Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Hunter2 válasza Tamás9x (#5397) üzenetére


Hunter2
addikt

"Recovery menüvel akárki elboldogul."

Pláne ha nincs. Találkoztam már pár tablettel amin okosan beállították a feloldási mintát , gmail nem volt beállítva , recovery meg nem volt rajta. Innentl kezdve meg van lőve az ember hogy mit is lehetne csinálni.
ADB-módba nem tudod tenni hogy újra lehessen szoftverezni, ha meg kínai noname tablet ott meg szoftvert sem lehet találni hozzá.

(#5402) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni pár amatőr kérdést BGA-val kapocsaltban.
Egyre erőteljesebb az elhatározódás bennem, hogy szeretnék ezzel is foglalkozni hobbi szinten. Viszont az elméleti tudásomban még sok a szürke folt, valamint eszközeim sincsenek még hozzá.
illetve most tervezem, hogy veszek egy BGA-zó gépet, amivel megtanulhatom a folyamatát a gyakorlatban is. Ebben szeretnék tanácsot kéni, hogy mit, hol érdemes nézni. Mi a különbség egy drágább és egy olcsóbb gép között, ami fontos nem ipari használat esetén is. Mire érdemes figyelni gép vásárláskor? Mit kerüljek? A gép mekkora minimális munkaterülettel rendelkezzen? Ebay-en érdemes-e venni munkaállomást (jó áruk van), vagy kerüljem, mert rossz minőségű még otthoni használathoz is?

Előre is köszönöm mindenkinek, aki tanáccsal szolgál!

Üdv:
spgabor

(#5403) Tamás9x válasza spgabor (#5402) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mobileman a te embered, ha nem tévedek :) De ha mégis akkor ne kövezzetek meg ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5404) mobileman válasza Tamás9x (#5403) üzenetére


mobileman
aktív tag

Abszolút nem tévedsz :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5405) spgabor válasza Tamás9x (#5403) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm!

Mobileman: küldtem pü-t

(#5406) ielektros


ielektros
senior tag

Valaki jart mar ugy VAIO-val, hogy g84-600-a2 csere 603-a2-re es b@szik indulni?

(#5407) albi31 válasza Tamás9x (#5397) üzenetére


albi31
senior tag

amúgy az "olcsó"javításnak egy hátránya van,mindig elfogják várni tőled!!!!(addig leszel csak fain!!!)

(#5408) Tamás9x válasza albi31 (#5407) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kérdés mihez képest olcsó:) Nemrég emeltem az árakat egy fórumtárs javaslatára, megérte, kevesebb a "faszagyerek" akinek 2000ft ért kellene megcsinálni a "nem nyúltak még hozzá" német használt notikat :D

Amíg én is tanulom addig olcsó, de mi hint kitanultam elkérem az árát. Igyekszem tanulni tőletek, hogy ne legyek balek.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5409) albi31 válasza Tamás9x (#5408) üzenetére


albi31
senior tag

nem hiszem hogy balek vagy,sőt szerintem nagyon is jól vág az eszed,és sokra is viheted,látva a 16éves (ha jól emlékszem,akkor kezdted) korod utáni fejlődésedet! :R

(#5410) Tamás9x válasza albi31 (#5409) üzenetére


Tamás9x
őstag

Már most akkora az egóm, hogy oldalazva kelek a lakásban, holnap reggel hívhatom a munkásokat, hogy bontsák ki a közfalakat :R

Igyekszem, bár mostanában a lustaság vesz erőt inkább az emberen .

BluePanther U480 GPS-t senkinek nem ajánlom, sikerült megcsinálni, de úgy gagyi az egész ahogy van :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5411) albi31 válasza Tamás9x (#5410) üzenetére


albi31
senior tag

:D

(#5412) zorroka74


zorroka74
újonc

Sziasztok.
Került hozzám egy asus k50i gép(Nvidia).
Hibajelenség, ha elindul lefagy véletlenszerűen, de nem jut el a windows teljes betöltéséig.
Újratelepitésnél kifagy.
Memória teszt ok, video stress test ok.(proci és memória cserénél is ugyanaz)
néha ha indítom, 1 hosszú sípolás majd 5 rövid.
néha 1 hosszú és nyolc rövid.

Valaki találkozott már ilyen géppel illetve hibával.
Én északi híd hibát sejtek, de kikérném a kollégák véleményét.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#5413) kikihun válasza zorroka74 (#5412) üzenetére


kikihun
újonc

2032 cseréld ha mérve jónak is tűnik. Első körben.

(#5414) KillHates


KillHates
nagyúr

Ma este érdemes feltörni a kocsimat ;]

Ilyen egy patent alsó fűtés:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5415) ielektros válasza KillHates (#5414) üzenetére


ielektros
senior tag

vaaaaze mit szereztel? Japan MS masina. Hogy, miert? kinek? jo ez? tetszik! kell! :D :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#5416) mobileman válasza KillHates (#5414) üzenetére


mobileman
aktív tag

hehehe, most mi leszünk a janik :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5417) ielektros válasza mobileman (#5416) üzenetére


ielektros
senior tag

:D Hat ez mar gep. Vegre nem egy kinai sz@r. Orom nezni. Bar nem ismerem csak olvastam rola. Marmint a gyartorol. Es hat nem Honton... :DDD :N

(#5418) mobileman válasza ielektros (#5417) üzenetére


mobileman
aktív tag

A kínaival is lehet dolgozni, nem? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5419) KillHates válasza ielektros (#5415) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy öreg automata BGA-zó gép. Szállítottunk egy partnerünknek egy 3in1 SCOTTLE-t és ezt meg elhoztam, hátha lehet vele valamit kezdeni vele.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5420) ielektros válasza mobileman (#5418) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat lehet, de en a minosegi szerszamokat jobban szeretem. Es csak a BGA gepem az ami bosszant. Az ERSA-m eladtam mert kicsi is volt, hasznalva se volt, meg volt rajta haszon legalabb. A Scotle elmegy es amibe kerult annyit boven er, de egyszer sem volt meg a minosegi es precizitasbeli kielegules :D

Ez mar inkabb arrol szol, hogy amennyiert a scotle -bol egy pontos es megbizhato gepet lehetne csinalni abbol mar veszek egy igazit. De te is tudod mirol beszelek. Nincs vele gondom, teszi a dolgat. De nalam az nem valt ki jo erzeseket ha nem vagyok 100%-ig biztos minden esetben, minden szenzornal, hogy pontosan azt a homersekletet olvasom le ami a valos adat. Az idobeni csuszasok (nem veszes, 3-5mp) megint zavarnak. Es igy tovabb. De tok mindegy mert most nem fogok masik gepet venni az biztos es amugy is jo ez egyelore. Bar amennyit ment az utobbi 3 napban mar gondolkodtam, hogy kell egy tartalek verda is mert ha ez betojik akkor nagy uszas lesz.

(#5421) ielektros válasza KillHates (#5419) üzenetére


ielektros
senior tag

Jaja neztem, hogy az also futese nem mai darab mar. Gondolom van legalabb 10 eves. 1998 korul kezdte gyartani a gepeit az MS Engineering. Ez szerintem valamikor azokbol az idokbol valo. Majd ha egyszer bedugod akkor fotozd mar le milyen "vezerlese" van. Csak kivancsi vagyok a kijelzesre.

(#5422) KillHates válasza ielektros (#5417) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát elmondom, hogy úgy néz ki a kínaival 100x jobb dolgozni. Ezzel a géppel elég körülményesnek tűnik dolgozni; precíz, de rohadt macerás a befogatója, olyan bonyolult a programozása mint egy űrrepülőgépnek, és olyan nehéz, hogy villanybékával tudtuk csak betenni az Oplebe :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5423) ielektros válasza KillHates (#5422) üzenetére


ielektros
senior tag

Peeeeersze, gondoltam. Ez azert mar regi gep. Ennek az utodai: [link]

Ertelek, de egy kezzel sufniban kovacsolt, hibasan osszeszerelt, nyomorgatott lemezekbol heggesztett gepen nekem akkor sincs meg az az erzesem, hogy ezzel en most minosegi munkat vegzem. Ez csak amolyan fetis.

[ Szerkesztve ]

(#5424) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Haligali!

Valaki legyen olyan kedves küldjön egy FUJI AMILO PA3553hoz bios mentést!

Illetve lenne egy szakmai kérdés,az előző hozzászólásomhoz kapcsolódó..
Adott egy ASUS X52S Noti alap hiba gép megy,kép nincs szindróma.
gpu ic csere(735-ről 730-ra), Biosban hibátlan kép,Windows betöltésnél függőleges csíkokban rózsaszín pöttyök.
Memória hibára gyanakodtam,megmelegítettem utána nem adott képet,újragolyóztam a 2kérdéses memóriát,és annyi változott csíkok és a kép szín tozulás maradt,csak fehérek lettek a pöttyök..

Mire tippelnétek?! már szereztem 4 új/bontott/ memóriát majd meglátjuk azzal.

(#5425) f27 válasza ielektros (#5423) üzenetére


f27
aktív tag

Az enym itt ott fel centis aluminiumbol van.
Ettol jobb erzesed lenne? :))

Az (olcso) szerias kinai gepekkel nekem csak az volt a bajom hogy egy cigisdoboz nagysagu vezerles van bennuk. En ettol izgultam mindig hogy ossze hannya magat.

(#5426) hoax válasza Gigabyga (#5424) üzenetére


hoax
aktív tag

Arra még nem gondoltál, hogy mi van ha a 730-as 128 bites, a 735-ös meg csak 64-es?
Vagy ha ez nem, akkor sajnos tényleg az egyik ram-ic döglött meg...

Don't panic!

(#5427) Hunter2


Hunter2
addikt

valakinek van esetleg ilyen működő eladó alaplapja? HP 636373-001 DA0R13MB6E1
Vagy rossz is érdekelhet.

(#5428) f27


f27
aktív tag

Eredeti 20-30.000$ ert.

Az elejen kinai koppintasba mikor meg minden eredeti volt benne.

Nemtudom mostanra mar mindent kicserelhettek ezekbe is cigisdoboz nagysagu vezerlore? :DDD

(#5429) ielektros válasza f27 (#5425) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat attol mar valamivel jobb lenne. :DDD De nem is az anyag vastagsag a bajom, hanem a minosege a kialakitasnak.
A vezerles az pont annyi amennyi kell, az nem igazan zavar. Sok vezerlo elektronikat epitettem mar es a kevesebb neha valoban tobb. Torekszem az egyszerusegre es a jo javithatosagra.

(#5430) Router válasza hoax (#5426) üzenetére


Router
őstag

Ha 64 bites akkor csak a fele memóriát látja, de attól még megy - nem? Én így tudom de ha tévedek, javítsatok ki!

Tényleg, ti a biosokkal mennyire szoktatok játszani? Más magnál a gpu részt átmókolni...

www.reballing.hu/forum

(#5431) hoax válasza Router (#5430) üzenetére


hoax
aktív tag

Ha 128bit-ről váltasz 64-re akkor igen, de mi van ha fordítva, ahogy írtam is...?

Don't panic!

(#5432) Gigabyga válasza hoax (#5426) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Megmondom az őszíntét fingom sincs, hogy a az ic 128v.64-es.de egyik ismerősöméknél feltettunk rá egy másik ict azzal dettó....szvl ha holnap kicserélem a 4memóriát és nem változik a kép,akkor meg valami elszállt még valami.

(#5433) Router válasza hoax (#5431) üzenetére


Router
őstag

Tényleg! :R

www.reballing.hu/forum

(#5434) Gigabyga válasza hoax (#5431) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

128/64bites teoria kilőve,mert a saját chipjével ugyan ez a hiba. :s

(#5435) hoax válasza Gigabyga (#5434) üzenetére


hoax
aktív tag

Értem... Akkor marad a pepecselős RAM csere!

Don't panic!

(#5436) kikihun válasza hoax (#5435) üzenetére


kikihun
újonc

Nem készül valaki rendelni chipeket?

(#5437) KillHates válasza f27 (#5428) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Nemtudom mostanra mar mindent kicserelhettek ezekbe is cigisdoboz nagysagu vezerlore?"

És most már gyufásdoboz méretű! :D :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5438) mobileman válasza kikihun (#5436) üzenetére


mobileman
aktív tag

mégis honnét? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5439) kikihun válasza mobileman (#5438) üzenetére


kikihun
újonc

Nekem teljesen mindegy csak 1db kellene és azért nem akarok dhl-t fizetni, hogy időben ide is érjen. Ez az egy nyomorult nincs (G84-950-A2), persze minden más van ami most kell.

(#5440) f27 válasza KillHates (#5437) üzenetére


f27
aktív tag

Remek,akkor minek az a nagy doboz hozza :DDD legalabb megtoltenek.
Mar annyira varom hogy belenezhesek az enyembe rendesen ,de jelenleg nemtudom szetszedni helyhiany,es a kozel 100kg ja vegett.
Sehol semmi fenykep rola mivan benne rendesen.
A legtobb mindent en is ugy azonositottam be,hogy bevilagitottam lampaval a vezerlo helyen amit ugye kiszedtem addig :))
Nekem meg magnesszelepek is kattognak benne aminek nemlatom semmi ertelmet :DD

(#5441) Bournetti


Bournetti
csendes tag

Üdv!
Érdeklődnék szerintetek segíthet-e egy reflow ezen a hibajelenségen:
8600M GT -bekapcsoláskor elindul, de fekete a kép, külső monitoron viszont teljesen jó.

(#5442) ielektros válasza Bournetti (#5441) üzenetére


ielektros
senior tag

Segithet, egy rovid idore. Hiresen pocsek chip.

[ Szerkesztve ]

(#5443) Bournetti válasza ielektros (#5442) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Igen.. Sajnos 2007 május és 2008 szeptember között gyártották..

(#5444) alienpapa


alienpapa
senior tag

Igaz, még csak ismerkedem a témával de ez nekem is fájt.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5445) Bournetti válasza ielektros (#5442) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Sikerült. Van kép, a mai nap folyamán megnézem mennyi hőt ad le, lehet még javítok rajta egy kicsit.

Még egy kérdésem lenne: Ha tegyük fel kicserélném a 8600M GT 2007.10 hó ban gyártott gpu-t egy pl 2010 esre szerintetek akár normális gép is lehetne belőle? Értem ezalatt hogy megbízható. Mert úgytudom ez a 8600, 8400 hibás széria csak egy kb két éves intervallumnak tudható be, mikor is az nVidia eléggé rossz anyagokat használt.

(#5446) ielektros válasza Bournetti (#5445) üzenetére


ielektros
senior tag

Szerintem az nVidia chipek minosege nem sokat emelkedhetett. Maximum annyit, hogy a 3 eves garancia intervallumot kibirja de sokkal tobbet ne.

Ha rateszel egy uj chipet (szerintem fing mindegy melyiket teszed ra) es jo pasztat adsz neki, kitakaritod, atnezed, hogy biztos jo legyen a hutes akkor nem kell aggodnod ketyegni fog az meg par evig. Persze ha a chip miatt elvegzett muveletekkel csak minimalisan stresszelted le az alaplapot. Vagyis csak annyira amennyire tenyleg szukseges volt.

(#5447) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Valakinek lenne ilyen memória modulja???
kép[/L] 4db. Jó kellene s.o.s-ben.akinek van mondjon egy árat postával együtt(ajánlott elsőbbségivel) még ma fizetem!

(#5448) Bournetti válasza ielektros (#5446) üzenetére


Bournetti
csendes tag

Köszönöm ismét a segítséget! Szerencsére nem alaplapra integrált gpu volt, s eléggé odafigyeltem a reflowra. Remélem még 2-3 évet ki fog bírni.

(#5449) mobileman


mobileman
aktív tag

A főbabrátor munkában :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5450) Tamás9x válasza alienpapa (#5444) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezért van annyi deformálódott burkolat ;]

mobileman: Hmm szép kis gépecske:D Hibátlan ?:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.