Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) xcds válasza redspot (#10450) üzenetére


xcds
őstag

A flash player biztos frissült azóta és vhogy mindig több erő kell neki. Régebbi verziók kevesebbet esznek. Pl 11.1.102.63.

(#10452) Dell XPS válasza Laszmen (#10449) üzenetére


Dell XPS
veterán

A 8530G hűtését kettő változattal szerelték (heatsink):

Üdv, Dell XPS

(#10453) Laszmen válasza Dell XPS (#10452) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Nagyszerű! Nem gondoltam volna :R

Köszönöm! :)

Akkor ilyet kell beszereznem, ami nem lesz egyszerű.. :Y

(#10454) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Meg tudnátok nekem mondani, hogyan lehet előszedni a gépből a széria számot, már ha benne van? A gép alján nem olvasható, doboz nincs stb... de érdekelne, az ügyfélszolgálatnál hasznos lenne. 7-es szériás Samsungról van szó. Köszönöm! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#10455) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Komplikát helyzetben vagyok szükségem lenne segítségre :)
Szóval a helyzet az hogy nincs pénzem rendes pc-re ezért laptopot szeretnék venni ! A gond ott kezdődik hogy az előző pc amit eladtam rám maradt egy hangkártya ez itt Valahogy megoldható lenne hogy ezt egy laptopba belerakjam akárhogy ?
Van hozzá komplett hangfal rendszerem és bár pc-m nincs és pénzem sincs rá viszont ez az áthidaló időszakot legalább minőségi zenehallgatással szeretném eltölteni !
(Nagyon bízok benne hogy van rá megoldás :R :R :R )

Válaszokat előre is köszönöm ! :R

(#10456) szabonagyur válasza Rick3D (#10455) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Kalapáccsal talán meg lehet oldani amúgy nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10457) Impressa válasza Rick3D (#10455) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Merész elgondolás, de esélytelen. ;)

szabonagyur hány kilósra gondoltál? :DD

sestertius Szia! Jó eséllyel Aidával meg tudod nézni, vagy a HWiNFO 64-el (ezzel biztosan) ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10458) Dell XPS válasza sestertius (#10454) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

parancssor: "wmic bios get serialnumber"

Üdv, Dell XPS

(#10459) Rick3D válasza Impressa (#10457) üzenetére


Rick3D
senior tag

(#10456) szabonagyur

Köszönöm a válaszokat ! Hát sajnálattal látom nem lehet megoldani viszont akkor usb vel fogom megoldani !
Kalapács sem egy rossz gondolat ;] ;]

(#10460) firkaszhenry


firkaszhenry
csendes tag

Üdv mindenkinek! Kis technikai tanácsot kérnék! Van egy HP nx 7400 as nótim és befoltosodott a kijelző sarka. Emiatt akarok beszerezni egy másik kijelzőt, de nem olyat ami gyárilag benne van, hanem jobbat! A gyári kijelző 1280x800 felbontású! A kérdés az lenne, hogy lehetséges e egy ,másfajta, nagyobb felbontású kijelző alkalmazása? Be lehet e majd állítani a winbe a nagyobb felbontást?

[ Szerkesztve ]

(#10461) Dell XPS válasza firkaszhenry (#10460) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, tudod nagyobb felbontású kijelzőre cserélni: WSXGA + (1680x1050), WUXGA (1920x1200)

Üdv, Dell XPS

(#10462) sestertius válasza Dell XPS (#10458) üzenetére


sestertius
őstag

Köszönet mindenkinek, siker! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#10463) roland_17 válasza sestertius (#10462) üzenetére


roland_17
tag

üdv téma adott szeretnék egy olyan segitséget kérni tőletek , hogy van egy Acer Aspire 5755
I5 ös procival , 2vga val ( Nvidia gt 540m 1gb + intel 3000) driverek fent vannak , nagyobb játéknál be kapcsol a dedikált vga viszont pl lol vagy counter-strike 1.6 nál nem kapcsol be , hanem intel vga-t használja ebben szeretném segitségeteket kérni , hogy hogyan kell ezt be állitani :R

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#10464) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Kipróbáltam a Grid 2-t a tv-n FHD-ban és meglepően szépen vitte a Dell Inspiron 5537 (8850M-el) high beállításokon. Viszont pár perc után (még menüből is) kidobott, hogy kevés a memória, ignoráltam az üzenetet és játszottam tovább mindenféle gond nélkül átlag 40fps-el. Majd kb perc után elszállt a tv képernyő, kihúztam a HDMI kábelt, ekkor visszajött a kép a laptop kijelzőjén, asztalról minden eltünt, egybefüggő kék háttérrel és megint a kevés memóriás üzenettel. A játék bezáródott. A játék alatt folyamat monitoroztam az érzékelőket, stb. és nem volt se túlmelegedés (75fok max), valamint a memória hiányos üzenetre meg annyit, hogy a 8gigából 2,5GB volt a max kihasználtság. SSD-t használok, de van 1-2GB cache. Szerintetek mi lehet a gond?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10465) roland_17 válasza TheProb (#10464) üzenetére


roland_17
tag

Nvidia Optimus D3D9 DLL FIX

Végre van megoldás az Nvidia Optimus-nál tapasztolható problémára, miszerint ha egy játékban használni szeretnénk valamilyen overlay plugint d3d9.dll hozzáadásával, akkor nem látja a játék az Nvidia kártyát, csak
az integrált videókártyát.

Nekem Lenovo Y570-em van, i5 + GT 555M.
rFactorral szoktam játszani, de ez ideig kénytelen voltam az integrált kártyát használni, mert az rFdynhud, vagy MAP plugin d3d9.dll-je miatt "láthatatlanná vált" a GT 555M. Ezzel a d3d9.dll FIX-el minden működik tökéletesen!!!!

Sajnálom, hogy csak másfél év után sikerült megoldást készítenie valakinek, de végre megvan!
Az oldalon a hozzászólásokban példákat is találhattok a konfigurálásra, ha több plugint is szeretnétek használni egy adott játékban, sőt, ha jól vettem ki, akkor STEAM-es játékokkal is működik.

Ez lenne a megoldás a problémára :D
Csak nem értem hogy mit kell vele csinálni

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#10466) TheProb válasza roland_17 (#10465) üzenetére


TheProb
veterán

És ez hogyan is kapcsolódik az én gondomhoz?:D :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#10467) Rcpapa


Rcpapa
csendes tag

Eddig hiba nélkül működött, hogy a notebookomról (MSI GE60) HDMI csatlakoztató segítségével filmet néztem a TV-n (Finlux 42") Csatlakoztatom, a gép hibernál, majd vissza tölti a képernyőt, majd megint hibernál.A kábel és a tv jó, tesztelve másik gépről...

(#10468) Sheld válasza Rcpapa (#10467) üzenetére


Sheld
senior tag

Tervezem újratelepíteni a laptopomat. Melyik operációs rendszert ajánlanátok rá az alábbi három közül?
Windows 7, windows 8, windows 8.1 Természetesen mindhárom esetben 64bit-es megoldásról lenne szó. Elsősorban a játékok alatti teljesítmény a mérvadó. Minél jobban menjenek a játékok, a többi nem lényeg. (Betöltési idő stb . apróságok) Jahh, maga a gép:
Asus K53TA
AMD A6-3400m (4 mag, 1,4GHz (2.3GHz turbo) A turbot kikapcsolva használom, az órajelet meg felhúzom 2GHz-re, mert a turbo fokozat csak 2 magon működik, a másik kettőt ilyenkor inaktívba teszi.
AMD Radeon 6720G2 1.5GB DDR3 VRAM (6520G integrált, 512MB DDR3 memória a rendszermemóriából leválasztva és mellette egy HD6650M 1GB DDR3 Ram, utóbbi dedikált)
6GB DDR3 1333MHz Ram (4+2GB)
640GB WD Blue HDD 5400RPM (ide még tartozna egy kérdés, hogy mennyire lenne érezhető, ha ezt lecserélném, egy 7200RPM-esre?)
Szerintem ennyi információ elég, várom a véleményeteket. Előre is köszönöm a segítséget!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#10469) Mikulásbá válasza Sheld (#10468) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

SSD-t tegyél abba a gépbe!

(#10470) ati012 válasza roland_17 (#10463) üzenetére


ati012
senior tag

programjába esetleg a biosba nézz szét.

(#10471) Pőze


Pőze
aktív tag

Mit tudok csinálni a gépemmel ami alapjáraton netezés közben is 86 fokos CPU és 82 fokos GPU-val jár. A gépem elmúlt 3 éves egy Acer Aspire 5740G-ről van szó. Egy éve így fut nem szokott lefagyni csak most már kezdeni kellene valamit mert belassul. Nem nagyon merem szétszedni. Van valami egyéb opció?

(#10472) ati012 válasza Pőze (#10471) üzenetére


ati012
senior tag

Ki kéne takarítani, ahhoz pedig szét kellene szedni.

(#10473) Pőze válasza ati012 (#10472) üzenetére


Pőze
aktív tag

Akkor gondolom újra pasztázni is érdemes lenne. Az a baj haza vinni nem tudom a képzi poggyászban itt meg rohadt drága a szervizelés. Szóval házi mókolás lesz úgy tűnik. ;]

(#10474) ati012 válasza Pőze (#10473) üzenetére


ati012
senior tag

pasztázni is jaaa :D
jó gányolást!

(#10475) Dell XPS válasza Pőze (#10473) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elhiszem, hogy nem szeretnéd egy laptop árát a szervizben hagyni, de a típus szétszerelése igényel némi gyakorlatot. Próbálj beszerezni egy útmutatót hozzá (YT - videó), mert konkrétan ki kell venned az alaplapot a takarításhoz, pasztázáshoz. Mire idáig eljutsz a noti' darabokban lesz. A tengernyi csavarokon kívül rendkívül jól össze van pattintva, így szükséged lesz egy műanyag segédeszközre, amivel törés és roncsolás nélkül meg tudod bontani a palmrest -et. Még a bekapcsoló panel lehet trükkös (ha nem ismered ), ezt csak jobb oldalt megnyomva tudod leszedni - csavar nem fogja, még ha úgyis tűnik.

Üdv, Dell XPS

(#10476) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

mit kell-lehet ilyenkor tenni?

köszönöm!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10477) NEMO1968 válasza padi68 (#10476) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Annyit nézz meg,hogy a START menü>futtatás beírod "msconfig"(az idézőjelek nem kellenek)
A felugró ablakban Szolgáltatások>feladatütemező előtt van-e pipa.
Ha nincs,tegyél,katt ALKALMAZ majd OK,utána restart,de írja is majd.
Lehet hogy valahol,valamikor kikapcsoltad véletlenül.
Ha nem segít,ezt a topicot látogasd meg inkább.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10478) padi68 válasza NEMO1968 (#10477) üzenetére


padi68
senior tag

nem is talál ilyet..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10479) NEMO1968 válasza padi68 (#10478) üzenetére


NEMO1968
őstag

Végignézted az egészet?
Nálam középtájon van a Biztonsági fiókkezelő ill.az Intelligens kártya alatt.
Nem ABC rendben van ez a f...ság.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10480) gyurci11


gyurci11
csendes tag

Helló van egy asus k55a
notbook-om és feltelepítettem
rá a need for speed
underground 2-tőt mikor el
indul játszom 2 percet és le
áll miért? válaszod várom.

(#10481) padi68 válasza NEMO1968 (#10479) üzenetére


padi68
senior tag

kösz!
egy baj van, hogy nem engedi a beállítást...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10482) gyurci11


gyurci11
csendes tag

Helló van egy asus k55a notbook-om és feltelepítettem rá a need for speed underground 2-tőt mikor el indul játszom 2 percet és le áll miért? válaszod várom.

(#10483) NEMO1968 válasza padi68 (#10481) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na ezt hol találtad? ;]
Az az érzésem,kicsit elbeszélünk egymás mellett :K .
No problemo!!!
Tehát Start menü>futtatás> beírod "msconfig"(idézőjelek nélkül),majd ENTER.
Ezután egy "Rendszerkonfiguráció"nevű ablaknak kell megnyílni.
A megnyíló ablakban katt.Szolgáltatások>kikeresed a listából a(listában középtájon találod) Feladatütemezőt,eléje teszel egy pipát,ha esetleg nincs.
Semmi más dolgod nincs ezután,csak katt. ALKALMAZ, katt.OK és restart.
Akkor van baj,ha ezek után sem lesz jó,de akkor nézd meg a linkelt topicot is.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10484) umek7


umek7
őstag

Üdv!

Ez a töltő megfelelő lenne ASUS K53TA-SX029D laptophoz?

(#10485) Impressa válasza umek7 (#10484) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv.!
Igen, megfelelő hozzá. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10486) rob72


rob72
tag

Helló egy ilyen laptopra rá lehet rakni a win7et?

Laptop: Samsung NP550P5C-SO3HU

(#10487) gyurci11 válasza rob72 (#10486) üzenetére


gyurci11
csendes tag

Persze de előtte a bios-ban be kell álltani hogy a cd-t indítsa el ne pedig a vinyon levő dolgot rendszert

(#10488) Rcpapa


Rcpapa
csendes tag

:)) :DD :W Eddig hiba nélkül működött, hogy a notebookomról (MSI GE60) HDMI csatlakoztató segítségével filmet néztem a TV-n (Finlux 42") Csatlakoztatom, a gép hibernál, majd vissza tölti a képernyőt, majd megint hibernál.A kábel és a tv jó, tesztelve másik gépről... :)) :DD :W :R

(#10489) rob72 válasza gyurci11 (#10487) üzenetére


rob72
tag

Hát nem mondod komolyan...
Win8al adták ki. Volt már win8as laptoppom és arra nem engedett win7et rakni

(#10490) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok!

lenne egy kérdésem!
Lenovo Z510-re raktam win 8.1-et mivel a win 7-es driverek hulladékok voltak és csomó hibám volt.
Most tök jó megy viszont a windows ezt írja ki: "Nem megfelelő a biztonságos rendszer konfigurációja"

Mi okozhatja?

köszi

(#10491) Dell XPS válasza rob72 (#10489) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tudsz rá Win7 -t instalállni, de Samu nem egyszerű. Természetesen a Win8 helyreállító partíciókat törölni kell (recovery), de hivatalos Win7 downgrade is legyalulja. A support nem áll mindig a helyzet magaslatán, így majd Neked kell az illesztőket "összevadászni".

Üdv, Dell XPS

(#10492) Domike84 válasza Domike84 (#10490) üzenetére


Domike84
csendes tag

sorry elírtam!

"nem megfelelő a biztonságos rendszerindítás konfigurájiója"

(#10493) roland_17 válasza Domike84 (#10492) üzenetére


roland_17
tag

Valakinek volt már baja a 2 videokártyás laptopokkal ?
Mert nekem igen gt540m + intel 3000 , sajnos a lol-t meg a counter strike 1.6ot nem akarja látni a nvidia kártyám ez miért van ? hogy lehet megoldani a problémát ?

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#10494) Dell XPS válasza Domike84 (#10492) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem találkoztam még a hibaüzenettel, de ezt találtam részedre: [link]

Üdv, Dell XPS

(#10495) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy dell inspiron 3537 notim és nem tudom hozzá telepíteni a PCI egyszerű kommunikációs vezérlőt. Pedig nagyon kellene...w8.1 pro van fent

Tigris, tigris, csóvafény...

(#10496) Dell XPS válasza roland_17 (#10493) üzenetére


Dell XPS
veterán

A programokat nem is tudod konfigurálni az Nvidia vezérlőpultban (3D alkalmazások)?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10497) Domike84 válasza Dell XPS (#10494) üzenetére


Domike84
csendes tag

ezer köszi! frissítéssel eltűnt a hibaüzi.

Legjobb a bios update lenne de még nincs a géphez sajna.

Thx
:R

(#10498) Dell XPS válasza cellpeti (#10495) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kártyaolvasó szokott lenni, de az Nálad elvileg nem lehetne. Hardverazonosító alapján próbáltad kutatni?

Üdv, Dell XPS

(#10499) kicirain


kicirain
tag

Hozzaertok segitseget kernem!

A kovetkezo kerdessel fordulok hozzatok. Az alany eny Hp envy m6 ,a8-5550m processzorral es radeon 7670m-el mire lehet eleg jatekok teren?

Valaszokat elore is koszi

(#10500) rob72 válasza Dell XPS (#10491) üzenetére


rob72
tag

Itt egy videó ez alapján nem tűnik nehéznek:

http://www.youtube.com/watch?v=Nw0NwPovFdY

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.