Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) scott_free válasza havri1 (#1600) üzenetére


scott_free
senior tag

És ez a telefontól/headsettől függ? Vagy mindegyik ilyen?
Létezik olyan, ahol a zenehallgatás mellett a telefonálás is normális hangminőségű?

(#1602) havri1 válasza scott_free (#1601) üzenetére


havri1
félisten

Elég sok minden határozza meg.
Tapasztalataim szerint a magasabb árkategóriában lévők jó minőséget képviselnek.
Nálam még mindig az explorer 500 működik, ez tudja a HD hangot is. VoLTE-t még nem volt szerencsém kipróbálni.
A Xiaominak a pici henger formájú headsete nem..az 2-3e ft volt akcióban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1603) scott_free válasza havri1 (#1602) üzenetére


scott_free
senior tag

Ja, én a zenehallgatás miatt sztereó headsetről beszélek. Most egy Philips SHB4205 van nálam, ami zenével nagyon szépen szól, de a telefonáláskor súg és nincsen basszus.
Mondjuk egy régi, Sony butatelefonnal használom, ami talán BT2-t tud.

(#1604) Jo4e


Jo4e
csendes tag

Üdv!

Egy LG HBS900 helyett tudnátok ajánlani egy hasonló tudású Bluetooth headset-et? Sajnos 2 év használat után a bal oldalon megszakadt a kábel és nem mindig érzékeli :O

J.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#1605) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok.

Szeretett Plantronics Voyager Edge-m kezdi megadni magát.
Két kiszemelt is akad és nem nagyon tudok dönteni.

Az egyik a közvetlen utódja lenne, a Voyager 3200, illetve a Voyager 5200 is szimpatikus.
Csomagfutár a "foglalkozásom", ennél fogva elég sokat van/lesz nyúzva.
20-30khm/h-s szélben szinte már sosem értették amit mondok, így vissza kellett szállnom az autóba. Ezért is gondolkodtam az 5200-on, a fül mögötti bumszli ellenére is.

Szerintetek melyik érné meg jobban az árát erre a munkakörre ?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#1606) Luissimo válasza Jo4e (#1604) üzenetére


Luissimo
veterán

Keresd meg Darvinyát a fórumon és lehet, hogy nem kell újat venned, tud neked segíteni, nagy a valószínűsége...

egy próbát megér, mielőtt befektetnél egy nem olcsó újba...

üdv,

Lui

(#1607) Luissimo válasza glspeter1 (#1605) üzenetére


Luissimo
veterán

Neked is ajánlom, a Jo4e-nek, keresd "Problémamegoldó Wolf" helyett ugyanilyen vezetéknevű :K Darvinya polgártársat :)

(#1608) glspeter1 válasza Luissimo (#1607) üzenetére


glspeter1
őstag

Szerintem az én esetemben már nem javítható a probléma, annál azért többször esett le a kicsike. :B
Az utolsó esés óta kb. minden második ember panaszkodik, hogy alig hallja amit mondok vagy nem érti rendesen azt.

Már csak emiatt is a 3200-on gondolkodom, a másikon túl sok a törési lehetőség (fül felett áthaladó keskeny rész, illetve a tekergethető mikrofon).

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#1609) Akos79Akos


Akos79Akos
újonc

Sziasztok. Egy olyan problemam van hogy a blueetotos fejhalgatot mikor csatlakoztatom a laptopra azonnal megall az internet (wifi) es mikor kikapcsolom a fulest nyomba el is indul. Azt olvastam a frekvenciat kellene atallitani a modemen de nem sikerult. Mi lehet a megoldas?
Koszonom

(#1610) Yogibear974 válasza havri1 (#1602) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szintén minőségibb. Gear IconX. Teljesen jó telefonálásra is. Atmos is megy rajta!

Üdv: -=Yogibear=-

(#1611) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!

Erről esetleg van valakinek tapasztalata?

Skullcandy Crusher Wireless

(#1612) vili79 válasza Jo4e (#1604) üzenetére


vili79
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1613) vili79 válasza glspeter1 (#1605) üzenetére


vili79
csendes tag

Voyager Legend előtt, Explorer 500-a megbízhatóság és hangminőség tekintetében a legjobb headset volt amivel idáig találkoztam. Nagy csalódás volt a Legend, épp úgy mint az M70, bár a két füles nem egy kategória.. Most rendeltem egy 5200-ast és egy 3200-ast az amazonról. Uc-s felszereltséggel. Kíváncsi vagyok vajon tudják-e überelni az explorer 500-ast.

(#1614) vili79


vili79
csendes tag

Jabra Steel-el van valakinek tapasztalata???

(#1615) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!
Egy Sony SBH70-et használtam közel 2 és fél évig, valami hasonlót keresek. In ear kialakítású (nem hallójáratba illeszkedő) legyen, ez fontos. Főleg podcast-ek hallgatása, zene másodlagos, valamint jobb minőségű mikrofon, hogy telefon, viber, messenger hívások alkalmával a másik fél érthetően, tisztán halljon. Keveset telefonálok zajos környezetben, így ez nem szempont.
Külföldi rendelés is szóbajöhet, 30-at szánok rá körül-belül.
Köszönöm!

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#1616) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok nekem olyan dual bluetooth-headset-et ajánlani, ami kompatibilis a TV-mmel? (Sony KDL-43W808xc) A gondom az, hogy csak ezeket a protokollokat ismeri fel: Bluetooth (HID/HOGP/3DSP/SPP)

Alex

(#1617) ITI-san válasza vili79 (#1614) üzenetére


ITI-san
tag

Hát majdnem. Én jabra talk 45 öt használok. Eddig szeretem. Tetszik hogy, hangutsítással fel tudod venni, elurasítaní a bejövő hívást.
Ő is tudja. Azért nem egyforma mert 45 ben bluetooth 4.0 van a Steel ben 4.1.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#1618) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sziasztok Urak! Ma megjött 2 headsettem is és érdeklődnék,hogy szerintetek melyik a jobb? egy Blitzwolf BW-BH1 vagy a Xiaomi Mi LYEJ02LM ? mert akkor azt bontom ki és kezdem el használni amelyik jobb.Köszi előre is a segítséget.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#1619) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok,

Meghalt a Platronics M70-em ki-bekapcsoló gombja, össze-vissza kapcsol ki-be, a kapcsoló állásától függetlenül. 4 évet bírt, egyébként nagyon elégedett voltam vele. Megpróbáltam szétszedni, hogy javítható-e -> aztán kiderült, hogy szétszedni sem lehet roncsolás nélkül.. ugyanitt alkatrészek eladók :DDD
Szerencsére még lehet kapni, a tudása alapvetően elég, újra meg is venném az elérhető 7k-s kategóriában - viszont nem tudom, hogy más, újabb típusokban mennyi "smart" feature van, illetve ha van, ezek használhatóak-e érdemben.. gondolok itt ilyenekre, hogy hangutasításra tárcsázás, magyar nyelv (a hívó fél bemondása miatt), vagy bármi ilyen okosság, aminek mondjuk haszna is van.

Mert ha nincs, vagy sokkal drágább, akkor benevezek egy új M70-re, vezetés közbeni hívásfogadásra használom + néha irodában.

"... and I hope you have a great day!"

(#1620) Mahdi


Mahdi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, bluetooth-os, autóban használandó kihangosító kapcsán.

Iphone 8-hoz keresek ilyen készüléket ? Esetleg tudtok ajánlani? Kicsit meg vagyok lőve, mivel 5.0 bluetooth-osat keresek, és ebből elég kevés van a piacon, de az is lehet én csinálok valamit rosszul.

köszi!

Üdv

(#1621) pető bá' válasza Mahdi (#1620) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia,
Miért kell Bluetooth 5.0? Visszafelé kompatibilis, tehát egy bt 3.0 eszközzel is működni fog :) (Kihangosítóm sosem volt, konkrét eszközben nem tudok segíteni.)

"... and I hope you have a great day!"

(#1622) Doky1988


Doky1988
senior tag

Xiaomi Mi 9T Prohoz szeretném csatlakoztatni a Plantronics M70 bluetooth headsetemet de nem látja valamiért.Tud valaki megoldást? iPhoneom látja.

DokY | www.zsolti.hu

(#1623) Doky1988 válasza Doky1988 (#1622) üzenetére


Doky1988
senior tag

Tárgytalan, közben megtaláltam googlebe hogy kell párosítani :D

DokY | www.zsolti.hu

(#1624) #33253120 válasza Doky1988 (#1623) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha valami pilótavizsgás megoldás, akkor írd ide nyugodtan az utókornak.

(#1625) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sziasztok. Mi most a legjobb ar-erteku bt agybadugos fules?! Motoron hasznalnam buko alatt, illetve konditeremben. Minimum 2 oras uzemidovel erdekelne.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#1626) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem bluetooth headsetet sportoláshoz?
Edzőterembe kellene, pántos/akasztós/bedugós megoldás 10e Huf körül! Nem baj ha bírja a nedvességet, de nem szokott szakadni rólam a víz. Köszönöm :R

(#1627) Zola007


Zola007
veterán

Tudnátok ajánlani in ear bluetooth mono headsetet.
Nem a Plantronics Explorer 55 fajtát (nem kényelmes ) , hanem rendes gumiharangos agybadugóst.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1628) blueye válasza Zola007 (#1627) üzenetére


blueye
veterán

Autoban nekem nagyon bevalt a QCY Mini 2

(#1629) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! headset-et szeretnék vásárolni, de nem tudok dönteni melyik legyen. Tudnátok ebben segíteni nekem melyik jobb választás?
Xiaomi Mi True Bluetooth fülhallgató, In-ear, Fehér
Huawei AM61 Bluetooth sztereó headset kék /02452502/
Xiaomi Mi Airdots BASIC True Wireless Bluetooth fülhallgató fekete /TWSEJ04LS /

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1630) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ezt néztem ki futáshoz:
JBL Tune T110BT
Használtok-e esetleg ilyet?
Vagy mit javasoltok?

Néztem még az előző hozzászólásban szereplő Huawei AM61-et is.

[ Szerkesztve ]

(#1631) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,
ha rossz topik légyszi irányítsatok át.

Tronsmart Spunky Beat TWS ~5 perc után lecsatlakozik a TV-ről, kikapcsol mindkét füles.
Van erre beállításbeli megoldás? Samsung 55Q6FN a TV.

Telefonnal tökéletesen működik.

Aurea mediocritas

(#1632) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Tönkre ment a plantronics m 55 headsettem(6 évet bírt), és keresem az utódját.

Plantronics jöhet szóba. Lehetőleg olyan, ami be mondja a hívő fel nevét.

Az m70 es nagyjából meg is felelne, főleg az üzemidő miatt(11 óra) , de az a fehér csík benne nekem túl feminim,és nem mondja be ki hív.

Játékban van az explorer 80 as, csak arról nagyon kevés véleményt olvastam. Visszont jó az akkuja, szintén 11 óra.

És az explorer 500,ami külsőre, tudásra tetszik igazán, de kevésnek érzem a 7 óra akku időt..

Érdekelne a véleményetek!

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1633) Gömbike válasza Árpi001 (#1632) üzenetére


Gömbike
senior tag

Expoler 10-ről váltottam explorer 500-ra.

Hatalmas a különbség, igazi prémium cucc.

Adnak hozzá autós töltőt is, meg egy tartót is, ami egyben USB-s töltő is.

Sokat beszélek fülessel, igen, ezt napközben is érdemes tölteni.

Viszont nagyon gyorsan feltölt.

Örülök a cserének, nagyságrendekkel jobb a hangminőség.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1634) Árpi001 válasza Gömbike (#1633) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm!
Amúgy a hívó fel nevét be mondja az 500 as?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1635) Gömbike válasza Árpi001 (#1634) üzenetére


Gömbike
senior tag

A választ nem tudom, mert mate 20 lite telefont használok okostokkal.

A telefon a régi fülessel és ezzel is bemondta ha hívásom van és bemondta a hívó nevét is. Angolul persze. A fülesben és a telefonon is hangosan.

De szerintem ezt a telefon tudja, nem a füles.

Ha nincsenek bekapcsolva a fülesek, akkor nem mondja hangosan a hívás érkezését és a nevet sem.

Ami biztos, hogy telefon típustól függetlenül a bejövő hívásról szöveggel értesít.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1636) Árpi001 válasza Gömbike (#1635) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm.
Pl a plantronics m70 bemondja a hívást,de azt nem hogy ki hív.
Szerintem ez inkább füles függő lesz.
Annyit még ha szabad ennyit ,hogy gyakorlatban meg van a 7 óra beszélgetési idő azért?
Köszönöm szépen a válaszod! :R

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1637) Gömbike válasza Árpi001 (#1636) üzenetére


Gömbike
senior tag

Véleményem szerint igen, bár nekem lehetőségem van bármikor töltőre tenni és kb. 4 óra használat után fel is teszem.

A 7 órát ki kell bírnia.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1638) Árpi001 válasza Gömbike (#1637) üzenetére


Árpi001
senior tag

Valószínűleg az explorer 500 lesz a választás.
Bár még keresgélek.
Azt mondjuk sajnálom, hogy ezzel a tudással, mérettel, miért nincsen egy nagyobb akksis, hosszabb üzemidős plantronics kivitel.
Sokan panaszkodnak az arukereson hogy halk. Főleg utcán, vagy zajosabb környezetben.
Ez mennyire van igy?
Köszönöm!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1639) Gömbike válasza Árpi001 (#1638) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kimondottan azért vettem, mert a másikkal nem hallottak az utcán. Ezzel tökéletes a kommunikáció.

A telefonomon max. hangerőre állítom be, nekem tökéletes a hangereje.

De az is igaz, hogy jobban munkahelyemen zárt térben( irodában), kocsiban, használom. De az utcán is tökéletesen tudom használni, akár kerékpározás közben is. Kisvárosban lakom, ahol nincs tömegközlekedés, normál zajterhelés van csak.

Van egy Jabra 2045, egy Xiaomi iphone utánzat, és egy Explorer 10. Minőségben az 500 fényévekre van tőlük.

Mikor váltani akartam fülest, akkor felhívtam a Patronics szervizt. Ott egy segítőkész úrral beszéltem, aki elmondta, hogy melyik fülesnek mi a gyenge pontja és egyben az erőssége is.
fontos volt a jó minőség és a szélzaj kiszűrése, s ő azt ajánlotta, hogy az 500-as és attól felfelé kell kevesebb kompromisszumot kötni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1640) Árpi001 válasza Gömbike (#1639) üzenetére


Árpi001
senior tag

Bocsánat hogy csak most válaszolok.

Az volt a terv hogy ha meg van az 500 as,(a héten,vagy a jövőhét elején terveztem be szerezni)rögtön írok egy kis beszámolót is róla.
De nem lesz 500 as.
Legalábbis egy ideig még nem.
Úgy hozta a sors,hogy megint egy m 55 elégedett tulaja vagyok.
Bár kicsit már beleéltem magam a hd minőségű beszélgetésekbe... :)
Sőt ,már a . [Plantronics Voyager 3200-al szemezgettem] Nagyon tetszik az a praktikus ,övre csíptethető töltő tok is!
Bár kicsit hosszúnak tartom magát az eszközt!
De így,egyenlőre maradok az [m 55 nél.]
Köszönöm szépen a segítőkészségedet, ebben a kicsit kihalt topiban. :R
Üdv,
Árpi

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1641) Gömbike válasza Árpi001 (#1640) üzenetére


Gömbike
senior tag

Használd egészséggel!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1642) Peti78


Peti78
őstag

SZiasztok!
Elhagytam a Plantronics E10-emet. Sok évig használtam, nekem tökéletes volt. Kizárólag telefonálásra és navigációhoz használtam. Tetszett: dual megoldású, utolsó hívás újrahívás, hangerő szabályzó, pont a fülembe illett.

Most viszont kell helyette valami.
Két alany közül melyiket ajánljátok?
Plantronics M70 (9.990)
Plantronics Explorer 55 (8,990)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1643) Árpi001 válasza Peti78 (#1642) üzenetére


Árpi001
senior tag

Szia!
Én most használtam kényszerből jó ideig egy M70 -est. Mert tönkre ment a régi [lm55] (nem az explorer).
Nem voltam tőle elájulva ,de megbízhatóan tette a dolgát,és elég jó üzemideje van.
Mondjuk nekem [az a fehér csík rajta,túl feminin] [,de lehet kapni pirosban] ,m75 néven .
Az Explorer 55-öt nem ismerem.
A két füles között az egyik legnagyobb különbség,hogy a plantronics m70-és a 75 is szilikon füldugasszal rendelkezik,amitől közben hallasz is,és szellőzik is a fül, nem agybadugós fajta mint az Explorer 55 .

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#1644) Peti78 válasza Árpi001 (#1643) üzenetére


Peti78
őstag

Köszönet a válaszért, időközben az 55 mellett döntöttem. Ha minden jól megy, holnap ki is próbálom :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#1645) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

van egy olyan problémám, hogy egy Win7-en BT4-es adapterrel használt fejhallgató (Jabra Move 2.5) esetében nem tudom összehozni sehogyse, hogy egyszerre működjön a headset és a fejhallgató.
A jelenség abban nyilvánul meg hogyha valamelyik alkalmazás használja a hangfelvevő eszközt (headset) akkor a fülhallgatón olyan lesz a hang, mintha egy 500 Ft-os kínai cuccot hallgatnék.

Ha leállítom a felvételt akkor visszatér a hang normális minőségűre.

Én annyit szeretnék, hogy a headsetben található mikrofont tudjam használni felvételre, a lájátszóeszköz viszont maradjon fejhallgató hangja.

Sehogy se tudtam még ezt összehozni, nincs valakinek ötlete?

(#1646) moma


moma
őstag

Sziasztok. Anyukámnak veszek egy okos telót és kéne neki egy headset is hozzá. Mit ajánlanátok, aminek könnyű a kezelése is? Láttam, hogy ez ajánlott volt Xiaomi Mi AirDots Basic, de ahogy látom beszélgetésre azért nem optimális. Létezik olyan, ami ebben is jobb és nem szál el azért nagyon árban?

Meg egy kérdés: laptoppal is működnek ezek rendesen?
Meg mondjuk, ha jógázna vele, akkor nem esik ki? :D

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#1647) blueye válasza moma (#1646) üzenetére


blueye
veterán

Lehet vele telefonalni, persze nem olyan mint egy headset aminek a zsinorjan van a mikrofon, de OK.
A BT egy szabvany, mukodik laptop-pal is.
Attol fugg mennyire hevesen jogazik :) , gondolom nem esne ki a fulebol, persze ez mindenkinek egyedi (a kulonbozo TWS-ek nekem is kulonbozoen illeszkednek a fulembe)

(#1648) moma válasza blueye (#1647) üzenetére


moma
őstag

Köszi az infokat. Én vezetékest használtam eddig szóval nem voltam képben.

És konkrétan ennél a Xiaomi Mi AirDots-nál van más, amit inkább erre a célra, vagy legyen ez és kész? :D

we all deserve a bit of luck.

(#1649) blueye válasza moma (#1648) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz nezz be ide is (mert ebbol is ket kulonbozo van amit sokan kevernek):
[xiaomi_mi_airdots_basic_verhetetlen_ar_korrekt]
Nagyon sokfele van, tenyleg az ar komolyan donto lesz, en nagyon szeretem a Tronsmart Spunky Beat-et.

[ Szerkesztve ]

(#1650) blueye válasza moma (#1648) üzenetére


blueye
veterán

Estleg gondolkodhattok egy ilyen stilusu headsetben is:
[meizu_ep51]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.