Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) HeliumA válasza Sirandrish (#20948) üzenetére


HeliumA
aktív tag

A válasz a processzorban rejlik. Mivel nincs dedikált videovezerlod így a prociban rejlő IntelHD Graphics állítja elő a videó jelet. Ez a proci jó lenne ha nem energiatakarékos verzió lenne. Úgy próbálnám magyarázni mint ha egy Mercedes Trabant motorral lenne felszerelve. Nem is vágom ki volt az az eszement mérnök aki ezt a processzort ebbe a konfigba bele tette. 4 mag 4 szalon 2.2 MHz-en. Tök Intel Atom feeling-em van.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20952) HeliumA válasza BÜDÖSLÁB (#20949) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Szerintem a szemed 😀

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20953) Dell XPS válasza Sirandrish (#20948) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos elég gyenge, de párosulhat OS / driver problémával is, így ellenőrizd le feladatkezelőben a komponensek terhelését is (CPU, HDD). :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#20954) pirosvilamos válasza hoax (#20947) üzenetére


pirosvilamos
tag

Megoldódott...
Kellett egy Win 8.1 64 bites, azzal tökéletes lett a külső monitor is.
Már csak az a kérdés, hogyan tudom bekapcsolni a főkapcsoló lenyomása nélkül?
(a gép csukva működik, külső billentyű-egér-monitorral.)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#20955) szabonagyur válasza Sirandrish (#20948) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem bízol bennem ejnye-bejnye...

Win7el nagyon jó lenne mivel fel sem menne rá, driver támogatásod sem lenne és még el is buknád a 8.1 with binget vagyis szívnál vele egy sort.

(#20951) HeliumA: és ha tudnád hány ember szerint elég bőven mindenre ez a bay trail hulladék... holott gyengébb mint a mobil C2D-k egy jelentős része.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20956) hoax válasza pirosvilamos (#20954) üzenetére


hoax
aktív tag

Ez jó hír! :)
A bekapcs. kérdés viszonylag egyszerű dolog...elméletileg... Bios-ban kicsit nézz körül, hogy van-e valami olyan beállítási lehetőség, hogy ébresztés USB eszközről, esetleg ébresztés egyéb módon, pl. hálózatról. A hátránya, hogy igazából csak altatni fogod a gépet és nem kikapcsolni, de ezzel szerintem együtt lehet élni...

Don't panic!

(#20957) Sirandrish válasza szabonagyur (#20955) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem bizalom kérdése csak több helyről akartam hallani mert így meg tudtam győzni az asszonyt hogy ideje váltani :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20958) szabonagyur válasza Sirandrish (#20957) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megvenni sem kellett volna, sőt megszületnie sem azoknak a csodáknak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20959) Sirandrish válasza szabonagyur (#20958) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha tudom hogy ennyire gyenge akkor nem vettük volna. De kérdeztem itt is. Azt mondták azokra amikre neki kell jó lesz. Mondjuk nem pont erre mondták hanem a hasonló kaliberű masinákra. Nem lett jó. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20960) szabonagyur válasza Sirandrish (#20959) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, ha olvastam volna kézzel lábbal tiltakoztam volna ellene hidd el, bár tudom vannak kollégák akik szerint ez a bay trail jó valamire is. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20961) Sirandrish válasza szabonagyur (#20960) üzenetére


Sirandrish
legenda

Semmi gond. Anyós ha minden igaz átveszi és akkor nézünk komolyabbat heteken belül. Mármint ennél komolyabbat..semmi erőmű :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20962) szabonagyur válasza Sirandrish (#20961) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit beszéltünk azok jók.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20963) Sirandrish válasza szabonagyur (#20962) üzenetére


Sirandrish
legenda

Fujitsu? Nézegettem őket :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20964) HeliumA válasza Sirandrish (#20961) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Itt nézz körül valami garis használtat. Ebben az árban tuti találsz sokkal jobbat.

Az enyém pl eladó. :U

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20965) szabonagyur válasza Sirandrish (#20963) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pl az vagy picivel több Hp455 HP 450.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20966) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Mi szükséges ahhoz, hogy egy notebookba lehet-e tenni SSD meghajtót avagy sem?
Erről a notiról lenne szó természetesen ha lehet akkor Win7 menne rá és kicserélném a ramokat is 2x1gb ddr2-re.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20967) HeliumA válasza Sirandrish (#20963) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Hát még a hideg is kirázott a Fujitsu láttán.

Én értelmes és értékes laptopnak a Dell-t vagy a HP-t tartom, ezekkel tuti nem lesz bajod. De azért elötte kérj tanácsot, nehogy legközelebb is belefuss ilyen problémába.

Mennyit költenél rá?

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20968) HeliumA válasza anonymus89 (#20966) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Többe kerülne az SSD mint a noti.

Ennek a gépnek az Xp tökéletesen elég. Én nem terhelném meg vele a vasat. Van rajta SATA vezérlő bár nem tudom hogy az SSD-nek ez elég. Én nem fejleszteném ezt a gépet.

[ Szerkesztve ]

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20969) Sirandrish válasza HeliumA (#20967) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyelőre az asszony emésztgeti, lévén az övé a gép és az új is az övé lenne, de szerintem kb 120-130K a lélektani határ.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20970) anonymus89 válasza HeliumA (#20968) üzenetére


anonymus89
addikt

Erdemi gyorsulast szeretnek de azt memoriabovitessel gondolom nem erem el, igaz?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20971) Vermilion69 válasza HeliumA (#20967) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

A dell is gyart ugyanilyen telefonprocesszoros csodakat, fujitsunak meg ugyanugy vannak jo gepei.

(#20972) Feralheart


Feralheart
tag

Ti melyik crossplatform távasztali progit ajánljátok inkább? Temviewer, vagy Google Remote destkop?

(#20973) szabonagyur válasza Feralheart (#20972) üzenetére


szabonagyur
félisten

TV szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20974) HeliumA válasza anonymus89 (#20970) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Memóriabővítéssel minimális gyorsulást el lehet vele érni, feltéve ha Dual Chanel-ben tudod futtatni a betett memóriát.

SSD-vel a rendszerbetöltés is gyorsabb is lenne no meg egyéb folyamatok is gyorsabban töltenek be. Talán még a netezés is felgyorsul vele. Mivel visszafelé kompatibilis a SATA, így befektetésnek egy Samsung 120Gb-os (~18-20K) talán nem fájdalmas kiadás.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20975) HeliumA válasza Sirandrish (#20969) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Én ezért az összegért inkább erősebb vasat vennék itt PH!-n, mint egy újat üzletben. A lényeg, hogy legyen még garanciája.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20976) HeliumA válasza Feralheart (#20972) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Én is TimeViewer-t ajánlom, mert az szoktam használni. Egyszerű a telepítése, sőt van mobil applikációja is.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20977) Sirandrish válasza HeliumA (#20975) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én a előzőt is így akartam. De a csajos ragaszkodott az újhoz. Plusz ugye hogy hasonló tudásúra rábólintottak itt, és találtuk azt 100K alatt így nem is volt kérdés.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20978) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Van egy TOSHIBA laptop(nem az enyém,sőt,nagyon messze van tőlem) ami bekapcsoláskor csak ennyit+%5B/L]csinál.
A boot menüben állítólag ott a HDD,memóriát tesztelték,de idáig eljut és nem megy tovább.
Egy vírusírtó(Kapersky) telepítése után jött elő ez a probléma.
Én javasoltam eddig:
CD-ről javítást
másik HDD-t próbának,ill. ezt a HDD-t tesztelni egy másik gépen.
Szerintetek mi lehet még a probléma?
OP rendszer eredeti WIN 8.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20979) szabonagyur válasza NEMO1968 (#20978) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért add át elismerésem a tulajnak, hogy azon a szőr valamin tartja a gépet, a takaróban nem volt már hely?

Amúgy a videóból kb semmi sem derül ki csak, hogy tölt.. Amúgy mi lenne ha törölnék amit felraktak csökkentett módban?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20980) NEMO1968 válasza szabonagyur (#20979) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerintem a szőr valami csak a próba erejéig volt.
Tölt-tölt és nem megy tovább.
Javasoltam én is a csökkentett módot ,de szerintem nem tudja hogy kell.( WIN 8-nál én sem)
Közben kiderült,hogy videokártya drivert is frissített.
Szal szerinted nem hardveres gond?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20981) szabonagyur válasza NEMO1968 (#20980) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem hiszem, hogy hardveres, lehet a VGA driver is ludas vagy a vírusirtó. Ha hardver lenne nem így nézne ki.

Ahogy nézem UEFI-ben van telepítve szóval nem lesz egyszerű dolog. Én elindítaném egy Win8 USB-ről és ott kiválasztanám az egyik helyreállítási pontot és visszaállítanám.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20982) Dell XPS válasza NEMO1968 (#20978) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

merevlemezt kellene tesztelni elsőre, illetve telepítő médiát elindítani próbára, partíció kiválasztásig. OS vagy HDD probléma szvsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#20983) NEMO1968 válasza Dell XPS (#20982) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi mindenkinek :R

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20984) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Mi az a "PCI szabványos gazda CPU-híd". Mire szolgál, mit vezérel?
Köszönöm.

(#20985) hoax válasza Tamás008 (#20984) üzenetére


hoax
aktív tag

A híd elektronikus kapcsolatot jelent az alkatrészek között. Jelen esetben a processzor kapcsolata a PCI adapterrel.

Don't panic!

(#20986) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok
Egy problémám lenne, hogy van egy zsír új Lenovo B50-70 laptopom, és a fejhallgatót nem érzékeli. Mikor rádugtam akkor kiírta, hogy csatlakoztatva van (Realtek), akár be van dugva akár nincs a hangszóróiból jön a hang, Tegnap még ment, de ma már nem, lehet csak szoftveres hiba. Már megpróbáltam újratelepíteni a drivert, a hiba ugyanúgy fenn áll.

(#20987) szabonagyur válasza kisharo (#20986) üzenetére


szabonagyur
félisten

A fejhallgató amúgy mással működik?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20988) kisharo válasza szabonagyur (#20987) üzenetére


kisharo
csendes tag

jaja, már kettővel is kipróbáltam, közben még előtte bluetoothon párosítottam egy tabletet, ugye ott is van audio lejátszás, de nem tudom ez mennyit befolyásol, de már azt is letöröltem

(#20989) szabonagyur válasza kisharo (#20988) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ez volt a kérdés de mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20990) anonymus89 válasza HeliumA (#20974) üzenetére


anonymus89
addikt

Koszonom a tanacsokat!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20991) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Lenovo T410 Nvidia NVS 3100M-mel folyton kikapcsol. Aida stressztesztnél minden oké, kivéve a videókártya. Ha ezt kezdi el tesztelni, azonnal leáll a gép. Kosárban volt jó darabig, tegnap raktam össze. Kapott új pasztát, billentyűzetet stb. Win 8.1 került rá, Lenovo oldaláról meg driverek. Mit nézzek még meg rajta, mi lehet a gond?

Előre is köszi!

https://barbieripnk.hu/

(#20992) hoax válasza Toobee (#20991) üzenetére


hoax
aktív tag

Biztos, hogy paszta kell a GPU-ra, és nem gappad? Mert ha vastagon bepasztáztad és nem éri el a hűtés a szilíciumot, akkor simán túlmelegedhet egy kis terheléstől...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#20993) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
XP-s notebookra szerettünk volna LG okostelefonról hálózati kábellel képeket feltölteni, de miután a csatlakozás után az lg pc-suite programot kérte, és ez már fennt volt a gépen, de mégsem működött, letöröltem a programot(lg pc-suite), és szerettem volna újratelepíteni, de a következő gondok jelentkeztek.Semmilyen progranot nem lehet elindítani a gépen, az asztali ikonok nem indulnak, a start menü csak homokórázik, de meg sem lehet nyitni, azaz teljesen használhatatlan a gép?
Valami ötlet valakinek?

(#20994) Toobee válasza hoax (#20992) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt találtam hirtelen:

"NVS3100m/Quadro FX880m/GT218/Mystery Meat! Also cleaned up. I'm surprised Lenovo did not use a thermal pad on this. My life became infintely easier right there. (No having to source a better thermal pad.)"

https://barbieripnk.hu/

(#20995) hoax válasza Toobee (#20994) üzenetére


hoax
aktív tag

Pont ez az amire gondoltam... Ha megnézted a képeket a linkelt oldalon, akkor ezen látszik, hogy nem igazán akar felfeküdni a hűtés rendesen. Ha az ott a dedikált VGA, akkor ez is lehet probléma!
Viszont ha csak CPU-ba integrált VGA van a gépben, akkor sajnos nagyobb a baj...szerintem...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#20996) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Van egy laptopom amiben van egy vinyó, win7 készre telepítve, adatokkal minden. Ha én kicserélem egy másik vinyóra amire szintén telepítek windowst. Akkor ha visszateszem a régi vinyót, ugyanolyan lesz minden mint amikor még nem volt az új rendszer? Elvileg igen, de azért rákérdezek. Nem akarom, hogy valami összekuszálódjon. :)

Üdv

(#20997) voyager4.4 válasza bunkomen (#20996) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Müxik az elgondolás.

no fate but what we make

(#20998) HeliumA válasza bunkomen (#20996) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Ha jól értem, akkor az a kérdés, hogy ha visszateszed az első HDD-t amire telepítetted a win7-et, akkor tovább tudsz-e rajta dolgozni.

A válasz ebben az esetben igen, de csak ezen a konfigon, vagy egy tökéletesen ugyan ilyenen.

Nekem ilyen a lapeszomba a wincsim, de most egy SSD van bent. Ha nem viszik el SSD-vel, akkor beleteszem a HDD-t és ugyanúgy működik tovább a gépezet mintha mise történt volna.

Természetesen ha valamilyen adatváltozás már történt egy dokumentumokban, akkor azok nem változnak meg. Mondjuk ez a Ghost-olásnál érdekes inkább, hisz te tiszta telepítésről beszélsz.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20999) voyager4.4 válasza HeliumA (#20998) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"A válasz ebben az esetben igen, de csak ezen a konfigon, vagy egy tökéletesen ugyan ilyenen."

Ez így volt kb az ikszpé idején. Vistától toleráns a rendszer, akár procicserét is csinálhatsz.

no fate but what we make

(#21000) bunkomen


bunkomen
tag

Köszöntem srácok :R

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.