Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) d3lete


d3lete
aktív tag

Na üdv!
Vettem egy zsír új 7870 videokártyát, beletettem a gépbe és nem ad képet. De ha a hátulját megemelem gond nélkül ad és stabil és lefuttattam mindent rajta tökéletesen szuperál. De elindulni nem bír. Csak ha felfeszitem kicsit. Mi lehet a gond? :R

(#5102) genai


genai
csendes tag

Üdv!

Nincs valakinek 216-0752001-es chip-je? Jó a használt is, csak működjön.

(#5103) Gigabyga válasza genai (#5102) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Pü ment!

(#5104) Tamás9x válasza d3lete (#5101) üzenetére


Tamás9x
őstag

A PCI- express slotod nincs kitágulva? Nekem volt iylen gtx295.nél a fenekét meg kellett támasztani, mert a gépház nem bírta egyenesbe tartani :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5105) d3lete válasza Tamás9x (#5104) üzenetére


d3lete
aktív tag

Nem tudom 2 lapban is próbáltam és mindkettőbe ez a gond. Meg kell feszíteni. Ha nem feszítem meg csipog a gép és nem ad képet.Lehet kontaktos a gpu széle? :R Mert pont a gpu val merőlegesen kell megfogni és ott emelni egy kicsit csak akkor indul be. De menet közbe hiába mozgatgatom működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#5106) Tamás9x válasza d3lete (#5105) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha garos akkor vissza kell vinni hogy cseréljék ki.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5107) d3lete válasza Tamás9x (#5106) üzenetére


d3lete
aktív tag

Megvan a hiba. A bios chip. Ugyanis ha az nem érintkezik rendesen akkor elindulni nem indul el de ha elkapta a fonalat utánna az már nem funkcionál. Mindenesetre nyomásra 10ből 10x elindul. Szépen hogy lehetne ezt megoldani?

(#5108) Tamás9x válasza d3lete (#5107) üzenetére


Tamás9x
őstag

Bios chip? ezeken 8 lábú soros eeprom van .

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5109) KillHates válasza Tamás9x (#5108) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az is kehet kh-s:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5110) Tamás9x válasza KillHates (#5109) üzenetére


Tamás9x
őstag

Friss kártya, nekem ezért furcsa kicsit, át kell forrasztani akkor "száraz" pákával.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5111) KillHates válasza Tamás9x (#5110) üzenetére


KillHates
nagyúr

Méd in csájna... :D
Hidd el láttam már 800 ezres laptopot amiről egyszerűen lehagytak egy kondenzátort.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5112) djadji


djadji
senior tag

Esetleg tudna valaki adni tippet hogy hol hírdessem meg a reball maszkokat? Ahogy felhomályosítottak, ezek direkt melegítéses stencilek és nagyon-nagyon csúnyán drágán vettem, de annyiért adnám amennyit ér. kb 430 db.

http://djadji.fw.hu

(#5113) hoax válasza Tamás9x (#5110) üzenetére


hoax
aktív tag

Sajnos a "száraz" páka nem lesz jó, mert a gyári ólommentes anyagban nincs elég flux... Muszáj adni neki egy kicsit.

Don't panic!

(#5114) beeper129 válasza djadji (#5112) üzenetére


beeper129
újonc

És mennyiért adnád?

(#5115) Tamás9x válasza hoax (#5113) üzenetére


Tamás9x
őstag

A "száraz" páka, az nálunk, az iskolában forraszanyag mentes forrasztásfrissítést jelent:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5116) hoax válasza Tamás9x (#5115) üzenetére


hoax
aktív tag

Ez rendben is van, de nem tudod szépen megforrasztani ha nem adsz neki egy kis fluxot/ólmos ónt...
Sajnos tényleg nem lehet normálisan megforrasztani "száraz" pákával.

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#5117) Tamás9x válasza hoax (#5116) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagyon nagy tévedés, a Flux az BGA-ra való mert nem szenesedik, tiszta. Forrasztás frissítéshez gyanta kell. Meg lehet csinálni, különben nem tanítanák, régóta frissítek én is így. Abból is a kristályos "Kalifa"

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5118) hoax válasza Tamás9x (#5117) üzenetére


hoax
aktív tag

Kinek hogy... Én tuti, hogy nem fogok tiszta gyantát használni forrasztáshoz! Erre találták ki a flux-filcet, nem kell utána takarítani... ;)
Egyébként a flux a forrasztáshoz való és nem kimondottan a BGA-hoz...! A sósav is flux, a gyanta is flux, és a mindenféle forrasztást segítő anyag is flux, azaz folyasztószer. De gondolom ezt te is tudod...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#5119) djadji válasza beeper129 (#5114) üzenetére


djadji
senior tag

lehet ott árulni? no de ha kérdezték ugye... :-) Hát én itt azt az infót kaptam, hogy 15K-t ér ha nincs lehasználva. Na ez sose volt még használva.

http://djadji.fw.hu

(#5120) Tamás9x válasza hoax (#5118) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezen nem vitatkozom, mert úgy látszik teljesen máshogy tanultuk a savak nem folyatószerek azok tisztító, és felületbeállító szerek. A Fluxok azok amik katalizátorként hatnak, eredendően akként is kell funkcionálniuk, a mostani kevert kavart lugos savas fluxoxok után már mindenre ráaggatják a "Flux" szót.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5121) d3lete válasza Tamás9x (#5110) üzenetére


d3lete
aktív tag

Megoldottam igen friss kártya. olmos gyantás ón helyrerántotta mind a 8 lábát átfuttattam és működik.
Olyan nagy meg vékony a nyáklap, hogy pillanatok alatt elpattanhat ráadásul pont ott volt ahol a pci csati van felette 2 centire. Azért javult meg a kari emelésre.

[ Szerkesztve ]

(#5122) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Mostanában egyre többet hallok "szakiktól" arról, hogy "oxidáció eltávolítás után tökéletesen működik a BGA hibás kártya, melegítés nélkül" Ez valami friss vallás lesz megint?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5123) Router válasza Tamás9x (#5122) üzenetére


Router
őstag

Semmi logikát nem látok benne. Ha törött a golyó akkor a tisztítástól is az marad. Én inkább a kapton alapú sablonra lennék kíváncsi amit bent lehet hagyni a chip alatt golyózás után. Majd megkeresem a videót aztán belinkelem mert érdekes cucc.

www.reballing.hu/forum

(#5124) Tamás9x válasza Router (#5123) üzenetére


Tamás9x
őstag

Azokra én is kíváncsi lennék, de már láttam videón szilikon hatású formát is. De eddig sehol sem láttam eladót.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5125) albi31


albi31
senior tag

nincs valakinek kölibe egy Macbook White 2.1(A1181) töltő?..nem ingyenbe,csoki,keksz,szenyó vagy hasonlóra cserébe! :K Thank you! :R

(#5126) d3lete válasza albi31 (#5125) üzenetére


d3lete
aktív tag

Nekem is ez kéne.

(#5127) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

A mai napon megtörtént a Scotle ir360 pro 3in1 gépem "okosítása".
Kapott egy omron 12V os tápegységet. Csak a helyet foglalta a szekrényben.
Megcsináltam rendesen a földelést.
Az alsó, felső levegős fűtés ventilátorai csak a profillal együtt indulnak.
A profil befejezését követően x ideig mennek. (az x jelenleg 1,5 perc ez ennyi idő alatt csak visszahűlnek a fűtőszálak igaz?)

Engem a maszek szilárdtest relék zavarnak érdemes őket lecserélnem? Mondjuk ilyen csodára?

Képek:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5128) KillHates válasza Kocska89 (#5127) üzenetére


KillHates
nagyúr

Állat jó lett a cucc! :C Gratulálok! Az időzítős áramkört el lehetne tarhálni? :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5129) Kocska89 válasza KillHates (#5128) üzenetére


Kocska89
tag

Hát nem nagy mutatvány. Az időrelét 3000Ft ért vettem vaterán most néztem nincs neki több.
Az időrelét 12v DC ről táplálom. A vezérlést pedig az alsó fűtés vezérlője végzi szintén 12V kapcsolgat, volt neki egy nem használt relés kimenete ami a profillal egyszerre aktív / inaktív.

Innentől csak egy kis huzalozás kérdése. Nem rajzoltam le csak nekiálltam :))

HP dv6-2115eg ben 216-0752007 kiváltható 216-0752001 el ?

(#5130) nahunn


nahunn
tag

van valakinek eseteleg rossz hd3650 mxm kártya?

(#5131) Gigabyga válasza Kocska89 (#5129) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Hali!
Az én listámon a lehetséges chipek között van. Szvl ha nem kompatibilis akkor max. nem ad képet(nálam ez volt :) )

(#5132) Kocska89 válasza Gigabyga (#5131) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Jelen állapotában bekapcsol villog a caps num lock, De kb fél perc után a 007 másik oldalán a nyák olyan forró alig lehet megfogni. Potyára nem akarok venni, melózni vele.

(#5133) alienpapa


alienpapa
senior tag

Forrasztani hol tudnék megtanulni? Nem a reballozásra gondolok, hanem a klasszikus pákás módszerre. Van valami tanfolyam vagy gyorstalpaló ahol adnak egy fasza elméleti és gyakorlati alapot?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5134) Gigabyga válasza alienpapa (#5133) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Forrasztani elektrós suliban v. autodidakta mód (internet segítségével)

(#5135) Gigabyga válasza Kocska89 (#5132) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Jah?! azt hittem van kéznél..de akkor bocsi.
Ami a listámon rajta van az általában jó,de nem mindig pl.g86-770-a2-re az volt írva,h 730-a2-vel komp. de nem sajnos :S

(#5136) KillHates válasza nahunn (#5130) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nekünk van.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5137) KillHates válasza alienpapa (#5133) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha bejössz hozzánk 10 perc alatt profi beültetőgépet csinálok belőled :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5138) alienpapa válasza Gigabyga (#5134) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nincs valami alap elektrós könyv kezdőknek? Ellenállásokról, meg kondenzátorokról kapcsolási rajzokról stb... ? Nem száraz anyagra gondolok, hanem ami érthetően egyszerűen elmagyarázza egy kezdőnek, hogy mi hogy működik.
Ugyanilyen kéne forrasztásról is. Vagy azt nem lehet könyvből tanulni? :)
Esetleg tudtok ajánlani egy youtube csatornát, ahol ilyesmik vannak?

(#5137) KillHates
Vigyázz, mert szavadon foglak! Hol vagy helyileg? :)

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5139) Gigabyga válasza alienpapa (#5138) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Hát én a Digitális/analóg elektronikát tb-n suliban tanultam,és egyben a forrasztást is.
Bár a forrasztás fogalma kicsit megváltozott nálam amikor az autós iparban forrasztgattam :D
Könyveket amiben jól és érthetően le van írva minden és érthetően, azok a régi digitális / analóg elektro könyvek.
De holnap megnézem hátha megvannak a régi könyveim és akkor valahogy eljuttatom feléd ha kell :P
Vidit meg Basic Soldering címszóval keresgélj.

(#5140) KillHates válasza alienpapa (#5138) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyere! :K
Budapesten a IX-ik kerületben vagyunk.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5141) KillHates válasza Gigabyga (#5139) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem, ha elkezd egyszerű elektronikákat építeni, úgy villámgyorsan meg lehet tanulni.

Astabil multivibrátor két tranyóval :C :K <- szerintem mindenki itt kezdte.

Aztán szintet lép; PVM-es multivibrátor 555-össel :C

és Quad 405-ös végfok

a haladóknak meg előerősítő is hozzá

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5142) kikihun válasza KillHates (#5141) üzenetére


kikihun
újonc

A jó öreg 405 ös , úr isten mennyit tekertem:)

Ez mellé még ment az orosz villanócsöves stroboszkóp :)

[ Szerkesztve ]

(#5143) KillHates válasza kikihun (#5142) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez mellé még ment az orosz villanócsöves stroboszkóp

Fú, basszus! Tényleg! Na, azt volt igazán megrázó élmény szerelni! :C :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5144) f27 válasza KillHates (#5141) üzenetére


f27
aktív tag

En 15 eve aezt az erositot terveztem att 2x1000w ~ ra
Elso bekapcsolaskor megkultem automatat leverte :DDD
Killer nevet adtam neki. :))

(#5145) KillHates válasza f27 (#5144) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt meg hogy csináltad? :Y Csináltál egy darlington hidat a végfokra?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5146) kikihun válasza f27 (#5144) üzenetére


kikihun
újonc

2x1000w ebből?
Hmm Ahhoz buta nagy trafó kellene, a végfoknak oldalanként 8db 3055 is kevés, túláram védelem nem nagyon lenne. Nem számoltad el? :)

Ja az már nem is quad lenne:DD

[ Szerkesztve ]

(#5147) Gigabyga válasza KillHates (#5141) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Teljesen igaz amit írtál,alap áramkörökkel is lehet kezdeni a tanulást.
Suliban volt egy belső verseny tranyós astabilból az én nyákom lett a legkissebb 4x4mm-s...

Én kimaradtam az erősítős korszakból...
Amiket építettem, knigt rider ledsort,eredmény jelző 1x1m,fotocellás fényerő szabályzó,4mikrofonos hang felismerő rendsz.,
És még sok ilyen...

Mindenképp az alapoktol kezdje aki elektroval akar foglalkozni..

(#5148) KillHates válasza Gigabyga (#5147) üzenetére


KillHates
nagyúr

Suliban volt egy belső verseny tranyós astabilból az én nyákom lett a legkissebb 4x4mm-s.

Az nagyon kemény! Ha ennél kisebb az már integrált áramkör :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5149) kikihun válasza Gigabyga (#5147) üzenetére


kikihun
újonc

4x4mm :Y Akkor még nem lett volna hozzá türelmem:)

(#5150) alienpapa válasza Gigabyga (#5139) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ha meglesznek a könyvek és el tudod küldeni akkor azt nagyon megköszönöm neked. Persze ha átnyálaztam akkor visszaadom és a postaköltséget is állom! :)

(#5140) KillHates
Kicsit messze vagy. Én Debrecen környékén lakom. De azért köszönöm! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.