünk telefonon, kizárólag headsettel.
Sokan, sokfélét próbáltunk már, eddig 2 headset volt az, ami beállt, az egyik a már nem gyártott plantronics Explorer 500, és most a jabra talk 25 ill se. Az összes többi letérdel. Menetzaj, szél, zorgesek stb.
Az említett fülest nem ismerem.
Érdekes amúgy, mert gsm hívás és a2dp-t támogató szoftverek között is különbséget tesz a headset. Pl nekem ami most van xiaomi earbuds 3T pro, gsm tökéletes, de appon belül (zello, viber stb) borzalmas.

Talk 15 is gyenge. 25,45,65 mind jó nálunk.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2042) libus válasza havri1 (#2041) üzenetére


libus
őstag

[link] Ez a New Bee B45 van nekem, csak még az Alliról rendeltem.
Ez simán alázta a Jabrát hangerőben is, meg zajcsillapításban is, ahogy ezt olvashattad is..
De van egy másik fajta is ebből a márkából ugyanezekkel a paraméterekkel, csak az 24 órát tud beszélgetési időben, meg ez BT 5.2-es. Ez a New Bee M50.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2043) femiki válasza libus (#2042) üzenetére


femiki
tag

Én éppen most rendeltem a New Bee M50-et. Kiváncsi leszek rá milyen lesz.

(#2044) libus válasza femiki (#2043) üzenetére


libus
őstag

Várjuk a tesztet/tapasztalatot. 😀

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2045) femiki válasza libus (#2044) üzenetére


femiki
tag

Na kérem, megérkezett a New Bee M50! Hát szerintem le a kalappal előtte! Igaz nem egy olcsó kategória, 10500,-Ft volt, de szerintem megéri. Előtte volt egy Plantronics-500, annak elment a hangja (típus hiba) utána volt egy Jabra talk-45 (sajnos baleset érte) utána vettem pár no-name fülest, kisebb nagyobb sikerrel használtam. Na de vissza térve, nagyon tiszta érthető a hangja, nincs torzítás, a másik fél is tisztán érthetően hall! Alig érzed hogy a füleden van, még a Planti és Jabra a vékony tartó miatt engem egy idő után már zavart. Próbáltam már több ilyen típusú fülest, de azoknak nem volt ez a lenyúló mikrofonja, és bizony ott elég hangosan kellett beszélni ahhoz hogy a másik fél halljon. Ennél viszont halkan is lehet beszélnem, akkor is rendesen hallanak. Kíváncsi leszek hogy meddig bírja, de a Jabra már 30ezer felett van, a Planti pedig már nincs.

(#2046) Árpi001 válasza femiki (#2045) üzenetére


Árpi001
senior tag

Gratula!
Várjuk a tesztet! :)
Kíváncsi vagyok szélben pl hogy teljesit!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2047) libus válasza femiki (#2045) üzenetére


libus
őstag

Köszönjük a tesztet! :)
De kíváncsi lennék arra, hogy hogyan teljesít extrém zajos környezetben meg szélben. Például ahol én dolgozom, hivatalosan mért adatok alapján 80-85 dB a zajszint és ahogy már írtam, ott a New Bee B45 tökéletesen teljesít, mert tisztán és érthetően hallanak a zajból meg semmit. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2048) nagyArc


nagyArc
tag

Egy csóka csinált egy nagyon gyakorlati összehasonlítást az Apple Airpoddal:
https://youtu.be/xaKRK6nRa1Q?t=211
teljesen meggyőző és egyértelmű a dolog.
Rendeltem is egy ilyen New Bee M50-et.

(#2049) nagyArc válasza nagyArc (#2048) üzenetére


nagyArc
tag

(bocs, lemaradt a link)

(#2050) blueye válasza nagyArc (#2049) üzenetére


blueye
veterán

Ez elég meggyőző, kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.