Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) tremorsz1 válasza Shanyy (#20048) üzenetére


tremorsz1
csendes tag

Huhhhh,köszönöm gyors válaszod.Igazad lehet,utána járok a problémának .Szerinted a winyón az adatok megmaradtak?Kivettük a laptopból,de nincs semmi jele hogy "leégett" volna vagy ilyesmi,remélem működik.

[ Szerkesztve ]

(#20052) tremorsz1 válasza Shanyy (#20048) üzenetére


tremorsz1
csendes tag

Még valami:most beszéltem egy villanyszerelő ismerőssel,azt mondta nekem a lakásban csak egy fázis van,ez miben módosítja azt amit írtál?

(#20053) Ren Hoek válasza Shanyy (#20048) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A laptop tápok tudnak durva dolgokat művelni. Nemrég volt, hogy előadó hozta be a PC terembe a gépét, rávolt kötve projectorra, és hasonló módon csak bedugta a tápot (egy új i7-es gép amúgy) és szikrázott picit, ahogy amúgy szinte minden táp ki-bedugáskor, és brutálisan levágta az egész teremben a biztosítékot, 5 gép kivételével (mondjuk ez nem világos, miért) az egész PC terem lekapcsolt.

Bár kár nem történt, de elég aggasztó azért...

A vinyóhoz meg annyit, hogy reméljük működik, de simán elképzelhető, hogy az elektronika meghalt. Ahogy sógoroméknál villám esetén. Vitte az egész gépet magával. Szerencsére bevitte egy szakboltba, ahol épp volt olyan elektronika, és nem kellett százezreket fizetni a visszahozásáért rengeteg adattal.

[ Szerkesztve ]

(#20054) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Erre valakinek van ötlete?

(#20055) NEMO1968 válasza jahatpersze (#20054) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Driver újratelepítés esetleg?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20056) Muerte válasza jahatpersze (#20054) üzenetére


Muerte
addikt

Driverek telepítési sorrendjének felcserélése okozhat ilyen anomáliát,de sanszosabb hogy valami a lapon nem stimmel.Ha új friss rendszerrel is csinálja akkor főleg.

(#20057) jahatpersze válasza NEMO1968 (#20055) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Köszi!
Majd újratelepítem, frissebbet nem adtak ki hozzá (tuti nem is fognak), de majd kiderül megoldja-e. Igazából nem egy végzetes hibáról beszélünk, nem nagy baj ha így marad.

(#20058) deere


deere
csendes tag

FONTOS lenne!
Acer Aspire E-571 van szó.
Azt hiszem eredetileg, Windows 8-al volt vasarolva.
Nagyon belassult, gondoltam cserélek windowst, windows 7-et akartam...
Sehogy sem sikerült, ezért beraktam a HDD-t, egy 2,5"-os, házba és formáztam.
Jelenleg, ott tartok hogy el sem indul a laptop.
Hogy lehetne helyrehozni??

(#20059) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok...Segitseget szeretnek kerni...Laptopomon gyari win 8 64 bit van.Befrissitettem 8.1 re,de azota nagyon belassult.Mi lehet az oka?

(#20060) tlala válasza motown5l (#20059) üzenetére


tlala
addikt

Van egy öregecske Lenovo N100-asom (0768 B9G) 1GB rammal.
Már idegtépően lassú volt rajta az XP, és gondoltam feldobok egy Windows 7-et rá. Pendrive-on egy Win7 Ultimate 64bit volt kéznél, fel is tettem, de ugyanolyan halál lassú már a friss Win is.
Tervezem 2GB ramra bővíteni - de mit tanácsoltok, hol lehet a szük keresztmetszet?
Van olyan Win7-es, aminek kisebb a rendszerigénye (pl. Home, stb.)?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20061) deere válasza deere (#20058) üzenetére


deere
csendes tag

Senki?? :(
Most, így néz ki az Acer HDD-je.
Hogy tudok windows-t rakni?
:U

(#20062) wdecon8


wdecon8
csendes tag

Sziasztok!
Van egy nagyjából másfél éves Lenovo laptopom, és 1-2 hónapja elkezdett kattogni a ventillátor, mintha hozzáérne valamihez. Azóta kétszer teljesen szétszedtem, kitisztítottam, de a hiba nem oldódott meg. Mit érdemes még megpróbálnom mielőtt beadom valahova? Érdekes módon ha megdöntöm a notebookot, a kattogás elhallgat.

(#20063) tlala válasza tlala (#20060) üzenetére


tlala
addikt

Még annyit, hogy a beépített 80 GB-os HDD sebessége állítólag ennyi:
OK, hogy öregecske, de ezért ez nem túl lassú?
HD Sentinel szerint minden rendben vele...
Proci magok 70 fokosak, memória foglaltság 70%-os.

[ Szerkesztve ]

(#20064) NEMO1968 válasza wdecon8 (#20062) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Milyen sűrűn hallod azt a kattogást?
Mondjuk hasonló,mint a körfűrész,ami a fordulattól függően változik,vagy csak ritkábban.
Kézzel megforgatod a ventit,ahol beleér a lapát valamibe,ott érezhető ellenállást érzel.
Csavarokat kicsit meglazítod,ellenkező irányba kicsit eltolod a ventit,csavarokat meghúzod.
Ha nem változik,vagy nem ez a baj,akkor egy kis műszerolaj is segíthet a csapágyra,de ez is csak ideiglenes megoldás,úgyis csere lesz a vége.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20065) wdecon8 válasza NEMO1968 (#20064) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Amikor használom az időtartam 80%-ában folyamatosan kattog, másodpercenként körülbelül 10-et.
Kézzel tökéletesen forgatható, semmi akadályt nem találtam amibe beleér, szóval gondolom az hűtő házának az oldalába valahol. A középső matricát ha leszedem, alatta még találok csavarokat, és úgy férek hozzá a csapágyhoz?

[ Szerkesztve ]

(#20066) Dell XPS válasza tlala (#20060) üzenetére


Dell XPS
veterán

Öregecske és lassú nagyon a merevlemez, főleg hogy kevés a memória, és arra szintén a meghajtót használja a rendszer. 1GB esetén szinte használhatatlan (~ 0.9 -1.1GB, Home is !), min. 2GB kellene, de inkább 3GB -t javaslok a mai igényekre. Tökéletes oda a Home verzió is, úgysem lehet kihasználni, és teljesen feleslegesen terheli a gépet. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#20067) F e Z o válasza tlala (#20060) üzenetére


F e Z o
veterán

Bővítés 2gb ramra, illetve ha futja cseréld az öreg 80-as hdd-t egy ssd-re. Apróban már 10 alatt lehet venni 60-64gb-set. Ég és Föld lesz a különbség.

H2O über alles!

(#20068) tlala válasza Dell XPS (#20066) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon köszi a válaszodat, és #sephi kollégának is!
Sajnos úgy emlékszem, mintha max. 2GB-ig lehetne bővíteni ezt a notit (2 slot van), de megkérdezem.

(#20069) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Elég fura problémám van, tegnap telepítettem újra a gépet (konfig az adatlapomon), Win7, és az egész olyan fura, mintha pl. egy játék kevés FPS-sel menne, valahogy így tudnám leírni a dolgot. Lassúak az animációk, a gépelés megjelenítése meg ilyesmik. Először arra gondoltam, hogy a chipset driver nem tetszik neki, újra telepítettem még egyszer, de azt nem tettem fel, nem azzal volt a gond. Talán az új intel VGA driver lehet még a problémás szerintem. Tapasztalt esetleg valaki hasonlót? Vagy valami ötlet? :F

Azért gondolom, hogy ezekkel lehet probléma, mert a friss rendszerre még semmi nem volt, ezeket tettem fel először, és egyből ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#20070) NEMO1968 válasza wdecon8 (#20065) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem,a matrica alatt már valszeg a csapágy van.
Oda egy nagyon pici cseppecske műszerolaj( én tűvel,fecskendővel csinálom)
A matricára vigyázz hogy vissza tudd ragasztani,mert az a portól is védi(heti) kicsit.
Persze nem tragédia,ha elszakad,de jobb eredeti állapotába visszaállítani.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20071) MurdR válasza tlala (#20068) üzenetére


MurdR
veterán

Ha az a max, akkor sem kell megijedni, mert az az éppen használható mennyiség. Én is 2gigával használom a T61-emet. :) (viszont abban 7200-as a HDD)

Most nézem, CPU 70+. Nem ártana egy pasztázás meg egy takarítás neki.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20072) wdecon8 válasza NEMO1968 (#20070) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Köszönöm, ezt ki fogom próbálni! :)

(#20073) NEMO1968 válasza wdecon8 (#20072) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha már benne vagy,akkor már azt is megnézheted,hogy rendesen a helyén van-e az a venti,vagy meghúztál-e minden csavart rendesen.
Rezonancia is adhat ki ilyen hangot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20074) wdecon8 válasza NEMO1968 (#20073) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Ezt nem igazán értem, úgy néz ki a 3 csavart kiszedek, ekkor szét tudom nyitni a a venti házát, de ezen belül már nincsenek csavarok.

(#20075) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Valaki tapasztalt windows 8.1 nel lassulast?frissites utan?gep: lenovo Z580 Intel core I7. 2.9GHz
6Gb ram HD4000 videokartya

(#20076) NEMO1968 válasza wdecon8 (#20074) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja bocsi,most néztem meg jobban a képet :B .
Azt viszont még mindig megnézheted,hogy a házban vagy a lapátokon látsz-e valamit ami súrlódásra utal.
Pl. rövid csíkot a ház 1 pontján,valamelyik lapát sarkán,élén kopásnyom, stb.
Ha ilyen probléma van,annak ennyi használat után már látszani kell valahol.

Tanácsoltam hogy a matricára vigyázz.
Mielőtt nekikezdesz,írd fel a matricán látható adatokat,(ha nem akarod magad sz....tni ;] )mert ha cserélni kell a ventit,azok alapján tudsz keresni másikat.
Így ha netán mégis baj lesz a matricával,oda tudsz ragasztani sok mindent porvédésnek,és megmaradnak az adatok is.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#20077) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus Eee Pc 900HD. Jelenleg (gondolom a gyári) 512Mb-os memóriamodul van benne. Max. mekkorát kezel? Az SSD-t kezeli? Illetve milyen op.rendszer ajánlotok rá?

Köszönöm és BUÉK! :R

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#20078) toki87


toki87
tag

Sziasztok! Win8-at szeretnék telepíteni penről, de azt írja hogy a win nem telepithető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a win csak a GPT lemezekre telepíthető. ( a gépen nincs oprendszer) valaki?

(#20079) MurdR válasza ebeni95 (#20077) üzenetére


MurdR
veterán

Szia. Elvileg 2GB ramot kezel, SSD-t tudsz tenni a HDD helyére, és a legkézenfekvőbb a linux a gépezetre. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20080) Mantin válasza szabonagyur (#20013) üzenetére


Mantin
aktív tag

Megvettem az Intel 520-ast, már fel is telepítettem és tökéletes/szédületes! köszi az időt :)

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#20081) jahatpersze válasza toki87 (#20078) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Hello!

Igen, ha EFI módban van a BIOS-ban a boot mode, akkor csak GPT partíciós táblára megy fel a Win8. Ha van a lemezen recovery partíció és kell is, akkor a BIOS-ban a boot mode-ot Legacy-ra (vagy ha nincs, akkor Legacy and EFI) kellene állítani és akkor MBR-es lemezre felmegy a Win8. Ha kell az EFI újdonság, akkor az egész lemezt GPT-be kell konvertálni (nem tudom megy-e adatvesztés nélkül, valószínűleg mindent törölni kell a lemezről). Ha a Win8 installerrel nem lehet GPT partíciós táblát létrehozni rajta, akkor be kell bootolnod USB-s partícionálóval és azzal átkonvertálni. De ha van PC abba berakhatod a vinyót és úgy egyszerűbb.
Ajánlom ezt: Minitool Partiton Wizard bootable

(#20082) wdecon8 válasza NEMO1968 (#20076) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Köszönöm a tippet, valamelyik nap meg is nézem. :)

(#20083) bob011


bob011
tag

Üdv!

840M grafikus kártyát használók Photoshop alatt gyorsítás megy rendesen?
Esetleg más program gyorsításához, ami nem játék?

Bob

(#20084) tlala válasza MurdR (#20071) üzenetére


tlala
addikt

Tanácsodra ránéztem a tisztításra, és akkor derült ki a turpisság...
A ventilátor csak felpörög induláskor, de aztán örökre leállva marad (hálózatos üzemmód, mert az aksi már halott, energiatakarékossági beállításokban nem látok semmit, ami ezt indokolná - Win7 64bit). Így a hőmérséklet az egekbe megy, és minden belassul. A venti tiszta, nem szorul.
Ez mitől lehet?

(#20085) MurdR válasza tlala (#20084) üzenetére


MurdR
veterán

stress teszt alatt sem indul be? Bár ha 70foknál sem ment, akkor ott valami nem stimmel... talán a vezérlésével van valami probléma. BIOS?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20086) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Ha nem nézzük a hardvert, akkor a 8460p vagy a 8470p a jobb választás? (kijelző, melegedés, zajszint, stb...)

(#20087) MurdR válasza csƵ (#20086) üzenetére


MurdR
veterán

De bizony kell nézni a hardvert is, mert nem mindegy, hogy egy Radeon HD6470M-et kell hűteni a gépezetben, vagy egy prociba integrált HD4000-et. Amúgy a 8470-re voksolok.

Gondolom az anyaghasználatra gondoltál: nem fogsz mellé egyikkel sem. Ezek Elitebookok komám, nem konzumer kategória. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20088) csƵ válasza MurdR (#20087) üzenetére


csƵ
őstag

IGP-vel szeretnék venni, csak nem tudom, hogy a két laptop között van-e jelentős különbség a hardveren kívül.

(#20089) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy asus ee pc 1000hd netbook.

az a gond hogy nagyon ritkán tölt nem tudom megállapítani hogy az adapter(töltő) a rossz, vagy pedig a csatlakozó a netbook-ban.

van olyan közűletek aki segítene nekem megnézni?
félek hogy most csak ezért beviszem egy szervízbe, elkérik a bevizsgálási díjat...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20090) tlala válasza MurdR (#20085) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos 85 foknál sem indul be.
BIOS-ban semmilyen ide vonatkozó beállítás nincs - biztonság kedvéért nyomtam egy "Load setup defaults"-ot, de semmi.
Az az érdekes, hogy bekapcsoláskor gyönyörűen felpörög a venti pár másodpercre, aztán amikor a rendszer elkezdi megkerregtetni a DVD-t és a vinyót, akkor leáll.

(#20091) MurdR válasza flash- (#20089) üzenetére


MurdR
veterán

Ha egy rendes szakihoz viszed, az kétlem hogy elkérne ezer forintnál többett azért, hogy potméterrel mérjen neked kettőt.

(#20090) tlala
Akkor itt sajnos az én tudományom megállt. Vidd olyanhoz aki egy kicsit mélyrehatóbban bele tud nyúlni (és ért hozzá, nem a szomszéd vérPistike) mert lassan megsül a gép.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20092) wdecon8 válasza wdecon8 (#20082) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Jó lett, ha más nem ideiglenes megoldásnak. :R

(#20093) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

HP 530-as laptophoz vettem új utángyártott akksit, mivel a régi már teljesen tönkrement (amint kihúzom a tápkábelt, kikapcsol a gép is). Betettem az új akksit, de valamiért nem tölti. 20%-on volt gyárilag, ezt le is merítettem, majd hibába dugom rá a töltőt, azonnal kiírja, hogy a táp csatlakoztatva, de nem tölt. Eszközvezelőből akksi nélkül Win indít, kiszedtem az akksit, ill. ACHI tételekt, majd újraindítottam akksival de semmi. Néha tölt egy 10mp - 1 perc ideig, de semmi több. Csak kikapcsolt állapotban is próbáltam, de ugyanaz az eredmény. Próbáltam erősebb töltővel is, de hiába. A töltő gyári, 65W-os. Mielőtt visszavinném a boltba, van valakinek ötlete, mit érdemes még kipróbálni?

(#20094) erl99


erl99
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy Win7 telepites kozben hogyan tudok parancssort nyitni? Milyen billentyukombinacio hozza elo? Vki segitsen pls.

(#20095) mttssz válasza erl99 (#20094) üzenetére


mttssz
senior tag

shift+F10

(#20096) erl99 válasza mttssz (#20095) üzenetére


erl99
újonc

Nem jon elo sajnos, nem csinal semmit. USB-rol bootolok nem lemezrol.

(#20097) erl99 válasza erl99 (#20096) üzenetére


erl99
újonc

Megtalaltam koszonom, FN hianyzott meg.

(#20098) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Egy Toshiba notiról hogyan tudom megállapítani a típusát? Azt tudom hogy Satellite de sajna a alján nincs semmi és a Bios-ban sem találtam semmit. A paraméterei alapján sem jártam sok sikerrel mindig hibádzik valami............. :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#20099) helkis


helkis
addikt

üdv mindenkinek!

adott egy őrségi gericom noti, geforce go 6600-tal szerelve, win7 starter-t raktam rá, amíg MS-es vga driver volt rajta addig bejött a kép egyből, viszont csak 1024*768 a max felbontás, normális drivert laptop2go-n sem találtam hozzá, csak inf moddal, ezzel már 1280*800-as a felbontás és szép is a kép, de amikor beindul a gép elsőre csak fekete kép fogad, egy kis "sleep-be küldés és onnan felélesztés"-re viszont megjön a kép, és teljesen hibátlanul működik.. tipp? ötlet
hogy lehetne hogy egyből legyen kép? mihez nyúljak? illetve mi okozhatja? energiatöndéreket kikapcsoltam, driverekből már egy csomót lepróbáltam, mindig ugyanez, a noti többi eleme sem mai csirke, a beszerezhető legújabb driverek vannak fent..
előre is köszi! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20100) sarkanyolo2 válasza bob011 (#20083) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Ezt nézd meg, bár én nem igazán találom benne.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.