Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Adott egy laptop amin Windows XP van. Ki szeretném terjeszteni a képét egy monitorra. Úgy szeretném megoldani hogyha a laptop a monitorra csatlakoztatva van akkor a monitor legyen az alapértelmezett képernyő, de ha lehúzom róla akkor a laptop képernyője.

Az a probléma hogy a laptop felbontása kisebb mint a monitoré. Ha az Intel grafikus tulajdonságokban beállítom hogy a monitor az alapértelmezett képernyő akkor miután lehúzom a monitort a Windows megmarad a monitor nagyobb felbontásánál és a laptop kijelzőjéről lelóg minden.

Valakinek van valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#10652) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Unokatesóm vett egy Lenovo G580 notit. Az normális, hogy ennek mindig ég a LEDje, ha töltőn van? Mármint akkor is világít a töltésjelző LED, amikor ki van kapcsolva...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10653) Impressa válasza pocokxx (#10652) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Igen, ez normális jelenség, az én Lenovómnál is így működik. ;) Ezt gyártója válogatja...

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10654) Mikulásbá válasza pocokxx (#10652) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Toshiba gépek is-legalább is jó pár-világít kikapcsolva is.

(#10655) jahatpersze válasza jahatpersze (#10639) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

(#10656) Buci21


Buci21
addikt

ebbe vagy ebbe lehet tenni mSATA-t? :D

(#10657) ati012 válasza cypher23 (#10642) üzenetére


ati012
senior tag

Szalag kábel v. LCD hiba. Szerintem tudok adni neked teszt célra mind a kettőt .

(#10658) ati012 válasza Mgeri. (#10635) üzenetére


ati012
senior tag

Keressetek egy megbízható, mindenki által tisztelt és elfogadott ph-st, és legyen ő a csomagpont :)
Milért nincs még ilyen hivatás a PH-n? :U

(#10659) donjohnson válasza ati012 (#10658) üzenetére


donjohnson
addikt

a hirdetés alatti hozzászólásokat elnézve szerintem már tárgytalan neki a csere ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#10660) Mgeri. válasza donjohnson (#10659) üzenetére


Mgeri.
csendes tag

Ezt jól látod. Csalás az egész, itt is óva intek mindenkit. :U

(#10661) amdathlonxp válasza Yandelus (#10600) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Első körben hdd-t kellene tesztelni hdd sentinel program erre tökéletes,,,,
hdd híba a legvalószínübb ha az rendben van(sztm nem lesz) úratelepítés még segíthet.

Ui:Bocs kicsit lemaradtam

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10662) ati012 válasza donjohnson (#10659) üzenetére


ati012
senior tag

biztos is :)

(#10663) simos


simos
tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék.
Egy Toshiba laptopra (új) szeretnék win7 -et telepíteni. Persze nincs benne dvd olvasó.
Egy satásat rádugtam usb kábellel. Máskor jó volt de most nem boot-ol róla.
Mi lehet a probléma?
Egyszerűbb lenne pendrive-ról telepíteni?

(#10664) Mikulásbá válasza simos (#10663) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,és gyorsabb is.

(#10665) tajcsi válasza tajcsi (#10630) üzenetére


tajcsi
senior tag

:B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10666) simos válasza Mikulásbá (#10664) üzenetére


simos
tag

Próbáltam, de ez sem engedi. Nem találja a rendszer lemezt.
Pedig jó a telepítő, mert már többször használta.
PXE ROM problémát ír.

(#10667) Mikulásbá válasza simos (#10666) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Találtam:

"Ez a kiirás annyit tesz, hogy a BIOS nem talált a merevlemezeden rendszertöltő programot, és végigskálázta az eszközöket, hátha valamelyikről be tud tölteni egy oprendszert. Utoljára az Atheros WIFI adapter BOOT-ROM-ját találta meg, de nem tudott hálózati oprendszert betölteni vele. A hiba oka lehet, hogy valami beleírt az MBR-be, vagy az operációs rendszer betöltője adta meg magát. Windows esetében az optikai meghajtóról történő bootolás után az indításjavítás opcióban elvileg automatikusan megoldódik a probléma. Előfordulhat, hogy a merevlemezen lett elállítva az aktív partíció megjelölés... Szintén a Fixboot kiadásával megoldódik a probléma. Egyébként valószínűleg valami vírust kapott be a géped. Google-ben keress rá az indítási javítás kifejezésre, és megtalálod a megoldásokat."

(#10668) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Fujitsu Siemens Amilo Pa3515 -hoz keresek új töltőt.
Semmiképp se gyárit, mert kb évente kukázhatom kábelszakadás miatt.

Természetesen minőségi legyen, emiatt több pénzt is képes vagyok rááldozni.

Adatai: 19V, 2,5mm-es csatlakozójú.

Üdv. Gábor

(#10669) Impressa válasza tajcsi (#10665) üzenetére


Impressa
őstag

Sorry, Jól átfutottam felette. :R
Na szóval, ha leterheled a géped, akkor az ACPI hőnérséklete mennyire kúszik fel? Mert még nem feltétlenül vészes az értéke.

A Wifi hibád is a pasztázás után jött elő, vagy az korábban is megvolt? esetleg válts csatornát a routeren, és a gépeden is hátha hoz változást.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10670) Mikulásbá válasza G@ß! (#10668) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Nem gyári,de minőségi!

(#10671) simos válasza Mikulásbá (#10667) üzenetére


simos
tag

Köszönöm a segítséget, utána járok !
A vírus az kizárva, mert tegnap este bontottam ki a gépet. Zsír új.
Ezért gondoltam bios, vagy hasonló beállítási problémára.

:R :R

(#10672) G@ß! válasza Mikulásbá (#10670) üzenetére


G@ß!
őstag

A topicjában eléggé leszólták a méretéből kiinduló tönkremenetel miatt. Valósak lehetnek ezek az állítások?
Más opció?

(#10673) tajcsi válasza Impressa (#10669) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem, a wifi az mar ilyen volt. Hm, igazabol nem szokom terhelni a gepet, net, kis zene, vagy youtube, akkor is 65c a homerseklet. Notikra nincs valami jobb aftermarket huto megoldas?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10674) Mikulásbá válasza G@ß! (#10672) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sosem használtam még ilyeneket,de a google-ban tudsz keresni más gyártótól ilyen terméket.

(#10675) G@ß! válasza Mikulásbá (#10674) üzenetére


G@ß!
őstag

Most akkor jól értem, hogy te sose használtál ilyet, tapasztalatod nincs róla és egy ilyet terméket ajánlottál nekem?!
Direkt azért írtam ide, hogy minőségi, ajánlott termékről kapjak információt.

[ Szerkesztve ]

(#10676) Mikulásbá válasza G@ß! (#10675) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem még gyári van mindenből-szerencsére.Itt a PH főoldalán láttam a cikket erről a termékről,s mivel a FPS minőségi cuccokat gyárt,főleg tápokat,nem lehet rossz!Pláne,hogy tesztelték is.Olyan sok tapasztalati hozzászólás még nem nagyon lehet,de én nem is hinnék annak,inkább a tesznek.
Én kérek elnézést,hogy segíteni akartam!

[ Szerkesztve ]

(#10677) G@ß! válasza Mikulásbá (#10676) üzenetére


G@ß!
őstag

Semmi gond, sajnos az a teszt nem olyan profi (részletes), mint amilyennek kellene lennie.
Köszönöm.

(#10678) Impressa válasza tajcsi (#10673) üzenetére


Impressa
őstag

Lehet aládobni hűtőpadot, és még javíthat is a hőmérsékleten. Persze, ez erősen függ a gép aljának kialakításától is. (mennyire nyitott az alja). Vannak olyan géptípusok, melyeknél csak placebóként hat a pad. Ha ilyen alternatívában gondolkozol akkor ebben a topikban is tudnak segíteni neked (Opeter87 fórumtárs). ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10679) tajcsi válasza Impressa (#10678) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem, ez nem lenne jo megoldas...olyan huto kellene ami rendesen teszi a dolgat, mert itt most valami nem stimmel...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10680) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

Van egy féléves HP Elitebook 8560w notebook-om. Teljesen normálisan üzemel, funkcionál.

Normális-e az, hogy:
A bal oldali sima USB2.0-s hubokra kötött, adatforgalmat generáló eszközök (pl.: másolás közben egy sima külső USB-s HDD) esetén ciripel a notebook (nem a notebook HDD, és nem is a külső HDD) pontosan ott, ahol maguk a hubok vannak.

Felvettem telefonos mikrofonnal:
Felvétel (most látom először ezt a .3ga fájlformátumot... minden esetre VLC lejátszotta nálam).

(#10681) Shrike7973 válasza Shrike7973 (#10680) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Plusz információk:

1) Ubuntu Linux alatt nem tapasztalom a jelenséget.
2) Alapvetően adatforgalom, és csatlakoztatott eszköz nélkül is hallható ilyen fajta zaj, csak nagyon halk. Körülbelül 5 cm-ről, teljesen odahajolva hallgatózva hallom csak ilyen esetben.

(#10682) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap hazaérve vettem észre egy HP 6720s bekapcsolása után hogy a jobb oldal egy része nem megy a kijelzőn,nem érhette semmi behatás,mert itthon volt.
Szét szedtem de a csatlakozók a helyükön vannak valakinek valami ötlet?

itt egy kép róla!

(#10683) Dell XPS válasza cypher23 (#10642) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon esélyes egy LCD hibára. Külső monitoron ellenőrizted? NVIDIA Quadro NVS 135M ?

(#10639) jahatpersze: ha még aktuális, akkor jelezd légy szíves! Nem értem miért nem segítettek Neked ebben.. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10684) leikomessi válasza Mikulásbá (#10561) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Örülök, hogy a gép működik. Sajnos a touchpad és bal Shift nem lett a régi. Ennek tudatában lehet nem érdemes rá költeni. Inkább egy ennél kicsivel jobb teljesítményű laptopon gondolkodom.

(#10685) Dell XPS válasza Buci21 (#10656) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyik gépben sincs lehetőség erre sajnos. ACER V5 -572! Dell Inspiron: 14Z, 15R SE,

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10686) Buci21 válasza Dell XPS (#10685) üzenetére


Buci21
addikt

köszi a választ, akkor valsz ez lesz és HDD caddy-zünk, vagy nagyobb SSD és repül a vinyó. THX Buci

(#10687) Dell XPS válasza Kisfundy (#10682) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ellenőrizd csökkentett módban, és esetleg egy HBCD lemezzel is.

Üdv, Dell XPS

(#10688) Kisfundy válasza Dell XPS (#10687) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Ellenőriztem ugyan az a helyzet!

(#10689) Dell XPS válasza Kisfundy (#10688) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem gondoltam volna hardver hibára...Bios kép? Külső monitor?

Üdv, Dell XPS

(#10690) Kisfundy válasza Dell XPS (#10689) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

bios is ilyen,külső kép OK! az rendesen megy!

(#10691) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok , most vettem egy dell 3537et linuxal. Gyorsan be is dobtam a win 8.1-et es leformaztam amin a linux volt. De nem eleg a win8nak a hely es a tobbi particiot nem engedi formazni

Particiok: 350 mb oemnek fenttartva ( ezt engedi
3 gb elsodleges... Engedte levan
912gb rendszer nem engedi
15 gb logikai nem engedi

Tehat rendszer nelkul vagyok , mi a teendo?

Udv

Bankkártyával? Hát persze!

(#10692) Dell XPS válasza Kisfundy (#10690) üzenetére


Dell XPS
veterán

LCD panel hiba! Most még egyszer alaposabban megnézve láttam a további csíkozódásokat, a fekete sávot leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10693) Kisfundy válasza Dell XPS (#10692) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Akkor sajnos csal a fotó nincs csík,amúgy szétszedtem az lcd-t megmozgattam a kábeleket,és most megy teljes képernyőn_!

(#10694) Dell XPS válasza Kisfundy (#10693) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor első alkalommal nem sikerült átmozgatnod rendesen. Éppen most akartam javítani a reagálásomat, hogy akár még megjelenítési hiba is lehet, de örülök, hogy megtévesztő volt. Nekem a piros csíkok látszanak, de lehet, hogy szemüveg kell lassan.. :B

Üdv, Dell XPS

(#10695) Dell XPS válasza sirszevenap (#10691) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia! Próbáld meg másik telepítő médiával is törölni a teljes merevlemezt.

Üdv, Dell XPS

(#10696) semetka


semetka
őstag

Nagyon szét kell szedni egy lapost ha SSD-t rakok a HDD helyére és az optikai helyére meg a HDD-t?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10697) Dell XPS válasza semetka (#10696) üzenetére


Dell XPS
veterán

Általában nem, egy takaró fedelet kell leszedned hozzá, de készült néhány elvetemült megoldás is. Melyikről lenne szó?

Üdv, Dell XPS

(#10698) semetka válasza Dell XPS (#10697) üzenetére


semetka
őstag

Valaki beépítőkerettel akarom berakni az optika helyére a HDD-t. Vagy esetleg USB 3-mal használnám, de szivem szerint inkább beépítem

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#10699) Dell XPS válasza semetka (#10698) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hallgass a szívedre! :) Az SSD mindenképpen kell ma már, és a háttértárat is be tudod tenni az ODD helyére. A kinézett notit' jó lett volna ismerni, de szerintem nem probléma. Nála tudsz Optibay -t vásárolni szinte minden típushoz (HDD keret)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10700) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Átlagos felhasználónak, átlagos felhasználásra kellene egy notebook. (net, film, videó, szövegszerkesztés, stb.)
Eddig a legtöbb amit néztünk i3-as processzorral, 4gb RAM-mal, intel hd graphics 4000 grafikus gyórsítóval volt szerelve. A kérdés az, hogy nem túlzás-e ez a config, az előbb említett felhasználásra nem elegendő-e valam olcsóbb?

Melyiket válasszuk? Az előbb említettet, vagy mondjuk jobb egy ilyen? Esetleg valami más?

Mekkora különbséget lehet érezni átlagos felhasználás közben egy i3 és egy pentium dual-core proci között? :F

Előre is köszönöm a segítséget! :R

SFm™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.