Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) f27 válasza ielektros (#5248) üzenetére


f27
aktív tag

Amcsibol.

(#5252) mobileman válasza f27 (#5251) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem ez volt a kérdés :)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5253) f27 válasza albi31 (#5245) üzenetére


f27
aktív tag

,sőt volt egy nagyon magas tudással rendelkező fórumtársunk

Nem csak volt,meg mindig itvagyok. ;]

De viccet fereteve,,itt nem a buktatokrol van szo.
Hanem hogy miert is? :))

(#5254) KillHates válasza albi31 (#5245) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyan hagyjad; nem tudtad, hogy nagyon raccsol! :Y :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5255) KillHates válasza mobileman (#5252) üzenetére


KillHates
nagyúr

A választ viszont sohasem tudjuk meg, különben le kell lőnie mindnyájunkat :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5256) f27 válasza mobileman (#5252) üzenetére


f27
aktív tag

Tudom,a konkret helyre gondoltok. :))

Nehezen szereztem be a forrasomat.
Jo aron kapom a chipeket.
Havi szinten veszek/eladok /beepitek 150-200 chipet abbol kb 10db al van gond tehat 5-7% hibas chip van a keszletbe.
Ennel jobb lehetoseg nincs,max dupla aran mashol.ha ott betartanak a tuti uj szot. :))

Vagyis a forrasom titok :))

(#5257) KillHates válasza f27 (#5250) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem a revíziószámmal kavarnak. Az mondjuk az A0-ást A2-re mókolják így "kompatibilisebb" tehát többen fogják megvenni. Aztán jön a pofára esés mikor nem indul a Dell D630-asban, pedig a papírforma szerint mennie kellene. :K Ilyenkor felkerül a polcra; aztán befut egy Acer gép, feldobjuk az MXM kártyára (annak a BIOS-ában A0-A6-ig megvan minden mikrokód) és láss csodát elindult! És ekkor b@sztatom a Gergőt, hogy a múltkor nem jól rakta fel pedig nem is ő volt a hibás, de nekem meg jól esik leb@szni ;] ;] ;] így még hálás is lehetek a kínaiaknak :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5258) KillHates válasza f27 (#5256) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor hess innét a topicból ! Szerintem árulgasd a csipjeidet a hardveraprón, meg a vaterán ! :((

-- moderálva --

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5259) f27 válasza KillHates (#5257) üzenetére


f27
aktív tag

Nvidianal meg ok.
De ati chiprol beszelunk most aminek epp nincs kompatibilis verziolya.

Nvidianal tudom hogy okoskodnak,ezert sosem veszek 1-esel vegzodo chipet,mivel annak lehet hogy 0-a volt a vegen regen. :DDD

(#5260) ielektros válasza f27 (#5256) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez egy igazi ........ hozzáállás. Nehezen szereztem be meg bibiiii bebe bebebebeeeee. Az én farkam hosszabb meg nekem M5-ös BMW-m. Akkor inkább ne beszélj chipekről itt basszus. Mert tudod mi akik esetleg kicsit is érdeklődünk más emberek iránt, mi megírjuk, hogy ez meg az átbaszott és megosztjuk a forrásainkat, hogy ez ne történjen meg mással is, de minimum jelzünk, hogy onnan ne. Eddig itt mindenki megirta, hogy honnan vásárol RAJTAD KIVUL. Te meg baszki itt vered a nyálad és eddig SOHA SEMMILYEN HASZNOS tanácsot nem voltál képes adni csak mindig ilyen fél mondatokban meg magamutogatva, hogy ezt kaptam tesztelésre amcsibol. Nehogy már nekem lenyomd a torkomon, hogy az AMTECH meg különböző cégek a sufni műhelyedben teszteltetik az anyagaikat. Pffffff. Ok.

És erre bazmeg megint ez a reakciód: "Havi szinten veszek/eladok /beepitek 150-200 chipet abbol kb 10db al van gond tehat 5-7% hibas chip van a keszletbe.
Ennel jobb lehetoseg nincs,max dupla aran mashol.ha ott betartanak a tuti uj szot."""

Ha nem mondod meg melyik cégről beszélsz akkor ez az informácio semmit sem ér és a szememben ótvar nagy kamu ez is mint sok más hülyeséged is. Szoval Feri akkor legyen TITOK :D :D :D Ez az egész viccnek is rossz mert semmivel nem különb a forrásod mint az enyém vagy bárki másé itt. Teljesen mindegy a világ melyik pontjárol veszed. Én nem azért könyörögtem érte mert nekem a te kotvák USA (hehehe) forrásodra szükségem van hanem mert tudom, hogy eszed ágában nincs másnak segíteni... Az életben nem tennél te ilyet. Még a végén másnak is jo lesz ha már te hirdeted, hogy neked mennyire jo :Y

Ezt a seggedbe:

é

[ Szerkesztve ]

(#5261) nahunn válasza ielektros (#5260) üzenetére


nahunn
tag

ha a chip forrást nem is, viszont azt tudjuk hogy legalább havi 2 millert keres :)

(#5262) f27 válasza ielektros (#5260) üzenetére


f27
aktív tag

Tevedsz.
Mindenkinek segitettem eddig,es igen fel forum itt az en tudasommal indult meg,olyan szinten segittek.
Amit nem arultam eddig el az az ujonnan sikerult forrasom.(ezekbol elek)
En montam mindenkinek,ebay chipek hamisak.
See ic -ic chipset stb mind mind kamus.
Megosztottam veletek.

Nem sufni muhely vagyok hanem ceg.
Ok nemtudjak hogy 10m2 muhelybe kuporgok, csak azt hogy nevem van.
Aztan mikor kihangsujozom ezeket,akkor rogton sunyi es nyagykepu leszek szerintetek.
Pedig nem,csak mindig elfelejtitek hogy magyarorszagon en keztem el ezt a bizniszt elsonek,es akkor nem volt egy vetelytarsam sem. Minden penz az enyem volt ebbol aki valodi szervizbe kulte.(hozzam) :W

Minden szakmai kerdesre valaszoltam eddig amire tudtam vagy volt idom valaszolni.

Mindig furkaltok es csodalkoztok hogy hetente 1-2alkalommal irok ide.

[ Szerkesztve ]

(#5263) kikihun válasza ielektros (#5260) üzenetére


kikihun
újonc

ÁMEN :)

(#5264) ielektros válasza f27 (#5262) üzenetére


ielektros
senior tag

Hagyjal mar Feri. Akkor segits. Hol veszed a chipeket? :C A te middel indult ez a forum???? Tudasoddal? Ez a topik 2013 marciusaban indult. Es az 565. hozzaszolo voltal te. En ossze fogom szedni egy csokorba az osszes hozzaszolasodat, de hidd el keresni kell benne majd az informaciot. A tobbi topikot nem ismerem... Nem hiszem, hogy sokkal tobbet mondtal volna mashol mint ebben a topikban.

Az, hogy azert nem mondod el mert "ezekbol" elsz, az igen hulye indok, de elfogadom. Mas kerdes, hogy nem ertek egyet vele, de az tok mind1. Reszemrol a tema lezarva csak ez mar rohadtul kikivankozott. Te meg elfelejted, hogy mar reges regen elotted is volt olyan magyarorszagon aki BGA-t kepes volt cserelni csak ez meg akkor nem otthoni berkekben volt megvalosithato. De az, hogy te kezdted el, kiverhetned mar a fejedbol. Ahhoz kepest ha pedig tenyleg ugy van, hogy te voltal az elso (igazan) akkor azert ezzel lefedhettel volna egy szlovakia, magyarorszag, csehorszag, romania regiot es akkor nem itt kellene tartanod ahol vagy.

Ha szerinted attol keresnel rosszabbul mert megmondod valakinek, hogy hol veszed a chipet akkor hat rohadtul el vagy tevedve. Bar ez nem lenne ujdonsag. Reszemrol lezarva....

(#5265) f27 válasza ielektros (#5264) üzenetére


f27
aktív tag

Mikor az emberek kertek a segitsegem ez a forum meg jopar evre ra indult meg.
Vannak itt olyan emberek akiket telefonon tanitottam meg bga-zni orakon att fogtam a telefont munkamat feretolva csok hogy legyen egy siker elmenye.
Nem vagyok onzo elhiheted csak egyre tobb szorszalba kell kapaszkodnom a szintentartashoz.
Eddig elvoltam magyar bevetelbol,de mar romania- szlovakia- austria vonalakrol is jon a javittando cucc es azon a szinten futok mint 3 eve.
Sok a kontar es valjuk be soklett a szakmabeli is .
Akikkel nincs bajom mert szakmabeliek,de valjuk be igencsak megosztodik a beveteli osszeg nem?

(#5266) Gigabyga válasza ielektros (#5264) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Nem szeretnék beleszólni mert ebben a cipőben új srác vagyok de úgy gondolom,hogy ennek a topicnak az lenne a lényege,hogy összefogjanak azok akik tényleg gyögyszemei a bga társadalomnak,kik törekednek a minőségi munkára.
Azzal,hogy honnan szerzi be a ic-ket csak segíteni tudna.Ha akkora über fasza ellátó akkor mivel neki "neve" van veled/velünk úgysem állnak szóba..ha meg igen?akkor hoppá a mi pénzünk mégse annyira büdös?..meg akkor milyen "névről" is beszélünk?
Nekem is ugyan úgy megvannak a forrásaim ezt nem is titkoltam,ha kellene valakinek még össze is hoznám a beszerzőmmel.de!sajnos mivel nem mindenkinek van esélye 700-1000$rendelni chipet ezért segítek annak aki megkeres....

(#5267) f27 válasza Gigabyga (#5266) üzenetére


f27
aktív tag

Ez van mikor valaki csak feluletesen olvassa el az irasomat.
A beszeresi forrasommal te is megkapnad a chipeket oda nem nev kell hanem penz.
A nev oda kell hogy nagyobb cegek mintakat kuldjenek neked hogy probald ki majd vegyel toluk belole jo sokat.
Aszem en befejeztem ezt a beszelgetest semmi ertelme nincs.
Aki nem erti meg az en erveimet sajnalom aki megerti az meg nem is ir hozza semmi konkretat :))

(#5268) ielektros válasza Gigabyga (#5266) üzenetére


ielektros
senior tag

Ne is. :D Ez a tema most messze nem errol szol. Aki tudja tudja aki nem nem. Megenezem azt a ceget aki nem all velem szoba es a ferivel meg igen. De ez nem a hencegesek oraja. :Y Mondom en lezartam ezt a temat. Nem is szeretnem Ferit tovabb szapulni, egyszeruen ez mar egy regi regi tema volt. Semmi gondom azzal sem ha nem mondja meg. Amugy sem hozna elonybe senkit sem. Ellenben a hencegest utalom es ez az allando Amcsibol blabla nalam (is) kiveri a biztositekot. Es az is ha valaki nap mint nap veri a mellett de adni nem ad. Szoval nem abban ketelkedem, hogy Feri kepes segiteni (ezt erosen eltuloztam) hanem nem birom elviselni a sokat mondok de semmit sem stilust. Es ezt F27 tobbszor kimeritette.

A szemelyeskedest en tenyleg befejztem, dolgozzunk tovabb. Vagyis ne, szombat van, dolgozzon a franc.

(#5269) Router válasza ielektros (#5268) üzenetére


Router
őstag

Most olvasom, hogy mi megy itt :W

A téma indítói egyébként ezek voltak:

Ezt szedtem le egy gyári lapról:

Ez jött új IC-ként:

Most így mindenkitől kérdezem, az normális dolog kellene legyen, hogy két teljesen egyforma típusra más logót tesznek más betűtípussal? Ez nekem kb olyan, mintha az amerikában kapható Coca-Cola felirata más betűtípussal készülni mint az itthonié. :Y :F

www.reballing.hu/forum

(#5270) KillHates válasza f27 (#5262) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg Feri de azt kell, hogy mondjam a nagy büdös lóf@szt! Te még a csattogós lepkét tologattad amikor már a műegyetemen az első BGA-s IC-ken szörnyülködtünk.
Én sohasem csinálok abból gondot, hogy elmondjak bármilyen forrást, technológiát bárkinek főleg itt a fórumon. Ha olyan van, akkor még Tamást is felhívom Németországban. Robick-al nem telik úgy el hét, hogy ne beszélnénk, Benji is bejár hozzánk és még sorolhatnám...
Amikor eladunk egy-egy BGA-zó gépet, akkor a legjobb tudásunkkal magyarázzuk el a partnereinknek azt, hogy hogyan kell használni a gépet, mit és hol tudnak megvenni a jövőben.
Nem azt kell okítani, hogy ne vegyünk chip-et az Alibabáról és a E-bay-ről, hanem azt, hogy honnét érdemes beszerezni! Azt és is meg tudom bárkinek mondani, hogy mi a rossz profil de azzal kitörölheti, inkább beprogramozom nekik a gépet rendesen.
Meg mi az sz@r duma, hogy "ezekből élek" ???
Jössz itt azzal, hogy hetente több száz gépet javítsz meg, meg ilyenek! Akkor meg nem qrvára mindegy, hogy azok akikkel minden este "egy asztalhoz" ülsz le, ne vedd ki a tányérjukból a jó falatokat?
Ne csodálkozz, ha kiutálnak majd innét, amit én személy szerint sajnálnék mert egyébként nagy arc vagy... :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5271) KillHates válasza Router (#5269) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az egyiket talán a TMSC csinálta a másikat meg mondjuk az UMC. :U
Szerintem nem annyira szigorú a branding-elés itt. (egyébként az "új IC"-n lévő gravírozás a méretpontos, a régi chip-en lévő viszont az elterjedtebb. Gyanítom, hogy az AMD szólhatott a beszállítóinak, hogy figyeljenek már oda a dizájnra.
Már ami a lézergravírozást illeti :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5272) Tamás9x válasza f27 (#5262) üzenetére


Tamás9x
őstag

"Pedig nem,csak mindig elfelejtitek hogy magyarorszagon en keztem el ezt a bizniszt elsonek,es akkor nem volt egy vetelytarsam sem. Minden penz az enyem volt ebbol aki valodi szervizbe kulte.(hozzam) :W"

Hajjajj ezzel vetekednék, én már akkor csináltam mikor még regisztrálva sem voltál ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5273) KillHates válasza Tamás9x (#5272) üzenetére


KillHates
nagyúr

SzuperT rulez! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5274) f27 válasza Tamás9x (#5272) üzenetére


f27
aktív tag

23 eve csinalom.
Egyeltalan megszulettel 23 eve? ;]

(#5275) Tamás9x válasza f27 (#5274) üzenetére


Tamás9x
őstag

23 éve:d akkor nem lennél rászorulva a PH-ra szerintem:) A kedvencem amikor A gyártó küld 10-20db-ot egy mezei szerelőnek, mikor 100.000db alatt szóba nem állnak az emberrel, max engineer sample szinten, illetve a gagyi kínai félrecimkézett fluxok amik ebayről származnak és alá van hazudva, hogy az is gyártótól van...:D

Ezekkel sajna tisztában vagyok mert évek óta rendelek a gyártótól iskoláknak, és nem 1x röhögtek ki 1000-2000db-os rendelésnél, pedig már évek óta csinálják.

Amúgy 25 vagyok kb 15 éves korom óta szemezek vele 16 évesen kezdtem bele saját acél szitákkal. Attól, hogy az ember nem teszi szóvá a dolgokat még átlát a sok sok hazugságon :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5276) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Illetve azt sem tudom megérteni, hogy minek kell titkolózni, egy elég durva fullos géped van, nemde?:D szerintem közülünk senkinek nincs olyan, és azt hirdeted:

"--Ha a legjobbat akarod!--"

Mivel tudnánk jobbak lenni, ha tudnánk honnan lehet olcsó jó portékát vásárolni? furán élem meg ezt a dolgot, mert mi privátban szívesen sztorizgatunk , hogy ezt avgy azt 1-2 dollárral olcsóbban tudtuk megvenni próbáld ki te is.

xy négyzetméteres műhely, illetve full felszereltség, így mekkora deficit lenne ha 1000 ember helyett legközelebb már csak 990 lenne egy hónapban, mert más is tud olcsóbban dolgozni.

ez az amikor az emberorientáltság találkozik a profilorientáltsággal. :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5277) KillHates válasza Tamás9x (#5276) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az az egészben a legszomorúbb, hogy Te 25 évesen jobban látod a dolgokat mint 40 évesen Feri... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5278) f27


f27
aktív tag

[link] kivancsi leszek ezt hogy reagaljatok le :))

(#5279) ielektros válasza f27 (#5278) üzenetére


ielektros
senior tag

Hetfon lehet megkerdezem oket mit tudnak produkalni. Van nemet Franchise-uk. Azert az angol site stilusa elegge kinai am. De ez tok mind1. Azt hirdetik, hogy csak uj alkatreszeket ertekesitenek. Erre nekem kicsit meglepo az altalad emlitett 5-7% -os hibarata.

[ Szerkesztve ]

(#5280) ielektros


ielektros
senior tag

Mondjuk a Webstite-ot mostmar nem csak telefonon bongeszve, egy budos szot nem szolnak az nVidia, AMD, ATi altal gyartatott chipekrol. Es ezek tipikus beszallitoi sincsenek az altaluk forgalmazott alkatreszek listajan. Vagy csak nem talalom oket. Mondjuk a keresoben ott vannak a chipek az biztos. Na majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#5281) KillHates válasza f27 (#5278) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem értelek. Ez miért nem ment egyből? Köszönjük az információt :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5282) ielektros válasza KillHates (#5281) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez az amit senki nem ertett. Mert sokan nem fognak ugrani es eldobni az eddigi beszallitoikat, mint ahogy en sem. De egy probat meger. Aki chipet akart venni eddig is vett. Mindenesetre en is koszonom az infot. :R

(#5283) f27 válasza ielektros (#5279) üzenetére


f27
aktív tag

Mikor gyarba pakoltuk a chipeket ott is volt hibas chip.
Jo lehet par kipurcanik feltetel kozben is.
Ugye sokat eladok ott is van hogy nem megy,es ugye neha kerdeses a felhejezes kozben halt meg,vagy halott volt alapbol.

Ha jol osszejosz veluk akkor kipotyogott chipeket is lehet toluk beszerezni azokat veszek zacskosnak aminek a szelei itt ott magvannak pattanva es sokat mar a robot ellenorzeskor kidob mert serultnek tekinti.

(#5284) hoax válasza f27 (#5283) üzenetére


hoax
aktív tag

"...azokat veszek zacskosnak aminek a szelei itt ott magvannak pattanva es sokat mar a robot ellenorzeskor kidob mert serultnek tekinti."

Ami igaz is...! Nagy eséllyel innen az a pár százalék hibaarány...

Don't panic!

(#5285) ielektros válasza f27 (#5283) üzenetére


ielektros
senior tag

Koszi, en mondjuk gyarban ilyen szinten meg nem lattam, hogy milyen szuressel, hibaturessel dolgoznak. Igy mar tisztabb a kep. Nyilvan 1-2 kipurcanhat felrakaskor is, akarmilyen is a hoprofil. Igy meg azert mar passzol a dolog.

(#5286) tajcsi


tajcsi
senior tag

DV6500 alaplaprol letort a kepen bekeretezett harom darab pici ic, valaki megtudna mondani milyen ezek, es esetleg milyen jellemzojuk van, mert nekem nincs emmilyen mero muszerem amivel lemerhetnem az ertekeiket...

C790, C791-es jelzesu es L74-es jelzesu ic-k tortek le...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5287) Tamás9x válasza tajcsi (#5286) üzenetére


Tamás9x
őstag

"C" az kondi lesz az "L"-t nem tudom "F" mint fuse biztosíték.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5288) ielektros válasza tajcsi (#5286) üzenetére


ielektros
senior tag

2 db kondi es egy induktivitas. Hat igy elso ranezesre talan csak szurokondik de a jo franc tudja, nem latom rendesen a vonalvezetest. A tekercsrol meg meg annyira sincs otletem, de korul kell nezni hp dv 6xxx szerianak a rajzain, hogy miket hasznalnak arra. Talan 1µH koruli lehet. Bar lehet valaki bevagja majd ide csuklobol.

Mas meg eldurantotta de azt irta nem hianyzik neki :D :D :D [link]

Kozben megtalaltam, szerintem ez kell neked.


[link]

[ Szerkesztve ]

(#5289) kikihun


kikihun
újonc

K53sv rajz nincs valakinek?

(#5290) ielektros válasza kikihun (#5289) üzenetére


ielektros
senior tag

Ennel tobbel nem tudok szolgalni: [link]

Ez igazabol szerintem total mas.

[ Szerkesztve ]

(#5291) netzoli válasza kikihun (#5289) üzenetére


netzoli
tag

Én egy K53U vagy egy K43SD-t tudnék adni, de az utóbbinak meg kellene fejteni a titkosítását....

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5292) Tamás9x válasza ielektros (#5290) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ennél jobb segítség nem is kellhet :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5293) KillHates válasza Tamás9x (#5287) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugye viccelsz, hogy az L-et nem tudod? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5294) ielektros válasza KillHates (#5293) üzenetére


ielektros
senior tag

Ahh KillHates, tulkepzett vagy. Kivagy rugva! :C

(#5295) KillHates válasza tajcsi (#5286) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az 1 uH-s fojtás a fontos, a hidegítőkondik közül elég egy 10pikós is oda (az érték sem igazán fontos, szedj le egy másik alaplapról egy C jelzésű kicsi drapp bizb@szt és próbáld oda :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5296) ielektros válasza Tamás9x (#5292) üzenetére


ielektros
senior tag

Jolvana bakker. :C Hirtelen neztem k53t. Mondom jo lesz az is. Aztan ahogy elkuldtem a postot mondom azert megnezem mi ez a pdf :Y Hat nem egeszen ugyan az a cucc. :DDD

KillHates: Nalatod megy ez :Y "C jelzésű kicsi drapp bizb@szt" :R :R

[ Szerkesztve ]

(#5297) KillHates válasza ielektros (#5294) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké. :R
Azt mondd már meg nekem, ezek az idióták miért uF-et írnak a pikó Farádra?
Azt meg végképp nem értem mi értelme van egy 10 pF-es és egy 2.2 pF-os kondi párhuzamos kötésének? Nincsen 12 pF-os? Meg ez tuti hidegítést szolgál, ott meg a kapacitás (főleg ilyen kicsinél) nem igazán releváns.... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5298) ielektros válasza KillHates (#5297) üzenetére


ielektros
senior tag

Ahhh ezek a parhuzamos kapacitasok nekem mar a radioamatorkodeses idoszak ota tepik a hajamat. Van, hogy 3,4 apro kapacitast tesznek egymas melle. Bar az inkabb nF tartomany. Valoszinu bizonyos frekvencian azert van elteres a parhuzamos kapacitasok alkalmazasa es a sima egy kapacitas hasznalata kozott. Bar ebben az esetben ilyen ertekekkel szerintem sincs semmi ertelme. Ha legalabb egy otod nagysagrend lenne kozottuk akkor ok, de az meg mar nem igazan hidegites.

Az az uF UF µF ez mar egy idehe nagy kavarast mutat. Nekem van itt egy ket rajzom amint ha nagy U akkor piko ha kis u akkor µ ha 022 az 022pF :Y :C Eroteljes leszaromsagot velek a dologban felfedezni. :K

[ Szerkesztve ]

(#5299) tajcsi válasza ielektros (#5288) üzenetére


tajcsi
senior tag

A kondik elvileg 0804-es méretűek, a tekercs picit nagyobb. Viszont amit a képen látni, ott szerintem nem 0804-es kondik voltak, kicsinek tűnik a hely, de 0603-ban meg ekkora kapacitást nem igen csinálnak.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5300) Kocska89


Kocska89
tag

További scotle ir360 pro okosítás.

Ahhoz, hogy elégjen a fűtőszál be kéne égnie a relének, tönkre kéne mennie a szilárdtest reléknek.
Vagy forrasztás közben elromlania a ventilátoroknak.
De szerintem így már elég biztosra mentem :)
Képek:

Az egyenes vágás, sorjázás sem erőssége a kínai mester embereknek. Persze csak 1 csavar tartotta.

Mit lehetne még okosítani a gépen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.