Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Impressa válasza Betti79 (#11398) üzenetére


Impressa
őstag

:D

(#11400) Betti79 Szuper! :D kitartó voltál... :C A biztonság kedvéért dobd fel légy szíves a Hard Disk Sentinel programot, hogy kizárhassuk a merevlemez hibáját.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11402) Betti79 válasza Impressa (#11401) üzenetére


Betti79
újonc

Köszi szépen, máris felteszem :)

(#11403) MATEO6600 válasza vilmaboy (#11389) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszi a tippet, felrakom a chipsetet!
Mikor megvettem a notebookot az egyik PH-s fórumba megkérdeztem, kell-e rá valami gyártói driver...
A válasz szerint ha az eszközkezelőben nincs felkiáltójel, nem kell. Nem volt, tehát nem is raktam fel semmit.
A routeren egy moddolt és friss FW van, azzal nincs gond. (99%)

(#11404) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

ELég furi jelenség történt.

Kb 2 órára magára hagytam a gépem Dell357 alvó módban, majd visszajöttem és felébresztettem. Ez sajna nem jött össze, kiírta a szokásis Win8.1-es kék képernyőt majd újraindult. Amikor bejött kiírta, hogy AMD nem indítható, eszközkezelőben is csak az Intel HD volt kérdőjeles, AMD HD nem is volt egyáltalán Aida sem látta.

Többször újraindítottam de nem akart megjavulni, majd kikapcsoltam és vissza és megy tovább mintha semmi sem lett volna.

Bluescreenview szerinti problémát google nem ismeri sajna.

Valami tipp?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11405) szabonagyur válasza MATEO6600 (#11403) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért szerintem ez így nem teljesen helyes, hogy nem kell driver ha mindent felismer. Ez elsősorban régi gépekre igaz amiket még Vista/Win7 kiadásúak és nincs hozzá rendes Win8/8.1 driver. Ha van hozzá érdemesebb azt használni amit a gyártó adott, az MS féle sokszor eléggé általános.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11406) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Unokatesómnak van egy Lenovo G580 notija, windows 8.1 OS-sel. Alvó módban bekapcsol a webkamera világítása, és miután "felébredt" nincs hang, újra kell infítani a rendszert, hogy újra legyen. Mi lehet ennek az oka?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11407) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy Asus X8AIJ típusú gép nálam. Rendbe kellett volna tennem, de egy ideig ment is hálózatról, de most semmi.

Kivettem az akksit, hátha az a baj, de simán hálózatról se megy, nem világít a kis led, akkor se, ha benne van az akksi, hogy kapna mennykőt. Mi lehet a gond? Ugye nem alaplap?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11408) Swifty válasza cellpeti (#11407) üzenetére


Swifty
csendes tag

Töltő? :D

(#11409) cellpeti válasza Swifty (#11408) üzenetére


cellpeti
veterán

azt nem tudom, mivel csak ez az egy töltő van hozzá

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11410) Swifty válasza cellpeti (#11409) üzenetére


Swifty
csendes tag

Multiméter? :D

(#11411) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

Van egy DELL inspiron 5520 notim. Mind szép és jó, szeretem, működik.

Viszont.. conexant hd audio -s hangkari van benne,és nincs sztereó keverő. túrtam a google-t találtam pár leírást,de nem tudom működésre bírni még így sem a sztereó mixet. Nekem pedig nagy szükségem lenne rá. Windows 8.1 van a notin.. Ha valakinek van valami tippje,vagy ötlete,hogy hol kérdezősködjek..esetleg valami féle megoldása rá az ne tarsa magában!
Köszi!

Üdv :)

iPhone 13 Midnight Black

(#11412) cellpeti válasza Swifty (#11410) üzenetére


cellpeti
veterán

tudom mi az, de nem értek hozzá

amúgy most megint beindult, de betöltötte volna a Windowst, aztán megint leállt. Szóval itt más gond (is) van.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11413) apple87


apple87
senior tag

sziasztok van egy eladó laptopom szerintettek menyit érhet?
http://aprod.hu/hirdetes/elado-hasznalt-laptop-hp-pavilion-dv6-ID1zGPT.html

(#11414) kali válasza apple87 (#11413) üzenetére


kali
legenda

szia,

itt foglalkoznak beárazással, gyorsabban kapsz segítséget; link

(#11415) Impressa válasza cellpeti (#11412) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
A gépnél tapasztaltál túlmelegedést? Ha bekapcsolod HDD nélkül, akkor is kikapcsol a gép? Bár, amit írtál korábban, hogy akku nélkül sem tudtad bekapcsolni a gépet, az inkább alaplapi hibához köthető.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11416) #66014464


#66014464
törölt tag

Sziasztok, lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni. :)
Az lenne a gond, hogy van egy Icy Box beépítőkeretem a Samsung laptopomban és nem akar onnan bootolni, pedig a BIOS-ban ki van írva, hogy csatlakoztatva van az adott porthoz az eszköz, de a boot sorrendnél már nincs listázva.
Van rá valami megoldás, hogy onnan bootoljon a rendszer?
(Minden driver és a bios is a legújabb)

(#11417) cellpeti válasza Impressa (#11415) üzenetére


cellpeti
veterán

nem kaptam szét annyira a gépet. Mivel semmi cucc nincs itt nálam. Winfost mondták, hogy szarakodik, meg hogy legyek szíves lengyel nyelvet rátelepíteni. Ez még ment is volna, ha a gép ment volna.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11418) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom a Lenovo y580 laptopommal. Eredeti Win 8 64 bit van rajta. A gond az, amit ma csinált háromszor is, hogy csak simán néztem egy lefényképezett feladatot a képernyőn (még ment a böngésző és a fájlkezelő mellette), és hirtelen fekete lett az asztal de a tálca nem tűnt el, és mikor visszatért a kép, kilépett mindenből. (Nem, nem a képernyőkímélő kapcsolt be :) ) A másik meg amit csinált, ugyanennél a helyzetél, hogy elsötétült a kép teljesen, 10 másodperc múlva meg kidobott a bejelentkezési képernyőre ahol a jelszavamat kell megadni. De mind a két alkalommal hozzá sem nyúltam a géphez. Semmit nem telepítettem mostanában, amióta ez a gond van. Mi lehet a problémája?

(#11419) NEMO1968 válasza Feenyx (#11418) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Ha màs hibát(fagyás,stb)nem tapasztalsz,én valami vìrusra tippelnék.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11420) Feenyx válasza NEMO1968 (#11419) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Már végig futtattam egy nod32-őt de nem talált semmit. :(

(#11421) NEMO1968 válasza Feenyx (#11420) üzenetére


NEMO1968
őstag

Próbáld meg kikapcsolni az automatikus újraindulást.
Lehet hogy ez valójában kék halál lenne,csak nem látod,mert azonnal újra is indul.
Próbálj meg valami más víruskeresőt is lefuttatni.
Ha másvalamit csinálsz,pl. zenét hallgatsz,filmet nézel,stb.,akkor nincs ilyen?
Változtass az egy időben futó alkalmazásokon,mondjuk ne fusson a böngésző,vagy a fájlkezelő.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11422) Tompie


Tompie
őstag

Hi!
Lenovo 3000 N200-hoz kell akksit vennem, elég csak azt nézni, hogy Lenovo 3000 N200-hoz való legyen és 10.8V mivel az előző is annyi volt?
Van esetleg valami hely ahol jó minőségűt lehet kapni jó áron? :-)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11423) SpeaK


SpeaK
tag

Sziasztok!

A kerdes az lenne ha adott egy noti amibe sata3 van, 1db winyo helyel alaplapon, es van egy ssd keretem odd helyere, ha oda teszem ssd-t akkor az ott sata3 sebessegu lesz vagy sata1 ? Sajnos az alap winyo helyre maceras lenne rakni mert szet kellene szedni egesz gepet hozza...

Vagy ezt ajanjatok ? Vagy jo lesz az odd helyen ?

Koszonom szepen!

A siker titka a nem kézenfekvő dolgok megszervezése.

(#11424) miroon válasza SpeaK (#11423) üzenetére


miroon
aktív tag

Szia,

A sebességet nem tudom megmondani,hogy milyen lesz ha az odd helyére rakod az ssd-t. Nekem a winyó helyén van az ssd és az odd helyén a hdd! :) így teljesen jó...de a sebességről majd írnak az "okosok" :D

iPhone 13 Midnight Black

(#11425) xcds válasza SpeaK (#11423) üzenetére


xcds
őstag

Nem biztos, hogy sata3 sebességű lesz az odd helyén. Az alaplap még ha olyan is, a keret nem biztos, hogy tudja. Van olyan laptop, ameliyk bootolni se akar onnan. Egyszerű, meg kell próbálni. Ha megfelel a sebesség és bootol is, akkor nem kell szerelni...

(#11426) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok Leadtam a Lenovo Z580 típusú gépemet garanciális szervizbe, nem olyan állapotban kaptam vissza mint ahogy elküldtem, készítettem képeket de sajnos erről a részletről nem. Letörték az egyik műanyag pöcköt.

Legutóbb az alját karcolták össze, főleg arról csináltam képet, erről az alkatrészről nem készítettem külön képet. Nem gondoltam volna hogy ilyen megtörténhet. Milyen jogorvoslattal élhetek?
Vajon járható út, hogy szerzek egy ugyanilyen gépről fényképet?
köszönettel:
Attila

(#11427) xcds válasza attila199207 (#11426) üzenetére


xcds
őstag

Sztem nem ér annyit az egész, amennyi ideget meg fogsz vele enni... Én megjavítanám magamnak vagy úgy hagynám.

(#11428) attila199207 válasza xcds (#11427) üzenetére


attila199207
tag

És hol tudok rendelni ilyen kis alkatrészt?
Tudom nem képvisel nagy értéket, de én nagyon vigyáztam a gépre és nagyon bosszant, hogy így kell használnom.

(#11429) xcds válasza attila199207 (#11428) üzenetére


xcds
őstag

Hát átérzem. :) De képzeld el, ha így kezelték a gépet, amikor semmi vita nem volt, hogy bánnának vele, ha már kiverted a balhét. Ahogy szétszednék meg összeraknák, abban nem lenne köszönet... Én bontottat próbálnék meg keresni. Vannak bontók is, de lehet a neten is találni, aki elbontja a hibás gépét.

(#11430) attila199207 válasza xcds (#11429) üzenetére


attila199207
tag

Hát mélyen csalódtam a cégben, de akkor körül nézek hátha. Magyarországon is létezik ilyen vagy csak külföldön?

Esetleg azt megtudjátok mondani, hogy mi a neve az alkatrésznek?

[ Szerkesztve ]

(#11431) xcds válasza attila199207 (#11430) üzenetére


xcds
őstag

Én a képről ki se tudom venni, hogy melyik része a gépnek. :D

(#11432) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Most vettem Kingston SSD-t egy Acer Aspire One netbookiba.Gondoltam feldobom a Win7 startert a laposra de ez a hiba üzenet fogadott!

USB-ről telepíteném a lapost!Bios-ban a SATA át van állítva AHCI-re
Valakinek valami ötlet!?
Előre is köszönöm!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#11433) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

ERRE, és az előzményre esetleg it valaki tud mondani valamit?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11434) attila199207 válasza xcds (#11431) üzenetére


attila199207
tag


Róla lenne szó

(#11435) rgeorge válasza Ruszki (#11432) üzenetére


rgeorge
addikt

A telepítő "rendes" (nem gyanúsítalak, csak ilyen hibaüzenet nem rendes telepítők használata közben szokott megjelenni)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11436) xcds válasza attila199207 (#11434) üzenetére


xcds
őstag

Jaa, így már vágom. Ilyet gondolom kijelzőkerettel együtt lehet venni. Itthon is előfordulhat, de esélyesebb az e-bay sztem.

(#11437) FlashLed válasza Arlekim (#11433) üzenetére


FlashLed
senior tag

Nekem egyszer volt ilyen problémám,teljes hdd format és újratelepítés oldotta meg csak.

The Mechanic

(#11438) Arlekim válasza FlashLed (#11437) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Nem rendszer partíciókat is formáztad?
Biztos hogy ez volt a megoldás? Nem vágyom 300gb kimásolására, ha nem muszály.

Külön kiemelném a lemezhasználati görbét. És hozzátenném, hogy teljesen random hogy mi a legnagyobb forgalmú alkalmazás, míg ledermed, úgy sem látom mitől dermed meg.
swchrost, chrome, utorrent, system...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11439) rgeorge válasza Arlekim (#11438) üzenetére


rgeorge
addikt

Első körben HD Sentinel, hogy kiderüljön, a HDD/csatlakozás rendben van-e.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11440) Arlekim válasza rgeorge (#11439) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Azon túl vagyok, természetesen 100/100 a hdd mindössze 17 napja üzemel.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11441) rgeorge válasza Arlekim (#11440) üzenetére


rgeorge
addikt

Utorrent nélkül is előjön ez? Nincs más mód, egyenként ki kell szűrnöd, mi okozza.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#11442) Kbali válasza Arlekim (#11438) üzenetére


Kbali
nagyúr

svchost.exe magas terhelése a win frissítés miatt is lehet, ami okozhatja az akadozást

(#11443) Arlekim válasza rgeorge (#11441) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Igen, anélkül is. Csak windows szolgáltatások futása mellett is képes ezt csinálni. A bekövetkezés gyakorisága, és időtartama kb egyenesen arányos a futtatott programok számával. Egyébként nem hiszem hogy a c2d-nek 4gb rammal ilyen kihívást jelentene néhány alapesetben észrevétlen folyamat futtatása.
A christaldiskmart program pl teljesen lefagyasztja a gépet, futtattam volna, hogy rájöjjek a lemez sebeség adataira, hátha ez a kulcs a rejtvényhez. A windows élményindex mondjuk nem pontozta le a lemezt.
Sokat láttam thinkpad 380-tól T500ig, de ez már nekem kezd értelmetlen zagyvaságnak tűnni.
Egy lemez ami jó, csak nem működik.
Vagy vigyem vissza az eladónak, hogy figyi nem tudom mi a baja, csak adj egy másikat.
Nem értem... :W

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11444) Arlekim válasza Kbali (#11442) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Win update nem fut. A kép tanulsága persze erre enged következtetni, de a poén az hogy szinte bármelyik folyamat képes millió feletti bájtot mozgatni az erőforrás figyelő szerint.
És az akadás pillanatában annyira akad, hogy nem látszik az ominózus folyamat, csak az akadás előtti frissítés utolsó képe, azt követően pedig a már az utáni, így nincs meg a ludas.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#11445) vargas10


vargas10
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e laptopomba i3-as proci helyett i5-st rakni. A gép egy SAMSUNG RV509-es laptop. Intel i3 380M (Arrandale), 4 gb RAM és Nvidia GeForce 315M videókártya. Illetve próbáltam utána olvasni, de nem találtam használhatót, hogy lehetne-e még a RAM-mal bővíteni. Köszönöm válaszaitokat és segítségeteket. Csináltam CPUZ-ben egy riportot, ezt csatolom mellé.
Üdv.: Miki
[link]

(#11446) ksanyo válasza Ruszki (#11432) üzenetére


ksanyo
tag

Használd az usb 2.0 portot ha van. Pendriveról telepítesz? Nekem akkor volt ilyen..

(#11447) Impressa válasza Ruszki (#11432) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Másik pendrive-ra, vagy másik telepítőre lesz szükséged. Én az utóbbira tippelek.

(#11445) vargas10 Üdv. dobd át ide a kérdésedet, Thunderzolee kimerítő választ fog neked adni. ;) Szerintem HM 65 chipset van benne, támogatással nem lesz probléma. A RAM is bővíthető 8 GB-ig biztosan. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11448) roPHka


roPHka
senior tag

Nem nagyon olvastam utána, de adott egy Dell notebook, aminek az audio kimenete és a mikrofonja gyakorlatilag egy kimeneten van. Ehhez kell valamilyen speciális átalakító, vagy csak elég egy sima jack elosztó?

(#11449) vargas10 válasza Impressa (#11447) üzenetére


vargas10
csendes tag

Köszönöm, átdobtam a kérdést és epekedve fogom várni a választ. A memória kérdést azért kérdeztem, mert valamelyik oldalon találtam olyat hogy csak 4 gb-ig, csak azt nem tudom hogy összesen vagy slotonként. :(

(#11450) Ruszki válasza roPHka (#11448) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Mostanában nem lesz időm sajnos ismét foglalkozni vele de ha megoldodik akkor majd jelzem mi volt a gond.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.