Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Dell XPS válasza moorland (#21696) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg merevlemez nélkül, ill ellenőrizd az állapotát.

Üdv, Dell XPS

(#21702) hoax válasza bugmenot1 (#21700) üzenetére


hoax
aktív tag

Miért csodálkozol? Sandy Bridge alapú proci és még az integrált VGA is ki van hajtva. Miért ne fűtene...?

Don't panic!

(#21703) bugmenot1 válasza hoax (#21702) üzenetére


bugmenot1
tag

oké.. :B csak azért írtam, mert nem értettem, miért megy 80 fokra, ha jó a hűtő... amikor megy a játék (world of tanks), néha megvan a 28-30w is :Y :C ettől nem lesz baja?

(#21704) hoax válasza bugmenot1 (#21703) üzenetére


hoax
aktív tag

Teljesen elfogadható hőfoknak számít, ne ess pánikba! ;)

Don't panic!

(#21705) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy Asus netbook azt produkálja, hogy egy ideig van internet wifi-n aztán meg nincs egyszerűen nem enged csatlakozni.
Most visszakerült hozzám és látom, hogy a hálózati kapcsolatok/adapter résznél nincs ott a wifi adapter így internet sincs.
Csak ezek vannak jelen:
- Helyi kapcsolat TAP-Windows Adapter V9
- Helyi kapcsolat 2 TAP- Win32 Adapter OAS
- Helyi kapcsolat 3 TAP-Windows Adapter V9#2

Mitől tűnhet el a wifi adapter? :F
számomra eddig rejtély

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21706) hoax válasza anonymus89 (#21705) üzenetére


hoax
aktív tag

Vagy a wifi adapter ment tönkre, vagy a chipset kezdett el szórakozni. Cserélj wifi adaptert és rögtön kiderül!

Don't panic!

(#21707) sityu17


sityu17
tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki tudna választ adni?

[link]

Köszi!

(#21708) anonymus89 válasza hoax (#21706) üzenetére


anonymus89
addikt

3 is van relatek, broadcom, qualcomm ezekből melyiket?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21709) hoax válasza anonymus89 (#21708) üzenetére


hoax
aktív tag

Amelyikhez a legkönnyebben találsz driver-t... Próbára mindegy!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#21710) anonymus89 válasza hoax (#21709) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos nem változott a helyzet, olyan mintha meghalt volna. Az eszközkezelőben nincs jelen felraktam a chipset drivert még1x de újraindítás után így sem jelenik meg.

Mit lehetne még tenni? (maga a wifi állapotjelző led világít folyamatosan)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21711) voyager4.4 válasza anonymus89 (#21710) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nézd meg egy live linuxxal, hogy működik-e a kártya. Még ha broadcom akkor is mennie kell liveban.

no fate but what we make

(#21712) hoax válasza anonymus89 (#21710) üzenetére


hoax
aktív tag

Egyébként konkrétan milyen ASUS notiról van szó?

Don't panic!

(#21713) anonymus89 válasza voyager4.4 (#21711) üzenetére


anonymus89
addikt

Szétszedtem kivettem a kártyát picit kitakarítottam majd vissza de most sem látja. Eddig amúgy hol ment hol nem.

hoax: Asus x200m

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21714) vadkutya01


vadkutya01
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy laptopot előtelepített Windows 8.1-gyel. Raktam bele ssd-t, amire a hdd-ről klónoztam a windowst, mivel termékkulcsot külön nem kaptam hozzá és csak úgy simán nem tudtam volna telepíteni ssd-re.
Olvasgattam kicsit és több helyen is írták, hogy a biosban van tárolva a kulcs és tiszta, újratelepítés nem lehetséges, csak a merevlemez recovery partíciójáról oldható meg a windows visszaállítása.
Emiatt nem tudom úgy particionálni a merevlemezt adattárolásra, ahogy nekem kellene. Van egy 370 gb-os, amin a windows van és van egy 500 valahány gb-os partíció.
Az egyik ismerősöm azt mondta, vannak programok, amik kiolvassák a kulcsot a biosból. Ha megvan a kulcs, akkor a merevlemezt szerintetek 0-ra gyalulhatom és utána szabadon hozhatok létre partíciókat?
A lenti linken a microsoft hivatalos szoftvere található, amivel pl. az előtelepített windows tulajok tudnak telepítő médiát létrehozni.
Megerősítést kérnék a hozzáértéktől, hogyha ezzel megvagyok(telepítő média), ezután az ssd-re a kulccsal bármikor újratelepíthetem a windows-t és a merevlemez recovery partíciója nem fog kelleni?!

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-8/create-reset-refresh-media

[ Szerkesztve ]

(#21715) anonymus89 válasza voyager4.4 (#21711) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudom egészen pontosan mit takar a live linux de amivel próbáltam: knoppix, Hiren's boot cd mini xp, gparted.
Wifi-t nem dobott fel nekem, ha rádugtam a hálókábelt akkor egyből volt wifi.

Így mi lehet a gond?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21716) voyager4.4 válasza anonymus89 (#21715) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egy friss ubuntuval még tehetnél 1 próbát. Bedobod a dvd-t/usb-t és a "rendszer kipróbálását" választod, úgy látni fogod, hogy mi működik. Amikor bedugtad a "hálókábelt" akkor biztos wifin volt net utána, nem az UTP-n jött ? :F Elég hw hibának tűnik nekem.

no fate but what we make

(#21717) anonymus89 válasza voyager4.4 (#21716) üzenetére


anonymus89
addikt

Én hülye háló kábel csatlakoztatása után nem wifi volt hanem net elérés.... :W
Tehát volt internet de csak akkor ha az utp kábelt csatlakoztattam.
Felhívtam az Asus MO.-t ők mondták szerviz lesz küldjem vissza a készüléket.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21718) mttssz válasza vadkutya01 (#21714) üzenetére


mttssz
senior tag

Azt hol olvastad hogy mivel a BIOSban van a kulcs nem tudsz újratelepíteni rendesen? Működik az úgy is, csak a jelenleg rajtalevő verziót kell felrakni és megától beaktiválja magát.

(#21719) szabonagyur válasza vadkutya01 (#21714) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Gugliba ird be: Rweverything kb 3-4. Találat leírja hogyan használd kulcs olvasásra. (linket nem tudok adni telorol)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21720) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv. all!!!

Tudna nekem Bárki Segíteni??? :F :F

HP Compare 8510P Laptopba keresek Hűtést! akár venti nélkül is!

De sehol sem találok. a VGA hőcsöve el szált. semmennyi hőt nem szállít. viszont a gpu felett 2-3 perc alatt rettentő forró lesz! és a laptop ki kapcsol!

Újra pasztáztam. venti megy. kifújja a levegőt ami kb hideg!!

S.O.S!!!! :F :R :W

(#21721) bdani94 válasza szabonagyur (#21624) üzenetére


bdani94
tag

na most kicsit hülyének érzem magam :D Hol lehet és tudom ezt megnézni? :) illetve átállitani ? :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#21722) szabonagyur válasza bdani94 (#21721) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hol láttad egyáltalán, hogy ennyit vesz le?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21723) vadkutya01


vadkutya01
csendes tag

MaTMaN és szabonagyur, kössz a válaszokat! A kulcs már megvan és ha legközelebb nem aktiválna automatikusan, ott lesz talonban felírva.

(#21724) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Lenne egy lenovo G580 gép a a kijelző panelja igencsak megült és kicserélném, eredetileg egy ilyen volt benne: 15,6"-os HD-kijelző (1366 x 768)

Ezt ki lehetne cserélni szerintetek 1600x900-as panelra? [link] És ha igen akkor hogy a szalag kábelt is kell cserélni?

Mert szalagkábel csere megoldana az interlaced problémát is?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#21725) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Vettem egy asus X552L laptopot. olyan gondom lenne vele hogy wifit nemtudom sehogy bekapcsolni.
Biosban nincs tiltva, eszközkezelő nem látja (ellenben egy ismeretlen hálozati vezérlőt igen, amit persze nem lehet frisiteni) van 4 driver gyártó oldalán, bár kimondottan ehhez a típushoz nem találtam (X552LA és X552LD van) egyikkel sem megy. :(

valakinek valami ötlet? win7 az oprendszer frissen rakva...

(#21726) tserrof77 válasza intercooler (#21725) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szia!

Innen töltsd le a Segédprogramok alpontból a Wireless Console-t, utána már tudod majd telepíteni a wifit.

Az, hogy a teidben melyik van, a következő képpen tudod kideríteni:

Eszközkezelő--> jobbgomb az ismeretlen eszközön--> Tulajdonságok --> Részletek --> Tulajdonságoknál a lenyíló listában "Hardverazonosító" --> Ami az "Értéknél" van, kimásolod vágólapra, gugliba be, és találatoknál ki fogja a nevét már hozni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21727) intercooler válasza tserrof77 (#21726) üzenetére


intercooler
őstag

Annyit elértem hogy betudom kapcsolni FN+F2

ismeretlen eszköz azonosítója:

PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_660511AD&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_660511AD
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280

(#21728) tserrof77 válasza intercooler (#21727) üzenetére


tserrof77
senior tag

Broadcom :DD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21729) intercooler válasza tserrof77 (#21728) üzenetére


intercooler
őstag

:R :R :R

(#21730) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok!
A laptop kisebb mozgatás hatására is kikapcsol. Magyarul, ha kicsit kintebb, vagy bentebb hajtom kb 10°-al.
Érdemes nekiállnom otthon bütykölni? Ha igen, akkor mit próbáljak? Vagy mindenképp vigyem szervizbe? Nincs már rajta garancia.

[ Szerkesztve ]

(#21731) Kbali válasza Keil Walker (#21730) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak a kijelző kapcsol le, vagy az egész gép. Ha a kijelző, akkor jó eséllyel szalagkábel hiba. Ha az egész gép, akkor más a bibi.
Ha esetleg pontosabban leírod a hibajelenséget, ill. megmondod, hogy milyen típusú gép, talán több segítséget fogsz kapni.

(#21732) Keil Walker válasza Kbali (#21731) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Köszi a választ. Este megpróbálok rá időt szakítani és leírok mindent részletesen reprodukálva a hibát. Most csak emlékezetből tudnám felidézni és úgy félő, hogy valamit tévedek.

(#21733) NLZ


NLZ
tag

15.6" monitornál mennyire más, hogy 1366x768 vagy 1920x1080?
Programozásra és dokumentum írásra kéne, ott azt hallottam, hogy segíthet a nagyobb felbontás.

(#21734) Kbali válasza NLZ (#21733) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézz meg azért valahol élőben - 15,6-on nagyon csúnya szerintem az alacsonyabb felbontás, míg a fullHD sokaknak túl apró betűket eredményez - programozásra mindenképp jobb a fullHD.

(#21735) szabonagyur válasza NLZ (#21733) üzenetére


szabonagyur
félisten

14-on vagyok FHD-val és használható mindenre, megszokás kérdése. Kisebb felbontás rendesen zavaró már.
De nézd meg élőben mindenképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21736) Keil Walker válasza Kbali (#21731) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szóval, a laptop típusa emachines E730zg (acer).
Mozgatás hatására kikapcsol és újraindul.
Kiírja, hogy Windows hiba utáni helyreállítás, normál módú indítás stb..
Win7 fut rajta.
Van amikor elég neki egy kis mozdulat, máskor meg rendesen hajtogatni kell, hogy előjöjjön

[ Szerkesztve ]

(#21737) bdani94 válasza szabonagyur (#21722) üzenetére


bdani94
tag

hát 4gb ram van a gépbe...viszont ebböl csak 2 lát a Win is meg a Bios is...és ez nem elég mert kurva lassan bootol be a windows is..szal igazábol ötlettelen vagyok :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#21738) mutyi


mutyi
őstag

Van itt valaki, aki tudna segíteni érdemben HP notebook garancia kiterjesztés vásárlásával kapcsolatban?
Privátban pls.

(#21739) tserrof77 válasza mutyi (#21738) üzenetére


tserrof77
senior tag

Tudtommal a vásárlástól számított 90 napig, a vásárlás helyén van rá lehetőséged.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21740) Kbali válasza Keil Walker (#21736) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor ott valami az alaplap körül nem kerek. Akksija jó még? Gondolom garancia nincs már rá? Ha mégis, akkor szerviz. Ha nincs akkor keresni kell egy olyan szerelőt, aki diagnosztizál és ad ajánlatot javításra.

(#21741) tserrof77 válasza Kbali (#21740) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én is chipset (de inkább vga chip) bga forrasz hibára gyanakszom.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21742) Keil Walker válasza Kbali (#21740) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

4 éves, nincs már gari. Az akksi már nem olyan, mint régen, de azért még egész jól bírja.
Esetleg van tippetek, hogy az általatok feltételezett hiba javítása kb. mennyibe fog kerülni?
Azt terveztem, hogy ha ez meg lesz oldva veszek bele még RAM-ot plusz egy SSD-t és vidáman elleszek vele még egy ideig.
De ha túl drága, akkor inkább befektetek egy újba.

(#21743) Kbali válasza tserrof77 (#21741) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csak VGA hiba lenne, az nem járna újraindulással nem?

Keil Walker - ezt messziről nehéz megmondani - keress az aprón ezzel foglalkozó, számlát adó vállalkozót, hátha tud közelebbit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#21744) MurdR válasza Kbali (#21743) üzenetére


MurdR
veterán

De.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21745) tserrof77 válasza Kbali (#21743) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem akarok kötözködni, de ez -tapasztalataim szerint- gépfüggő. Azért is írtam zárójelben a vga chip hibát. Erre kell egy jó, panel szintű javítással foglalkozó.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#21746) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv. all!!! SEGÍTSETEK MÁR!!...
Tudna nekem Bárki Segíteni??? :F :F
HP Compare 8510P Laptopba keresek Hűtést! akár venti nélkül is!
De sehol sem találok. a VGA hőcsöve el szált. semmennyi hőt nem szállít. viszont a gpu felett 2-3 perc alatt rettentő forró lesz! és a laptop ki kapcsol!
Újra pasztáztam. venti megy. kifújja a levegőt ami kb hideg!!
S.O.S!!!! :F :R :W

(#21747) hoax válasza fbeni91 (#21746) üzenetére


hoax
aktív tag

Sajnos marad az Ebay... Viszont előre szólok, hogy 20K alatt nem úszod meg! :U

Don't panic!

(#21748) fbeni91 válasza hoax (#21747) üzenetére


fbeni91
tag

20,000ft-ért egy kúrva laptopba való hőcső-ért :F :((( ?? áhh nem vagyok én marha... :W

am ebay-en sem találtam.

(#21749) MurdR válasza fbeni91 (#21748) üzenetére


MurdR
veterán

Heatsink-ként keress rá. tessék

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21750) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Hozzám került egy egy Toshiba SatellitePro C650, mert egy sima win7 újratelepítés után, az első frissítések megérkezésével elszállt a wifi majd a lan port. Ismerős elmondása alapján egy újbóli reinstallal jó volt addig, amíg nem került fel megint az updateren keresztül a frissítés. Majd megint nem akart működni. Utána egy ideig jó volt úgy hogy visszaállította a frissítést, de azóta megint rossz és a lan sem akar működni.
Így jött hozzám a gép.

Benéztem az eszközkezelőbe, és ott volt az atheros ethernet és wlan is, csak nem volt dirver fent nekik. Leszedtem a toshiba honlapjáról a szükségeset, telepítettem, erre eltűnt az eszközkezelőből a wlan és azóta nem is láttam...

Pedig újrahúztam egy win7-et, meg telepítettem a toshibás programok többségét, de nem sikerült elővarázsolnom. Most egy win8.1 van fent, de az sem látja..

Ilyenkor mi a kutya füle van?

Let's begin, de gozaimasu!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.