Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) kikihun válasza gsmdoctor (#5350) üzenetére


kikihun
újonc

Nem a kedvedet akarta elvenni, csak puszta tényeket közölt.

(#5352) gsmdoctor


gsmdoctor
újonc

Abból indultam ki hogy ha a technika tudja a megfelelő hőprofilt produkálni akkor alkalmas a bga cserére.!
Márpedig a 230C simán tudja és 150x150-es az előmelegítője. Tisztában vagyok vele hogy nagyon karcsú a technika, de hát ez van.! :)

nagyon kezdő...!

(#5353) mobileman válasza gsmdoctor (#5352) üzenetére


mobileman
aktív tag

Elég rossz a kiindulási alapod, sejtem, hogy hol találtad ezeket az infókat, hogy a gép alkalmas lenne laptopok BGA cseréjéhez..
Telefonokhoz nem vitatom, hogy jó, de notebbokhoz már necces lesz, kérdezz meg itt bárkit, hogy használ- e valaki ilyen gépet, nemleges választ fogsz kapni..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5354) f27 válasza gsmdoctor (#5352) üzenetére


f27
aktív tag

Nekem pl 60x40cm koruli az elomelegitese a gepemnek.
De kb mindenkinek min 20-30 centisek .
230 fokot tudja de felmelegiteni valamit ami elvezeti a hot,azt nemmelegiti fel egy 100w izzo :(

(#5355) f27 válasza Router (#5349) üzenetére


f27
aktív tag

Tolem vetted?

(#5356) KillHates válasza gsmdoctor (#5346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh... Inkább 410-es ALTEC-et kellett volna venned... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5357) KillHates válasza Router (#5349) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak kalapács és véső kérdése, oszt bemegy az bármi alá :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5358) KillHates válasza gsmdoctor (#5352) üzenetére


KillHates
nagyúr

GSM-hez, tablethet tökéletes is masina. Ne hagyd magad! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5359) gsmdoctor


gsmdoctor
újonc

Kintről van! Akkor az a sok videó megvezetés csak? Tizenöt éve telefonozok ott alkalmazom a technikát, nyílván teljesen másféle képen.! Most döbbentem rá a BGA és a méretek különbözőségére.!

szerk. és VGA kártyákhoz?

[ Szerkesztve ]

nagyon kezdő...!

(#5360) f27 válasza gsmdoctor (#5359) üzenetére


f27
aktív tag

Egy mxm karit lehet hogy megtudsz butykolni.
Bar a chippek vastagsaga sokk massabb.

(#5361) Router válasza f27 (#5355) üzenetére


Router
őstag

Igen! :DDD :R

www.reballing.hu/forum

(#5362) albi31 válasza f27 (#5355) üzenetére


albi31
senior tag

ilyened van?

(#5363) genai


genai
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap kaptam egy CQ61-et, aminél a caps lock és a num lock ketőőt villan és ezt ismétli. Megnéztem a hibakódot és bios hibát írt ki, mikor a WIN + B gombot megnyomom, akkor 4-et sípol egymás után, aztán 1-et kb 5 másodpercenként. Sajnos ezután is ugyan az a hibakód. Elképzelhető, hogy mégis valamelyik chip-el lesz a baj? Vagy a BIOS chip szált el?

(#5364) hoax válasza genai (#5363) üzenetére


hoax
aktív tag

Egyértelműen bios!

Don't panic!

(#5365) netzoli


netzoli
tag

Aki esetleg még nem tudná akció a TME-nél [link] pl. amtech termékek -27%

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5366) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
SOS-ben van valakinek 4db qimonda hyb18t512161b2f-25 típusú memóriája?!
Utalom is a pénzt küldhetitek ha van valakinek, és jó!!!
Köszi előre is!

(#5367) f27 válasza Router (#5361) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor a vegen levo forrasztast huzd le korommel.
Gondolom nem hagytad rajta eddig :DDD
Az igazi omega vegere nem kell az a golyo csak azert van rajt hogy a szalab ne podrodjenek szett.
En mindig ujonnan lehuzom a vegerol a kis gombocot.

(#5368) f27 válasza albi31 (#5362) üzenetére


f27
aktív tag

Ilyenem van.

(#5369) Tamás9x válasza f27 (#5368) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem össze van hegesztve a vége :(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5370) Tamás9x válasza Gigabyga (#5366) üzenetére


Tamás9x
őstag

akármilyen 512-Mbit x16 DDR2 SDRAM-al helyettesíthető (nekem eddig működött)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5371) Hunter2


Hunter2
addikt

ilyen laphoz van rajzotok? HP 636373-001 DA0R13MB6E1

(#5372) kikihun válasza Hunter2 (#5371) üzenetére


kikihun
újonc

Van.

(#5373) nahunn


nahunn
tag

Megírtam a see-ic-nek, h lesz szíves visszautalnia hibás chipek árát.
Mivel nem volt kaptak 3 negatívot.
Ebay válasza erre:

To keep eBay a fair and safe marketplace for all members, we routinely review buying and selling activity. In reviewing your account, we found:
- A pattern of unreasonable demands made under the threat of negative Feedback or low detailed seller ratings (1's & 2's).

Because of this behavior, we've removed from related seller profiles any neutral or negative Feedback, and any low detailed seller ratings left by you within the past year. Please be aware that if this activity continues, you may be subject to a range of other actions, including limitations on your buying and selling privileges, and suspension of your account.

Egy jó nagy átbaszás az egész site! Így higgyetek a százalékos értékeléseknek...

(#5374) nahunn válasza nahunn (#5373) üzenetére


nahunn
tag

mindezekután az Ebay visszaadta a pénzt, komoly egy cég...

(#5375) ielektros válasza nahunn (#5373) üzenetére


ielektros
senior tag

ebay-en keresztul vasarolsz a see-ic-tol? Nem jobb direktben? Amugy az ebay-nek az elado ilyen esetben sokkal fontosabb mint egy vevo. vevo egyelore van annyi mint a fene es az eladok meg fizetik a brutalis szamlakat. Emiatt sokszor az elado fele huz az ebay.

(#5376) kikihun válasza Hunter2 (#5371) üzenetére


kikihun
újonc

Ment a link:)

(#5377) albi31 válasza ielektros (#5375) üzenetére


albi31
senior tag

ott a pont!

(#5378) Gigabyga válasza Tamás9x (#5370) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

csúnyán beszívtam ma egy asus-al. xD.735-a2 volt rajta,730-al faján kompatibilis új chip felteszem,ugyan az a hiba Biosnál tök jó a kép windows betöltőnél függőleges csík alakzatban lila pöttyök ismerős tippje memória hiba melegítsem meg...megmelengetem már kép sincs xD
megfeküdhetett a memória modul?!

(#5379) nahunn válasza ielektros (#5375) üzenetére


nahunn
tag

mostmár sehogy...
egyébként igaz amit írsz viszont érdekes, mert a pénzt meg akkor is visszakapod ha nincs igzazad mint vevő,
szóval úgymondanám inkább a látszatra mennek...

(#5380) nahunn válasza Gigabyga (#5378) üzenetére


nahunn
tag

vagy összefolytak a golyók a mem alatt.

(#5381) Hunter2 válasza kikihun (#5376) üzenetére


Hunter2
addikt

:R

(#5382) ielektros válasza nahunn (#5379) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat inkabb azt kerulik, hogy jogi utan bantani leheseen oket. En negyon sokat ebay-ezek, adok veszek, de inkabb veszek. A nagyon sok azt jelenti, hogy havi 15-20 vasarlasom biztos, hogy van. Sok esetben csak azert hasznalom mert mar megszoktam es kenyelmesen egy helyen latok mindent. De ahogy irtad, valoban rettenetesen a latszatra mennek. Minden szempontbol. Azt viszont meg mindig nem ertem, hogy mi alapjan valszoltak ezt neked. Mennyi negativot adtal az elmult honapokban az eladoknak?

(#5383) ielektros válasza ielektros (#5382) üzenetére


ielektros
senior tag

Jogi uton akart lenni. Meg hat ja. Meg vagy 30 hiba. Sorry, telefonrol irtam.

(#5384) Tamás9x válasza Gigabyga (#5378) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hősokkot is kaphattak, de szerintem is összefolytak a golyók, pepecs munka lesz szerintem reball-t neki :D a memóriák nálam allergiásak a fluxra, szinte mindig ki kell mosnom alóla :W (ez van ha nem minőségit használ az ember..)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5385) ielektros válasza Tamás9x (#5384) üzenetére


ielektros
senior tag

Ugyen ez szivatott meg ma engem is. Osszefolytak a golyok egy VAIO FZ11S-en a memoriak alatt. Reball utan mukodik hibatlanul.

(#5386) Tamás9x válasza ielektros (#5385) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kellemes buli mennyi idő volt mire rájöttél?:D én egy hétig ültem 1 hasonló notin, már feladtam a gazdája mondta kapjuk le a memóriát hozott hozzá egy donor lapot, ott fogtuk a fejünket 2 golyó...

Jött ma hozzám 1 noti, félredobtam most nyitottam ki, a gazdája szerint nem bootol, gondoltam biztos BGA hiba, erre... Netbook GoClever I102 android hibás, ilyennel találkozott már valaki? semmit nem találok a szépségről.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5387) Router válasza f27 (#5367) üzenetére


Router
őstag

Kézikönyvet adtál hozzá? Bedugtam a gépbe azt mér.
Nem gyémántból van a körmöm, nem tudom te hogy húztad le, ezt max levágni tudnám. :D

www.reballing.hu/forum

(#5388) ielektros válasza Tamás9x (#5386) üzenetére


ielektros
senior tag

Go clever :D aztan add vissza a gazdajanak gyorsan. :Y

Hat kb 2 orat bohockodtam vele mire ravettem magam, hogy az bizony a ram lesz. De ebbol 1 ora csak a gyozkodes volt, hogy csak megkellene nezni, csak megkellene nezni :) tipikus...

(#5389) Hunter2 válasza Tamás9x (#5386) üzenetére


Hunter2
addikt

és ennek a javítását ki fogja kifizetni? ha 2 órát eljátszol vele meg is van a gép értékének fele.
Ilyen low end androidos csodáknál max a cssatlakozó cserékkel éri meg vesződni, esetleg szoftverezni ha van valamilyen értékelhető támogatás hozz.

(#5390) nahunn válasza ielektros (#5382) üzenetére


nahunn
tag

ezen az acc-on kb 100 vásárlásom van az elmult fél évben
1-et adtam egy hibás alaplap miatt aki eléggé megszivatott 1-2 hónapja,
ill. most 2-dbot a see-nek...

(#5391) Tamás9x válasza Hunter2 (#5389) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezt nem szabad így felfogni, írni és olvasni sem 1-2 óra alatt tanultunk meg, és lám elég jól hasznát vesszük, ez a fejlődés ára. Kénytelenek leszünk hozzászokni, mert tele van a piac ilyen ócskaságokkal, valakinek ezt is kell javítania, ha nem fejlődünk akkor elavulunk.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5392) kikihun válasza Tamás9x (#5391) üzenetére


kikihun
újonc

:R :R :R :R

(#5393) gsmdoctor


gsmdoctor
újonc

Üdv. Egy i965-nek le van ragasztva (apró pontok) a négy sarka. Van valamilyen oldószer vagy mechanikus úton kell eltávolítani?

nagyon kezdő...!

(#5394) KillHates válasza gsmdoctor (#5393) üzenetére


KillHates
nagyúr

Állítsd be a hőlégfúvódat, olyan 100-150 fokra és azzal melegítsd a chip sarkát 5-10 másodpercig. Ekkor felpuhul a ragasztó és ilyenkor ki tudod finoman kaparni egy hegyes tárggyal. Pl. fogorvosi tűvel:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5395) ielektros válasza Tamás9x (#5391) üzenetére


ielektros
senior tag

En elfogadom ha ez a velemenyed de azert reagalak ra, hogy en mit gondolok.

Hunternek teljesen igaza van. 20.000.- -os szarokat nem lehet realisan javitani. Ez nem a fejlodes.. Mi a fejlodes abban, hogy eljatszol 3 orat egy androidos szarral? Kitudsz szamlazni 30.000 .- -ot? Mert ha igen akkor nem szoltam semmit. De a fejlodesi irany az lenne, hogyha esetleg nexus 7, egy ipad, egy galaxy lett volna szoban forgo keszulek. Akkor ok, mert ott eselyes, hogy meg a javitast is ki tudja fizetni az ugyfel. .

Kevered a dolgokat kicsit szerintem. "Kénytelenek leszünk hozzászokni, mert tele van a piac ilyen ócskaságokkal, valakinek ezt is kell javítania, ha nem fejlődünk akkor elavulunk."

Kenytelenek nem leszunk, mindenki maga donti el, hogy akar e ilyen szarokat javitani vagy nem. Hidd el a tobbseg nemet fog mondani. De ezt semmi kepen nem nyilvanitanam fejlodesnek. Ez egy mellek vonal. De nem fejlodes :Y

En mar azert par eve bohockodom a piacon es sajat boromon tapasztaltam mar eleget, hogy vannak olyan keszulekek aminel mar ranezesre tudom, hogy csak bukhatok a javitason. Es ezek peldaul ilyenek.

Mindezek ellenere semmi ellenvetesem nincs (meg jo) ha valaki ilyeneket akar javitani. Egyszeruen nem hiszem, hogy egyszeru altalanossagban azt mondani, hogy ez a fejlodesi irany es ezeket az ipari szemeteket egyaltalan javitani erdemes.

(#5396) ielektros válasza KillHates (#5394) üzenetére


ielektros
senior tag

Vagy igy is lehet :Y

(#5397) Tamás9x válasza ielektros (#5395) üzenetére


Tamás9x
őstag

Teljesen helytálló amit mondasz, de azt elfelejtjük, hogy lehet 20.000ft-os gagyi szar, de az alapelve ugyan az mint az összes többi tabletnek vagy 2-300.000-es telefonnak, csak más minőségben. Recovery menüvel akárki elboldogul.

Megcsinálom(már ha tudom) felcímkézem mondok rá neki egy nevetséges árat, és örömmel fog ajánlani minden ismerősének a gazdája, Ő örül mert működik, én örülök, mert nem kell majd máshoz fordulnom, ha valami behal nálam.

Amúgy érdekes a belseje, beledobtak egy olyan procit aminek a 10%-át sem használják ki kimenetben :) Ha lenne egy épp unatkozó programozó köztünk én megcsinálnám az elektronikát, ő írhatna rá egy programot, és lehetne csinálni belőle egy full automatizált rework gépet. Sac/KB 150k a cnc váz hozzá.

Jajj ne épp fáj a fogam :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5398) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Srácok adott egy macbook pro ami külső monitoron ad képet gond nélkül, de belsőn nem tesztelhető LCD hiányában. Előfordulhat hogy chip hiba esetén külsőn van kép de belső LCD csere után nem lesz?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#5399) ielektros válasza FuckeR19 (#5398) üzenetére


ielektros
senior tag

Igen elofordulhat, hogy csak az LVDS kimenet a halott.

(#5400) ielektros válasza Tamás9x (#5397) üzenetére


ielektros
senior tag

Teljesen megertem amit mondasz. Semmi gaz nincs benne, plane ha csak SW gond volt es nem kellett vele fel napot szottyogni. Ennek ellenere en kerulom az ilyen hulyesegeket mert epp eleg az amit az ismerosok ramzuditanak :Y :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.