Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Nekem nemrég jöttek meg a hologramos matricáim :DD
Innentől nem garizok olyant, amit nem én javítottam!!!!!!

(#5652) Benji77 válasza albi31 (#5649) üzenetére


Benji77
tag

:K
Én kb. 100eFt-ot buktam 3 hónap alatt a Kínai szarokon. :W
Soha többet a "nagy" neves eladóktól.
Az ebay-en van egy izraeli faszi, nem tudom mennyire hiteles az árúja.
Mondjuk nem is szívbajos az árak tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#5653) albi31 válasza Benji77 (#5652) üzenetére


albi31
senior tag

belinkeled?,oszt mondom,hogy vegyél-e vagy sem!
azért szép lassan szembesülni kell,hogy csak drágán lehet jó árut kapni,amit nem tudsz majd az ügyfél torkán lenyomni! :F

[ Szerkesztve ]

(#5654) beeper129 válasza albi31 (#5649) üzenetére


beeper129
újonc

"...(mármint nem a te verziódra gondolva,hanem ahogy én csinálom!)..."

Te hogy csinálod?

(#5655) Benji77 válasza albi31 (#5653) üzenetére


Benji77
tag

pl. ez [link]

(#5656) albi31 válasza Benji77 (#5655) üzenetére


albi31
senior tag

a probléma hogy a negatív feedback-nél látok eladott 2012+-s Nvidia-t,ilyen nem létezik,már sokadjára elmondtam...szerintem,ő csak annyival különbözik a kínaitól,hogy k@rva drágán adja a chipeket!...de ne legyen igazam!

(#5657) diablo1984 válasza diablo1984 (#5650) üzenetére


diablo1984
veterán

(#5658) Benji77 válasza albi31 (#5656) üzenetére


Benji77
tag

Még nem rendeltem tőle.
A chip ára annyira nem érdekelne, de a megbízhatóság igen.
Kezd elegem lenne abból, hogy 1 típusból rendelnem kell +2-3db-ot, hogy esetleg legyen benne egy jó is :W

(#5659) albi31 válasza diablo1984 (#5657) üzenetére


albi31
senior tag

az is mint sokan a youtube-n azt hiszik,hogy megfogták az Isten lábát,én ezért nem linkelek ilyen videót,mert elég sokan látogatják,olvassák ezt a topikot is,nem szeretnék ötleteket adni senkinek,mert megcsinálja,aztán küldi hogy "senki nem nyúlt bele",én meg elcseszem vele az időt!
Benji77 : kérdezd meg a többieket hogy kinek van jó forrása,ha jól gondolom,akkor ezt senki nem fogja megfosztani tőled! (én sem tudok jobbat mint te,csak hogy tiszta legyen!)...az ár meg fontos,mert 25-30eFt-t nem fognak kifizetni javításért egy 50eFt-s gép piaci értéke mellett!!!!..legalábbis felénk nem fizetnek ennyit!

[ Szerkesztve ]

(#5660) Kemotox75


Kemotox75
csendes tag

Szerintetek ez milyen? Persze nem az as, mert az nincs nekik.
Szóval a tf milyen?

http://www.tme.eu/hu/details/anc559tf_30/folyasztoszerek/amtech/#

(#5661) ielektros válasza Benji77 (#5648) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt mar tultargyaltuk Benji. Mi most nem beszeltunk eddig az uzleti reszerol. Egyszeruen csak a technologiai resze a fontos abbol a szempontbol amelyikbol elojott a dolog. A penzugyi management az mar mindenkinek a sajat dontese. Es ha megnezed hany szerviz uzemel otthon ezer eve horror arakkal akkor azert ez igy ebben a formaban nem egeszen kerek. De ne is menjunk bele mert tok mindegy a G86-750-A szempontjabol, hogy az ugyfel mennyit fizet. Ha ujragolyozom tudom, hogy tonkre fog neki menni 2 honap mulva. En igy nem erzem magam szervizesnek csak egy megelhetesi sarlatannak.... Es akarki akarmit mond, a sok fos hirdetes meg a haromezer jobban leszel hozzaallas legalabb akkora gond mint a sok sufniszervizes. Mindenki hirdeti, hogy 7 ezerert mar lassan röntgenezi is meg minden, es raadasul nagy weboldalakon magyarazzak ezerrel az okosok, hogy a golyok a hibasak mindenert. Kapjak be. Ok teszik tonkre a piacot. A nagy gazdasagos javitas duma meg blabla mindenkinek a weboldalan ott van.

Senki nem probalja meg elmagyarazni szepen leirva a nepeknek, hogy NEM GYEREKEK a REBALL 90%-ban egy baromsag mert nem az a hiba. Es senki nem probalja elmagyarazni, hogy a 3x magasabb ar, minimum 3x magasabb elettartamot es mondjuk garanciat (tudom ez az amit egy szervizes sem akar vallalni) jelent ez esetben. Errol miert nem szol egy weboldal sem?
Azert mert mindenki gyorsan hirtelen akar millio ugyfelet es mindegy az, hogy 3 het mulva sir a gyerek megint mert beszart a laptop de csinaljuk, fizessen, huzzon el.

Mondjuk az aki 1 honap garit ad reballra azt termeszetesen teljesen megertem SOT ez tobb mint jo.
Viszont ez a reball reklamozas es az ugyfelek hulyesegre nevelese ez nagyon gaz. Nekem ez otthon sem ment ilyen formaban es lehet ezert nincs BMW meg a seggem alatt. (Amugy is mercit akarok :DDD )

Es miutan a 10.000 forintos reball utan hazamegy a paraszt mit csinal? Na mit? (eloszor is orul, hogy ugyesen lesirta az arat) Rabassza a forro sparheltre a frissen javitott notit aztan youtubeon FullHD-ben nezi az eszmeraldat vagy a maricsujt. Ha vegzett akkor meg beviszi az agyba, radobja a billerbekk pehelypaplanra, hogy ha mar jol felmelegedett a sparhelten akkor nehogy kihuljon. Ennyire erdekli 7-10 ezerert a dolog.

Ezek utan en nem csodalkozom, hogy mindenki ezt akarja. Reball-Reball ez zeng mindenhol. Hisz benne. Olyankor is keri az ugyfel a javitast ha megmondod neki, hogy garantalhato, hogy 3 honap mulva dobhatja ki a szarjat? Mert szerintem ha leulsz vele szamolni es azt mondod, hogy nem 10.000 (nem tudom mennyi egy reball, ha ennel kevesebb akkor az mar nagyon szetvert piac) hanem 30.000 de uj chip es egy ev garanciat kap ra. Nem eri meg jobban? . Es nem a fizetokozonseg miatt. Igy lettek nevelve. Mindenki inkabb elvallal mindent es nem mondja azt, hogy ennyiert mar nem. De persze ezen egy ket szervizes nem tud segiteni.

De azert ne felejtsd el kerlek, hogy en dolgoztam magyarorszagon 13 evet szervizeles teruleten. Nem minden esetben azt kell csak latni, hogy a gondolataimbol sugarzik a csodalatos nemet pelda. Mert az sem olyan csodalatos mindig...

[ Szerkesztve ]

(#5662) mobileman válasza albi31 (#5653) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mondjuk,te nem akarsz linkelni végre egy jó forrást,ha mar mások linkjeiről mondod meg.. :B

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5663) ielektros


ielektros
senior tag

A chip beszerzes ugye megint meger egy miset. Az mar mas tema. Feri elmondta a forrasat. Valaki netan megkereste oket? En a witcomp-tol mostanaban ebay-en amiket vettem (sokszor nem ebay-en keresztul) azok eddig egytol egyig jok voltak. Volt is aruk rendesen. Bar eddig en is biztos mar 150-200 eurot kidobtam a kinaiak miatt. Ahogy novekedtek a rendeleseim ugy novekedet a selejt arany. Szoval ez valoban gazos. De EU-s cegektol en meg nem vettem eddig rosszat. persze nevesebbektol.

(#5664) Kemotox75 válasza mobileman (#5662) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Részemről összevissza vásárolok mert sehol egy normális eladó.
Legutóbb tőle,mert jót mondott róla az egyik ismerős.
Majd kiderül, mit küld ide.....
http://stores.ebay.com/super-seller01/Chipset-/_i.html?_fsub=2601861013&_sid=1018711243&_trksid=p4634.c0.m322

[ Szerkesztve ]

(#5665) ielektros válasza mobileman (#5662) üzenetére


ielektros
senior tag

Na ez meg a masik. :C

Ezeket vettem ebay-en. Kifejezetten azert igy mert kellettek masnapra a chipek. Mindegyik ZSIR UJ volt. Egytol egyig. Draga, mukodik...

[link]

[link]

[link]

(#5666) albi31 válasza mobileman (#5662) üzenetére


albi31
senior tag

mondjuk ha elolvastad volna,hogy mit írtam,akkor nem írtad volna ezt! :F

(#5667) Benji77 válasza ielektros (#5661) üzenetére


Benji77
tag

Egyetértek veled.
Mivel én másod állásban javítok, ezért nekem se a mennyiség a fontos.
Gyakorlatilag már vagy fél-egy éve minden éjszaka a flux gőzt szipkázom magamba :)
Én 1 hó garit adok a golyózásra és az ügyfél tájékoztatva is van az "apró betűs" részekről.
De amíg nincs megbízható forrás, addig hogy a fenébe adjak fél-egy év garit az "új" chipre?

(#5668) Benji77 válasza mobileman (#5662) üzenetére


Benji77
tag

:C

(#5669) Kemotox75 válasza ielektros (#5665) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Húha!!
Ezeket le nem nyomod a magyar torkán, hiába jó!!!!! :Y

(#5670) Benji77 válasza Kemotox75 (#5664) üzenetére


Benji77
tag

Én beszéltem az eladóval.
Ő azt mondta, hogy általában jók a chipjei.
Ahhoz képest, hogy kínai meglepően őszinte volt.

(#5671) Kemotox75 válasza Benji77 (#5670) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Ok :)) Köszi az infót. Akkor bátrabban rendelek tőle.

(#5672) albi31 válasza Benji77 (#5668) üzenetére


albi31
senior tag

"lököttke"! neked kapartam a gesztenyét,de látom nem esik le! :F
...és neked az "általában"megér egy vagon pénzt? :F

[ Szerkesztve ]

(#5673) netzoli


netzoli
tag

Nincs valakinek véletlenül 5750-es acer-hez alsó burkolata?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5674) ielektros válasza albi31 (#5659) üzenetére


ielektros
senior tag

"az ár meg fontos,mert 25-30eFt-t nem fognak kifizetni javításért egy 50eFt-s gép piaci értéke mellett!!!!..legalábbis felénk nem fizetnek ennyit!"

Igen mert erre neveltek oket a szervizek. Ez nem gazdasagi kerdes. Latod ez a lenyeg. Ez mutatja azt, hogy nem a szukseg szulte a szervizest. Ha nem gizet ennyit ki akkor nem akarja megjavittatni. Ha van penze es ujat akar akkor igy is ugy is venni fog. Ha nincs penze akkor valoszinu, hogy nem akar penzt kiadni ugy, hogy TISZTABAN VAN vele, hogy 2 honapre berelte ki most ujbol a laptopjat. Miert hiszi ezt? Mert a sok tufa agyu ezt sulykolja bele. Es amikor o elindul a szervizbe mar bele van drotozva az agyaba, hogy REBALL nyocezer. Na ez a baj. Es innentol kezdve mar nehez eset.

A masik, hogy nem szabad ugy gondolkodni mint egy szervizes amikor megsaccolod a gep arat. Eloszor is az ugyfel arra az arra emlekszik amiert vette. Tudja, hogy kevesebbet er, de altalaban tobbre tartjak joval. En erre alapozom inkabb a dolgot. A vegen pedig mind a ketten elegedettek leszunk. Valoban nem csinalok napi 13 reballt. Nekem az a 2-3 uj chip csere is eleg. Egyelore. Aztan majd ahogy alakul kesobb.

(#5675) Kemotox75 válasza netzoli (#5673) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Megnézem este, de szerintem csak 5738-hoz van.
Mondjuk, talán más is körülnéz. Talán....
Nekem sem válaszolt senki, amikor toshiba satellite a200 intel- hez kerestem alsó burkolatot, ami még mindíg kell.....

(#5676) ielektros válasza Kemotox75 (#5669) üzenetére


ielektros
senior tag

Persze, draga mondom. De azert irtam, hogy ezeket SOS chipnek vettem. Kellett. Azt kaptam amit kertem es amire szamitottam. Mas nem volt fontos.

[ Szerkesztve ]

(#5677) genai válasza diablo1984 (#5650) üzenetére


genai
csendes tag

" de most már csak kettőt villog" :D

(#5678) ielektros válasza Kemotox75 (#5675) üzenetére


ielektros
senior tag

"Nekem sem válaszolt senki, amikor toshiba satellite a200 intel- hez kerestem alsó burkolatot, ami még mindíg kell....."

Hat me lehet nincs olyanunk te ember. :N :DDD

(#5679) Kemotox75 válasza ielektros (#5678) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Hupsz! Az lehet.... Bocsi... :R :R :R

(#5680) netzoli válasza Kemotox75 (#5675) üzenetére


netzoli
tag

Köszi.

Egy két éves gépről nem is gondolná az ember, hogy hullik szanaszét, de közben mégis. Utálom, ezt mikor egy sima karbantartás miatt szedem szét, de már a csavar lazításánál érezni lehet, hogy gond lesz, de akkor már késő. Na mindegy.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5681) Benji77 válasza netzoli (#5680) üzenetére


Benji77
tag

Próbáltad ragasztani?

(#5682) diablo1984 válasza genai (#5677) üzenetére


diablo1984
veterán

hiba orvosolva, kisütött belőle 5 csipogást! az a kettő meg más madáré már! :C

(#5683) netzoli válasza Benji77 (#5681) üzenetére


netzoli
tag

Nem. Ha a zsanér tartók hullanak atomjaira, az már sose lesz jó. Nem tartom tartós megoldásnak. Meg nem is tudom, hogy mivel tudnék elérni hosszabb élettartamot, mármint, hogy tényleg megmaradjon a tartása.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5684) KillHates válasza f27 (#5643) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább az szokott lenni, hogy belebabrálnak. Ilyenkor megjavítjuk, mert mi voltunk a faxok, hogy nem ragasztottuk le, aztán kap hologramos matricát és sok pillanatragasztót a csavarfészkek. Utána már csak hidegvágóval nyílik a gép ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5685) Benji77 válasza netzoli (#5683) üzenetére


Benji77
tag

próbáltad a bajai notebook bontót?

(#5686) Kemotox75 válasza Benji77 (#5685) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Ha tudsz egy elérhetőséget tőlük, akkor légyszi!!!!!!!! :R

(#5687) albi31 válasza KillHates (#5684) üzenetére


albi31
senior tag

egyszerűbb,gyertyát csepegtetni a csavarárkokba,ha megsérül,ugrott a garancia!

(#5688) Benji77 válasza Kemotox75 (#5686) üzenetére


Benji77
tag

[link]

Itt a PH-n cellatel nick név alatt.

(#5689) Kemotox75 válasza Benji77 (#5688) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Köszi :)) :R

(#5690) netzoli válasza albi31 (#5687) üzenetére


netzoli
tag

Mi van, akkor ha szétszedik, majd ők is csepegtetnek bele? :)

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5691) KillHates válasza netzoli (#5673) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nyomd vissza a csavarfészkeket egy forró pákával. A bontottból is kiszakad pár hónap alatt...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5692) albi31 válasza netzoli (#5690) üzenetére


albi31
senior tag

spec. gyertyát csepegtetek,olyan biztos nem lesz itthon senkinek! :N

(#5693) albi31


albi31
senior tag

kellett emlegetni a jelölést,most bontom ki az egyik gépet,és mit látok?


Nem ismerős valakinek?

(#5694) ielektros válasza albi31 (#5692) üzenetére


ielektros
senior tag

(#5695) ielektros válasza albi31 (#5693) üzenetére


ielektros
senior tag

ztakurva :C csecse :Y Nem bizta a veletlenre. Esetleg ha meg egy pontheggesztovel odanyomott volna neki, meg akar kionthette volna az egeszet mugyantaval.

(#5696) netzoli válasza KillHates (#5691) üzenetére


netzoli
tag

Hacsak kiszakadt volna :) Darabokban hullott ki a gép aljából...

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5697) mobileman válasza albi31 (#5693) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nekünk biztos nem ismerős..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5698) albi31 válasza mobileman (#5697) üzenetére


albi31
senior tag

nem úgy értettem,hogy innen csinálta valaki,mert azt még álmomba sem hinném,hanem hogy találkozott-e valaki ezzel a jelzéssel?(nemzetközi jelzés a fákon az erdőkbe!),de jön a folytatás! :D

a GPU helyén is GAP-pad,már ha még annak nevezhető,de az IGP-n lévőt sem nevezném már annak,még jó hogy ezt akarta "eldugni"mindenki elől,majd még szedem szét,és várom a meglepit! :Y

(#5694) ielektros : testgyertya!!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#5699) Kemotox75 válasza Benji77 (#5688) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Van egy pécsi srác is, akinek sok mindene van. Korrekt. Már elég sok mindent vettem tőle.
Mail címe van. Ha valakit érdekel, pü-ben elküldöm. :C

(#5700) KillHates válasza albi31 (#5693) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aztabüdös! :Y

Arra már nem volt igénye, hogy a melegítéskor rendesen levegye a fóliát az alaplapról. Szépen fel is pöndörítette! :D :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.