Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Adott egy tv,amin nincs BT, és szeretném éjszaka bt fülessel csendben nezni a tv-t.
Namarmost,ha a füles kivezetőre radugok egy bt adót,akkor a hang csak ott jon ki,a tv hangszoron nem.
Megoldhato,hogy mas kivezetesrol vegyem le a hangot a bt fulesnek ugy,hogy a tv hangszoro is szoljon,ha hangot adok a tv-re? Ha meg lenemitom,akkor meg tovabb tudjam bt fulessel nezni a filmet?
Ez vajon tudja ezt?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1452) havri1 válasza beci (#1451) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, hogy a tv-ken a fül/fejhallgató kimenetbe ha bármit bedugsz, némít. Ez így van kitalálva.
Milyen tv amúgy? Samsungoknál bizonyos szériákban van BT, csak le van tiltva. Pl 6400-as, ami nekem van..szerviz menüben kellett engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1453) beci válasza havri1 (#1452) üzenetére


beci
őstag

Egy kb 7 eves Lg 3d tv.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1454) Sir Drake


Sir Drake
csendes tag

Sziasztok !

A problèmàm az,hogy elhalàlozott a Platronics headsetem, (PL10). Vettem a pótlàsàra egy Samsungot (röhögni èr), de azon nincs se youtube, se film hallgatàs, mert csak a hívàsok hangjait tovàbbítja...
A specifikàcióknàl ezt nem jeleztèk. Mire kellett volna figyelnem ill. milyen adatra kèrdezzek rà vàsàrlàs előtt ?

Köszi előre is !

(#1455) havri1 válasza Sir Drake (#1454) üzenetére


havri1
félisten

A2DP szabvány felelős ezért.

havri

(#1456) draco31 válasza beci (#1453) üzenetére


draco31
veterán

Ha van rajta SCART csatlakozó, akkor egy kis szereléssel meg lehet oldani.
Nekem így volt megcsinálva, hogy a régi TV-m egyetlen scart csatiján ment be a kép és a hang, illetve jött ki a hang és ment a Tv-n is a hang egyszerre.
Csak egy olyan scart kábel kell, amin nincs egybeöntve a csatlakozó, tehát szétszedhető. Megfelelő csatlakozókra kell egy jack kábelt vagy aljzatot forrasztani, és kész is.
Csak ki kell deríteni, hogy ad-e folyamatosan jelet a scart csatira a tv.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1457) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
LG HBS-900-at lehet még kapni valahol?
Ha nem, akkor tudnátok ajánlani hasonlót? JóElőny, de nem feltétel, ha a fülesek drótja visszahúzható, mint az LG-nél.
Olyan 20-25k-t tudok rászánni. Főképp autóba kell vezetés közbeni telefonálásra, illetve heti 1x munkahelyen zenehallgatásra.
Köszi

(#1458) csibe1 válasza drmotto (#1457) üzenetére


csibe1
addikt

A Jabra Classic headsetetje van valakinek hosszabb ideje?
Érdekelnének a használattal kapcsolatos tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1459) dtamas8


dtamas8
tag

Sziasztok!

Többen ajánlottátok itt a jabra classic fülest , en is vásárlás előtt állok
Ami úgymond feltétel lenne
- 2 telefon csatlakoztatása
- zene átvitele
- Rádió, youtube videó átvitele
- kényelmes viselet ,jo akksi, jo érthetőség

Ezt tudja a jabra classic ? Vagy youtube videónál nem jön át a hang?
Bocsi a sok kérdésért csak nem nagyon értek hozzá

Köszönöm

(#1460) #33253120


#33253120
törölt tag

IPhone topicban már érdeklődtem, de leírom itt is a bánatom:
Távsegítségnyújtás kellene egy ismerősnek, de soha nem volt még a kezemben iPhone.
Beszerzett egy Jabra25 elite headsetet, és az alábbi kép alapján nem sikerül párosítani.

Mit hagyunk ki? Nincs esetleg valami láthatósági beállítás, vagy valami?

(#1461) havri1 válasza #33253120 (#1460) üzenetére


havri1
félisten

Hol akad el?
Villognak a ledek a jabra-n?

havri

(#1462) #33253120 válasza havri1 (#1461) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem látja a telefon. Ezért is kérdeztem először az iPhone topicban.
Szerk.: Kéken villog, és no device hangüzenetet ad egy női hang.

[ Szerkesztve ]

(#1463) havri1 válasza #33253120 (#1462) üzenetére


havri1
félisten

Első körben egy bármi más készülékkel meg kéne próbálni. Ha ott megy, akkor az almán van valami, elállítva, vagy bármi.

havri

(#1464) orso0355 válasza #33253120 (#1462) üzenetére


orso0355
őstag

Resetet próbáltad? Nagyon hosszan (de tényleg, akár min 20-30 másodpercig) nyomd a füles bekapcsolóját. Sokszor segített már 😃

[ Szerkesztve ]

(#1465) #33253120 válasza havri1 (#1463) üzenetére


#33253120
törölt tag

IPhone 7 volt még kéznél, azt mondják azzal sem megy.

Valaki aki Pécsen(?) van, ránézhetne... ;] Nekem innen Debrecenből vicces lenne.

(#1466) #33253120 válasza orso0355 (#1464) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na ez jó. Átadom az infót. :)

(#1467) orso0355 válasza #33253120 (#1466) üzenetére


orso0355
őstag

Küzdöttem én is már sok eszközzel, és ez sokszor segített 😃

(#1468) havri1 válasza orso0355 (#1464) üzenetére


havri1
félisten

Elvileg a pairing reseteli az előző készüléket, én is ezért kérdeztem, hogy villog e.

havri

(#1469) dtamas8 válasza dtamas8 (#1459) üzenetére


dtamas8
tag

Valaki esetleg tudna bent segíteni?

(#1470) havri1 válasza dtamas8 (#1459) üzenetére


havri1
félisten

Supported Bluetooth profiles A2DP (v1.2), hands free profile (v1.6), headset profile (v1.2)
Ez alapján tudja.

havri

(#1471) orso0355 válasza havri1 (#1468) üzenetére


orso0355
őstag

Sajnos nem. Én négy headsettel küzdöttem ezt végig, egyiket ki is cserélték 😃 aztán ez volt a megoldás, azóta mind a négy tökéletesen működik. Nem mondom, hogy mindenre jó, persze, csak hogy egy próbát megér.

(#1472) havri1


havri1
félisten

Ma hozta a postás, 9.99usd-ért vettem egy Original Xiaomi Mi LYEJ02LM Bluetooth Headset - BLACK .
Angol, nem kínai hang van benne, mint ahogy azt régebben olvastam. Bár bejövő hívásom még nem volt :)
Kicsit dobozhangja van a Plantronincs E500 után, de jónak tűnik azért.
Kényelmes, nem érezni, hogy a fülemben van. 3 Szilikon van hozzá, S-M-L, és egy usb kábel a töltéshez.
2500-at megért, 10e-t nem biztos, hogy adnék érte.

havri

(#1473) orso0355 válasza havri1 (#1472) üzenetére


orso0355
őstag

Nekem is van ilyen, és a férjemnek is 😃 szeretjük! Kínai hangú, de már megszoktuk.

[ Szerkesztve ]

(#1474) BeStronk


BeStronk
tag

Sziasztok milyen bluetooth fülhallgatót tudnátok ajánlani?

keret 10k
IEM
egy samsung j3-hoz lenne főként zene hallgatásra

[ Szerkesztve ]

(#1475) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Kérdéssem lenne, eddig egy Plantronics m165-öt használtam, de tönkrement. Amikor megvettem, anno ez volt az egyik legjobb a piacon. Jelenleg is tartja még a szintet, vagy van már valami jobb tőle?

Köszi!

(#1476) kilesz77


kilesz77
csendes újonc

Sziasztok,
fiamnak hoz a jézuska egy sony wh-ch500 bt fülest a PC-hez, mert folyamatosan kinyírja a vezetéket...a füles bt 4.2 szabvány, de a neten keresgélve a dongle-k 4.0-sak. Lehet-e itt vmi kompatibilitási probléma, illetve javasolnátok konkrét dongle-t amit érdemes megvenni, és nem kerül többe mint a füles... Win10 alatt mi lesz itt a teendő?
köszi Attila

(#1477) kisskd válasza Vegitaa (#1475) üzenetére


kisskd
tag

Üdv!

Nekem az M90 bevált, nem tudom eredetileg a tied mennyivel volt okosabb.
Viszont attól függően, mikor vetted, én egy próbát futnék a központi weboldalon való garanciáztatással. Tovább (és egyszerűbben) működik, mint a magyar, küldik az újat DHL-lel, meg a futár számát, aki ingyen felveszi nálad a hibás darabot amikor kéred.

Saját kérdésem: true wireless stereo fülest keresek, de nem "agybadugósat", vmi M90-hez hasonlót (kagyló mögé kerülő cucc nélkül), kifejezetten az lenne a cél, hogy erősen ne szigeteljen. Merre nézelődjek? Nagyobb részt beszélgetős műsort, kisebb részt zenét hallgatnék ingázás közben.

(#1478) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Tapasztaltatok olyat, hogy a zene random hirtelen felhangosodik - lehalkul?
Illetve néha megakad pár másodpercig a lejátszás is.
Nem tudom hogy ez a headset (Arctic P324) , vagy a teló (OnePlus 3) hibája. :F

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1479) AndrewBlase válasza havri1 (#1472) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nézegetem egy ideje én is. Mennyit pofázik? A beállított csengőhang is "átmegy", vagy csak valami csilingelés?

Miért mindig én???

(#1480) havri1 válasza AndrewBlase (#1479) üzenetére


havri1
félisten

Sokat beszél. Minden hívásnál bemondja a számot angolul. Engem zavar. Hangja sem egy első osztály, dobozhang. 3e megért, többet nem.
Csengőhang nem megy át, valami dallam szól azt hiszem :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#1481) orso0355 válasza havri1 (#1480) üzenetére


orso0355
őstag

Nem kell kivárni, míg bemondja 😃 felvehető azonnal.
A dallama valílóban saját, jellegzetes, dd tökmindegy, a hívás az hívás, felveszem.
A hangja viszont nagyon jó, autóban kifejezetten, de irodában is. A háttérzajt nem veszi be, és tiszta, érthető a visszajelzések szerint, illetve és is jól hallom a másik felet. Se megszakadás, se elhalkulás, a kezelése könnyű, viselni kényelmes.
Mindketten használjuk a férjemmel. (Mármint kettőt 😃)

[ Szerkesztve ]

(#1482) havri1 válasza orso0355 (#1481) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ez igaz :) ebből amúgy ahogy nézem, több verzió létezik.

havri

(#1483) orso0355 válasza havri1 (#1482) üzenetére


orso0355
őstag

Nemtom, nekünk két db van belőle. Milyen verziókra gondolsz?

(#1484) havri1 válasza orso0355 (#1483) üzenetére


havri1
félisten

Majd rákeresek holnap. Mert volt kínai és angol is pl. Árban is vannak elég komoly eltérések.

havri

(#1485) AndrewBlase válasza havri1 (#1480) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

és orso0355

Köszi az infót.

Ez a csengőhang mondjuk érdekes egy jelenség, lehet, hogy nem is (csak) headset függő.
Jelenleg egy Zealot e5 fülest használok, ami jónak jó, csak egész nap kényelmetlen hordani/viselni (de legalább nem szövegel, csak kapcsolat létrejöttekor/bontáskor). Előző telefonommal (ájfos) átment a hívó fél csengőhangja, így elő se kellett venni, tudtam ki keres. Mostani telefonommal (szájomi) meg valami idióta bimbam szól, ráadásként a telefon is csörög.
Most azon agyalok, hogy vajon a saját márkán belül vajh mennyire "kompatibilisek" egymással, vagy semmivel se különb, mint egy akármilyen másik készülékkel? :F

Hosszútávon is kényelmes a viselete, vagy zavaróvá/"fájdalmassá" válik egy idő után?

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#1486) orso0355 válasza AndrewBlase (#1485) üzenetére


orso0355
őstag

Én már többször konkrétan elfelejtetten, hogy a fülemben van.😃
A bimbamhangot amúgy nemtom lehet-e befolyásolni, nem próbáltam.

(#1487) havri1 válasza AndrewBlase (#1485) üzenetére


havri1
félisten

1 napot használtam igazából, ugyanolyan kényelmes mint az explorer 500. Nem venni észre, szellőzik a fül, külső hangokat nem zárja ki, tényleg jó.
Én Amazfit Stratos órával használom a telefonomat, így a készülék állandóan némítva van, ez a része engem nem zavar.
Csengőhang nekem egyik androidos telefonnal sem ment át, nem készülék, hanem inkább a droid, ill azon belül az átírt szoftver hibája.

havri

(#1488) #33253120 válasza havri1 (#1487) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem Samsung telefonom van, és eddig csak Samsung BT headseteket használtam. Nálam a zene a fontos, de ha már van, akkor ezen is telefonálok. Átjön a csengőhang.
Félve kérdezem.
Nem csak azokon a füleseken megy át a csengőhang, amelyek zenehallgatásra is alkalmasak?

(#1489) orso0355 válasza #33253120 (#1488) üzenetére


orso0355
őstag

Az én sztereó headsetjeimen se jön át.

(#1490) havri1 válasza #33253120 (#1488) üzenetére


havri1
félisten

A2DP ami felelős a média hangjáért. Csengőhang, zene, stb.
A Csengőhangra nem jöttem rá, mitől függ. Nekem eddig sose, semmilyen készülékkel nem sikerült.

havri

(#1491) height


height
aktív tag

Sziasztok!

ehhez hasonló terméket keresek, olyat ami kompatibilis az androidos, samsung j5 2017 es készülékkel, van ilyen ?

találtam egy ilyet , de ez wishes lehet szerintem....

(#1492) Luigee99


Luigee99
tag

Sziasztok kedves fórumozók!

Olyan problémám lenne, hogy rendelkezem egy Platronics M70 fülessel és céges telefonnak kaptam egy Nokia 150-est. Létezik az, hogy a Nokia buta telefon olyan buta, hogy nem lehet Bluetooth headsetet használni vele? Esetleg én vagyok ilyen béna, hogy nem értek egyik készülékhez sem és ezért nem sikerül párosítani őket?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
És kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! :R

(#1493) csibe1 válasza csibe1 (#1458) üzenetére


csibe1
addikt

Mivel senki nem jelentkezett közben megvettem a Jabra Classic headsetet.
Egy Plantronics M20-ast váltott ami már nagyon haldoklott. Állandóan lecsatlakozott meg vissza, és ezt be is mondta mindig; az akksi sem volt az igazi; többen is panaszkodtak hogy alig hallani néha olyan halk; recsegett-sustorgott. Kibírt kb 3 évet.

A Jabra eddig meggyőző. Nagyon könnyű, szinte nem is érezni a fülemben. Kényelmesebb a gumiharang, nem bántja a fülemet hosszabb idő után sem. A kampó más, mint az M20-ason, de kényelmes. Be- és kikapcsoláskor trillázik egyet, maximum 5 másodperc után csatlakozik és stabilan tartja a kapcsolatot. A csengőhang nem jön át, ez szerintem telefontól is függ, mert ha jól emlékszem az iPhone 5S-nél az M20-ason hallottam az egyedi csengőhangokat. Az sms-nél egyet bippel ha le van némítva a telefon. Pár perc után alvó módba teszi magát.
Amikor hívást jelez és megnyomom a gombot egyből beadja a hívást, nem magyaráz semmit. Miután letettem akkor mondja, hogy connected nem a hívás előtt.
Kicsit fura, hogy fordítva kell mozgatni a bekapcsológombot, de majd megszokom.
Az árukeresőn hibának írták, hogy nagyon érzékeny a gombja, mert valakinek tárcsázott amikor zsebretette.
Nem tudom ki hogyan használja, de ha zsebreteszem kikapcsolom, mert akkor nem használom.
Eddig elégedett vagyok vele, remélem kibír pár évet.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1494) volandy válasza csibe1 (#1493) üzenetére


volandy
senior tag

Sok sikert a Jabra headsetedhez.
Én nagyon régen vettem kb 10 éve egy Sony Ericsson fülre akasztós headsettet. Még kínlódok vele. Azt hordhattam a nyakamban is. Én is keresgélek, de nem találtam hasonlót. Itt a topicban nem ajánlottak semmit. Lehet hogy akkor benevezek egy Jabra Classicra én is. Jókat írtál róla.

(#1495) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Van egy Xiaomi BT headsetem (nem tudom a pontos típusát, EZ), amit egy Xiaomi Redmi Note 5A telefonnal használok.
Ma reggel zenehallgatás közben elkezdett veszettül akadozni, szaggatni a hang. Ki-bekapcsoltam és nem volt hajlandó visszacsatlakozni a telefonhoz. Töröltem a párosítást, újra megpróbáltam, a telefon látja is a headsetet, de amikor rá szeretnék csatlakozni, akkor kiírta, hogy nem megfelelő a PIN kód :F
Ez azért furcsa, mert korábban sosem kért PIN kódot a párosításnál.
Van ötletetek, hogy mit csináljak?
Köszi előre is! :R

(#1496) orso0355 válasza fausto (#1495) üzenetére


orso0355
őstag

A bekapcsolóját nyomd hosszan, legalább húsz másodpercig, vagy akár tovább is, és utána próbáld. Sokszor bevált, hátha most is 😃

[ Szerkesztve ]

(#1497) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami csúcsminőségű BT mono headsetet?

(#1498) zagloba


zagloba
aktív tag

Xiaomi headszetetet használok! Telefont simán feltudom venni! Vibert nem tudom felvenni. Ha vissza hívom akkor már tudok a headszeten keresztül beszélni!

(#1499) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok, ha mondjuk az ár nem számít (azért ésszerű keretek között), akkor melyik a leginkább ajánlott headset..? ami a leglényegesebb lenne, hogy hangos legyen, autóban lehúzott ablakkal is halljam amit mondanak.. a jelenlegi jabra classic -ról ez sajnos nem mondható el.. :(

(#1500) Skillet válasza havri1 (#1472) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem ma jött meg szintén gearbest-ről (LYEJ02LM), nálam kínai a halandzsa. Nem is értem, mitől függ, hogy kinek mit küldenek. Vagy nem lehet átállítani a nyelvet?
Kell bármit tudni a működéséről? Kézikönyvből sokat nem tudok meg, az is eléggé kínai :DD
Párosítás sikerült, bekapcs/kikapcs megy, hívás fogadás/lerakás megy. Aksi ikon megjelenik a tálcán. App esetleg van hozzá?
Köszönöm

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.