Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) HPAA


HPAA
őstag

8540w aljára keresek gumitalpakat, már ha létezik valahol ilyen külön :F
hol/hogyan érdemes keresni
ebayre gondoltam de nem vagyok perfekt , milyen kifejezéssel kellene ?

************* censored

(#20402) semetka


semetka
őstag

Sziasztok.

Lenne egy Acer laposom, 5750zg típusú, tudja valaki hány wattos adapter való hozzá? Van itthon egy gyári acer 65W-os, mondjuk még nem próbáltam hogy elindul-e vele. Ha 90W-os való hozzá, attól elindulna a 65W-ossal?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#20403) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Asus topicban nem tudtak segíteni, hátha itt többre jutok :)) Adott egy X502CA-XX076D, Intel Celeron 1007U procival. Újra kellett húzni rajta a windowst. Korábban ha rádugták HDMI-n a tévét a gépre, hibátlanul átment a kép és a hang, feldoba a gép a beállításokat, másodlagos megjelenítő stbstb. Újratelepítés után se kép se hang. A gép nem jelzi, hogy rádugtak bármit, a tv azt mondja nincs jel.

Elsőre azt gondoltam driver probléma... gépen 64 bites win 7 van. Driverek természetesen feldobva. VGA driverből az asus honlapján elérhető legfrissebb is 2012.09. havi, ez lett elsőként felrakva. Némi guglizás után a legfrissebb amit találtam és fel is ment az 2013.03. havi. Ugyanis az intel honlapjáról leszedett legújabb driverek nem hajlandóak települni. Próbáltam többfélét, természetesen mind win7 64bit-hez ls az 1007U procihoz való Intel HD Graphics driver. De mind dob valami hibaüzit, hol azt mondja a proci nem támogatott, hol pedig azt, hogy az oprendszer nem megfelelő, vagy azt, hogy nem talál eszközt...

Szóval elakadtam, a tévén továbbra is se kép se hang és ötletem nincs hova tovább. Nyilván ha nem születik megoldás akkor szerviz, de nem tudom elhinni, hogy hardverhiba lenne, elvégre win reinstall előtt ment minden...

Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond?

(#20404) mttssz válasza vwpolopg (#20403) üzenetére


mttssz
senior tag

Előtte is Win7 volt?

(#20405) vwpolopg válasza mttssz (#20404) üzenetére


vwpolopg
őstag

Igen, és ugyanígy 64bites.

(#20406) umek7 válasza HPAA (#20401) üzenetére


umek7
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20407) HPAA válasza umek7 (#20406) üzenetére


HPAA
őstag

megtaláltam ,köszönöm, bár olcsóbbra saccoltam , de lehet ez marad ha nem lelek valami univerzálisat

************* censored

(#20408) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne hozzátok.

Ez a 2.5" HDD tényleg 7200RPM-es?
http://hardverapro.hu/apro/wd_black_wd7500bpkx_750gb_7200rpm_hdd

Csak mert nem nagyon vagyok képben ezekkel. Egyszer volt korábban, hogy venni akartam egy 1tb-os vinyót laptopba, ki is néztem egy párat, de 10 oldal 7200rpm-nek írta 10 oldal meg 5400rpm-nek, majd kiderült hogy utóbbi volt az igaz. Most biztos akarok lenni. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20409) duduati


duduati
aktív tag

Hali mindenki!

Van egy Fujitsu Amilo 7320GW laptop nálam. Ismerős gépe, kivette a vinyót, elhozta hogy tegyek rá win-t, de mondtam hogy a gép is kellene. Visszatettem a vinyót, és bakapcsolásnál máris kér egy jelszót. Post képernyőnél máris. BIOS-ba nem enged be, elemet kivettem, de semmi.

Valakinek van valami tippje hogy mi merre, mert elvileg nem volt jelszó beállítva soha.

Előre is köszönöm!

(#20410) xcds válasza wolfman (#20408) üzenetére


xcds
őstag

Igen, a black-ek 7200-asak.

(#20411) viktor82


viktor82
őstag

tegnap kimostam,ba délben beszerelzem 20óra radiátor száritás után és tökéletesen működik! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#20412) Tothgera30 válasza wolfman (#20408) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen 7200rpm-es. Iyet használok már egy éve, igaz "csak" 59 napot futott. Kissé hangosabb alapzaja van mint a legtöbb notebook HDD-nek, de elég gyors, biztosan elégedett leszel vele.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20413) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Van egy Samsung Chronos 7 NP700Z5C laptop-om (i5-3210m, Nvidia Gt640m), és rákötöttem a tv-m re egy hdmi kábellel, és az lenne a kérdésem hogy be lehet e valahol állítani hogy ne csak a hdmi-n adja ki magából ilyenkor a hangot, hanem a jack hang kimeneten is. Vagy az is jó lenne ha a hdmi-n csak a képet adná, a jack-en meg a hangot.
Azért lenne lényeges, mert a jack-el meg a házimozira kötném rá.
A segítséget előre is köszi! :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#20414) Pöttön válasza Pöttön (#20413) üzenetére


Pöttön
őstag

Közben megoldódott, hdmi csatlakoztatás után a hang beállításoknál kellett a tv helyett a laptop hangját alapértelmezetté tenni. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#20415) ryori


ryori
senior tag

Üdv a Dell inspiron 3542-re rákötöm hdmi-vel a samsung tv-t, benyomom f8-al hogy képernyő kiterjesztés, és az ikonok szétugranak, egyes ikonok a másik képernyőre ugranak, a külső kijelzőt leválasztva, ismét visszaáll minden ikon a helyére, ahol volt. mitől lehet ez?

Ja és ha miután szétugrottak összerendezem, akkor meg külső kijelző leválasztásakor lesznek szétugorva, mintha széthuzkodtam volna őket. kicsit zavaró :( mitévő legyek?

(#20416) tserrof77 válasza ryori (#20415) üzenetére


tserrof77
senior tag

Klónozott kép, vagy kiterjesztett asztal? Illetve lehet, hogy a külső kép nagyobb felbontása miatt dobálja szét... De akár még driver "hiba" is lehet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20417) ryori válasza tserrof77 (#20416) üzenetére


ryori
senior tag

1366x768 mindkettő és kiterjesztés

(#20418) Kbali válasza ryori (#20417) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kiterjesztés a gond.

(#20419) Belako


Belako
tag

Hola!

Van egy dv9560eg lapos, hogy tudom a következő dolgokat orvosolni.
A bios-ban csak 2 gb ramot lát 4 helyett.
Ramok jók, és mindegyik slot jó. Akárhova pakolom akár melyik slotba csak 2 gb-t lát
Azonfelül vista-t erőlteti, nem kamálja az újabb wendőzöket
A csatolt képen bekereteztem a problémákat.
Hogyan tudom orvosolni?
Honnan tudok ehhez bios-t leszedni?

Köszi
B

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#20420) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Ismerősömnek nem tölt alvó állapotban a notija (sajnos típust nem tudok mondani) van valami alapértelmezett eljárás, amivel kiküszöbölhető a töltés?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20421) ryori válasza Kbali (#20418) üzenetére


ryori
senior tag

hát, eddig nem dobálta szét az ikonokat, mostanában kezdte el.

(#20422) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Nemrég írtam a topicba egy Dell Precision M4300-as noti ügyében, ami egyik pillanatról a másikra nem adott képet. Sejthető volt, hogy a videokártya túlmelegedése miatt megolvadt a chip alatt a forrasz, ezért elküldtem reballoztatni. El is készült, és jelentem, működik! A hűtésén szoftveresen tuningoltam egy kicsit, mert alapból csak nagyon későn, 70 fokos procihőmérsékletnél kapcsolja be a ventilátort a lap - én ezt a Speedfan nevű progival megváltoztattam, és a proci hőfokától függetlenül járatom a ventit kb fél fordulatszámon, az biztosan nem árt neki.

Egy szó, mint száz, akinek ilyen problémája van, egy reballozást megérhet a dolog, illetve ha ti is olyan notit használtok, aminek dedikált VGA-ja van, és a hűtése a Dell-hez hasonlóan alulméretezett, célszerű már most megtuningolni a hűtését, illetve gyakrabban portalanítani, valamint nem süppedős felületen használni!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20423) Dapro


Dapro
senior tag

Sziasztok. Az miért lehet, hogy be van dugva a töltő (x550jk) és azt írja "csatlakoztatva, nem töltődik"... ? előbb 19% on volt ugyanigy, kihuztam bedugtam és most 95%.. elobb 1% ot csokkent is.

Közben úgy néz ki, hogy nem merül de nem is tölti.
Eszközkezelőben a Microsoft ACPI szabványnak megfelelő vezérlőmódú telep et eltávolitottam, majd reset és felrakta. Ez nem segített. Akksit kivettem, betettem, semmi.

Tipp? A laptop 3 hónapos sincs.

(#20424) babferi


babferi
tag

Szevasztok , kis segitsegre lenne szuksegem . A helyzet a kovetkezo . A laptopom egy Dell Inspiron 7520 ( ket videovezerlo : Intel HD4000 + AMD 7730M ) es csak most frissitettem win 8.1-re . Amiota ez megtortent jatekokhoz nem a nagyobb kartyat hasznalja . Nem is tudtam belepni se a catalystba sem azt beallitani , hogy a jatekok "high performance"-on legyenek . Ezert a dell honlapjarol leszedtem az ott fellelheto utolso amd vga drivert es feltettem . Most mar beenged catalystba , meg tudom is allitani a jatekoknal , hogy magas teljesetmenyen futassa a gep , de ezt megsem teszi , csak az Intel 4000 hasznalja . Mit es , hogyan kellene allitanom , hogy jo legyen ? Ilyen jellegu gondom win 8 alatt nem volt .
Segitseget elore is koszi !!!

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#20425) szabonagyur válasza Belako (#20419) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az alsó bekeretezett rész csak annyit jelent, hgyo Vista-val vetted semmi mást, azt raksz fel amit akarsz.

2x2Gb vagy 1x4gb van benne? Ha 1X4 akkor lehet ez a baja, rakj bele 2x2-et.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20426) anonymus89 válasza anonymus89 (#20420) üzenetére


anonymus89
addikt

Bocsanat az kimaradt, hogy usb toltesrol van szo...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20427) szabonagyur válasza anonymus89 (#20426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most mi a kérdés? Laptopról USB-n akarja tölteni mondjuk a telefont? Ezt a gép vagy tudja vagy nem. Általában van erre dedikált USB port, BIOS-ban engedélyezhető vagy tiltható.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20428) anonymus89 válasza szabonagyur (#20427) üzenetére


anonymus89
addikt

A reszletekre sosem figyelek, telefonrol van szo.
Biosban milyen neven kell keresni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20429) szabonagyur válasza anonymus89 (#20428) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legegyszerűbb megnézni a gyártói honlapon, mivel ezt eléggé ki szokták emelni a gépeknél, hogyha erre is képes, illetve a gépen az USB jelnél van egy villám jel is mivel legtöbbször max 1db ami támogatja. A BIOS neve nem jut most eszembe

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20430) anonymus89 válasza szabonagyur (#20429) üzenetére


anonymus89
addikt

Koszonom utanajarok!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20431) anonymus89 válasza szabonagyur (#20429) üzenetére


anonymus89
addikt

Megvan a gép Asus X550C azt hiszem ez az.
Én kis villámocskát nem látok rajta, de ettől függetlenül mehet még?
Kétféle megoldást írnak gyors keresésre gugliban az egyik, hogy biosban olyat kell keresni usb wake support a másik, hogy eszközkezelőben az usb gyökérhub/tulajdonságok/energiagazdálkodás fül alól a pipát ki kell venni, hogy engedélyezze a számítógép a hub kikapcsolását ezzel energiát takarítva meg.

Van még más ötleted?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20432) szabonagyur válasza anonymus89 (#20431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben ezek kevesek hozzá, de tégy próbát. a Wake support nem töltésre van kitalálva, ahogy a másik dolog sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20433) Tim82 válasza anonymus89 (#20431) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább valami olyasmit keress BIOS-ban, hogy "powered USB always on: enable" vagy valami hasonló hangzású dolgot. A wake valóban nem erre van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20434) anonymus89


anonymus89
addikt

Koszonom mindkettotoknek, holnap atadom az uzit!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20435) Belako válasza szabonagyur (#20425) üzenetére


Belako
tag

2×2 akarok belerakni nem veszi be.Csak 1×2-t, de mind a két ram megy mind a két slotban viszont egyszerre nem. Csak 2-t lát
A bioszra azért gondoltam mert pl win7nél (Origi) azt írja hogy nem az.
De 8.1 azt megeszi gond nélkül csak frissíteni nem tudom.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#20436) szabonagyur válasza Belako (#20435) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7nél valószínűleg nem azért írja, hogy nem eredeti mert ez bezavar, elég csúnya dolog lenne...

Memóriák ugyanolyanok? kellene még egy pár mellé tesztnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20437) Kbali válasza anonymus89 (#20434) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még egy ötlet: z ilyen típusú USB portot kezdetben sárga béllel is gyártották, mint az USB3-at kékkel. A villám jel egyébként már jellemzőbb, ill. sleep and charge az üzemmód, de valóban bios-ban állítható, de az adott gép kezelésijében benne kellene lennie, ha van ilyen feature.

(#20438) anonymus89 válasza Kbali (#20437) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, én hiába néztem az Asus X550AC vagy BC stb. manualban az usb részt valahogy kihagyták.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20439) Kbali válasza anonymus89 (#20438) üzenetére


Kbali
nagyúr

A gép leírásában sem szerepel, pedig ezt a funkciót ki szokták emelni.

(#20440) szabonagyur válasza anonymus89 (#20438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor nincs a funkció, nem kell túlmisztifikálni a dolgot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20441) anonymus89 válasza szabonagyur (#20440) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, elfogadom! :R

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20442) Belako válasza szabonagyur (#20436) üzenetére


Belako
tag

Nem tudom hogy mi van ez még új, már mint a op rendszeres dolog.
Próbálkozok hátha úgy járok mint a kutya. :DDD
:R

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#20443) vwpolopg válasza vwpolopg (#20403) üzenetére


vwpolopg
őstag

Annyit sikerült elérni, hogy az asusos hd graphics driver totális legyalulása után sikerült feltenni a legújabb Intel féle HD Grap. drivert. De eredmény semmi... a tv nem érzékel jelet, a noti meg se mukkan, hogy rádugtak vaéamit...

Lenne esetleg valami HDMI driver vagy segédprogram ami nem szerepel az asus support oldalon meg sehol... vagy mi a fene lehet még az alaplaphibán kívül?

Szerk.: Kábelcsere volt, a tv hdmi portjára is volt rádugva más, minden megy rajta csak a gép nem.

[ Szerkesztve ]

(#20444) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, hogy bármelyik játéknál nem használja magát az NVIDIA videókártya + a processzor. 2 fajta videókártya van a laptopomba integrált, meg egy NVIDIA Geforce gt630m, s nem ismeri fel a nagyteljesítményű videókártyát.

Hogyan tudnám megnézni a hiba okát? gondolom elromlott, van még rajta szervíz jövő héten leadom szerintem sok a hibája, hang hiba, videókártya, processzor hogyan tudnám lechekkolni?
Lenovo Ideapad G580 van szó.

Itt egy kép: ezt ismeri fel csak

Milyen programot ajánlotok, ami felkutatja a hibákat? Kék halál van rendesen, valamint felmelegszik...

The easy day was yesterday!

(#20445) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy használt laptopnál AIDA64 - ben mik a legkritikusabb rendszerfolyamatok amiket át kellene néznem hogy lássam egészséges a gép? Mik a kritikus szintek ehhet? Illetve ez vagy más progi tud-e olyan tesztet ami felpörgeti a gépet, hogy megmutassa meddig tud elmenni?

Köszönet

(#20446) Kbali válasza vwpolopg (#20443) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kijelzőváltót nyomod meg akkor sem vált? Egyébként a kiadási dátumtól függetlenül az Asus-os drivert tedd fel.

(#20447) Kbali válasza tomrRRR (#20444) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lenovo-s Intel switchable graphics driver van fenn? Merthogy először azt kell telepíteni, utána lehet a nVidia.
Soha nem is működött? Bios-ban nincs letiltva?

[ Szerkesztve ]

(#20448) vwpolopg válasza Kbali (#20446) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nem, akkor sem csinál semmit, a kijelző villan egyet és annyi. A 2012-es gyári driverrel is ez vt. a helyzet.

(#20449) tomrRRR válasza Kbali (#20447) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Működött régebben is, ismerősöm tett rá egy programot s kiírta hogy az Nvidia kártya meghibásodott csak nem találom a programot.

Itt vannak a fájlok ezek mondanak neked valamit:

link

link2

The easy day was yesterday!

(#20450) Kbali válasza vwpolopg (#20448) üzenetére


Kbali
nagyúr

Intel Graphics kezelőfelületen milyen beállítások vannak?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.