Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) kikihun válasza Benji77 (#5600) üzenetére


kikihun
újonc

A kép és a név nálam nem stimmel.

(#5602) ielektros válasza kikihun (#5601) üzenetére


ielektros
senior tag

Nalam sem. Gondolom a TME szempontjabol a termek irt neve a fontos, de azt nem tudtuk meg, hogy Benji melyiket hasznalja. De szerintem o is azt ami irva van es nem ami a foton. Gondolom rakeresett a tme-nel.

(#5603) Benji77 válasza ielektros (#5602) üzenetére


Benji77
tag

Olyat használok ami a fényképen van.
NC-559-AS.

(#5604) ielektros válasza Benji77 (#5603) üzenetére


ielektros
senior tag

Akkor tevedtem :) En is olyat hasznalok vagy hulyen van a termek megnevezve vagy nem tudom. TF nincs az adatlapom csak TPF peldaul.

Milyen cucc peldaul az NC-560-TPF? Attila?

[ Szerkesztve ]

(#5605) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van Toshiba Satellite c650-hez kapcsolási rajza? nem találom csak fizetősben, annyit viszont nem ér. Nagyon megköszönném ha kisegítenétek vele.

A másik amire szükségem lenne: HP Pavilion dv6000 bios bin/rom fájl.

Annyit ültem már rajtuk és nem találom.

Köszönöm.

(#5606) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Van egyébként amihez találok, de sokszor nem jó a bios, amit ráírok.

Típus szerint jónak kellett volna lennie, de mégsem működött, vissza kellett tennem a gyárit, ami rajta volt.

(#5607) hoax válasza Gigabyga (#5606) üzenetére


hoax
aktív tag

Szerintem itt megtalálod amit keresel...

Don't panic!

(#5608) Router


Router
őstag

Valaki használt már 215-0674042 chipet 215-0674034 kiváltására? Állítólag 100% kompatibilis de nálam nem megy egy DV5-ben. Vagy nem is azzal volt a gond. :U

Ja és a hiba: Bekapcsolás után folyamatosan világít az összes led, a caps led elalszik pár másodperc után és kb 20s után az igp-nek már szaga van, annyira forró. :Y

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#5609) Gigabyga válasza hoax (#5607) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

köszi, mindjárt kipróbálom a bios-t

(#5610) kikihun válasza Gigabyga (#5605) üzenetére


kikihun
újonc

Berlin lapos szemét, van hozzá rajzom.

(#5611) netzoli válasza Gigabyga (#5605) üzenetére


netzoli
tag

Itt egy amd link vagy egy intel [link] Klikk Tải về

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5612) kikihun


kikihun
újonc

Akkor nem töltöm fel. :)

(#5613) Gigabyga válasza netzoli (#5611) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

köszöntem szépen :)

(#5614) alienpapa válasza netzoli (#5588) üzenetére


alienpapa
senior tag

Jó ez, de Pesten van + árat sehol sem írnak. Ilyesmi kellene nekem Debrecenben, hogy össze tudjam hangolni a melóval.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5615) beeper129


beeper129
újonc

Van egy Asus K40AB lap, bekapcsol de sehol nincs kép, igp (215-0674034) vagy videó (216-0728018) hiba lehet inkább? Kellene cserélni valamelyiket?

(#5616) Router válasza beeper129 (#5615) üzenetére


Router
őstag

Nagy valószínűséggel IGP lesz a baj, első körben annak andék reflow/reballt.

www.reballing.hu/forum

(#5617) netzoli válasza alienpapa (#5614) üzenetére


netzoli
tag

Jó reggelt... Hol máshol lenne :) Tartanak kihelyezett képzéseket is, csak fizesd meg. Egyébként az árak ott vannak egy szép színes táblázatban. De szerintem jobban jársz, ha veszel egy állomást és kukázol innen onnan néhány forrasztani való dolgot. Egy rossz PC tápegység kiváló kezdésnek. Aztán, ha profi vagy elmész egy ilyen képzésre és megcsinálod, majd kirakod az üzleted falára a bizonyítványt, hogy te ezt is tudod :)

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5618) KillHates válasza beeper129 (#5615) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igp a hibás, utána hűtés módosítás; cseréld ki a gap-padot egy réz lemezkére.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5619) beeper129 válasza KillHates (#5618) üzenetére


beeper129
újonc

Szerinted csere vagy elég reflow/reball?

(#5620) Kocska89


Kocska89
tag

Erről mi a véleményetek?
Xbox360 gpu a kisebbik mag nem ér hozzá a hűtőbordához...
Nem a chip görbe, amikkel találkoztam mind ilyen.

Szerintem ezek elfőnek. Azért javulnak a mindenféle kontár melegítésre. Hiába a reball ott sem a reball segít hanem, hogy meleget kap a chip. Bizonyára van, hogy tényleg a forrasztás válik el de nekem nem ez tűnik a fő hibaoknak. Amit magamnak csináltam box is csak 1,5 hónapot bírt pedig nem is ment sokat. (ráadásul rgh is megcsináltam sw be átteltek írva a hőmérsékletek szóval nem 80 fokon főt a gpu)

Vagy ezeken a chipeken ahol lejjebb van a 2. mag gyártási hiba lenne?

(#5621) Tamás9x válasza beeper129 (#5615) üzenetére


Tamás9x
őstag

IGP, nem elég neki az az alu hűtés, és ha értesz a bioshoz érdemes átírni a venti fordulatokat, mert saját magát főzni meg :S

Hűtésmodding:

[link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5622) diablo1984 válasza Kocska89 (#5620) üzenetére


diablo1984
veterán

ami ilyen, az vagy bő pasztával, vagy killhates javasolta vékony rézlemezzel áthidalható! bár ha megfőtt, akkor már mindegy neki, ha meg új, akkor meg szétneszedd, kínlódjon vele a szervize gariban! ha egy ilyet meg egy reball/reflow meg tud javítani, akkor az első része a mondani valómnak az érvényes és várni kell a csodát!

(#5623) KillHates válasza beeper129 (#5619) üzenetére


KillHates
nagyúr

A szokásos tánclépések:

1, reflow - ha nem jó, akkor:
2, reball - ha nem jó, akkor
3, csere - ha nem jó, akkor qrvaanyázás

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5624) KillHates válasza Tamás9x (#5621) üzenetére


KillHates
nagyúr

Zsírkirály gányolás, de nagyon célravezető. Nincs az az RS780 ami ez alatt képes lesz lefőni! :C
Oszt a bejosz modding hol van? Teljesen benedvesedve olvastam végig, hátha ott lesz a végén, de csak a megduzzadt barlangos testek maradtak, semmi kielégülés. :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5625) Tamás9x válasza KillHates (#5623) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ti még szoktatok reflowozni ? Akárkitől kérdeztem nekem azt mondták semmi értelme ne csináljam, így nem is csinálom. :D

KillHates: Sajna azt nekem is csinálták, még eddig nem volt "ideje" elmagyarázni az illetőnek, hogy miként is működik. Hála égnek a noti azóta is működik 60 foknál 100%-on jár a venti, a friss gazdája "játék" gépnek használja ha meglesz a friss íróm lementem a bin fájlt és felteszem :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5626) Kocska89 válasza diablo1984 (#5622) üzenetére


Kocska89
tag

Elég kicsi a különbség. De van. Próbáltam a rézlemezt. Nem is igazán lemez, valami ipari kábel köré volt tekerve mint árnyékolás, ezt egyengettem ki. 0,1mm vastagságú, de ha aláteszem akkor pedig a nagy magra nem fekszik fel a borda rendesen. Ennél vékonyabb lemezt nem hiszem lehetne szerezni.

(#5627) diablo1984 válasza Kocska89 (#5626) üzenetére


diablo1984
veterán

sűrűbb ezüst paszta? a gpu-n vastagabban kened, a procin nam annyira vastagon és az majd elterül! nem akkora a diffi, hogy csúnyán tudjon beszáradni, azért erősen használva évente lehet nem árt átkenni! vagy a hűtőbe a proci résznél egy halvány bemarást végezni, de ez kétélű fegyver, mert a ló másik oldalára is át lehet esni és akkor meg a procira nem fekszik fel....

(#5628) ielektros válasza Tamás9x (#5625) üzenetére


ielektros
senior tag

En mar szinte csak chipet cserelek ha meg nem akkor Reflow. A tokom cserelgesse a golyokat. Semmit nem nyerek vele. Pontosabban reballozni szoktam a zsir uj ROHS chipeket :DDD ha nem tudok eppen PB-set venni.

(#5629) nahunn


nahunn
tag

A legidiótább ügyféldíjra nevezném:

Ügyfél: Helló, az a gondom, hogy kikapcsolgat a gépem. Főleg video nézés közben.
Én: Igen, valószínűleg egy hűtés tisztítás kell neki.
Ü: Ááá, az kizárt, már volt csinálva rajta...
Én: Házilag vagy melyik szervizben?
Ü: Önöknél.
Én: Ühüm és mennyi idővel utána jelentkezett ez a hiba?
Ü: Hát, kb. 2 éve volt Önöknél a gép.

áááááááááááááááááááááááááááááááááá

Én: Igen, el szoktam mondani mindenkinek, hogy évente, ha nem melegszik akkor is 1,5-2 évente hozza be a gépet egy tisztításra...
Ü: Ez nem lehet hogy, ugyanaz a hiba megint, szerintem biztos nem az a baj...
Én: De igen.
Ü: Jó akkor meggondolomés lehet, hogy beviszem.

Az ostoba istenbarma.

(#5630) ielektros válasza Kocska89 (#5626) üzenetére


ielektros
senior tag

Azokkal a rez bevonatu kabel arnyekolasokkal vigyazz. Van, hogy femgozolt muanyag alapu vacak. Hovezetesre nem a leg idealisabb.

nahunn: En az ilyeneknek lezarhato tasakban odaszoktam adni a ganyet amit kiszedtem a gepbol :D Paplan, tollparna, fel macska, pinaszor. Esatobbi.

[ Szerkesztve ]

(#5631) nahunn válasza ielektros (#5628) üzenetére


nahunn
tag

detto

(#5632) nahunn válasza ielektros (#5630) üzenetére


nahunn
tag

ilyenre én héha heatpipe lamellát szoktam szétcincálni, az tuti h jó, csak vigyázz mert ha
kicsit is meghajlik már nem fekszik fel és azt nem tudod kiegyenesíteni normálisan.

(#5633) Tamás9x válasza KillHates (#5624) üzenetére


Tamás9x
őstag

Királynak király, de mire oda hajtogattam és felpolíroztam a felületet kellő minőségűre, nem 1x bántam meg, hogy nekikezdtem ;]
amúgy milyen eeprom írót használsz? TL866CS behalt, de lehet csak egy rossz példányt fogtam csak ki.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5634) f27 válasza nahunn (#5629) üzenetére


f27
aktív tag

Mer engem felhiv egy ugyfel hogy kikapcsolt a gepe es nemkapcsol be.
Nem montam hogy csak 1 hete fog mukodni a gep.
Mondom most volt javitva?
Mondja igen nem olyan reg.
Mondom olvassa mar le a szervizlaprol mikor volt javitva.
Mondja 2012.nov 2
Mondom ember az tavaly volt
Mondja hat jah de csak most kapcsolta be. :DDD
Persze hogy most kapcsolta be :W

(#5635) Kocska89 válasza ielektros (#5630) üzenetére


Kocska89
tag

Ez rendesen réz lesz. Mert úgy viselkedik mint a réz ha hajtogatom, illetve felszoktam csiszolni, üvegszálas tisztító tollal. Nem bukkant ki a hordozó. Csak xbox gpu alá akartam berakni máshoz túl vékony, de ide meg túl vastag, de legalább van :DDD

(#5636) Benji77 válasza ielektros (#5628) üzenetére


Benji77
tag

"En mar szinte csak chipet cserelek ha meg nem akkor Reflow. A tokom cserelgesse a golyokat. Semmit nem nyerek vele. Pontosabban reballozni szoktam a zsir uj ROHS chipeket :DDD ha nem tudok eppen PB-set venni."

Az új chip néha szarabb mint az eredeti feljavítva :)

(#5637) KillHates válasza Tamás9x (#5633) üzenetére


KillHates
nagyúr

866-ost, mi mást. Elég sokat tudó darab. Bár hallottam valami ITC-ről is amiről ódákat zengtek. (mondjuk több fajta epromot nem ismert, de nem 10 sec alatt írt, hanem 1 sec alatt :U )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5638) ielektros válasza Benji77 (#5636) üzenetére


ielektros
senior tag

"Feljavitva?" ez most mit jelent nalad? Mert az uj golyok nem adnak semmit egy Geforce 8600-nak. Eddig egy gep sem jott vissza garanciaban amibe UJ chipet raktam. Egy sem. Reflow, reball mind megpukkant 2-4 honapon belul, aki kerte tettem be uj chipet es a reflow aranak a 80%-at beszamoltam. Egy szart sem er az egesz szinhaz szerintem ezzel a reballos bohockodassal. Csak akkor, hogyha nem kell garanciat vallalni....

Van itt az egyetemen egy ilyen. En eddig 4 gepet megvizsgalhattam vele. A 4-bol egynel sem talaltunk ball hibakat. Egyiknel vetemedes miatt gyanusan torzult golyokat figyeltunk meg, de ott sem tunt meg valoban serultnek a forrasztas.

Akkor csinalok Reflow-t vagy reballt ha kifejezetten azt ker az ugyfel es ugy, hogy megkerdezem, hogy tisztaban van e kockazattal es azzal, hogy SEMMI garanciat nem vallalok ra. De szerencsere ilyen csak ketszer fordult eddig elo.

[ Szerkesztve ]

(#5639) KillHates válasza f27 (#5634) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nálunk alap.
Visszahoztak egy gépet, hogy megint szar a gpu.
Ja, aztán látom, hogy a gép 1024x768-ban hajtja meg a kijelzőt, majd telitolja a felső egynegyedét színes képpontokkal. Sikerült valami totál más BIOS beleírniuk szegény gépbe. Persze ellőtték a mikrokontrollert is, így már nem gazdaságos a gép javítása... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5640) beeper129 válasza KillHates (#5637) üzenetére


beeper129
újonc

A vagy CS?

(#5641) KillHates válasza Tamás9x (#5633) üzenetére


KillHates
nagyúr

El tudom képzelni, hogy már a felénél rég a kivágtad volna az egészet a szemétdombra...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5642) KillHates válasza beeper129 (#5640) üzenetére


KillHates
nagyúr

csé :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5643) f27 válasza KillHates (#5639) üzenetére


f27
aktív tag

Olyannal mar probalkoztak nalad hogy lejavitasz egy notit es egy hetmulva hozza vissza hogy nemjo
Szedem szett a gepet,mondom valami nemtiszta nekem.
Kerdem szetszedtetek a gepet?
Mondja aaa nem hozza sem nyult.
Mondom baxi szopattok ez a gep okes hogy tok ugyan az de en nemhasznalok feher meg ezust pasztat hanem szurke mx pasztat csak.
Leakartak javitatni velem masik gepet garba :W :DDD

(#5644) nahunn válasza ielektros (#5638) üzenetére


nahunn
tag

teljesen egyet értek veled

(#5645) genai


genai
csendes tag

Egy újabb gyöngyszem a REFLOW-ra, de itt legalább a megfeleő eredménye lesz meg :D
http://www.youtube.com/watch?v=HA09cIUloLg
A végén a szövegen behaltam :D

(#5646) ielektros válasza f27 (#5643) üzenetére


ielektros
senior tag

Serules nelkul nem leszedheto hologramos matrica. 10.000Ft-bol jo vagy 5 evre aztan kesz. Ha felnyitja ennyi volt. En szeretnek venni majd.

(#5647) Tamás9x válasza f27 (#5643) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szoktad dokumentálni képekkel is? Nagy pofátlanság, hogy egy tapasztalt szakinál iylen piti dologgal próbálkoznak be :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5648) Benji77 válasza ielektros (#5638) üzenetére


Benji77
tag

Teljes mértékben igazad van, de ha csak chip cserével javítanánk, akkor lehúzhatnánk a rolót is :)
Ez itt Magyarország. Ha 20-25eFt-ot mondasz a javításra, akkor 90%-a nem kéri.
A másik nagy probléma pedig a hiteles chip beszerzése. Erről már írtunk. Amíg a Kínai beszerzésből 30%-a kuka, addig felejtős a chip csere.

(#5649) albi31 válasza Tamás9x (#5621) üzenetére


albi31
senior tag

Én egy kicsit máshogy oldom meg,persze a BIOS modding érdekelne,mert eddig egy román srác moddingját láttam megfelelőnek,de ott el kellene kunyerálni a PIC programját,így néz ki ...és ilyen hőmérsékleteket produkált: ez korrekt! plusz ez még megfejelve a réz lapkával a IGP alatt! (mármint nem a te verziódra gondolva,hanem ahogy én csinálom!)

(#5648) Benji77 : így van ahogy mondja,és jó ha csak a 30% szar!!!...én már évekkel ezelőtt elmondottam ezt,de mindenki csak legyintett!

[ Szerkesztve ]

(#5650) diablo1984 válasza genai (#5645) üzenetére


diablo1984
veterán

jajj, már mikor megláttam a tepsiben a deszkát, valahogy összeszorult a seggem, a hülyéje még egy kis oliva olajjal sem locsolta meg, milyen íze lesz ennek a Dr oetker recetnek???? :W

gorenje tipusú reflow állomás! :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.