Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Dell XPS válasza klarkzone (#21599) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mint statisztika valóban GPU gyanús, vagy NB, de nem kizárt egy kijelző elektronika hiba sem. Látni kell(ene) a leírt jelenségeket, de még így sem árt kizárni a hibakörből.

Üdv, Dell XPS

(#21602) klarkzone válasza tserrof77 (#21600) üzenetére


klarkzone
tag

Köszönöm a válaszokat, készítek róla majd egy videót, és pontos típusszámmal teszem fel a kérdést. :R

(#21603) sid87


sid87
senior tag

Hello!

Egy ismerősöm filmet nézett, közben kék halál lett. Bekapcsolni utána meg harmadjára tudta. Maga a win betöltése is lassú. Mi lehet ez?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#21604) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Van egy Ideapad Y580-as gépem. A probléma annyi lenne hogy ha csak az asztalon megnyitok valamit, netezek vagy ilyesmi, már 55-60 fokos a proci és teker a venti benne ezerrel. Ennek így kell lennie, vagy tudok valamit tenni ellene? Esetleg újrapasztázás? Bocsi még laikus vagyok a témában, eddig csak asztali gépem volt.

(#21605) Dell XPS válasza sid87 (#21603) üzenetére


Dell XPS
veterán

Okozhatja rendszersérülés is, de lehet hardver hiba is. Nézzetek rá a merevlemezre egy teszt erejéig (HD Sentinel).

(#21604) freestyée: i7 -es procival egyáltalán nem meglepő hőmérséklet, de terheléssel ellenőrizve többet látunk. Mondjuk ha még nem volt pasztázva, akkor azonnal el lehet kezdeni, mert a gyári igen gyalázatos szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#21606) WaterWawe válasza Dell XPS (#21605) üzenetére


WaterWawe
őstag

15 perc BF3 után, a processzor és a GPU is max 79 fokosak voltak. Viszont a játék után nem nagyon hűl le és a venti folyamatosan teker benne.
Találok erre valami útmutatást hogy hogy szedjem szét és kezdjek neki a pasztázásnak?

(#21607) Dell XPS válasza WaterWawe (#21606) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tűnik gázosnak, PCH chip lehet még érdekes, illetve CPU/VGA tápáramkörök.

User manual, és Youtube videó: Y580 disassembly

Üdv, Dell XPS

(#21608) tserrof77 válasza WaterWawe (#21606) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha még garanciális, NE állj neki.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21609) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors, amatőr kérdésem.

Van egy HP ProBook 4515s-em. Van arra mód, hogy miután szétszedtem, a merevlemezét rá tudjam kötni az asztali gépemre, sata, vagy hasonló csatlakozók segítségével?

(A notebook alaplap hibás, működésképtelen)

Előre is köszi!

(#21610) Tim82 válasza csokad (#21609) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, ugyanolyan SATA csatlakozói vannak, mint a desktop vinyóknak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21611) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Februárban vásároltam egy Lenovo Y50 notebook-ot. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha például a Facebook-on beszélgetek valakivel és smiley-t ír vagy én neki azt miért nem látom a notebook-on? Asztali számítógépen ez a jelenség nem fordul elő csak itt produkálja. A másik kérdésem az, hogy két videókártya is van a notebookban, miért történik az, hogy a cmd elindítása után nagyon kicsiben látom az ablakot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv. bwin.party

(#21612) szabonagyur válasza bwin.party (#21611) üzenetére


szabonagyur
félisten

2. dolog beállításokban állítsd át a betű méretet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21613) csokad válasza Tim82 (#21610) üzenetére


csokad
senior tag

Koszonom szepen! Remelem a formazas is menni fog. :R

(#21614) sid87 válasza Dell XPS (#21605) üzenetére


sid87
senior tag

Igen, ellenőrizve lett azzal, és hibátlan eredmény született. :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#21615) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

melyiknek van nagyobb fényereje ?!

t500 vs t410

érdemes lecserélni t500-at 410-re? (HDMI miatt lenne a csere )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#21616) Tim82 válasza MrRL19 (#21615) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kijelzőtől függ., mindkettőt szerelték legalább két, de inkább többféle panellel...

HDMI a T410-en sem lesz, de ott legalább a DisplayPort már hangot is át tud vinni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21617) MrRL19 válasza Tim82 (#21616) üzenetére


MrRL19
senior tag

nekem az a lényeg , menjen ;] , egyébként majd a jövőben cserélem vmi újabb thinkpadre (max fél éve múlva)
100k fél év múlva mik lesznek a választékok nagyjából ?! :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#21618) szabonagyur válasza MrRL19 (#21617) üzenetére


szabonagyur
félisten

100-ból fél év múlva is kb azok lesznek amik most, max 1-1 jobban felszerelt verziót is ki lehet majd fogni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21619) MrRL19 válasza szabonagyur (#21618) üzenetére


MrRL19
senior tag

köszi a válaszokat :R a ki szemelt lapos egyébként t420 :)

(itthon faternak az van ami még anno az enyém volt , de most már vissza sírom :( ;] :DD lenovo t420s i7 )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#21620) szabonagyur válasza MrRL19 (#21619) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen jó választás, természetesen nézz körül, de a T430 az annyira nem régi még, hogy ennyiért utánad dobják.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21621) MrRL19 válasza szabonagyur (#21620) üzenetére


MrRL19
senior tag

na igen a t430 az még jobb lenne :) remélem ki fogok majd vmit :C

de most meg elégszem t500 . . .

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#21622) bdani94 válasza mttssz (#21562) üzenetére


bdani94
tag

Hát elvileg 4gb van rajta de ugye ebböl 2gb megeszik a GPU :) Most 8.1 van azért néha megdöccen :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#21623) albert8


albert8
addikt

Helló!
Olyan problémám lenne, hogy leformáztam a merevlemezeket és felraktam a rendszer az ssd-re a hdd-t meg sajna nm ismeri fel. Valami driver kellene vagy mi lehet a probléma?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#21624) szabonagyur válasza bdani94 (#21622) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy eszi meg a GPU, max akkor ha úgy van beállítva fix értéken, amúgy meg dinamikus. A Gépbedben levő VGA soha az életben nem fog 2GB RAM-ot elhasználni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21625) tserrof77 válasza albert8 (#21623) üzenetére


tserrof77
senior tag

BIOS-ban látszik (tudom, hülye kérdés) Eszközkezelőben is? Mert lehet, hogy a partíciót törölted? Vagy "csak" formáztad?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21626) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az olyan notebookokba, melyekbe van m.2 Sata SSD foglalat, milyen SSD-t lehet szerelni? Ezek az m.2 Sata SSD-k ilyen kártyák? 240-250GB-os kártya érdekelne. Néztem videókat a HP ProBook 430 G2 gépről szétszedve, nem láttam hogy hol van benne ez az m.2 SATA hely.

Ilyenkor maradhat benne a gyári HDD is és pluszba belekerül még egy SSD kártya is? Windows 8.1 képes települni mindenféle driver telepítgetés nélkül is az ilyen SSD kártyákra?

(#21627) szabonagyur válasza The.Bali (#21626) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van lényegében úgy néz ki mint egy WIfi kártya.

Ha van a gépben msata hely akkor persze maradhat az SSD. Win7 és Win8 simán települ rá, egyes régebbi gépekben lehet olyan, hogy csak cache-nek volt használható ez a port.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21628) The.Bali válasza szabonagyur (#21627) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Tehát akkor maradhat együtt az SSD kártya és a HDD.
Fura, hogy a HP sehol nem írja még a gyári oldalán sem ezt az m.2 SATA portot.

Köszi az infót!

(#21629) szabonagyur válasza The.Bali (#21628) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írja azt: 5. oldal körül

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21630) klarkzone


klarkzone
tag

Sziasztok ismét a kijelző vibrálással fordulok a fórumozókhoz, a notebook pontos típusa: AcerTravelMate 6463WLMI YT link a fehér villanás egy pillanatra látszik a videón. Teljesen magától csinálja, én vagy zárlatra gondolok, ami abból fakadhat, hogy többször szét volt szedve a CMOS elem csere miatt (ropira), vagy hardveres problémára.

(#21631) sewente


sewente
tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam kézhez az új ASUS N550JK CN059D laptopomat.

Jobb felső sarokban tapasztalok egy kicsit intenzívebb bevilágítást, bár csak teljesen fekete képnél zavaró.
Olvastam hogy az IPS LED monitoroknál ez gyakori jelenség.

Érdemes visszavinni boltba? Tudnak vele mit kezdeni? Esetleg ha cserélik, az új is ilyen lesz? vagy csak szokjam meg?

Köszi

(#21632) adika4444 válasza sewente (#21631) üzenetére


adika4444
addikt

Sztem vidd vissza ha zavar, mutasd meg, max azt mondják hogy ezt nem cserélik, de egy kört érdemes lenne menni vele.

üdv, adika4444

(#21633) tserrof77 válasza adika4444 (#21632) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha webáruházból vetted, simán visszaküldeném a 8 napos elállásra hivatkozva...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21634) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van nálam egy FS Amilo PI 2540-es laptop és pontosan ugyanez a baja van amit a linkelt videóban láttok.
Szerintetek egy egyszerű forrasztás elég neki vagy cserélni kell az egész aljzatot?
A segítséget előre is köszönöm.

Videó

(#21635) hoax válasza Dzsabba (#21634) üzenetére


hoax
aktív tag

Cserélni kell! A DC aljzat középső tüskéje el van törve. Ha csak rátaknyol az ember egy kis ónt, az nem javítás, csak tüneti kezelés ideig-óráig...

Don't panic!

(#21636) Dzsabba válasza hoax (#21635) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ettől tartottam.Akkor keresek egyet valahol.
Köszönöm.

(#21637) Kbali válasza tserrof77 (#21633) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerencsére már nem 8 munkanap, hanem 14 nap az elállas, de nincs pénz vissza rögtön. Amúgy valszeg a következő is pont ilyen lesz.

(#21638) szabonagyur válasza sewente (#21631) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kérdezz rá Asus témában, ott most elég sokan használják ezt a típust megmondják mi az általános tapasztalat. De 3 dolgot ne felejts el:
1. Asus N550 fogyóban van, tehát lehet már ez nem lesz helyette
2. Nincs garancia, hogy a következő géped nem ilyen lesz vagy akár rosszabb
3. A boltnak 30 napja van a pénzed vissza adnia, nem kötelező de ez a maximum.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21639) sewente válasza szabonagyur (#21638) üzenetére


sewente
tag

Voltam a boltban és azt mondták jelentsem be a hibát az ASUS honlapján és garanciálisan megcsinálják. Futár felveszi, elviszi szervíz, aztán futár vissza... 2 hét és megcsinálják.
Csak hát elég gáz hogy a zsír új laptopot egyből a szervízbe kell küldeni...

(#21640) szabonagyur válasza sewente (#21639) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt már ott elcseszted, hogy ha ez tényleg hibás dolog simán elállhatnál a vásárlástól, nem mondhatnak semmit. Új laptopot nem szervizzel kéne kezdeni, főleg nem úgy, hogy 2 hétig nincs gép. 2 hét pont annyi idő amennyi idő alatt még előjöhetett volna más hiba és elállhatnál ha esetleg a bevilágítás nem zavarna annyira.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21641) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok! Van egy ASUS X52F-SX240D notim. Érdeklődnék hogy SSD-t belelehet-e rakni HDD helyére és hogy az gyorsítana-e a rendszeren?

(#21642) szabonagyur válasza Habsteve (#21641) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Persze, simán bele lehet rakni, és gyorsulna is rendesen az alap dolgok hétköznapi használat során.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21643) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy melyik az erősebb mobil processzor?
Nem az, hogy melyiknek magasabb a frekije, hanem használat közben melyiket fogom gyorsabbnak érezni? (Általános felhasználásra kell gondolni, Firefox, néha Photoshop.)

Core i7-2760QM (sandy bridge) több mag és szál, duplaannyi cache, de régebbi
vagy
Core i5-4300U (haswell) kis fogyasztás, újabb gpu

És még, hogy a haswell hd4400-a mennyivel jobb a sandy hd3000-esénél?

Eközött a két gép között vacillálok most nagyon, és ezért kérdezem..
Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#21644) szabonagyur válasza Wyll (#21643) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha csak a 2 procit nézzük egyértelműen a i7 hiszen az 4 meg 8 szálas, míg a i5 az U-s, 2 mag 4 szálas.
DE mivel lényegében általános dolgokra akarod használni az i5 bőven elég neked, nekem is ilyenem van és tökéletes mindenre, a néha PS-hez is elég az i5.

HD4400 amúgy sokkal erősebb a HD3000-től és nem tudom mennyire számít neked de ha Win10re szánod magad a HD4400-hoz biztos lesz normális driver.
Amúgy meg a garancia is a i5-s gép mellett szól, meg ha számít az U-val az akksi idő is elég jó.

Ja meg a lényeg, az i5-nél van SSD is, az dob igazán az átlag dolgokon nem a sok mag.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21645) Wyll válasza szabonagyur (#21644) üzenetére


Wyll
őstag

SSD-t ígyis úgyis tennék a másikba is, szóval nem ez a fő szempont :B
Meg az i5 bár tényleg kevesebbet fogyaszt, de ott az akksi is csak feleakkora...

Nagyon vacillálok, nem tudom eldöteni, hogy melyik legyen, de köszi a véleményt!
HD3000-hez nem igazán jó a driver-ellátottság?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#21646) szabonagyur válasza Wyll (#21645) üzenetére


szabonagyur
félisten

E7440-em van szóval nem a levegőbe beszélek, munkahelyen egész nap elvagyok töltő nélkül, tehát bírja hidd el ;)
Lehet az akksi számadatokban fele akkora, de az az i7 nem épp energiatakarékos, ott szerintem egy tökéletes akksival a 2 óra filmezés ha meg van.

Ahogy írtam Win10 esetén jön a problémás rész, ott a Sandy gépekhez már csak a beépített driver lesz, ami vagy jó vagy nem, míg a Hasswell teljes értékű támogatást fog kapni.

Én biztosan a E7440-et választanám, hiszen msata port, 2 év gari, újabb is, van hely még egy HDD-nek, nagyon könnyű gép. Ehhez már nem kell nyúlnod, max újratelepíted és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21647) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Sziasztok!

Biztos láma kérdés, de hogy tudom beállítani egy dedikált vga-s notinál, hogy ne az intel vga-t használja, hanem a dedikáltat?

Windows 8.1 64bit a rendszer, van egy Intel HD 4000 és egy Geforce GT 525M. Nem lehet az intelt teljesen kilőni?

Előre is köszönöm!

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#21648) szabonagyur válasza Gabbo (#21647) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kikapcsolni nem lehet, de Nvidia beállításaiban van erre opció, de ha kell az erő vált automatán csak legyen fent minden driver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21649) Gabbo válasza szabonagyur (#21648) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Fent van minden driver, viszont egyes programoknál mégsem vált! Jobb egérgomb, futtatás grafikus processzorral nevű menüpontban tudok átváltani.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#21650) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Aida hol mutatja meg, hogy az Acer Aspire 5315-be mennyi ram foglalat van? - csak onnan gondolom, hogy 2 mert tudja a dual channel memory-t de ezen kívül mást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.