Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) KillHates válasza Router (#5548) üzenetére


KillHates
nagyúr

A szopásos:
VRM körén cseréltem kondikat és egy FET-et, jobb lett, de nem az igazi, majd egy kikuzázott K50AB-ről átettem a multiplexer-t is :U Szerencsére azóta nem láttam a gépet ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5552) KillHates válasza kikihun (#5550) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor már a FET-et cserélem.
Vagy egy Schottky-t a lábára. ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5553) nahunn válasza KillHates (#5547) üzenetére


nahunn
tag

pont most recoveryzek egy hdd-t ami Dell-ből van és a néni panaszkodik h már a 3-ik vinyó 2 év alatt.
Kérdezem ki szokta kapcsolni mielőtt beb*****a a táskába.
Hát volt már olyan is jön a válasz...
Kíváncsi leszek melyik modell mert csak a winyó van itt de mondtam h küldje át a sevice taget...

(#5554) Tamás9x válasza nahunn (#5553) üzenetére


Tamás9x
őstag

Dell Inspiron mini-ben van sok vezérlőhibás(amiről én tudok), a tulaja az asztalon használta a gépet így is kifektetett neki vagy 4 hdd-t garban cserélték, majd megunta és vett egy ssd-t bele azóta semmi baja

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5555) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Helyzet az,hogy saját(céges)gép eladásra volt dobozban,eleinte rengeteget csinálta kapott egy bios frissítést,faja pasztázást azóta nem csinálta... :S de aggódok vissza hozzák majd.

Tamás9x : A töltő nem ciripelhet mert vadázs új hp töltő és ezzel teszteltem az összes Hp gépet.
Hőfokokra tippeltem én is,viszont van amikor napokig megy teljesen jól megy :S
Most jön majd egy faja lézeres hőmérőm,ha gond van vele mérek több ponton hátha a hővezető ment,tönkre.
Köszi!

ielektros : Nem nagyon láttam beázásra utaló jelet,de a gomb viszont nagyon jó ötlet ha vissza hozzák akkor meglesem :P Köszi!

Router : Részvétem! amint behozzák,hogy szar meglesem! köszi!

KillHates : Az ISL/IPS-t kifejtenéd kicsit bővebben?! ISL-ből erreasszociáltam az ips-ből meg teljesen másra.Szerintem cserélni fogom,ha melegszik :D köszönöm!

Lenne még egy hülye hiba, Toshiba gép és eszi a vinyókat!Nem volt még időm hozzányúlni,lehet nem is lesz.. :S
Azt mondta a tulaj,hogy új vinyót beteszik akksiról semmi gond,mikor bedugják a hálózati töltőt elvérzik a vinyó... már a 4.

[ Szerkesztve ]

(#5556) alienpapa


alienpapa
senior tag

Egy kicsi off... [link]

"Good quality soldering is a piece of cake. Anyone can do it."
Nagyon nagy arc a csávó! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5557) ielektros válasza alienpapa (#5556) üzenetére


ielektros
senior tag

Nagyon bírom a srácot, régen sokat tobzódtam az EEVblog-on. Nézd meg a HARD DRIVE vedót. Az is franko :C [link]

Én mondjuk inkább a fizikával kapcsolatos, vagy elektronikai számítás levezetéseit, magyarázatait szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#5558) f27


f27
aktív tag

K50 szokasosan hasznalat kozbe elment a kep rola es ujrainditas utan csak feher kep jelentkezett.
Szokasos igp javitasa utan azonnal elindult ,de az erdekesege az hogy feher haterben mukodott minden.
Volt kep de elegge feher.
Elsonek azt hittem hogy meg mindig a igp szaraxik,de furamodon jonak tunt minden kulso monitoron is.
Tettem ra egy masik kijelzot es megy rendesen.
Most akkor egyszere elment az igp es a kijelzo is?
Ezt hogy adom be a tulajnak? :Y

[ Szerkesztve ]

(#5559) arelim


arelim
tag

sziasztok! van egy toshiba qosmio g30-asom, amiben elengedte magát a gpu alatt a forrasztás, mert eleinte a hírhedt zöld csíkokat produkálta, most viszont már azt sem. a reballing elvileg megoldaná a problémát.

tudnátok valami megbízható céget vagy szakembert, akihez fordulhatok?

nem a gyömrői szakira gondolok, neki a körme alatt is pénz van. ;)

[ Szerkesztve ]

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#5560) f27 válasza arelim (#5559) üzenetére


f27
aktív tag

Kerdes ki van debrecen fele.
Ha senki es postazni kell akkor keress meg privibe.

(#5561) ielektros válasza arelim (#5559) üzenetére


ielektros
senior tag

Vagy szolj KillHates-eknek. Mi van benne, Go7600? A reball az csak ideig oraig fog neked segiteni. Jobb esetben 2-3 honap szerintem. Tetess ra uj chipet. Jobban jarsz meg ha tobb penzbe kerul is. Persze ha uj chip kerul ra.

[ Szerkesztve ]

(#5562) albi31 válasza ielektros (#5561) üzenetére


albi31
senior tag

így van,ez a true story!

(#5563) Tamás9x válasza arelim (#5559) üzenetére


Tamás9x
őstag

Zorroka74 és én vagyok Debrecen mellett, de nekem golyó hiány lépett fel, ami 2 hét mire megoldódik. :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5564) arelim


arelim
tag

köszönöm a gyors reagálást mindenkinek, igen geforce go7600 van benne. egészen pontosan gf-go7600-n-a2.
tekintve, hogy $27+p&p a chip ára, nem vészes. ha van valakinek "on location", az előny. a két hét golyóra várás sem probléma.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#5565) ielektros válasza arelim (#5564) üzenetére


ielektros
senior tag

A chip árakkal azért vigyázz, nehogy újnak hazudott, kétes kínai forrásból (nem a forrás a baj) legyen amit disznóperzselővel ugrasztottak le az előzo ágyáról. Az a chip ára amit a szervizes mond. Aztán vagy tetszik vagy nem. Elég nagy tortúra jó minőségű forráshoz hozzájutni. Ha már hihetően gyári új chip, már az is valami. De egyébként az új Go7600 ára valóban ekörül mozog felénk is.

(#5566) ielektros válasza f27 (#5560) üzenetére


ielektros
senior tag

Feri, te golyozva veszed a chipeket?

(#5567) f27 válasza ielektros (#5566) üzenetére


f27
aktív tag

Van mikor gyari siman veszem.
Vagyis meg golyo nelkul de attol felnek az emberek.
Magamnak szoktam parszor ugy venni es olmosal felteszem egybol. :))

(#5568) ielektros válasza f27 (#5567) üzenetére


ielektros
senior tag

Pont ezért kérdeztem mert nekem sokkal szimpatikusabb lenne, ha én magam tenném rá az ólommentes golyókat. A helyzet azt mutatja, hogy nem minden esetben lehet szerezni a kívánt chip-ből ólmos golyóval. Nekem meg ólommentes fos nem kell. Csak a chip-et kínzom vele...

Már hetek óta az új chipekről is egy laza mozdulattal lehúzom az összes golyót es teszek fel új olmosat. De ha ezt az 5-10 percet meg lehetne spórolni az már nem lenne egy hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#5569) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sajna most szóltak vissza, hogy nincs már az a golyó amit eddig vettem (nem 9mm)
[link] Ezt próbálta már valaki?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5570) zorroka74 válasza Tamás9x (#5569) üzenetére


zorroka74
újonc

Nekem pont ugyan ez van, nincs vele gondom.

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#5571) zorroka74 válasza Tamás9x (#5569) üzenetére


zorroka74
újonc

Annyi hogy én itthon vettem, még 10000 ftért.,de most van nála akcióba .

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#5572) Benji77 válasza Tamás9x (#5569) üzenetére


Benji77
tag

inkább 10k-ért vennék számlásan, mint 4k és 2-3 hétig áll a munka

(#5573) Tamás9x válasza Benji77 (#5572) üzenetére


Tamás9x
őstag

Annyi van még, amivel kihúzom addig. Mindent befejeztem hála égnek a végén meg lesepertem a kezemmel az asztalról az üveget :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5574) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

G73-GTA-N-A2 chipje nincs valakinek? Esetleg G73-GT-N-A2 vel nem kompatibilis? iMac 24" ba kéne.
Eredeti hibajelenség valamelyik szín elment.
Elvitték valakihez "valamit" csinált a videókarival azóta kép sincs.
Szétszedtem. Összeégetve nincs viszont a flux több a kelleténél. Golyók elég fényesnek tűnnek alatta, még az is lehet tényleg meg golyózták.

(#5575) Tamás9x válasza Kocska89 (#5574) üzenetére


Tamás9x
őstag

Próbáld kimosni, de ha tocsog a fluxban akkor csak megreflowozták. Tuti megemelte a chipet.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5576) Kocska89 válasza Tamás9x (#5575) üzenetére


Kocska89
tag

Az az érdekes a chip közvetlen közelébe nincs sok. De körülötte, jutott rendesen képen nem tudom menyire látszik.

Viszont lehet sikeres volt a vga javítás de egy altrészt levertek a panelról...

Egyik lába letörött.... Megoldom valahogy.
Előszedem mikroszkópot és belesek a gpu alá.

(#5577) Tamás9x válasza Kocska89 (#5576) üzenetére


Tamás9x
őstag

Látom, én egy mosást ajánlanék neki:S sőt ahogy látom egy reball-t még elviselne ez a GPU.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5578) Kocska89 válasza Tamás9x (#5577) üzenetére


Kocska89
tag

Ártani nem árthat. Alánéztem mikroszkóppal szerintem meggolyózták. Az egyik sarka kicsit lejjebb van. Aztán meglátjuk mi szörnyűség lesz alatta.

[ Szerkesztve ]

(#5579) alienpapa


alienpapa
senior tag

Találtam 3 videót, ami az alap forrasztási technikákat mutatja meg. Szerintem egy olyan kezdőnek, mint nekem példaértékűek.

Szépen sorban a videók:
1. rész
2. rész
3. rész

Talán beleférne az 1. hsz-be is...

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5580) Tamás9x válasza alienpapa (#5579) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagyon jó:) Majd nézegetni kell azt is, hogy az ón amivel forrasztod ólmozott e tehát tartalmaz-e PB-t vagy ROHS (mindenki utálja)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5581) Kocska89 válasza Kocska89 (#5576) üzenetére


Kocska89
tag

Visszaraktam a letörött altrészt. Így sincs kép, háttérfény megy.Alaplapon a 4 led zöld.
Van itthon 2db G73-GT-N-A2 Merjem felrakni?

(#5582) netzoli válasza alienpapa (#5579) üzenetére


netzoli
tag

Akkor, ezt is nézd meg: [link]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5583) KillHates válasza netzoli (#5582) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt a videót kerestem, hogy megmutassam alienpapának. Köcce :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5584) kikihun válasza KillHates (#5583) üzenetére


kikihun
újonc

Vajon milyen fluxot használ? ;]

(#5585) alienpapa válasza netzoli (#5582) üzenetére


alienpapa
senior tag

Elég fasza! :)
Érdekes nézni, ahogy az ón csak a forrasztandó felületre fut fel és a nyák többi része ónmentes marad. Kezdőként azt várnám, hogy szétterül az egész anyag. Olyan mintha a szilícium taszítaná, a fém pedig vonzaná a cuccot. Ez ugye csak a folyasztószer miatt van? Flux nélkül mi történne?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5586) netzoli válasza kikihun (#5584) üzenetére


netzoli
tag

Ennél a videójánál éppen látszik, hogy Amtech [link]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5587) netzoli válasza netzoli (#5586) üzenetére


netzoli
tag

..

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5588) netzoli válasza alienpapa (#5585) üzenetére


netzoli
tag

Egy IPC Trainer-től már elvárható, hogy tudja mi folyik itt-ott. Érdemes megnézni a többi videóját is. Lehet ellesni technikákat. De tartanak itthon is ilyen képzéseket: [link]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5589) nahunn


nahunn
tag

ha már ez a téma épp elfogyóban az 559 tud valaki helyette kalafónia mentes cuccot ajánlani ami hasonlóan jó?

(#5590) KillHates válasza netzoli (#5588) üzenetére


KillHates
nagyúr

Voltam egy páron, de a BGA-s oktatásuk hiába tök jó, az ERSA 500-as állomás amin oktatnak használhatatlan. Az 550-es már egy fokkal jobb, de ha kipróbálsz egy jófajta meleglevegőst (legyen az akár egy kínai gép) , akkor azért érezni, hogy túl van misztifikálva egy kicsit az ISO-s munkafolyamat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5591) netzoli válasza nahunn (#5589) üzenetére


netzoli
tag

TME-ben ákciós most az 559, ha van még.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#5592) KillHates válasza nahunn (#5589) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bepróbálhatod az AMTECH 4300-ast helyette, de messze nem lesz olyan jó mint az 559-es. Abból is az AS az igazán tuti.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5593) kikihun válasza KillHates (#5592) üzenetére


kikihun
újonc

Lehet én vagyok a figyelmetlen de TME-nél elfogyott volna az AS?

(#5594) KillHates válasza kikihun (#5593) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y B@ssz@meg! Remélem még a berendelt foglalásom megkapom :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5595) ielektros


ielektros
senior tag

ztakurv@... 3 napja dolgozom aktívan a negyedéves bevallásomon 1 hónap csúszással. Az agyam eldobom ezen a papírhalmon. Aki teheti menjen inkább egy lakatlan szigetre és szövögessen fűszoknyát. Kezd elegem lenni.... :F :O

KillHates: nekem AS-t küldtél?

[ Szerkesztve ]

(#5596) KillHates válasza ielektros (#5595) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen :K Ráadásul ASM-et! (csökkentett kalafóniás)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5597) Benji77


Benji77
tag

Én ilyet használok:[link]
Teljesen jó :)

(#5598) f27 válasza nahunn (#5589) üzenetére


f27
aktív tag

Nalam van 100g illetve 10g kiszerelesbe is.

(#5599) KillHates válasza Benji77 (#5597) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a legjobb:K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5600) Benji77 válasza KillHates (#5599) üzenetére


Benji77
tag

Tudom.
És van még belőle 192db :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.