Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) ati012 válasza Tamás9x (#5500) üzenetére


ati012
senior tag

Engem személy szerint sose zavart hogy össze-vissza van kábelezve.

(#5502) Tamás9x válasza ati012 (#5501) üzenetére


Tamás9x
őstag

Engem sem a kábel mennyiség zavar, hanem az hogy nem tudom összerakni, mert mindig kitart valahol:S

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5503) Benji77 válasza Tamás9x (#5502) üzenetére


Benji77
tag

Meglehet csinálni nagyon szépen a kábelezést.
A 3db fehér műanyag rögzítőt is ragaszd vissza a lapra.

Így tényleg nagyon gányul néz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#5504) alienpapa válasza Tamás9x (#5500) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ha egy ilyen deszkát kell reballozni, akkor a vezetékekkel mit csináltok? Mert gondolom nem maradhat rajta.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5505) Benji77 válasza alienpapa (#5504) üzenetére


Benji77
tag

Mindent bontani kell.
A műanyag fóliákat is.

(#5506) mobileman válasza alienpapa (#5504) üzenetére


mobileman
aktív tag

Remelem nem úgy gondolod, hogy ott bent a műanyag kavan keresztül reballozzuk..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5507) beeper129


beeper129
újonc

Sziasztok, van egy 2012.okt.29-i gyártású WD notebook merevlemezem, meghalt, garoztatni szeretném, de a vásárlás helyén "egyéb" ok miatt nem lehet. Esetleg tud valaki megoldást?
És még egy Lenovo IdeaPad G560 billentyűzetre is szükségem lenne, nem porosodik valakinek a polcon?

(#5508) Tamás9x válasza mobileman (#5506) üzenetére


Tamás9x
őstag

Dehogynem műanyag burkolaton keresztül nanorobotokkal ;]

Majdnem széttörtem mire rájöttem, hogy nm az alsó burkolathoz van rögzítve a nyák.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5509) ati012


ati012
senior tag

Valakinek nem kell egy jobb kéz?
Szívesen szedném - szét, raknám össze a gépeket, cserébe egy kis fejtágítás a szakma elsajátítása végett...

(#5510) alienpapa válasza mobileman (#5506) üzenetére


alienpapa
senior tag

Azért ennyire nem vagyok balfasz. Csak a zsinórokra kérdeztem rá.

(#5509) ati012

+1

Debrecen környékén nekem is kellene hasonló. :)

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5511) mobileman válasza ati012 (#5509) üzenetére


mobileman
aktív tag

hát ha eljössz ide Bp.- re, akkor megoldhatjuk :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5512) ati012 válasza mobileman (#5511) üzenetére


ati012
senior tag

Fizetést is kapok és bejelentel és alkalmazol? :B
Segédmunkásként tökéletes leszek.

(#5513) Tamás9x válasza alienpapa (#5510) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sajna mindent le kell szedni róla, találkoztam már olyan MSI notival ahol a csatlakozó deformálódott 180 fok körül, :Y De hány széria annyi féle összerakás ahogy észrevettem, nem csípik a szalagkábeleket.

ati012: Látom te is úgy vagy vele, hogy már mindegy mi csak legyen TB-d ;]

HP Omnibook XE3-hoz kellene még(nem nekem, hanem egy ügyfelemnek)
Memória-Modem takaró lemez, inverter, ha van valakinek privátban mondhatna egy árat, postával együtt:)
Jövő hónap 10.-e körül lenne esedékes a dolog.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5514) alienpapa válasza Tamás9x (#5513) üzenetére


alienpapa
senior tag

Néztem egy pár videót egy sráctól, aki xbox-okat reballozik. Ő azt csinálja, hogy letakarja az érzékenyebb alkatrészeket valamiféle hőálló fóliával(ha jól gondolom).
Itt van az egyik videója. Ezt pont most néztem meg, lenne pár kérdésem róla. Majd holnap összeszedem őket egy hsz-be, mert vannak sötét foltok bőven.

Egyébként viccet félre téve ha lenne itt egy debreceni vagy környéki fórumtárs, aki engedné, hogy tanuljak kicsit tőle, akkor azt szívesen venném. Persze nem várom ingyen.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5515) mobileman válasza ati012 (#5512) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ezt írtad:

Valakinek nem kell egy jobb kéz?
Szívesen szedném - szét, raknám össze a gépeket, cserébe egy kis fejtágítás a szakma elsajátítása végett...

Milyen fizetés? Vagy Te fizetsz a megszerzett tudásért inkább? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5516) mobileman válasza alienpapa (#5514) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hőálló fólia- kapton szalag
A másik fényes meg az alu szalag, mi is használjuk, sőt sokan használják, az érzékenyebb alkatrészek megóvása végett..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5517) Tamás9x válasza alienpapa (#5514) üzenetére


Tamás9x
őstag

mobileman szinte mindent leírt :D

Afféle hőpajzsként szolgál 1 rövid ideig, de nem életbiztosítás sajna ez sem, sajna iylen embert nehéz lesz találni, mert egyre több a munka :D Nem látok ki a karton dobozoktól az ajtóig. Ha jársz Nyíregyházán akkor esetleg tudok mutatni 1-2 dolgot, vagy küldeni egy pár linket amiket érdemes át tanulmányozni a nagy belelendülés előtt, de készülj fel, hogy ha van párod akkor nincs az a sex adag ami le tudná majd nyugtatni a kupi és a szag láttán amivel jár ez az egész ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5518) ielektros válasza Tamás9x (#5517) üzenetére


ielektros
senior tag

Pfff. Csak a hormonok nem lesznek am elegendoek lerendezni az asszonyt :Y :DDD Mutasd meg ki az ur a haznal aztan majd nem csinalja a hepajt.

Viccet felreteve ha ti (a szagra ertendoen) a Flux fustot szivjatok befele akkor az elso fontosabb teendod az az legyen, hogy megoldod a JO szelloztetest. Nem kicsit rakkeltoek lehetnek ezek a szarok amiket elfustolunk majd belelegzunk (akit nem erdekel) nap mint nap. Nagyon figyelj oda ra. Kesobb meghalalja magat az egeszseged. :K

[ Szerkesztve ]

(#5519) Tamás9x válasza ielektros (#5518) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor este előveszem a nadrágszíjat ;]

Asus K50AB IGP vagy VGA probléma szokott leginkább lenni? Nem volt kedvem pepecselni elszedtem mind2-őt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5520) dpu1 válasza Tamás9x (#5519) üzenetére


dpu1
csendes tag

Szerintem a HD3200 gyakoribb de én már a HD4570-t is cseréltem. Egy esetben még a multiplexert is kellett cserélnem mert "leültette" az LVDS egyik adatvonalát.

(#5521) hoax válasza Tamás9x (#5519) üzenetére


hoax
aktív tag

Mindig az IGP... ;)

Don't panic!

(#5522) Tamás9x válasza hoax (#5521) üzenetére


Tamás9x
őstag

:R

Asus K50C nincs kép, nem tudom akarok e vele foglalkozni, valaki találkozott már ilyennel?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5523) hoax válasza Tamás9x (#5522) üzenetére


hoax
aktív tag

Igen, de elkerültük nagy ívben! :D
Ettől függetlenül egy golyózást megérhet...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#5524) nahunn


nahunn
tag

http://laptop-konzolszerviz.hu/index.php/bga.html

Az utolsó kép az igazai marketing fogás, sírtam a röhögéstől.

Az már annyira nem vicces, hogy egy újabb cím és cég nélküli harcos
aki merészen hirdeti magát.

(#5525) f27 válasza nahunn (#5524) üzenetére


f27
aktív tag

Pest megyében szinte egyedülállóan, saját BGA forrasztó állomással dolgozunk, főleg laptop és konzol hibákat lehet hatékonyan javítani a chipset újragolyózásásval, de igazából bármit amin ilyen vezérlő chipek találhatóak, akár videókártyát, még akár RAM-okat is.

Nos resszkessetek pesti szervizek... :DDD

(#5526) netzoli válasza nahunn (#5524) üzenetére


netzoli
tag

Mi ezzel a gond. Ápolt körmei vannak a fiatal embernek :DD

Továbbá van címe és neve egy másik weblapján [link] és a vállalkozás létezik kb három hónapja. Ez ellenőrizhető az adószám alapján itt: [link] Mi ezzel a baj?

Esetleg annyi, ha az a kép a legjobban sikerült munkái közül került ki, akkor baj van. Illetve a jelenleg bejelentett tevékenységei között nem szerepel semmi, ami alapján végezhetne hasonló javításokat. De ez már csak részlet kérdés. És megnézném azt is, hogyan érvényesül a gyakorlatban az, ami a nyitólapján is szerepel, hogy ESD védelem, ROHS, Lead Free. És a pont az Ííí-n, hogy saját állomása van szinte egyedüliként Pest megyében...

Szóval, ha olvassa a fórumot a fiatal ember, akkor a hozzászólásom még akár építő jellegű pozitív kritikának is elmenne. Egyébként meg ....

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5527) f27 válasza netzoli (#5526) üzenetére


f27
aktív tag

Na igen.
Csak olomentes forrasztast hasznal.
Ir6000 ez ketfele keppen lehetseges.
Nemveszi le a gyari chipet.
Vagy nemsikerul kb tutira az ujragolyozasa.

Meg az en gepemmel is meresz munka az olomentes forrasztas,pedig en tenyleg surun hasznalom.

(#5528) nahunn válasza netzoli (#5526) üzenetére


nahunn
tag

Igen a cím:

2230 Gyömrő, Szent István út

Biztos a ház is egyedülálló az utcában :)

Érdekelne, hogy mit mond a telefonba, ha gépet szeretnél leadni.

Találkozunk 9.30.kor a gyömrő vasútállomáson.

v helyieknek

az ABC-nél a sarkon leszek 5 perc múlva :)

(#5529) KillHates válasza dpu1 (#5520) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Egy esetben még a multiplexert is kellett cserélnem mert "leültette" az LVDS egyik adatvonalát."

Jesszus! Na végre valaki aki tudja ezt is. :C

Mostanában mindenkinek (ügyfelek) el kell magyaráznom, hogy miért nem megy addig a cserélt chip mint eredetileg ment az eredeti; mert nemcsak a chip degradálódik, hanem a hozzá tartozó komponensek is. Jó példa erre a Dell D620-630-as, Inspiron 13-as, XPS 1330-as sorozat; 4-5 év után elgyengül a G84 benne. Kicseréled és kb. fél-másfél év után hozzák vissza, bánatos arccal, hogy miért "csak eddig" ment az új chip. Hát igen, mert cserélni kellett volna még 4-8db kondit, 2-4 FET-et, 2-4 tekercset, a multiplexert, stb... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5530) KillHates válasza Tamás9x (#5522) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mikrokontroller hibásak lesznek... Kerülöm én is őket nagy ívben! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5531) KillHates válasza nahunn (#5524) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! Már azok akik eleve hosszú Í-vel írják a szerviz szót, nálam a lúzer-kategóriába esnek.

Basszus az a köröm! :Y

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5532) netzoli válasza nahunn (#5528) üzenetére


netzoli
tag

Ja, az ABC-nél :) Az oldalon fent volt, hogy 40k egy javítás. Napi 4-5 munka és egy kis idő és már meg is vette az utcát! Lehet csak egy 'zsákutca' :))

Egyébként a székhelye a 80 szám alatt van.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5533) nahunn válasza KillHates (#5531) üzenetére


nahunn
tag

pedig a webstat és a seo során is azzal kellett szembesülnöm, h kb 90% a szervíz szóra keres és nem a szervizre...bár a googlet nem nagyon izgatja ez...
f27-ről akkor mit gondolsz ha nálad már egy i tévesztés is ilyen súlyos kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#5534) tajcsi


tajcsi
senior tag

Szerintetek az a fojtótekercs nékül merjem bekapcsolni a notit? Le kellene tesztelnem egy kijelzőt...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5535) ielektros válasza tajcsi (#5534) üzenetére


ielektros
senior tag

Szerintem meg vegyel inkabb egy filleres 1µH fojtot es tedd ra. Vagy szedjel le barmilyen mas tokozasut masik laprop aztan "hekkeld" ra. Szerintem a fojto igen fontos lenne oda.

[ Szerkesztve ]

(#5536) tajcsi válasza ielektros (#5535) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hát majd rendelek valahonnan mert itthonról minden szemetet kidobtam már, lépni nem tudtam tőlük...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5537) f27 válasza nahunn (#5533) üzenetére


f27
aktív tag

Rolam mar nem mer gondolni semmit :DDD

Ahogy killhates mondana en mar akkor ebbe a szakmaba voltam mikor sokunk szulei meg a csattogos lepket tologattak :DDD :))

(#5538) Benji77 válasza hoax (#5521) üzenetére


Benji77
tag

"Mindig az IGP... ;)"

Azért ez nem biztos.
1 hete jött vissza egy Asus K50.
1 hónap 5 napot bírt reball után.
Egy 216-0674026 van benne. A harmadik "új" chippel sem jó .
Szóval lehetnek ott más problémák is.

(#5539) Tamás9x válasza KillHates (#5530) üzenetére


Tamás9x
őstag

Már késő, mondtam hogy hozza le:)

A rossz gép gazdáival 1 óriási nagy probléma van, azt hiszik, hogy megjavítottad a gépet és ugyanúgy mehet minden tovább mint eddig, használjuk az ágyban ne foglalkozzunk vele, hogy forró és ordít a venti..:D

Dell inspiron 4. hdd-t veszik már bele mert szar az alaplap... persze azt nem említette, hogy az aksi az 3 órás így minek hibernálni, csak belevágja a táskába és ledobja a kocsi hátsó ülésére:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5540) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Találkoztam egy olyan hülye hibával Hp compaq 5735b-vel,hogy teljesen jól működik viszont néha-néha kikapcsol és ha hagyom egy picit bekapcsol újra.
Ez milyen hiba?!

(#5541) Tamás9x válasza Gigabyga (#5540) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hasonló volt már velem is nézd meg, hogy a töltő nem ciripel-e, ha nem akkor minden hőfok rendben van?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5542) ielektros válasza Gigabyga (#5540) üzenetére


ielektros
senior tag

Beazott, vagy rossz nyomogomb? :D Hulyen hangzik de nekem malt volt egyszer ilyen egy asus-al. Mar a hajamat teptem, mert minden jo volt. Nem volt tul meleg, nem volt semmi egyeb hibara utalo nyom. Akkor neztem meg vegso elkeseredesemben a bekapcsolo nyomogombot. Alig volt mar fizikai ellenallasa es nem is tunt jo allapotunak....

[ Szerkesztve ]

(#5543) KillHates válasza nahunn (#5533) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen igazad van :R Tényleg még az a szerencse, hogy a hosszú-rövid magánhangzókat nem különbözteti az angol abc-re optimalizált keresőmotor.

Valóban nagy nyeltannáci vagyok, mert a mai időkben már nem egy etvasz (vagy legyen etwas) bekapcsolni a helyesírás-ellenőrzőt. Egyébként a helyesírás nagyon jól példázza a máshoz való igényességét is az írójának...

Ferit úgy szeretjük ahogy van. Ő mindig vidám perceket okoz nekem :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5544) KillHates válasza tajcsi (#5534) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fojtó nélkül nem fog beindulni a VRM (nincsen meg a loop) és nem fog pár komponens tápot kapni, ergo; nem indul majd el a gép.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5545) Router válasza Gigabyga (#5540) üzenetére


Router
őstag

Nézd meg, hogy mikor kikapcsol megvan-e 3 és 5V. Nálam pont egy elázott 6735b gép van aminek rétegszakadt a lapja.

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#5546) KillHates válasza Benji77 (#5538) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oda van a tápja. Minap mértem ki az 1.35V-os tápoján 2-2.2V-os tüskéket. Egyből érthető volt, hogy mitől fingik ki pár hónap után az új chip...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5547) KillHates válasza Tamás9x (#5539) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Dell típushibás; a HDD kontrollere "eszi" a vinyókat. Sajnos A.CS. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5548) Router válasza KillHates (#5546) üzenetére


Router
őstag

És mi lett rá a megoldás? Csak azért kérdem mert nekem is volt hasonló gondom k50-nel. :U

www.reballing.hu/forum

(#5549) KillHates válasza Gigabyga (#5540) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az ISL/IPS-t óvatosan tapogasd meg, mikor már megy a gép jó ideje. Vigyázz, mert lehet, hogy 100 fok körüli lesz!
1, ráraksz egy kis ram-hűtő bordát, oszt annyi.
2, lecseréled az vezérlőt sok pízért az ügyfélnek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5550) kikihun válasza KillHates (#5546) üzenetére


kikihun
újonc

Clamper diódát neki:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.