Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Kbali válasza mufi (#20750) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább ide dobd be a kérdésedet, kitöltve az első hsz. kérdőívét.

(#20752) m0rd0k válasza MurdR (#20747) üzenetére


m0rd0k
senior tag

5 percig sem futott a stressz teszt és kikapcsolt,de mielőtt kikapcsolt volna a proci értékek 91 Celsius fokosak voltak.

Minden szinten,szinte minden.

(#20753) korpicschess válasza m0rd0k (#20752) üzenetére


korpicschess
veterán

Ez messze nem normális, főleg ha megy a venti. Rossz a hűtésed, vagy lyukas a hűtőcső, vagy nincs rajta, satöbbi. Egy kiszáradt pasztázás nem ilyen durva, messze nem.

-> garancia

mufi: ahogy a kettővel előttem szóló írta

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20754) ldave


ldave
félisten

Ezeknél a nagyfelbontású kijelzővel szerelt laptopoknál (pl 3200 x 1800) milyen a kép élessége, hogy kisebb felbontásban használjuk? Próbaképp megnéztem a saját gépemen, de azon ha nem natív felbontásban nézem, akkor eléggé elmosottnak tűnik a kép.

A Slime draws near! Command?

(#20755) _drk


_drk
őstag

Hello

Olyan problémám lenne hogy ismerősömnek van asus laptopja i3-as integrált vidkarival es rendes geforce is van benne. Valamilyen játék csak az integráltat ismerte fel, mondtam neki tíltsa le ugyse használja ha van benne rendes is. Letiltotta es azota csak az asus logo jon be neki az elejen es nem megy tovabb. Laptokhoz sajna nem ertek, vmi helyi boltba azt mondtak neki hogy az egyutt működnek a geforce csak rásegít ha kell... En nem tudom :D
Elméletileg egy Windows rakas megoldja a problémát. Szerintetek?
Előre koszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#20756) Megane2000 válasza _drk (#20755) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Egy friss windows telepítés megoldja persze. De csökkentett módban sem indul el az oprendszer?

(#20757) _drk válasza Megane2000 (#20756) üzenetére


_drk
őstag

Nem tudom sajnos! Ma hozza el hogy nezzuk meg mit lehet vele csinalni. Telefonon Ennyit tudtam belole kiszedni! Ezert is kérdeztem hogy kezdjek hozzá. Meg ez a rasegiteses dolog nekem gyanús :D

(#20758) m0rd0k válasza korpicschess (#20753) üzenetére


m0rd0k
senior tag

megy a venti,asszem max 3800 on forgott,meg hangja is volt,szóltam a garifutárnak hogy jöjjön érte,és maximálisan felháborodtam a levélben.

Minden szinten,szinte minden.

(#20759) csixy válasza _drk (#20757) üzenetére


csixy
addikt

A BIOS-ba be tud szállni?
Ott nem lehetne az alapértelmezett videokari beállításán mahinálni valamit?

Azt is meg lehene próbálni, hogy valamilyen linux live CD-ról be tud-e bootolni?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20760) anorche1 válasza kulerr (#20744) üzenetére


anorche1
őstag

Leírom hogy én hogy raktam fel a z50 -emre:
Rufus -t letölt, elindít, win 8.1 iso betallóz pendrive kiválaszt.
Partició sémánál GPT, és másolhatja is rá a penre.
Majd állítsd át a bios -t uefi -re.
Így már működnie kell :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20761) Megane2000 válasza _drk (#20757) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Lehet csak a driver szart be..

(#20762) tserrof77 válasza Megane2000 (#20761) üzenetére


tserrof77
senior tag

Olvass vissza, letiltották az integráltat...

De csökkentettbe el kell majd indulnia rendesen, akkor lehet újra engedélyezni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20763) shaggy


shaggy
aktív tag

Erre tudtok valami jó módszert?

Szerintem ez valami vírus amikor netezek állandóan hirdetéseket dob fel.

Valami jó víruskereső nincs erre ami kiirtaná?

(#20764) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!
ModeCom-PF10 "hűtőasztalról" van valakinek valami tapasztalata,véleménye?

Minden szinten,szinte minden.

(#20765) _drk válasza tserrof77 (#20762) üzenetére


_drk
őstag

Nincs semmi csökkentett mod asus felirat es Ennyi biosba se tudok belépni

(#20766) tserrof77 válasza shaggy (#20763) üzenetére


tserrof77
senior tag

Adblock. Akár róka, akár króm alá van.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20767) tserrof77 válasza _drk (#20765) üzenetére


tserrof77
senior tag

:Y Na, akkor kezdjük az elején. BIOS-ban vagy win alatt tiltottátok le az integráltat?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20768) _drk válasza tserrof77 (#20767) üzenetére


_drk
őstag

Na bios meg van már f2 helyett del lett a megoldás :D
Viszont csökkentett mód nincs biosban semmi nincs a video kártyáról.

(#20769) tserrof77 válasza _drk (#20768) üzenetére


tserrof77
senior tag

A gépen biosban vagy windows alatt tiltottátok le a vga-t? EZT kérdeztem ;) Illetve pontosan milyen gép is ez? Milyen windows van rajta?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20770) _drk válasza tserrof77 (#20769) üzenetére


_drk
őstag

Windows eszközkezelőben lett letiltva. Windows 8.1 van rajta. Asus x75vb-ty063

(#20771) tserrof77 válasza _drk (#20770) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor ezért nem lesz csökkentett mód. Én még (többek között emiatt) preferálom a jó öreg 7est :W Itt tényleg a teljes reinstall fog segíteni, mert -gondolom_ nem eredeti a 8.1 rajta, itt még egy helyreállítás/javítás sem fog segíteni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20772) _drk válasza tserrof77 (#20771) üzenetére


_drk
őstag

Eredeti van fent! :D
Most szedek le 8.1-es windows-t hogy pendrive-ról megpróbálni a helyreállítást. Ez akkor lehet működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#20773) tserrof77 válasza _drk (#20772) üzenetére


tserrof77
senior tag

Elnézést a téves feltételezésért :R

Akkor valamelyik gombbal el kéne indítani a helyreállítóját (samu gépeknél F4, ázusznál nem tudom, melyik, talán F8) és úgy esetleg megpróbálni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20774) _drk válasza tserrof77 (#20773) üzenetére


_drk
őstag

Semmi gond! :D
F8 csökkentett módra és f9 helyreállító gombra csak felvillan kéken a kijelző és utána semmi. Hallani egy idő után hogy bejön a rendszer. Közbe csinálom a pendrive-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#20775) köszörü válasza _drk (#20774) üzenetére


köszörü
tag

win 8.1 nél a shift gombot kel nyomni induláskor

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#20776) _drk válasza köszörü (#20775) üzenetére


_drk
őstag

shift gomb lenyomására is csak a felvillan a kék képernyő is vissza vált feketére

(#20777) m.fery


m.fery
csendes tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni az Y510P-ben a wifi adaptert egy gyorsabbra, de nem tudom milyen szerelhető bele amit kezel is. Jelenleg Intel Centrino Wireless-N 2230 Bluetooth-os wifi adapter van benne. Elég sok fajtát találtam a neten, de egyikről sem derült ki hogy jó e az én gépembe.
A cél amit szeretnék: működjön 2,4-5Ghz egyaránt és minél gyorsabb legyen. Mivel Digi tv-n most fizettem elő a 1Gbit-es netre, ezért lenne szükség egy 300MBit-nél gyorsabb kártyára!
A routerem egy Tenda W1800R.
Amit nem tudok hogy bármilyen mini pciexpresses kártyát kezel, vagy csak bizonyos tipusokat? Pl. kinéztem egy tipust: Intel Dual Band Wireless-AC 7260 ebből van olyan ami 865Mbitet tud. De nem tudom hogy működne e, kompatibilis e a gépemmel.
Köszi előre is segítséget!

(#20778) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy HP 8440p (i5-520 - 4GB RAM - 120 GB SSD - QM57 Express) laptopra érdemes feltenni 8.1-et, fog futni rendesen? Most akarom kipróbálni először.

köszi.

ati

(#20779) tserrof77 válasza ati888 (#20778) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nyugodtan, baromi gyorsan fog rajta futni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20780) Deck


Deck
titán

Adott a barátnőm notebookja. Windows 7 fut rajta de újra kéne raknom csak sajnos nem érzékeli a dvd meghajtót pedig világít meg minden. A gépen a biosban is és a rendszeren is rossz az óra és a dátum hiába állítjuk be. A frissítések nem települnek hibával kilép. Próbáltam még a wubit win alól de az is leáll hibával. Van valakinek ötlete mi lehet ezzel a géppel? Pendriveról is megprobálom majd a telepítést csak tegnap nem találtam, meg kell keresnem.

PS5

(#20781) tserrof77 válasza Deck (#20780) üzenetére


tserrof77
senior tag

Első körben BIOS-ban be kéne az órát és dátumot állítani. Ha így se tartja meg, akkor szétszedős elemcsere, akkor már érdemes kitakarítani a hűtést is. Az optika lencséjét óvatosan meg kéne pucolni (én clin+fültisztító pálcika szoktam) utána már talán tudsz róla bootolni. Ha nem, marad a pendrive-os verzió (Image letölt + RUFUS).

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20782) laszlo168


laszlo168
senior tag

Hello
an egy laptop amin 32 bites rendszer van, 1 gb memória van benne, bele raktam + 2gb.os memóriát, de a gép csak 2gb-ot lát a háromból, lehet a 32 bites rendszer miatt van, vagy maga a gép nem látja, mert már elég régi, 1,8 Ghz-es proci van benne. ?

(#20783) tserrof77 válasza laszlo168 (#20782) üzenetére


tserrof77
senior tag

Itt inkább az alaplapi chipset véges ram kezelése lehet a gond. Pl egy régi FS 7320GW hiába volt ddr2-es már, az se tudott többet kezelni 2GB-nál. A 32bit OS bőven le tudná kezelni a 3GB-ot.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#20784) laszlo168 válasza tserrof77 (#20783) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én is erre gondoltam, köszi a választ.

(#20785) ati888 válasza ati888 (#20778) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

Feltettem a 8440p-re a win 8.1-et, működik is rendesen, csak az a bajom, hogy a notebook driverei csak win7-ig vannak támogatva. Mindenképpen fel kellene tennem pár drivert, megpróbálhatom a win 7-eseket vagy azokkal nem fog működni? Ebben az esetben akkor kuka a win8?

köszi.

ati

(#20786) csixy válasza ati888 (#20785) üzenetére


csixy
addikt

Valószinüleg fel fognak menni egyből kompatibilitásí módban és a végén rákérdez a renccer, hogy jól csinyátta-e. Rá kell bólintani egyből.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20787) ati888 válasza csixy (#20786) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi!

Találtam egy angol leírást pont erre a problémára, igazán 2-3 driver necces, a többi megy win 8-cal is, azok meg pont nem kellenek nekem. Most telepítgetem eddig minden ok.

ati

(#20788) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Minap vettem egy Lenovo Z50-70 laptopot. Frissítettem rajta a bios-t. Minden szépen le is futott, újraindult a gép. Viszont mindig felkínálja, hogy honnan bootoljon, és ha rámegyek az SSD-re (azon van az op) rendszer nem enged tovább.
Ilyenkor mi van? Az UEFI beállításokba még be tudok menni. Elég nagy a gáz szóval pls segítsetek.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20789) adamssss válasza adamssss (#20788) üzenetére


adamssss
veterán

Nagy nehezen egy win 8.1 telepítővel beléptem a troubleshooting menübe. Ott rámentem a refresh you pc-re.
És ezt írja The drive where windows is installed is locked. Unlock the drive and try again.

Na ilyenkor mi a bánat van? Miért zárolta a drive-ot?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20790) ati888


ati888
senior tag

Hello!

HP 8440p, friss win8.1-gyel. Most vettem észre, hogy nem indul el a gép akksiról csak a fények világítanak, de a win nem töltődik be. Hálózatról minden rendben megy, sőt ha be van dugva a töltő és bebootol, utána kihúzom a töltőt és működik akksiról, bár a fényerő mintha változna (ki van kapcsolva az érzékelő).

Mi lehet? akksi?

ati

(#20791) ati888 válasza ati888 (#20790) üzenetére


ati888
senior tag

Most visszaraktam a HDD-t a windows 7-tel (a Win 8.1 SSD-n van), ezzel simán bootol akkumulátorral. Hát én úgy gondolom inkább visszatérek a win 7-re.

ati

(#20792) anorche1


anorche1
őstag

Melyik programmal tudnám azt megnézni, hogy az integrált illetve dedikált gpu jelen pillanatban mennyire dolgozik?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20793) nTopee válasza adamssss (#20788) üzenetére


nTopee
csendes tag

nem lehet hogy a BIOS frissítés átállította a SATA vezérlőt? Egy próbát megérne IDE-AHCI között váltani, hátha csak ennyi a gond.

(#20794) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung N300E5Z típusú noteszom.
Ma észrevettem, hogy egy film után nagyon erőlködik a hűtő és forró levegőt fúj (laptoptartón feküdt). Megnéztem a CPU hőmérsékletét (CPU thermometer-rel) és megütődtem, hogy 70 és 80 között ugrált.
Rögtön szétkaptam, kifújtam a portigriseket az egész béléséből, a bordákból és a lapátok közül is.
Bekapcsoltam és a nyitott ablak alatt teljesen üresben 10% alatti cpu load mellett sem ment 60-62 fok alá. Most erről írok és jelenleg 78°C, a hűtő pörög ezerrel.

Mikor szétszedtem, megnéztem a ventit, úgy tűnt, pörög rendesen, igaz volt egy nagyon enyhe berregő hangja.

A segítséget köszönöm!

Üdv:
Máté

(#20795) nTopee válasza ingalls (#20794) üzenetére


nTopee
csendes tag

Nézd meg a pasztát, én nemrég kentem újra ismerősöm 5 éves acer notiját ami filmnézés közben fölment 90fokra és kilőte magát, így porolás+ pasztázás után nem nagyon sikerült semmivel 60fok fölé vinnem.

(#20796) Ateszzero


Ateszzero
őstag

sziasztok.
Van egy Asus laptop aminek a kijelzője már nem ad képet viszont a laptop feltünően hangosan felpörög és dolgozik közben amikor bekapcsolom. Ez ellen lehet még valamit tenni vagy kuka ?

(#20797) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Egy Fujitsu uh 552 touchpad-del kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Egy win 8.1 újratelepítés után megváltozott a három ujjas hangerő szabályozás.
Eddig, ha három ujjal húztam fel vagy le csökkentette vagy növelte a hangerőt.
Most viszont h úgy működik, hogy ahol rajta vannak az ujjaim a padon azt az értéket állítja be hangerőnek.
Főleg este idegesítő, mikor húsz százalék körül van a hangerő, majd elkezdem fentről húzni lefelé és nem a húszat kezdi csökkenteni, hanem felugrik 80 90 környékére ahol épp hozzáérek és onnan kezd halkulni.
Se a driver-ben se a win beállításokban nem találtam erre a három ujjas hangerő állításra vonatkozó beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20798) ingalls válasza nTopee (#20795) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm!

Egyébként átlag 15-20 °C eltérés van CPU thermometer és RealTemp mérései között! Pl.: most 70 az előbbin, 56 az utóbbin. Melyiknek kell hinni? Gondolom, egyik sem a legkomolyabb program.

:R

(#20799) adamssss válasza nTopee (#20793) üzenetére


adamssss
veterán

Holnap megnezem. Hatha. Jo lenne ha ez megoldana...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20800) edooma


edooma
újonc

Valaki tudna nekem segiteni h mi lehet a baj.
van egy lenovo laptopom uj
es kek keret jelenik meg neha eltunik neha nem.
Egyszer kisebb maskor nagyobb
win .8 van rajta
ez beallitas kerdese vagy hibas a gep?.most vasaroltam

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.