Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) Dell XPS válasza Karkarosz (#21850) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor csak SSD -vel tudsz használhatóságot elérni a notinál.

Üdv, Dell XPS

(#21852) thomeef válasza Dell XPS (#21848) üzenetére


thomeef
őstag

Hálózatról megy.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#21853) adika4444 válasza Karkarosz (#21850) üzenetére


adika4444
addikt

Energiagazdálkodást dobd át teljesítménycentrikusra, néha átmászik energiatakarékosra, és akkor olyan lassú még az I3-as, meg Pentiumos gépem is nagoyn használhatatlan, holott teljesítménycentrikussal remekül megy...

üdv, adika4444

(#21854) HoaryFox válasza Karkarosz (#21847) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ennyit tud a proci, nincs mese.... Nekem is volt Brazos CPU-val szerelt gépem (AMD C-50 2x1 GHz), hát még a böngészés is csak egy nagyon alsó hangon elviselhető dolog volt :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#21855) rii


rii
nagyúr

sziasztok

IBM T41 és T43 miben különbözik?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21856) Tim82 válasza rii (#21855) üzenetére


Tim82
nagyúr

T41: DDR1 RAM, 400 MHz FSB-s Pentium M CPU, csak Radeon dedikált VGA
T43: DDR2 RAM, 533 MHz FSB-s Pentium M, lehet Intel és Radeon is, ennek mát van Express Card foglalata

Kijelző, DVD, zsanérok, szalagkábel biztosan cserélhető 1:1-ben a két modell között, egyéb burkolati elemek (alsó rész, palmrest) az Express Card miatt nem biztos.

Thinkwiki.org-on ennél mélyebben is utána tudsz nézni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21857) rii válasza Tim82 (#21856) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

átlagos felhasználás esetében (net, film) gondolom nem annyira lehet megérezni a kettő közt a különbséget, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21858) Tim82 válasza rii (#21857) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem igazán.

Viszont szerintem az Express Card és a DDR2 már magában is előrelépés. (2005-ös noti, de bele tudsz már tenni akár egy USB 3.0/eSATA bővítőkártyát.)

T43-ban egyébként az a trükkös, hogy igazából már SATA vinyót fogadna - de amikor kijött, a SATA notivinyók még jó drágák voltak, ezért az IBM (ezt még az IBM érában tervezték) mérnökei beletettek a modellbe egy SATA-PATA átalakítót.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21859) rii válasza Tim82 (#21858) üzenetére


rii
nagyúr

a vinyót néztem én is megdöbbenve :D
veszem ki h a másik képbe csak pif-puf sata-val már fen is van ...erre ide-s ,-D

szeretem ezeket az ibm notebook-okat

ha lesz pénzem, betárazok belőlük.
ha elhalálozna egy gép valahol, (havercsajnál, az anyukájánál, vagy nálam) akkor legyen mihez nyúlni ...

.... és köszönöm a felvilágosítást .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21860) Mike...


Mike...
tag

Sürgősen keresek Nyíregyházán és környékén 12,7mm-es optibay keretet, akinek van, vagy tud, kérem írjon priviben!

(#21861) anonymus89 válasza hoax (#21792) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Egy ilyen jó volna? [link]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21862) Tamás008


Tamás008
tag

Hello.
A minap kipurcant a laptopom (Asus X53Ke) töltője-tápegysége. Szeretnék venni hozzá egy újat. Milyen paraméterekre kell odafigyelni, hogy jó tápot válasszak a laptopomhoz?
Köszönöm.

(#21863) szabonagyur válasza Tamás008 (#21862) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olyat kell venni ami meghalt és nincs gond. Rá van írva minden adat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21864) Tamás008 válasza szabonagyur (#21863) üzenetére


Tamás008
tag

Hasonló teljesítményű és paraméterű de nem gyári Asus tápegység jó lehet a laptophoz?
Ez nem gyári Asus de jóval olcsóbb:
[link]
Menne vele? (Ilyen paraméterekkel bír a halott gyári is.)

Kösz.

(#21865) szabonagyur válasza Tamás008 (#21864) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akár mehet is vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21866) Tamás008 válasza szabonagyur (#21865) üzenetére


Tamás008
tag

A gyári tápegység ami kipurcant az pont ilyen volt:
[link]
7 évet élt.
Akkor megpróbálkozhatok a nem gyári Asus táppal?

Minden paraméter(Volt, Amper, Watt, csatlakozó) egyezik az olcsóbbikon csak a gyártó nem Asus.

[ Szerkesztve ]

(#21867) szabonagyur válasza Tamás008 (#21866) üzenetére


szabonagyur
félisten

7 év az nem rossz idő, ha adatok megegyeznek akkor jó lehet a nem gyári is, bár azért nem a legolcsóbbat venném abból sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21868) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Azonnali segítséget kérnél. Van egy nagy probléma az egyik géppel. Kernel-Processor-Power Event ID 37 -es hibát kapok elég sűrűn, utánaolvasgattam, de nem találtam igazi megoldást. A gépen a legfrissebb driverek vannak, vga driver, bios friss, energiagazdálkodás minden gépen ugyan úgy van beállítva. Hacsaknem a 650-es ProBook-okba BIOS-ba még van valami... Egyszer csak gondol egyet a gép és elfeketedik a kijelző, és onnantól kezdve, csak kikapcsolni lehet a power gombbal, így a nem mentett munka elveszik. Köszönöm! :R

(#21869) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Sziasztok!

Adott egy Haswell-es Thinkpad, 2,5" SSD-vel, csak usb3 portokkal. Lehet-e egyáltalán XP-t feltelepítteni a w7x64 mellé? Egy 25Gigás partíció már van, Rufus-sal kiírtam egy 2.0 pendrive-ra és egy sd-kártyára is egy sp2 iso-t, pendrive elindul, de kb 5 sec után kékhalál, sd-kártyáról nem boot-ol. Jelenleg itt tartok.

Mivel több ilyen dologba belefutottam usb3, uefi, w7, és tudva, hogy az xp-nek még a sata driver sem triviális, a következő lenne a kérdésem:
Létezik-e uefi-s xp telepítő?
Megoldható-e?

u.i.: virtuális gép nem opció.

(#21870) kerekfej válasza KaiotEch (#21868) üzenetére


kerekfej
addikt

Milyen OS van rajta?

(#21871) mttssz válasza XEON_QUADRO (#21869) üzenetére


mttssz
senior tag

Jobban járnál egy virtuális rendszerrel.

(#21872) KaiotEch válasza kerekfej (#21870) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

W7 Enterprise x86

(#21873) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy egy ismerősöm laptopja gondol egyet és kikapcsolt állapotban egyszer csak bekapcsolja magát. 2-3 naponta eljátssza ezt, nincs benne semmi rendszer. Van,hogy hajnali 2-3 kor "csipog" a Windows, hogy bekapcsolt a gép. Ötlet?

(#21874) Jimmy66 válasza n00n (#21873) üzenetére


Jimmy66
senior tag

(#21875) n00n válasza Jimmy66 (#21874) üzenetére


n00n
őstag

Párszor már gondolt rá. Azóta lefekvés előtt némítja a windowst. :B

(#21876) Tim82 válasza n00n (#21873) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teljesen kikapcsolt állapotból, nem sleep vagy hibernálásból?

Esetleg BIOS-ban ki lehetne lőni wake on lan-t, Intel AMT-t...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21877) n00n válasza Tim82 (#21876) üzenetére


n00n
őstag

Teljes kikapcsolásból. WoL nem csak kábelen működik? Mert itt wi-fin lóg.

(#21878) Tim82 válasza n00n (#21877) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van wifivel is, csak azt nem tudom, hogy teljes kikapcsolásból is működik-e.

Amúgy milyen laptop, ill. milyen BIOS? Nem lehet, hogy véletlenül van beállítva BIOS-ban valamilyen időzített bekapcsolás? Pl. "Power on by RTC Alarm" opció be van kapcsolva (ha van ilyen)?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21879) n00n válasza Tim82 (#21878) üzenetére


n00n
őstag

Asus laptop, látatlanban ennyi tudok mondani. Lány ismerősről van szó, azt se tudja mi az a BIOS, szóval biztos, hogy nem lett beállítva. Azért ránézek majd ma.

(#21880) anonymus89 válasza n00n (#21879) üzenetére


anonymus89
addikt

Mindenesetre érdekes ez a kapcsolgatás ha nem nyúlt hozzá.
Lehet egy gyári default beállítás megoldja.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21881) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Tud valaki jó, megbízható szerelőt Budapesten vagy Debrecenben? A következő problémát kellene orvosolni: Szétnyílt a notebook, mivel a zsanér elszabadult. A zsanér nincs eltörve "csak" a műanyag csavar foglalatok porladtak szét. Egy Lenovo IdeaPad S300-ról van szó. Milyen úton lehet az ilyet javítani?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Üdv.

(#21882) Karkarosz válasza Karkarosz (#21850) üzenetére


Karkarosz
csendes tag

Köszi a válaszokat mindenkinek! :)

(#21883) Szonyka


Szonyka
csendes tag

Sziasztok!

A képen látható csavarból kellene nekem 4 db. Egy laptopban a hűtőbordát kell vele felcsavarozni.
Ha szükséges, méretet délután tudok írni, nincs nálam semmilyen mérőeszköz.
Előre is köszönöm.

(#21884) #63761920 válasza Willie (#21881) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Látom nem kapkodnak.
Kérdezz rá Ő- [ Dell XPS ] nála.
Segítőkész szerelő.

(#21885) Willie válasza #63761920 (#21884) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Már megtörtént egy másik topikban, köszönöm! :)

(#21886) n00n válasza anonymus89 (#21880) üzenetére


n00n
őstag

Holnap lesz alkalmam megtapizni a gépet, ez lesz az első dolgom. Egyébként tudjuk, ha valami elromlik, a felhasználó sosem nyúlt semmihez addig amíg meg nincs a hiba, utána, ja tényleg, LEHET, hogy ezt meg azt csinálta. ;]

(#21887) anonymus89 válasza n00n (#21886) üzenetére


anonymus89
addikt

Egyetértek! :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21888) tothantal27


tothantal27
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy Dell inspiron 6400 laptop.
Szeretnék segítséget kérni ezzel kapcsolatba.A hiba a következő lenne.
Van benne egy 120 gb-os Sata-s vinyó.A bios-ban jelen van a vinyó de ha elindítom a telepítőt,a partició választásnál nincs jelen telepíthető meghajtó.Próbáltam XP-vel,Win7-tel,Win8-l,sőt már Vistaval is,de mindenhol ugyan az a hiba.
Ide és Sata meghajtó között nem tudok váltani a bios-ban,sajnos ilyen jellegű beállítás nincs benne.

Nagyon fontos lenne
Előre is köszönöm

Nem vagyok új csak elhagytam a régi e-mail címem emlékeztető válaszát!:-)

(#21889) VIBO


VIBO
őstag

Hi
Szituáció:

1. Macska ki lett heréltetve
2. Macskának nem tetszett a dolog
3. Párom táskája a földön este
4. Benne laptop stb.
5. Reggel pisiszag
6. Macska bosszúja

:P

Szerintetek érdemes nekiállnom szétszedni vagy bízzam szakemberre a tisztítás műveletét?
Ha szakemberre akkor kit ajánlatok?
Ha csináljam én akkor hogyan?
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21890) KaiotEch válasza VIBO (#21889) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát nemtudom, én nem turkálnék a macska hátsójában...

(#21891) VIBO válasza KaiotEch (#21890) üzenetére


VIBO
őstag

;] :DDD

Akkor maarad a lódoktor :D

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21892) terencehIII


terencehIII
tag

Üdv,
Újratelepítettem a gépem és azóta nem működik a mini displayport- a gép és a monitor drivereket felraktam.
Mitől lehet ez? :F :F :F

(#21893) Pocee


Pocee
senior tag

Estét!

Ismerősöm vett egy toshiba laptopot auchanban,oprendszer nélkül.Semmiről nem hajlandó bootolni,i5-ös proci van benne,ebből arra következtettem,hogy 64bit-et kell telepítenem,remélem helytálló a feltételezésem,ergo próbáltam dvd-vel,és usb-vel is egyszerűen azt írja,hogy : no bootable device,please restart system.
Van ötlet?
Amikor dvd-ről próbáltam,felpörgette a lemezt majd egy pillanatra a fail szó villant meg és kiírta ismét hogy no bootable...

Mr.Brightside

(#21894) Pocee válasza Pocee (#21893) üzenetére


Pocee
senior tag

Közben rákerestem neten és másnak is van ilyen problémája,de a megoldás az,hogy biosban ki kell lőni a secure boot-ot és a boot modot CSM-re tenni és így már bootol usbről meg lemezről is.

Mr.Brightside

(#21895) adika4444 válasza terencehIII (#21892) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Monitor driver alatt a gépben lévő elsőként Intel integrált kártya driver-t érted? Rendszertálcán látsz olyat, hogy Intel HD grafika?
Mert ha nem, akkor a videokártya driverje hiányzik.
Alvóba tudod rakni a gépet?

üdv, adika4444

(#21896) carex6


carex6
csendes tag

Üdv mindenkinek! A következő szituhoz kérek segítséget.
Vas: Lenovo IdeaPad g505s.
Téma: One key Recovery.
Eredetileg az 1 TB-os hdd-t bontottam ketté 600-400 GB-os partíciókra. Kérdésem hogy megzavarja-e az újratelepítést a kisebb partíció? Csinálhat-e olyat, hogy az eredeti állapot helyreállítását választom és ő visszaállítja az eredeti 1TB-os meghajtót?
Ez az első OKR-s gépem, ezért vagyok tanácstalan.
Továbbá melyik topic-ban érdeklődhetek az ugrik-e a gari tört OS esetén témával kapcsolatban?
Köszönöm.

(#21897) adika4444 válasza carex6 (#21896) üzenetére


adika4444
addikt

Gyakorlatban ilyenhez még nem volt szerencsém, de elvileg a particiókat nem babrálja, mivel ha már egyszer szét van particionálva, az adatvesztés csak nem a célja... Mindenesetre biztonságimentés!
A OS cseréről pedig annyit, hogy elvileg szabadon cserélheted, mivel notebookoknál nincsen fixen megadva a rajtuk használható rendszer, mert a garit is csak hardveres probléma esetén lehet tudtommal érvényesíteni.

üdv, adika4444

(#21898) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Sziasztok ,
A segítségetekre lenne szűkségem egy érdekes jelenséggel kapcsolatban. Van egy sony vaio vpcca laptop , körülbelül 3 és fél éves , eredeti windows van rajta , aminek az ujraratelepítéséhez egy "assist" gombot kell megnyomni. Ezt meg is tettük , egy estét ment a frissítés , és reggel olyan hangot adott ki( a hangszóróbol) , mint egy behangolatlan rádió , ami nagyon hangosan zúg. És ezt azóta is teljesen véletlenszerűen csinálja , de általában bekapcsolásnál , mappák megnyitásánál..... Ehhez hozzájön még , hogy a kurzor teljesen szétesett.
Ha valaki tudja miért van , vagy találkozott hasonlóval , az kérem ossza meg velem , a válaszokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#21899) Dell XPS válasza carex6 (#21896) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos igen, recovery mindent töröl a merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#21900) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv, el szeretném adni a laposomat, melyik fórumban tudják nekem beárazni ? :)

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.