Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Dell inspiron 10 mini utángyártott töltője jó lehet egy asus eee r101hez? Lehet hogy r101...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10152) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

Van itthon 2 laptop. 1 Dell Precision M6600 meg egy Dell Latitude E5520.

Precision: 4*4Gb DDR3 1600MHz Ram
Latitude: 1*2Gb DDR3 1300MHz Ram

A Latitude k.rva lassú, annak a sebességén kellene valamit mókolni. Én ezeket a variánsokat találtam ki:

1.: + 2Gb 1300MHz
2.: a mostani ki (eladni), a Precisionból 2*4Gb 1600MHz-t átrakni és a Precisionba venni 2*8Gb-t
3.: a mostani ki (eladni), a Precisionból 2*4Gb 1600MHz-t átrakni, a másik 2*4Gb-t eladni és a Precisionba 2*8Gb 1833MHz-set venni.

Vagyis: elegendő e a 4Gb a megfelelő gyorsasághoz?
Ha nem és kap 2*4GB-t, akkor ebben az esetben mi lenne a jobb a másik gépben:

2*4Gb + 2*8Gb 1600MHz (tehát összesen 24Gb 1600MHz) vagy 2*8Gb 1833MHz?

i20N, Surriento, GBS 57

(#10153) Impressa válasza dodopek (#10151) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Használható lenne, ha a töltőcsatlakozók megegyeznének, de nem egyeznek meg sajnos. Az Asus csatija elég pici 0.5x2,5 mm-es, míg a Dell-nek 5,5x7,5 mm-es. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10154) ati012 válasza doser0717 (#10152) üzenetére


ati012
senior tag

Nem létezik hogy 2GB RAM-mal tetű lassú legyen...
Ott máshol lesz a gond szerintem.

De próbáld ki mit tud 4GB-vel.

(#10155) dodopek válasza Impressa (#10153) üzenetére


dodopek
addikt

Ez volt a kérdés... :) :R :R

(#10156) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nálam egy Samsung N145Plus netbook. Az a hibája, hogy az istennek sem érzékeli a mobilnetet. Elméletileg előfizetésre vették és már nem fizetik. Tiltották, de fel kéne oldani. Tudtok valami megoldást rá? Mit tiltottak le rajta?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#10157) Impressa válasza dodopek (#10155) üzenetére


Impressa
őstag

Jogos :DDD ...akkor a válaszom, nem. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10158) rgeorge válasza Gigabyga (#10156) üzenetére


rgeorge
addikt

Akár a modem imei számát is tilthatták, akkor max modem csere segíthet.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#10159) jel1


jel1
aktív tag

sziasztok

szeretnék venni egy laptophűtőt, de nem tudom milyet. ha az ölemben van, akkor mindig hagyni kell egy kis rést a ventilátornak alul, vagy ha asztalon, akkor valami alá kell raknom, mert melegszik, hangos... ezért kell. Szóval valami olyan, ami kényelmes, ha az ölemben van a gép :)
15"-ös.

[ Szerkesztve ]

(#10160) Gigabyga válasza rgeorge (#10158) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

köszönöm. Az a legrosszabb eset? Lehet más is? vagy mindjárt cseréljem a modemet?

(#10161) dodopek válasza Impressa (#10157) üzenetére


dodopek
addikt

És esetleg egy dps dream tablet töltője? Az sem kompatibilis? Valahonnan fel kellene töltenem egyszer... :( Utána már nem érdekes, de egyszer életet kellene vernem bele... :(

Jel1! Ha nem ragaszkodsz a márkanevekhez, akkor egy ilyen , vagy ilyen noname is bőven jó... Bár szerintem egy takarítás többet használna. Hidd el tapasztalatból beszélek. Az asszony laptopjában olyan szinten volt összeállíva a por, hogy azt hittem szivacsréteg. Kitisztítás után -20c lett a jutalmam...

[ Szerkesztve ]

(#10162) Impressa válasza dodopek (#10161) üzenetére


Impressa
őstag

A tablet csatija már jó lenne, de a töltőfeszültsége viszont alacsony, emiatt nem tudná feltölteni a az akkut, még kikapcsolt állapotban sem. :(

jel1 amit dodopek is javasolt porcicázást érdemes elvégezni rajta, esetleg egy újrapasztázás is szóba jöhet. Utána már padot is dobhatsz alá. Amit ajánlani szoktunk a Cooler Master E1 és C3 ezekkel már vannak tapasztalatok ( fórumtársaknak köszönhetően teszteredményeket be is tették a topikba )

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10163) dodopek válasza Impressa (#10162) üzenetére


dodopek
addikt

Bekapcsolni sem lehetne vele? Most totál le van merülve...

(#10164) Impressa válasza dodopek (#10163) üzenetére


Impressa
őstag

Nem fog menni, mert több mint 2 amper áramra lenne szüksége, amit a tablet töltője nem tud biztosítani.És egyébként, a notid adaptere 19V-tot ad, míg a tabletté csak 5V-tot, ami nagyon kevés, meg sem fog moccanni vele. Ezt előbb is írhattam volna, sorry. :R ( kicsit szét vagyok csúszva, mert a vasparipa beadta a kulcsot, és közben azzal is foglalkozom) :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10165) jel1 válasza dodopek (#10161) üzenetére


jel1
aktív tag

Köszi! :)

(#10166) dodopek válasza Impressa (#10164) üzenetére


dodopek
addikt

Az én Marauderem is idény végére adta meg magát. Egy Bp-Sopron-Bp túrán eldurrant az első telló... :(

[ Szerkesztve ]

(#10167) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

adott egy Tosiba Satellite C855-2FG laptop.
Win 7 Sp1 64-et akarok rá telepíteni. Boot order be van állítva, vinyó IDE módban.

A következőt írja ki minden egy es újraindításnál:
PXE-MOF: Exiting PXE rom. Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.

A win7 eredeti, a gép zsírúj. Mi lehet a gond?

Köszönöm.

(#10168) amdathlonxp válasza Rabbitf_24 (#10167) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Vinyó ide módban?
Talán így elsőre ez a beállítás hiszen a géped sata hdd vel rendelkezik.Gondolom.

ahci mód átállítása szerintem megér egy próbát

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10169) Rabbitf_24 válasza amdathlonxp (#10168) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

persze, ezt írtam is.

(#10170) Rabbitf_24 válasza amdathlonxp (#10168) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

az is megvolt...

(#10171) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Jelenlegi laptopom egy Asus K53TA. Maga a vas: Amd A6-3400m 4x1.4GHz, 2.3GHz turbo (OC: 2GHz, Turbo off). 6GB DDR3 1333, AMD Radeon HD6650m 1GB GDDR3. Megéri-e most lecserélni valamilyen laptopra ami 150eFt körül va, és ha igen, akkor melyikre? (Ezt anno 170-ért vettem.)A notit játékra használom. (Tudom, asztali gép kell játékra, de rengeteget ingázom az egyetem/albérlet/otthon/munkahely között, így asztali konfig nem jöhet szóba.)

Segítséget előre köszönöm!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10172) Adam333


Adam333
tag

Lenovo y580-am nem ismeri fel a gtx660m dedikált vga-t. Csak az integráltat, így ahogy telepítem rá az nvidia drivert, azt írja ki, hogy: graphic driver could not find compatible graphics hardware.
Nem tudjátok mi lehet a gond?

(#10173) Adam333


Adam333
tag

Se aida, se everest nem érzékeli.

(#10174) Sheld válasza Adam333 (#10172) üzenetére


Sheld
senior tag

Nincs a laptop alján egy kapcsoló, amit átállítottál, hogy az IGP működjön? Esetleg forgasd körbe, nézd meg.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10175) Adam333 válasza Sheld (#10174) üzenetére


Adam333
tag

Y580-on sztem a váltás automatikus.

(#10176) Huroq válasza Adam333 (#10175) üzenetére


Huroq
senior tag

A BIOS-ban "Switchable Graphics" -ra van állítva?

(#10177) Adam333 válasza Huroq (#10176) üzenetére


Adam333
tag

Igen. De mondom semmilyen drivert nem tudok feltenni, mert se az nvidia gtx660 drivere, se az optimus driver nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#10178) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!Egy kis segítség kellene!Újra telepítettem 5720zg-met,és nem indul el!Előzmény:win 7 volt rajta,T2730-as procit kicseréltem egy T7500-ra,amit win7 szépen vitt!Namármost ráraktam a Vista Ultimate 32biteset,feltettem a hozzá tartozó chipsetet,és amikor újraindítottam nem akar elindulni!Bekapcs gomb megnyomás,venti felpörög,aztán ugy 5mp és kikapcsol magától!A proci ledje se világít!Segítségeteket előre is köszi!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#10179) donceleger8


donceleger8
őstag

Jó reggelt!
Adott egy laptop, egy Lenovo, amiben van egy Amd Quad-Core A4-5000M APU proci.
Ebben van egy Radeon HD8330-as integrált GPU, illetve van egy dedikált Radeon HD8570 is.
Ezt látja az eszközkezelőben is, mindkettőhöz azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik.
Legújabb Catalyst feltelepítve.
A kérdés az, hogy hogyan tudom működésre bírni az erősebb videókártyát, mivel én mindenhol a 8330-as típusjelzést látom.
Van egy olyan, hogy választható grafikus beállítások, itt meg csak olyan szerepel, hogy az adott programnál vagy energiatakarékos, ez gondolom a 8330-as lehet, vagy nagyteljesítményű beállítás, ez meg az erősebb 8570-es lehet. Viszont a legtöbb program esetében le van zárva ezen beállítás, kompatibilitási dolgokra hivatkozva! Azaz nem tudom átállítani, és alap esetben az energiatakarékosra van állítva.
Konkrétan a PowerDVD 13-as proginál szeretném az erősebb VGA-t használni.
Vagy esetleg csak a fixen választás joga van letiltva? Ettől függetlenül a gép automatikusan vált, ha neki erősebb forrásra van szüksége? Vagy egyáltalán hogyan működik ez? Sajnos semmilyen beállítást nem találok azzal kapcsolatban, hogy konkrétan ki tudjam választani a 8570-es kártyát. A BIOS ban is csak annyi szerepel, hogy Switchable Graphics Card vagy valami más. Ha arra a valami másra állítom, akkor nem is Radeon kártyát ír.
Valaki legyen szíves homályosítson fel ezen kérdésben! Első ilyen laptopom ez, és szeretném ha a videóteljesítmény maximális teljesítményen menjen, mivel elsődlegesen BD és BD3D filmek lejátszásra használnám.
Köszönöm előre is.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#10180) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy 16 os oldal táska vagy hátizsákba egy 15.6 os note tökéletesen használható?
Gondolom nem kell h pont stimmeljen a méret.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10181) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem egy free dos-os laptopra win7 et. Utána aktiváltam kiírta hogy sikeres.

A rendszer működik, de belépésnél mikor beindítom gépet ez a kép fogad
[link]
Légyszíves segítsetek, hogy mit tudnék ezzel kezdeni. Ha itt a legfelső megyek hibátlanul elindul a gép. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10182) Impressa válasza DonThomasino (#10180) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem baj, ha nagyobb, több helyed van, de úgy is stabilan áll a táskában.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10183) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

Másfél éves HP pavilion dv6-6b08eh notebook-om van, és mostanában arra lettem figyelmes, hogy áramforráshoz van csatlakoztatva a gép, de nem tölt így sem. Most kivettem az akksit, vissza, majd feldugtam megint és így tölt, illetve töltött egészen 91%-ig, azóta itt stagnál. Ha a kurzorral rámegyek az értesítési ikonra, akkor azt írja, hogy 91% csatolakoztatva, nem töltődik. Viszont lentebb nem megy. Ha lehúzom, néhány perc alatt már 85% és nagyon gyorsan lemerül.

Ennek mi az oka, tud valaki segíteni? Köszi.

(#10184) Adam333


Adam333
tag

Lenovo y580-am nem ismeri fel a gtx660m dedikált vga-t. Csak az integráltat, így ahogy telepítem rá az nvidia drivert, azt írja ki, hogy: graphic driver could not find compatible graphics hardware.
Nem tudjátok mi lehet a gond?

(#10185) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy laptopon elromolhat úgy a tapi h egyszerűen belassul?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10186) kishooligan


kishooligan
csendes tag

HP Pavilion 15-b105sh
Sziasztok,
A héten vettem egy ilyen típusú laptopot és sehogy sem tudok rá oprendszert rakni, egyszerűen semmit, a gépben nincs optikai meghajtó így próbáltam usb-ről, gyönyörűen elindult a telepítő mire kérte hogy tegyem be azt az eszközt amin az illesztőprogramok vannak. Itt állt be nálam az agyhalál, a gépen Free Dos van semmi már és semmit nem tudok rá telepíteni mert itt megáll. ha valaki tudna javasolni bármit kérem hogy segítsen.
Előre is Köszönöm!

(#10187) Bbro


Bbro
újonc

Sziasztok!

Nem igazán tudtam topicot választani a kérdésemnek, ezért fordulok itt hozzátok! Egy elég speciális problémával kerültem szembe. Van egy Lenovo Z500-as notebookom, melynek combo audio jack bemenete van. A laptopban van beépített mikrofon, ám nem a legtökéletesebb, ezért egy külső mikrofont szeretnék használni. A probléma az, hogy amikor ezt a külső mikrofont bedugom (megfelelő 3,5mm-es csatlakozója van), akkor a notebook nem ismeri fel, hogy az egy mikrofon lenne. Az eszközkezelőben sem látszik, illetve a Realtek kezelőfelületén sem látom sehol. Esetleg tudtok arra tippet adni, hogy hogyan lehetne ezen a gépen egy külső mikrofont használni?

Egy Jack combo átalakító esetleg jó lehet erre a célra? Vagy valamilyen usb-s irányba kellene inkább elvinni a dolgot?:)

Előre is köszi a segítséget!

(#10188) Sheld válasza Bbro (#10187) üzenetére


Sheld
senior tag

Személy szerint a Jack combo átalakítóval nem szórakoznék, mert nem garancia a probléme megoldására. Egy USB-s headset lenne szerintem a legcélravezetőbb, vagy ha a hang része nem kell, akkor talán egy USB-s webcamera, amiben van microfon. (Már ha számít a képminőség a videotelefonálás közben.)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10189) Bbro válasza Sheld (#10188) üzenetére


Bbro
újonc

Köszi! A hang lenne a legfontosabb része, mármint nekem konkrétan csak a hang kell és nem akarnék új eszközt venni erre mert elég jó ez a mikrofon, de akkor lehet mégis kell...

(#10190) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, hogy olyat csinál a laptopom reggel óta, hogy kikapcsol a monitorja, mintha lehajtanám, vagy benyomnám fn gomb plusz a kikapcsolás gomb. mi a picstől lehet ez, és igy randomban ki ki kapcsol. van vmi megoldás hogy letiltani, vagy hogy mitől lehet?

előre is köszönöm a válaszokat

(#10191) ati012 válasza Pandimakaay (#10190) üzenetére


ati012
senior tag

Ha a háttérbe látszik az aktuális képernyő tartalom akkor inverter vagy fénycső hiba.

(#10192) Pandimakaay válasza ati012 (#10191) üzenetére


Pandimakaay
tag

hogy a háttérben? mondom kikapcsol :D nagyon halványan látszódik a képernyő, mondom mintha lelenne véve a fényerő teljesen, de egyből visszakapcsol akkor ha visszanyomom

(#10193) ati012 válasza Pandimakaay (#10192) üzenetére


ati012
senior tag

nagyon halványan látszódik a képernyő, mondom mintha lelenne véve a fényerő teljesen,

inverter v. fénycső.

Mit nyomsz vissza?

(#10194) Pandimakaay válasza ati012 (#10193) üzenetére


Pandimakaay
tag

a képernyőt, a fn+képernyő ki be kapcsolással :D azé modnom mintha csak levenném egyből visszanyomom és megy

(#10195) Sheld válasza Pandimakaay (#10194) üzenetére


Sheld
senior tag

Akkor közel 100%, hogy inverter hiba. Fénycső meghibásodással még nem találkoztam, csak olyannal, h megszűnt fényt adni. Szerintem ez inverter hiba lesz.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10196) Pandimakaay válasza Sheld (#10195) üzenetére


Pandimakaay
tag

és körülbel ez mit jelent? mennyibe kerülhet? érdemes e 6 éves laptop...

(#10197) ati012 válasza Pandimakaay (#10196) üzenetére


ati012
senior tag

3-4e környéke.

(#10198) Bandi86


Bandi86
újonc

Hello Mindenki!

Most regeltem az oldalra, mert egy olyan probléma lépett fel a gépemnél, amit képtelen vagyok megoldani, és talán valaki már találkozott hasonlóval.
A probléma a következő:
Van egy notebook-om, amit napi szinten cipelek magammal. Általában napközben wifi-vel kapcsolódom a netre, majd este amikor hazaérek, a gépet az íróasztalra teszem, netkábel bedug, és úgy használom tovább. Vagyis csak használtam, ugyanis az utóbbi napokban fellépett egy olyan probléma, hogy ha bekapcsolom a gépet, és kábelről megy, akkor miután feláll a rendszer, 5-10 perc után teljesen lefagy a gép, nem reagál semmire. Csak teljes áramtalanítással tudom kikapcsolni, majd újra be.
Egy pár napja ezt játssza, továbbá a lan csatlakozónál lévő két led, akkor is villog, amikor a gép nincs bekapcsolva, holott eddig nem tette.
Wifi-ről tökéletesen működik, de ezért most nem szeretnék venni otthonra egy wifi routert, nincs rá szükségem.

A gép egy emaichines e 730g, i3-350m, radeon hd 5470, 3 gb ddr3

Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#10199) TheProb


TheProb
veterán

Valaki tudna segíteni?

Dell Inspiron 5537-et vettem nemrég, amiben 8850-es Ati van. Eddig csak béta drivert tudtam felrakni, de catalystban hiába volt beállítva minden alkalmazás vezéreltre még se volt olyan a grafika, mint amilyen az adott játék beállításai szerint kellett volna, hogy legyen.
Most felraktam a Dell oldalán szereplő drivert, azóta 0fps van minden játékban... Elvileg átkéne váltania de ezek szerint nem vagy nemtom. Már szétbaltáz az ideg...

(10évig nvidia-t használtam, ahhoz képest ez a catalyst 1 kalap kutya... + a drivert is mire megtalálja és letölti az ember az se 5 perc)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10200) eisento


eisento
addikt

sziasztok!
tegnap vett a kollegam egy lenovo g500-as notit a gyari lemezen win8 driverek vannak. felraktam neki windows 7-et a honlaprol leszedtem mindenhez a drivereket, felraktam de skype-ban nem akar mukodni a lenovo easycamera. csak korbekorbe jar a kis karika de kepet nem ad. tegyek fel win8-at probabol es hozza a drivereket majd proba? mar arra is gondoltam hogy a kamera szar.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.