Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) ryori válasza ozzzy21 (#20686) üzenetére


ryori
senior tag

diák akció 20.000ft win8.1 - megéri, nyugodtan használhatod legalább az os-t és sok más funkcióját, aztán, a honnan lehet letölteni kérdésre válaszolva, mivel tilos a warez, annyit tudok mondani, hogy MSDN-ből, ha van előfizetésed, de mivel OS-ra sem adnál ki pénzt. szóval ez is kiesett, én megvettem win8.1-et. 20ért, akár 30ért is, simán megéri. elrak az ember havi 5-10et, és meglesz, megéri gyűjteni rá, főleg aki megvesz 180-300e-s laptopot, egy eredeti os már belefér

(#20703) edari válasza ryori (#20701) üzenetére


edari
őstag

Csak a fele: [link]

morgyi: erről van is vmi link? Mert erről még nem volt szó. Legalábbis én ezt még így nem olvastam. Azt tudom hogy éved van eldönteni hogy váltasz-e, de hogy 1 év után, avagy hogy hogyan kapod meg a win10-et, na erről még nem volt szó.

(#20704) Kbali válasza #32839680 (#20702) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem az 1 év azt jelenti, hogy a win10 megjelenésétől számított egy évig ingyen válthatsz, nem a te OS-ed megvásárlásától számítva. PL. win7-et hivatalosan nem is lehet már kapni dobozosként (legfeljebb a raktárkészletet lehetett kiárusítani).

(#20705) Kbali válasza embe (#20700) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha pl. telepítesz mondjuk egy skype-ot, akkor sem tudod telepíteni?

(#20706) embe válasza Kbali (#20705) üzenetére


embe
nagyúr

Nem. Néztem vele, illetve más olyan progival is ami kamerát igényel.
Azt írta ki, hogy nincs kamera.
Az eszközkezelőben sincs telepítetlen hardver.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20707) Tuzorke


Tuzorke
újonc

Sziasztok!
Magamra maradtam külföldön egy Compaq CQ61 laptoppal, megállt a ventilátor. Bár sosem csináltam még ilyet, nekiálltam szétszedtem apróra. Raknám gyorsan össze, de ez még gyári 4 éves gép és a hőelvezetőjénél teljesen kiszáradt a paszta. Kérek tanácsot, hogy mit kell ide kenni? A processzornál valami halvány kékes szürke gél, a többi helyen meg valami sűrűbb, vajszínű anyag volt.
Windows 8.1 van a masinán, van valami lehetőség egy hőmérőt kitenni a tálcára? Szájbarágósan kérném elmagyarázni, Zöldfülü jeligére!

[ Szerkesztve ]

(#20708) edari válasza Tuzorke (#20707) üzenetére


edari
őstag

Hővezető paszta a neve. Szerintem a sarki IT-s boltban is kapható. Pár száz forint, nem nagy tétel. Olyat kell odakenni, de csak mértékkel (igazából kevés kell).

(#20709) Tuzorke válasza edari (#20708) üzenetére


Tuzorke
újonc

Köszi a gyors választ, de gondolom ezer féle van a boltokban és nagyon nem tudom, hogy mit nézzek rajtuk. Az meg, hogy kétféle is volt rajta gyárilag főleg elbizonytalanított.

(#20710) edari válasza Tuzorke (#20709) üzenetére


edari
őstag

Artic Coolink mx4-re esküsznek sokan. Kb 1,5-2 ezerért van. De ha noctuát veszel, azzal se jársz rosszul.
Színek szerint így lehetne rangsorolni őket: fehér < arany < szürke.

De egyébként ha teljesen kiszáradt, akkor mind1 melyiket veszed, mert mindegyik jobb mint a semmi.

(#20711) Tuzorke válasza edari (#20710) üzenetére


Tuzorke
újonc

Kösz, akkor megyek is a boltba.

(#20712) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Dell E6430-ba néznék akksit. Mire kell figyelni utángyártott aksik vételekor? Tud mondani valaki valami megbízható helyet?

(#20714) edari válasza #32839680 (#20713) üzenetére


edari
őstag

Már azt hittem lemaradtam valamiről. :) Ezeket én is tudtam, lehet félreértettelek.

(#20716) edari válasza #32839680 (#20715) üzenetére


edari
őstag

Egyébként jó lenne, ha az ms kifejtené ezt, mert szándékozok most os-t venni (diákkedvezménnyel win8 10k, szerintem megéri). De ha pofára esés lesz a vége akkor nem akarok most.

(#20717) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem,mégpedig egy ismerősöm laptopjára a billentyűzetre ráfolyt egy kevés tea cukor nélkül,majd pukkant egyet a gép,és onnantól se kép se hang!
Szétszedtem darabjaira,az alaplapon semmi égés nem látszik sehol,a tápját kimértem leadja a 19V-ot is,de mégsem lehet bekapcsolni,lehet valahol az alaplapon egy biztosíték esetleg vagy a Power mosfetek szálltak el? :(
Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#20718) edari válasza edari (#20698) üzenetére


edari
őstag

Erre valaki?
Azóta újrapasztáztam és kipucoltam, de még mindig ugyanaz a baja: Akármilyen OS asztala bejönne, egyszerűen kikapcsol a gép. Bootable memtest most már simán megy.

(#20719) artiny


artiny
őstag

helotok

mi a velemenyetek a HP notebookokrol?
Regen eleg sok jart nalam amivel mind mellegedesi probelma volt,valamint a grafika adta be a kulcsot. Nekem is volt sajnos annak is a dedikalt kartyaja allt le....
Apron lattam egy ilyen HP ProBook 4530s , ezzel van valmi problema szerintetek, a ProBook valamilyen felsobb kategoriat takar ? es ezzel nem szabadna ilyen bajoknak lenni?

(#20720) MurdR válasza artiny (#20719) üzenetére


MurdR
veterán

Elitebookot nézzél, nem sokkal drágább.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20721) tserrof77 válasza edari (#20718) üzenetére


tserrof77
senior tag

6720s-nél nem jellmző a bga hiba, de lehet, mégis belefutottál. A hdd-t nézted? Bár, amiatt nem kapcsolgatna ki... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20722) edari válasza tserrof77 (#20721) üzenetére


edari
őstag

HDD-ra azért nem gyanakszom, mert a win7 2x is felment rá, hiba nélkül. De lehet majd még ránézek.

Remélem nem BGA lesz, mert nem akarok azzal foglalkozni.

(#20723) HeliumA


HeliumA
aktív tag

Szerintetek jobban teljesítene a 7650M egy i7 3540M/3632QM proci mellett, mint az i3 2328 mellett? Tehát van értelme erősíteni?

World of Tanks-ot nyomom, lehet hogy a játék egyes alkalmazásai miatt jobban futna a game és nem terhelné a grafikus magot?

[ Szerkesztve ]

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20724) edari válasza HeliumA (#20723) üzenetére


edari
őstag

A WOT erős 1 magot kér. Ha az i5/i7 magasabb órajelen megy mint az i3, akkor már jobban érzi magát.

(#20725) HeliumA válasza #32839680 (#20713) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Itt tárgyalják meg

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20726) shaggy


shaggy
aktív tag

Van egy Asus N55sf laptop és az lenne a probléma vele hogy nagyon melegszik szerintetek ez mitől lehetséges?

(#20727) embe válasza shaggy (#20726) üzenetére


embe
nagyúr

Próbáltad a hűtőt ( bordát-ventit ) kitakarítani?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20728) shaggy válasza embe (#20727) üzenetére


shaggy
aktív tag

azt szeretném éppen most hától leveszem azt a kis ablakot és kifujom.

(#20729) embe válasza shaggy (#20728) üzenetére


embe
nagyúr

Nagy esélyed van rá, hogy ezzel meg is oldod a problémát. :K

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20731) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok. Bizonyára kezdő kérdés ezért elnézést. Adott egy z50 es lapos.mszerenek rá USB-róla win8 át telepíteni, de nem tudom mit kell a bioetanol állításom, hogyan indul el.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#20733) kulerr válasza #32839680 (#20732) üzenetére


kulerr
őstag

:DDD köszönöm. Siker, de mikor a parti köhög erek létrehozói, de nem tudom rá telepíteni.... :W
Nem sikerült rendszerparticiot létrehozni hibát dob.

[ Szerkesztve ]

(#20734) HeliumA válasza kulerr (#20733) üzenetére


HeliumA
aktív tag

azt magától hozza létre.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20735) edari válasza #32839680 (#20730) üzenetére


edari
őstag

Na ja, de mivan ha az 2x annyi lesz? 20k-ért nem veszek windowst.

[ Szerkesztve ]

(#20736) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, kinéztem magamnak egy szép laptopot ami szerintem méltó ódja lehet a dv65oo SEnek, ez pedig a HP HDX16.
De van egy kis gondom, az, hogy mindenhol máshogy néz ki ( :F ), pl itt a 16os verziónak nincsenek plusz numerikus gonbjai viszont ha leguglizom akkor meg kijönnek olyan képek is ahol bizony van numerikus gombok...én mindenképpen olyat szeretnék amelyen nincsenek további számgombok, az melyik verzió akkor?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20737) StSanya


StSanya
őstag

Üdv!

Van egy Aspire E1-571-es noti, gyárilag Win8-al. Újra kéne telepíteni, de ugye nincs OEM kód már a gépek alján, csak egy hologramos ablakocska matrica, hiába van kéznél OEM telepítő... :W Az Alt+F10 sem akar működni, hogy visszaálljon gyári állapotra... :W

Milyen lehetőségek lennének az újratelepítésre?

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#20738) mttssz válasza StSanya (#20737) üzenetére


mttssz
senior tag

Ha csak matricája van, akkor általában a BIOSba van égetve a kulcs, amit vagy egy erre kitalált programmal kiolvasol és beírsz ( [link] ), vagy mint például esetemben, automatikusan kiolvas és aktivál.

(#20739) kulerr válasza kulerr (#20733) üzenetére


kulerr
őstag

Csak most látom milyen hülyeségekre javított ...elnézést mindenkitől, és köszönöm a segítséget.
Érdekes, hogy win 7 felment, de a 8 nem. Majd meg megpróbálom ismét.

[ Szerkesztve ]

(#20740) anorche1 válasza kulerr (#20739) üzenetére


anorche1
őstag

A biosban uefi vagy legacy módra van rakva?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20741) m.fery


m.fery
csendes tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni az Y510P-ben a wifi adaptert egy gyorsabbra, de nem tudom milyen szerelhető bele amit kezel is. Jelenleg Intel Centrino Wireless-N 2230 Bluetooth-os wifi adapter van benne. Elég sok fajtát találtam a neten, de egyikről sem derült ki hogy jó e az én gépembe.
A cél amit szeretnék: működjön 2,4-5Ghz egyaránt és minél gyorsabb legyen. Mivel Digi tv-n most fizettem elő a 1Gbit-es netre, ezért lenne szükség egy 300MBit-nél gyorsabb kártyára!
A routerem egy Tenda W1800R. Amit nem tudok hogy bármilyen mini pciexpresses kártyát kezel, vagy csak bizonyos tipusokat? Pl. kinéztem egy tipust: Intel Dual Band Wireless-AC 7260 ebből van olyan ami 865Mbitet tud. De nem tudom hogy működne e, kompatibilis e a gépemmel.
Köszi előre is segítséget!

(#20742) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Asus G56JR notebookom,pár óra játék után kikapcsol(vagy hibernálódik?). Pedig nem Watch Dogsozok rajta,hanem egy egyszerű Fifa 15 vagy Assassin's Creed(első része) játék közben is. Gondolom túlmelegszik,egy asztalon van rajta,rákötve egy tvre,és vezeték nélküli kontrollerrel játszom. A gép még nincs 1 éves de szinte elejétől fogva ezt csinálta. Mi a teendő? vegyek alá hűtőt? Ha igen akkor milyet? Kéne ennek ilyet csinálnia?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#20743) MurdR válasza m0rd0k (#20742) üzenetére


MurdR
veterán

Először is nézni kéne egy terheléses tesztet, hogy a hőfokok miként alakulnak. Valószínűleg túlmelegszik, és azért kapcsol ki.
Ha túlmelegszik, akkor pedig egy újrapasztázás első körben, aztán ha nem segít akkor kell tovább keresni a problémát.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20744) kulerr válasza anorche1 (#20740) üzenetére


kulerr
őstag

Szia. Legacy. Uefi-ben egyszerűen nem indult el.

[ Szerkesztve ]

(#20745) m0rd0k válasza MurdR (#20743) üzenetére


m0rd0k
senior tag

mivel terheljem? és milyen módban? Mennyi ideig?
Egyébként ha kiderül hogy pasztázni kell,biztos az Asus szervízes fejébe vágom,mert új kora óta rossz rajta a hangkártya kimenete is,csak nem érte meg nekem ezért gép nélkül lenni és visszaküldeni...
Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#20746) Tibroo válasza m0rd0k (#20745) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Pedig ha már az elejétől ilyen baja van,akkor már régen visszavittem volna!
Persze a gép hiány is rossz,meg a hangkártya is. :(((
Először a hőmérsékletet kellene megnézned,ehhez szükséged lesz egy AIDA64 Extreme Edition programra!
Játszol kb.5-10 percet,majd kilépsz,elindítod a progit és a "Számítógép" -- "Érzékelő" információnál kiírja az összes hőmérsékleti adatott. :))

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#20747) MurdR válasza m0rd0k (#20745) üzenetére


MurdR
veterán

Aida64, azon belül pedig indíts egy stress testet, jelöld be a hddt, gput, cput, mindent. mondjuk 10perc után másolj be ide egy képernyőmentést. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20748) mufi válasza mufi (#20736) üzenetére


mufi
senior tag

:U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20749) korpicschess válasza mufi (#20748) üzenetére


korpicschess
veterán

[link]
"Full size desktop keyboard (with separate numeric keypad layout)"

Miért pont ezt a gépet akarod megvenni? :F Na meg ha nézel hirdetéseket, akkor csak látod a képen.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20750) mufi válasza korpicschess (#20749) üzenetére


mufi
senior tag

Akkor azon az oldalon amit linkeltem, a kisebb noti tuti nem az a modell de akkor melyik, esetleg valami ötlet?
Mert az tetszik. Nekem netezésre kellene max egy kis filmezés néha néha, nincs szükségem új laptopra ezek az újak közül meg max sony vaiot ha vennék de én annyit egy notiért nem adok...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.