Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) havri1 válasza boogie84 (#1150) üzenetére


havri1
félisten

Na, pont ezért kérdeztem.
Ha egyszer összepárosítod egy vagy 2 készülékkel, akkor egészen addig, ameddig nem törlöd, csak azokat a készülékeket keresi.

Második készüléket is kerestetni kell, majd párosítani.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1152) AMD Power


AMD Power
titán

Tényleg olyan jó a Jabrak ahogy írják a neten?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1153) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy bluetooth adaptert (ugyanazt tudja mint egy bluetooth headset, csak jobb lehet benne a DAC) a kocsiba. A lényeg az h zenehallgatásra nagyon jó még a hívás is okés lenne. Viszont a telefon mikrofonját szeretném használni beszéd továbbításra. A hang meg jöhetne a bluetoothon. Azért szeretném így használni, mert a bluetooth vevőt el szeretném rejteni a kocsi a műszerfala mögött.

Van vkinek ötlete, h hol lehetne letiltani a mikrofont? Pl headsetnél is ki szokta írni, hogy használja a telefon mikrofonját.

Segítséget és tippeket előre is köszönöm!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1154) Skillet


Skillet
addikt

:R Az M70 tud hanggal elutasítást, fogadást?
Gombbal el lehet valahogy utasítani a hívást?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1155) havri1 válasza Skillet (#1154) üzenetére


havri1
félisten

M50 és M55 tudta, és azok alatta vannak, így illene neki is :) [link] nem látom a leírásban..:(
Elutasítás azt hiszem egységes, ha hosszan nyomod a gombot.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1156) Skillet válasza havri1 (#1155) üzenetére


Skillet
addikt

valahol félrevezető dolgokat írnak róla, pl hangvezérlést. pl ITT de akkor nincsen.
annyira nem is lényeges, az elutasítás volt a lényeg. kipróbálom. köszönöm.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1157) havri1 válasza Skillet (#1156) üzenetére


havri1
félisten

[link]

Hivatalos oldalon is csak annyit ír, alerts.

Érdekes, mert E500 nál sem írja, lehet nem is tudja ez sem: [link] [link]

Lehet az újaknál már a Google now meg hasonló asszisztensekkel működik már ez a hang vezérlés, régen még ezek nem nagyon működtek.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1158) LámaZ válasza havri1 (#1157) üzenetére


LámaZ
addikt

Van nekem egy kínai, amelyik bejövő híváskor rákérdez:
Yes or No?
Ha Yes-t mondok, fogadja a hívást.
Kiválóan müxik. :-)
Azt nem szeretem benne, hogy a vezérlőgombok a kábelen vannak.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1159) havri1 válasza LámaZ (#1158) üzenetére


havri1
félisten

Régebbi M50 és M55 is tudta ezt, de nekem sosem sikerült így fogadnom a hívást. Mint ahogy a Google now-t sem sikerült még életemben egyszer sem működésre bírni :)
Lehet nem is létezik olyan, hogy headset a fülembe, és csak mondom, hogy call xy, és a telefon tárcsázza..

[ Szerkesztve ]

havri

(#1160) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

A jelenleg kapható headset-ek kompatibilisek régebbi telefonokkal? Olvasgatom a specifikációkat és látom, hogy mindenféle csilli-villi funkciók is vannak pl. hangvezérlés, ezek az okostelefonok tudására építenek vagy maguk a headset-ek tudják ezeket a funkciókat? Tehát ha megvan a Bluetooth kapcsolat, amin átmegy a hang, akkor már minden rendben a többit megoldja a headset? Apropó Bluetooth kapcsolat, jól tudom, hogy visszafelé kompatibilisek az új szabványok?

Egy Samsung B2700-hoz keresnék valami egyszerűen használható (hívás felvesz/lerak/elutasít), jó minőségű headset-et, de nem tudom létezik-e olyan, ami kompatibilis.

(#1161) Frenky89 válasza Frenky89 (#1160) üzenetére


Frenky89
őstag

up, hátha jár erre valaki

(#1162) #33253120 válasza Frenky89 (#1161) üzenetére


#33253120
törölt tag

A kérdés jó.
Ha debreceni vagy az enyémmel tehetünk próbát.

(#1163) goop válasza Frenky89 (#1160) üzenetére


goop
őstag

Egy céges sima nyomógombos navon telefon tökéletesen működik mint második eszköz a Plantronics Explorer 10 fülessel, annyi, hogy jóval előbb szétkapcsol mint a honor 8, és nem csatlakozik vissza autón, hanem kézzel kell csatlakozni, a többi minden tökéletesen működik.

(#1164) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nekem egy PLantronics M70-es bluetooth headset-em van, 1 méretű füldugóval.
Céges tartozékként kaptam.
Többször megfájdul tőle a fülem, nem megfelelő a dugó.
Tudtok ajánlani egy jó, kényelmes viseletű bluetooth headset-et, amihez több méretű füldugó van?
Esetleg Samsung ?.

(#1165) csibe1


csibe1
addikt

Egy Plantronics ML20-as headsetem van több, mint egy éve.
Először egy Lumia 630-assal használtam, azzal nem volt különösebb gond.
Tavaly november óta egy iPhone 5S, és idén május óta egy Honor 8-al viszont valamiért le- majd visszakapcsolódik a headset.Általában ez egy perc, de előfordul, hogy több.
Elég hektikus, mert néha 2-3 óráig semmi, máskor meg 10-15 percenként csinálja.
Valaki tudja mi lehet a gond?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1166) Nereyn


Nereyn
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, futároknak vennénk bt headsetet.
A lényeg, hogy ne beszéljen mindenről állandóan, autóban jól hallják, kényelmes legyen hosszabb távon és ne is legyen túlzottan drága (~10k).
Nézegettem, de volt olyan ami minden hívásnál beszél, ezt olvastam itt a fórumon vagy nem volt jó hangja.

Amiket én nézegettem:
-Jabra Classic
-Jabra EasyTalk
-Platronics M90

Ezekről esetleg vélemény ? Tudtok ajánlani valamit ?

Köszönöm előre is :)

(#1167) AndrewBlase válasza Nereyn (#1166) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én ezt vettem.
Nem pofázik feleslegesen (csak power on, connected, power off), megfelelő hangerő, jól hallható és hallanak. Számomra nem kényelmetlen a viselete.
Elvileg 2 telefont is kezel egyszerre, bár ezt (lévén, hogy csak 1 telefont használok) nem tudtam kipróbálni.

Miért mindig én???

(#1168) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1166) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem ez szimpatikus, ebben gondolkozok:

Jabra Classic

Esetleg ez?

Samsung EO-MG920

(#1169) Nereyn válasza Nereyn (#1166) üzenetére


Nereyn
tag

Köszönöm a segítséget, de főnök nyomására gyorsan kellett rendelni. ("ráér azonnal")
Jabra Classic lett belőle, majd ha a futárok mondanak róla valamit írok, hogy milyen lett, remélem nem lesz semmi baj vele.

(#1170) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1169) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Előre is megköszönöm, ha írnál majd róla véleményt!!!
A mostani Plantronics M70-es néha kényelmetlen, csak egy méretben van füldugó hozzá.
Ezért gondolkodok egy kényelmesebb típus beszerzésében, ami beszélgetés közben is jól szuperál.

(#1171) Nereyn válasza GEPESZ66 (#1170) üzenetére


Nereyn
tag

Ahogy leírtam az előző posztomat, egy órára rá hozta is a GLS a headseteket.

Elsőre szép doboza van, kicsit trükkös kivenni belőle (fül mögé bemenő műanyagot el kell forgatni, majd az usb-ből a műanyagot kipiszkálni).
Dobozból kivéve ránézel és kicsi :D alig 4 cm az egész.
Dobozban még található 1 szilikon fülrész a körívvel, egy másik fülkampó keskenyebb fülre, USB-töltőkábel (adapter nélkül jön :( )
Papíron 9 óra beszélgetés, 1 hét a készenléti ideje (biztos nem lesz ennyi, de kitudja)
Hangerő állító gomb a tetején, ki-be kapcsoló az alján körülötte erősen, de nem zavaróan 2 állapotjelző fény (bt-aksi).
A felvevőgomb a Jabra felirat az oldalán, el van rejtve a gomb rajta.
Majdnem merülve jön, elvileg 2 óra alatt feltölt.
Androidos telefonra könnyen csatlakozott, PIN-t nem kért, elvileg Iphone-al is működik, wp-vel nem próbáltam.

Egyszer megnyomva felveszi, duplán kattintva lerak vagy utolsót visszahívja.
Hosszan tartva a felvevőgomb, Google személyi asszsztenst hívta elő.
Nem beszélt feleslegesen, Connected-Disconnected.
Bekapcsoláskor zenél egy kicsit, elvileg csengőhang nem a legjobb, de kibírható (ezt nem hallgattam meg)

A legfontosabb a kényelem. Ketten is kipróbáltuk, szerintem baromi kényelmes, kolléga se panaszkodott kényelmetlenségre, szemüveg mellé is fel lehet venni elfér kényelmesen. Kipróbáltam mindkét fülemre kényelmes volt (bal fülem olyan szűk orvos is csodálkozott hogy lehet), csak kicsit szokatlan, hogy csőrös a vége (képeken látszik).

Hangot is próbáltuk, mindkét oldal jól hallatszik, mikrofon jól veszi a beszédet (udvaron beszélt bele, irodába hallgattuk kihangosítva).

Én ajánlom bárkinek, hosszabb távra nem tudok még biztosat, de nem éreztem idegennek a fülembe, így kényelmes lehet. Kocsiban pályán nem tudok véleményt, ha futárok mondanak valamit írok ha kíváncsi rá valaki.
Ár-értékben megérte szerintem (7,5k)
Képek itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1172) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1171) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Pár napos használat után továbbra is kényelmes?

(#1173) Nereyn válasza GEPESZ66 (#1172) üzenetére


Nereyn
tag

Most a hétvégén került a futárokhoz a headset, még most kezdik használni :) bármit tudok majd róla jelzek ide

(#1174) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1173) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
OK!

(#1175) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Tudtok ajánlani olcsó/megbízható bluetooth headsetet?

風林火山

(#1176) GEPESZ66 válasza Shingen (#1175) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Fentebb írták:

Jabra Classic

(#1177) fant0mi


fant0mi
addikt

Hali!
Van egy Jabra BT2046-om, jol mukodukuk, de nagyon tori a fulem.

Telekom kuponnal tudnek elhozni Plantronucs E10-et vagy Explorer500-at.
Vagy egyeb mast a Telekom webshopbol. Mit javasoltok? Kb napi 8 orat a fulemben lenne, vezetes kozben.

(#1178) GEPESZ66 válasza fant0mi (#1177) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Állítólag a Jabra Classic jó.
Nekem Plantronics M70 bántja belül a fülemet,mivel csak egyméretű dugó van hozzá.
A dugón lévő kiálló hurok bántja.

[ Szerkesztve ]

(#1179) Nereyn válasza GEPESZ66 (#1172) üzenetére


Nereyn
tag

Egy gyors UPDATE a Jabra classic-ról:

- jól lehet hallani a túloldalon, hiába kocsival megy akin a headset van
- a kényelmetlenségről nem panaszkodtak a futárok
(lett még több belőle, ha többet tudok még írok jót-rosszat)

Egy hátrányt tudok mondani, autóban ha hangosan megy a rádió azt bele lehet hallani, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1180) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1179) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi az infót!

(#1181) togvau


togvau
senior tag

Pár hónapban vettem egy Awei stereo headsetet szinte gombokért, mert a sima vezetékes füleseiis nagyon jó minőségű hangot adnak. Ennek is iszonyú jó minősége van, ha zenét hallgatok vele, olyan mélyekkel, hogy hűbémeg, és tiszta magasakkal.

De telefonáláskor nagyon rossz a minősége, olyan mint a 90-es években a rádiós "vezetékes" telefonok. Több telefonnal is próbálva ugyan az.
Nem lehet valahogy rábírni a cuccokat, hogy valami jobb codecre kapcsoljanak, mondjuk arra amin a zenét is átviszi?

hitler, sztálin, micro usb

(#1182) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1179) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ment privát.

(#1183) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv tudtok segiteni? vettem egy trust gxt363 fülest csak usb portos, igy van hozzá egy progi amivel lehet minden félét rajta állitgatni. Müködik minden csak a mikrofon nem és nem tudom mit tegyek, ötlet?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#1184) #33253120 válasza Terminator17 (#1183) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az nem is Bluetooth-os. :)
Sacc? Jobb klikk az óránál a hangerőikonra, és válaszd ki elsődleges hangbemenetnek.

(#1185) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1171) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam az a csengőhang szól, ami a telefonon is, A3 2016 telefon Nougat-al.
Fülpánt-al használom, de azt a fülvédő gumit kellett rárakni, hogy ne mozogjon a fülemen, aminek van az a félkör kiálló része.
Ma használom első nap, pénteken jött meg.
Telepítettem a telefonra a Jabra Assist-ot, így képernyőzáron is százalékosan i kiírja a töltöttséget, míg az állapotsoron ikon van csak.
Ezt lehúzva szintén megjelenik a százalékos érték.

(#1186) csibe1 válasza GEPESZ66 (#1185) üzenetére


csibe1
addikt

"Nálam az a csengőhang szól, ami a telefonon is"
Ez szerintem telefon függő is.
Az Iphone 5s tudta, de a Honor8 már nem, ugyanazzal a headsettel.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1187) GEPESZ66 válasza csibe1 (#1186) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ugyan ezzel a telefonnal a Plantronics M70 bluetooth headsetnél nem jött át a csangőhang,régi Nokia BH-609-nél pedig igen.

(#1188) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,
Vettem egy bluetoothos headsetet, melyet szeretnék a telefonommal és a gépemmel használni. Mobillal minden oké. Gépemben nincs bluetooth szóval kellene vennem bluetooth adapter-t. Melyik típust ajánljátok?
Csak bedugom a gépbe és a Win10-ben valahol lesz blueetooth beásítás? Vagy, hogyan fogom párosítani a fülessel? Menni fog a mikrofon része is?
A füles típusa: remax 195hb

(#1189) havri1 válasza martin66 (#1188) üzenetére


havri1
félisten

A BT telepítése után, az óra mellett a tálcán általában megjelenik egy kék bt ikon. Ezen jobbklikk, eszközök vagy valami hasonló, és ott tudsz keresni, párosítani stb.
Nekem alapból van a notin, próbálgattam sokáig, egér, headset.
Első alkalommal jól működik, de újrakapcsolódás már nehézkes, így skippeltem a projektet.
Sokszor nem akart csatlakozni, törölni kellettz, újra párosítani.. Nekem macerás volt.
Mondjuk simán lehet, hogy csak a beépített bt, vagy annak szoftvere szar, passz.

havri

(#1190) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziaztok! Beszereztem ebay-ről egy bluetooth stereo headsetet [link]. A kérdésem az lenne hogy miért van az hogyl telefonáláskor csak az egyik oldal szól? Ez direkt van így hogy ne legyen visszhang/interferencia telefonáláskor vagy minden bt headset ilyen? Zenénél mindkettő oldal tökéletesen működik, csak hívás indítás/fogadásnál van ez. Valamint érdekelne hogy androidos mobillal szeretnék rögzíteni pár hívást így hogy bluetoon-on vagyok, lehetséges-e, mert így nem tudok. Bár azt írják a kütyü leírásnál hogy lehet (Voice recording and dialing)?

(#1191) AndrewBlase válasza nightzone (#1190) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Voice recording and dialing"=Hívás fogadás/indítás

Szerintem. Szóval nem a beszélgetés rögzítése. Ahhoz amúgy sincs semmi köze egy headsetnek. ;)

Miért mindig én???

(#1192) martin66 válasza havri1 (#1189) üzenetére


martin66
senior tag

értem, köszi az infót.

(#1193) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

headset ajánlatot szeretnék kérni.

Sokat mozgok, fetrengek bújkálok autószerelőként dolgozom. És az örökös felugrálás a telefonért nem túl hatékony.

Kellene egy kényelmes lehetőleg fülre kapaszkodó bt headset.
Nem kell nagy tudású felvesz letesz semmi több nem érdekel :D

Köszönöm előre is

Üdv

(#1194) GEPESZ66 válasza Songo (#1193) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jabra Classic,fülkampóval,s azzal a füldugóval,amin van a félkörív is.

(#1195) Songo válasza GEPESZ66 (#1194) üzenetére


Songo
senior tag

Éjszaka meg én is sokat kutattam és én is a jabra termékeket néztem ki csak esetleg a storm. Kisebb esztétikusabb és több beszélgetést bír. Mi róla a vélemény?

Köszi

(#1196) Nereyn válasza Songo (#1193) üzenetére


Nereyn
tag

Jabra Classic tényleg jó, kicsi, könnyű, Android és Iphone-al is rá lehet csatlakozni (kipróbálva)

Kicsi update:
+ aksija jól bírja, nem használva már 2 hete csücsül a fiókban :D aktívan is 2-3 nap után sincs még a pirosban
+ egy kicsi irodában, ahol sok a fal ~7-8 méter a konyha simán 3 ajtón és 4 falon kersztül is jó a kapcsolat

Egy kis negatívum:
- könnyű elhagyni, túl könnyű is (egyet lehet sikerült, bár nemtudjuk :) )
- menetszél lehúzott ablaknál igen belehallattszik meg a rádió is ha nagy hangerőn hallgatják, de viszont aki beszél az tisztán érthető még ígyis (nem zavaróan, de hallatszik a szél)
- fülmérettől függően lesz a kényelem, 5-6 ember hordja nálunk, van akinek egész nap bírja van akinek csak pár órahosszát, de akkor se az hogy fáj csak érzi hogy benne van a fülében (bár van olyan, hogy kampóval jó lenne neki, de inkább simán hordja a mobilitás miatt )

Hirtelen ennyi, szerintem ebből már lehet véleményt alkotni a Jabra Classic-ról.
( Képek aki kíváncsi lenne rá: [link]

(#1197) GEPESZ66 válasza Songo (#1195) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mivel a fórumtársunk a Classic-ról írt, valós véleményt olvastam, ezért vettem ezt.
A másikat nem ismerem.

(#1198) GEPESZ66 válasza Nereyn (#1196) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egy észrevétel a Jabra Classicról.
Eső miatt bekapcsolt állapotban beraktam az ingem zsebébe.
Nagyon érzékeny, a gombja könnyen benyomódik így egymás után kétszer is, s kétszer is előfordult, hogy tácsázta tudtom nélkül az utolsó hívott számot.
Egyébként 1 hét használat után elégedett vagyok vele.

(#1199) Nereyn válasza GEPESZ66 (#1198) üzenetére


Nereyn
tag

Sajnálom hogy ennyi hiba van vele, de szerintem árhoz képest nem olyan nagy hiba.

Viszont annak örülök, hogy tetszik neked is :) hátha másnak is bejön, ha használja, de tényleg itt se panaszkodnak, kb 1 hónapja használja itt mindenki aktívan.

(#1200) Nereyn válasza Nereyn (#1199) üzenetére


Nereyn
tag

Kifutottam a szerkesztésből mikor volt időm visszaolvasni :D
Nem úgy gondoltam hogy ennyi a hiba, hanem hogy CSAK ennyi a hiba :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.