Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

Szerintem a laptopom ami egy Asus x550c valamiért folyamatosan az integrált VGAt akarja használni, letiltottam az eszközkezelőben de hol tudom ezt pontosan megnézni, hogy melyiket használja?

Előre is köszönöm!

(#11252) cleric válasza Dell XPS (#11243) üzenetére


cleric
tag

Igen, szerencsére túlélte, végül úgy tűnik, hogy csak a boot partíció makacsolta meg magát, amit egy "gyors" recovery partíciós újrahúzással megoldottam... :C

Azért fura, hogy egy kis rázkódástól nem bootolható állapotba került. Mondjuk nem mai darab már..

Köszi a helpet :R

https://lightyear.com/go/adam149

(#11253) tylerddd válasza JoolsNOS (#11250) üzenetére


tylerddd
veterán

Amikor én tettem a HDD mellé SSD-t, akkor először a HDD ment az elsődleges helyre, az SSD a DVD helyére beépített keretbe. Azt produkálta a gép, h egyszerűen nem indult újra, csak gondolkodott folyamatosan. Az lett a megoldás, h kicseréltem a merevlemezeket, a HDD ment a keretbe, az SSD az eredeti háttértár helyére és azóta tökéletesen működik minden. Lehet, h hülyeség, de megpróbálhatnátok kicserélni ti is a két lemezt!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#11254) Kocka Jakab


Kocka Jakab
csendes tag

Sziasztok!

Két laptopot szeretnék megjavíttatni, tudnátok ajánlani olcsó és megbízható helyet?

Az egyiknél a töltő csatlakozója ment tönkre, a másiknak nagyon zajosak a ventilátorai.

Köszönöm előre is!

(#11255) JoolsNOS válasza tylerddd (#11253) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Már próbáltuk, mert először volt az ssd a vinyó helyén, hdd a keretben, de fordítva is csinálja.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#11256) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Laptopomat ( Fujitsu Siemens amilo pa2510 ) szeretném felvértezni plusz RAM-mal. Mivel a gépben 2 hely van és csak az egyikben van 1GB, gondoltam a másik, üresen állóba veszek egy 2gb-osat. Kérdésem, hogy szerintetek kezeli ezt? Vagy az üres helyre is max. 1gb mehet?
Mivel ezt a verziót forgalmazták 2gb rammal is, de a feltüntetett adatlap szerint, az 2x1gb elosztasban volt benne.Ezen az adatlapon látom ezt az információt :[link]
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#11257) NEMO1968 válasza cleric (#11252) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem akarok bele vau-vau DELL XPS kolléga dolgába,de javasolnám egy ideig(pár nap,egy hét)a vinyó folyamatos figyelését.
Könnyen lehet,hogy mégis érte valami ,amit gyenge(bad,sérült,hibás) szektorokkal,felpörgés hibákkal fog meghálálni.
A fej is nekiütődhetett a lemeznek,szal ki tudja.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11258) Impressa válasza JoolsNOS (#11255) üzenetére


Impressa
őstag

A HDD teljesen le lett formázva? nincs rajta MBR partíció stb....

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11259) cleric válasza NEMO1968 (#11257) üzenetére


cleric
tag

Jogos, HD Sentinel szerint a vinyó teljesítménye 100%, de kondícióra csak 20%-ot ír!

https://lightyear.com/go/adam149

(#11260) Impressa válasza cleric (#11259) üzenetére


Impressa
őstag

Mit ír szöveges mezőben? az áttekintés menünél találod a leírást. Azt esetleg be is teheted kép formájában.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11261) kispecek válasza kispecek (#11245) üzenetére


kispecek
aktív tag

Update: Nvidia honlapjáról frissítettem a VGA driverét.
Sokkal jobb lett, igaz messze nem tökéletes, csodát azért ne várjak....

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#11262) chosa91


chosa91
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi kérdésem lenne:
Eladnám Acer Aspire 5930 tipusú laptopomat az alábbi adatokkal, és ehhez szeretnék ártippet kérni hogy mennyit érhet.
Spec:
- 4400mAh akkumulátor (most lett új véve bele)
-Billentyűzet is új, hun keykiosztás
-4 GB RAM
-nvidia geforce 9800M 512mb
-320 GB HDD
-Eredeti Windows Vista (géphez járt, címke az alján)
-Core 2 duo processzor 2,26Ghz 6mb L2 chace
-15,4 col, 1280*800 felbontás, 16:9-es képarány
-DVD író
HDMI, 4*USB2, e-SATA, 5in1 kártyaolvasó

Ez szerintetek mennyibe tudnám eladni viszonylag optimális áron? Minden működik benne, nem akad.

"Find something boring, and make it funny!"

(#11263) Impressa válasza chosa91 (#11262) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Beárazó fórumra van szükséged:[link] segítenek a kollégák. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11264) JoolsNOS válasza Impressa (#11258) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen teljesen formázva lett, és újra lett partícionálva.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#11265) chosa91 válasza Impressa (#11263) üzenetére


chosa91
aktív tag

Köszönöm szépen, bocs a tévesztésért!

"Find something boring, and make it funny!"

(#11266) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.

Erre valaki ? [link] :F

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#11267) zuhi_


zuhi_
senior tag

Üdv. Adott egy HP 6710b laptop és ugye ebbe elvileg lehet tenni Cardbus card-ot. Kérdésem csak annyi lenne, hogy a gyári ami benne van, az hogy jön ki? Így néz ki és se befele, se kifele nem mozdul, hiába próbálom megnyomni, hogy kattanjon ki. Olyan mintha nem egy szimpla takaró műanyag lenne csak.

(#11268) zuhi_ válasza crysis88 (#11266) üzenetére


zuhi_
senior tag

Win7 64bit-hez milyen driver kellene Neked ahhoz a laposhoz?

Hasznos: link. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11269) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire 5349-es notim. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy az akksi a tervezett kapacitásánál tovább töltődik. Ez normális, vagy kezdjek aggódni az akksi miatt? Előfordulhat, hogy túltölti?
Jelenleg úgy megy a gép, hogy az akku be van rakva, de hálózatról megy. Ez mehet így?

A gép már több, mint 2 éves. Az akku még mindig ilyen jó állapotban lenne, vagy ezek csak fals adatok? AIDA 4.00-val mérve.

[ Szerkesztve ]

(#11270) osszaki válasza Dell XPS (#11189) üzenetére


osszaki
tag

Köszi. Egy ideig úgy nézett ki okés lesz. Amit tudtam felraktam róla. De nem tudtam állítani a fényerőt az FN gombokkal, se a hangerőt. Ki tudtam kapcsolni a képernyőt, ennyit engedett. Maradt a win8. Köszi a segítséget és másoknak is. :R

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#11271) xcds válasza #93794560 (#11269) üzenetére


xcds
őstag

Meglehet, hogy ilyen jó állapotban van. a panasonic akksik nagyon jók.

(#11272) donjohnson válasza zuhi_ (#11267) üzenetére


donjohnson
addikt

hm, hát ami nekünk van azon tényleg nem így néz ki a takarófedél. van egy gomb a jobb oldalán, amit megnyomva kiugrik félig és utána ki lehet húzni teljesen.
csipesszel nem próbáltad meg kihúzni, hogy megmozdul-e?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11273) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Udv!

Lenne ismet egy kerdesem.
Van egy Acer v5 laposom, es hat idegbajt kapok tole lassan. :W
Ici-pici, vekony, de lassu. :D

A legnagyobb problemam vele az, hogy a FB-n az Angry Birds is "szaggat" rajta.
i5 3337U proci 2,5-n szalad, 8Gb 1600 ram, es integralt vga, ami van alatta.
De szerintem kene azert mennie egy ilyen "jateknak" alatta siman.
Csak ugye amikor loni kene, akkor laggol egyet, azt bhatom...
Ez normalis dolog, hogy ilyen jateknak ne kene normalisan mennie, mikor egy hd4000-el meg a regebbi jatekok is mondhatni jol futnak?

vga driver fennt van, flash is telepitve..
Lehet ennek adni + memoriat, vagy huzni valahogy rajta, hogy legalabb az a car fusson rajta rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#11274) zuhi_ válasza donjohnson (#11272) üzenetére


zuhi_
senior tag

Nem mozdul meg, próbáltam kihúzni csipesszel...

(#11275) Dell XPS válasza donjohnson (#11272) üzenetére


Dell XPS
veterán

tényleg érdekes, mert a működő slot nem így néz ki: [link]

Üdv, Dell XPS

(#11276) zuhi_ válasza Dell XPS (#11275) üzenetére


zuhi_
senior tag

Annyira nem fontos, mert úgyse tennék bele semmit, csak gondoltam hátha látott már valaki ilyet. :))

(#11277) Dell XPS válasza zuhi_ (#11276) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben. Felkeltette a kíváncsiságomat, mert a notival lehet találkozni bizonyos kategóriában, gondoltam utána járunk. :)

Üdv, Dell XPS

(#11278) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Adott egy hp ProBook 4740S H5K45EA típusú gép, a gyári winyó helyén SSD-vel, az optikai meghajtó helyén pedig egy Western Digital WD10JPVX típusú 1TB-os merevlemezzel, Windows 7-tel.

A probléma pedig az, hogy akkumulátoról üzemelve videó lejátszás közben (most hirtelen nem tudom, de úgy emlékszem csak HD-nál csinálja) gondol egyet, és lefagy. A Splash Pro EX nevű lejátszóprogramot használom, normál esetben semmi gond vele. Viszont akkumulátorról gyakran lefagy, ilyenkor az nem megoldás, hogy feladatkezelőből kilövöm, mert legtöbbször meg sem nyitja újra, vagy ha igen, egy-két perc múlva újra lefagy, csak az újra indíás segít.

Múlt este figyeltem fel arra, hogy mikor ezt csinálta, az éppen futó torrentek merevlemez hiba miatt leálltak. Nem biztos, hogy a kettő között közvetlen össze függés van, de szerintem nem kizárt, hogy gondol egyet, és lekapcsolja winyót, mikor nem kéne. Amúgy is nagyon idegesít ez a fejparkolós dolog, de az meg még jobban, hogy gakorlatilag pár másodperc tétlenség után nem csak leparkolja a fejet, hanem le is kapcsol a winyó, és szerintem ezt film lejátszás közben is megcsinálja, mert a zene is sokszor meg akad kicsit, és szerintem emiatt. Lehetséges ez? Talán hibás a winyó, vagy más állhat a probléma hátterében?

Az energiagazdálkodás Teljesítménycentrikusra van állítva, hibernálás, alvó állapot ki van kapcsolva, merevlemez leállítás is ki van kapcsolva.

Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#11279) donjohnson válasza S. Szabi (#11278) üzenetére


donjohnson
addikt

itt a megoldás

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11280) xcds válasza donjohnson (#11279) üzenetére


xcds
őstag

De ha filmet néz róla, az nem mondható tétlenségnek.

(#11281) S. Szabi válasza xcds (#11280) üzenetére


S. Szabi
őstag

Szerintem sem ez a megoldás, mert ha konnektorba van dugva, nem csinálja. Szerintem összetettebb probléma lesz ez, vagy nem tudom... Meg szerintem nálam két másodperces időre kellene beállítínai, ami nem hiszem, hogy normális dolog. Van, hogy olvasok egy pdf-t, és mikor következő oldalra ugranék, szépen megakad ugye, mert közben lekapcsolta a vinyót, és be kell neki kapcsolni.

De nem is biztos, hogy a winyó a ludas, lehet a hardveres gyorsítás nem tetszik neki akssiról, és amiatt áll le, és winyóval ettűl függetlenól szintén nem stimmel valami

[ Szerkesztve ]

(#11282) donjohnson válasza S. Szabi (#11281) üzenetére


donjohnson
addikt

én azért megpróbálnám a helyedben, hátha bejön. főleg, hogy nincs jobb ötletem/ötletünk. a Splash Pro EX helyett pedig egy másik lejátszóprogramot: VLC player vagy MPC-HC.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11283) S. Szabi válasza S. Szabi (#11281) üzenetére


S. Szabi
őstag

Na, most hozzáadtam itt a Splash-et "Nagy teljesítmény"-el, hátha ez volt a baja, mindjárt kipróbálom.

(#11284) S. Szabi válasza donjohnson (#11282) üzenetére


S. Szabi
őstag

A Splash-től nem aakrok megválni, szemmel láthetóen szebb a kép, mint a Media Player Classisal, vagy pl. a BS playerrel, a VLC meg nekem nem tetszik.

Most kipróbálom még ezeket, a HD Sentinelt is, aztán majd kiderül.

Szerk.:

Az előzőbl ki maradt a kép:

[ Szerkesztve ]

(#11285) zuhi_ válasza S. Szabi (#11284) üzenetére


zuhi_
senior tag

(#11286) xcds válasza S. Szabi (#11284) üzenetére


xcds
őstag

Én is splash pro-t használok, nem hinném, hogy azzal van a gond.

(#11287) klambi


klambi
addikt

bocs a duplázásért de a több jobb...

szevasztok!
olyan gondom lenne egy hp elitebook8460 al hogy win7 install elején kiírja hogy nem találta a hdd drivert és emiatt nem is lát vinyot.. kerestem hozzá drivert de 0..
esetleg valakinek ötlete?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11288) zuhi_ válasza klambi (#11287) üzenetére


zuhi_
senior tag

Esetleg ez? :U

(#11289) klambi válasza zuhi_ (#11288) üzenetére


klambi
addikt

exe-t megeszik win install közben?????? meglepne

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11290) zuhi_ válasza klambi (#11289) üzenetére


zuhi_
senior tag

Ki kell csomagolni... :W

(#11291) klambi válasza zuhi_ (#11290) üzenetére


klambi
addikt

jobbat mondok... másik win telepítő megette!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11292) zuhi_ válasza klambi (#11291) üzenetére


zuhi_
senior tag

Klassz. ;)

(#11293) kecsusz


kecsusz
csendes tag

Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Volna egy kérdésem.
Szeretném felturbózni a laptopomat 128 gb-os ssd-vel.
A paraméterei a gépnek:
Samsung NP300e5a-a02hu
Dual core 1,5 ghz,3gb ram.
Szerintetek kell-e bele sata3-as,vagy elég a sata2-es ssd is?
Melyik lenne hozzá a legmegfelelőbb?
Feleslegesen nem akarok többet kiadni egy sata3-asért,ha gépem nem tudja lekezelni a gyorsabb ssd-t.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#11294) zuhi_ válasza kecsusz (#11293) üzenetére


zuhi_
senior tag

Szerintem sata3-ast vegyél...már csak a jövőre nézve is. ;)

(#11295) crysis88 válasza zuhi_ (#11268) üzenetére


crysis88
tag

Szia.

Nem Win 7-hez kellene hanem Win 8.1-hez. (Win 7-hez nincs)

Amit linkeltél mar én is néztem , próbáltam de nem jó... :(
Próbáltam a swichable graphics-ban átállítani a játékokat vagy alkalmazásokat hogy a nagy teljesítményű GPU-n menjenek de úgy vagy el sem indultak vagy összeomoltak.
Pedig nem az AMD oldaláról szedtem le a drivert hanem a HP oldaláról.

Esetleg valami más tipp? :F

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#11296) zuhi_ válasza crysis88 (#11295) üzenetére


zuhi_
senior tag

"Windows 7-et szerettem volna rá telepíteni , de akkor jött a meglepi amikor a HP oldaláról le akartam szedni a drivereket , ugyanis csak windows 8 es 8.1-hez vannak driverek."

Most akkor mi van?

Amúgy szerintem win7 és win8 alapból felismer mindent frissítés után. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#11297) Kbali válasza S. Szabi (#11284) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ennek nincs sok köze az energiagazdálkodáshoz

(#11298) crysis88 válasza zuhi_ (#11296) üzenetére


crysis88
tag

Szia.
Olvasd tovább a mondatot : Na mondom egye fene barátkozzunk meg a 8.1-gyel , feltettem :U

Amúgy a Win 7 vagy 8 tényleg nagyon sok mindent felismer magától , de nem mindent!!
Frissítés pedig alapból nem játszott Win 7 alatt mert sehogyan sem tudtam működésre bírni sem a LAN-t sem a Wifit :(
Internet nélkül pedig elég nehézkes a frissítés... ;]

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#11299) Dell XPS válasza crysis88 (#11298) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Jó sok telepítővel rendelkezel.. ;] Nem lehet probléma egyikkel sem?

Üdv, Dell XPS

(#11300) crysis88 válasza Dell XPS (#11299) üzenetére


crysis88
tag

Szia.
Nekem van egy eredeti win 7-em , a 8.1-et pedig egy haver adta kölcsön aki nemrég megvette és gondoltam kipróbálom , ha pedig tetszik akkor megveszem én is :K

Tényleg nem tudom mi lehet a probléma , én a windows 8.1-re gyanakszom , de nem zárom ki a drivert sem.

Nem hiszem hogy en rontottam volna el valamit , mert sok barátomnak és ismerősömnek is én szoktam windows reinstallt csinálni PC-n is és laptopon is de eddig nem nagyon voltak problémák , minden ment szépen simán. Ja és csináltam mar vagy 2 Swichable graphics-os laptopot és szépen működött mind a kettő. Drivereket mindig megkeresem a gyartohonlapjan hogy ne legyen semmi gubanc de erre most nem tudok rájönni hogy mi lehet a baja.
Jó lenne kipróbálni win 7 alatt , hogy ott működik-e a dedikált GPU mert akkor biztosra vennem hogy az új win a ludas , de mint mar mondtam sajnos nincs hozzá driver :(

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.