Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) ielektros válasza tajcsi (#5299) üzenetére


ielektros
senior tag

Most mi a kerdes? Irta KillHates, hogy mit tegyel ra. "Az 1 uH-s fojtás a fontos, a hidegítőkondik közül elég egy 10pikós is oda (az érték sem igazán fontos, szedj le egy másik alaplapról egy C jelzésű kicsi drapp bizb@szt és próbáld oda :D)"

Tegyel oda valamilyen kondit aztan kesz. Az csak hidegites. De a fojtas az nagyon fontos. 1µH irtuk azt is mind a ketten. Lehet csak felreertettelek, de az elso postodban meg nem vagtad, hogy mi az ami hianyzik onnan, :Y mostmeg itt az SMD meretszabvanyokkal hadakozol. :) :DDD Amugy 0603-ban es 0804-ben is biztos, hogy van 10pF.

[ Szerkesztve ]

(#5302) Tamás9x válasza ielektros (#5296) üzenetére


Tamás9x
őstag

Komolyan jó:d le is mentettem ezek aranyat érnek :P nem kevés időt lehet megspórolni vele néha :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5303) ielektros válasza Tamás9x (#5302) üzenetére


ielektros
senior tag

Akkor zsir :D :DDD

tajcsi: Beraktam egy linket is abba postba ahol a kepkivagas is van. Ez a hozza tartozo rajz. Fogj egy alaplapot es vegyel le rola egy kondit. Hidd el nem oszt nem szoroz, hogy 10pF vagy 22pF. Az 1µH fojto lesz a nagyobb kerdes nem a kondi. Azzal ne foglalkozz.

[ Szerkesztve ]

(#5304) kikihun válasza KillHates (#5297) üzenetére


kikihun
újonc

A kondenzátor parazita induktivitásának és ESR értékének csökkentése miatt csinálják, mivel ezek is párhuzamosak egymással az eredő kondenzátorban kisebbek lesznek mintha csak egy kondenzátor lenne.
A másik ok ha nagy áram folyik a kondenzátoron (töltés/kisütés) több párhuzamos kondenzátor alkalmazásával ez az áram eloszlik, így olcsóbb kondenzátorok alkalmazhatók. Ebben az esetben általában azonos kapacitású kondenzátorokat alkalmaznak, hogy minden kondenzátoron azonos áram folyjon

(#5305) KillHates válasza kikihun (#5304) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgy tudtam ezek az elektrolit kondenzátorokra érvényes módszerek.
Itt bipoláris kerámia kondikat alkalmaznak,ezekben is keletkezne fluxus? (ehhez már hülye vagyok...)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5306) ielektros válasza KillHates (#5305) üzenetére


ielektros
senior tag

Jooohogy. Bakker. Ott van kozepen. Fluxus nelkul nincs fluxuskondenzator sem. Es az meg kell a Delorean-hez.

Meg ezt sem tudod.... :F :Y

(#5307) kikihun válasza ielektros (#5306) üzenetére


kikihun
újonc

Ez itt mi a bánatos tö...m? :DD

(#5308) ielektros válasza kikihun (#5307) üzenetére


ielektros
senior tag

Na neeee... Ha nem lattad meg a Back to the future-t akkor nem csodalkozom, hogy nem vagod, hogy minek a jele az "L".

[ Szerkesztve ]

(#5309) ielektros válasza KillHates (#5305) üzenetére


ielektros
senior tag

Én közben nézelődök, hogy kicsit bővítsem a tudásomat e téren. Még nem találtam érdemleges írást sehol arról, hogy a bipoláris kerámia kondenzátorok ESR értékével valahol is foglalkozni kellene. Bár aztán lehet nem jó irányba folytak a kutatások.

Átnyálazva az angol wiki egész jó erről szóló cikkét sem találtam semmi érdemlegeset ebben a témában, ami magyarázná a két kondi párhuzamos kapcsolását ilyen értékeknél és ilyen felhasználás mellett mint ami szóba került.

Wiki cikk

Szerk: Another possibility is to form the device as an array of capacitors. Here, several individual capacitors are built in a common housing. Connecting them in parallel, ESL as well as ESR of the components are connected in parallel reduces the resulting ESL and ESR value.

Úgy tűnik valóban fellép az a probléma ebben az esetben is mint az elektrolit kondenzátorok esetében. Persze továbbra is nagyon felhasználás függő a dolog. Magas frekvencia esetében már akár problémás is lehet. Nakérem. Mindig tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

(#5310) kikihun válasza ielektros (#5308) üzenetére


kikihun
újonc

Félrecímezted egy kicsit:D Láttam a filmet de az nem ma volt. Az L-et nem én nem tudom.. :D

(#5311) KillHates válasza ielektros (#5309) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig az elektrolit kondenzátorok esetében bevett szokás a párhuzamos kötés kialakítás, mint a "tisztább" működés, mind a megbízhatóbbság, és a jobb terhelhetőbbség érdekében.

Ez helyett:

Ez a jobb:

De ez a legtutibb:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5312) kikihun válasza ielektros (#5309) üzenetére


kikihun
újonc

A mikrós értékből kiindulva elkóra tippeltem, képet nem néztem. De ha egy elkó és egy kerámia akkor az meg a nagyfrekis jellemzőket hivatott javítani.

(#5313) kikihun válasza kikihun (#5312) üzenetére


kikihun
újonc

Nem emlékszem mi ez a fején de tetszik:)

(#5314) ielektros válasza kikihun (#5310) üzenetére


ielektros
senior tag

Bakker bocs :D

Az ott ket darab keramia. 10 es 2 pF parhuzamosan. Csak hulye a rajzokon az ertek jeloles. De nem mikros az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5315) ielektros válasza KillHates (#5311) üzenetére


ielektros
senior tag

En kimondottan a keramiakra gondoltam most nem az elkokra. Csak mar faradok. Pedig meg szinkronizaltam is neked a hozzaszolasomat :) Csak miattad, csak neked. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5316) kikihun válasza ielektros (#5314) üzenetére


kikihun
újonc

Azok mikrósak szerintem. ( Yageo)

(#5317) KillHates válasza ielektros (#5315) üzenetére


KillHates
nagyúr

".... az elkokra. Csak mar faradok. Pedig..."

Persze, hogy a Farádokról van szó! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5318) ielektros válasza kikihun (#5316) üzenetére


ielektros
senior tag

Mondasz valamit. Itt egy rajz elottem kinyomtatva azon sima U jelölése van mindegyiknek és egy hányados van mellette. Majd lefotózom holnap. Engem ez megvezetett mint a ZÁLLAT. Aztán én meg megvezettem KillHéccet. Ő meg jól megvezette utána magát. :D :Y Jobb lesz ha alszunk inkább. Dánkjú mester.

KillHates: " Persze, hogy a Farádokról van szó! :D "

vááááááá. vááááááá. :W :W :W :W :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#5319) KillHates válasza kikihun (#5316) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezek?? (mármint ezeknek a helyére???)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5320) ielektros válasza KillHates (#5319) üzenetére


ielektros
senior tag

Bakker én is ezt nézegetem, hogy hogy a szarba fér be oda mikrós kondi. Az két sima kerámia helye....

(#5321) kikihun válasza KillHates (#5319) üzenetére


kikihun
újonc

0603 as kerámia 10uF 6.3v ( x5r )

(#5322) kikihun


kikihun
újonc

Na én mára búcsúzom, majd holnap folytatjuk:)

Jó éjt mindenkinek, sziasztok.

(#5323) KillHates válasza kikihun (#5321) üzenetére


KillHates
nagyúr

[link]
:Y Fúbasszus! Ott a pont! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5324) ielektros válasza KillHates (#5323) üzenetére


ielektros
senior tag

ezt benyaltam én is :W :R :R

na akkor erre fogat mosok. :DDD aztan majd holnap megemesztem. :O

[ Szerkesztve ]

(#5325) tajcsi válasza KillHates (#5323) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na es akkor melyik tekercset vegyem es honnan? :DDD

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5326) kikihun válasza tajcsi (#5325) üzenetére


kikihun
újonc

1 Db 1uH kell oda és ha jól látom akkor 1206 os méret. Vadássz másik lapról vagy e-bay, aliexpress.

Vagy http://www.tme.eu/en/katalog/?art=CL321611T-1R0K

[ Szerkesztve ]

(#5327) tajcsi válasza kikihun (#5326) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igen, gondoltam, hogy a postának örülni fogok :DDD

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5328) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Tele vagyunk rossz alaplapokkal valakinek csak akad iylenje:D (én most néztem nekem nincs, majdnem minden le van bontva :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#5329) Router


Router
őstag

Sziasztok!

A probléma a következő: Adott egy packard bell emachines 730 noti. Bekapcsol, kép nincsen. A gpu nem kap tápot, illetve a gpu táp vezérő EN lábát földre húzza. HM55-öt már cseréltem de ugyanaz a helyzet. Utána vettem észre, hogy a BCM57780 hálózati vezérlő forrósodik, levettem a lapról, semmi, leválasztottam a teljes tápját (3.3v), semmi. Újraírtam a biost és még mindig ugyanolyan szar. Már ötletem nincsen, hogy miért tiltja szerencsétlen a gpu tápot.

Látott már valaki hasonlót? :U

www.reballing.hu/forum

(#5330) kikihun válasza Router (#5329) üzenetére


kikihun
újonc

Milyen lappal szerelt?

(#5331) Router válasza kikihun (#5330) üzenetére


Router
őstag

Compal LA-5891P

www.reballing.hu/forum

(#5332) kikihun válasza Router (#5331) üzenetére


kikihun
újonc

abból is több van. U34 nem kap tápot? És melyiket?

(#5333) Router válasza kikihun (#5332) üzenetére


Router
őstag

Most nincsen előttem a lap de ha jól emlékszem akkor 0.8V kellene neki. A lényeg, hogy az ati chip nem kap tápot mert az ő tápvezérlő ic-jét tiltja a védelem az 5-ös EN lábon keresztül, a VGA_ON vonalon jelen van az 5 volt ami a gpu tápkört indítaná, de közvetlen az EN láb előtt földre húzza egy feten keresztül a VGA_ON# titójel. Végig néztem, zárlatot nem találtam, 19v-ot megapja a tápkör, egyszerűen letitja a gép az ic-t.

www.reballing.hu/forum

(#5334) tajcsi válasza kikihun (#5326) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem akarok kötözködni, de nem lehet esetleg, hogy 1210 méretű?

Kérlek görgess le picit az oldalon és a jellemzők alatt nézd meg az értékeket, szerintem ez lehet az, főleg ahogy a fényképet elnézem...

[link]

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5335) tajcsi válasza tajcsi (#5334) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ja és hogy mennyi Ohm és Amper, az tökmindegy?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#5336) kikihun válasza Router (#5333) üzenetére


kikihun
újonc

Most csak gyorsan néztem rá mert bolondok háza van. De ha jól látom (43. oldal) akkor VGA_ON# Jeled akkor van ha nincs VGA_ON

(#5337) kikihun válasza tajcsi (#5334) üzenetére


kikihun
újonc

Írtam hogy "ha jól látom", nem nagyítottam képet.

(#5338) Router válasza kikihun (#5336) üzenetére


Router
őstag

Én is csak emlékezetből írtam de szerintem hagyom is a p.csába mostmár mert a hajam kihullik tőle. :W

www.reballing.hu/forum

(#5339) gsmdoctor


gsmdoctor
újonc

Üdvözlet a tagoknak :R most próbálkoznék a bga technikával és ezzel kapcsolatban lenne az első kérdésem hogy hova kell tenni a K-szenzor érzékelőt? :F
Tok és a panel közzé sajnos nem fér be :((( én oda tettem volna.!
Előre bocsátom hogy nagyon kezdő vagyok a technikában!

nagyon kezdő...!

(#5340) hoax válasza gsmdoctor (#5339) üzenetére


hoax
aktív tag

A lényeg, hogy minél közelebb az óngolyókhoz!
Igazából a chip és a panel között (középen a mag alatt) lenne a legjobb helyen de ez ugye kivitelezhetetlen...

Don't panic!

(#5341) kikihun válasza Router (#5338) üzenetére


kikihun
újonc

Jó neked, hogy van még hajad:))

(#5342) f27 válasza gsmdoctor (#5339) üzenetére


f27
aktív tag

Chip levetelekor betolhatod a chip ala nyugodtan.
Feltetelkor pedig jo kozel :))

(#5343) mobileman válasza f27 (#5342) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azért nem mindegy, hogy milyen is az a szenzor, akármelyik nem megy a chip alá..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5344) f27 válasza mobileman (#5343) üzenetére


f27
aktív tag

Ebbe a szakmaba alap hogy egy omega 0.3 mm hasznal az ember,mivel a senzoron mulik a legtobb nem?
Ha rossz vagy nemjo adatot mer akkor kinyuvad minden.
Ezen nem sporolhat senki szerintem ha mason probal is.

(#5345) mobileman válasza f27 (#5344) üzenetére


mobileman
aktív tag

Kezdőről van szó...
Mond neki, hogy mi az alap..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5346) gsmdoctor


gsmdoctor
újonc

Üdv. Amit tudni kell a technikáról, az egy T862++ infra. Úton van hozzá két Rex C-100 as vezérlő. Tudom van jobb de most erre van pénzem.! :) Meg próbálok valami PID-es profilt kreálni belőlük. Következő kérdésem, h valaki programozott már C100-at? Omega senzort hol, mennyiért lehet szerezni? Minden épitő jellegű információt, kritikát be fogadok amiből tanulhatok.!

nagyon kezdő...!

(#5347) f27 válasza gsmdoctor (#5346) üzenetére


f27
aktív tag

T862 nem telefon butykolesre valo?
Omega senzor van nalam 6k ert.
Rex c100 at nemnagyon kell programozni csak a hofokot szerintem.
Maga a rex c100 tokeletes alsofutes vezerlesere.

(#5348) mobileman válasza gsmdoctor (#5346) üzenetére


mobileman
aktív tag

hát a 862 nem lesz tökéletes telefonon kívül másra, mert olyan pici az alsó fűtése, hogy deformálódni fog bármilyen telefon panelnél nagyobb alaplap.. És még nem beszéltünk a felső infráról..
feleslegesek a vezérlők, ezektől nem lesz jobb..
most éppen egyenesen a pénzkidobást valósítod meg..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5349) Router válasza f27 (#5347) üzenetére


Router
őstag

Nagyon jó az omega szenzor mert tényleg pontos értéket mér csak éppen én még egy chip alá se tudtam betuszkolni. :DD

www.reballing.hu/forum

(#5350) gsmdoctor


gsmdoctor
újonc

Valóban telefonos technikában használják, de szerintem kezdésre jó. PC410-es vezérlőhöz mit szólsz?

Hm..Mobileman el vette a kedvem, de van benne vmi.

[ Szerkesztve ]

nagyon kezdő...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.