Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) tserrof77 válasza bugmenot1 (#20196) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez pl attól is függ, merre van a levegőző nyílásai. Hosszabb távon ellenben könnyebben szed össze hűtést eltömő szöszt és egyebet. Én mindenesetre raknék alá pl egy notebookpárnát, vagy "olcsóbb" verzióba egy műanyag tálcát :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20202) szabonagyur válasza bugmenot1 (#20196) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha raksz alá valami, legalább egy nagy könyvet vagy tálcát akkor kevesebb esélye van, hogy emiatt romlik el. De ha csak úgy ölbe veszed, vagy ágyba rakod akkor nincs hol szellőznie (nem csak a ventilátor a lényeges) illetve tele megy a gép sok mindennel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20203) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Ezek az akkumenedzser alkalmazások mennyit érnek? Van Lenovo Energy Manager a gépen, amiben van konzervatív mód, ami annyit takar hogy 60%-ra engedi tölteni/merülni, és ott szinten tartja. Ez ér valamit, tehát tényleg tartósabbá teszi az aksit, vagy hagyjam a fenébe?

(#20204) szabonagyur válasza RumiTT (#20197) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Múltkor volt téma Acer témában, hogy új gépeik esetében a touchpad csak akkor működik ha UEFI-ben volt a 8.1 telepítve. Hülyeség de többen is írták, szerintem a tied is idetartozik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20205) bugmenot1 válasza bugmenot1 (#20196) üzenetére


bugmenot1
tag

:F

(#20206) mttssz válasza bugmenot1 (#20196) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem tesz jót neki ha a szellőzőnyílások/hűtéskivezetések blokkolva vannak, nem tud hova távozni a hő.

[ Szerkesztve ]

(#20207) Dell XPS válasza bugmenot1 (#20205) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi baja nem lesz, csak ne aludj el a notival. :)

Üdv, Dell XPS

(#20208) bugmenot1 válasza mttssz (#20206) üzenetére


bugmenot1
tag

aida64-ben a max 53fok, pch dióda, a cpu 41, ssd 27

Dell XPS mindig átrakom az asztalra :N

[ Szerkesztve ]

(#20209) RumiTT válasza tserrof77 (#20200) üzenetére


RumiTT
tag

Mind2 fajtát letöltöttem, telepítettem.
Most a hozzá kapott CDről telepítem az illesztőprogramot, most is azt írja, hogy telepítette, illetve eszköz frissítve van.
Vezérlőpultban sincs a program, rákeresve se adja ki. Semmi.

Most akkor próbálkozzak más szériájú vagy más márkák driverével hátha jók?

(#20210) bugmenot1 válasza RumiTT (#20209) üzenetére


bugmenot1
tag

(#20211) Dell XPS válasza mttssz (#20203) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tényleg számít, érdemes használni a programot. :K

Üdv, Dell XPS

(#20212) szabonagyur válasza RumiTT (#20209) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad amit írtam? 99%, hogy az a megoldás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20213) RumiTT válasza szabonagyur (#20212) üzenetére


RumiTT
tag

Elolvastam, rákerestem interneten, ha jól értem akkor egy másik féleképpen kellene telepítenem a Wint. Ezt nem tudom hogyan kell, illetve nagyobb gondom, hogy most már lassan egy napja próbálom a régi gépemről átpakolni a dolgokat az újba és nem szívesen telepítenék megint win-t, hiába csak a C-t formázná.
Ezért akarok még megpróbálni esetleg más drivereket, hátha jók lesznek, ha nem akkor utána olvasok, hogyan kell telepíteni :)

Vagy esetleg tudsz linkelni leírást hozzá? Ami könnyen emészthető :)

[ Szerkesztve ]

(#20214) bugmenot1 válasza akos86 (#20165) üzenetére


bugmenot1
tag

milyen bios?

(#20215) szabonagyur válasza RumiTT (#20213) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvashatsz és próbálkozhatsz, de nézz bele az itteni acer témába... ott írják, hogy csak ez a megoldás semmi más.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20216) mttssz válasza Dell XPS (#20211) üzenetére


mttssz
senior tag

Be is kapcsoltam, köszönöm.
Szükséges azért néha feltölteni-lemeríteni? Napi pár órát van aksiról használva igazából.

(#20217) RumiTT válasza szabonagyur (#20215) üzenetére


RumiTT
tag

Megnéztem a gépen a boot beállításokat és a Boot Mode: UEFI -n van
Ez azt jelenti, hogy uefi.n telepítettem a wint?
( a gépre dvdről tettükn fel egy wint, majd winről daemonnal iso képből instaláltam a win 8.1-et)

(#20218) mttssz válasza RumiTT (#20217) üzenetére


mttssz
senior tag

Nyiss egy parancssort (Win+R, ide cmd majd enter), írd be hogy diskpart. Várd meg míg betölt, majd írd be a list disk parancsot. Ha a BIOSban UEFI módban van és itt a Gpt alatt van egy csillag, akkor elvileg UEFIs telepítés, ha nem, akkor nyertél egy reinstallt. Így kell kinézni: [link]. Nyilván a méret más.

(#20219) RumiTT válasza mttssz (#20218) üzenetére


RumiTT
tag

Minden ugyanaz mint nálad !

Próbáltam letölteni E1-es drivereket, azokat is felteszi, kiírja, hogy jó de nem jelenik meg a program vezérlőben se sehol.
Igazából nem is értem, mert magától működik a kétujjas görgetés, illetve a kétujjas tapinál a jobb klikket adja be. Ez az előző ASUS gépemnél csak driver után működött, szóval most tényleg csak a dupla klikk nem működik , ami pont alap,

(#20220) ProdiG


ProdiG
tag

Sziasztok! Adott egy Sony Vaio Pcg 71318L típusú lapos(nem az enyém), ami feltehetően alaplap bajos.
Ugyanis nem kapcsol be, a bekapcsoló gombja világít, ha töltőre tesszük sem csinál semmit. Érdemes lehet ezt javítani? Ha meglehetne javítani óccsóé' akkor megvenném tőle a masinát magamnak. Mit gondoltok?

(#20221) tserrof77 válasza ProdiG (#20220) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben ki kellene szűrni, nem-e a töltő a hibás. Műszerrel mérj rá, leadja-e a 19.5V-ot (papíron terheletlenben akár 20V is lehet rajta) Ha ez oké, akkor töltés vezérlési baja van a gépnek nagyságrendilg 12-18e Ft a javítása.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20222) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy a samsung NP300V5A-S09 laptop milyen másodlagos megjelenítésre képes?
HDMI kábelen mire lenne érdemes rákötni? FullHD-t tud produkálni? Másik monitort is tud működtetni, vagy maradjunk a fullhd-s tv-nél?

(#20223) tserrof77 válasza sanyek2 (#20222) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha kiterjesztett asztalt csinálsz, akkor a saját kijelzőjével egyező, 1366*768. Ha klónozod, a külső kijelzőre egyedi felbontást tudsz beállítani.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20224) ProdiG válasza tserrof77 (#20221) üzenetére


ProdiG
tag

Köszönöm a választ! Valamikor elhozom és rámérek. Ez a töltés vezérlés az alaplapon található? Nem vagyok otthon lap-topokban egyáltalán,csak asztali gépekkel operáltam még :D Ha mondjuk vennék egy alaplapot ehhez a típushoz,vagy valami másik Pcg XY típushoz,kompatibilis lehet? Vagy nem ilyen egyszerű a dolog? :R :D

[ Szerkesztve ]

(#20225) sanyek2 válasza tserrof77 (#20223) üzenetére


sanyek2
senior tag

Mennyi lehet a max egy ilyen laposnál? :/
Ha tudja a fullhd-t akkor megoldódik minden.
Úgy értem pl filmnézés: Csat a tv-hez, és gyakorlatilag keksz

(#20226) szabonagyur válasza tserrof77 (#20223) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fordítva van, kiterjesztett egyéni felbontás, klónozás ua.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20227) mttssz válasza RumiTT (#20219) üzenetére


mttssz
senior tag

Nincs ilyen füled? [link]

Amúgy én egy Acer laposon találkoztam ilyennel, akkor a driver programjában volt valami elállítva, ami valahol neked is meg kell legyen, hisz elvileg a kétujjas nem megy anélkül. (Legalább is még nem találkoztam olyan géppel ahol ment volna.)

(#20228) antikomcsi válasza tserrof77 (#20195) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Köszönöm szépen a segítő szándékot, sajnos ezeket már próbáltam. Ha pl. linkelt fix nincs fent, akkor a funkció gombok nem működnek. Ha fent van, akkor igen, de a wifi bekapcsolásához kellő FN+F5 nyomkodására csak a repülő üzemmódot lehet kapcsolni. De a rádiót ki-be azt nem. Eleve inaktív a kapcsoló, hiába cinálok bármit.

Olvastam egy olyat is, hogy akkor csinál ilyet, ha nem angol nyelvű 8.1 van fent, ezt nem próbáltam, mert hiába raknék fel angol nyelvűt, vagy más, pl. magyar win 7-et, mert a gazdája 8.1-es magyar rendszert szeretne.

Egyébként ez a gép nyár végén lett véve, és működött is a wifi rendesen. Csak szerintem jöhetett valami frissítés, és az betett neki. Mivel nem boldogultam vele, ezért újratelepítettem egy friss 8.1-el, és akkor már kapásból nem volt jó.

Ki lehetne próbálni egy régi rendszerrel, de akkor melyik frissítést ne engedjük neki? Meg az is a baj, hogy napközben dolgoznak róla, nincs idő telepítgetni a gépet állandóan.

Reméltem hátha valaki már találkozott ilyennel, és kapásból tudja, hogy mihez nyúljak.

Baromi idegesítő tud lenni, egy ilyen kis hülyeség, már több időm elment vele, mint amit az egész gép ér. :U

(#20229) RumiTT válasza mttssz (#20227) üzenetére


RumiTT
tag

Nem, nincs ilyen.
Most lehet felrakom inkább a Win 7-et, úgy olvastam, hogy azon nincs ilyen gond.

(#20230) korpicschess


korpicschess
veterán

Hátha valaki ébren van, viszonylag sürgős: [link]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20231) bugmenot1 válasza korpicschess (#20230) üzenetére


bugmenot1
tag

a gombokról letörő gombok o.O

hogyan tört le?

(#20232) korpicschess válasza bugmenot1 (#20231) üzenetére


korpicschess
veterán

Hupsz, error. Szóval a gomb hátulján levő műanyag pöckök, amik elég gyengék. Használtan vettem már a gépet, szerintem volt már szétszedve a billentyűzet (régebbi notimon szedtem ki, ott 2 szétszedés után az egyik gomb megadta magát), és elfárad a műanyag.
Gépelés közben pluszban kiesett még egy gomb, de megragasztottam, mert megvolt a pöcök rajta, csak elhajolva.

Egy HP 840 Elitebook egyébként.. Holnap felhívom az supportot, hátha.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20233) bugmenot1 válasza korpicschess (#20232) üzenetére


bugmenot1
tag

esetleg írj neki, billentyűzetet javít: [link]

(#20234) SebajTobias


SebajTobias
tag

Van olyan, hogy egy gép túl gyenge az interhethez?
Fujicu Simens celeron 1.7. WinXP
Szüleim beköttették a T-s netet, és a csávó azt mondta, hogy túl gyenge a gép, azért nem megy a net....
Youtubon 400-as pentiumot találtam amin ment..
Ha tényleg sovány, akkor van valami rendszer amivel talán menne? Win7 Starter, vagy TinyXP?
Előre is köszi a válaszokat.

(#20235) tserrof77 válasza SebajTobias (#20234) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az az 1.7-es cerka a vékony benne, meg ram se ártana, 1GB azért kéne neki. Win7 starter felejtős, még rosszabb lesz...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20236) xcds válasza SebajTobias (#20234) üzenetére


xcds
őstag

Win-el biztos nem fog menni rendesen. Flash player megeszi, html5 még inkább.

(#20237) szabonagyur válasza SebajTobias (#20234) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy van olyan, hogy lassú a gép a nethez, bár maga a megfogalmazás lehet nem a legszerencsésebb. Igazából a gép nem elég ahhoz, hogy használni is tudd a netet rajta normálisan.

Az a gép sajnos mindhez kevés, mennyi memória van benne? Azt a gépet -alaplaptól függően- fel kéne bővíteni minimum egy 2,8-3,0-ás Pentiumra meg úgy 1-1,5GB RAM-ra és akkor talán netezni el lehet vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20238) SebajTobias válasza szabonagyur (#20237) üzenetére


SebajTobias
tag

Köszönöm mindenkinek. Akkor feleslegesen haraptam le szüleim fejét :-)
Linuxal jobb lenne a helyzet?
Persze a pasziánszt be kell szerezni hozzá.

(#20239) SebajTobias válasza SebajTobias (#20238) üzenetére


SebajTobias
tag

Körülnéztem. A lap támogatja a Core 2 Duo pocikat, szóval nincs minden veszve.
Szóval nekiállok keresgélni, mert ha nem fog menni a Flash-es Angry Birds nekem annyi :)

(#20240) tserrof77 válasza SebajTobias (#20239) üzenetére


tserrof77
senior tag

Keress régebbi d8xx vagy d9xx széria procit. Azokkat szárnyakat kap.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20241) szabonagyur válasza SebajTobias (#20239) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miyen lap? Ha megadod segítünk, bár ha nem notiról van szó akkor tudom javasolni az alaplapos témát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20242) GG888


GG888
senior tag

Sziasztok!

Alapvetően egy másodvéleményre lenne szükségem egy ASUS X5EA típusú notebook-kal kapcsolatban.

Sejtéseim szerint alaplaphiba lesz. A tünetek a következők:
Áramot vesz fel a gép, képet nem ad, bekapcsológombjával nem lehet kikapcsolni bekapcsolás után.

- Ha kiveszem a ramot, nem sípolja ki.
- Másik rammal nem jó
- Másik HDDvel sem jó.
- Külső monitoron sem ad képet
- Másik töltővel sem jó.
- Akksi nélkül sem jó.

Van még valami amit szerintetek megnézzek, vagy kijelenthető, hogy laphiba.

Ja az ügyfél elmondása szerint otthagyta a gépet, majd alvó állapotból már nem tudta felkelteni.

Előre is köszi :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#20243) tserrof77 válasza GG888 (#20242) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez a gép a K50AB utódja, ugyan azokkal az idióta BGA hibát okozó hűtés alulméretezési hibával... Típushiba sajnos, és sokszor csak chipset+vga csere+hűtés mod segít rajta, ami meg nem olcsó....

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20244) GG888 válasza tserrof77 (#20243) üzenetére


GG888
senior tag

A legszebb az, hogy ha 40e-ig van új alaplap, akkor kérné a javítást, mert akkor azt odaadja a fiának, ő meg vesz magának egy másikat. Egy ilyen hűtéscserét mennyiből lehet kivitelezni? csak úgy hasraütésszerűen...

(Szerk:typo)

[ Szerkesztve ]

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#20245) tserrof77 válasza GG888 (#20244) üzenetére


tserrof77
senior tag

A múltkor kellett egy K50AB-t ugyanígy helyrepofozni, 35e Ft volt, 4+2 hó garanciával. Kaposváron a Comp-S csinálta.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20246) littlejohnny


littlejohnny
tag

Haliho,
adott egy 1000 eves Amilo Pa1510 noti. Egyik naprol a masikra a meg nala is oregebb WinXP gyakorlatilag a hasznalhatatlan sebessegre lassult. De! Mar a rendszerbetoltestol szamitva marha lassu az egesz. Ha nagy nehezen elindul, rovid idon belul zakatolosra veszi a venti a tempot, mikozben a CPU hasznalat folyamatosan 50-100% korul mozog. Tudom, hogy nem egy erogep, tudom, hogy az igazi a WinXP, de valamit kellene neki okozni... Ilyen-olyan "gyomlalo" programok minimalis szemetet talaltak...
Telepitsem ujra? Bizzak a csodaban? Probaljam meg a Win7-et?
Barkinek barmi otlete van, ne tartsa magaba! Koszonet!

(#20247) bugmenot1 válasza littlejohnny (#20246) üzenetére


bugmenot1
tag

újratelepítés, és hdd bad sector javítás :)

(#20248) littlejohnny válasza bugmenot1 (#20247) üzenetére


littlejohnny
tag

HDSentinel szerint hibatlan... XP lemezellenorzese szerint sincs vele semmi...

(#20249) bugmenot1 válasza littlejohnny (#20248) üzenetére


bugmenot1
tag

akkor újratelepítés, és kitakarítás :P

(#20250) tserrof77 válasza littlejohnny (#20248) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nézd meg a taszklistát, nem-e az svchost.exe zabálja le, ha igen, kapcsold ki az automata frissítéseket.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.