Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Lixon1 válasza Lixon1 (#21100) üzenetére


Lixon1
csendes tag

Esetleg nem érzékeli a ROM-ot? az nem tud kimozdulni nem? Max. ha az alaplapon sérül meg vele kapcsolatosan valami nem?

(#21102) Lixon1 válasza Dell XPS (#21087) üzenetére


Lixon1
csendes tag

Megnéztem, kivettem a HDD meg az aksit de csak annyit változott a HDD után hogy kéri hogy változtassak a bootlistán vagy tegyek be egy bootolható eszközt és nyomjak egy gombot. De a bootlistát nem érem el sehogy. Akámit nyomok csak gombnyomásnak értelmezi, probáltam megint a del-esc kombót de csak egy örök spirálba került hogy még a power gombra se reagált pedig vagy félpercig nyomva tartottam. Találtam benne két apró műanyag darabot melyet kiráztam belőle. Nem tudom honnan való. Lehet a monitor tartó részről. Memóriát nem tudom megcsinálni mert csak beépített memória van benne.

(#21103) Zarah


Zarah
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. 3 éves Asus x53e (sx2173d) típusú notebookom, amivel eddig teljesen elégedett voltam. Néhány napja viszont csak nehezen veszi a töltést. Először azt gondoltam, hogy megtört a töltő kábele, de egy másik töltővel sem változott a helyzet. Mivel óvatos mozgatásra, egy bizonyos szögben reagál, és ha nem mozdul el, akkor rendesen tölt is, azt gyanítom, hogy a töltő csatlakozó felválhatott az alaplapról vagy legalábbis az egyik forrasztás elengedte. (Néha töltés közben - jellemzően a tapipad használatakor - a hangszórókból furcsa zajok is jönnek.) Mivel így elég körülményes a használata, és a gépnek sem tesz jót, hogy ki-be mozog a töltő, amíg nincs meg a jó szög, jó lenne valami megoldást találni a problémára.

Valakinek volt már ilyen gondja? Mennyibe kerülhet ennek a javíttatása, és mennyire lenne tartós megoldás? Érdemes rá költeni?

Előre is köszönök minden segítséget! :)

(#21104) hukli21


hukli21
tag

Sziasztok!

Hp elitebook 8440p

Kb. egy órája bekapcsolt, és enyhén remeg a kép a kijelző közepén. Reggel még nem volt vele gond.

-Csak a kijelző közepén, enyhén remeg (kb. 3cm vastag keret körbe ami nem)
-Csak színes tartalomnál (google.com-nál például nem, skype-nál sem)
-Alacsony fényerőn megszűnik a remegés

Mi lehet a gond? Ráguglizva elég sok dolgot írtak....

Érdekes. pl az asztalon remeg a háttérkép a kijelző közepén, de ha megnyitom a skype-ot, akkor az nem (csak körülötte), peddig az sem full fehér.

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#21105) hukli21 válasza hukli21 (#21104) üzenetére


hukli21
tag

Edit gomb eltűnt (?). 90, vagy kisebb fokos szögből nem látszik a jelenség...

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#21106) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok, van egy Asus S551L notim. A problémám az, hogy időközönként úgy belassul, hogy kezelhetetlen lesz. Win 8.1 van rajta, minden gyári driver telepítve van. Próbáltam minden drivert is frissíteni, de nem változott semmi sem. Biztos valamilyen beállítás baja van. Tudnátok segíteni? Előre is köszi.

(#21107) Kbali válasza Backrau (#21106) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez inkább win specifikus probléma, keresd meg a win8.1-es topikot.

(#21108) Dell XPS válasza andris1602 (#21096) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én sem szívesen szedném le az összes billentyűzet sapkát, de lehet, hogy most ezt kellene tenni a siker érdekében. :)

Üdv, Dell XPS

(#21109) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy Lenovo T410-es noti, aminél olyan hibajelenség jött elő, hogy mikor bekapcsolom a gépet, a logótól nem akar tovább lépni. Próbáltam belépni a BIOS-ba, de a kék Thinkpad gombot nyomogatva sem lép tovább, csak írja, hogy ha be akarok lépni, akkor nyomjam meg.

Kivettem a vinyót belőle, ott is ugyan ez a helyzet.

Tudna valaki esetleg valamilyen tanácsot adni?

Köszönöm előre is!

(#21110) Tim82 válasza HeavyToys (#21109) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mennyi időt vártál arra, hogy belépjen a BIOS-ba?

Általában amikor le van merülve a CMOS elem (és akku nélkül vagy 0 perces akkuval van használatban a noti), akkor van az, hogy akár percekig várakozik BIOS-ba lépés előtt, majd hibaüzenettel bedob a BIOS-ba.

Thinkpad-ek esetében vagy a 0250, vagy a 0251-es hibakód az, amire a hibaüzenet hivatkozik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21111) Dell XPS válasza Lixon1 (#21102) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS -ba be tudsz lépni ? Bekapcsolás után közvetlenül ESC gombot nyomogatva nem ad be menüt ? F12 -re sincs boot menü?

K50 -es szériában nincs integrált memória, így azt is lehet ellenőrizni egyesével, és slot -okban felváltva kipróbálni. Szvsz szervizben kellene átnézetni egy árajánlat erejéig. :K

Üdv, Dell XPS

(#21112) bdani94


bdani94
tag

no fejlemény van a Dologgal..Feltettem egy Win7.et azzal simán látott mindent Videokártyát is mindent.:)
Mégegyszer feltettem egy Win8.1-et no de a probléma még fent áll..Esetleg Tapasztalat? N5010 ennyire nem birná el a Windows 8.1et?

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#21113) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Itt is rákérdezek, hátha itt tud valaki valami okosat mondani.

Itt írtam a hibáról

Lehet -e táphiba, a beépített kamera illetve a kártyaolvasó usb eszköznek számít? Azok okozhatják ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#21114) grex4


grex4
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HP G62-b60sh notebookom, van benne egy integrált HD 4250 vga, és egy dedikált HD 5470 vga.

Pár éves gép, nemrég viszont játék közben kékhalálozott, és azóta nem indul el a dedikált vga. Gyári HP drivert (ami mindkét videókártyát egyszerre telepíti, csak a gyárival működött mindkettő) amint felteszem, ujrainditást követően kékhalál és nem indul el a gép. Viszont letiltva a dedikáltat, vagy csak az integráltnak megfelelő drivert telepítve minden oké a géppel. Catalyst-ban átváltva a dedikáltra látszólag átvált, viszont 2mp és visszaugrik az integráltra.

Tönkrement a dedikált 5470? Ha igen, eszközkezelőbe letiltva, ugye nincs áram alatt, hogy termelje a hőt és fogyassza az áramot?

Ha viszont működésre lehet bírni, hogyan?

köszönöm mindenkinek előre is.

István

üdv

(#21115) duduati


duduati
aktív tag

Hali!

Van egy Fujitsu L7320-as laptop, ami bekapcsolásnál kér egy jelszót. Gazdi nem emlékszik hogy mi lenne. Elemet kivettem de akkor is kéri. Van valami ötlet, hogy tudom kiszedni, hogy ne kérje?

Előre is köszönöm!

(#21116) anorche1


anorche1
őstag

Mi fog történni, ha egy 4gb ddr3L 1600mhz ram mellé berakok egy egy 2gb -os 1333mhz -es sima ddr3- as ramot?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21117) andris1602 válasza Dell XPS (#21108) üzenetére


andris1602
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget :)

(#21118) hoax válasza anorche1 (#21116) üzenetére


hoax
aktív tag

Semmi különös nem történik! Itt is érvényes, hogy mindig az alacsonyabb órajelű modul sebességén fog működni mindkettő, tehát 1333-on...!

Don't panic!

(#21119) anorche1 válasza hoax (#21118) üzenetére


anorche1
őstag

A más feszültség (1.5V vs 1.35V) sem probléma?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21120) hoax válasza anorche1 (#21119) üzenetére


hoax
aktív tag

Elméletileg nem lehet vele gond, alacsonyabb órajelen az 1600-as is kevesebbet fogyaszt!

Don't panic!

(#21121) scott_free


scott_free
senior tag

sziasztok,

adott egy Samsung laptop, amibe kis folyadék ömlött, és vmi zárlatos lett benne, mert azóta a képernyője nem kapcsolódik be.

tud valaki megbízható laptopszervizt vagy szerelőt?

(#21122) hoax válasza scott_free (#21121) üzenetére


hoax
aktív tag

Itt próbáld meg...

Don't panic!

(#21123) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy samsung R540-es laposom.i3 370m van benne.Rakhatok bele i7-et működni fog?

(#21124) hoax válasza perfegor17 (#21123) üzenetére


hoax
aktív tag

Működni fog, de lehet, hogy csak 30 percig. Tudom, most biztos hülyének nézel, de CPU csere után előfordulhat, hogy az Intel AT működésbe lép! Ha van rá lehetőséged, próbáld ki mielőtt kifizeted!

Don't panic!

(#21125) perfegor17 válasza hoax (#21124) üzenetére


perfegor17
senior tag

Harveren venném.i7 840qm. De postával.

(#21126) anorche1 válasza hoax (#21120) üzenetére


anorche1
őstag

:F
1. A volt nem fogyasztás, hanem feszültség.
2. Pont, hogy az 1600mhz -es megy alacsonyabb feszültséggel, mivel az ddr3L -es.

Van olyan aki ezt már próbálta, és tud nekem biztos infót írni? A legjobban csak az érdekel, hogy lehet bármi baja a gépnek. Ha nem, akkor kipróbálom, max valamelyik ram nem fog menni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21127) hoax válasza anorche1 (#21126) üzenetére


hoax
aktív tag

1.Igazad van! Viszont nézz utána, hogyan skálázódik és miért írtam ezt!
Ebből kifolyólag:
2.Ha te is egy kicsit több infót adtál volna, talán pontosabb választ is kapsz...
Kezdhetted volna úgy is, hogy kipróbálod, akkor most nem dilemmáznál ezen...! :) Egyébként mit gondolsz, mi baja lehetne ettől a notinak...? Egyébként már leírtam, hogy mi fog történni!
Na de mindegy is, majd egy nálam okosabb megmondja! ;)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#21128) csixy válasza anorche1 (#21126) üzenetére


csixy
addikt

Nem lesz baja , kipróbálhatod nyugodtan.
Szerintem midkettő menni fog. Az okosabb RAM le lesz butítva a gyengébbik szintjére.
666-on fog járni mid a kettő. Mindkettő meg fogja kapni a neki járó tápfeszt.
Éppen tegnap nézegettem meg speccy-vel az elérhető masinákat. Mit mondjak ... nem találtam bennük két egyforma RAM-ot. Volt olyan párosítás , mint amelyiket most te akarsz kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#21129) daddy9


daddy9
tag

(saját topikban kérdeztem, mivel nem pörög, nem kaptam választ)
Sziasztok!
Esprimo Mobile V5555-nél gombelem cseréhez elég a memória/alaplap/proci fedő lapot leszedni? Képen úgy látom hogy a burkolat alá be kéne nyúlni az elemért (alsó részen éppen látszik). Kézügyesség kérdése a csere vagy a teljes alsó burkolatot le kell bontani, hogy kényelmesen meg tudjam csinálni?
A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21130) hoax válasza daddy9 (#21129) üzenetére


hoax
aktív tag

Elég ha a rendszerfedelet leveszed! Igaz, félig az alsó burkolat alatt van a CMOS elem, de simán ki lehet cserélni...

Don't panic!

(#21131) daddy9 válasza hoax (#21130) üzenetére


daddy9
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

(#21132) wdecon8


wdecon8
csendes tag

Sziasztok! Több kérdésem is lenne.

SiS 351 Mirage 3 IGP-hez keresek drivert. Hivatalos oldalon nem találok már, elég régi. Szerintetek honnan kéne beszereznem?

Realtek RTL8201CL/CP-hez kellene még driver. (ez a wifi kártya?)

Ez egy régebbi notebook, és elég furcsa hangokat ad ha kicsit felpörög a venti, gyakorlatilag már-már recsegésnek mondanám. Mit lenne érdemes tennem, hogy megszűnjön a zaj?

(#21133) wdecon8 válasza wdecon8 (#21132) üzenetére


wdecon8
csendes tag

IGP driver megvan!

(#21134) keszo válasza wdecon8 (#21132) üzenetére


keszo
őstag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Attila

(#21135) wdecon8 válasza keszo (#21134) üzenetére


wdecon8
csendes tag

a wifi driver telepítésekor kiírja, hogy csatlakoztassam a realtek kártyát..pedig aida64 azt írja ilyenem van. :F

(#21136) StSanya válasza wdecon8 (#21135) üzenetére


StSanya
őstag

Ez a típus szám nem wifi szerintem... Laptop gyártó, típus?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21137) anorche1 válasza hoax (#21127) üzenetére


anorche1
őstag

és (#21128) csixy

Köszönöm, hétvégén megpróbálom :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21138) wdecon8 válasza StSanya (#21136) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Albacomp a gyártó, de a gép típusát nem látom feltüntetve sehol a külső burkolaton. Hol szokás feltüntetni? :F

szerk.: Albacomp Activa-Standard Mobil Diablo...de erre rákeresve nem találok semmi használhatót.

[ Szerkesztve ]

(#21139) wdecon8 válasza wdecon8 (#21138) üzenetére


wdecon8
csendes tag

Albacomp M761S, egy régi matrica alatt volt ami alatt nem gondoltam hogy van valami felirat...

(#21140) wdecon8 válasza wdecon8 (#21139) üzenetére


wdecon8
csendes tag

A hivatalos honlapról letöltöttem, feltelepítettem, de semmi. :(

(#21141) köszörü válasza wdecon8 (#21140) üzenetére


köszörü
tag

[link]
Hotkey driver for Windows 7.
ez is kell neki ha felteszed belehet kapcsolni a billentyüzetel
GU702 WLAN driver for Windows 7.

[ Szerkesztve ]

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#21142) Phvhun


Phvhun
őstag

Ha egy notebook elér 3dmarkban meg valami proci tesztben egy pontszámot, és egy asztali gépen állítom át az órajeleket, hogy a tesztek azonos pontszámot mutassana, akkor kb azonos lesz a teljesítményük?

Vagy van valami olyan eltérés, amit tesztprogramok nem ugyanúgy mérnek mondjuk?

(#21143) StSanya válasza wdecon8 (#21140) üzenetére


StSanya
őstag

Oprendszer? M761S Diablo ftp

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21144) Dell XPS válasza Zarah (#21103) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valószínűleg tápaljzatot kell cserélni az alaplapon (!).

(#21104) hukli21: illesztő nélkül, csökkentett mód ?

(#21114) grex4: lehet OS hiba is, de gyanúsan vezérlő hibás a noti (alaplap).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#21145) Dell XPS válasza perfegor17 (#21123) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem valószínű, mert nem megfelelő hozzá a processzor tápáramköre az alaplapon.

Üdv, Dell XPS

(#21146) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Adott egy Lenovo T400-as laptop.
Az akkumulátorának eddig semmi féle hibája nem volt.
Na most, az lenne a probléma amit most vettem észre hogy nem tölt fel 100%-ra, tehát lemerítem és elkezdem tölteni legyen ez kikapcsolt állapot de akkor is ilyen 44% vagy 68%-nál tovább nem tölti fel.
Erre valaki tudna valamit mondani?

(#21147) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Ennek a merevlemeznek jók az értékei? Mit tudnátok kiolvasni ebből? Milyenek ezek a számok? Vagy van olyasmi benne ami aggodalomra adhat okot?
Kép: [link]
Köszönöm.

(#21148) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Ha egy Samsung NP RV511 notebookhoz [link] vásárlok egy FSP Twinkle 65 univerzális töltőt [link] akkor a töltő képes lesz tölteni a notebookot? És ellátni naftával, amikor szükséges?

Ha jól tudom akkor 65W-os töltő kell hozzá, így a fentebb linkelt képes lenne ellátni a feladatát.
Amennyiben igen akkor röviden hogyan vélekedtek az fsp töltőjéről? Egy Prohardveres írás alapján a tesztelőknek tetszett a termék,így rossz nem lehet. Meg a három betű is garantálja a minőséget.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#21149) Zarah válasza Dell XPS (#21144) üzenetére


Zarah
csendes tag

Köszönöm a választ! :)

(#21150) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Vajon ilyen csavart mennyire lehet nehéz szerezni: Phillips PM2.5x10.0 spring-loaded captive screw?
Tehát rugós csavar hűtőbordához, nincs tippetek? :R

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.