Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Lenry


Lenry
félisten

sziasztok!

mi a hibás, ha egy noti akkuja nem tölt? akárhányszor ráhúzom az egeret az ikonra, a Windows közli, hogy az akku 83%-on áll és nem töltődik.
ha megszűnik a betáp, akkor azonnal le is áll a gép, szóval a jelek szerint se ki, se be nem megy energia az akkuba/ból

két éves akku, AIDA64 szerint 67% az elhasználódás mértéke (bár azt nem tudom, hogy az a számláló 0-ról vagy 100-ról indul-e)
a noti egy Samsung NB350

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20652) HeliumA válasza Lenry (#20651) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Zárlatos az egyik cellája az akkunak. Vagy hálózatról használod, vagy veszel egy másik akkumulátort.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20653) HeliumA válasza magyar1997 (#20650) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Szerintem venticsere a megoldás, valószínű a csapágyazása mehetett tönkre. nem drága alkatrész, csere is egyszerű (bár volt szerencsém olyan lapeszhoz ahol nem 1xű).

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20654) magyar1997 válasza HeliumA (#20653) üzenetére


magyar1997
tag

Értem. Sajnos nem találtam ehhez a laptophoz való ventit sehol. Tudnál segíteni, ahol találnék?

FTTB 1000/300

(#20655) Lenry válasza HeliumA (#20652) üzenetére


Lenry
félisten

akkor akkucsere lesz
köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20656) tserrof77 válasza magyar1997 (#20654) üzenetére


tserrof77
senior tag

Még az olajozás is segít, bár az csak tüneti kezelés lesz, pár hónapot még kihúzhatsz vele (már ha egyáltalán lehet olajozni)

E-bay-en találsz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20657) magyar1997 válasza tserrof77 (#20656) üzenetére


magyar1997
tag

Rendben. Köszönöm szépen a segítségedet!

FTTB 1000/300

(#20658) fecs


fecs
senior tag

Adott egy Acer Aspire E1-531-es laptop.
A zsanér összecsukáskor megemeli a burkolatot. Rossz nézni. Még rendben működik.
Mit lehet tenni?

Pixel 6a

(#20659) HeliumA válasza fecs (#20658) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Volt szervizelve a lapesz?

Ha igen, akkor valószínűleg a zsanér van elmozdulva, ez lehet csavarhiány vagy rosszul rögzítették. Esetleg a zsanér takaró lemez van rosszul vissza pattintva.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20660) HeliumA válasza magyar1997 (#20657) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Én találtam hirdetést a te gépedre.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20661) fecs válasza HeliumA (#20659) üzenetére


fecs
senior tag

Nem volt szervizelve, szétszedve. Sérülés sem érte (nem ejtettük le). Össze lehet nyomni a rést, de minden nyitás/csukás szétfeszíti a 2 elemet egymástól. A résen betekintve műanyagnak tűnik a zsanér, ami mintha el lenne gémberedve. Csak az egyik oldalon jelentkezik a probléma.

Pixel 6a

(#20662) magyar1997 válasza HeliumA (#20660) üzenetére


magyar1997
tag

Elküldenéd PÜ-ben? :)

FTTB 1000/300

(#20663) tserrof77 válasza fecs (#20661) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ki vannak szakadva a zsanért fogó csavarfészkek. Én javítok ilyeneket.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20664) Dell XPS válasza fecs (#20661) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ki van törve a csavarfészek a burkolati elemekből (bottom case, top case), ezért nem tart megfelelően a zsanér.

Üdv, Dell XPS

(#20665) beach head válasza harkhon (#20645) üzenetére


beach head
senior tag

Átvált magától, vagy win 8.1 esetében lehet úgy is jobb klikkel rányomsz az indítandó progira és ott ki lehet választani melyikkel futtassa. Vagy az nvidia beállításánál is meglehet adni. De elvileg alapból áltvált dedikáltra ha nagyobb teljesítményre van szükség.

(#20666) tommark33


tommark33
csendes tag

Sziasztok,

2 in 1 típusú (tablet, notebook egyben) notebookot akarok venni. 3 közül szerintetek melyiket érdemes megvenni, kb egy ában lennének ilyen processzorral:
Intel® Pentium® Quad Core N3530 (2.16 GHz/2 MB gyorsítótár)

http://www.toshiba.hu/laptops/satellite/Satellite-radius-11-L10W-b/
http://www.dell.com/hu/p/inspiron-11-3147-laptop/pd
http://shop.lenovo.com/hu/hu/laptops/lenovo/flex/flex-14/#tab-jellemzők

Köszi

(#20667) HeliumA válasza tommark33 (#20666) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Attól függ mire használnád

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20668) barkzso válasza Dell XPS (#20636) üzenetére


barkzso
csendes tag

Köszi a választ.

Két memó felváltva kivéve, alaplapi elem cserélve. Semmi hatás.

Azt hiszem elviszem szervizbe :(

Acer ASPIRE, Core I7, 8GB RAM, Radeon, SSD...

(#20669) artiny


artiny
őstag

Hasznalt laptopot hogyan tudok megvasarlas előtt leellenőrizni szoftveressen/mit inditsak el prime95 vagy mit szoktak ilyenkor/?

(#20670) kali válasza artiny (#20669) üzenetére


kali
legenda

az aida64 elég részletesen kielemzi hardveresen is, illetve bizonyos tesztekre is képes.
amennyiben külön tesztelnéd részletesen a lehetséges hardvereket, úgy memtest86(+), hd sentinel, tft control, illetve stabilitásra az orthos.

(#20671) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Újonnan vásárolt Lenovo z710 laptopomra milyen operációs rendszert telepítsek és azt honnan tudom letölteni? Segítségeteket előre is köszönöm. Bocs az értetlenkedésért.

(#20672) tommark33 válasza HeliumA (#20667) üzenetére


tommark33
csendes tag

Böngészés, letöltés

(#20673) artiny válasza kali (#20670) üzenetére


artiny
őstag

koszi szepen.
Ha pl egyet futtatnek,mivel nem ismerem az eladot akkor melyiket ajanlod az aidat64 futtatni egy 10percet?
a hd sentinelt azt mindenkepp elinditom majd.

(#20674) ozzzy21 válasza tommark33 (#20672) üzenetére


ozzzy21
csendes tag

😃

[ Szerkesztve ]

(#20675) HeliumA válasza artiny (#20673) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Ugye az AIDA64 az mondja meg hogy valóban az a cucc van benne amit a hirdető megadott. A HD Sentinel meg a HDD állapotát méri fel. Még érdemes a Battery Care-t is feldobni rá, hogy az akkumulátor állapotát is lásd, mert az sem olcsó cserélni. Alap rendszer monitorozásra a CPU-Z is elég.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20676) artiny válasza HeliumA (#20675) üzenetére


artiny
őstag

Gondoltam meg 3d markra is mivel van a notebookban dediklqt graf.kartya....es az is hajtja valamennyire a cput.

[ Szerkesztve ]

(#20677) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy noti:
i5 m520, 4gb ram(2x522=1066mhz), samsung ssd830, integrált vga.
kérdés, hogy megéri váltani egy
i5 3230M, 4gb ram, ugyanezt a vinyót áttéve, nVIDIA Quadro NVS 5400M 4 GB DDR3 RAM?
Mekkora sebességnövekedés várható?

A mostani gép nem garis, amire váltanék, az igen.
A mostaniban 2x2 ram van, és max 8-at kezel le, a kiszemeltben elvileg 1x4, és 16-ot kezel le. (kezdésnek vennék bele +8gb-ot, amit később lehet bővítenék 16-ra)

Amire használatos a gép: netezés (firefox, opera, chrome, mindegyik több ablakkal, lightroom, photoshop, office, stb, tehát nem játék)

Az "új" noti 130 lenne, a meglévő sztm 50 körül menne el.
A teljesítménynövekedés megéri a ráköltött összeget?

(#20678) HeliumA válasza artiny (#20676) üzenetére


HeliumA
aktív tag

Felesleges hisz azzal a GPU és a CPU grafikus képességeit teszteled, amit egyéb tesztekből is elolvashatsz. Na és persze eléggé időigényes egy jó teszt. Nem tudom lesz e valaki aki azt megvárja.

"A Pénz valóban nem boldogít, mert nem érzem magam boldogabbnak most, hogy 500m$-om van, mint amikor 400m$-om volt" /Arnold Schwarzenegger/

(#20679) MurdR válasza sbazsi (#20677) üzenetére


MurdR
veterán

Mi az amiről váltanál, és mi az, amire váltanál. Itt nem csak az összezevő a lényeg, hanem hogy milyen kategóriát képvisel. 130ért én valami bika használt üzletit vennék a helyedben. (bár ha NVS, akkor gondolom business class a noti...)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20680) Dell XPS válasza sbazsi (#20677) üzenetére


Dell XPS
veterán

Komoly változást tapasztalnál a leírt alkalmazásoknál, így megéri fejlődni mindenképpen. :K

dGPU paraméterét elírtad (VRAM: 1GB), kijelző kérdése ? :)

(#20679) MurdR: +1 ) Lenovo Thinkpad lesz szvsz..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#20681) sbazsi válasza Dell XPS (#20680) üzenetére


sbazsi
veterán

T410->T530

Kijelző: 1600x900, és dokkolóban full hd.

Még annyi, hogy a t410-en win7pro64bit van, az 530-on win8pro64bit

Szóval azt mondjátok megéri?

[ Szerkesztve ]

(#20682) Dell XPS válasza sbazsi (#20681) üzenetére


Dell XPS
veterán

Áhh..nem kérdés, főleg a megfogalmazott igényekre.

Üdv, Dell XPS

(#20683) ozzzy21 válasza ozzzy21 (#20671) üzenetére


ozzzy21
csendes tag

Újonnan vásárolt Lenovo z710 laptopomra milyen operációs rendszert telepítsek és azt honnan tudom letölteni? Segítségeteket előre is köszönöm. Bocs az értetlenkedésért.

(#20684) Kbali válasza ozzzy21 (#20671) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én win 8.1-et tennék rá, gondolom ahhoz kaptál driver lemezt is.
Vedd meg boltban OEM-ként.

(#20685) kali válasza HeliumA (#20675) üzenetére


kali
legenda

az aida64 az akkumulátor állapotát is jól, elég részletesen kijelzi.

(#20686) ozzzy21 válasza Kbali (#20684) üzenetére


ozzzy21
csendes tag

Az egy kicsit drága lenne. Sajnos 😀

(#20687) Kbali válasza ozzzy21 (#20686) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak gratulálni tudok.... amit feszegetsz az a legmagasabb szintű warez :W
Tegyél rá Ubuntu Linuxot, vagy Mint-et, azok ingyenesek.

(#20688) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyasmi, hogy USB portra dugható bővítőkártya foglalat?
:F
Vettem egy tök új notebookot, még Expresscard bővítőhely sincs rajta, csak USB 2 és USB 3.
Ez eddig tök jó, csakhogy kéne valami megoldás a Firewire csatlakozásra, egy régebbi kamera kedvéért.
Ahogy olvasom, olyan hogy Firewire és Usb konverter, olyan nem létezhet, mert közvetlenül akar memóriába dolgozni a Firewire.

Ezért gondoltam, hogy talán létezik külső alkalmasság arra, hogy Expresscardot vagy PCMCIA-t használjon az ember.

Szerintetek?

(#20689) tserrof77 válasza mckay (#20688) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pici kotrás íbéjen és íme :DD :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20690) mckay válasza tserrof77 (#20689) üzenetére


mckay
aktív tag

És tényleg!
Bár zavarba ejtően olcsó...
:-)
Kotortam én, csak magyar oldalakon, oszt nem találtam semmit.
Thx!!!

(#20691) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Egyik ismerősömnek keresek laptophoz magyar billentyűzet matricát, tudok ajánlani nekem valakit, ahol lehet ilyet kapni?
Lenevo BXXX van neki.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20693) artiny


artiny
őstag

Helotok

A kerdesem az lenne,hogy egy

Intel HD 4400 jobb e mint egy dedikalt Nvidia GT 520M ,vagy egy AMD 6630M ?
Ha nem akkor kb mennyivel jobbak

(#20694) kali válasza artiny (#20693) üzenetére


kali
legenda

szia,

hozzávetőleges viszonyítási alapnak jó ez a rangsor; link

(#20695) Kbali válasza Speeedfire (#20691) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pl itt: laptopsystem.hu

(#20696) Kbali válasza #32839680 (#20692) üzenetére


Kbali
nagyúr

A laptop gyártójának honlapjáról telepítsétek, hiába esetleg reginek tűnik

(#20697) Speeedfire válasza Kbali (#20695) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20698) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Hozzám került egy őskövület: HP 6720s.
Azzal a problémával került hozzám, hogy csak úgy kikapcsol. Gondoltam az OS lesz a ludas, mivel xp van rajta, szal nem tegnap lehetett újrahúzva.
Na hát gép bekapcs (5 perc bios post gép..már ez se normális), asztal előjön, aztán paff, gép leáll.
Na jólvan mondom, gép reinstall. Windows 7 felment, majd amikor jönne be az asztal, a gép megint leáll (se kép se hang).
Gondolkoztam rajta hogy szétszedem, és esetleg egy újra pasztázást megejtek rajta, mert baromi forró volt az egész lapos, a venti meg kb mindig maxon megy. De ezt el is vetettem akkor, amikor hidegen indítottam el, és akkor is az asztalnál purcant meg.
Itt gondoltam azt, hogy talán a vga halt meg (vagy kezd meghalni). Bios-ban lazán elvoltam kb félóráig, akkor nem kapcsolt ki (itt is maxon megy a venti).

Gondoltam ráküldök egy memtest-et. Bebootolt pendrive-ról, eljutott 32%-ig, aztán megint meghalt. Burkolat elég meleg.

[Gyanítom hogy valamivel leöntötték, mivel kb az összes billentyű bevan ragadva, még a tapipadnál évő "bal és jobb klikk" is.]

Valami ötlet? Alaplap hiba talán? Vagy kuka?

Bocsi ha rossz a topic :R

(#20699) BRIKLY válasza BRIKLY (#20345) üzenetére


BRIKLY
veterán

Tudom,legegyszerűbb megoldás,hogy dobjam ki, de azért hátha van valami megoldás.. :)

(#20700) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Laptop: HP Probook 6555B
W 7 64
Probléma a webkamera telepítése. Hiába próbálom a supportról leszedett drivert telepíteni, ezt dobja ki.

A neten láttam külföldi oldalakon, más is beleszaladt a problémába. Megoldást nem találtam rá. Az eszközkezelőben sem látom. Lehet valahogy be kellene kapcsolni?

Köszi a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.