Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Penguin95 válasza Kwiek (#21500) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szia!

Telepíts egy partíciókezelőt (például EaseUS Partition Master), és nézd neg ott.

(#21502) voyager4.4 válasza Kwiek (#21500) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egy linux telepítővel nézd meg mi a helyzet. Pl: Lubuntu.

no fate but what we make

(#21503) whited


whited
addikt

sziasztok
adott egy lenovo b50-30
az usb mód engedélyezve van, de mikor belépek a BOOT menübe, nem tudom kiválasztani az usb pendrive opciót mert most van rajta w8, de w7 vagy wXP-t szeretnék tenni rá, csak a további gondom, hogy nincs külső cd meghajtóm, és a gépben sincs meghajtó.

Hogy tudnám kiválasztani az USB-t bootoláskor? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#21504) szabonagyur válasza whited (#21503) üzenetére


szabonagyur
félisten

Secure boot meg fast boot is legyen kikapcsolva.
Amúgy jól átgondoltad a Win7 dolgot? Ha emlékem nem csak akkor ez a Pentium Quad Nxxx széria, tehát Win7 drivert keserves lesz keresni.

A 2GB RAM miatt akarsz cserélni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21505) hoax válasza szabonagyur (#21504) üzenetére


hoax
aktív tag

Miért lenne problémás a driver kérdés? A Lenovo support oldalon ott van minden Win7-hez is... ;)

Don't panic!

(#21506) szabonagyur válasza hoax (#21505) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi a fene, mióta van ehhez Win7 driver. :R
De továbbra sem ajánlom a Win7-et hozzá, a Bay Trail kezelése nem túl jó Win7 alatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21507) Kwiek válasza Penguin95 (#21501) üzenetére


Kwiek
csendes tag

Szia köszi a választ megnéztem de az se jelezte valami ötlet még? :R

(#21508) voyager4.4 válasza Kwiek (#21507) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ez ?

no fate but what we make

(#21509) köszörü válasza Kwiek (#21500) üzenetére


köszörü
tag

ez a hdd 100GB os
szerintem te 100mb ot töröltél
nem 100GB ot
nincs evel semi gond

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#21510) Penguin95 válasza Kwiek (#21507) üzenetére


Penguin95
senior tag

Akkor voyager4.4 tippjét még nézd meg, de ha ez nem látott semmit... :F

(#21511) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.van nálam egy HP 6720s wifi-n keresztül szeretném a netet használni.de nem lát a gép wifit .vezetékesen van net semmilyen drivert nem hiányol.felraktam a wireless assistantot is az is csak bluethoot lát.egyátalán kell lennie benne vevőnek igaz?előre is köszi a segitséget

(#21512) szabonagyur válasza kirusz1 (#21511) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kapcsold be a Wifit a gépen, eszközkezelőben is látni fogod a Wifi eszközt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21513) kirusz1 válasza szabonagyur (#21512) üzenetére


kirusz1
őstag

bekapcsoltam.viszont a biosban a systerm configurationnál a built-in device optionsba nincs olyan hogy wifi ki/be kapcsolás csak lan,bluetooth,disk drive van.lehet hogy nincs is benne wifi?létezhet

(#21514) szabonagyur válasza kirusz1 (#21513) üzenetére


szabonagyur
félisten

Válaszolnál arra amit kérdeztem? BIOS-ban nem feltétlenül lehet kapcsolni a Wifi-t is.
Nézd meg eszközkezelőben látod e a Wifi-t vagy esetleg van e kérdőjeles eszközöd, illetve Adia64 alatt is rá tudsz nézni a hálózati eszközök között, hogy milyen hardver van benne.

Ha valaki kivette akkor nincs csak benne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21515) Kwiek válasza köszörü (#21509) üzenetére


Kwiek
csendes tag

Megnéztem igazad van :R többet semmibe nem fogok bele hajnalban öntudatlanul :R köszönöm mindenkinek :R :R

(#21516) kirusz1 válasza szabonagyur (#21514) üzenetére


kirusz1
őstag

Válaszoltam"be van kapcsolva" irtam hogy nem hiányol semmit drive-ileg nincs szét nyilva semmi az eszközkezelőben.a háló kártyáknál van:network connection(vezetékes driver),bluetooth eszköz driver de wlan driver nincs

(#21517) szabonagyur válasza kirusz1 (#21516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor még nézd meg esetleg, hogy Aida látja e hardveresen, de lehet nincs a gépben Wifi vagy ha van nem jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21518) kirusz1 válasza szabonagyur (#21517) üzenetére


kirusz1
őstag

Aida se látja a wifit.akkor elromolhatott?elméletileg volt benne.köszi a segitséget

(#21519) szabonagyur válasza kirusz1 (#21518) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet, hogy elromlott, de amúgy leveszed a hátlapot és kiderül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21520) AtHoS válasza szabonagyur (#21483) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja valahogy így lehetett az árazása szerintem is.

2 magos 2957u proci és wd5000lpcx-24c6ht0 adja a lassúságot :DDD

Közel 5 óra alatt sikeresen lefutott a tweak.com-os winrepair (win store rendberakása vitte el nagy részét), majd raktam rá egy hard disk sentinel-t, ahol a winyón max teljesítményre húztam az energiamenedzsmentet és beállítottam, hogy minden rendszer indításnál aktiválja.

Chrome-ra applikáltam WOT, ghostery és adguard filtert + MBAE

Meglepően pattogós lett így a böngészés. Panaszkodtak, hogy chrome kilépeget, így visszapakoltam modern felületről asztalra (gondolom ez volt inkább a probléma, hogy pl. kép asztalon nyílt meg, míg a chrome a háttérbe került a modern felületével)

Bekapcsolást követően kb. egy perc múlva már idle-be kapcsol minden, így azért már a körülményekhez képest használható a gép, bár a hardveres kötöttségek ugye erősen bekorlátozzák.

Egyelőre így marad, már vissza is pattintottam a tulajának. Köszi a gyors helpet, tájékoztatást mindenkinek :R

Megyek nézni az F1-et, mivel reggel ismét sikeresen lemaradtam róla :B

read-only mode on the forum

(#21521) szabonagyur válasza AtHoS (#21520) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd nézd meg ha esetleg lehet bővíteni akkor 4GB-ra fel kéne húzni a memóriát, ha nem lehet akkor esetleg valami olcsóbb SSD-t beleaplikálni, azon még a pagefile is gyorsabb lenne.

Na már megint az F1... pedig benne is van Google naptárba csak nem jelez...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21522) adika4444 válasza szabonagyur (#21521) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

A Fujitsu-val megoldódott a probléma, végül DVD-vel telepítettem. Mindenkinek köszi az ötleteket, a probléma is meglett, a driver nélkül a Win nem ismerte fel az USB portokat.
viszont van egy másik kérdésem:
Acer TravelMate B115M hol szellőzik?
Mert hogy passzív, és az alján nincsen semmiféle rés vagy akármi, ami mutatná, hogy ott áramlik a levegő, így nincs ötletem, hogy hol tud szellőzni.
És ezzel el is érkeztem a második kérdésemhez. Ezt a gépet majd nyáron kivihetem az udvarra, vagy bele tud menni a por, és maradjon a házon belül?
Akinek van ötlete, annak köszi előre is!:)

üdv, adika4444

(#21523) Penguin95


Penguin95
senior tag

F1-es kollégáknak: Örüljetek inkább, én potyára keltem reggel 6-kor miatta. :O

(#21524) voyager4.4 válasza adika4444 (#21522) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ha passzív, akkor az nem nagyon fog szellőzni sehol. Kb mint 1 tablet.
Egy jó nagy rézlap lehet az aljában azt' csá.

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#21525) Penguin95 válasza adika4444 (#21522) üzenetére


Penguin95
senior tag

Néztem képeket. Ha alul nincs erre alkalmas nyílás, akkor ez maximum a portoknál lélegzik ~0 mértékben. Szerintem nyugodtan vidd ki, csak 3 havonta azért pucold a belét (amúgy is).

(#21526) voyager4.4 válasza Penguin95 (#21525) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nincs nyílás ahol bemegy a kosz, nincs hűtő. Mit pucoljon :F Meg 3 havonta amúgy is ? :Y

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#21527) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)
Lenne egy lenovo thinkpad T60-as,power on password-öt kér ! cmos clear-al is kéri ugyan úgy a jelszót :O pedig ahogy nézegettem neten sok helyen ezt írják,hogy az elem eltávolításával eltűnik :(
Valami megoldás ?

underground techno will never die

(#21528) Penguin95 válasza voyager4.4 (#21526) üzenetére


Penguin95
senior tag

A portoknál tud szépen bemenni retek. Emlékszel még, mit meséltem a T500-am esetéről? Ott is a portokra volt fogva a dolog. És igen, illik egy notit gyakran pucolni. Talán a 3 hónappal tényleg túloztam, de évente 1-2 pucolás nem árt meg neki, sőt.

dealerman: Ezzel én is futottam pár kört, ki kell kódolni.

[ Szerkesztve ]

(#21529) voyager4.4 válasza Penguin95 (#21528) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Igen én is így gondoltam. A fél év reálisabb. Portoknál koszolódik, de szerintem nem annyira, meg hát nincs hűtő mechanika ami eltömődjön, koszolódjon stb,

no fate but what we make

(#21530) Clearinx


Clearinx
csendes tag

Sziasztok!

Egy Dell inspirion 1525-el lenne probléma. A Windows-t néha nem tölti be, bejön a windows logo és megáll. A csökkentett mód sem jön be, ott is töltés közbe elakad. Nem hinném h a rendszerrel van baj mert másik gép betölti a winyót , viszon ilyenkor ez a problémás gép más winyót sem tölt be, ugyan úgy megáll. Ha kb 10-szer kikapcsolom és utána bekapcsolom, és a javítást lefuttatom, akkor utána elindul, viszont az idő átáll 9999 április 17-re, és miután felállt a windows, sorra írja ki, hogy a programok működése leállt (pl nod, utorrent). Ha böngészőt próbálok indítani, az sem megy, csak az internet exproler. A ramot és a winyót teszteltem, azokkal elvileg nincs baj, a processzor pedig újonnan lett beletéve. Van ötletetek hogy mit érdemes megnézni? Előre is köszi a válaszokat.

(#21531) dealerman válasza Penguin95 (#21528) üzenetére


dealerman
senior tag

eeprom olvasó vagy valami hasonló dolog ? nincs olyan,hogy pl : 2 lábát a bios chip-nek összeérintve resetelné ? :B

underground techno will never die

(#21532) Penguin95 válasza voyager4.4 (#21529) üzenetére


Penguin95
senior tag

Igen, igaz. Azt vettem alapul, hogy én 3 havonta a legkisebb porszemet is kitisztítom a gépből, és teljesen újrapasztázom, mivel elég nagy terhelést kap minden nap, ráadásul folyamatosan hurcolom. Amúgy kialakítástól is függ, hogy a portoknál mennyi por megy a gépbe. A ThinkPad-nél egyáltalán nem jellemző, de van egy BenQ, meg egy ASUS noti a családban, azok kegyetlenül porolódnak.

dealerman: Amikor nekem csinálták, úgy nézett ki a dolog, hogy egy másik laptopra rá volt kötve egy áramkör, és abból jött ki két vezeték. Egy piros, egy fekete. Ezeket kötötte rá a srác a chip 2 lábára. Aztán egy erre kitalált szoftver csinált valamit (ez rejtély számomra), és pár másodperc múlva már kész is volt. 2.000 Ft volt összesen, de én szereltem a gépet, ami nagy macera. Ha esetleg Pest felé vagy, akkor a WestEnd-ben van az emberke, aki nekem csinálta. :) Szerk.: Meg is találtam a hirdetést, ha gondolod, akkor linkelhetem. Viszont már máshol van helyileg.

[ Szerkesztve ]

(#21533) Motar


Motar
tag

Üdv

Olyan hibát produkál a gépem, hogy VGA driver nélkül van kép, driver után nincs. Külső monitoron megy mindig. Mi lehet a baj?

Asus A52J a gép.
VGA: HD5470

Előre is köszi.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#21534) szabonagyur válasza Motar (#21533) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbálj meg több drivert is, de lehet annyi a VGAnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21535) whited válasza szabonagyur (#21504) üzenetére


whited
addikt

igen, a memória miatt sajna

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#21536) hoax válasza Motar (#21533) üzenetére


hoax
aktív tag

Szinte biztos, hogy VGA probléma! Vidd el egy szervizbe...

Don't panic!

(#21537) Motar válasza hoax (#21536) üzenetére


Motar
tag

Kicsit utána olvastam, mert nem vagyok ezzel egyedül. Egy régebbi verziót írnak CCC 13.4-et.
Sajna az egyik verzió telepítése közbe elment teljesen a kép, így le kellett lőnöm gépet. Így viszont nem tudom se törölni azt, se felrakni az ujjat.
Ötlet, hogy ne kelljen az OSt újra raknom?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#21538) szabonagyur válasza whited (#21535) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7el tuti nem nyersz semmit, XP meg egy vicc, ahhoz tuti nincs drivered.

Akkor már inkább valami Linux...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21539) Motar válasza Motar (#21537) üzenetére


Motar
tag

Köszi a segítséget mindenkinek, sikerült feltenni ezt a 13.4et és így kerek a dolog.
Bár azért az gáz, hogy nem lehet frissíteni, de legalább van driver...

[ Szerkesztve ]

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#21540) szabonagyur válasza Motar (#21539) üzenetére


szabonagyur
félisten

AZ sem mindegy milyen OS, meg melyik drivert akartad felrakni. Ezt a 2 lényeges pontod hagytad csak ki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21541) hoax válasza Motar (#21537) üzenetére


hoax
aktív tag

Így a legjobb! Spóroltál egy kis pénzt... :)

Don't panic!

(#21542) Motar válasza szabonagyur (#21540) üzenetére


Motar
tag

Amúgy win7 64 és próbáltam a legújabbat feltenni az ati oldaláról +2 legfrissebbet az asus oldaláról, de egyik se ment fel.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#21543) szabonagyur válasza Motar (#21542) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyebár 2 VGA-d van a gépben? Intel meg AMD is. Ebben az esetben a probléma ott kezdődik, hogy a gyártó nem támogatja a rendes AMD driver használtatát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21544) rii


rii
nagyúr

sziasztok

volt az a törött kijelzőjű laptop ... elvittük egy szervizeshez ... pont volt neki 14"-os panel, pénteken vittem el, azt írta h hétvégén megcsinálja, ma reggel egy üzenet fogad:

" .... Sajnos nem sikerült megcsinálni, kicseréltem a kijelzőt, de így már be se kapcsol...
Ha ráér akkor még próbálkozok vele. .... "

ez mi a franctól lehet? .-(
azt írja csinált már ilyet többször is ....
vagy 10-20-ban cserélt eddig kijelzőt ...

és kérdeztem, azt írja nem lát már rá esélyt ... .-(

nem egy nagy dolog ... mert 17.000 már van pont ilyen laptop ... csak hogy mondom ezt meg havercsajnak b.sszameg???? meg egy hónapja raktam újra az egész gépet ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21545) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok adott egy asus noti,amiben 1,5 GB ram van,pentium dual cor T2130(1,87GHZ)[link]
proci van.Jelenleg xp van a notin.Szerintetek nagyon lassú lenne a noti ha rá raknék win7 32 bitet?Vagy inkább hagyjam fent az xp-t?netezésre ,fb -re van csak használva a noti.Köszi a választ elQre is.

(#21546) evooo


evooo
aktív tag

Üdv!
Ismerősnek újratettem a windowst, került rá egy 7 professional, elvitte, használta, majd elmondása szerint történt egy kékhalál, ami után már nem tölt be a windows, a bootnál lefagy, ha pedig újra szeretném tenni, akkor pedig amikor tölti be a windows telepítőt, látszólag megáll a telepítő lemez betöltése, pendrive-on a visszajelző led villogása abbamarad, ha pedig lemezről próbálom, hallani lehet, hogy leáll a optikai meghajtó és nem olvassa tovább a lemezt. Próbáltam linuxot is, ott is ugyanígy megáll a telepítő betöltésénél.
Mi okozhatja a problémát, mi az ami esetleg elromolhatott? Boot settingsben elvileg minden rendben van.
Emachines e732Z.

[ Szerkesztve ]

(#21547) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő.

Adott egy AMILO PI1505 (1,60GHz, 1,00GB RAM 32 Bit, Win 7 Home Basic)

Van-e lehetőség a gyorsítására? Csak internetre van használva. Érdemes még SSD-t venni bele?

(#21548) tserrof77 válasza kromatika (#21545) üzenetére


tserrof77
senior tag

2GB ramot (512 helyére) esetleg még lehetne bele, ha szánsz rá, 32bites Win7 jó lesz rá.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21549) tserrof77 válasza Jimmy66 (#21547) üzenetére


tserrof77
senior tag

Meg egy kis ramot vegyél bele te is. SSD ettől függetlenül csodákat tesz vele.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21550) kromatika válasza tserrof77 (#21548) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a választ

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.