Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Khadris


Khadris
csendes tag

Sziasztok,
itthonra keresek valamit a céges meetingekhez, hogy ne legyek órákig a géphez kötve ilyenkor a kábellel. Nézegettem fejhallgatókat, de szinte lehetetlen kitalálni, hogy van-e rajtuk mute, (ami nálunk céges policy), vagy hogy egyáltalán milyen vezérlő gombok vannak. :O
Tudtok esetleg konkrét fejhallgatót, ami jó lehetne?
:R
Van tapasztalatotok pc-vel bluetooth adapterrel összekötött headsettel? Mennyire működőképes a dolog, van stabil csatlakozás, működnek a vezérlő gombok?

(#1852) havri1 válasza Khadris (#1851) üzenetére


havri1
félisten

Én ezt a projektet feladtam.
Win alatt felejtős a BT hang. 4.0, 5.0, tök mindegy, szakadozik, hatótáv 1-2 m (!), nem csatlakozik, lefagy..kalap szar..

havri

(#1853) Hejja1234 válasza Bandi212 (#1850) üzenetére


Hejja1234
tag

Köszi az ajánlást, sajnos több okból sem tetszik.
Időközben rendeltem egy Panasonic Rp-nj310b-t. Háát elég gáz. Nincs törésgátló a fülesek alatt, eléggé doboz hangja van, de a legnagyobb bajom vele, hogy nem lehet töltés közben használni.
Visszaküldeni sem tudom, úgyhogy megpróbálom eladni....

(#1854) height


height
aktív tag

Sziasztok! Edzés közbeni zene hallgatáshoz keresek Bluetooth fülhallgatót milyent ajánlotok ?

(#1855) Hejja1234 válasza height (#1854) üzenetére


Hejja1234
tag

Ami nem esik ki a füledből. Ez egyéni preferencia kérdése. Először azt döntsd el, próbáld ki, hogy milyen típusú legyen (in air, in air plusz támasztással, half in ear...annyi féle van mint a nyűg).

(#1856) TTom65


TTom65
tag

[link] Ezt használja valaki közületek? Megosztaná a tapasztalatokat?
Köszi.

(#1857) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Sziasztok!

Skullcandy Jib+ fülessel van valakinek tapasztalata? 15k alatt keresek hasonló nyakba akasztós megodást.

Elsősorban zenehallgatásra kell utcán, bringázás közben. Emiatt a zajszűrés nem is fontos, mert jó, ha hallom a forgalmat. Eddig filléres Maxell Juicy Tunes füleseket használtam, mert nekem tetszik a hangja, és álom kényelmes a fülemnek, viszont évente kettőt-hármat elfogyasztok, mert a zsebemben a csatlakozó felett kontaktos lesz mind.

Esetleg ha a linkelt cucc nem annyira jó, hasonló kialakításút tudtok ajánlani?

(#1858) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A Sennheiser HD450BT headset mennyire alkalmas PC-n játékra?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1859) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy plantronics explorer 55 headsetem. Párosítva van pc hez és telefonhoz. Viszont amikor pc-n van, ha a közelbe kerül a telefon automatikusan rácsatlakozik arra is (phone two connected) és a pc-t onnantól bem hallom rajta. Nem lehet a headseten váltani valahogy a 2 eszköz közt?

Üdv: Fishor

(#1860) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Vezetékes fülesemet (Takstar HI2050) szerettem volna megmókolni vezeték nélküli mikrofonossá, ímmár 4 hónapja tart a projekt és ötlet és információ morzsákért keresgélek minden felé. Az első számú probléma az volt, hogy egy bluetooth transmitterrel nem lehet egyszerre sztereo hangot és mikrofont is átküldeni pc-re az eddig olvasottak és tapasztaltak alapján. Mostanra már van két eszközöm (egy ugreen és egy fiio ubtr), és a fiio használható lenne mikrofonként, viszont ha beállítom mikrofonnak, az ugreen-t pedig sztereoba, akkor az ugreen-nek elkezd a hangja elmenni-visszajönni másodpercenként többször. Fordított felállásban működik, viszont az ugreen kütyünek van valami gondolom adatátvitel spórolást célzó durva torzítás a mikrofon hangján, így az alkalmatlan erre a célra.

Sok jót nem remélek de hátha valaki előrukkol valami ötlettel, mert a következő lehetőség, hogy veszek egy 50ezres logitech vezeték nélküli fülest és a belsejét átszerelem az én fülesembe...

Üdv,
Tibi

(#1861) Gömbike válasza TeebyKay (#1860) üzenetére


Gömbike
senior tag

Megérkezett ez: [link] , már egy hete használom.

A Legend után nyilván nem annyira kényelmes, de nem zavaró. A hangminősége kifogástalan, tisztán szól oda-vissza. A szélzajt is csökkenti, tényleg korrekt masina.

Ami meglepett, iszonyatos hangereje van, nem halk, mint az 500-os volt.

Van hozzá egy kiegészítő, amellyel sztereo lesz a készülék. Hihetetlen szépen szól a zene, de persze maradjunk a valóságnál, ez erre a kategóriára vonatkozik

A telefonálásnál egyszerre tudja a két telefont kezelni, bemondja angolul a hívónak a telefonszámát, a párosítást, a kapcsolat megszakadását, újra felállását.

Ennyi pénzt vígan megér.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1862) Andralin válasza Gömbike (#1861) üzenetére


Andralin
aktív tag

Szia!
Én 500-ast használtam évek óta, de az enyém is bekrepált. Ez nem lehalkult, hanem a BT hatótávolsága lecsökkent hirtelen kb. 30 cm-re. Ha ennél messzebb tartom a telefont, akkor már akadozik, szaggat a hang mindkét irányban. Gyakorlatilag a fülem közelében kell tartsam a telót beszélgetés közben, ha zsebbe teszem már semmit nem hallok.

Amit írtal az felkeltette a figyelmemet. Szerinted akkor érdemes lehet lecserélni az 500-est erre amit te is vettél? Azt mondod méltó utódja lehet? Mert akkor én is rendelek egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1863) Gömbike válasza Andralin (#1862) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ennyi pénzt megér.

Tényleg tisztán szól.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1864) Andralin válasza Gömbike (#1863) üzenetére


Andralin
aktív tag

Az külön tetszik, hogy írtad, hogy milyen hangos, ez pozitív.
Az 500-ast autóban pályatempó mellett a menetzaj miatt nem tudtam használni, annyira halk volt.

Neked mi a tapasztalatod, mennyire nehéz lesz megszokni a viseletét az 500-as után? Nehezebb sokkal? Kényelmetlenebb?

(#1865) Gömbike válasza Andralin (#1864) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én az 500 gariztatásakor egy Legendet kaptam cserébe. Így előnyben vagyok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1866) Árpi001 válasza Gömbike (#1865) üzenetére


Árpi001
senior tag

Egyébként Te nem gondolkodtál el rajta, hogy a legendet is vissza kéne valahogy küldeni, ha már az is elhalkult?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1867) Gömbike válasza Árpi001 (#1866) üzenetére


Gömbike
senior tag

Elengedtem. Ami most van, annyi pénzért tényleg jó.

Nem egy Legend minőség, de az ára is csak töredéke.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1868) Andralin válasza Gömbike (#1865) üzenetére


Andralin
aktív tag

Úgy érted, hogy kényelmetlenebb volt a Legend és azzal már szoktad?

(#1869) Gömbike válasza Andralin (#1868) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Legend jobb minőségű anyagból van összerakva, kényelmesebb. De 30 ezer körül van.

Amit rendeltem, az nem olyan prèmium, mint a Legend, de semmi baj sincs vele 6.200 forintért. Ráadásul sokkal hangosabb mint az 500 vagy a Legend.

Könnyen megszoktam, szeretem is. De nyilván nem egy 30 ezres darab.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1870) Árpi001 válasza Gömbike (#1867) üzenetére


Árpi001
senior tag

És a zajszürése mennyire komoly a legend hez , vagy az 500 as hoz képest?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1871) Gömbike válasza Árpi001 (#1870) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ugyanolyan tisztán hallok mindent :) A másik oldalról sem jött még panasz, az 500 és a Legend kütyüknél viszont igen. Főleg a Legendnél.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1872) Árpi001 válasza Gömbike (#1871) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi.
Elgondolkodtató!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1873) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek...
Van aki használ ilyet:
https://www.fejhallgatoplaza.hu/harman-kardon-fly-bt-bluetooth-fulhallgato-fekete-8617?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

3-4 évig Plantronics Explorert használtam, imádtam!!!
De elöregedett, meg leesett 1x a földre és visszhangos lett a túloldal számára. Elengedtem, no meg sztereó hangzásra vágytam!
Aztán vettem egy Plantronics Backbeat FIT 300 cuccot, ami fél év után elromlott, meg egyéb gondja is volt. Amúgy rohadt jó füles, iszonyat jól szólt, számomra kellemes basszus dinamikával. Support-tal kicseréltettem, de sajna helyette egy majdnem ugyanilyen, de a 350-est kaptam, ami egy sportosabb cucc. Azt mondták már nincs nekik a 300as széria :(. Ez is ugyanolyan jól szól, de utálom. Úgy belecuppan a fülembe, hogy lezár minden külső zajt (sportos)és nekem nem erre van szükségem. Utálom saját magam orrhangon hallani.
Aztán vettem egy Jabra Elite 45e headsetet. Szerintem kiváló cucc ez is, icipicit gyengébb a hangzása az előzőekhez képest, de még elment. No meg a nőci asszisztens gyengéden kedves és minőségi hangja a PLT-hez képest...Hmm ;]
Viszont 1 hónap után elkezdett ki-be kapcsolgatni. 3 hét után Alza küldött egy "újat", azaz másikat, egy bontott terméket, amit azonnal vissza is küldtem, mivel fél óra töltés után be sem kapcsolt.
Most ott tartok, hogy vissza küldik a 30 ezer forintot, amiből végre egy használható headset kéne.
Az elvárásom a Plantronics Backbeat FIT 300 típusú kialakítás:

Másik fontos, hogy multipoint legyen!
Egyszerre szükséges a PC és mobilteló kapcsolat. Meló közben PC-ről megy Youtube, filmek, stb, telefonról meg ami kell... :)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy a fent linkelt Harman Kardon füles tud-e multipoint-ot???
Mert nem találok ilyen írást sehol róla, pedig azt gondolnám/állítólag manapság már csak olyanok vannak...

Amúgy szemezgetek a Jabra elite 65T-vel is, de tartok tőle, hogy nem elég stabil a jel sem, meg fizikailag sem a fülemben, no meg ezek hajlamosak a késésben filmek közben. Pedig multipontos...

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#1874) Andralin válasza Gömbike (#1861) üzenetére


Andralin
aktív tag

Szia!
Tudnál nekem segíteni, hogy kell ezt behelyezni a fülbe, mert pillanatnyilag ott tartok, hogy mindjárt földhöz csapom és megtaposom.

Megrendeltem én is ezt a fülest, ma érkezett meg. Jól sejtem, hogy a gumidugó részét teljesen be kell nyomni a hallójáratba, hogy belefeszüljön? Mert nekem ez sehogy sem sikerül, egyik méretű gumidugóval sem, a legkisebbel sem, egyik fülembe sem.
Ha belenyomom a hallójáratomba a gumidugót és az ujjammal szorítom befelé folyamatosan, akkor fantasztikusan erős és jó a hangja, mindent szépen hallok. De ahogy elengedem, 3-4 másodperc alatt szépen lassan kimászik belőle és kipattan. Ezután csak ott lifeg a dugó a fülkagylóm közepén, jó fél cm távolságban a hallójáratomtól és alig hallok valamit így.
Gondolom ezt nem úgy találták ki, hogy folyamatosan nyomni kell az ujjaddal befelé ha beszélgetni akarsz vele?

Most én vagyok végtelenül béna, hogy nem sikerül rendesen feltenni?
Vagy esetleg ez a termék egy használhatatlan hulladék lenne?

Az a magyarázat is eszembe jut, hogy a fülem anatómiája eltér a rendestől. De az elmúlt évtizedek során használtam már jónéhány vezetékes fülest, aminél hasonló módon a gumidugót be kellett dugni a hallójáratba, ez tartotta meg magát a fülest a fülben és ezek egytől eddig tökéletesen illeszkedtek, soha egyikkel sem volt bajom korábban.

Te hogy tudod ezt használni? Simán bedugod a hallójáratodba és stablan benne marad? Nem pattan ki belőle? Vagy neked is csak ott lifeg?

(#1875) Gömbike válasza Andralin (#1874) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szóval nem igazán tudom a megoldást.

Én a középső mérettel használom, s nekem sem megy be csutkára a dugó. Ettől függetlenül simán tudom használni.

Volt, amikor teljesen benyomtam a fülembe, akkor sokkal hangosabban és tisztábban hallottam mindent, de kicsúszik, megszoktam már. Nekem így sem halk, vagy zavaró.

De ugyanez volt a legenddel is.

Tényleg sajnálom, de a megoldás lehet hogy Nálad kompromisszumokkal jár.

Én mindennap használom, szeretem. A szélzaj szűrése nem olyan mint a legendnek, de szerintem az expolernél jobb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1876) RandomName válasza Andralin (#1874) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nem lehet, hogy túl száraz a füled?
Pici kézkrémet, vagy valamit próbálj kenni a gumira. De tényleg keveset.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#1877) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, a Plantronics Legend pc-s bluetooth adóvevője (dongle) bemondta az unalmast, a füles képtelen rácsatlakozni, hiába próbálok bármit. Sem a csatlakozás, sem a párosítás nem működik, pedig a számítógép felismeri az eszközt, mint BT300M USB eszközt. Gondolom az adóvevő rész makkanhatott meg. Nincs valakinek egy ilyen usb-s mütyürje feleslegben? Megvenném. Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#1878) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Jelenlegi Bt headsetem egy Baseus A01. Elégedett vagyok vele,99%-ban csak telefonálásra használom.Hangerő bőven elég,tisztán,hangosan hallanni a beszédet.Volt egy csomó más típus,de ezt tartom a legjobbnak eddig.Aksi idő 3 munkanap,reggel 7-től este 6-ig,rengeteg hívással.Nem volt soha problémám kapcsolat szakadással,és nem számít az sem,hogy a telefon melyik zsebemben van.Mondhatnám úgy viselkedik,mint egy vezetékes! Elfogadható áron már nem találom ezt a típust,ezért keresem az utódját,amolyan vésztartaléknak.Valami ötlet?6-8 ezer környékén gondoltam árban.Köszi előre is!!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#1879) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok! Kellene egy megbízható BT füles. Kocsiba telefonáláshoz. Jó hangminőség, jó akku a kritérium.

Plantronics ML10 van nekem azt hiszem, ilyen minőséget, tudást keresek kollégámnak. Nalam 10+ éve hibátlan, bár lassan egy éve rohad az autóban :DDD

(#1880) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok!

Tudnátok esetleg ajánlani bluetooth fülhallgatókat?
Kettő darabot szeretnék venni. Egy olcsóbbat a családom egyik tagjának és magamnak egy viszonylag drágábbat.
A olcsóbbra max 10 ezret, a drágábbra 25-30 ezret szánnék. A zajszűrő és a minőség a legfontosabb. A kialakítás mindegy.
Köszi! :R

(#1881) blueye válasza Mr.Wiking (#1880) üzenetére


blueye
veterán

HA TWSt szeretnel nezz at ide:
[vezetek_nelkuli_fulhallgatok]

(#1882) Jb001 válasza Gömbike (#1861) üzenetére


Jb001
tag

Szia/sztok!

Segíts/etek már légyszi, milyen headsetről volt itt szó, a link már nem él, a szövegben egyszer sem írtátok le a nevét :)

Köszi!

(#1883) Gömbike válasza Jb001 (#1882) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Erről volt szó [link] .

Nem egy Legend minőség, de azt nagyon szèpen tudja, amire kitalálták. Nekem fontos a két telefon kezelése a három kártya miatt, azt simán viszi.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1884) Jb001


Jb001
tag

Köszi!

És a tartósságával mi a helyzet? Persze nem kérem hogy vágd földhöz :) ...amióta (március?) használod, kutya baja? Előtte volt ilyen?
Nekem az összes plantronics headsetem egy év után megadta magát pedig nem ütöm vágom (évi 1x ejtettem el őket kb... nem törvényszerűen) - egy idő után jobban hallották mindnél a háttérzajt mint engem, + az utóbbi 500-asnál elkezdett kihagyni hívás közben...
Egyáltalán "hogy mered" megrendelni csájnából, ha nem tetszik v. gariztatni kellene mi van?
Csak érdekel! ...nem kritizálok, nehogy félreértse bárki.
Végül: van belőle K10, K10C, ..15, 18, 20... azok még jobbak? Am. nekem az 500-as is jó volt amíg működött rendesen.

(#1885) Gömbike válasza Jb001 (#1884) üzenetére


Gömbike
senior tag

Próba, cseresznye. Először én is az aljából rendeltem, az gagyi volt.

Ez a kategória még nem az 500, de nem is kerül annyiba. Én is imádtam az 500-at, addig amíg sz@ré nem vált fél éves korára.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1886) Jb001


Jb001
tag

Na most elbizonytalanítottál :)

Korábban írtad hogy kifogástalan a hangminőség, jó a zajszűrés, akkor mitől kevesebb mint az 500?

(#1887) Gömbike válasza Jb001 (#1886) üzenetére


Gömbike
senior tag

A tapintásból, érzetről, de ezek erősen szubjektív dolgok.

Nekem megfelel, tudja azt, amire kitalálták. Két telefont kezel, jó a hangereje, hallok minden felet.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1888) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Melyik vezeték-nélküli headsetet érdemes manapság venni telefonhoz, esetleg számítógéphez?

(#1889) Árpi001 válasza Gömbike (#1887) üzenetére


Árpi001
senior tag

Elövettem a legendet, de nem lett jobb...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1890) Gömbike válasza Árpi001 (#1889) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szintèn zenész :O

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1891) Árpi001 válasza Gömbike (#1890) üzenetére


Árpi001
senior tag

Azért elmennek a picsába!
Legalább foglalkoznának a problémával!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1892) Gömbike válasza Árpi001 (#1891) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én elengedtem ezt a vonalat. Nem idegesítem magam, többet ér, hogy nyugodt maradok.

Bár már Kínából nem kalács rendelni, a következő fülesem fogalmam sincs, milyen névre hallgat majd. :O

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1893) Árpi001 válasza Gömbike (#1892) üzenetére


Árpi001
senior tag

Konkrétan lehet még kapni.
Sőt, a vélemények szerint nem szar.. [link]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1894) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Plantronics Explorer 500-at használtam már kb. 3 éve. Tökéletes volt az ergonómiája, a kényelme, a hangja, az akkuja, a kezelhetősége, szóval konkrétan mindene! Sajnos azonban eltört :O
Szerettem volna egy ugyan ilyet rendelni, de megdöbbenve tapasztaltam, hogy a Poly-val fúzionáltak, és nem tartottak meg semmi hasonló terméket! :W
Próbáltam egy Jabra valamit (talán 35?), de roppant idegesítő volt, hogy próbálja érthetetlenül beolvasni a hívó fél nevét, így hamar megszabadultam tőle...

Mit keressek az Plantronics Explorer 500 utódaként? :F
Semmiképp nem szeretnék fülre akasztósat, kizárólag a explorer-nél használt megoldás jöhet szóba. Elég sokat használom, és bár kényelmes, az íróasztalon tartom mikor nem vagyok terepen, vagy nem vezetek épp...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1895) Pyttawrx válasza Geresics (#1894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szintén zenész😂. Csak nekem a kis gumi jött le. Valami hasonlót keresek én is. Ezelőtt nokia volt. A kettő közül vennék én vmit. Melyik a jobb most?

(#1896) Geresics válasza Pyttawrx (#1895) üzenetére


Geresics
addikt

Milyen Nokia? Hátha az még kapható :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1897) Pyttawrx válasza Geresics (#1896) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

amikor megnyilt a Saturn itt Debrecenben, akkor adták féláron, ment vagy 6 évet és én okos elhagytam valahogy. :W
talán: Nokia BH102 volt de már nem tiszta az emlék :D

(#1898) Pyttawrx válasza Geresics (#1894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Plantronics Explorer 55 amit használok/tam .
Gondolkodom ezeken:
- Plantronics Explorer 55 fekete
- Samsung EO-MG920
- Plantronics M55
- Plantronics Explorer 500
- Jabra Talk 25

Nem tudom ezek közül a gyakorlatban melyik a jobb zajszűrős :D
A Samsungon gondolkodom vagy vmelyik plantronics-on

(#1899) Geresics válasza Pyttawrx (#1898) üzenetére


Geresics
addikt

Jabra 35-öt próbáltam, az nekem nem tetszett. A többi pedig vagy nem kapható, vagy fülre akasztós, amit nem szeretnék. Lehet rendelek Amerikából egy Explorer 500-at, csak ott annyi a posta, mint maga a füles :O

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1900) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok
Van egy Haylou gt3 Bluetooth fülhallgatóm fél hangerőig alapzaj van sistereg. Milyet tudnátok ajánlani ami jól müködik 20-30ezerig. Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.