Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) #33253120 válasza Doky586 (#1050) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az usb-n csak tápot kell kapnia ahogy én látom...

(#1052) Doky586 válasza #33253120 (#1051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

így van. de ez nem válasz a kérdésemre.. BT-n a párosítás után kellene a driver..

(#1053) #33253120 válasza Doky586 (#1052) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na várjunk. Te nem a rajz alapján szeretnéd használni, hanem a gépre dugva?
Vagy más a szitu?

Szabvány BT eszköz. Semmi köze a gépedhez. Bedugod egy tápba, beledugsz egy hangszórót, és bármilyen médiatartalom lejátszására alkalmas BT képes eszközzel párosítva azt kihangosítja. Ennyi. Mint egy BT füles. Ehhez nem kellene semmilyen driver, a microsoft alap cuccának kellene vinnie, mint ahogy az itthoni 3-4 BT hangeszközömet is az viszi...

Szerk. Ami gond lehet az a win7. Régi a rendszered, és az alap driver túl öreg ehhez. W10 alatt ki tudod próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#1054) Doky586 válasza #33253120 (#1053) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen az erősítőbe van dugva a Jack része (és az USB is).

Igazából NAS-ról akartam meghajtani, de ott még párosításig sem jutok el mert a BT dongle nem látja (más usb-hangszórót lát és tud is használni, de ezt nem, hiába rakom 1m-re és többfajta dongle-val is kipróbáltam)

ezután próbálkoztam PC-vel (netbook). Sajnos itt csak párosításig jutok el, utána nem talál hozzávaló drivert a win7. Ezen gép olyan gyenge hogy nem javasolták e fórumon hogy win10-re frissítsem. Aztali gépen valóban van win10, de azon nincs BT.

Telefonon (android 5.0) sikerült párosítani, és ott tudok is rá zenét küldeni.. (természetesen próba után kikapcsoltam a telefonon a BT-t hogy a többi tesztet ne befolyásolja). Eszerint csak a telefonról tudok az erősítőn zenét hallgatni.. (a PC ről és a Synology NAS ról nem) :(((

[ Szerkesztve ]

(#1055) #33253120 válasza Doky586 (#1054) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ahham... Ez így kicsit szívás...

Sacc.... Valami pendrive-ra rakott linux alól is meg kellene nézni a netbookról, és ott dmesg, vagy lshw, lsusb elárulhatja mi ketyeg benne, és az adott bt chiphez talán lesz win7 driver... De ez sem biztos...

(#1056) Doky586 válasza #33253120 (#1055) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A telefon ennyit lát belőle:

Lehet hogy a NAS látná ha egy korszerűbb BT dongle-t vennék hozzá?
Amik vannak a legkorszerűbb is BT 3.0 volt, most valahol 5.0-nál jár a szabvány?

[ Szerkesztve ]

(#1057) QG


QG
tag

Fülhallgatót keresek, kétfüleset, hangoskönyv hallgatásra (szóval nem kell audiofil minőség).
Nem vagyok nagyigényű, lehessen róla elindítani-megállítani a lejátszást, bírja egy feltöltéssel 3 órát, és ne legyen rajta két szemüvegszár, mint a level U-n .

Ezt néztem, ajánlanátok? Vagy valami mást?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1058) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni egy BT fejhallgató és egy LG TV párosításában.

A fejhallgató egy Ginius HS-930BT és a TV egy LG 32LF5800-ZA .

Mivel nincs a TV-be beépített BT, így arra gondoltam hátha van valamiféle adapter amivel összehangolható a fejhallgatóval.

Tudnátok valamit ajánlani ?

(#1059) zajcsinalo


zajcsinalo
csendes tag

Szervusztok!

Plantronics M90 témában szólnék, kérdeznék.
A második darab adta meg magát ami 1 hónapot bírt, az előző 10-11 hónapot.
Hibák: Bluetooth kapcsolat megszakadás hívásközben is, újrapárosítás után is.
Elvékonyodik a fülesben a hang, megszűnik az összes mély-hangzás, a hívott fél pedig torzan és visszhangosan visszahallja magát.

Sokat olvastam vissza, ki mit használ, de mindig volt szinte mindegyik tipusra valami negatívum.Nehéz dilemma, mit válasszak a következőnek, csak beszélgetésre használom de sokat.Igazából az összeg max. 20e-ig lenne amit még nem sajnálnék kiadni érte, csak létezik-e olyan, ami tényleg stabilan működik, és érthető jól mindkét fél?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 10 Pro

(#1060) havri1 válasza zajcsinalo (#1059) üzenetére


havri1
félisten

Kb egy éve használom napi szinten a plantronics Explorer 500-at, nagy megelégedéssel.
2 kollégám is vett az ajánlásomra, mindketten elégedettek.

Annyi néha előfordul, hogy hívás indításnál, nagyon halk. Ezt már egyből első kicsörgésnél hallani. Viszont, nem tudom, hogy BT füles, vagy telefon szoftver hiba! Mivel fejlesztői szoftvert használok, így simán lehet.
De jelen van.
Kb 100 hivásból 1x jelentkezik...

[ Szerkesztve ]

havri

(#1061) zajcsinalo válasza havri1 (#1060) üzenetére


zajcsinalo
csendes tag

Köszönöm szépen!

Huawei Mate 10 Pro

(#1062) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Mate 9-es telefonomhoz keresek valami 4.2-es Bluetooth headset-et (kocsiban való telefonáláshoz).
Mit tudnátok ajánlani, ami stabil, tiszta és kellően hangos illetve nem betegesen elszállt árú?

(#1063) #42007296


#42007296
törölt tag

Sziasztok!

Ha van egy "jeladóm" ami V3.0 + EDR A2DP and AVRCP, ahhoz gond nélkül fog csatlakozni a BT 4.0-ás fejhallgatóm ?

(#1064) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok,

Tegnap az edigitalban es a mediaban vettem par nokia 130 ds-t es hozza plantronics explorer 10-et es 50-et. Azt mondtak parosithato a telefonnal, de sajnos nem latja. Az S7-em parosithato a nokiaval es a headsettel. Van valami otletetek?

Valaszotokat elore is koszonom,

Udv,
Csaba

(#1065) air válasza Csaba.no1 (#1064) üzenetére


air
nagyúr

Nyomd a gombot hosszan a párosításhoz!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1066) havri1 válasza Csaba.no1 (#1064) üzenetére


havri1
félisten

Látja a telefon, de nem akar párosodni?
Headseten hány eszköz van már párosítva?

havri

(#1067) air válasza havri1 (#1066) üzenetére


air
nagyúr

Nem. Lényegében azt írta, hogy S7-tel párosítható, de (vajon mi?) nem látja. ;]
Vagyis megint mi találjuk ki, hogy mi az alapprobléma.
Én úgy értelmeztem, hogy nem tudja a headsetet párzási akarom mondani párosodási állapotba tenni. :D

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1068) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Koszonom a valaszokat, nem kell kitalalni semmit, mint irtam a nokiak nem latjak a headseteket. Utana olvastam es ennek a nokianak a bluetoothja csak file atvitelre alkalmas. Igy vissza kell vinnem.

(#1069) Imy


Imy
veterán

Milyen bluetoothos headsetet ajánlatok?
Jelenleg egy SAMSUNG HM1200-am van. Nincs vele gondom, de nem szeretm hurcolni, és kell egy a munkahelyemre és itthonra.
Mit ajánlatok? Max 12-15$ kategóriában? Esetleg xiaomi? Arról mi a vélemény?

(#1070) #42007296 válasza #42007296 (#1063) üzenetére


#42007296
törölt tag

Valaki esetleg ? :)

BT v3 csatlakozik gond nélkül a v4-hez ?

(#1071) havri1 válasza Imy (#1069) üzenetére


havri1
félisten

Xiaomi ennyiért?
Én azért nem vettem régebben, mert minden infót bemond egy női hang - mint pl plantronics is -, csak éppen kínaiul, és nem lehet kikapcsolni.
Engem piszkosul zavarna.
Ennyiért biztosan itthon vennék csak olyat, amit ki tudok próbálni. Pl speedshopban. Fizetés előtt kibontják ha kéred, és tesztelhető.

teszt

[ Szerkesztve ]

havri

(#1072) Imy válasza havri1 (#1071) üzenetére


Imy
veterán

Mondjuk lehet tényleg igazad van, hogy nem igazán jó, ha kinaiul beszél. :(

És ez?

(#1073) havri1 válasza Imy (#1072) üzenetére


havri1
félisten

Semmi tapasztalatom ezekkel a headsetekkel. Olyat nem merek ajánlani, amit nem próbáltam.

havri

(#1074) Imy válasza havri1 (#1073) üzenetére


Imy
veterán

Sok a pozitív hozzászólás rá, így nem tudom, hogy megérheti-e.

(#1075) cotag


cotag
senior tag

Nagyothalló sporttárs keres Bluetooth sztereó fülhallgatót, ami hallójáratba tehető, és könnyen nem esik ki. Akinek van tapasztalata hangosan szóló fülesről amit ő is hallana rendesen, kérem segítsen választani. Árban 0-20.000Ft-ig jólenne. Kicsit több még nem probléma.
Köszönöm a nevében is :R

(#1076) Sziporka1988


Sziporka1988
újonc

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni. Van egy Jabra Stone headsetem, sajnos nagy marha voltam es jo par honapig nem hasznaltam, nem is toltottem. A dokkolo akksija mukodik, legalabbis vilagit, de a headset nem veszi a toltest, nem vilagit, nem kapcsol be. Tudtok megbizhato szervizt, ahol tudnak benne akksit cserelni? Valaszokat elore is koszonom! Szep napot! Udv, Julcsi email:sz.juliannaszabo@gmail.com

(#1077) Virág et. válasza Imy (#1072) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nincs semmi gond a Xiaomi-val, csak megszokás kérdése a dolog.Én csengőhangnak képzelem, így nem idegesít :). Szerintem a számokat olvassa be, de nem kell végigvárni.

Viszont a feleségemnek nyomta a fülét, így ő inkább egy Jabra Mini-t használ, teljes megelégedettséggel (kb. 8e itthon)

(#1078) Imy


Imy
veterán

Végül egy Original Xiaomi Mi LYEJ02LM Bluetooth Headset - BLACK -re esett a választás. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. 10.5$ lett lepontozva, trackingelt szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#1079) Tomorrowland


Tomorrowland
csendes tag

Sziasztok!
Milyen itthon forgalmazott bluetooth-os headsetet tudnátok ajánlani legfeljebb 10e Ft-ig?
Napi szintű autózáshoz, iphone-ról használva.

[ Szerkesztve ]

(#1080) Virág et. válasza Imy (#1078) üzenetére


Virág et.
senior tag

Érdekes, ezen már van hangerőszabályzás, vagy legalábbis két gomb látszik a tetején. Ilyen az enyémen nincs, ez valami újabb modell (megnéztem, valószínűleg ez youth edition lesz).

Majd írd meg a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#1081) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Jelenlegi készülékemhez Lenovo Vibe Z2 Pro (Bluetooth 4.0 (A2DP, LE, ANT+) keresnék bluetooth -t headsetet.
A telefont lehet idén lecserélem (tervben van még csak), szóval a jövőre is gondolva olyan headset-et keresek, ami a későbbiekben is kompatibilis lehet az újabb készülékekkel.

Mivel csak vezetés közben használnám 90%-ban, ezért túl sok extrára nincs igényem.
A vezetékes füles azért nem jó, mert közben megy a navigáció a telefonról.

Még sohasem volt vezeték nélküli headset-em. Nincs benne tapasztalatom. A fülem inkább kisebbnek mondható :)

Milyen márkát, típust ajánlanátok?!

A keretet sem lőném be magasra, max 10e HUF.

Segítségeteket előre is köszönöm.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1082) Imy válasza Virág et. (#1080) üzenetére


Imy
veterán

Okés, de szerda óta fel sem adták. Remélem azért jó lesz, nem valami butított verzió.

Ezen is van háttérhang szűrés, mint a telefonokon? Az nagyon jó ötlet, a 2 mikrofon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1083) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

3 bluetooth headset közül szeretnék választani egyet. Kipróbálni nem tudom őket, mert netről rendelem.

- Acme BH06
- Gembird BTHS-006
- Acme BH03

Telefon: Xiaomi Redmi 3s Prime

Vastag szárú szemüvegem van. Tehát fontos, hogy szemüvegben is viselni tudjam.

Melyiket ajánljátok a felsoroltak közül?

(#1084) poirot


poirot
senior tag

Vettem egy

Bluetooth headset, v4.1, multipoint, zajszűrő, Xiaomi Mini Mems Tech, fekete, gyári, LYEJ01LM

Nem találok rajta hangerő szabályozót.

Csak a telefonnal lehet szabályozni ?

Köszi a válaszokat.

(#1085) poirot válasza poirot (#1084) üzenetére


poirot
senior tag

Hát ez nagyon gagyi, nem lehet hangosan hallgatni, ne vegyetek ilyent.

(#1086) havri1 válasza poirot (#1084) üzenetére


havri1
félisten

Egy link jó lenne erről.

havri

(#1087) poirot válasza havri1 (#1086) üzenetére


poirot
senior tag

www.tok-shop.hu -ból rendeltem.

(#1088) havri1 válasza poirot (#1087) üzenetére


havri1
félisten

Termék linkre gondoltam. Így nem tudom kikeresni.

havri

(#1089) havri1 válasza poirot (#1084) üzenetére


havri1
félisten

Ha ez az, ezen kéne lennie hangerő szabályozónak: [link]

havri

(#1090) poirot válasza havri1 (#1089) üzenetére


poirot
senior tag

Nem ez az. Csak egy bekapcs. gomb van, meg egy micro USB csati. Oldalt nincs semmi.

(#1091) Virág et. válasza poirot (#1090) üzenetére


Virág et.
senior tag

Azért néha visszaolvashatnál pár hozzáaszólást, Imy kollégával pont ezekről beszélgettünk 15-20 hozzászólással korábban. :)
Az első szérián nem volt, én is ilyet használok. Van aki panaszkodott, hogy halk, nekem nem volt vele gondom (bőven lehet telefonfüggő is a dolog). Mondjuk csak autóban, telefonálásra használom, arra tökéletes
Az újabbon már vannak extra gombok..

[ Szerkesztve ]

(#1092) Retroger


Retroger
csendes tag

Sziasztok,
Tesztelés miatt vettem egy noname sztereó sport headsetet e-bay-ről 1823Ft-ért (agybadugós kivitel, piros színben). Gondoltam megosztom a tapasztalatokat:
Anyagminőség tekintetében eszméletlen gagyi, és nem a formatervezés csúcsa az tuti. Van egy lyuk a visszajelző lednek, feleslegesen hiszen az átvilágít a burkolaton. A mini USB töltőcsatlakozó is fedetlen így egy kisebb esőt valószínűleg nem bír ki (szemben a Sony SBH20-al).
Csak egy pár gumiharang van hozzá, ami viszont csereszabatos a sony-féle gumiharangokkal, így a megfelelő méretet választva egész kényelmes is.
Bekapcsoláskor "bluetooth mode" hangbemondás fogad, kapcsolódáskor bimbammol, kikapcsoláskor "power off"-al köszön el. Bejövő híváskor saját csörgéssel jelez, majd a hívó fél számát olvassa be egyesével angolul. A mikrofonjára nem érkezett panasz a vonal túlvégéről.
Bekapcsolt állapotban folyamatosan hallható egy halk ciripelés a bal oldali (hosszabb kábelen levő)
fülesből. A környezeti zajokat kevéssé szűri ki a füles. Hangminőséget nem vártam, ennyiért, de azt kell mondanom, (a ciripelést leszámítva) rendben van. Nem torzít be magas hangerőnél sem, nem dobozhangú.
Az akksi kapacitása soványka, de bőven tovább zenél (kb 2 óra) mint amennyit egy átlagember egyhuzamban sportol. Viszont legalább könnyű. Amikor fárad a "low battery, please recarge"-ot ismételgeti.

Összeségében szerintem ennyit megért.

A teszt amihez kellett egy Moto X 2014-et érintett. Sajnos a telefon időnként nem küld Phone audio-t és Media audio-t a bluetooth headsetekre. Telefon újraindítás megoldja, de elég zavaró hiba. Van ötletetek mi okozhatja? Mi lehet a megoldás?

(#1093) noezmegmi


noezmegmi
tag

Plantronics Explorer 10 alap és igazából amire tervezték azt tudja. max két készüléket képes kezelni, teszteltem tényleg tudja :) Hazai boltban lehet vásárolni és van hozzá hivatalos 24 hónap gari. Kínai bóvlit ne vegyetek saját tapasztalatom nem tartanak olyan sokáig és ott nincs garancia.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#1094) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy Plantronics M70-es bluetooth headsetem.
Hívás fogadásakor egy hang bemondja, hogy fogadtam a hívást, s csak utána tudok beszélni, ami már eléggé zavar.
Tudtok-e ajánlani Samsungot, 5-10 ezer Ft között, ami megbízható és kényelmes?

(#1095) boogie84 válasza noezmegmi (#1093) üzenetére


boogie84
veterán

Szia,
neked bevált az Explorer 10?

Ennél nincs ilyen, amilyet (#1094) GEPESZ66 írt?

Jelen állás szerint az Explorer 10 és az M70 ami úgy láttam, hogy bevált a többieknél.

Sony-ból lehet normálisat venni?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1096) Czukor


Czukor
csendes újonc

Üdv mindenkinek!BH vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni tőletek!Kinéztem egy P m70-et de elolvasva a hozzászólásokat elbizonytalanodtam!Rossz hangminőségén és a fölösleges rendszer duma miatt!Nekem olyan kellene ami tud két telefont kezelni,tudja a A2DP-t,ne pofázzon,lelehessen venni a fül kampót ha kényelmetlené válik és agydugósan is lehessen is használni,sokáig bírja az aksi!Főleg vezetéshez használnám napi 8-10 órát!Köszönöm!Ja és max 10 ezer forintig keresek!

[ Szerkesztve ]

(#1097) air válasza Czukor (#1096) üzenetére


air
nagyúr

Ha találsz ilyet, szólj!
Nekem is ezek az igényeim, bár nem vezetek 8-10 órát, de ha lenne ezeknek megfelelő lecserélném az M70-emet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1098) Czukor


Czukor
csendes újonc

Lehet,hogy túl nagyok az igényeim és nincs is ilyen!:)

(#1099) boogie84 válasza Czukor (#1096) üzenetére


boogie84
veterán

ez nem jó?

Plantronics Explorer 10 egész jónak tűnik, bár a pánt nem távolítható el. És azt sem tudom, hogy szövegesen jelzi ha bejövő hívásod van...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1100) boogie84


boogie84
veterán

Nilkin BT headsettel van valakinek tapasztalata?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.